Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) Dany007 válasza S-Attila (#28) üzenetére


Dany007
veterán

"Te láttál már mozdonyt menet közben? El tudnád vezetni elsőre hiba nélkül? ;)"

Ne forgasd ki a szavaimat. :P Nyilván a látást nem szó szerint értettem, hanem úgy, hogy használt is már.
Mivel hasonlóan korombeli illetőről van szó, nyilván már általános iskolában volt neki oktatás. Nekem legalábbis 4. osztálytól kezdve volt. Mozdonyvezetést nem oktatnak általános iskolától kezdve. :)

A többire kb egybe tudnék válaszolni.
Nem, nem két perc megtanulni. De ezért van az iskola, ezért van informatika oktatás. És ezért kéne még nagyobb színvonalon és ésszel oktatni. Világos, hogy hosszú időt vesz igénybe. Ezért is van rá az általános iskola meg a középiskola / gimnázium. Mikor én jártam végig volt informatika oktatás, minden évben. A színvonala az már más kérdés.

"Az utóbbi egy nagyon jellemző dolog, de ezen hogyan szeretnél segíteni?"

Annyira alapvető, minthogy kenyeret a boltban vagy pékségben veszünk, vagy mint fizetni egy buszjegyért a trafikosnál... Ilyen egyszerű ok-okozati összefüggéseket kell csak megismerni az informatikán belül is. Persze az általad írt mappaszerkezetet el is kell képzelni, úgy a legérthetőbb. Erre nekünk suliban gyakran rajzoltak kis ábrácskákat, levezetéseket... A lényeg, hogy ez is értésen és logikán alapszik. A logika meg egy egyetemleges dolog. Azt max csak fejleszteni lehet. Illetve az adott rendszer logikáját megtanulni. Na erre kéne az iskola. A tanítás. De különbséget kell tudni tenni aközött amikor valaki szellemileg nem képes ezt megtanulni meg amikor a tanár rosszul tanítja. Mert nem mindegy. Szerintem a többség szellemileg képes rá.

Az idő megint egy érdekes kérdés. Szerintem még itthon is alig van olyan fiatal akinek ne lenne otthon egy PC-je vagy laptopja, akár mindkettő. Mert itt most kb 10k-ból összehozható konfig elég az alapdolgokra. Persze elhiszem, hogy van akinek erre se telik. De ha valaki össze tud spórolni 10 ezer forintot egy ilyen alap 5-10 éves konfigra, akkor azon már simán betudja gyakorolni a dolgok menetét - netezés, e-mail, képek, videók, zene, filmezés, alapvető file műveletek stb...

Ezért írtam, hogy szerintem túldramatizáljuk a dolgot. Nem annyira komplex mint elsőre tűnik. Csak, ahogy Lenry is írta nem a processzor működését meg a DOS-t kellene tanítani az iskolában. Legalábbis nem ezzel kéne kezdeni. Egyébként van két csoport. Az egyik akik szellemileg tényleg fogyatékosak és nem képesek megtanulni a dolgot. Velük nincs mit tenni, vannak ilyenek. A másik akik azért nem tudják megtanulni, mert szar az oktatás plusz nem is érdekli őket annyira a dolog, hogy otthon önszorgalomból foglalkozzanak vele. -> Szerintem ez utóbbiba tartozik a bejegyzésben említett illető.
Ez pedig legalább olyan súlyos probléma, mint az oktatás alacsony színvonala. Okés, hogy nem érdekli, nem kell windowst telepíteni, beállítgatni, meg hardvereket cserélni. De egy alapszinten mindenkit kell hogy érdekeljen a téma, mert ez a jövő, sőt ez a jelen. Alapszinten még egy mezei szakmunkásnak is szüksége van az életben a számítástechnikára. Ha meg akár csak egy picivel is jobb pozícióra vágyik az ember, akkor a munkában is feltétel. Tehát okés, hogy szar az oktatás és ez súlyos probléma, de legalább egy mai fiatalban lehetne annyi, hogy továbblát a facebook-nál. Sokakban azonban ez sincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.