Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Eastman:] Stohl

Hozzászólások

(#51) Eastman válasza Mr X (#49) üzenetére


Eastman
őstag

OK, korrekt, köszi!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#52) Mr X válasza Winner_hun (#50) üzenetére


Mr X
veterán

Pedig valahol jogos. A bosszúból senkinek nem lesz haszna. A pénz meg valamilyen téren kárpótlás lehet. Persze, nem adja vissza az életet vagy az egészséget. De azzal a károsult semmit nem nyer, ha az elkövető börtönbe megy. A pénzt meg lehet kezelésekre fordítani, ha szükséges.

Más kérdés, hogy én is szeretném látni, hogy szenved az, aki ellenem elkövet egy ilyet. Az ideális szerintem a kártérítés és a börtön lenne.

[ Szerkesztve ]

(#53) Apollyon válasza Ijk (#48) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha neadjég egy hozzátartozód vagy közeli valakidet vagy téged érne egészségügyi kár leszarnád a pénzt, te is tudod hogy az egészség mindennél fontosabb. Pénzzel nem kapod vissza (és a bezárásával sem), viszont ha az ilyen embereket bezárják mint ez, akkor nem lesz akkora az a veszély hogy a pénzes emberek miatt életveszély lesz autózni az utakon.
Ha szabad marad ez a mocsok, akkor erkölcsi kár még ugyanúgy megvan.

Továbbá ő egy alkoholista, vagy hasonló, a lényeg hogy komoly baj van az agyával, az ilyennek ha van pénze ha nincs, helye semmiképp sincs a társadalomban.

Mr X:
"De azzal a károsult semmit nem nyer, ha az elkövető börtönbe megy."

Viszont azok nyernek, akiknek a jövőben balesetet okozna.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#54) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jó lenne, ha lecsuknák pár évre.

(#55) Winner_hun válasza Mr X (#52) üzenetére


Winner_hun
félisten

Börtön + pénzbüntetés, úgy ok. De hogy csak pénz az kizárt, aki tele van lével akkor azt csinál amit akar...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#56) Ijk válasza Winner_hun (#50) üzenetére


Ijk
nagyúr

Értem tehát ha bosszúra vagyok éhes akkor jobb ember vagyok, mint ha pénzre. Ráadásul az utóbbiból sok problémámat megoldhatom, többek között a balesetből adottakat, az előbbiből meg semmit.
Engem meg speciel sokkal jobban zavar, hogy akik szándékosan erőszakot követnek el, azok néha megússzák a börtönt, vagy felháborítóan alacsony büntetést kapnak. Ez sokkal jobban foglalkoztatna, minthogy Buci miatt rázzam a véres rongyot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57) Eastman válasza Ijk (#56) üzenetére


Eastman
őstag

Nem bosszúról beszélgetünk szerintem, hanem az aktuális törvények kereteiről. Neked is érdeked, hogy ugyan úgy ítéljenek meg mint a híres és-vagy pénzes embereket.

Ha mondjuk x millió lenne egy emberélet vagy egy addig egészséges ember mozgáskorlátozottsága, azt neked is ki kellene milliókkal fizetned (a mostani logikád szerint), ha "vétlenül" kárt teszel benne.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#58) k. válasza Eastman (#42) üzenetére


k.
őstag

Pedig így van. Ha van pénzed, és kapcsolatod, akkor te többet el tudsz érni, mint más. Jelen esetben, hogy ne ültessenek le.
Nem értem miért olyan nehéz ezt elfogadni pár embernek.

(#59) Winner_hun válasza k. (#58) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a baj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#60) Mr X válasza k. (#58) üzenetére


Mr X
veterán

Ezt nem kell és nem szabad elfogadni. Megérteni lehet, de elfogadni...

(#61) Ijk válasza k. (#58) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert igazságtalan. Mindenestre ha valaki balesetet okozna nekem, sokkal inkább vigasztalna pár tizes milla, mint hogy az illetőt leültetik egy évre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#62) djculture


djculture
félisten

Kap egy évet abból jó magaviselet miatt elengedik a felét kb én ezt várom.

(#63) vikvuk válasza Winner_hun (#59) üzenetére


vikvuk
aktív tag

a te bajod

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#64) Crystalheart válasza Mr X (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Más kérdés, hogy én is szeretném látni, hogy szenved az, aki ellenem elkövet egy ilyet." - No igen, ha eltalál egy eltévedt hógolyó, miért ne viszonozzuk direktben jeges labdával? :) A nagy hevességet én sem értem ez ügyben. A bíróság dönt, ahogy dönt, nekem nem lesznek emiatt álmatlan éjszakáim.

Ijk: Egyetértek, azzal, ha leültetik, kb. kitörölheti a sértett... Ráadásul rendszerint a sértett nem az elkövetőre gyakorolt erkölcsi hatás miatt követeli a börtönt, hanem szimplán bosszúból. A szememben a bosszú legalább olyan elfogadhatatlan, mint az ittas vezetés.

[ Szerkesztve ]

(#65) Apollyon válasza k. (#58) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt kéne megértened és elfogadnod, hogy nem anarchia van, hanem civilizált társadalom (legalábbis hasonló:D). Ha van pénzem az ne jelentse azt hogy megbánással szinte szabadon lehessen embert ölni. Van egy határ, amin nem kéne átmenni és ebbe a Stohl is beletartozik, ha vétett akkor bűnhődjön kínok között.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#66) Winner_hun válasza vikvuk (#63) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerinted ez helyénvaló?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#67) vikvuk válasza Winner_hun (#66) üzenetére


vikvuk
aktív tag

jogszolgáltatás van, a világ más részén is így van, a börtönökben nincs hely...

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#68) Crystalheart válasza Apollyon (#65) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha van az embernek pénze, nem csak a bűnök megúszására van nagyobb esélye, de a jótéteményekre is. :) Nekem ezzel nincs bajom. Én is sok pénzt akarok. (Bár tekintve, hogy Magyarországon azért a színészeket nem fizetik meg olyan nagyon jól, Stohl max. jómódban élhet, de a gazdagságot nem tartom valószínűnek.)

[ Szerkesztve ]

(#69) Chaser


Chaser
titán

Sztem engedjék el, igazi jó fej :K Aztán ha van némi igazság mikor ballag kifelé egy bedrogozott másik faszagyerek elüti...a bíróval együtt ;] és természetesen ő is csak felfüggesztettet kaphat :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) djculture válasza Chaser (#69) üzenetére


djculture
félisten

Nemkéne még a végén bejelentkezne a pokoli való világból :D

(#71) Eastman válasza Chaser (#69) üzenetére


Eastman
őstag

Arra célzol, hogy Országos Autó és Drognepper találkozó helyszíne lehetne ma a bíróság körül?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#72) k. válasza Mr X (#60) üzenetére


k.
őstag

Nézd, én nem azt mondom, hogy ez így jó, de így működik.
Kicsit másként végiggondolva:
Orvos vagy, aztmondja a beteg, hogy nesze 5 milla, de mondjuk próbáld meg megoldani, hogy a szívátültetést gyorsabban megoldják afiának, és rakd előrébb a listán-nem illegális cuccról beszélek, ha ez illegális, akkor képzelj ide valami legális cuccot-.
A fiú meggyógul, mert volt pénz kifizetni a cuccot.
Mari néni kisfia pedig ottmarad, mert neki nem volt pénze, és nem élvezett akkora prioritást, mint a másik srác. Nem gondolom, hogy akármelyik gyerek többet érne, de akkoris így működik.

[ Szerkesztve ]

(#73) Mr X válasza k. (#72) üzenetére


Mr X
veterán

Tudom, hogy ez ilyen. Nem is erre értettem. Csak az, hogy tudom, hogy ilyen, nem jelenti azt, hogy ezt el is kell fogadnom, hogy bele kell törődnöm.

Sokat nem tehetek ellene, csak szót emelhetek.

(#74) Apollyon válasza Crystalheart (#68) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tökmindegy, ha valaki másokra veszélyes akkor semmilyen esetben nem szabadna vele kivételezni. Ha valakit bűnözés miatt elzárnak akkor azért teszik hogy a jövőben ne csináljanak ilyet. Már megadnak neki annyi előleget, hogy nem élete végéig zárják be. De ha le is töltötte X év büntetését, akkor kiszabadulása után nincs rá biztosíték hogy nem tenné meg újra. Itt az extra minimum büntetés a jogosítvány örök elvétele lenne, de úgy hogy még biciklire se ülhessen.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#75) Eastman


Eastman
őstag

"Járművezetés ittas állapotban bűntette miatt Stohl András másodfokon tíz hónap börtönbüntetést kapott. Öt hónap után szabadlábra bocsátható."

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#76) vikvuk


vikvuk
aktív tag

Járművezetés ittas állapotban bűntette miatt Stohl András másodfokon tíz hónap börtönbüntetést kapott. Öt hónap után szabadlábra bocsátható. :Y

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#77) Mr X válasza Eastman (#75) üzenetére


Mr X
veterán

Alaposan leredukálták az elsőfokú ítéletet. De legalább nem sétál el vigyorogva.

Ijk:

Én is ezt mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#78) Ijk válasza Mr X (#73) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pénz=hatalom. Ez van.
Én úgy vagyok vele hogy Buci-bá sokmindenkit megkenhet, hogy legyen más ítélet, esetleg a börtönben jobb helyet kapjon, vagy ugye kifizeti az ügyvédet. Ezt a pénzt pedig jobb lenne ha a sértett kapná meg és kész.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#79) djculture


djculture
félisten

mondtam fél évet se ül és szevasz:)

(#80) kenwood3 válasza djculture (#79) üzenetére


kenwood3
őstag

De még mindig jobb mint ha 1 percet se ült volna.

Mi az az ekezet dragasag??

(#81) Eastman válasza djculture (#79) üzenetére


Eastman
őstag

Valahogy' ráéreztél.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#82) Winner_hun válasza vikvuk (#67) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gyönyörű válaszelkerülés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#83) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Oké, akkor én most iszok egy üveg vodkát, beülök autóba, bocs azokért akiknek nekimegyek és meghalnak, majd kifizetem őket. Remélem nem baj. A börtönt leülöm, aztán megyek tovább, ha megint valami gáz lenne akkor majd azért is bocs...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#84) Crystalheart válasza Apollyon (#83) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oké, hogy az ittas vezetéses baleset súlyosbító körülmény a sima balesethez képest, no de ittasan vajon mennyire tudja bárki is eldönteni, hogy vezessen-e vagy sem? :) Ami engem illet, talán szigorúbb is volnék, már az ittasságot sem díjazom. ;]

(#85) Mr X válasza Crystalheart (#84) üzenetére


Mr X
veterán

De józanon még el tudja dönteni, hogy igyon-e ha utána vezetni akar.

(#86) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mivel börtön, közepes súlyosságú az ítélet. Nem cserélnék bucikával. Neki is jár majd a "beavatás", aztán vagy cs*cska, vagy **cs*g lesz.

Nem lett könnyebb a lelkem, de megnyugtató, hogy ha nem is teljes súlyával, de lecsapott az igazság pörölye olyanra, aki ...
Na mindegy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#87) #51736960 válasza Mr X (#85) üzenetére


#51736960
törölt tag

de sokszor a pia hozza meg a kedvet a vezetéshez :)

(#88) Eastman válasza Vakegérke (#86) üzenetére


Eastman
őstag

...én egy apartmanra fogadnék. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#89) Dany007 válasza Eastman (#75) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem reális az ítélet. Mármint nem jogilag - ahhoz nem értek :) - hanem saját értékrendem alapján.
Persze ez is csak akkor, ha egy rendes börtönben üli le és nem "szanatórium" wellness büntetés végrehajtási intézményben. Akkor okés.

(#90) k. válasza Vakegérke (#86) üzenetére


k.
őstag

Nehezen hiszem. Sokkalta jobban oda fognak rá figyelni mint másra.

Meg szerintem azért a színészi munkássága miatt valamennyire tisztelni fogják.

(#91) darál0w


darál0w
Jómunkásember

remek...legalább ül.

viszont ez krvára nem fogja elrettentetni attol, hogy legközelebb is megcsinálja...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#92) Kassadin


Kassadin
addikt

Hogy is van ez? Nem mindenkire vonatkoznak a törvények? Jah, aki megtudja venni a saját tárgyalását, arra nyilván nem. Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#93) kukinyo válasza darál0w (#91) üzenetére


kukinyo
addikt

Ha ő nem is de más biztos hogy bátrabb lesz. :W

(#94) djculture válasza kenwood3 (#80) üzenetére


djculture
félisten

Azt nem merték volna meglépni mert az igazságszolgáltatás amúgy is megtépázott becsülete a béka s alá sülyedt volna.

(#95) Ijk


Ijk
nagyúr

Akkor indulhat hamarosan a retekklub új sorozata, Zalatnai mintájára, csak Bucival. Lehet hogy még egy csinos összeget is megkeres a műsorral:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#96) Vakegérke válasza Eastman (#88) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem fogház, hanem börtön. Óriási különbség.

Ami pedig a kivételezést illeti, Zalatnai Cini sem élvezte. Meg is ruházták a cellatársak, mert nem akart takarítani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#97) darál0w válasza kukinyo (#93) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ennyit még én is meg mernék kockáztatni...főleg, ha olyan körülmények közt lennék majd "börtönben", mint ő.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#98) Dany007 válasza darál0w (#91) üzenetére


Dany007
veterán

Na nehogymár. Azért annyira nem gyökér ő sem.
Eddig persze, hogy leszarta, mert megúszott mindent kisebb büntivel meg pénzbírsággal. És? Az van neki bőven...
De ha már 5 hónapig tényleg el lesz zárva a családjától, a szeretteitől a munkatársaitól, akkor azért az már messze nem ugyanaz!

"A megváltozott vád miatt Stohl büntetési tétele három évig terjedő szabadságvesztés lett maximálisan."

Ehhez képest tényleg nem olyan sok, de még így is reális ha rendes börtönben üli le.

[ Szerkesztve ]

(#99) Kassadin válasza k. (#90) üzenetére


Kassadin
addikt

Tényleg? ;]

[ Szerkesztve ]

(#100) Vakegérke válasza Dany007 (#98) üzenetére


Vakegérke
veterán

De nem ám. És ha megint csinál valamit, visszaeső lesz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Eastman:] Stohl
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.