Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • easy...rider

    őstag

    Sziasztok!

    Rég jártam erre, válaszolok néhány kérdésre :)

    szili.tamas1
    Igen megérkezett, minden rendben ment. A bejegyzés végén láthatod mi lett végül.
    Milyen CN 22-re gondolsz?

    poffsoft
    THX :)

    Flinter
    Jó kérdések, ezeknek nem jártam utána. Szerintem igen körülményes visszakapni az ÁFÁ-t és a vámot, (igazából a 27% ÁFA amint te is tudod itt a jelentősebb, nem a 3% vám).

    Amennyiben visszaküldöd javítani, akkor arról meg vannak a papírok és azzal igazolhatod hogy ezt te küldted ki javítani ezért nem behozott áruról van szó, így ne vámolják. Ha már egyszer vámolták akkor még egyszerűbb mert annak a papírjai is megvannak, szóval mondhatod hogy egyszer már fizetted az adókat, csak hibásat küldtek.

    Ha te harmadik személy vagy, akkor ezt jó ha tudod igazolni egy adásvételivel, máskülönben biztos hogy nem fogják számításba venni.

    Ezekről biztosat sajnos nem tudok. Nemrég írtak privátban hasonló üggyel kapcsolatban, ott javíttatás után visszaérkező készülék került vám ügyintézés alá, de aztán a végkifejletről nem írt a fórumtárs. Rákérdek most nála hogy mi lett végül.

Új hozzászólás Aktív témák