Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) adalbert1


adalbert1
veterán

Mintha az írásban említett grafikont láttam volna, mikor megtekintettem valamelyik nap az An Inconvenient Truth -ot.
Előszőr azon gondolkodtam, hogy vajon Al Gore politikai népszerűségre akar részt tenni ezáltal, vagy tényleg ennyire érdekli a téma... Nos a film végére sikerült meggyőznie, hogy tényleg érdekli a téma.

Ugyan az adatoknak nem néztem utána amiket szerepeltet, de már a képi világ is hatásos volt.

A filmben is említette, hogy bizonyos érdekcsoportok megpróbálják elkenni ezt az egész problémát, és úgy próbálják beállítani, mintha valami kitaláció lenne...
Ami még megdöbbentő volt, hogy az elmúlt 14 évben volt a 10 legmelegebb év, gondolom ez sem véletlen.
A másik problémás tényező az volt, hogy az USA adja az éves üvegházhatású gázok kibocsátásának a 30%-át, miközben a világ össz népességének mennyi is, talán 5%-át?
Mondjuk furcsa is lenne, ha pl. Afrika adná, ami sokkal elmaradotabb, de még ha tegyük fel egy szinten is lennének, akkor is ha jól tudom leginkább az USA-ban jellemző a wc-re is autóval járok mentalítás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.