Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lapa válasza lapa (#99) üzenetére


lapa
veterán

nincs cora a közelben, csak fásított teszkó. de lehet, hogy egy lidl-aldi helyzetet nézünk majd.

[ Szerkesztve ]

(#102) e=mc² válasza deicide (#44) üzenetére


e=mc²
őstag

Kedves deicide! Elore elnezest kerek a fogalmazasert, nem ellened iranyul (a fogalmazas ellenere sem), csak a jelensegnek, mert tobbszor talakozom vele, mint kellene.

Nem erzem biztonsagosnak a kozlekedest teli utviszonyok kozott, de menni kell. Kocsival, mert tomegkozlekedessel nem tudom, de ha tudnam sem biztos, hogy meg akarnam oldani az Esztergom-Veszprem tavolsagot. Reggel 8-ra.
Teli gumi pipa, vezetesi tapasztalat pipa, baleset havas utviszonyok miatt pipa.
Botranyos!!44!negynegy!!4, hogy egyes emberek hogy engedhetik meg azt, hogy 30 km/h haladasi sebesseg helyett veszelyezetik masok epseget es eloznek 7 kocsit egyszerre a csuszos uton felelotlenul, mert ok marpedig sietnek, a tobbi meg csak vasarnapi vezeto. Kurvara nem igy van! Es igen bazki nem veletlenul megyek arra, nem veletlenul megyek 40-el eltakaritatlan uton, es en epsegben, biztonsagosan oda akarok erni, ahova elindultam. Masok is tudnak problema nelkul menni mogottem, vagy en beerek valakit megyek mogotte 30-al. Elozz nyugodtan, de ne fogd mar ram, hogy miattam kellett!!! eloznod, mert te mersz menni 60-al 10cm hoban!
Az ilyen embereken szoktam csodalkozni, hogy ezek istenkiraly tapasztalt pilotak miertnem rally versenyzok, vagy honnan vesznek ennyi batorsagot az emberek, illetve ezeknek nincs felelemerzetuk?

Tenyleg elnezeset, azon huztam fel magam, hogy te felhuztad a nem normalis utviszonyoknak megfeleloen kozlekedokon az agyvized! Van meg hova fejlodnunk mindannyiunknak.

Ambulimax Provider

(#103) bambano válasza e=mc² (#102) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem akarod, hogy egy hetes kocsisor tagjaként előzzenek meg, akkor hagyj magad előtt annyi helyet, ahova be tud sorolni az, aki megelőz. Mellesleg ezt a kresz is előírja.

annak a hsz-nek, amire indokolatlanul reagáltál, ez a lényege (hogy a sok hülye ott lóg egymás seggében és nem tart elég követési távolságot).

más: ne legyél önkéntes rendőr. aki gyorsabb, hagy menjen. akkor is, ha az már szabálytalan sebesség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#104) Dany007 válasza e=mc² (#102) üzenetére


Dany007
veterán

Én részben egyetértek veled, részben nem.
Lehet hasra ütve mondtad, lehet nem, de 10 centis hóban - megint csak - téli gumival bizony lehet biztonságosan 50-60-nal menni.
Ilyen esetben inkább a nyári gumi miatt vagy a félelem miatt lassan haladó 30km/h környéki autósok azok akik miatt baleset lehet. Jó, mondjuk ez nagyban egyéni helyzet és útviszony kérdése. De a nem latyakos nem jeges hóban simán lehet 50-60-nal menni.

Persze az esztelen előzést és gyorshajtást én se támogatom. Tegnap délután pl városon belül 50-nél előztek meg a a latyakos-havas úton. Mondanom se kell, hogy utána a városi forgalom miatt már nem tudott tovább előzni a barom, így kb annyit ért el, hogy nem előtte voltam, hanem közvetlenül utána. Tehát értelme nem volt az előzésének. De azért folyamatosan próbálkozott, ki-ki nézett az előtte levő mögül, még a nagyhídon is előzni próbált és majdnem levitte az oldalát egy szembejövő busz... Teljesen idióta az ilyen. Gondoltam is rá, hogy rávillogok vagy valami... Mert még a végén nekem itt balesetet okoz előttem, amiből én is kapnék...
No, de ez meg már a másik véglet.

[ Szerkesztve ]

(#105) Lauda válasza Dany007 (#104) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van!

Lazan lehet menni hoban 50-60-al, az megfelelo mintazatu teli gumival lofutty. Aki 30-al kepes csak menni hoban teli gumival, az maradjon otthon, legalabbis ne vezessen, mert azok sokkal veszelyesebbek/fingja sincs a kozlekedesrol. A balfaxkodast nem kultivalom en se. :W

[ Szerkesztve ]

(#106) Viszlát válasza Dany007 (#104) üzenetére


Viszlát
addikt

Lehet hasra ütve mondtad, lehet nem, de 10 centis hóban - megint csak - téli gumival bizony lehet biztonságosan 50-60-nal menni.

Porhóban ja, csak olyan nagyon ritkán van. Azért veszélyes ilyet kijelenteni, mert annyira helyzettől függ, hogy képtelenség általánosságban bármit is kijelenteni. A legtöbb esetben a teteje hó, aztán kása, alján meg latyak a só miatt. Na egy ilyen összeállításban például 60-nal egy sávváltás igencsak húzós lehet...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107) e=mc² válasza bambano (#103) üzenetére


e=mc²
őstag

Termeszetesen a kovetesi tavolsag rossz utviszonyoknal hatvanyozottabban fenn kellene, hogy alljon.

Irtam, hogy menjen csak aki akar, elozzon, de ne fogja mar ram, hogy jaj neki sietnie KELL, most meg KELL eloznie. Tegye, de ne engem veszelyeztessen! Nem veletlenul megyek lassabban!

Dany007: Nekem eddigi egyetlen balesetem pont amiatt volt, hogy tertem vissza a sajat savomba, es pont annyira billentett ki a hofedte lefagyott hoborda a kocsit, hogy keresztbe fordultam. Lehet, hogy lehet menni annyival, de az mar joval tul van az utviszonyoknak megfeleloen vezetes hataran...

Ezert irtam, hogy akinek meg nem volt balesete, kicsit mashogy latja a dolgokat...

Ambulimax Provider

(#108) Lauda válasza Viszlát (#106) üzenetére


Lauda
félisten

Letaposott havon is siman lehet menni. Nyilvan a befagyott tavon ha van 5 centi ho es nincs letaposva, azon nem.

e=mc² Hat ha mindenki menne csak egyedul tokoreszel 30-al, akkor nem a tobbi a gond. Millio ilyet lattam most is ebben a par napban, francnak indul el az ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#109) bambano válasza e=mc² (#107) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem is fogta rád, csak indokolatlanul felbosszantottad magad és ezzel elszállt a szövegértelmezési képességed.

azt fogta rád, hogy nem tartasz követési távolságot. nem azért előz 7 autót egyszerre, mert ő a sumakker (Lauda nem lehet, az egy másik nikk itt :P) hanem azért, mert nincs közöttük lyuk.

egyébként simán előfordulhat, hogy azokat éri baj, akik mindig lassan mennek. mert aki életében nem küldte meg az autóját semmilyen szempontból, az nagyon meg fog lepődni, amikor először az autó mégis elszáll.

bár a klasszikus autós közmondás mást mond: azért jó a nagy hóban vezetni, mert első két nap alatt a bénák leteszik az autót, a bátrak az árokban, utána lehet üres úton nyugodtan menni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#110) bambano válasza e=mc² (#107) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"keresztbe fordultam": nem. amiatt volt baleseted, hogy a keresztbe forduló autót nem tudtad megfékezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#111) Jhonny06 válasza Viszlát (#106) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért ilyen viszonyok a normálisabb utakon aligha vannak, már eleve alig tud megmaradni a hó egy átlagos forgalmú úton, maximum kásás (feltéve, hogy nem valami bivalybasznádi településről beszélünk, de ott egyszerre 7 autó se nagyon megy egymás után ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#112) e=mc² válasza Lauda (#108) üzenetére


e=mc²
őstag

Igen, en felek ilyen korulmenyek kozott vezetni, de nem maradhatok otthon. Ezert megyek lassabban. Nem egyedul tokoreszek 30-al. Oda akarok erni epsegben. Ennyi.

Azon ment fel a pumpa, hogy masnak ez nem tetszik. Es eleg sokaknak, ezert is irtam, hogy nem deicide kollega szemelyenek, hanem a jelensegnek iranyult kirohanasom.

bambano: igen, teny, hogy nem olvastam el rendesen, hogy az irasa arra iranyult, hogy nem tartjak be a kovetesi tavolsagot.

A keresztbe fordulast meg lehet tobbfele keppen is fogalmazni, egy a lenyeg, en voltam a hibas, es pont ez volt az az esemeny, ami miatt inkabb lassabban megyek hoban/jegen, de inkabb epsegben hazaerjek...

Ambulimax Provider

(#113) Lauda válasza e=mc² (#112) üzenetére


Lauda
félisten

Ertelek, a masik is oda akar erni, lehetoleg idoben. Ha biztonsagos 60-al, akkor miert menjen valaki 30-al?

(#114) e=mc² válasza Lauda (#113) üzenetére


e=mc²
őstag

Mert nem mindenki egyforma, nem ugyanolyan jarmuvekkel a forgalomban es nem ugyanannyi tapasztalattal. Pusztan ezert.

Ambulimax Provider

(#115) Lauda válasza e=mc² (#114) üzenetére


Lauda
félisten

En ezt ertem, de akkor miert vagy kiakadva?

(#116) bambano válasza e=mc² (#112) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de ha mindig lassabban mész, sosem fogod megtanulni, hogy mit kell csinálni, amikor keresztbe megy az autó. ha ennyire félsz tőle, akkor menj el vezetéstechnikai tanfolyamra. ott majd jól meglepnek.

szerk: ha munkaeszköz az autó és ilyenkor sem tudod nélkülözni, akkor meg pláne menj el a tanfolyásra.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#117) bambano válasza bambano (#116) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Itt megtanulsz kanyarodni jégen, az biztos...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#118) e=mc² válasza Lauda (#115) üzenetére


e=mc²
őstag

Pont azert, mert en vagyok az, aki ilyen idoben inkabb lassabban megyek, a tobbi meg elozzon nem erdekel, csak ne engem hozzon veszelyes helyzetbe! Ezert volt ez a kirohanas, meg azert, mert felreolvastam, hogy a kovetesi tavolsag be nem tartasat ecsetelte a kollega.

bambano: kosz, megnezem.

Ambulimax Provider

(#119) Dany007 válasza e=mc² (#107) üzenetére


Dany007
veterán

Csak azt mondom, hogy egyik szélsőség se jó.
Ugye ha túl lassú az ember akkor sokakat "kényszerít" előzésre. Ha meg túl gyors, akkor maga okozhat balesetet. Sajnos ezt ki kell tapasztalni. Nekem sincs még hozzá elég tapasztalatom. Tervezem is, hogy kimegyek csúszkálni kicsit egy parkolóba. De azért az nem u.a. mint egy vezetéstechnikai pálya. Arra meg nincs pénz. :) De amúgy is érdemes kipróbálni mit tud az ember autója, 1-1 erős fékezés, erős kanyar stb...
Amúgy a 60-at nem feltétlenül városon belülre értettem - de nem is autópályára -. Illetve még ez se jelent normál körülmények közti vezetést. A fékkel óvatosabban kell bánni mint száraz úton stb.

@Viszlát: Ezért is emeltem ki, hogy egyedi helyzettől függ az egész. Pl a félig olvadt latyakos hó rosszabb, mint a frissen hullott. A jéggel meg ugye nem lehet mit tenni. Én se száguldozok, de mar reggel a szakadó hóesésben egy 60-at simán mentem a külváros felé menet. Persze ennél többet nem akartam és nem is volt nagy forgalom.

(#120) e=mc² válasza Dany007 (#119) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha mar igy "beszelgetunk" mennyira jarhatoak az utak most Vp-ben?

Ambulimax Provider

(#121) Dany007 válasza e=mc² (#120) üzenetére


Dany007
veterán

Délután mikor hazajöttem már csak nedvesek voltak. Még latyak se volt rajtuk. És a legkisebb utcánkon kívül az összesen el van tolva. Annyi, hogy az utak szélére feltorlódott "hófalak" miatt szűkebbek az utak. De tiszták.

(#122) tiv83us válasza Crystalheart (#59) üzenetére


tiv83us
veterán

USA-ban ez igy lenne kiirva:

"Free!"

Angliaban valahogy igy:

"Today's transportation is provided for you at no cost God bless the Queen!!!".

Magyaroroszagon meg ugy, ahogy fentebb lattad :D

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#123) tildy válasza tiv83us (#122) üzenetére


tildy
nagyúr

:Y :C :C :C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#124) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#125) Vladi


Vladi
nagyúr

Na hát ami mostanában volt az már nem 10 centi. :D

Péntek este mentem Debreceből Nyíregyra, jó kis 40-es száguldás. :DD

De az mér van, hogy Debrecent nem takarítják? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#126) tildy válasza Vladi (#125) üzenetére


tildy
nagyúr

Szuleimnel 2 napja meg semmi nem volt, most sincs tobb 2 centinel. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#127) Lauda válasza Vladi (#125) üzenetére


Lauda
félisten

Itt papan 45 centi esett a heten.

(#128) Gergosz2 válasza Lauda (#127) üzenetére


Gergosz2
veterán

azt most már olvad minden :S

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#129) nincsisbéla válasza Gergosz2 (#128) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Pesten pedig már el is olvadt az összes hó... És ahogy látom, nem fog esni az elkövetkezendő hetekben. :(

Mentalita'

(#130) Lauda válasza Gergosz2 (#128) üzenetére


Lauda
félisten

Itt fagy most is. ;]

(#131) bambano válasza Lauda (#130) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

itt meg 10 fok meleg van, este hétkor... katasztrófa.

mondjuk annyi előnyöm volt az egészből, hogy a hó leolvadt a kocsiról, nem kellett takarítani...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#132) Gergosz2


Gergosz2
veterán

az origo aszongya:

Megint durva havazás jön
A Bakonyban 15, északon 10, máshol 6-8 cm hó várható. Előtte lesz még ónos eső, utána hófóvás.

10-15 cm mióta durva?!
Pánikkeltés :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#133) Dany007 válasza Gergosz2 (#132) üzenetére


Dany007
veterán

Én is olvastam! :D Hát nem semmi. Hogy tudják előadni a kb teljesen hétköznapi történéseket is.

(#134) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Vótmá?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#135) Dany007 válasza Bjørgersson (#134) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, nagyon jó! :D :C Nem is tudtam, hogy már erről is vannak ilyen mémek... Úgy látom nem csak nekünk szúrt szemet ez a pánikkeltés, túlreagálás...

(#136) Def26 válasza Dany007 (#135) üzenetére


Def26
félisten

Persze, ez egy jó indok arra, hogy valaki ne jöjjön be dolgozni. Főleg a Bp -ek. Vannak olyan munkatársak aki 35km -ről bejönnek, vannak akik 5km -ről nem tudnak mert havazik. mondanom sem kell, hogy a januári szanálásba kik szerepelnek. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#137) Bjørgersson válasza Dany007 (#135) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Még ha tavaly februárban csinálták volna.. Egyébként az az érdekes, hogy más küföldi nagy / világvárosokban is ugyanez a pánik és bénulás van, bár nem tudom a hírekben mennyit ferdítenek rajta és mennyi hó is esett náluk. Csak ezt a pár pillanatot kaptam el az egészből félfüllel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#138) Dany007 válasza Bjørgersson (#137) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, én is néztem tegnap vagy tegnap előtt. Ugyanezt a pánikot csinálják Londonban és Fr.o.-ban is. Mintha elfelejtették volna milyen az igazi tél...
Pedig emlékszem pl Németben mindig is durvább telek voltak, mint itthon. Azt is mutatták a Tv-ben, 1-2 nap alatt 60-80 centi hó esett és a kocsik szó szerint be voltak temetve hóval. Na az már tényleg kemény...

Viszont a tegnapi francia és angliai képekből nekem az jött le, hogy max 5 - 10 centi lehet ott is. Persze hófúvással ami helyenként megnehezítheti a helyzetet... na de akkor is.

(#139) bambano válasza Dany007 (#138) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert most szegénykémeknél beütött a skizó tudathasadás, hogy hogyan lehet nagy hó a globális felmelegedésben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#140) tildy válasza Dany007 (#138) üzenetére


tildy
nagyúr

Kb . 8 centi esett Londonban. A panik amiatt szokott lenni, ha 2-3% esely van valtobefagyasra, akkor leallitjak a tomegkozlekedest, plusz a teli gumi erre kb. Ismeretlen fogalom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#141) Eastman válasza tildy (#140) üzenetére


Eastman
őstag

Még. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#142) bambano válasza tildy (#140) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

arrafelé a subaru igen közkedvelt családi autó, háziasszonyoknak bevásárolni, ilyenek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#143) Lauda válasza Gergosz2 (#132) üzenetére


Lauda
félisten

Mihez kepest. Mivel itt alig esik ho mostanaban, durva a 10-15 centi. Eszak kanadaban meg az 1 meter is nulla.

(#144) Dany007 válasza Lauda (#143) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk ahhoz képest, hogy 5-10 éve még itthon is teljesen természetes volt a 40-50 centis hó, de a 30 az biztos. És nem úgy, hogy egyik héten leesik másik héten meg elolvad. Hanem 2 nap alatt esik 40-50 centi, ami kitart következő hét végéig, majd mielőtt pont olvadni kezdene ráesik még 10-20 centi. :)

Na de nem volt ez olyan rég, hogy ennyire elfelejtsük. Mert az tény, hogy az elmúlt 2-3 évben jóformán semmi hó nem volt. Én pl már évek óta nem veszek téli bakancsot mert teljesen fölösleges. Az elmúlt pár évben csak pár centi hó az is pár napig volt látható. Szóval ettől még nem kéne teljesen elszokni tőle.
Angliában állítólag igen ritka a hó. Így valamilyen szinten érthető az ottani pánik. Kb mintha itt 50 fok lenne nyáron, miközben ez mondjuk Afrikában teljesen hétköznapi nyáron. De itthon ez a 15-20 centis hó egyáltalán nem mondható extrémnek, durvának meg végképp nem. Hiszen még rövid távon is elég gyakorinak mondható, hosszútávon meg aztán végképp.

Persze az a 40-50 centi ami itt a Dunántúlon esett az már említést érdemlő mennyiség tényleg. Ez vegyítve a hófúvással már valós problémákat tud okozni. Ezt sose tagadtam. (persze konkrét pánikra még ez sem ad okot) Viszont ettől függetlenül Budapesten továbbra is csak az a 15 centi hó esett aztán meg eső.
Most néztem az indexen, hogy az Ombudsman vizsgálja a 14.-i pesti hókáoszt. Persze az indoklásuk részben vicces. Amit Tarlós szépen ki is figuráz. Azonban szerintem a helyzet közel sem ennyire vicces, mint inkább szánalmas és szégyenletes a fővárosra nézve. Miszerint egy ilyen fővárost képes megbénítani 10 centi hó. (az "ilyen" alatt azt értem, hogy ilyen éghajlaton fekvő fővárost, ahol a téli havazás az elmúlt ~ 50 évben teljesen szokványos hétköznapi jelenségnek számított mindig is)

(#145) Lauda válasza Dany007 (#144) üzenetére


Lauda
félisten

Amit pesten muvelnek az kesz rohej, egetik az orszagot vele. Itt papan a leesett homennyiseg ellenere minden problema nelkul ment tovabb az elet, jartak a buszok, kitakaritva a parkolok, jardak, buszmegallok.

(#146) bambano válasza Lauda (#145) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pápa az kb. akkora lehet, mint pesten egy kisebb kerület :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#147) Lauda válasza bambano (#146) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az osszefugges?

Adott teruletre kell adott szamu takaritogep es munkas. Ez itt megvan ugy nez ki, pesten meg nincs meg. Masodsorban ha itt nem lenne eltakaritva, a kutya nem tudna rola, eppen ezert a fovaros megbenulasa triplan eges.

[ Szerkesztve ]

(#148) bambano válasza Dany007 (#144) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Mert az tény, hogy az elmúlt 2-3 évben jóformán semmi hó nem volt": feltéve, hogy a tavalyit nem vesszük figyelembe.

egyébként nincs azzal semmi gond, hogyha már van külön biztos kinevezve a hideg ellen, akkor a körmére néznek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#149) bambano válasza Lauda (#147) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

például az, hogy Pápán akármelyik utcába bemehetsz, Pesten meg nem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#150) Lauda válasza bambano (#149) üzenetére


Lauda
félisten

A foutak es a terek se voltak letolva, nem csak a kis utcak, de latom papan se jartal meg, ha ilyet irtal. De nem is erdekel az egesz. Azon, hogy lexarnak egy fovarost nincs mit ragozni.

[ Szerkesztve ]

(#151) Dany007 válasza bambano (#148) üzenetére


Dany007
veterán

Nem emlékszem, hogy tavaly hóhelyzet lett volna. :) Legalábbis itt a környéken biztos nem volt. Pesti bénulásra sem emlékszem. Annyi rémlik, hogy egyszer le kellett vinnem a kis seprűt hogy lekotorjam a havat a kocsiról. De ez olyan volt, hogy egyik nap esett majd másnapra el is olvadt.

Szerintem se gond ha a körmére néznek. Bár az egész röhejes. Jól mutatja ezen pozíciók értelmét. Hiába neveznek ki valakit a helyzet ugyanolyan szar, mint előtte mikor nem volt kinevezve senki.

@Lauda: Itt Vp-ben se volt gond. Igaz első nap reggel még nem láttam hókotrókat, de aznap délre már minden út maximum vizes volt. És mivel első nap "csak" olyan 30 centi esett hirtelen, relatíve könnyedén lehetett közlekedni. Mondjuk a kamionok okoztak gondot rendesen. Ezt többször mondták is a Tv-ben. De ez is leginkább a körgyűrűket illetve a szomszédos településeket összekötő utakat érintette.

Jót röhögtem, mikor a Tv2 híradóban bemondták, hogy Vp-ben nem lehetett (asszem a lehetetlen szót használták) autóval közlekedni... :U Miközben én egész nap autóval közlekedtem és út közben elég sok másik autóst láttam gond nélkül közlekedni. (szó se róla láttam 1-2 csúszkálást meg kipörgő kereket, de azért ez nagyon messze volt a "lehetetlen közlekedéstől")

szerk.: egyébként az egész fővárosi mizériában engem az idegesít legjobban, hogy hónapokkal (talán 1-2) ezelőtt bemutatták a Tv-ben, hogy Budapest készen áll a télre. A háttérben (új modernnek kinéző) hókotrók "százai" felsorakozva. Tehát annak a kinevezett balféknek csak annyit kellett volna tenni, hogy kiadja a "parancsot", hogy indulást havat kotorni. Mivel a meteorológia kivételesen meglepően pontos előrejelzést adott, így szinte órára pontosan lehetett tudni mi fog történni. Mégse tettek semmit időben. Ez a legbosszantóbb.

[ Szerkesztve ]

(#152) bambano válasza Dany007 (#151) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

legalább tíz évre visszamenőlegesen rekord hó volt tavaly ilyentájt errefelé. guglizd ki a 2012 árvíz szavakat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#153) Dany007 válasza bambano (#152) üzenetére


Dany007
veterán

Igen Szegeden volt ~ 40+ centi hó kb egy hétig. Ilyen volt egyszer januárban majd februárban is. És?
Az árvíz amire gondolsz, az jöhetett körülöttünk lévő országban történt hóesés következtében is. Illetve az is hozzájárulhatott. Viszont jelenleg only Magyarországról beszéltünk.

(#154) Gergosz2 válasza bambano (#152) üzenetére


Gergosz2
veterán

AZ árvízhez több köze van hogy mennyi hó esik a Felvidékes illetve Erdélyben.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#155) tildy válasza Dany007 (#144) üzenetére


tildy
nagyúr

Eddig minden evben esett 5-10 centi, miota kinn vagyunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#156) Dany007 válasza tildy (#155) üzenetére


Dany007
veterán

És most mi a helyzet? Ahogy mondták a hírekben nagyon apokaliptikus. :D Ha meg mégis rendszeres az 5-10 centis hó akkor nem szabadna hogy gondot okozzon. Okosak az angolok csak rájönnek mire való a téli gumi meg a hókotró.

(#157) tildy válasza Dany007 (#156) üzenetére


tildy
nagyúr

Skociaban 40 centi korulit lattam, Walesben 20 centit, itt olvad. AMugy itt egy par kep.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.