Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Végre esett a hó!!!

El is dobtam gyorsan a kijáróról am a garázstól az útig kb 70-80 m :D
A kutyám is nagyon örült eki, tekintve hogy moszkavi őrkutya.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3) mrlt


mrlt
tag

Szívemből szóltál! :R
Emlékszem még gyerekkoromban térdig érő havak is voltak, mégse ment ennyire a rinyálás. Miért nem lehet elfogadni hogy tél van!?

Go Pack Go!

(#4) Lenry


Lenry
félisten

Szeged
City of Sunshine

egy lepkényi hópihe nincs legalább 30 km-es körzetben :P
(mondjuk cserébe a Nap se süt éppen :D )

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) EczkE


EczkE
addikt

Szobámból fényképezve az udvar. Szombathelyen esett hó bőven. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Hiánypótló bejegyzés.

2 hómunkást láttam ma - cigizni a bokáig érő latyakos járda mellett* - pedig átjöttem Budáról Pestre BKV-val. ...megjegyzem gyorsabban mint szoktam.

Indexet meg kb. tegnap olvastam utoljára. A Don-i tragédiával való viccelődés nálam verte a biztit. Ennyi volt. Nem nekem szól.

*Mondjuk az tény, hogy nem latyak-munkások voltak.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Az útkezelők minden évben meglepődnek a váratlan téli havazáson.

(#8) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Veszprém fele már egy jóideje szemerkél az eső , néha egy kicsit kedve van jobban is esni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9) Eastman válasza Gergosz2 (#8) üzenetére


Eastman
őstag

Néztem éjjel az előrejelzéseket; inkább esőt, ónosesőt jósoltak mint havat, mert Horvátország felől egy melegfront hozta ezt a sok csapadékot. Szerintem esők még lesznek a héten és egy jó nagy latyak ebből az egészből.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) Dany007 válasza Gergosz2 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Itt Vp-ben most valami jeges esőszerű valami esik. Se nem sima ónos eső, se eső... Néha átvált havazásra, aztán vissza esőre... Inkább a hó essen, mint az ónos eső, az már tényleg problémát okozna.

(#11) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, szabin vagyok, de be kellett vinnem pénteki melómat. Bkv buszok átlag 20 percet késtők 10.kerből. :( Hell yeah.

És még itt van ez is:

[link]

Hajrá tele lesznek a buszok még több melegedni vágyó csövessel. :U

Live-Die-Respawn

(#12) persil


persil
nagyúr

Nem az a legnagyobb gáz, hogy a média így kezeli a havazást, hanem, hogy az emberek is és ez a folyamat saját magát katalizálja.

Ma reggel munkába jövet a busz BERAGADT a megállóba! :D A sofőr pedig addig bénázott, mire a következő is beért oda... Így busz 1-ről (ami már akkor is tele volt) átszállt mindenki busz 2-re.

De a legrosszabbak a vén barmok(tengermély tisztelet annak a maroknyi kivételnek), akik 2 kurva zsömléért indulnak el otthonról, elfoglalva a helyzet az iskolába/munkába igyekvő normális emberektől és az utcán a hattyúk halálát eljátszák a 10 centis hó miatt... sick.

orichalcos
Most nem azért, de a hajléktalanok(meg egyéb jegynélküli, nevén nem nevezett söpredék...) mindig felszállnak a buszra, ahhoz nincs szükség "ingyenes napra".

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#13) nyogo83


nyogo83
senior tag

Reggel autoval jottem meloba, semmi gondom nem volt az uttal, illetve a forgalommal. Viszonylag normalisan lehetett haladni. Ami annal inkabb felidegesitett, az hogy ilyenkor megzavarodnak a gyalogosok.
Nem tudom miert van az, hogy ha leesik a ho, akkor gyakorlatilag hirtelen mindenki a legkulonbozobb helyeken probal keresztbe-kasul atmenni az uttesten, raadasul ugy, hogy korbe nezes nelkul hirtelen megindul es csak maga ele nezve probal atevickelni?

(#14) Lenry válasza persil (#12) üzenetére


Lenry
félisten

Ma reggel munkába jövet a busz BERAGADT a megállóba!

ilyen mindenhol előfordul, tavaly télen ennek következtében tapasztaltam meg, hogy kézzel tolás szempontjából a szóló busz pont ugyanolyan k*rvanehéz, mint egy 30 méteres villamos :D

bár ott nem a sofőr volt a hibás. ki akartunk kanyarodni egy utcából, de egy autó bevágott elénk, rá kellett fékezni és már meg is volt a tükörpolír jég a busz alatt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) persil válasza nyogo83 (#13) üzenetére


persil
nagyúr

"akkor gyakorlatilag hirtelen mindenki a legkulonbozobb helyeken probal keresztbe-kasul atmenni az uttesten, raadasul ugy, hogy korbe nezes nelkul hirtelen megindul es csak maga ele nezve probal atevickelni?"

Ja, erről beszélek. Egy dolog, hogy a média világvégét hirdet, de, hogy az emberek is teljesen megőrülnek, az sok azért.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#16) Dany007 válasza nyogo83 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt már én is megfigyeltem. Rohadtul észnél kell lenni ilyenkor. A gyalogosok többsége ilyenkor kb nem képes felfogni, hogy ha valamilyen okból megcsúszik egy autó, akkor az gond nélkül nekicsúszhat. És akkor aztán teljesen mindegy, hogy az illető autós betartotta-e az útviszonyoknak megfelelő szabályokat vagy sem.
Ilyen időben én véletlenül se merek lelépni autós elé, sőt inkább megvárom amíg minden autó elmegy, a közelbe se legyen és csak akkor megyek át az úton.
Ilyen havas, ónos-esős időben még nagy sebesség és hirtelen fékezés se kell ahhoz, hogy megcsússzon az autó. Csak a gyalogosok többsége ezt nem képes figyelembe venni. Sokan vallják azt a primitív buta álláspontot, hogy "a kocsin van fék, majd lassít". Ja. Ami száraz úton rendben is van.

(#17) Eastman válasza nyogo83 (#13) üzenetére


Eastman
őstag

Persze, mert egy pillanat alatt eltűnnek a zebrák. :D Ez épp' elég a burkusoknak.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) Lenry válasza nyogo83 (#13) üzenetére


Lenry
félisten

ez ugyanaz a hatás, mint amikor minden nemzeti ünnep előtt lerabolják a boltokat, mert 1 egész napig nem lesz nyitva a teszkó. a média meg erre rá is erősít, mert az is elmegy vásárolni, akinek egyébként eszébe se jutna.
a hónál ugyanez: a szalagcímekben az van, hogy hatalmas hó, a vonatok késnek, a BKV nem jár, ebből az jön le, hogy tényleg itt a világvége, az apróbetűt meg már nem is olvassa el, hogy az a hatalmas hó bokáig ér, a BKV meg azért késik, mert szerencsétlen buszokat már csak a Jóisten tartja össze meg a BKV szerelők elképesztő tapasztalata a szarbólvárépítés terén

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) eddie17


eddie17
addikt

Mod:
Inkább mégsem folyok bele a beszélgetésbe.
Elnézést, kérem alássan.

[ Szerkesztve ]

(#20) Gergosz2 válasza Lenry (#18) üzenetére


Gergosz2
veterán

már látom előre az esti híradót ahol bemondják majd hogy Pusztakotkodácsot fél napra elzárta a hó a külvilágtól :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21) Dany007 válasza eddie17 (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Jobb is! :) Mert sz.tem kaptad volna érte az észt rendesen... :) És én se szeretem az ilyen hozzáállást.

(#22) Def26


Def26
félisten

Legalább eltereli a figyelmet a lassan 300Ft -os euróról.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

és tényleg meghalunk ha ilyen jótanácsokat osztogatnak felelős médiák...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Eastman válasza Gergosz2 (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Leginkább a pusztakotkodácsiaknak szívás a nagy hó, de egy előrelátó városi embernek - aki nézi a naptárt - annak nem lehet az.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) oriic válasza persil (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudom jól, azért írtam hogy "még több "

Live-Die-Respawn

(#26) Coccolino_O válasza Def26 (#22) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem mintha bárkit is érdekelne egy szűk rétegen kívül.

(#27) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Eszembe jut amikor az erdélyi pasassal beszélgettünk:
- Milyen volt nálatok a tél?
- Á nem volt nagy, csak fél méter hó esett...

:))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) Lauda


Lauda
félisten

Es meg Te is topikot nyitsz neki. Egesz nap ebben a xarban vezettem, hazajovok erre tessek. :W :O

:DDD ;]

(#29) bambano válasza Vladi (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és ha finnel beszélgettél volna: emlékszel a tavalyi nyárra? egy szép péntek délutánra esett...
vagy: vádlott, mit csinált a szeptember 8-ról április 12-re virradó éjszakán? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Eastman válasza Gergosz2 (#20) üzenetére


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Jhonny06 válasza Coccolino_O (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

You just went full retard

(#32) lapa


lapa
veterán

"Aki pedig még téli gumival sem képes autót vezetni télen a hóban, az menjen busszal. Annak nem való autó a kezébe. Be kell látni és felszállni a tömegközlekedésre."

+1 + világbéke + ingyen sör + örök élet.

(#33) Coccolino_O válasza Jhonny06 (#31) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Biztos menő angolul írni egy magyar nyelvű fórumon, de ez Ivánnak se áll jól, neked meg aztán végképp nem.

Íme, olvass egy kicsit: [link]. Meg gondolkodj el, hogy vajon minek köszönhető, hogy a lakosság nagy része el van adósodva. Nos, erre írtam azt, hogy csak egy bizonyos réteget érdekel a forint árfolyam...

Mod: Elég laikus szintjén vagyok mind a pénzügy mint a közgazdaság terén, de azért próbálok okosodni a témában. Csak azért említem meg, hogy ne lehessen azt írni, hogy mások felett ítélkezem.

[ Szerkesztve ]

(#34) Def26 válasza Coccolino_O (#26) üzenetére


Def26
félisten

Azt tudtad, hogy Magyarország a "tartozását" valutában fizeti. Egy részét euróban. Vagyis ha szar a forint, akkor több forintot kell adnunk ugyanannyi euróért. Tehát az ide évi büdzséből kicsit többet kell Magyarország tartozására fordítani. És itt jön a lényeg.
Ilyenkor találnak ki okosan 1-1 plusz adót, amit minden Magyar állampolgár fizet, azért, hogy tudjuk tartani az x% -os államháztartási hiányt, amellett, hogy a megemelkedett törlesztő részleteket is tudjuk fizetni. pl. ilyen adó a telekom adó is, amit Te is fizetsz, persze a dolog ennél bonyolultabb, de lényegében erről van szó.

Nem pár szerencsétlen valuta adós miatt van itt a gond, azok nagy része lassan úgy is kinyögi a hátralévő tartozást...

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#35) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Kicsit utánaszámoltam, és arra jutottam, hogy kb. 430 m2-ről kellett ellapátolnom a havat, hogy a fene essen belé. :D Bele sem merek gondolni, mi lenne, ha 50 centi esne...

(#36) Gergosz2


Gergosz2
veterán

a hóval semmi bajom de ez a latyakos idő nagyon nem adja :(

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#37) tildy


tildy
nagyúr

Addig oruljetek, amig 10 centinel van ez, itt mar 1 centinel uristen uristen extrem idojaras!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Gergő_ válasza Crystalheart (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

egy tanyán élsz nem? ott miért kell ekkora felületen takarítani havt?

(#39) oriic válasza tildy (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD

Az esőt viszont szeretem, egyszer megnézném milyen hangulata van annak hogy pl nálatok rengeteget esik.

Live-Die-Respawn

(#40) bambano válasza tildy (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az igazi rapli majd akkor lesz, mikor elkezd olvadni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) Mr X válasza bambano (#40) üzenetére


Mr X
veterán

Itt már olvad, tiszta latyakos f*s minden.

(#42) Jhonny06 válasza Coccolino_O (#33) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem tudom, hogy ki az az Iván (és hogy egyáltalán mi köze van mindehhez) és azt se, hogy te ki vagy, azt meg pláne nem, hogy miért döntötted el ekkora elánnal, hogy nekem mi áll jól és mi nem. Jó vagyok angolból és szoktam is belecsempészni a hozzászólásaimba ilyeneket, úgyhogy ezt majd én eldöntöm, köszi. Egyébként ez egy mém, amit nyilvánvalóan nem ismersz, ha ezt menőzésnek vélted.

Egy szimpla reakció volt a hozzászólásodra (ami egy nettó faszság), miszerint a lakosság elenyésző hányadát érinti az euro árfolyam. Most meg belinkelsz egy cikket a hitelekről, amikor az ég világon senki nem említett ilyesmit, szimplán azt (ahogy Def26 is írta), hogy a hétköznapi árakra, szolgáltatásokra milyen hatással van.

Menj és öblítsd ki a ruhákat inkább.

[ Szerkesztve ]

(#43) Gergő_ válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem Coccolino Carlo, Iván pedig a kacsacsőrű emlős ph arc.

(#44) deicide


deicide
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy a következő napokra előrejelzett hótól megáll-e megint az élet. Tegnap a Sukoró-Budaörs táv 45 perc helyett 2 óra volt. Ebből 1 óra az utolsó 8km Érd és Diósd :)

Arról nem akarok beszélni, de nem bírom ki, hogy tényleg, aki nem érzi biztonságosnak a téli közlekedést, az mi a f*sznak nem tömegközlekedik ilyenkor? Botrányos, hogy 30-al megy a 7-es főúton elöl valaki, mögötte 6 birka követi 2-2 méterre egymást, én meg előzzek 7 autót, ha nem szeretnék végig 30-al menni. Azokat a fejeket látni kellett volna, ahogy rám néztek, mikor 60-al "elsuhantam" mellettük, látszott rajtuk, hogy az én kurva anyámat...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#45) Crystalheart válasza Gergő_ (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tanya ez, csak a falu széle. :D Ebből a fele csak az út előttünk, meg a két lakatlan szomszéd előtt, meg az erdőbe vezető út elején. A ház két oldalára vezet gyalogút. A gazdasági udvaron is van vagy 20 m2, meg ahol a fát szoktam aprítani. Meg vagy 150 méter ösvény, előbb hátra a kert végébe, aztán át a szomszéd telekre, azon vissza, és elöl át a második szomszédba, hogy édesanyám szomszédolhasson... :D Legjobb, hogy mindenképp hajnalban kell ellapátolni a szomszédba vezető úton kívül mindent, mert ha a kutyák reggel összefutkossák, akkor felszedhetetlen. Kész mázli, hogy idén nálunk most kellett először úgy igazán lapátolni.

Mod: De van egy olyan érzésem, hogy ha olyan sok esne, inkább bevállalnám, hogy a szomszéd lustasággal vádoljon, és csak a gazdasági részekre hagyatkoznék... :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Dany007 válasza tildy (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, ezt mintha már mesélted volna tavaly, vagy csak épp a híradóban hallottam és jót röhögtem rajta. :)
Mázlitok az a Golf-áramlat.
Amúgy valószínűleg nálatok azért pánikolnak mert nincsenek hozzászokva a havazáshoz egyáltalán. Viszont itthon nálunk ez nem újdonság. Itthon nem volt ritka a 40-50 centi hó sem egy éjszaka alatt. Már csak az elmúlt 20 évben amire vissza tudok emlékezni. De volt ennél nagyobb is. Mikor derékig érő hóba indultunk suliba. Vagy mikor apám vitt kocsival, tisztán emlékszem minden reggel ki kellett ásni a kocsit a hóból, mert az ablakig (!) ért a hó! Ilyenkor megszokott volt, hogy a vidéki osztálytársak nem tudtak bejönni a suliba. Volt, hogy egy héten át! Sőt, az igazi havazás nem olyan, mint ami az elmúlt pár évben volt, hogy esik 10 centi, majd második harmadik napon elolvad...

Szóval itthon ettől a 10-15 centitől (mert Pesten kb ennyi esett) nem kéne pánikolni. És, ahogy a bejegyzésben is írtam, itthon a pánik elsődleges oka maguk az emberek.

Az FKF is kijelentette, hogy ők szúrták el az eltakarítást, ugyanis későn küldték ki a hókotrókat az utakra. Miattuk bénult meg Bp. Ami vicces. Gondoltam is, hogy beadom a jelentkezésem oda vezetőnek. Hiszen ennyire triviális dolgot nem is tudom hogyan lehet elcseszni. Az utóbbi években mindig szívás van Pesten az első pár hóesésből. Pont emaitt. Erre most, mikor hetekkel korábban már mindenki tudta, hogy nagy hó lesz, ba...tak kiküldeni időben a gépeket dolgozni. Aki ilyen triviális dologra sem képes az feldughatja magának a diplomáját, nem való vezetőnek. Ráadásul ezt minden évben eljátsszák. Szívesen megyek a helyére vezetői fizetésért és az biztos, hogy én ilyet nem csesznék el. És ez nem nagyképűség. :) Elvileg (!) már hetekkel a nagyobb havazás előtt "fel voltak készülve a hóra". Ergo csak annyi dolguk lett volna, hogy mikor látták az időjárás jelentésben, hogy hó lesz, készenlétbe helyezni az embereket meg a gépeket. Majd mikor látta, hogy b...ki már órák óta esik és nem áll el akkor mondani az embereknek, hogy "go". Hajtsák végre az előre megbeszélt - amire felkészültek - feladatokat.

[ Szerkesztve ]

(#47) Jhonny06


Jhonny06
veterán

[ Szerkesztve ]

(#48) Crystalheart válasza Jhonny06 (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez ugye nem komoly. :D

(#49) persil válasza Crystalheart (#48) üzenetére


persil
nagyúr

De az volt... magyarország na.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#50) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Linkeltem is egy cikket róla a 11hsz-emben.

[link]

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.