Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) eziskamu válasza Norbi.Sz (#197) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja és ne lepődj meg, ha nem akar egyből tárcsázni az XP az új modemmel, mert át kell kapcsolni bridge módba. A felülete ha jól emléxem 192.168.1.1 vagy 192.168.2.1 admin/admin.

(#202) Calibos


Calibos
addikt

Egyébként ezen az oldalon szintén lehet olvasni a ADSL-Modemekről
[ADSL-Modem]

(#203) Norbi.Sz válasza eziskamu (#201) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Nem boldogulok vele :( A felülete 192.168.1.1... A hálókártya IP-jét kell 192.168.1.2-re állítani. Miután beállítottam a modemet, vissza kell tennem a hálókártya IP-jét automatikusra, hogy tudjon csatlakozni netre? Ha automatikusan fellép, hová kell írni neki az ADSL felhasználónevet/jelszót? Mert ha Bridge módba rakom, akkor semmit ilyet nem találtam... Segíts pls... Már annyi mindent próbáltam, de már unom :(

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#204) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Mire kell állítani a csatlakozást? Ugyanaz, mint a 360R (az előző) modemmel??? Valami WAN PPPOE...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#205) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Oh, naa... Csak meglett. A Hungarotel nem a VPI:1 VCI:32-t használja, hanem VPI:8 VCI:35-öt. Amúgy ez mit jelentene???

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#206) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Nah, nem gyenge ez a modem :) Mármint a 380T. Szerdától van meg, és azóta még egyszer sem szakadt a netem, a 360R-el, amit a szolgáltatóm adott, azzal pedig este 10-15 percenként szakadt...

Köszi a segítséget mindenkinek!!! :R

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#207) TheLion001


TheLion001
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
A Tré-online hosszas lerázása és hülyének nézései után, kipróbálnék egy új modemet. Hüvely, izé... Huawi van jelenleg.
(állítólag amiatt van a sok vonalszakadás, szinkronhiba, ill. a 8megabit helyett hol 800kilobit, hol 3 megabit letöltési sebesség)
A tesztjeitek alapján D-Link 380T-t vennék.
Szeretném megtudni -hátha valaki rutinos- hol kapnám meg, Budapesten a legolcsóbban?

ill. 2 kérdés:

Van jelenleg egy Surecom EP-4904SX típusú ruterem.
az IP-je: 192.168.1.1
hogy fogom tudni választani, mit érjek el? A D-Link 380T IP-je is ugye ez...(?)

2.
A Hüvelyt csak bedugtam, a rutert meg bekonfigoltam (Név, jelszó, portok, stb.)
A 380T-nél egyéb variációkat is kell változtatni a ruteren, ill. a modemen belül is?

Előre is tisztelettel köszönöm a válaszokat!

(#208) TheLion001


TheLion001
tag

Bocsi. Lecsúztam a szerkesztésről.
Még egy:

A Huawei modemet milyen progival tudnám tesztelni? A Google nem segített.

(#209) TheLion001


TheLion001
tag

:F

(#210) TheLion001


TheLion001
tag

:O

(#211) eziskamu válasza TheLion001 (#207) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem gond az azonos ip a routerrel, amúgy sem tudnád simán a router mögül bekonfigolni (Linksys wrt54gl -t be tudtam már úgy konfigolni, hogy a modem felületét elérjem, de a te routered nem biztos hogy bekonfigolható ilyenre), először inkább a gépre kell közvetlenül kötni a 380t-t és beállítani bridge módba, majd dughatod a router mögé. Huwei xar sajnos, mondom én aki már bordát is próbált ragasztani ilyenre, és még ventivel is próbálkoztam, hátha jobb lesz, de nem lett.

(#212) TheLion001 válasza eziskamu (#211) üzenetére


TheLion001
tag

Köszönöm, a választ!
Már üzemel. Egész délután izzadtam, de megcsináltam.
1MB-es növekedés a sávszélességben :C
Firmware-t érdemes frissíteni rajta?

ADSL Firmware Version: 5.00.04.00 - 5.00.03.00 - 5.00.03.00 Annex B - 01.07.2b - 0.52
ADSL Software Version: V3.00B01T02.EU.20060126

Ha igen, utána megint állítgathatom az egészet elöről?!

Még két kérdés:
Ha a szűrő a géptől 20 méterre van, lassíthatja a kapcsolatom?
Mivel lehet tesztelni a 380T-t?

A 360 tesztje jó hozzá, ami a fórum legelején van?
Hogy kell értelmezni?

[ Szerkesztve ]

(#213) TheLion001


TheLion001
tag

up.

(#214) eziskamu válasza TheLion001 (#212) üzenetére


eziskamu
addikt

Figyi, nem tiszta mit akarsz tesztelni. Igazából ha használni akarod a netet ne a mindenféle hülye tx rx, stb értékeket figyeld, hanem figyeld a http://www.speedtest.net/-et (tudom nem pontos ez sem) és ha a stabilitás érdekel, a legegyszerűbb módja, ha netrádiót halgatsz (www.radio.hu, ha hírek kellenek Kossuth, ha zene Petőfi, ha komolyzene, Bartók ) és közben próbálsz torrentezni, letölteni nagyobb állományokat, és figyeled, mennyi idő után szakad meg véglelg a lejátszás, nem csak simán kiürül egy pár másodpercre a buffer, hanem már több perce semmi. Esetleg a router, vagy a modem felületét figyelve láthatod, hogy mióta van folyamatos kapcsolat.

Az nem baj ha messze a szűrő, a lényeg hogy az legyen az első láncszem, és mindenféle elosztó és készülék már mögé legyen kötve. De kipróbálhatod, hogy a szűrőhöz kirakod a modemet és hosszú utp-n keresztül kötöd a routerre, vagy esetleg már a routert is kipakolod a szűrő és a modem mellé. Az utp kábel, és maga az ethernet 90-100méternyi áthidalást is bír 100Mbit/sec mellett.

(#215) Khaal


Khaal
őstag

Most váltottam ISP-t és 1 mbitről 4mbitre, de azóta ötpercenként szakad a kapcsolatom (nullára leesik a sebesség). A t-com szerelői szerint túl messze vagyok a központtól ehhez a sebességhez. Felajánlották, hogy átraknak az 1,7mbites csomagba, de azt már keveslem. Szerintetek ha lecserélném a 360R-t mondjuk egy 380T-re akkor az új modemmel már stabilan vinné a nagyobb sebességet is, vagy ilyen rossz vonal melett mindegy (a szerelő valami 500 ohmról beszélt)?

(#216) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hi
Telsen szüz win xp-vel nem enged fel a netre. A tárcsázásnál meáll, ha mégis felenged akkor meg egyszer csak ledob.
A szerelő szerint op rendszer a bűnös, de azóta töröltem a particiót és ujat raktam.
Gondoltam a lapra is, de legvalószinűbb a modem lehet szerintem.
Az adsl lámpa ég, a lan lámpa is jelez, kapcsolodáskor küld is adatot látszolag de még sem kapcsolodik.
Egyedül az segit ha kihuzom a modemet és várok 1-2 percet. Utána kapcsolodik amig le nem dob.
A t-comos kollega mondott egy parancssorba beirandó teszt parancsot ami a válaszidőket ellenőrzi. Szerinte a normális a 15 ms 4 megabites hozzáférésnél.
És a 400-500 ms nem kicsit nagyobb mint a 15 ms.

[a kép nagyban]
Mit cseréljek le?
Mire utalhat a magas válaszidő?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#217) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

És egy Huawei SmartAX MT800u-T modemem van.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#218) eziskamu válasza 7Heads Drago (#217) üzenetére


eziskamu
addikt

Válasz ment priviben.

(#219) 7Heads Drago válasza eziskamu (#218) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vissza is!
Bocs azt tényleg nem irtam hogy ez a t-com teszt servere. Mármint az ip amit a t-comos kolléga adott. Érdemes kiprobálni.....
A gépet mindegy hogy ujra inditom-e, és hányszor.
Mig a modemet ha kikapcsolom és ujra be akkor megjavul.
És az a jobb neki ha telsen le tud hűlni a modem.
De mint a tesztben is irták az egyik legmegbizhatatlanabb modem ez.
Csak hát ezt ingyen küldte a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#220) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ma beszereztem egy DSL-380T.
Egy kicsit nehezen ment az indulás.
De csak fel birtam jönni a netre.
Igy lehet hogy nem is a medem a hibás.
de akkor most cseréljek lapot?
Vagy csak simán a szolgáltató a szar........ (businesstelecom)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#221) eziskamu válasza 7Heads Drago (#220) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha az integrált hálókarira gyanakodsz, akkor miért nem kérsz kölcsön valakitől egy pci-ost? Hátha csak annyi a gond, vagy lehet hogy csak a Windowst kellene újrahúzni.

(#222) 7Heads Drago válasza eziskamu (#221) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az uj op. rendszer megvolt már.
A háló karit nem probáltam.
De tegnap délután óta nem szakadtam le.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#223) Gregorius


Gregorius
őstag

Üdv!
Valaki legyen szíves erősítsen meg abbéli hitemben, hogy a GTS DataNet hálózata annex-B-s! (Annó T-Boly volt a vonal, most yoneked szolgáltatás van rajta.) Szándékomban áll a D-Link DSL-360R jelzésű ipari hulladékomat lecserélni egy 380T-re, csak nem akarok utólag koppanni. (Eddig nem sikerült érdemi információt kicsikarni az eszközből - akarom mondani ipari hulladékból.)
Köszi!

(#224) eziskamu válasza Gregorius (#223) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem az a lényeg, hogy GTS-DATANET, hanem hogy kié a telefonhálózat a körzetben, a T-Com-é ANNEX-B-s. Ha Budapesten laksz, akkor ANNEX-B-s a háló, de ha már valamelyik szomszédos településen (mégha kevesebb mint 2 km a távolság, pl. Csömör) ott már valszeg ANNEX-A van (Invitel és Monortel (most UPC?) területen) (tudom, mert onnan vettem modemet és beszoptam, mert még én se ismertem a fenti szabályt).

(#225) Gregorius válasza eziskamu (#224) üzenetére


Gregorius
őstag

Megmondom őszintén, azért kérdeztem, mert csöppet zavarban vagyok, ugyanis habár annó T-Com volt a vonal, hurokátengedés történt (egy hónapig tilitoliztunk a papírokkal), és nem tudom, hogy a végberendezéseket mennyire variálták át a túloldalon (tudtommal valamit babráltak a DSLAM-mel), vagy hogy mennyi köze van még a T-Comnak a dróthoz, ha van egyáltalán. Egyébként Újpalota.

[ Szerkesztve ]

(#226) eziskamu válasza Gregorius (#225) üzenetére


eziskamu
addikt

Az még Budapest? Tudom láma kérdés, de nekem Újpalota lehet akár Vecsés része is, arról is csak a káposzta miatt hallottam, na meg a környéken még Csömört ismerem, ahonnan meg a bagószagú ANNEX-A-s modemet vettem, melynek a dobozát ha kifőztem volna, simán tudtam volna permetezni vele a kertben :) .
A lényeg: Ha körzetszám alapján (1, ha jól emléxem :) ) és egyébb okok miatt Budapestinek érzed magad, akkor 99%-ig bizti, hogy ANNEX-B-s vagy, de kérdezd meg az ügyfélszolgálatot, hátha tud valaki pontos infót. Eleve a fórumhoz tartozó cikket is Budapesten készítették, ha jól tévedek, és az illetőnek is ment a 380-T. A központot nem hiszem hogy nagyon buzerálták, pláne ha az előfizetőknél nem cserélték a modemeket.
Ja itt egy szolgáltatástérkép:[link].

[ Szerkesztve ]

(#227) Gregorius válasza eziskamu (#226) üzenetére


Gregorius
őstag

Ááh, én hülye, csak a FAQ-ot kellett volna elolvasni :B
Ha az Ön modemje megegyezik a lenti típusok valamelyikével, nem szükséges újat vásárolnia
...
[és itt felsorolva egy rakás annex-b-s modem beleértve a tesztben szereplők zömét és egy nagyobb kupac 360T-t is]

[ Szerkesztve ]

(#228) bundaas

Sziasztok!

Meg tudná mondani nekem valaki, hogy a T-com milyen modemet ad most az új adsl előfizetőinek?

Üdv

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#229) Waingro


Waingro
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen (hány Voltos) adapter kell a Dialcom 1600-as ADSL modemhez? Kaptam egy ismerősömtől egy ilyet, de az adapterét elhagyta, a neten meg sehol nem találok részletes specifikációt róla. :(

Köszi!

-= "You'll know that there is a price for what you want from life." =-

(#230) Gregorius


Gregorius
őstag

Az mitől van, hogy a modem egyszer 2000/200 kbps-en szinkronizál össze, egyszer meg 9000/600-en (az előfizum 8192/512-ről szól), és mindkét esetben ténylegesen a nevezett sebességet hozza (tehát nem kamuzik)?

(#231) Gregorius válasza Gregorius (#230) üzenetére


Gregorius
őstag

Valaki legyen szíves magyarázza meg, mert nem értem.
Előtte:
[kép]
Utána:
[kép]
Majd' huszonnégy óra rendes sebesség után globálisan levág a modem gyatra tempóra. (Ez a 360R, mert azt tudtam csak rábírni, hogy kommunikáljon az SM50B-vel. A 380T is ugyanezt csinálja, csak abból csak a sebességet tudom kiolvasni, a spektrumot nem.)

[ Szerkesztve ]

(#232) Gregorius


Gregorius
őstag

No comment?
Látom ez a topic is abandonware lett.

(#233) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Az miért van , hogy D-link T380-sal ha felmegy a netre utána ledob?
És hol a dinamikus, hol a Bridge (hid) mód a jó nála csatlakozásra.
A régi Huawei pedig megy, csak akkor van baj vele , ha bemelegszik.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#234) Gregorius válasza Gregorius (#231) üzenetére


Gregorius
őstag

Najó, szóval pár nap egyeztetés az ügyfélszolgálattal, néhány alkatrészcsere a kábel túlsó végén, és az utóbbi egy napban már stabil volt a vonal. Kopp kopp.

(#235) Gregorius válasza Gregorius (#234) üzenetére


Gregorius
őstag

Korai volt az öröm... :(((

(#236) 7Heads Drago válasza Gregorius (#234) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hi
Neked se jó a net?
Nekem szinte 99,99% hogy a szolgáltató váltás lett a bajom.
Most egy évig ezért szívok.........

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#237) Gregorius válasza 7Heads Drago (#236) üzenetére


Gregorius
őstag

Fél évig jó volt. Az utóbbi egy hónapban kezdi ugyanazt csinálni, ami miatt végül az előző szolgáltatómmal bontottam, nagyjából egy éve. Még egy hónap van hátra a hűségből.

[ Szerkesztve ]

(#238) D@ni88


D@ni88
addikt

Áhh látom nektek is meggyűlik a bajotok ezkeekl a hülyékke, most h aláírtam még egy Évet az externetnél, azóta szakad meg minden baja van. Nemtudom h mi lehet a gond az uppom 21es margines, erre ha elkezdek feltöltni egyszerűen ledob a netről..

(#239) OddMan


OddMan
őstag

Nekem is a rettegett DSL-360R típusú modemem van és észrevettem, hogy az "Up Transit Power" értékem negatív előjelű. [link]
Ez normális? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#240) Gregorius válasza OddMan (#239) üzenetére


Gregorius
őstag

Cseréltettek velem modemet a múlt héten. Ez valami újabb revíziójú 360R, csak 3 led van rajta, ami nagyjából úgy villog, mint a 380T-n.
Bootbase: VTC1.12 | 2006/08/23
RAS FW: 3.5.4.0(BE0.C2)3.6.0.99
DSL FW: FwVer:3.6.0.99_B_TC3085 HwVer:T14.F7_3.0
Melegedni ugyanúgy melegszik, de nekem úgy tűnik, hogy a vonalat hajszálnyival stabilabban tartja.

A transmit powernek valahol 7-12 dBm környékén kellene lennie... :F

[ Szerkesztve ]

(#241) Hidó


Hidó
tag

Sziasztok!
Letöltöttem a 360T-hez a firmwaret (DSL-360t_fw_revALL_20060220_ALL_eng_20060220),
Sajnos a telepítés közben kéri a device IP-t és a Passwordot. :W
Na, szóval fogalmam sincs, mit kell ide beírni. Próbáltam belépni az Expl. keresztül az admin felületre, de oda sem sikerült. Nagyon láma vok ehhez a dologhoz!!!
Valaki le tudná írni, mit hogyan csináljak?PLS! Amúgy win Vista 64 bit oprendszerem van, ha ez lényeges és T-online internetem.
Big THX!!! :R :R :R

(#242) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az mitől van, hogy a modemem eddig 7900 kbittel szinkronizárt amiből volt 6.8 megabit, mot meg csak 5.4 mega van csak?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#243) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem most ilyen értékeket ad ki a modemre:
[link]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#244) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Heló!
dchard eltünt? :F
Lenne nekem egy Telindus 1111 modemem. 8 megabites csomagba vagyok. Ebből jön kb. 5megabit jobb napokon. Van router is. Kérdésem, ha jobbra cserélném egy D-Link 380T-re jobb lenne valszeg a helyzet?

Ha szolgáltatóval beszélek(Enternet 3ik éve vagyunk nála), akkor esetleg adhatnak valami jobb modemet?

[ Szerkesztve ]

(#245) hardstef válasza Jégkokó (#243) üzenetére


hardstef
újonc

sziasztok segitsen valaki!!! mi a rossz ezeken az ertekeken nekem az a relative capacity miert olyan alacsony % mi itt a baj segiiiitseg!!
koszi :C http://www.webtemp.org/index.php?page=sm50b_gallery&id=f0665fb6a21f1faef46bed7350f3630a

ocsike

(#246) MajaG


MajaG
senior tag

Hello! Péntek reggelre megadta magát a második generációs Siemens Xpresslinkem. 5,5 éves volt. Délután már itt is volt az új modem. 1 fűtőtest D-link 360R formájában. Azóta összevissza bontja a vonalat, szinkronizál újra.Eddig a siemensszel semmi baj nem volt a 8megával. Lekaptam a borítást, hogy hátha a nagy melegtől, de visszanéztem a routerben és éjjel is bontott, teljesen meghatározatlan időközönként. :S S ma is reggel 6-tól ment délig, aztán most 1 óra alatt vagy 6x vesztette el a kapcsolatot a központtal.

Vonal adatok:

http://majag.tvn.hu/adsl_teszt.jpg
http://majag.tvn.hu/adsl_teszt1.jpg

Ötletek?

Vegyek 1 normális modemet, s hagyjam a t-com cseréit?
Pl 380T vagy ilyesmi.

Vagy van esély hogy ez a modem is rossz, s jó lesz ezzel a típussal is a 8 mega. A vonalam gyenge? Csak akkor miért ment tökéletesen az emelés óta a Siemensszel?

Válaszokat előre is köszi.

Szombaton egésznap bontott-szinkornizált, majd délután fél 4-óta jó.

Néztem az értékeket nem igen módosultak az értékek a vonalak 0,5-1 az eltérés ami változik folyamatosan. Most hogyhogy jó azóta? Hétvégén kevesebben használjak a netet, kisebb a zavarás?

(#247) djbahool


djbahool
senior tag

Eladom D-Link 360T ADSL2+ modemem!
Gyári firmware van rajta, ami csak bridge módot tud, de az új firmwarerel tud pl. PPPoE is.
Minden tartozékával (kábel, adapter, doboz)

Nem melegszik, nagyon jól megtalálj a szinkron jelet (én pl. 4.5km-re lakom a DSL központtól, és 4megabites netet használok vele)

Ha valakit érdekel, akkor priviben jelezze, vagy msn-en.

Üdv.

(#248) D@ni88


D@ni88
addikt

melyik a legjobb fiemware a 380t-re?

(#249) Hidó


Hidó
tag

Hi,
Szeretném a segítségeteket kérni!Vettem egy D-Link 380T modemet a jelenlegi T-online-os internetemhez.A szolgáltató egy 360T adott anno és ez akarom lecserélni.Nos,követve a modemhez való leírást, egyszerűen nem tudok vele kapcsolódni a netre.Gondolom valamit rosszul csinálok.Ha valaki tudja a pontos peállítások paramétereit, kérem ossza meg velem.
Big THX előre is! :R :R :R

(#250) Hidó


Hidó
tag

Köszönet dchard-nak.
Működik!
:R :R :R

(#251) -=ChEaTeR84=


-=ChEaTeR84=
csendes tag

Sziasztok!

A D-Link 360R egy fontos pozitív tulajdonsága valamiért lemaradt!
Ezekben a hűvős hideg kora tavaszi napokon az asztalra helyezett D-Link 360R tökéletesen működik, mint tea melegítő. A tea nem hűl ki teljesen. Ez igazán pozitívum, szerintem. :)

Egyébként korábban egy Dialcom 1600-asol volt, amit nagyon szerettem, csak az adaptere hibás, és búg nagyon-nagyon... :( Egyébként működik még, csak nincs az az idegrendszer ami... ;)

-=ChEaTeR84=-

(#252) Hidó


Hidó
tag

Hi,
Valaki tudja mi az a 6TO4 adapter?Az eszközkezelőben sárga háromszöges felkiáltójelben van 31 kóddal. :W
THX :R

(#253) elektron3


elektron3
csendes tag

A D-Link DSL-G684T modemes router jobban teljesít mint a 360R-es modem, ill. van valami hibája? :U

(#254) Gregorius válasza Hidó (#252) üzenetére


Gregorius
őstag

Az IPv6 és IPv4 között fordít. Átlag magyar ember számára ignorálható.

(#255) Pero


Pero
senior tag

hali,

Volna nekem egy Telindus 1111 ADSL Bridge-m ami még a megboldogult axelero-s korszakomból való 384/128 as nettel, de most az idő előrehaladtával váltanék 8096/512re. a kérdés az volna h mivel maga a "dobozka" a szolgáltató tulajdona akkor kicseréltethetem , vagy szívok vele és nemfogom tudni kihasználni a sávszélességet?
Illetve mit érdemes a helyére szerezni ha cserélni kell?

[ Szerkesztve ]

(#256) Pero


Pero
senior tag

Na kíváncsiságból tudtam szerezni a szolgáltatótól egy vadi új modemet méghozzá e D-link 360R-t cikk olvaása után, nemnagyon tudom eldönteni melyikkel járok jobban.

(#257) NoX


NoX
senior tag

Légyszi a képeket próbáld valahogy visszavarázsolni! Köszi!

(#258) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Szépestét!

Invitel a szolgáltatóm kideritettem hogy Sándorfalván Annex B van
most jelenleg Comtrend 5071E-s modemet használok amit a szolgáltato adott elötte 1 D-link 360T-m volt ami meghalt. A mi nap vettem 1 ugyanilyen tipust de nem csatlakozik gyári FW volt rajta, most tettem fel rá ezt a FWDLinkEU_DSL-360T_V3.00B01T02.EU.20060220_upgradeB10.exe de ezzel se csatlakozik ,a Comtrend 5071E modem pedig simán megy,router mögöt vagyok
Valakinek valami 5tlete ,tapasztalata ? :U

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#259) Andrej1 válasza Andrej1 (#258) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Megoldodott :)

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#260) drpele


drpele
senior tag

Most kaptam egy Siemes C-110 helyett az Inviteltől egy D-Link 360R-t.
[link]

Mi a véleményetek a linkelt adatokról?
Elégedett vagyok a sebességgel, lehetne ez jobb is?
8 megás csomagról van szó...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#261) dchard válasza drpele (#260) üzenetére


dchard
veterán

A vonal lefelé jó, felfelé valami nem okés: kicsi az SNR és az a mínuszos uplink power is elég érdekes.

Ha nincs gáz (nem szakad) akkor jó.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#262) dchard


dchard
veterán

Az ADSL modem teszt első és második részénél a képek pótolva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#263) drpele válasza dchard (#261) üzenetére


drpele
senior tag

A router log-ja alapján csak a 24 órás bontások idején szakad a kapcsolat, tehát nem gázos.

Az uplink SNR mitől lehet kaki ha a downlink ok?
Józan paraszti ésszel azt gondolná az ember, hogy ha az egyik nem jó akkor a másik irány sem lehetne ok.

Lehet ezzel szerinted valamit kezdeni? A valós feltöltési sebességem (FTP-re, csúcsidőn kívül) max 320 kbps (40KB/s).

Szuper, jó hogy pótoltad a képeket!

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#264) drpele válasza drpele (#260) üzenetére


drpele
senior tag

Átolvasgattam az előző írásaidat is és felvetődött bennem egy kérdés.
A vivőtérképen úgy látom, hogy az első 32 vivő nincs használatban, tehát ez egy ANNEX B szabványű modem ill. DSLAM lenne?
Ami azért érdekes, mert 88-as körzetben, ős invitel területen vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#265) dchard válasza drpele (#263) üzenetére


dchard
veterán

A paraméterek alapján én azt mondanám, hogy a modem egyszerűen szarul számolja ki. Pár regiszterből szorozza össze ezeket az értékeket,és lehet hogy olyan jók a vonali jellemzőid, hogy az uplink adásszint már mínuszban van (ami nyilván lehetetlen a gyakorlatban).

Ha nincs gond, ne foglalkozz ezzel.

Feltöltésre: annál azért picivel jobbnak kéne lennie. Kezdeni nem tudsz vele semmit.

Annex B: igen, ha nincs első 32 vivő, akkor ez annex b-s, amúgy invitelnél is cseréltek már egy csomó mindent annex B-re. Ahogy hallom mostanra elég kevés annex a-s terület maradt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#266) gabor85


gabor85
őstag

Hali, szeretném megkérdezni, erről a T-com-.os kapcsolatról mi a véleményed. Kérlek mondj el mindent amit kiolvasol belőle.
Ha sávszélességet szeretnék emeltetni, akkor szerinted mit bírna a vonal?
Ez egy 1Mbites net. és D-link 3ledes modemje hajtja. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#267) vasutas01


vasutas01
tag

Helloztok!

Ezek az értékek jónak számítanak? (csillapítás, stb) Mert én sokallom. De mondjátok meg Ti a véleményeteket!!

Szerk.: Szakadozik, főleg torrentnél, t-online kijött, megnézte, és kicserélt egy kábelt. 1 fokkal jobb lett, de még mindig ...

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: [http://href.hu/x/aexq] | PÜ-t írj!! Azt észreveszem :)

(#268) Membrán


Membrán
tag

Szerintetek milyen sebbességű netet lehetne erre a vonalra bekötni?

A Tcom visszautasította az 5 megabites megrendelésem, csak 2,5 megabitest voltak hajlandóak bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#269) dchard


dchard
veterán

gabor85:

ez a vonal egy rakás szar. az 5megát még el tudom képzelni alsó hangon , de az a maximum, és a képből ítélve gyanús, hogy a modemed haldoklik.

vasutas01:

jó eséllyel menne rajta a 15mega is, elég jó. Ha szakad akkor előfordulhat, hogy a modem kezdi megadni magát. Erre a típusra jellemző.

Membrán:

erre nem kötnek 5megát?! Szerintem benéztek valamit a srácok. Ezen megint csak mehetne a 15mega is jó eséllyel. Az 5mega 300% hogy rendesen működik egy ilyen vonalon.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#270) modflow


modflow
veterán

Ez ugyan az a vonal, csak más-más modemmel.
Erről mi a véleményetek?

Kölcsön kapott (lehet rossz) használt Dlink DSL360R:

Saját használt Dlink DSL360R:

(#271) Shap


Shap
újonc

Sziasztok!

Nem tudom tud-e valaki segíteni a következőben:
Pár hete azt vettem észre, hogy lelassult a net sebességem, utánajárva kiderült, hogy közel a felére a letöltési, a feltöltés nem változott. Személy szerint a modemre gyanakszom, ami DSL-360R típus.

Azért is a modemre, mert az utóbbi időben megnyúlt a szinkronideje,és tovább tart kapcsolatot létesíteni bekapcsolás után. Próbálkoztam vonalbeállítással is de nem nagyon változott semmi vele.

Internetszolgáltatóm: GTS(Magyar Telekom Hálózatát használva)
Internet csomag(1.2 mb-es)
Korábbi sebesség 130 kB/s között mozgott, mostani maximum 50 kB/s.(letöltési)

Szerintetek is a modem lehet a bűnös ?

(#272) bundaas válasza Shap (#271) üzenetére

Szia!

Igen,nagy valószínűséggel a modem lesz a ludas. Gondolom nem egy mai darab.
Anno nekem is volt ilyen típusú modemem. Érdemes lenne belenézni a belsejébe,hogy a táp körében nincs-e véletlenül púpos kondi.

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.