Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #93794560


#93794560
törölt tag

Jó kis írás, bár az összeszerelt cucc a lényeg. Látszik, hogy értesz hozzá. Gratula!

A hangfalaknak milyen hangzása van? Gondolok itt arra, hogy a levegős, nem túl kemény hangzás a klasszikus zenéhez jó, míg a rockhoz tömörebb, keményebb hangkép a jó. Kíváncsi lennék a végeredményre.

[ Szerkesztve ]

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Nagyon szép lett, grats! :C
Ha én így értenék a barkácsoláshoz, hómméd cuccokkal lenne tele a lakás!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szépen kivitelezett munka, nem kevés meló lehetett a kijelzővel, és az ottani dolgok átfaragásával.

Respect :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) batai15


batai15
félisten

:Y :R :R
brutális..

(#5) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Van ízlésed meg kell hagyni, csak a képeket néztem, nagyon frankó lett!

(#6) drlovi


drlovi
aktív tag

ez nagyon jól sikerült!!gratula! :R

(#7) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Szép lett. :)

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Igényes lett, tetszik. :)

(#9) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szép lett.
Egy éve gondolkodtam valami hasonló megoldásban.
Nálam a tesztfázisban bukott meg a projekt. A külön be - kikapcsolás és a külön hangerőszabályzás kényelmetlenséget okozott a családnak. (Ottmaradt bekapcsolva éjszakára.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) agoka07


agoka07
senior tag

Öröm volt olvasni! Szebbé tetted a vasárnapomat :DDD :R

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#11) paramedic


paramedic
aktív tag

great job! :R

(#12) norbert1998


norbert1998
veterán

Nagyon mutatós lett az egész. Ha lenne rajta valami, akármi embléma lazán el hinném, hogy gyári.
Sajnos az vesz el az egészből, hogy mint írtad is, nem nagyon foglalkoztál a belsővel, mind a hangfalak, mind az erősítő kivitelezése terén, továbbá a felhasznált komponensek terén sem.
De persze, fő, hogy neked tetszen.
Jó írás lett :R

(#13) NoMagix


NoMagix
addikt

Huha, nagyon pazar a cucc! :C :C
Gratulálok! :R

(#14) guickly04


guickly04
csendes tag

húúú hát azért ez elég szép lett!
gratula! :R

(#15) Delerium


Delerium
senior tag

Ha nem tudnám, hogy saját készítés, akkor simán azt mondanám, hogy egy minimum 150-200 ezres rendszer valamelyik nagy gyártótól. Nagyon jó lett :R

"I fight for the Users"

(#16) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Nagyon szép lett, gratulálok. :C

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#17) norbert29


norbert29
tag

Szép lett a végeredmény.

(#18) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nagyon szép lett! grat

(#19) kpal


kpal
veterán

Szuper , elismerésem :R

Nekem is van itthon LG HIFI már lassan 10 nem használom abból is lehetne ilyet.

Ezen blog láttán gondolkodtam. Vajon a régi Pana ami rendelkezik mély bekötésű hangszóróval szépet lehetne alkotni.

(#20) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Nagyon igényes munka, le a kalappal! :C

(#21) xedos válasza MaTpr0F (#20) üzenetére


xedos
addikt

Gratulálok! Elsőre valami gányolásnak tűnt, de a végeredmény - SZÉP!

(#22) csabi236


csabi236
tag

Profi munka lett,grat! :D

(#23) pcnet


pcnet
addikt

Szép lett, le a kalappal! Gratulálok! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#24) Shing


Shing
őstag

Tényleg jó lett, nekem ehhez sajnos nincs se tudásom, se tehetségem. :C

(#25) KraX


KraX
őstag

Csatlakozom! Nagyon frankó lett a vegeredmeny!

For the God Emperor!

(#26) fornettisuti


fornettisuti
veterán

gratula!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27) ghoszty


ghoszty
tag

ilyen igenyes munkat se lat minden nap az ember.. le a kalappal :Y :K

(#28) maximilian4


maximilian4
addikt

Nagyon szép munka!
Bárcsak én is értenék hozzá.

Maxi

(#29) Samus


Samus
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Azt a kábeldzsungelt meglátva én sírva menekültem volna :D . Nem semmi kis "rendszer" lett belőle.

A hangszórók helyét mivel és milyen módszerrel vágtad ki?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) chris-v


chris-v
senior tag

Az elején kicsit megijedtem, hogy na ebből mi lesz és miért kerül ki minden a kis minihifiből. A szemem előtt már láttam sz üres gyári dobozt és gondolkoztam, hogy na ennek mi lesz az értelme. Aztán amikor tovább olvastam és rájöttem, hogy a belső költözik egy saját dobozkába, és hogy ennek mi lett a végeredménye, hááát, pislogtam! :Y
Nagyon pofás kis szett lett, komolyan mondom le a kalappal! :R

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#31) #31600896


#31600896
törölt tag

Elismerésem! Nagyon szuper lett! Sajnos én sem értek hozzá. Nekem is egy régi Pana AK44-es van itthon, abból is lehetne mit kihozni, ha értenék hozzá. :R

(#32) norbert1998 válasza #31600896 (#31) üzenetére


norbert1998
veterán

nekem is meghozta a kedvemet az írás, pedig nemrég küldtem átnézésre a sajátomról készült írást, aminek alanyával másfél hete végeztem. csak már nincs mit megbütykölni... :(

(#33) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Gratulálok hozzá!

Hatalmas munka. Le a kalappal!

Nagyon igényes kivitelezés.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#34) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem is van egy ilyen thomsonom

Én már csak annak is örülnék ha teljesen gyári állapotban lenne.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35) orion1025


orion1025
őstag

Köszönöm mindenkinek a visszajelzését!

gb4400:

Most kicsit pattogósabb, keményebb lett a hangja, gyárilag konkrétan olyan volt, mintha szelelne az egész, semmi mélye nem volt.

norbert1998:

Be voltak készítve a Samsung logók, de végül nem kerültek fel rá.

Samus:

Mezei dekopírfűrésszel + apró fogú lappal (vas vágásához valóval, hogy ne tépje fel a magasfényű laminálást).

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#36) norbert1998 válasza orion1025 (#35) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem egészen a samsung logójára gondoltam :
a.. Mindenki ismeri
b. Korántsem a minőség megtestesítője
Hanem valami olyant, ami elismert az audio technika terén, avagy ami egy minőségi márka logójára jellemző lehet.

Akár egy lézerrel kivágott kézírás is lehet, pl. Asztal felirattal, mert miért ne? :D

De, jól néz ki így is, nem gondoltam volna, hogy ez jön ki belőle majd.

(#37) tzlaci


tzlaci
csendes tag

Eszmeletlen jo lett ... az anno 10 evvel ezelotti hifik telljesitmenye maximalisan eleg lenne ma is ,panelben-tarsashazban sok is, megis sokan lecserelik mert nem mutat mar olyan jol...ez viszont abszolt beillik egy nappaliba 2014 ben is :D

(#38) norbert1998 válasza tzlaci (#37) üzenetére


norbert1998
veterán

És nem kerül 150-200 ezerbe, mint egy pár még nem nevezett multicég csoda 5.1-es kramanca ;]

(#39) asvald


asvald
senior tag

jó cucc :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#40) orion1025 válasza norbert1998 (#36) üzenetére


orion1025
őstag

Tervben volt egy DIY logó festése is, ami elé a párom vezetéknevének kezdőbetűjét terveztem hozzábökni, ha már elviselte a kuplerájt az átalakítás alatt.Igaz ezeket utólag is lehet orvosolni, na meg hangfalselymet is utólagos elgondolásként meghagytam ötletnek, de azt hiszem abból semmi sem lesz, mert elrontaná az összképet.

Mellesleg ha a jó isten is úgy akarja, akkor a közeljövőben írok még egy cikket "hasonló" témában, egy kis időutazásos hangtechnikai alanyokkal karöltve.Remélhetőleg a végeredmény is igényesebb formára sikeredik, így annak fényében fog eldőlni, hogy megírom-e.

tzlaci:

És "sajnos" igazad van.Semmit nem fejlődött az átlagos felhasználásra készült hangkeltők piaca, egy 10-12 éves Hi-Fi simán lemossa őket.Van a családunkban egy háromutas Pana Hi-Fi, mai szemmel nézve is esztétikus, ráadásul olyat szól már alacsony hangerőn, hogy az ember megnyalja mind a tíz ujját.Pedig én is kényes vagyok a hangzásra, de az nagyon ott van a szeren, pedig semmi elektronikus rásegítés nincs, csak egy mezei EQ.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41) norbert1998 válasza orion1025 (#40) üzenetére


norbert1998
veterán

Értem.

Hát, ha az is csak fele ennyire néz ki jól, már egyből itt lesz a helye :K

amúgy, arról hallottál már, ugye, hogyha valahova EQ kell, ott már baj van? Én azóta mellőzöm, hogy van hozzá megfelelő hangkeltő, ami leadja a teljes hallható sávot, kiegyensúlyozottan.(AKG K518 Limited E., vagy a hamarosan megjelenő cikkem darabjai, viszont az AKG fejes előtt fülhallgatóim voltak, azoknál mind kellett mélykiemelés.)

[ Szerkesztve ]

(#42) orion1025 válasza norbert1998 (#41) üzenetére


orion1025
őstag

Egy Hi-Fi-nél kell a rásegítés, ellenben egy asztali vagy házimozi erősítőhöz már illene mellőzni.Igaz én a cikk tárgyában használt rendszeren csak a Power Sound-ot használom, ami nem piszkál bele a hangszínbe, csak olyan érzést kelt, mintha mono jelről stereo-ra váltanék.Mellesleg még így is olyan mélyeket tud leadni egy TV-s reklámnál is, hogy az ember nem is gondolná ennyire változatos ezeknek a "műsoroknak" a mély hang ellátottsága, pedig analog jelet kap az erősítő rész.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#43) iMaverick


iMaverick
addikt

Gratula a kész cucchoz! Igényes kinézet, gondolom a hangzás is megfelelő!

Igazából nem ismeretlen ez a "barkács" téma nekem sem, bár híján a szükséges "skill-eknek" sajnos (?) egy profi ismerősömre kellett támaszkodnom... (Lévén hogy igazándiból nem tudok rendesen forrasztani sem. :B )

Annó még a HL(1)-es korszak környékén, amikor jöttek az első EAX-ot támogató játékok, merült fel bennem, hogy kellene valami "több", mint a gépre csatlakoztatott sztereó aktív hangfalpár... PC oldalról elég gyorsan "előkerült" a Soundblaster Live! hangkari a két sztereó jack-out-tal, viszont nem volt mit meghajtani velük...

Ekkor jött a képbe a cimbim, aki ilyesmibe utazott. Első körben: az erősítő. Hát itt aztán voltak elszállt árak... Kérdeztem: nem lehetne olcsóbban? Válasz: lehetne, de kompromisszumokkal... Itt belementünk némi-nemű technológiai témába, aminek jó ha a 4-ét értettem, ami megmaradt: "hidas" erősítő (sztereónként egy végfok IC) a legolcsóbb megoldás... Kérdés: mennyi? Válasz 20-on pár ezer HUF. Nyeltem egyet és "megrendeltem".

Amit kaptam: egy "sorba köthető" gyári erősítős eredeti doboz "mókolt" belsővel. Viszont működött és (szerintem) szép volt a hangja. Ráadásul sikerült hozzá beszerezni front audiónak egy Videoton Zafir1 párt, hátulra meg a PECSA-ban vett sztereó párost, amit a cimbi "felturbózott" (megjavította, tett bele rezgéscsillapító anyagot, stb.)

És volt 4.0 a Half-Life alatt, meg a többi game alatt.

Innen indultunk.

Most (nem vagizás, vagy ilyesmi!):

Gamer gép: az eredeti csináltatott hidas erősítő (kiegészítve az 5.1-vel) hajt meg egy DVD player-hez kapott 5.0-s "műanyag" szett-et, hozzá a .1-es (szintén cimbi által gyártott) subwoofer-rel (direkt írok subwoofer-t, hisz a bennfentesek úgyis tudják, mi a különbség a subwoofer és mélynyomó között).

Ez tökéletes a Battlefield 4-re. Odapörkölök a mesterlövészpuskával és "érzem" ahogy elsül a cucc. :DDD

A másik rendszer, ami a TV (Samsung 40" fullHD LED TV) köré van kiépítve, kicsit "más" irány mentén lett kitalálva...

A mostani állapot: vettem itt a hardveraprón használtan egy Pioneer VSX-421-k digitális erősítőt (volt rá még 2 év gari). Erre van rácsatlakoztatva előre egy (szintén a cimbi által épített) Visaton Alto-2-s sztereó, hátulra Visaton Alto-1. Center-nek egy Visaton Center130. Mélyre az Alto-2-k miatt nincs szükség.

Hangminőség? Sajnos nincs "abszolút" hallásom, mint a cimbinek (elsőre kihallja a különbéget az audió CD és az 320-s MP3 között), de nekem eléggé meggyőző a "cucc".

"Szakmailag" ami megnyugtatott az az volt, amikor vázolta a srác, hogy egy kezdő hangstúdióba elmenne egy ilyen rendszer.

szerk: sorry a hosszú hsz-rt. :R

szerk2: akkor is dobtam egy hátast, amikor arra vetemedtem, hogy rákérdezzek: nem lehetne egy potméterrel vezérelni a 4.0-t? Erre az volt a válasz, hogy a Panának van ilyen szerelhető "potija" (ami akár 5.0-ig vezérlehetné a cuccot), de annak valami 30 ropi darabja... Huh, n hagyjuk! ;] Aztán sikerült megoldani ilyen "jetsli" (jól írom?) kapcsolókkal áthidalni a problémát: ez egy "potival" (igazából nem pot-méter) vezérli az 5.0-t.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#44) Kampó


Kampó
senior tag

Nagyon pofás kis cucc:) igényes munka.... :R

csak észrevétel és tanács amit én másképp csináltam volna:)

A piezzonak ha jól tudom nem kell külön leválasztott légtér mivel zárt "hangszóró" :) valamint én nem piezzót hanem valami selyem membrános dom sugárzót tettem volna bele:) (2-4e ft\db) és hangváltó is dob a hangzáson nagyon sokat:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#45) norbert1998 válasza orion1025 (#42) üzenetére


norbert1998
veterán

az RTL felirat beuszására gondolsz például, többek között? engem is meglepett:
békésen vagyok a konyhában, család nézi az x-faktort, értelemszerűen ahhoz már megy minden hangcucc, mert egy lapostévéből nemigen jön ki semmi jó, hirtelen reklám, (jóval nagyobb hangerő, mint ahogy azt megszokhattuk, mint a műsor), beúszik az RTL felirat, és olyan mélyet produkál a két 25 centis mélysugárzó, hogy majdnem beborultam a hűtőszekrénybe :D

EQ-ról lévén szó még egy kicsit, PC-men alaplapi hangkártya van, realtek második legjobbja, rajta meg egy 5.1-es orion ht-550, kis tuninggal (bélés, frontok lecserélve kétszer nagyobb teljesítményű párra), de vagy 6 dB szoftveres mélykiemelést kell adnom rá EQ-ban a szobakisztásnál elkovetett, mélyláda csatorna 9 dB-es plussza mellé, ekkor szólt értelmesen, végre lecseréltem sztereó magnatra(150 w csúcsérték, gondolom a szabványhoz megadott minimális, ez esetben biztosan maximális, 0,1 s idejéig adható maximális terhelés (ami a megjelenő cikkem főszereplőjének eleme) és egy (a tényleges főszereplő) háziépítésű sztereó erősítőre(2*50 w), igaz, hangerőben alulmarad egy kicsit, ellenben nulla EQ-val porba gyalázza minden téren a hangerőt leszámítva. hiába volt az orion-on natív 5.1 bemenet használtban, soha nem éreztem rajta értelmes térhatást, pedig be is volt konfigurálva a hangkártyán

iMaverick:
pont tegnap néztünk olyan filmet, magyar szinkron(család miatt muszály, csak én értem az angol szinkront ;]) gagyi DD 5.1 (pedig az összes filmemen ott az angélus DTS-HD hatszoros bitrátával a DD-hez képest, de ennek ellenére olyan hangja volt ezen*, hogy mikor hitler elrepült felettünk konkrétan a lábammal éreztem a kanapén a repülőgép motorjának fordulátszámát a slo-motionben, mert a 10-15 hertz-et már semmi nem adja le hallhatóan, a kanapé huzata mozgott olyan sebességgel.
vagy a másik film, mikor a mesterlövész amerikai csávó leszedte az arab terroristát hangtompítóval. egy qrv@nagy lökést éreztem hátamon, meg egy halk magas kattanást hallottam, és már meg is halt az arab. a lökés pedig a mélyhangszóró mozdulása volt

*az alsó hangfal 150 wattos változata

[ Szerkesztve ]

(#46) 8th


8th
addikt

Ez tök jó. Nekem is van itthon egy hibátlan mini hifim elfekvőben. Ha nem lennék hozzá segghülye csinálnék egy ilyen jópofa "dobozt" neki én is. De mivel... :DDD

(#47) chris-v válasza 8th (#46) üzenetére


chris-v
senior tag

Én is ugyan így érzek, de szerintem vagyunk itt még páran.... :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#48) #31600896 válasza orion1025 (#40) üzenetére


#31600896
törölt tag

A te Pana hifidnek mi a pontos típusa?

(#49) orion1025 válasza Kampó (#44) üzenetére


orion1025
őstag

Tudom, hogy nem kell zárt rész, de a mélynek már sok lett volna az a plusz légtér.A piezo mellett viszont az ára döntött, egy dóm + hangváltó páros már megdobta volna jócskán a költségeket.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#50) kovgab


kovgab
aktív tag

nagyon szép lett ... :)
gtratula...

Ká Úr

(#51) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nagyon jó írás, nagyon jó cucc! Szép munka! :K

(#52) Kiskokó válasza #31600896 (#31) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nálam ez a mai napig szolgál!! :) Meg vagyok elégedve vele.

Jó cikk, jó átalakítás, Szép lett de nagyon kíváncsi lennék a lényegre, vajon hogy szól ?
Nem fért volna a keretbe hangszórót is venni ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#53) gery2123


gery2123
őstag

Nagyon szép lett csak gratulálni tudok! Egy ilyet én is el tudnék fogadni. 😊

-- PSN_ID: GerY2123

(#54) Nigér


Nigér
őstag

Dizájnos és jó lett, kongrat!

(#55) csordas11


csordas11
aktív tag

Tényleg nagyon jó lett. Gratulálok.

(#56) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Szép tapéta...izé :B , szép munka. Gratula hozzá!! :C :R

(#57) balazs1022 válasza Nigér (#54) üzenetére


balazs1022
őstag

:Y :Y :Y :Y :Y Azta!! Nagyon komolyan néz ki. Szép munka. Nyálcsorgató kinézett és biztosan jól is szól. Grat! :C

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#58) ALBY


ALBY
senior tag

Mibe került a kiinduló samsung múzikcenter a távval?
Mennyiből jött ki neked a dobozok építése a sok élőmunka melett?

Szórakozásnak igen jó az ilyen barkácsolás, ha nem kerül sokba.
Kaptál a samuhoz képest egy sokkal szebb külsőt a beletett X ezer pénzért és sok munkáért(szórakozásért).
(Amúgy viszont tartózkodnék az ilyen jellegű átalakításoktól.)

A fényes fehér előlap jó ötlet volt, igazán feldobja, ettől néz ki ilyen csinosan.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#59) Casti98


Casti98
tag

Szep tiszta munka,letisztult vegeredmennyel!Gratulalok!

"Je ne regrette rien..."

(#60) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Ahogy elkedztem olvasni azt hittem, hogy valami igénytelen semmi mod lesz(ezalatt a ragasztás stb értem), de amikor megláttam a végeredményt, hát erőteljesen leesett az állam. :D

[ Szerkesztve ]

(#61) Braddock


Braddock
őstag

Leesett az állam. Még keresem. :Y

(#62) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én inkább felújítottam volna a muzsik szentert, jó kis retro, na meg nem baj, ha megvan a magnórésze, attól még az erősítőrészt használhattad volna.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63) DonElvis


DonElvis
tag

Szép lett a végeredmény, látszik a beléfektetett munka.
Gratulálok!

Ami nem számít, az nem érdekel

(#64) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Ízléses,korrekt darab. Grat.

430 pozitív , 0 negatív....

(#65) SRII


SRII
őstag

ez igen, szép munka...

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#66) shteer


shteer
titán

Grat a vegeredmenyhez!
Bar a vegso latvanyvilag es elrendezes idegen szamomra, profi kivitelezes!

..szerintem jónak tűnik

(#67) User64476


User64476
őstag

Le a kalappal!!!

(#68) orion1025


orion1025
őstag

ALBY:

A Hi-Fi 9000 Ft volt, a táv hozzá 2500 postával karöltve (ebből csak a posta volt 1300Ft).Bútorlap, plexi, egyéb apróságok meg 7000Ft körül, a két magassugárzó, reflexcsövek és a csiptetős csatlakozók 2800Ft-ot kóstáltak.

E.Kaufmann:

Itt egy esztétikusabb és helyspecifikus dolog létrehozása volt a cél, nem a retro és egyéb társai (ez a dolog megvan az asztali PC-hez, de erről majd egy másik bemutatóban, már ha lesz energiám majd megírni).Mivel az elvárt funkció annyi volt, hogy ne a TV doboz hangját kelljen hallgatnom, már megérte megcsinálni, nem utolsó sorban kielégítettem a barkácsolás iránti igényeimet is.Persze egy ésszerű határt is meghúztam magam előtt, hogy ne szálljanak el az árak, de én maximálisan elégedett vagyok a végeredménnyel, és ezt nem önelégültségből mondom.Kipróbáltam a két dobozt normális erősítőre rákötve, de meglepően jól szól, ha kicsit minőségibb erőlködő hajtja meg.Ellenben gyári formájában szintén ezzel az erősítővel elvérzett, konkrétan halálhörgései voltak és csak fújtatott a túlméretezett reflexcsövekkel, olyan volt, mint aminek karistol a tekercse és torzított már alacsony hangerőn is, jelen állapotában pedig teljesen az ellentéte, ennyire drasztikus változásra saját magam sem számítottam.

shteer:

Sajnos a hely adott volt, ha tehetném, akkor másodjára nem így rendezném el a szobát, és azt a falat sem oda raknám, de akkoriban nem volt ilyen beruházás tervezve, na meg nagyobb asztal is volt a helyén.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#69) 8th válasza orion1025 (#68) üzenetére


8th
addikt

Hang szempontjából nem lett volna szerencsésebb az eredeti magas hangszórókat felhasználni? Ezektől a piezóktól engem rendesen kiráz a hideg.

(#70) Switi


Switi
csendes tag

Igazán szórakoztató volt ezt olvasni, minden tiszteletem, hogy ezt így összehoztad a nappaliban :) A lehetőségekhez képest meglepően igényes külsőt sikerült varázsolni. Az erősítő nekem baromira tetszik, igazi kilencvenes évek feeling. De van egy olyan érzésem, hogy jobb lesz ránézni, mint hallgatni. Tudom, hogy ez egy "abból főzünk ami van" projekt, de szerintem ha legközelebb hasonlóra adod a fejed a több erőforrást fordítasz majd a hangra mint a látványra. Én biztos hogy sokkal kisebb zárt dobozban gondolkodnék és normálisabb hangszórókba fektetnék ilyen keret mellett is. Az ilyen 2-3 ezer forintos szörnyek igazából még drágák is a teljesítményükhöz képest :) Várom a következő összefoglalót :R

(#71) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon szép. :R

(#72) ronroli


ronroli
tag

:C

(#73) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

aztaa..gratulálok!Elismerésem! :) :R

(#74) Garada


Garada
őstag

Ez az átalakulás eszméletlen.Az új kinézet nagyon bejön, minden elismerésem.

(#75) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Szuper külső, kár hogy a hangszórókat nem méret meg szín szerint szokás egymáshoz válogatni, a reflexcső átmérője és hossza is frekvenciára hangolt (jobb esetben), meg a doboz mérete is... de szép asztalosmunka :)

(#76) gantum


gantum
aktív tag

fantasztikusan néz ki! kicsit hiányolok egy jelzésértékű mérkajelölő "matricát" róla, de ettől eltekintve, "prémium" (utálom ezt a szót, de az ilyenekre szokták írni :D), modern megjelenése van. ránézésre 70-90k körüli összegre tippelnék, hogy annyi volt. :D

(#77) korion


korion
senior tag

hát ha csak fele ennyi tehetségem lenne..nem szoktam féltékeny lenni,de most akaratom nélkül az van! :N

GRAT!!! :C :R

mivel foglalkozol?(ha szabad tudni)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.