Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#75) Viszlát


Viszlát
addikt

A másik meg, hogy azt hiszitek, hogy nálunk micsoda kirívó esetek vannak és szörnyűségek. Amikor életemben először voltam Londonban és a repülőtérről elmentem vonattal a Tottenham Hale megállóig, hogy átszálljak a metróra, azt hittem, hogy valamelyik zombi film forgatására keveredtem tévedésből. Szemét, ganyé, kosz mindenhol, nagyon durva arcok kolbászoltak körülöttem és még sorolhatnám. Párizsban elég 2-3 utcát arrébb menni az Eiffel toronytól és ki se látsz a ganyéból, a külvárosi részekről ne is beszéljünk inkább. Brüsszel ugyanez, egyszer mindenkinek be kéne gurulni az A4-esen Namur felől és megcsodálni az autópálya melletti kartondoboz városokat, amikről sokáig én is azt hittem, hogy csak Brazíliában fordulnak elő. De még az agyon ajnározott németeknél is vannak elég durva dolgok, főleg ha nem a leggazdagabb tartományok fővárosait látogatjuk, hanem mondjuk Hamburgot, Berlint, Drezdát. Barcelonában a gyönyörű sétányokról letévedve lépni alig lehet a félholt koldusok között, na meg a szeméttel ők sem tudnak mit kezdeni, csak a legfontosabb turisztikai részeken van szépen rendben tartva.

És akkor ez még csak a környezet, a közbiztonságról szó sem esett. Persze mi is nyomulunk a nyugati példa után, volt már pár lövöldözés meg késelés, meg miegymás, de baromira kispályások vagyunk a többi európai nagyvároshoz képest.

Valahogy mindig az az érzésem, hogy azok háborognak ilyenkor a legjobban akik életükben ki sem tették a lábukat még az országból...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.