Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Eastman:] Stohl

Hozzászólások

(#151) danih


danih
addikt

Pénzbeli kártérítés nem volt?
Ja, és Dopeman véleményét olvastátok? Ez egy barom.
"Szerintem ez az egész ítélet inkább a publikumnak, illetve a társadalomnak szól"
Nem fiam, ez az ítélet az elkövetőnek szól. Én keveslem is, de ez szubjektív és semmit sem jelent.

És nem is ezért a kamu-bűnbánós riportok miatt mondom, hogy ne kerüljön börtönbe. De neki is van családja, felesége, kisbabája, akiket el kell tartani, ezért nem tudom, ez a legjobb megoldás-e"
Képzeld, te tetkós idióta, egy csomó gyilkosnak, visszaesőnek (mint Bucika), pedofilnak, sikkasztónak, bankrablónak, stb. is van családja, felesége, kisbabája, kutyája-macskája. Őértük is ki fogsz állni?
Szóval Dopeman, te inkább reppelgessél, meg hokizgassál, vagy akármi, mert a joghoz fingod sincsen.

[ Szerkesztve ]

(#152) darál0w válasza dízelracer (#145) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ilyen képem nekem is van. :DDD

#151) danih facepalm

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#153) Vakegérke válasza danih (#151) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hol olvasható?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#154) danih válasza Vakegérke (#153) üzenetére


danih
addikt

Itt feljebb a posztban van a link, a dátum maga...

(#155) Vakegérke válasza danih (#154) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#156) Motion_Blur válasza danih (#151) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Inkább örüljön az a suttyó gyökér hogy még nincs sitten....

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#157) Dany007 válasza dízelracer (#140) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként pont ez a szomorú az itthoni büntetőtörvényben.
Az előre kitervelt / szánt szándékkal elkövetett bűncselekmények büntetését simán megdupláznám.
Rengeteg a visszaeső, akik súlyos testi sértés vagy akár gyilkosság után 4-5 év elteltével szabadul majd másnap ott folytatja ahol abbahagyta.
De ha egy sima autófeltörésért is lehetne mondjuk 5 évet ülni, akkor lehet kétszer is meggondolná az értelmesebbje.

A másik szomorú dolog, hogy nincs halmazati büntetés. Legalábbis azt hiszem nincs. Így ha valaki mondjuk ellop egy autót majd karambolozik akkor összességében veszik az esetet, nem részenként, bűnelkövetésenként összeadva.
Hiszen akkor Sthol bűnös lenne droghasználatban, ittas vezetésben, drog hatása alatti vezetésben, közúti baleset okozásában, valamint súlyos testi sértés okozásában, plusz elment a helyszínről. Elvileg ezeket mind figyelembe veszik a bíróságon, de nem külön-külön, hanem összességében.
Amerikában működik ez a dolog, ezért lehetséges, hogy ott valakit mondjuk 272 évnyi börtönre ítélni, mert az elkövetett bűnök összeadva ennyit "érnek".

Ez kellene itthon is. Hiszen ha valaki lop, majd elmenekül a rendőrök elől akkor a végén csak lopással vádolják. Ahogy azt az elmúlt pár pesti autósüldözés kapcsán láthattuk.
Holott ott azért volt egy elég erőteljes ellenállás a rendőri szerveknek, közúti veszélyeztetés, gyorshajtás stb. stb...
A rend őreinek meg ellenszegüléséért meg simán +2 év letöltendőt adnék.
Egyszerűen ez a sok primitív bűnöző nem ért másból. Az értelmesebbje meg felfogná, hogy nem éri meg 5 évet kockáztatni egy autó ellopásáért.

[ Szerkesztve ]

(#158) vikvuk válasza Motion_Blur (#156) üzenetére


vikvuk
aktív tag

aztán meg aza baj, hogy drága eltartani őket...

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#159) dízelracer válasza DJ WOKKY (#150) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ááááááááá ... :DD

(#160) Kassadin válasza vikvuk (#158) üzenetére


Kassadin
addikt

Mivel jobban élnek, mint a legtöbb ember itt kint, van benne ráció.

(#161) Alexios válasza Kassadin (#160) üzenetére


Alexios
veterán

Aha, hogyne.

(#162) feka007


feka007
nagyúr

Szerintem ez is valami, legalább tényleg börtönbe kell mennie. 5 hónapot biztosan ülni fog, az meg tuti nem lesz kellemes neki a frankó élet után. Meg ezek után azért már nem lesz a régi az image-e meg a tv-s karrierje. Nemzeti Színházba mindenesetre tuti csak addig lesz, amíg az a tré az igazgatója

(#163) lsebestyen


lsebestyen
addikt

"Kérem, hogy amennyire lehet, kultúráltan kommentáljuk!"

hát akkor nem is írok semmit-.- :O

(#164) Vakegérke válasza lsebestyen (#163) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is kibírom. Te miért nem?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#165) DJ WOKKY válasza lsebestyen (#163) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

illetve eddig egy jó páran kibírtuk. a véleményt úgy is ki lehet nyilvánítani, hogy azt megfelelő keretek között tartod.

(#166) lsebestyen válasza Vakegérke (#164) üzenetére


lsebestyen
addikt

mert, mást ilyenért azonnal bevágnak 5 évre...miért nem az van mint külföldön?! példa mutatás! kapjon 2x annyit! Ráadásul ennek a faszinak nem az első ilyen esete ez...hihetetlen :((( a Császár Előd meg a másik...múltkor nézem a Vacsoracsatában, mondom WTF?!!! meghalt miatta egy ember, ezek után szerepelhet egy tv műsorban?! most nagyon kiakadtam. :o

(#167) Csemike: ebben teljesen igazad van, csak ez meg sokkal szembe tűnőbb, mint az, h pl néhány fejes lenyúlja a zország pénzét...

[ Szerkesztve ]

(#167) Csemike válasza lsebestyen (#166) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ahogy én ismerem a magyar igazságszolgáltatást, sokkal nagyobb bűnökért lófrálgatnak emberek szabadon...

(#168) vikvuk


vikvuk
aktív tag

a téma zárható :P

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#169) DJ WOKKY válasza vikvuk (#168) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mindig elrontod a hangulatot, de tényleg zárható ;] ;]

(#170) Alexios válasza lsebestyen (#166) üzenetére


Alexios
veterán

mert, mást ilyenért azonnal bevágnak 5 évre...

Ja, max ha rajtakapnak a letöltésen :DDD Amúgy meglepődnél milyen dolgokért nem ítélnek el embereket 5 évre.

(#171) lsebestyen válasza Alexios (#170) üzenetére


lsebestyen
addikt

te meg meglepődnél azon, h embereket miért csuknak le egyáltalán?! :U

(#172) Alexios válasza lsebestyen (#171) üzenetére


Alexios
veterán

Én egy szóval nem mondtam, hogy jól van jelenleg a rendszer, nem azt mondtam, hogy nem kell le csukni senkit, hanem azt, hogy az utca emberét se fogják ám lecsukni ezért valószínűleg 5évre. Amúgy nyugaton se a példamutatás megy, sőőt, legyen egy jó ügyvéded, és kész.

(#173) lsebestyen válasza Alexios (#172) üzenetére


lsebestyen
addikt

jó, 5 év túlzás volt, szimplán csak jelezni akartam, h az 5 hónap kevéske...
am külföldön ezek azért jobban mennek. ha valami sztár emberke vétett, kap rendesen a pofájára

(#174) Alexios válasza lsebestyen (#173) üzenetére


Alexios
veterán

pl. O.J. Simpson?

(#175) lsebestyen válasza Alexios (#174) üzenetére


lsebestyen
addikt

jah, igen és nem amerika...én nem tartom jó dolognak, h az esküdtszék így működik

(#176) Vakegérke válasza lsebestyen (#166) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na látod, bár nem volt indulat nélküli, mégis el tudtad mondani amit akartál úgy, hogy nem lehet belekötni. :)

Eggennn... Ha itt is lenne halmazati büntetés, nem tíz hónap lett volna a végeredmény.
Takarózhat bármivel Smucika, csúnyálkodott. Felszívott egy csík fene se tudja mit, ivott, aztán beledurrant Pali bácsi csípőjébe.
Kapott érte tíz hónapot, a felét köteles letölteni, a másik felét elengedik, ha jól viselkedik. Biztos jó kisfiú lesz. De hogy ez az öt hónap egy életre megváltoztatja, az tuti.
Először is börtönviselt lesz, megbélyegzett.
Az sem mellékes, hogy cellatársai nem méltányolják majd celebségét, ergo szívatás a köbön, ha már megtehetik egy hírességgel. Az őrök is élvezni fogják, hogy ilyen "nagy" ember lesz felügyeletük alatt.

Meglehet, hogy a jövőjének annyi.
Ogli-G előnyt tudott kovácsolni sittes múltjából, de hol van ma?
Smucika nem reménykedhet ebben. Nem rap-sztár, hanem színész. Márpedig a hírnév elhomályosul, és akik ma istenítik, hamarosan megfeledkeznek róla, legyintenek egyet neve hallatán. Ja, hogy a sittes?
Alföldi Róbert, Bodrogi Gyula, Törőcsik Mari nevére sem vet jó fényt, ha továbbra is sztárolják. Kíváncsi lennék, hogy szabadulásánál várja-e a kapunál valamelyikük.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#177) Alexios válasza lsebestyen (#175) üzenetére


Alexios
veterán

Akkor légyszi mondj már pár nyugatabbra levő - nem amerikai - sztárt, aki súlyosabb ítéletet kapott mint egy átlagember, és direktbe jól meghurcolták, stb.

(#178) lsebestyen válasza Alexios (#177) üzenetére


lsebestyen
addikt

most így kapásból nem jut eszembe, de majd keresgélek, régen mikor követtem ezeket akkor tudtam volna mondani párat... :U de nem is ez a lényeg, hanem az, h ez mégis csak 10hónap 5hónap, ami valld be h kevés :U nem azt mondom, h rohadjon meg, csak meg kéne tanulni, h legyünk felelősség teljesek, és ha már ilyen pozícióba van, akkor ezt vegye komolyabban

(#179) Alexios válasza lsebestyen (#178) üzenetére


Alexios
veterán

Maradjunk annyiban, hogy a legtöbb ember csak a neten olvasottak alapján mondja a tutit, hogy milyen király ott bent. Hát marhára nem. Én voltam börtönben(mármint nem lecsuktak, hanem börtönlátogatáson, iskolával), és nem, 1 nap is sok lenne nekem ott maradjunk ennyiben, nem móka és kacagás lesz, és akik azzal jönnek hogy be rakják valami elit helyre, nem, mert nem fogház hanem börtönbüntetésre ítélték, nagyon nem mindegy.
Az, meg hogy a felét kell letölteni jó magaviseletért nem az ő privilégiuma, ez(hacsak nem vették el ezt a lehetőséget előzetesen), kb. majdnem mindenkinek lehet, de hidd el, nem olyan egyszerű ott olyan jófiúnak lenni, beszéltem több börtönviseltel is, és nagyon sokan vannak akik direkt kiprovokálják belőled, hogy balhét csinálj, mert irígyek arra, hogy esetleg előbb szabadulhatsz, stb..

(#180) Winner_hun válasza Vakegérke (#104) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az alkoholos vezetésre gondoltam hogy visszatérő eset. Bocs ha félreérthető voltam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#181) Eastman válasza Vakegérke (#176) üzenetére


Eastman
őstag

Hát igen, a priusz az nem vicces.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#182) Winner_hun válasza Winner_hun (#66) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van egy olyan érzésem az igen miatt nem kaptam, csak egy kitérő választ.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#183) Vakegérke válasza Winner_hun (#180) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi probléma, abban tényleg visszaeső. Viszont büntetettségben most lesz az. Ez pedig már korántsem vicces számára.

Szerintem egy meggyötört, megtört fószer lép ki az utcára, amikor szabadon engedik.
Aki akarja, sajnálja.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#184) Eastman válasza Winner_hun (#180) üzenetére


Eastman
őstag

A bírónő így fogalmaz a tudósító szerint:

"Mi inspirált minket a büntetés kiszabásánál? Nagyon nehéz eset, két oldala van a dolognak" - mondja a bírónő. Felhozza, hogy Stohl nem először követett el hasonló bűncselekményt (...) "

14:51-es bejegyzés Két oldala van a büntetés kiszabásának címmel.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#185) dízelracer


dízelracer
senior tag

Bucit beszavazták. Ez a való világ... :DD

(#186) lsebestyen


lsebestyen
addikt

2032
Túlzás
11583
Nagyon enyhe büntetés
9560
Pont megfelelő
1569
Nem tudom

zsindexes savazás:D

(#187) Kassadin válasza dízelracer (#185) üzenetére


Kassadin
addikt

Hogy örülsz neki, hihetetlen. :DDD

(#188) Winner_hun válasza Eastman (#184) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dehogy van két oldala. Elkövette? Feleljen érte. Ennyi. Ilyen egyszerű. Ne halogassák meg találjanak ki mindenfélét. Ha kijött majd utána jótékonykodhat meg oszthatja az észt azoknak akiknek eddig tette.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#189) kukinyo válasza Vakegérke (#176) üzenetére


kukinyo
addikt

"Az sem mellékes, hogy cellatársai nem méltányolják majd celebségét, ergo szívatás a köbön, ha már megtehetik egy hírességgel. Az őrök is élvezni fogják, hogy ilyen "nagy" ember lesz felügyeletük alatt."
Te miért lovagolsz ezen a témán? Saját tapasztalat?
Stohl nem buta,elveszett ember.Fiatalos sportos,érdekes,vagány.2 nap alatt beilleszkedik a társaságba és el is repült az 5 hónap.
Másik:A jogszabályok lehetővé teszik hogy egy elítélt (ha nem kell tartani szökéstől,bűnismétléstől) külső munkahelyen dolgozzon.Akkor csak aludni fog bejárni.

(#190) Eastman


Eastman
őstag

Stohl védője nem egy ékesszóló a video alapján. Helyenként kicsit zavarosan fogalmaz. Nem a magabiztosság jut róla eszembe.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#191) Dany007


Dany007
veterán

Most hallottam a híradóban, hogy Sthol majd csak a nyáron szeretné megkezdeni a börtönbüntetését... :U Most komolyan van ilyen? Én ezt nem tudtam eddig, hogy a bűnös megválaszthatja mikortól szeretne bemenni a börtönbe... Azért ez nem gyenge...

(#192) Kassadin válasza Dany007 (#191) üzenetére


Kassadin
addikt

Celeb, bármit megtehet.

(#193) Motion_Blur válasza Dany007 (#191) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vérlázító........

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#194) Vakegérke válasza kukinyo (#189) üzenetére


Vakegérke
veterán

Voltam már börtönben, de csak szállítottam, oda szólt a fuvar. :)

Nem lovagolok a témán, de az tény, hogy minden "friss húst" bejáratnak. Ehhez nem kell két nap. Ahogy becsukódik mögötte a cella ajtaja, elfoglalhatja helyét a hierarchiában. Lehet sportos, fiatal, vagány, meg érdekes, valaki várni fog rá, hogy őt leverve feljebb lépjen a ranglétrán. Talán nézd meg, amit Kassadin linkelt.

Nézd, amit idáig elkövetett, meglehetősen méltányos a rá kiszabott büntetés. Azonban lehet, hogy a fogház lánynevelde, a börtön nem az.

Egyébként miért véded? Tényleg csak kíváncsiság van kérdésem mögött.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#195) Eastman válasza Dany007 (#191) üzenetére


Eastman
őstag

Csak nem fogja beixelni a naptárban mikor akar bemenni??? :U

(#188) Winner_hun Nem én mondtam, csak bekopiztam.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#196) DJ WOKKY válasza lsebestyen (#186) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

benne vagyok én is abban a bizonyos nagy számban :D

(#197) lsebestyen válasza DJ WOKKY (#196) üzenetére


lsebestyen
addikt

;] pacsit :D

(#198) kukinyo válasza Vakegérke (#194) üzenetére


kukinyo
addikt

Egyáltalán nem védem,sőt keveslem a büntetését.
Azért kérdem hogy saját tapasztalat e,hidd el nem személyeskedni akartam.
De te mindent elhiszel ezekről az intézményekről.Ott is emberek élnek (kevés kivétellel) és örülnek hogy luk van a seggükön,nemhogy még bárkivel foglalkozzanak,új problémákat csinálva maguknak.Ezeken az elrettentő meséken filmeken csak röhögni tudok.

(#199) lsebestyen válasza kukinyo (#198) üzenetére


lsebestyen
addikt

"...örülnek hogy luk van a seggükön..." vagy annak, h stohl-nak van lyuk a seggén:d :DDD

(#200) feka007 válasza Eastman (#195) üzenetére


feka007
nagyúr

Jóhogy nem kérheti részletekben a leülést.. :D

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Eastman:] Stohl
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.