Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dany007 válasza bolondember (#49) üzenetére


Dany007
veterán

Csak magyarországon mérnek vagy 150 éve.
Amúgy nem volt "olyan" gyors folyamat. Mammutot kajával a szájában egyedül a "Holnap után" c. filmben találtak. A valóságban kajával a gyomrukban találtak...
Persze elképzelhető, hogy természetes folyamatról van szó, de jócskán felgyorsítottuk. Csak 10 év alatt is annyit változott az időjárás, hogy az átlag ember is észreveszi... Márpedig "Földi idővel" nézve az a tíz év egy semmi...nulla...

(#52) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nyílván ez egy természetes folyamat (legalább is nekem ez jött le abból amit idáig olvasgattam :) ), de az ember sokat hozzá tud tenni ehhez a természetes folymathoz (lassítani a normál álltapotból nem hiszem hogy lehet, de tuningolni azaz gyorsítani igen :) ).
Az a töménytelen mennyiségű szennyezés amit "termelünk" az meg nyílván valahol kihat (persze nem egy helyen) és nem tűnik el csak úgy mint a mesékben :)

nike_

Kívülálló nemzet? Nem hinném, inkább "csak" szereti a saját hasznára fordítani a világ dolgait. Tehát ha érdeke neki hogy ne legyen globális felmelegedés "akkor nem lesz" ;)

Persze ha az USA a világ napenergiájának a 90%-át állítaná elő és exportálná mindenkinek olaj helyett, akkor már rég globális felmelegedésről beszélnének még az Iraki háború kapcsán is :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#53) Crystalheart válasza delta9 (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Már most annak a határán vagyunk, hogy az olajnál jobban megérje az atomerőmű+üzemanyagcella kombó, új és drágább technológiákkal át is lépjük a küszöböt. Ha megnézed, én sem azt mondtam, hogy elfogy minden olaj, hanem hogy gazdaságtalanná válik a kitermelése.

(#54) Crystalheart válasza Eastman (#50) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ha van is változás, az nagyságrendileg nem az aszfalt miatt van :DDD Nézd meg Gogle Earth-ön Magyarország képét. :)

(#55) cyanide

Elhangzot, hogy Mo-nak kéne vagy 2 atomerőmű, olvastam vhol, hogy a világ atomerőmű építő kapacitása 10-20 évre előre le van már kötve.
A lakossság energia felhasználásának legnagyobb része a fűtésre, ill. hűtésre megy el.
Talán ugyan ott olvastam, hogy egyik skandináv országban a lakosságot 201x en valahányra függetleníteni akarják a földgáztól, mivel elég bizonytalanná válhat és költséges is.
Helyette különböző talaj és levegő hőcserélőkkel fűtenek, állítják elő a használati melegvizet. Ezeknek a kivitelezése egy új ház esetén jópár milliós többlet költséget jelent, de a jelenlegi energia árakkal számolva(amik nyilván csak nőni fognak) belátható időn belül megtérül.

[link]
itt van bővebb info a működésről és a konkrét termékekről.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#56) neduddki válasza cyanide (#55) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HA jol emlezxem egy kislyany eppem kinn tolti skandiban 10 honapos kikuldeteset es potn e tem amitt metn ki, kivancis leszek ha hazatana mit irkalt ossze

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#57) Crystalheart válasza cyanide (#55) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ilyet Mo.-on is csinálnak. Sajnos mi már lecsúsztunk róla, nincs hova tenni a nem kis gépet :D De ha volna 3 millám fölöslegbe házépítéskor, biztosan betervezném, hameg nem volna, akkor legalább a pincét megcsinálnám neki. Másik jó dolog, hogy lassan a napenergiát sokkal jobban lehet majd hasznosítani, most ugyanis melegvizes tartályok kellenek hozzá, az "raktározza" az energiát, nagyon rövid távon. Üzemanyagcellával viszont akár évekig is lehetne, így végre rendes reaktorok is létesülhetnének napenergiagyűjtő-mezőkre, vagy akár az otthoni felhasználást is meg lehetne oldani.

"olvastam vhol, hogy a világ atomerőmű építő kapacitása 10-20 évre előre le van már kötve."

Hát én ilyenről nem tudtam. Lehet, bár nem tudom, hogy miért volna ez így. Elvileg a dolog csak attól függ, mennyi urán, plutónium stb. van. Vagy megállapodás szerint nem lehet többet építeni? Akkor sztem ezt fölhozták volna Irán ellen is érvnek, de nem tudok róla...

[ Szerkesztve ]

(#58) bdav válasza Crystalheart (#57) üzenetére


bdav
őstag

elég durva műszaki hozzáértés kell egy erőmű felépítéséhez, gondolom nem sok cég (?) foglalkozik ilyennel, ők meg bevannak táblázva.

diagramokra amiket linkeltetek: nagyon szépek, csináljak olyat amin lefele megy mindkét vonal? :D ("csak azt a statisztikát hiszem el amit saját kezűleg hamisítottam"). Vannak olyan tanulmányok, amelyek azt mondják hogy az éghajlatváltozás egyértelműen emberi tevékenység eredménye, vannak olyanok amik szerint nem (érvekkel alátámsztva mindkét oldal). Kb mindenki azt hiszi el amelyiket akarja.

Amiben valszeg nincs kérdés az az hogy változik az éghajlat, de mondom szvsz ezt nem kell túlparázni, akármi is az oka (végsősoron ez meg mindegy is)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#59) Crystalheart válasza bdav (#58) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem ma Magyarországon néhány év alatt lehetne annyi embert keríteni/gyártani, akinek a szakértelme megvan hozzá. :) Én mondjuk speciel hülye vagyok a fizikához is meg a kémiához is, sőt a biológiához is, de egy ilyen berházás rengeteg munkahelyet is jelentene.

(#60) Wolverine válasza Tüzi (#46) üzenetére


Wolverine
félisten

Elárulok valamit: minden éjjel a fák oxigént nyelnek el és széndioxidot bocsátanak ki; napközben viszont mindig fordítva teszik, mert a légköri széndioxidból építik fel a saját vázanyagukat, a cellulózt...
állítólag bizonyos co2 szint felett a fák is megkergülnek, és o2-ből csinálnak co2-t - ez így viszont tömény marhaság. (szerves vegyész vagyok/voltam, épp eleget tanultam erről is :U)

szerk: #30-ra azt tudom mondani, hogy az alapreakció egyszerű ugyan (ti. CO2 +2 H2O -> CH3OH + 3/2 O2), de azokat a körülményeket előállítani, ahol a széndioxidból metanol lesz, már nem annyira. Speciális nyomás- és hőmérséklet kell hozzá, a katalizátorokról nem is beszélve... nem vagyok benne biztos, hogy energiára nézve gazdaságosan megoldható a dolog. (ráadásul ezzel nem csökkented a CO2-kibocsátást, csak beépítesz még egy lépcsőfokot a folyamatba - elvégre a metanolos üzemanyagcellában lezajló energiatermelő folyamat a metanol égése, ami bizony megintcsak széndioxidot és vízgőzt termel...)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#61) cyanide

Megtaláltam, hogy pontosan miket is olvastam. Az egyik egy sg cikk volt: [link]
A másik pedig egy hvg ill figyelő cikk a gesolar.hu-ról: [link] 8megás pdf

Én is úgy értettem, hogy a építők be vannak táblázva. Ugyanakkor óvatos becslés szerint 5 év alatt meg lehet egyet építeni.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#62) delta9 válasza Crystalheart (#53) üzenetére


delta9
senior tag

aha. félreértettem azt, hogy "Ha elfogy az olaj - valószínűleg nemsokára -..."

(#63) bdav válasza Crystalheart (#59) üzenetére


bdav
őstag

ok, még a műszaki hozzáértéshez hozzátenném hogy nem gyenge gyártástechnológia sem árt :) én jártam Pakson, mutattak egy darabot a primerkör csövéből, 5-10 cm közti tömör acél a falvastagsága :) itt konkrétan 300° körüli víz kering ott cseppfolyósan. el lehet képzelni mekkora nyomás alatt van az egész.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#64) Crystalheart válasza delta9 (#62) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Másik hsz-omban írtam: "Tény az, hogy egy-két évtized, és fosszilis energiahordozók kifogyóban lesznek, vagy legalábbis jelentősen megdrágul a kitermelésük, így spórolni kezdenek majd velük" - vedd így :) Ha überdrága kitermelni, az majdnem egyenlő azzal, hogy nincs.

(#65) adalbert1 válasza Crystalheart (#64) üzenetére


adalbert1
veterán

Itt szerintem az a lényeg, hogy 1-2 évtized alatt még meddig fajulhat a helyzet. Másrészt mintha valaki említette volna fejlődik a technika is, így nyílván olyan helyekről is tudnak majd olcsóbban kitermelni, ahol eddig iszonyatosan drága volt.

(#66) Crystalheart válasza Wolverine (#60) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az már legyen az ő dolguk, valahogy megoldják már ma is. Ha akkumulátort megéri így csinálni, rendes akkumulátor-ár mellett, mikor még viszonylag olcsó is az olaj, akkor a jövőben meg fogja érni általánosan is használni. Elvégre gyárakról beszélünk, meg atomenergiáról. A legnagyobb lehetőséget mégis abban látom, hogy így gazdaságosabbá válhat a megújuló energiaforrások felhasználása, hiszen van technológia az energia tárolására.

A szenet amúgyis elégetik, de legalább az olajjal kevesebb volna.

(#67) delta9 válasza Crystalheart (#64) üzenetére


delta9
senior tag

érthető. elkerülhette a figyelmem, mert nem az összes hsz-t olvastem el...
bár a majdnem egyenlőnél azért van egy eléggé el nem hanyagolható különbség, mégpedig, hogy az első esetben még mindig ki tudnak fejleszteni egy hatékony és relatíve olcsó kitermelési technológiát, míg a második esetben - mikor már nincs mit kitermelni - ez már esélytelen. persze nyilván, ha olcsóbb energiaforrást fognak tömegesen használni, akkor nem biztos, hogy az olaj kitermelési technológiájának megreformálására fogják a kutatási pénzeket költeni.

(#68) Dare2Live válasza Wolverine (#60) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

végre egy vegyész aki ért hozzá....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#69) Dare2Live válasza Crystalheart (#66) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Eddig is volt technika az energia eltárolására.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#70) Crystalheart válasza Dare2Live (#69) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, mostanában a napenergiát pl melegvizes tartályokban "tárolják", fűtéshez. Másra csak közvetlenül jó, mint elektromos áram. A nagy erőművekben pedig nincs esély a fölös elektromossággal mást kezdeni, mint azonnal exportálni.

(Tudtommal. :) )

(#71) Dare2Live válasza bdav (#58) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyértelmüen sose lehet megmondani.

De a fizikai TVek egyértelműek: Több CO2 a levegőben = Nagyobb üvegházhatás = Nagyobb hőmérséklet.

És a CO2 nem a semmiböl kerül ide hanem mi állítjuk elő C+O2böl.

Amíg a jégben vissza tudunk menni a történelemben azaz 400ezer évig is akár még sose volt a légkör CO2 tartalma ilyen magas.

Nincs itt kérdés: A föld azért melegszik mert közelebb került a naphoz. És a légkör CO2 tartalma is azért növekszik mert közelebb került a naphoz.
És nem mert égetjük a foszilis energiahordozókat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#72) darkarthur


darkarthur
senior tag

Az a baj ezzel az egésszel is, hogy GLOBÁLIS probléma, és amég nem gondolja így mindenki, nem hiszi el a sok buta ember, addíg nem sokat lehet tenni!
Max, h a városban ahol élek nem járkálok kocsival, me giylne dolgok. Apró dolgo, de úgyérzem h már ezzel is tettem valamit. A baj ott van h a mai emberek szarnak bele mindenbe :(

Samsung S23 Ultra 5G

(#73) adalbert1 válasza Dare2Live (#71) üzenetére


adalbert1
veterán

ÖÖÖÖ, és mégis hogy került az utóbbi 20 évben ennyire közel a naphoz... :W ;]

Munkatársammal is beszélgettem a témáról, ő azt mondta, hogy a National Geo-n látott valami jobb összeállítást róla, ott inkább a következményekre volt kihegyezve a dolog, azt elemezték hogy ha x fokkal emelkedik az éves átlaghőmérséklet mi fog történni (és x nem valami nagy szám, ha jól vettem ki a szavaiból, ilyen 1-2 fokonként lépkedetek).

(#74) darkarthur válasza adalbert1 (#73) üzenetére


darkarthur
senior tag

Évente 1-2 fok az nagyon sok ám! Nekem pl. sok but aember azt mondogatja, h ő szerintük pont h nincs globális felmelegedés mert most tavasszal is milyen hideg van...
Jah, meg milyen viharok voltak nemrég is.. belesme merek gondolni milyen viharok lesznek nyáron!
Elszabadult apokol az időjárásban, az a helyzet h a föld próbálja gyógyítani magát, viharokkal, stb. tizedeli a betegséget, magát az embert, aki csak pusztít :(

Samsung S23 Ultra 5G

(#75) Dare2Live válasza Crystalheart (#70) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

". A nagy erőművekben pedig nincs esély a fölös elektromossággal mást kezdeni, mint azonnal exportálni" öhm khm: Már említette vki a víztározós megoldást. De lehet akár a fölös energiával vizet is bontani és a csúcsfogyasztási időszakban elégetni, Ht lehet kocsiba is tankolni, mondjuk ugyanaz a baja mint az általad említett nobel díjas találmánynak.

btw az ocsó "fekete tartályos" napelemeket ált nem fűtésre szokták használni ahoz az nagyon kevés. A drágább napelemek pedig áramot termelnek és nem melegvizet.

és mégeyszer: ez az írás nem a megoldások miatt jött létre nem is szeretném ha ebbe elmenne: Csak azért írtam meg mert még a szimpla alaptényeket se hiszik el rengetegen.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76) Rickazoid válasza delta9 (#48) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ezt te most el is hiszed??

Ez az egész most is csak azért gatdaságos az érintetteknek, mert ki**szott drágán adják el. Mert meggyőznek mindenkit, hogy van rá igény. A közeljövőben ha így megy tovább, meg fog sokszorozódni az ára. Pedig nem lenne szükségszerű. Vannak hosszútávon sokkal olcsóbb és környezetkímélőbb megoldások, pl.: az üzemanyag-cellák, csak épp valakinek el kéne kezdenie a hétköznapokban is alkalmaznia.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#77) adalbert1 válasza darkarthur (#74) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem már személyes tapasztalatból le lehet szűrni, hogy valami nem oké, tavasz meg ősz egyre kevsebb van, a telek is egyre enyébbek...

(#78) Dare2Live válasza adalbert1 (#73) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gyak m pontosan mérik a nap-föld távolságát a napsugárzásra uez igaz és ebben nincs változás.
Az átlaghőmérséklet viszont robog felfele ha nem is olyan gyorsan mint írod: Az üvegházhats felerösödése miatt sokkal kevésbé tud a hő a világűrbe kisugárzodni.
Ami rémítő, hogy a folyamat már egy 500éves grafkonon is exponenciális: Egyre kevesebb idő telik el ugyanakkora hőmérséklet emelkedések között.

btw eszembe jutottak az 1986-1992es telek, (92után nem figyeltem(nem emlékszem erre: ittam/csajoztam :) )) Novemberben leesett a hó és márciusig megmaradt. Ehez képest most....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#79) adalbert1 válasza Dare2Live (#78) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem is azért írtam, gondoltam hogy ez a tényező konstans, vagy max. nagyon keveset változik...

Az átlaghőmérsékletet meg a munkatársam által említett filmben fejtették ki úgy, hogyha évente 1 fokot nő... Viszont tény, hogy egyre melegebb van. És ha azt nézem ez egy öngerjesztő folyamat, egyre több klíma van mindenhol, ami nyaranta nem gyengén megdobja a fogyasztást, és amig ezek nagy részét szénerőműből fedezik, addig mégjobban elősegítik a felmelegedést. Ehez képest ha belegondolok hogy anno nagyanyám vályogházában milyen jó hűvös volt mindig.

Én is úgy emlékszem, hogy kiskoromban szinte egész télen hógolyóztam, koriztam, szánkóztam... Mostanában meg hó is csak elvétve van, tó jegére meg nem hinném hogy rá mernék menni mostanában.

(#80) Crystalheart válasza Dare2Live (#75) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A hidrogénnél olcsóbb volna ez (cikket nem tudok, én a TV-ben láttam interjút Oláh Györggyel), és a H az kevésbé biztonságos is állítólag. De én sem akarok nagyon belemenni, mert nem vagyok kémikus :)

(#81) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Ezek a grafikonok szépek, meg jók, de pontosan honnan vannak. Nekem az a gondom, hogy míg a tudósok jelentős része egyetért, hogy van egy, gyors globális felmelegedés (csak a miérten vitatkoznak), addig egy kis kisebbség mond csak ellen, akikről nagyrészint elmondható, hogy a kutatásaikat az olajtársaságok, vagy épp egy olyan kormányok finanszírozták, akik nem értenek egyet a globális felmelegedéssel.

A nappal összefüggésbe hozott globális felmelegedést már sokszor és sokan megcáfolták.

Mivel nem lehet 100%-os modelleket felépíteni a probléma összetettsége miatt, könnyű kötözködni is....

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#82) Wolverine válasza adalbert1 (#79) üzenetére


Wolverine
félisten

A fok nagyságrendű eltérés baromi nagy; az átlagos (normálisba beleférő) ingadozás tized foknyi lenne! Ne becsülje senki azt, hogy "2 fokkal nő az átlaghőmérséklet", mert ez a normálisba beleférő ingadozás sokszorosa... még ha laikusoknak kevésnek is tűnik.

szerk: Ja, még valami - ha van olyan szervezet, amelyről semlegességet feltételezhetünk, az az ENSZ és a neki dolgozó kutatók; márpedig a legutóbbi ENSZ-nek készített klímajelentés szerint ember által kiváltott melegedés zajlik éppen, ami katasztrofális következményekkel járhat.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#83) delta9 válasza Rickazoid (#76) üzenetére


delta9
senior tag

a lényege az olaj elfogyással kapcsolatos, nem pedig az, hogy "győz-e" valamelyik alternatív energiaforrás/ok az olaj lobbival szemben

(#84) Dare2Live válasza delta9 (#83) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Erre mondják a szakértők azt, hogy az olaj sose fog elfogyni.

50$ fölött már a mélytengeri fúrások is bőven profitot hoznak hát épülnek is a mélytengeri fúrótornyok..... 100$ fölött már szénböl is bőven megéri olajat csinálni. Szén tartalékokbol meg irgalmatlan sok van.... olvad az ÉSark/Grönland geologiailag igencsak sanszos, hogy rengeteg olaj van alatta.... olvad az antarktisz.....
Eközben ugye az olajkitermelési technológiák is nagyon fejlődnek, rengeteg már kimerültnek hitt kutat nyitottak újra, hogy sajtolással még több olajat préseljenek ki belölle.
Ennyit az "elfogy az olaj"rol.

Eközben Braziliában az amazontol Délre már gyakorlatilag nincs esöerdő: Kivágták mindet.

Átfogalmaztam kicsit, hogy mindenki értse.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85) Dany007 válasza adalbert1 (#79) üzenetére


Dany007
veterán

Amire a munkatársad gondolt, az a "kritikus 6fok" c. dokfilm volt a National Georgraphic-on. 2x is láttam :) Ott csak azt ecsetelték, hogy mekkora időjárásváltozással járna egy-egy fok emelkedés a Földi átlaghőmérsékletben.
Namost azt a bizonyos 1 fokot már elértük. És pontosan érződik is az a hatás amit a filmben leírtak. (naná hiszen azt írták le ami van). Viszont elég durvának látszik akár még 2-3 fokos emelkedés is. Viszont ez nem évek alatt emelkedik ennyit, hanem évtizedek alatt. Persze már ez is gyorsnak számít. Mindenesetre érdekes volt a film. Tényekre, és sok éves mérésekre, számításokra alapozva.

(#86) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

újra fogom írni ezt a blogbejegyzést.....
Sokat tanultam abbol mit, hogy, hogyan.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#87) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Szeretnék hozzászólogatni a témához.
Az atomerőműves buli nekem nem nagyon tetszik, pléne, hogy valaki 2-t említett.
Nem azt mondom, hogy felrobban az erőmű, mondjuk ez is bennevan.
De a nem kicsit veszélyes hulladék "ártalmatlanítása" is para.
Itthon sztem senki nem tárolná szivesen, ingyen meg senki se viszi el, jahh max a terrosisták, ők meg majd ugyis visszahozzák durrogtatni.
Meg ha beüt a baj mivel kicsi ország vagyunk, az is megszórva mákkal, egy egészséges néptárs nem marad, esetleg külföldön, de ő meg ott marad.
Lesz olcsó áram, atomhulladék, meg extra kéz-láb.
Kicsit durva, de végüllis nem hülyeség.
De persze persze körszerű meg biztonság, a procid is elég korszerű és még is le tud égni.
Haladni kellene, az alternatív energiaforrások kiaknázása felé.
Hogy a csapból is ez folyik, ha nem meg kellene neki, érthető ez tényleg "tiszta". Nincs emberöltőkben mérhető felezési ideje. És nap vagy szél, hogy csak a nagyokat említsem.
Inkább a nap, sztem. Egy háztartást néhány négyzetméter napelem-kollektor el tud látni.
Van melegvíz-áram, a 2 legnagyobb kiadás.
Igen az ár, hiába az alacsony üzemeltetési költség, de a befektetési pedig nagy. Azt kellene támogatni, nem a 10 gyerekes ......, hagyjuk.
Ha minden családi ház déli oldalát befednék panelekkel akkor mehetne az áram kifelé is.

(#88) Gabás válasza Amoroso (#87) üzenetére


Gabás
addikt

egy atomerőműben atomhulladák messze nem annyi lesz, mint co2 a szénerőműben, a kettő "ártalmasságát" össze sem lehet hasonlítani. a kimerült urániumot elássák a sivatagban (vagy golyót csinálnak belőle ;] ), a co2-pedig... hát erről van szó az írásban.
az meg, hogy elviszik a terroristák, trendi marhaság, mit csinálnak vele, mindenkinek a zsebébe dugnak egy fél kilóval?

a másik meg, hogy a napkollektor+akku gyártása qrvára nem környezetbarát :U

[ Szerkesztve ]

(#89) Amoroso válasza Gabás (#88) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Elismerem.
Nem sok olyan cucc van, amit környezetbarát lehetne gyártani. :)
De ha jól tudom, a kiégett fűtőanyag még fölhasználható hadászati célra, vagy nem jól tudom?
Jahh a Co2 az para, próbálkoznak, több kevesebb sikerrel. /Kioto/
Majd ha a trópusi övből, és délről jönnek a klímamenekültek akkor talán lesz aki dolgozni is akar majd. :) A csokicsajok meg nem túl rosszak. /tejcsoki :DD /

(#90) Vamp válasza Amoroso (#87) üzenetére


Vamp
senior tag

Kiváló, objektív hozzászólás!

Azért megjegyzem, az atomenergia felhasználása az egyik legbiztonságosabb energianyerési mód, hiába harsogják a zöldek, hogy így meg úgy káros, blabla.

A tények:

-az atomáram előállításának költsége kb. megfelel a szénáram költségével
-a többszintű biztonsági rendszernek köszönhetően minimális az esélye bármilyen katasztrófának (ha utánaolvasol, a csernobili eset is az emberi hülyeség miatt (egyrészt tervezési hiba, másrészt az operátor gyógyegérsége), nem pedig véletlen folytán következett be)
-a kiégett fűtőelemekkel nagyon nem tudnak mit kezdeni a terroristák, pontosan azért kiégett, mert kinyerték belőle a lehető legtöbb energiát
-egy kiló urán-235-ös Magyarország 6 órányi villamosenergia felhasználát fedezné, annyi energia van benne
-egy atomerőmű környezeti terhelése töredéke a szén/olajtüzelésű erőmíveknek

Maradjunk annyiban, hogy az atomerőműveket nem hülyék tervezik. A processzoros példa meg gyökérség, mivel ott gondolom elveszed a hűtést, aztán persze hogy leég a proc, nem pedig magától gondol egyet, és koppan. Jelenlegi körülmények között a megújuló energiaforrások kiaknázása nem gazdaságos, persze eljön majd az idő, amikor mindegy lesz, mert nem akad majd más alternatíva.

Hidd el, hogy a napcellás buli sem akkora süti dolog, mert egyrészt évszakfüggő, másrészt a durabilitása fordítottan arányos az árával...

(#91) Vamp válasza Amoroso (#89) üzenetére


Vamp
senior tag

Attól függ pontosan milyen hadászati célra gondolsz. Atombomba semmiképp sem lesz már belőle.

(#92) lapa


lapa
veterán

nem olvastam végig, mert elborult kicsit az agyam a sok értelmetlen hsz-től, amiket tudományos-köntösbe fogalmazva adnak elő páran. fejezzétek be. mindenből lehet mindent gyártani, erről szól az alkímia. a kérdés csak az, hogy mennyi energia kell hozzá.

a "co2-ből kannásbor" elméletek éltetése közben érdemes lenne egy általános iskolás kémia könyvet fellapozni, ugyebár molekulák energiaszintjei stb.

egyébként ha jól tudom Pakson eleve elő van készítve a hely további párszáz megawattos blokk(ok?)ra, szal nem lenne belőle forradalom.

a matematikai statisztika meg hülyeség, csak a zöldek találták ki, hogy kegyelemdöfést mérjenek az utolsókat rúgó olajlobbira. de mégha hülyeség is, nem mindegy mitől lesz szélsőségesebb az időjárás? jobb egy "környezetbarát" szupercella, mint egy "globálisfelmelegedéses"? mindkettő rábüntet a tetőre / ablakra / nemzeti ünnepre ahogy tetszik...

upd: ja és a tenyésztőreaktorok megoldanák a kérdést a fúzió eljöveteléig.

[ Szerkesztve ]

(#93) Gabás válasza lapa (#92) üzenetére


Gabás
addikt

hű, mit szívsz, néha nekem is jól fogna:D

(#94) Amoroso válasza Vamp (#91) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Igaz, jobban utánanéztem. :R

(#95) spirit007


spirit007
senior tag

Három rövid észrevétel a témával kapcsolatban :

1. Van globális felmelegedés.
2. Nem kizárólag az ember okozza.
3. Az emberi "tevékenység" felgyorsítja a folyamatot .

(#96) Dare2Live válasza Vamp (#90) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

linket adnál ezekröl?
"-az atomáram előállításának költsége kb. megfelel a szénáram költségével"
Én úgy tudom amblokk sokkal olcsobb az atomáram.....
"-a kiégett fűtőelemekkel nagyon nem tudnak mit kezdeni a terroristák, pontosan azért kiégett, mert kinyerték belőle a lehető legtöbb energiát"
Piszkos bombárol hallottál már? Nemmindha egy elborult terrorista kezében "bármi" ne válhatna pillanatok alatt durva fegyverré. Juttassanak csak pár 100l glikolt a vízrendszerbe...

Egyébként kb egyetértek, +1 új "paksal" ki lehetne váltani a MOon lévő összes szénerőművet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#97) Dare2Live válasza lapa (#92) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez bazi jóóó igaz rotfl....

"-től, amiket tudományos-köntösbe fogalmazva adnak elő páran"
aztán indul a tüzijáték:
"a matematikai statisztika meg hülyeség
és
kegyelemdöfést mérjenek az utolsókat rúgó olajlobb
vmint
...de mégha hülyeség is, nem mindegy mitől lesz szélsőségesebb az időjárás?

Megtudtuk, hogy a Matematika egyik fő ága hülyeség(, bár lehet, hogy szerinted az egész Matematika is?) az olajipar ami soha még akkora profitot nem ért el amióta létezik mint tavaly: Na a lobbija az utolsókat rúgja... vmint egy csodálatos terelés a "nem mindegy mitől lesz szélsőségesebb az időjárás?" hát ha nem lenne ez akkor nem vagy sokkal kevésbé emelkedne a föld hömérséklete és sokkal kevésbé válna szélsőségessé.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#98) Crystalheart válasza Amoroso (#87) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hidd, el, hogy az életben semmi baj nem történne egy atomerőművel. Mint azt már leírták előttem is, Csernobilban is csak szimplán bénák voltak. Igaz, hogy egy erőművel nem lehet szórakozni, meg elővigyázatlanul eljárni, de ma nem is teszik.

(#99) emre


emre
veterán

Na valami rendhagyó, száz év után újra

Kezd kaotikus lenni ez a téma, de vannak akik már kicist előre gondolkodnak.
Kár hogy Tesla a maga korában nem tudta továbbfejleszteni a találmányait.
Akkor talán most nem beszélgethetnénk erről a témáról.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#100) Crystalheart válasza emre (#99) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ezt elfogadnám azért :DDD Városi autónak. :) (Ide a mi környékünkre Land Rover Defender típusú szörny volna az ideális... :P)

(#101) lapa válasza Dare2Live (#97) üzenetére


lapa
veterán

szerintem fuss neki mégegyszer, ezúttal bekapcsolt humordetektorral. ha úgyse megy kérdezd meg és leírom a cinizmust mellőzve. bár ha az "utolsókat rúgú olajlobbi"-nál még nem esett le a dolog, akkor nemtom még mit írjak.

[ Szerkesztve ]

(#102) lapa válasza Gabás (#93) üzenetére


lapa
veterán

ez a default. képzeld milyen, mikor erre még rászívok :D

(#103) Vamp válasza Dare2Live (#97) üzenetére


Vamp
senior tag

Linket nem tudok adni, fellapoztam az Energia, és az Atomenergia c. könyveket itthon:D

Mod: Egyébként a szénáram-atomáram összehasonlítást jelenleg elég nehéz elvégezni, mert számolni kell az atomerőművekben keletkező esetleges hibákkal is (pl. csernobil), illetve az ezekből származó környezeti terheléssel. Az Atomenergia c. Mi Micsoda könyv azt írja, hogy kb 2020-ra tudunk majd biztosat az atomerőművekben előállított áram reális értékéről.

[ Szerkesztve ]

(#104) Eastman válasza Crystalheart (#54) üzenetére


Eastman
őstag

...kiegészülve az egyéb környezetkárosító tényezőkkel. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#105) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

"Válságban van a Föld az általános felmelegedés miatt, de a probléma igazi méretét megpróbálják eltitkolni a közvélemény elől - jelentette ki az egyik legismertebb amerikai klímaszakértő.
hirdetés

"A levegő szén-dioxid-tartalma már elérte a veszélyes szintet" - mondta James Hansen, az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Goddard Űrkutatási Intézetének igazgatója az AFP francia hírügynökségnek nyilatkozva hétfőn.
.....

Hansen az AFP-nek beszélve rávilágított, hogy ma az energia 90 százalékát fosszilis fűtőanyagból, azaz szénből, olajból, földgázból nyerik, ez pedig akkora üzlet, hogy egyetlen kormányzat sem tudja magát függetleníteni az ágazat érdekeitől.

"A fosszilis energiahordozók kitermelésében és felhasználásában érdekelt gazdasági tényezők pedig félrevezetik a közvéleményt és a politikai döntéshozókat. Valahogy úgy, ahogy cigarettagyárak is tették: tudva, hogy a dohányzás rákot okoz, felfogadtak olyan tudósokat, akik kijelentették, hogy a cigaretta nem okoz rákot" - jelentette ki Hansen. "

szerk: Elsőre nekem jellemzően sose sikerült semmi, itt is minden cikkem újra kéne írnom.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#106) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kicsit ide vágó Tóta blog

[link]

sajnos ez nem az az írása amin szénné röhögjük magunkat de ezse rossz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#107) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#108) cizoe


cizoe
őstag

Make love and free Willy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109) Padisah


Padisah
tag

Ma olvastam kedvenc hírhonlapomon, hogy mintát vettek az Antarktisz jegáből, mintegy 2400 méteres mélységből, és a mintában található levegő elemzéséből megállapították, hogy 300,000 év alatt most van a legmagadabb CO2 koncentráció a levegőben, vagyis az emberi tevékenység okozza a magas CO2 szintet, az meg az üvegházhatást, az pedig a globális felmelegedést.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#110) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Ahogy végignéztem az írásokat, erről a lapról nem volt még sz sajnos:
http://www.globalisfelmelegedes.info/ [link]

Kedvenceim:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#111) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tüntetés a globális felmelegedés ellen
:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#112) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Látszik, hogy az USA környezetvédelmi szempontból mennyire le van maradva Európától.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#113) cizoe válasza Winner_hun (#111) üzenetére


cizoe
őstag

404 - Not Found :)

ON: Van globális felmelegedés nem vita, de egy hosszabb időszakaszra szóló grafikont ha megnéz az ember, látszik, hogy nem feltétlen okolhatjuk ezzel magunkat. Na jó az ipari forradalomnál megugrott a növekedés, de a bolygónak alapból van egy ciklikussága átlaghőmérséklet terén. Kicsit furán hangzik, de nem nagyon van beleszólása az embernek ilyen dolgokba. :)

[ Szerkesztve ]

(#114) Winner_hun válasza cizoe (#113) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kár érte, no mindegy:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#115) cizoe válasza Winner_hun (#114) üzenetére


cizoe
őstag

Nem ez volt az vmelyik? :U

[link]
[link]

(#116) Winner_hun válasza cizoe (#115) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ismét elérhető a kép, de inkább feltöltöttem a ph-ra is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#117) benedekco


benedekco
addikt

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.