Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) 010203


010203
tag

Sziasztok!

Érdekes a téma, és pár kérdés felvetődött valamint egy pár kérdést én is felvetnék.
Elsőnek is az, hogy elhiszem-e, hogyha saját szememmel végignézném, ahogy végigmenne a fejlődés, elgondolkodnék és tennék fel sok száz kérdést. Miértekre és a hogyanokra keresném a választ. De egyelőre ettől nem kell félnünk, ameddig a tudósoknak nem sikerül azt sem bebizonyítani, hogyan jött létre az első sejt. /no off

Lélek:én úgy fogalmaznám, meg, hogy az életerő ami elindított élni/létezni mondjuk az első embert, Ádámot. Mert tegyük fel, ott vagyunk, ott van egy ember fekszik, semmi életjelet nem mutat. Egyszer csak dobogni kezd a szíve és lélegzik, elindul a véráramlás és magához eszmél, és elkezd élni. Amikor pedig meghalsz, akkor leáll a szíved, megáll a véráramlás.

Biblia mesekönyv-e: számomra Dániel könyve ad magyarázatot. Azaz elgondolkodtató, hogy sok-sok évvel azelőtt megírták Görögország/Makedónia felemelkedését, hogy Nagy Sándor olvasta volna Dániel próféta szavait.

Kihagytak-e a Bibliából részeket illetve átírták-e?
Akkor miért védte a középkorban tűzzel-vassal a Bibliát az egyház? Miért nem akarta, hogy a hétköznapi ember saját szemével olvashassa azt, a saját nyelvén, nem latinul hogyha rossz lesz akkor a pokolban fogja az Ördög sütögetni? Pedig sokkal nyilvánvalóbb lett volna. :)

Ha tényleg van mögötte egy Teremtő, akkor nem tudja megvédeni a saját szavát, hogy ne legyen benne átfogalmazás/könyvek hozzárakása elvétele?

Én is vallásos vagyok, nem dogmatikus, nem hiszékeny. Szeretek ésszerű módon meggyőződni a dolgokról.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.