Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Dany007 válasza S-Attila (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Csak hasonlatnak hoztam fel az autóvezetést. Hogy ha egyszer valaki megtanult autót vezetni, akkor beültetheted egy másik típusba szinte tetszés szerint, akkor is el fogja tudni vezetni így vagy úgy.

Egyébként ami a számítógép használatot illeti azért a legtöbb mai fiatalnak ez nem okoz gondot. Sőt, úgy mondanám, hogy 40 alatt nem okozhat gondot ha megfelelő a szellemi szintje az illetőnek.

@Samus:
"Ha egy hozzá nem értőt leültetnek Win7 és Office 2007+ elé, az illető nagyokat pislog, mert hűt picipuha szoftver, ez is vindóz, de mégis más. Az a baj, hogy azt tanítják, hová kattints, és nem azt, hogy miért oda kattints..."

Na erre hoztam példának az autóvezetést. Mégha a benzines diesel közötti különbség zavaró is, azért 1-2 próbálkozás után eltud vele lavírozni az ember... mert tudja, hogy a gáz gázt ad a fék fékez, a sebváltóval hogyan kell váltani, kormányt forgatni kell, kresz ugyanúgy működik stb...

Valami ilyesmit kéne megtanítani az informatikában is. Hogy az ember készségből használja azt az Office 2007-et ne pedig magolásból, ahogy megtanulta mondjuk az office Xp alatt mi hol van... A használatot kell megtanulni, nem pedig azt, hogy melyik gomb hol van. Erről van szó egyébként igen. Csak nem tudom mi erre az összefoglaló szó...
Mikor készség szinten ismered a rendszert. Tudod hogy jobb gombbal általában milyen lehetőségeket lehet elérni... Tudod hogy mit jelent a mappa, szóval az egész alapjait.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.