Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Pero


Pero
senior tag

én maradnék a harisnyánál, igaz nem lehet ilyen szépen rögzíteni, de alu házban ezt is nehéz, viszont "szabályozható" az áteresztőképessége, nem fogja vissza a ventiket, és egy mezei porszívóval az is nyugodtan takarítható. és az előlapnál sem foglal helyet mivel mondhatni h kb nincs vastagsága.

de maga a cikk tetszett és 5letes, és sztem esztétikus lett a megoldás ebben a házban.

(#52) HANDO88


HANDO88
senior tag

Sziasztok.No lám nem egyedül nekem vannak ilyen agymenéseim.Hasonló eljárást alkalmaztam én is,csak én felragasztottam a szivacsot.A szilikon tökéletes hozzá,és ha már teljesen tönkrement a szivacs akkor nyom nélkül eltávolítható bárhonnan.Így nincs mágnes. Kisebb lyukak ,rések beborításához használjatok olyan szivacsot amit az alaplap alatt találtok a gyári csomagolásban,tökéletes.Mosni nem is szándékozom,időnként elég az ellenkező oldalról megfújkálni és kész.Nem fognak meg minden porszemet de látványos a hatás.Szerintem a ventik hatásfokán nem nagyon lehet észrevenni ezt a kis beavatkozást a hang meg engem hidegen hagy,jobban bántja a szemem egy magas hőfok mint a fülemet a venti zaj.A Dragon házamban mindent beszámítva 5 db 9 cm-es,3 db 8 cm-es és 4 db 12 cm-es venti kelti a zajt,hihi :C . Mindenkinek jó munkát és pormentes házikót kívánok :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#53) #13260800


#13260800
törölt tag

Én maradok a régi módszernél! Fél évente kompresszorral kifújom az összes port. Messze ez a legkényelmesebb. Akinek nincs kompresszora és nincs pénze légsprayre az meg vehet egy körtefecskendőt . KB 1000FT olyan szépen le lehet nyomni vele a port, hogy csak na. Nekem ez is van itthon. :D

(#54) ndavid válasza monguz82 (#47) üzenetére


ndavid
tag

És ehhez mit szólsz? :DDD

Amúgy nem rossz ötlet, de maradok én is inkább a párhavonta esedékes ecsetes-porszívós akciónál. :)

Don't panic!

(#55) CPU001 válasza Teasüti (#35) üzenetére


CPU001
csendes tag

Akk jó kössz. Majd sok időm lesz biztos megcsinálom csak a turbina kicsit még mindíg komplikált de azért belevágok.

(#56) CPU001 válasza ndavid (#54) üzenetére


CPU001
csendes tag

Nekem ez a kedvencem: http://www.cgrafiks.com/images/Dirty%20Computers/LARGE/dirty_pc2.jpg

(#57) ádikácska válasza ndavid (#54) üzenetére


ádikácska
aktív tag

Az nem gyenge. :DDD :C

CPU001: ez is üt. :DD

[ Szerkesztve ]

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#58) Sn00k válasza malwy (#2) üzenetére


Sn00k
veterán

4500 ft az neked drága?? lol :)

3njoy the Lif3

(#59) Sn00k válasza ndavid (#54) üzenetére


Sn00k
veterán

ez nagyon kemény:)
a fekete özvegy meg a sarokban figyel.... muhahahhaa:) :DDD

3njoy the Lif3

(#60) SWiNEBoY

Nálam akkor vannak gondok... :DDD

(#61) KRi2


KRi2
aktív tag

Ezek a szivacsok (hungrocell pláne) véletlenül sem vezetik az elektromosságot? Nem gyúlékonyak?

||| | || ||||| | ||| ||

(#62) Teasüti válasza KRi2 (#61) üzenetére


Teasüti
nagyúr

8 általános megvan?

(#63) Probber válasza CPU001 (#56) üzenetére


Probber
őstag

Atyaúristen! :C
Az ott már belül szinte termőföld!
Én a tulaj helyében elültetnék ott valamit.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#64) KRi2 válasza Teasüti (#62) üzenetére


KRi2
aktív tag

Hogyafrancba ne lenne meg.
Vettél már fel pulcsit mostanában?
Fogtál már meg vga-s bordát mostanában?

||| | || ||||| | ||| ||

(#65) Teasüti válasza KRi2 (#64) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És volt fizika órád? Olyan téma, h elektrosztatikusság? Megvan? :)
Egy darab műanyag is lehet sztatikusan töltött, de attól még elektromosan szigetel. :U

Sztem fölöslegesen fáj a fejed ilyen semmiségek miatt. Valszeg nem fogod felgyújtani a gépházad... :) Meg hát a ház is vezeti az áramot, majd pont a szivacstól félted? :C
Ha tűz is keletkezne, az max csak a kókány minőségű tápok miatt következhet be.
Nem egy darab szivacstól.

Gépet meg ugye úgy szerelünk, h előtte leföldeltük vagy kisütöd a felhalmozódott elektrosztatikusságot, mind magadban, mind a gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#66) Thunderzolee

Épp ma takarítottam ki új lakótársnőm gépét.
Iszonyú hangosan zörgött neki, gondoltam megnézem, hátha valami rezonál csak..
Kábé egy éve takarítottam neki utoljára ki, (akkor még nem volt lakótárs), sajna akkor nem csináltam képeket, pedig lett volna miről.. :U Most nem tűnt annyira porosnak, de szétszedve azért ért egy-két meglepetés:

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#67) DaveJr


DaveJr
őstag

Nos sziasztok!

Eddig nem volt alkalmam válaszolni mert vidéken voltam. Gyorsan átfutottam a hozzászólásokat és megpróbálok válaszolni a legtöbb felvetett problémára, kérdésre.

A címet megváltoztattam magyarra. (az angolt figyelem felkeltés céljából választottam mert talán legtöbbször egy új kifejezésnél az emberek reakciója: "Ez meg mi lehet? megnézem.."

Nincs túl sok időm a pepecselésre csak szeretem az igényes, precíz munkát. De nem csak ez az egy oka annak hogy szépen formára vágtam a szivacsot. A későbbiekben szeretnék majd hangszigetelés építeni a házba. Azt pedig úgy hogy minnél nagyobb felelületen legyen hangszigetelés.

A zajosság nem csökkent a felére. Maximum 2-3 dBa-el lett kevesebb...de ez persze mint írtam is csak érzés...konkrét méréssel nem tudom alátámasztani.

Mivel elég könnyen leszerelhető a szűrő ezért könnyen tudok készíteni hőmérséklet tesztet. Amint lesz egy kis időm pótlom.

A ventillátor légszállítását nem tudom megmérmi, de mivel nem közvetlenül a ventik elé van rakva a szivacs ezért nem hinném hogy lenne bármilyen hatása a teljesítményre. Nálam az összes venti szívja a levegőt a házból.

A mágnes csíkok nem erősek. Plusz nem is fémből készülnek. Szerintem vmilyen műanyag amibe mágneses port kevernek. Amúgy nagyon sok házban a ventillátor közvetlenül a vinyók előtt/mellett vannak és hát azok is az elektromágnesesség elvén forognak. És azok alkalom adtán sokkal erősebbek még sincs gond.

Ha esetleg tönkre menne akkor fogom letépem a mágnest a szivacsról és újra Palmatexezem. És máris csak a szivacsot kell újra megvenni. De az előző verziója a szűrőnek majdnem egy évig benne volt a gépben csak az a ráccsal volt odaszorítva az oldallaphoz és végülis semmi baja nem volt. Szóval sztem 2 évig simán használható a szivacs.

Nekem sajnos nincs kompresszorom és a sűrített levegős palackot meg drágának tartom. Plusz nem szeretném lecipelni az udvarra a gépem. Így választottam ezt a megoldást.

Mivel nincs a házhoz ragasztva a szivacs ezért bármikor a mágnesek miatt egyszerűen leszedhedhetem. kiöblítem zuhany alatt aztán szárítás majd annyi. A víz a mágnesnek meg nem árt....tudtommal:)

A tépőzáras megoldásért jár a pont. Aluminium háznál az lehet a megoldás és az még talán olcsóbb mint a mágnes. Nem régiben vettem fél méter 10 cm széles tépőzárat 500 Ft-ért.

Akit érdekel ilyen szivacs annak tudom eladni. 3 négyzetméteres táblában kaptam csak, ezért akad bőven még itthon.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#68) DaveJr válasza KRi2 (#64) üzenetére


DaveJr
őstag

Nos a földelés. Manapság minden táp földelt. Ha megnézed a tápteszteket látszódik hogy egy kis vezeték van kötve a táp borításához ami meg hozzáér a gépházhoz és így sorolhatnám...szóval ha vezeti is az áramot vagy elektrosztatikusan feltöltődne (ami ha jól emlékszem surlódáskor jön létre, én meg ugye nem dörzsölgetem) akkor is a tápon és a konektoron keresztül elvezetődik.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#69) DaveJr válasza KeNTaGoN (#49) üzenetére


DaveJr
őstag

A cikken belül igyekeztem feltüntetni a beszerzési forrást. Látom szegedi vagy. Én itt pesten a KES Kreatív boltban vettem a mágnest. De sztem ha rágooglizol tálálsz szegeden is boltot ahol van.

Még nem tudom mennyi idő kell ahhoz hogy nagyon eltömődjön a szivacs. Most jön a tapasztalás rész. Ha már 2-3 havonta kell csak kimosni a szivacsot akkor már nem kell annyiszor szétszedni a gépet és ez volt az elsődleges célo. Az idő meg nekem ebből a szempontból nem számít.
A hőmérséklet nem nőhet olyan radikálisan. Mivel én nem tuning rekordokat akarok döntögetni 1-2 fok plusz nem igazán izgat.
Talán saját hülyeség de nem szeretek porszívóval szórakozni az alkatrészek környékén. Plusz ha rendesen tényleg tisztára szeretnénk proszívózni a gépet akkor általában ki kell szedni a kártyákat, meg leszedni a ventit a bordáról. És ez is 20 perces művelet.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#70) Angel1981


Angel1981
veterán

Ügyes!
Egyszerű, de nagyszerű! :)
És valóban olcsó....

(#71) Nadov


Nadov
csendes tag

Az első riogatós képhez hozzászólva szervizes koromban találkoztam ennél durvábbal is, sajnos nem volt lehetőségem lefotózni, céges gép volt és hihetetlen mennyiségű egérsz@r és minden más ami kell egy egérfészekbe. Ettől függetlenül persze a gép működött bár elég zajos volt már. :D

(#72) fecc87


fecc87
tag

Szerencsére a Cooler Master Elite házamban ilyen szivacs van elől alapból, de persze bővíteni lehetne őket mondjuk oldalt, ott nincs. De nem fogja vissza nagyon a levegőáramlást?

(#73) DaveJr válasza fecc87 (#72) üzenetére


DaveJr
őstag

Én nem tapasztaltam ilyet. De mint írtam nekem nem a ventik mellett vannak a szivacsok. Ténylegesen majd a hőmérséklet teszt után derül ki hogy mennyire fogja vissza a ventiket. De nem számítk változásra.

Amúgy a Eliteben 2mm-rel vékonyabb szivacs van. Haveromtól kapott mintával rohangáltam a szivacsosokhoz hogy kinek van olyanja. És csak 5mm a legvékonyabb amit találtam.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#74) malwy válasza Sn00k (#58) üzenetére


malwy
senior tag

1. Harisnyából majdnem ingyen van. 30 gép kijönne ennyiből.
2. Diák vagyok.
3. 4500Ft és cserébe fűt a gép, és havonta leszedhetem a porszűrőket.
4. Havi takarítással egyszerűbb.
5. Attól függetlenül, h drága, sok barkácsolást igényel. No meg szerszámokat, netről berendelt cuccokat.
6.Diák vagyok.
7. Diák vagyok.
8. Ja és 4500ból már házat is lehet venni.
9. Diák vagyok.

Kérlek tedd legközelebb offba.
Üdv: Malwy

Szerk: Egyébként is viszonyítás a drága. Egyrészt vagyonodhoz. Másrészt meg az adott tárgyhoz. Pl egy radír 4500-ért drága. Egy ház meg olcsó. Na most egy szivacsos izé az ennyiért nekem drága.
Szerk2: 4500Ftból jópár bulit átlehet élni taccs részegen. Remélem így már mindenkinek átjön.

[ Szerkesztve ]

(#75) Teasüti válasza DaveJr (#67) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs túl sok időm a pepecselésre csak szeretem az igényes, precíz munkát. De nem csak ez az egy oka annak hogy szépen formára vágtam a szivacsot. A későbbiekben szeretnék majd hangszigetelés építeni a házba. Azt pedig úgy hogy minnél nagyobb felelületen legyen hangszigetelés.
:R

A zajosság nem csökkent a felére. Maximum 2-3 dBa-el lett kevesebb...de ez persze mint írtam is csak érzés...konkrét méréssel nem tudom alátámasztani.
Egy ±3 dB-es szintkülönbség nagyjából kétszeres/fél teljesítményt jelent. Ennyit kéllem, h szigetelne egy lehelletnyi szivacs. :) Gonosz voltam, ez egy picit trükkös dolog. ;]

Várjuk a hangszigetelős írásod is, ilyen még úgysem volt! :K

#74:
3: Miért fűt a gép? Légáramot nem fogja vissza jelentősen, a beáramló levegő sem lesz melegebb. Harisnyától bezzeg nem fűt... :)
1: ingyen? és nővérednek/anyádnak ki téríti meg az elkobzott harisnyát? :D

[ Szerkesztve ]

(#76) DaveJr válasza malwy (#74) üzenetére


DaveJr
őstag

Tudom hogy nem neked szántad a választ de én is hozzászólnék
1. Én is diák vagyok
2. Nem fűt a gép. Jelenleg 37 fokos a procim (E8400@3Ghz) 35 fokos a 9800GT-m és 24 fokos a 3 db vinyóm
3. Nem kell leszedni havonta a szivacsot
4. Az olló és a ceruza/filc miért sok szerszám? Az ollót a harisnyához is használnád. És vmilyen ragaszót is hogy lezárd a harisnya végeit. Plusz mit kell berendelni neten?
5. Még mindig diák vagyok én is.
6. harisnyát milyen gyakran kell cserélni? most ez tényleg érdekelne mert még nem használtam azt a módszert.

4500Ft-ért megnézném hogy azon a jópár bulin mitől leszel részeg.

És igaz relatív hogy mi olcsó. Számomra ez olcsó megoldás tekintve azt hogy 2 évre megvan oldva a problémám ami havonta 187,5 forint ráfordítást jelent.

#75:
Hát a hangszigetelős cikk nem mostanában lesz. Keresem még a megfelelő anyagot:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#77) Teasüti válasza DaveJr (#76) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1. Én is.
2. Jézusom. A fűtés számla drága nálatok, vagy mivel hűtöd azt a procit? :)
Nálam konkrétan szobahőmérsékletű a szénné húzott E8500-asom. :U Persze hidegindításnál és üresben. Amint dolgozni kezdek vele (de ha nem, akkor hosszú távon is csak szobahő - netezésnél pl) és felmelegszik kicsit a borda, csak olyan 26-ra hűl vissza... 56-ig megy fel. És 20 fok van a szobában. :)
3. elég ha kívülrő kiszívatod a port ha épp porszívozol a szobában... Mosni csak akkor, ha szét van szedve a gép - más okból kifolyólag.
5. Keblemre barátaim! :DD

szerk: vannak erre spéci PC-re kihegyezett anyagok, de gondolom homemade szeretnéd ezt is. Amúgy nem találkoztam még emberrel, aki szigetelné a gépét. Lehet nem véletlen. Kb 10 éve volt ez divat, most van erre piac, csak sajna a prémium kategóriában képviseltetni magát. :W Sztem csírájában kell elfolytani a problémát, nem elfedni azt! :K Igaz ez költséges, akár annyit is lehet költeni a gépre, amennyiből egy kisebb konfigot össze lehet állítani...

[ Szerkesztve ]

(#78) malwy válasza Teasüti (#75) üzenetére


malwy
senior tag

Harisnyát nem használok. Takarítok:)
A fűtéssel akkor ne legyen igazam. De attól még nekem 4500ft sok pénz, és ne röhögjön már ki.

Harisnyából jó a használt.
Pia: házipálesz szomszédtól. 4500Ft az jópár liter. Igaz szar. Viszont ha helyszínen veszed és töményet, akkor is legalább kétszer összejöhet.

Mondjuk befelé fújó ventikhez raktam a gyári szivacsokat (CM 690).

[ Szerkesztve ]

(#79) Teasüti válasza malwy (#78) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kiröhögött?!? Melyik sznob g.ci volt az?? :DDD Elkapjuk. :))

Házipálesz? Főleg szar fajta?? Fúj. :N
Sose add lejjebb az istenien elkészített mennyei mannánál: házilag butykolt citromos mézes pálinka rulez. :)) Én mondom neked, ez aztán az ambrózia. Nőiesre kell elkészíteni, mert még a pálinkához képest is itatja magát! :D:D Így nagy mennyiségben sem halsz bele. :C

[ Szerkesztve ]

(#80) malwy válasza Teasüti (#79) üzenetére


malwy
senior tag

Ez húzott fel kicsit:
(#58) Sn00k: 4500 ft az neked drága?? lol

Am ugyanannyiért adja az összeset. Van amikor finom meggypálesz is jut (52+fokos), van amikor csak kotyvalék. Házi pia még várat magára pár évet. Ez is sok.
Egyébként nem szoktam igénybe venni a körzeti piákat. Bolti, zárjegyes, üveget én bontom ki és általában más nap is élek, a "napjában, normálisnál többször bekövetkező, magas folyadéktartalmú széklet" pedig elmarad.

(#81) oPalRx7


oPalRx7
tag

Nekem is tetszik a cikk, gratula :)

(#82) DaveJr válasza Teasüti (#77) üzenetére


DaveJr
őstag

Egy jobb hűtővel valszeg az én procim is hűvösebb lenne:) Mondjuk egy ful réz zalmannal ;) De a videokártya egész jól tartja magát passzív hűtéssel :)

Full hangszigetelt házat amúgy sem lehet építeni maximum csökkenteni a kiszűrődő zajt. Én erre keresek majd vmi megoldást bár így sem hangos a gépem.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#83) D.Orion


D.Orion
veterán

Szép cikk. Én egyik barátomtól szereztem a nagy ipari klímákba való porszűrőt. Az mondjuk elég vastag(1cm), de simán szét lehet választani az anyagot 1-2mm vastagságúra is, anno ezzel oldottam meg öcsém gépházának a porszűrését.

(#84) belinho


belinho
senior tag

Ügyes megoldás!

Annak idején én is csináltam hasonlót, mivel plexis házam van én csak a gép elejébe tettem, egy hónap múlva megnéztem, hát volt benne anyag rendesen.
A légáramlás csökken igaz, de valamit valamiért!!!
Beszerelésnél figyelni, hogy a szivacs nehogy hozzáérjen a vezetékekhez, mert rossz szigetelés esetén a szivacs meggyulladhat aztán jobb nem is tovább gondolni.
Akinek nincs szivacsa annak tudom ajánlani azt, amit az alaplap alá szoktak tenni a sérülések elkerülése végett, én abból csináltam, célnak tökéletesen megfelel.

Remélem tudtam segíteni!!
Belinho

(#85) misx


misx
senior tag

Nekem az előző házamnál a proci beömlőnyílás felett volt porszűrő, a GZ-X3-ról ezt lehagyták. Most néztem, elől azért jön be valamennyi por, de nem sok, viszont oldalt jóval több. A kártya is beszívja a felette (gyak. az oldallapon lévő) lévő rácson keresztül. De én szoktam takarítani. ;]
Viszont találkoztam már olyan géppel is belülről, hogy hanyatvágódtam. A procihűtőre szinte rá volt égve a kosz. :U
Nagyon sok függ attól is, hogy maga az a helyiség - ahol a gép van - milyen gyakran van takarítva. Ha ott sok por felgyülemlik, a gépben is lesz elég. :)

(#86) echterion


echterion
nagyúr

Jó cikk, lehet kipróbálom, de nekem még mindig szimpatikusabb 2 havonta levinni magammal a kútra a gépet és alaposan kifújni.

**********

(#87) Aty1


Aty1
csendes tag

Hasznos! Tényleg érdemes megcsinálni. nekem annyira beporosodott egyszer régen a táp melletti ventillátor, hogy tönkremnet.. azóta havonta takarítom a gépeim :D

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#88) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Mi van akkor, ha beporosodik a porszűrő? Nem olvastam el a cikket, csak beleolvastam. De jól vettem ki, hogy ragasztottad? Hogyan fogod tisztítani így? Mert kissé nehézkes lesz.

Jevons paradox

(#89) Aprósólyom válasza Teasüti (#65) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Így van! Azt bírom, mikor túlzott önbizalommal megáldott kezdők, összevissza fogdosnak mindent, sztatikus töltődés? Szigetelés, vezetés? Bele sem gondolnak... Egy 100e Ft-os VGA-nál, már annyira nem is vicces! Még szerencse, hogy a NYÁK legalább le van szigetelve, csak az nyílt lábakhoz ne nyúljanak könyörgöm! ;]

Jevons paradox

(#90) DaveJr válasza Aprósólyom (#88) üzenetére


DaveJr
őstag

A szivacsra lett ráragasztva a mágnes. Így a mágnes tartja az acél oldallapon. Ha már nagyon elkoszolódik a szivacs akkor simán leszedem és kimoson zuhany alatt. Ennyi.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#91) Aty1 válasza DaveJr (#90) üzenetére


Aty1
csendes tag

Jó kis megoldás. :D... Ötletes :)

[ Szerkesztve ]

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#92) Aty1 válasza SWiNEBoY (#60) üzenetére


Aty1
csendes tag

SWiNEBoY
ez nagyon durva :D mikor pucoltad ? :D

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#93) Aprósólyom válasza DaveJr (#90) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az király megoldás. Akkor csak végig olvasom ha lesz időm...

Jevons paradox

(#94) bigga


bigga
aktív tag

Én kiszedtem inkább az Elite 331ből a szűrőket - a zaj meg a porártalom lehet nagyobb lett - de legalább pár fokot nyertem vele. És mivel nem a belváros közepén lakom a jelzőlámpa mellett azért nincs olyan nagy szmog a szobában h havonta kelljen kiporszívózni. :U

[ Szerkesztve ]

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#95) iBlast


iBlast
aktív tag

szép:) azért az a kép tényleg íjesztő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96) Boxi88 válasza pckownz (#6) üzenetére


Boxi88
őstag

Pofás cikk! Tetszett az ötlet, lehet hogy neki ugrok én is :DDD

Grat!

(#97) kkriszx


kkriszx
csendes tag

Ötletes és igen hasznos, a végefelé nekem is a zajcsökkenés mint grátisz jutott eszembe. Nyáron énis megcsinálom a ház szűrését! Nálam szépen gyűlnek a porcicák a gépházban szóval igencsak valós probléma ez főleg ha a földön van a gép és szellős (erkélyes) szobában van és még szőnyeg sincs :)
Grat a cikkhez! :C

(#98) DaveJr válasza kkriszx (#97) üzenetére


DaveJr
őstag

Köszönöm! :R Sok sikert a projekthez majd!

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#99) saint555 válasza DaveJr (#98) üzenetére


saint555
tag

A cikkírónak.
Csak egy kérdés. A sok pepecselés helyett eszedbe sem jutott, hogy pl. a PC-t a földről egy 70-80-100 centi magas kis telefonasztalkára, vagy más bútordarabra felrakd és ott üzemeltesd? 1 éven át nekem is a földön volt, lakószobában. Nem győztem takarítani. Feltettem egy 70 centi magas telefonasztalkára és évente egyszer elég kifújkálnom. Nem ragasztgatok, nem lopkodok a családom nőtagjaitól harisnyákat, nem szipuzok ragasztó oldószert, nem kefélem el egy percem sem felesleges dolgokra. Stb. Igaz, ezt a módszert nem is tudom másoknak pénzért árulni .... :D

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#100) DaveJr válasza saint555 (#99) üzenetére


DaveJr
őstag

Egyszerűen a válasz: nem.
Az hogy kinek mi felesleges dolog nem releváns.
Az utolsó cinikus megjegyzésedre meg nem is reagálnék.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#101) moli.hu válasza DaveJr (#67) üzenetére


moli.hu
őstag

szia DaveJr, van nehany kerdesem:
1) mi a szivacs pontos(!) elnevezese, amit vasaroltal
2) latom pesti vagy, hol vetted?
+1) van esetleg egy 7*7cm-es maradekod? ;)

(#102) DaveJr válasza moli.hu (#101) üzenetére


DaveJr
őstag

1) pontos neve: légszűrő szivacs
2) szivacsnagykerből vettem, cégregisztráció után, 3 négyzetméteres táblában
+1) van belőle még bőven a 2)-s miatt:)

Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#103) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Alu ház oldallapjára hogyan érdemes porszűrőt rakni? Ragasztással?

<< Heimdal >>

(#104) DaveJr válasza Retekegér (#103) üzenetére


DaveJr
őstag

Valaki ragasztja, de mondták már páran hogy tépőzárral rakták fel.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#105) Retekegér válasza DaveJr (#104) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

És a tépőzárat Palmatex ragasztóval érdemes felrakni? Később eltávolítható?

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#106) DaveJr válasza Retekegér (#105) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát a szivacsra biztos hogy Palmatexszel kell. A házra én inkább vmi kétoldalú ragasztó ajánlanék, de előtte persze jó alaposan zsírtalanítsd a felületet. Még nem próbáltam Palmatexszel alura ragasztani...

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#107) Retekegér válasza DaveJr (#106) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A kétoldalú ragasztócsík eszembe se jutott. :B
Na, szerintem meg is van a koncepció, csak még le kell mérjem a felületet. :R

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#108) iphoneresell válasza Retekegér (#107) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

Jóöreg szigszallag! :)

(#109) DaveJr válasza iphoneresell (#108) üzenetére


DaveJr
őstag

Az is egy megoldás...csak nem a legelegánsabb:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#110) iphoneresell válasza DaveJr (#109) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

Hát igen.. sok függ a környezettöl! :D

(#111) sifu91


sifu91
aktív tag

Nem rossz, csak elég drága ez a szivacs.
Ja és a világítás is sokkal tompább lesz, már akit ez zavar.

[ Szerkesztve ]

Ad astra per aspera.

(#112) DaveJr válasza sifu91 (#111) üzenetére


DaveJr
őstag

Lehet hogy drága...de ez ipari minőség. Azóta is a házamban van és havonta max 2 havonta kimosom és még mindig nem nyúlt meg, nem szakadt szét.
Speciel én örülök hogy tompább lett a világítás.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#113) sifu91 válasza DaveJr (#112) üzenetére


sifu91
aktív tag

igen főleg ha túl erő a világítás annak még jól is jön, mondjuk az én gépemen nincs akkora szellőző nyílás mint a Tiéden, lehet belefogok :R

Ad astra per aspera.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.