Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Crystalheart válasza persil (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kajak képesek voltak ilyet kiírni? Eldobom az agyam. :D Már csak az igényessége is lenyűgöz, nyomtatásra nem futja, de hát a "fordítás" mindent visz.

[ Szerkesztve ]

(#52) Dany007 válasza Crystalheart (#51) üzenetére


Dany007
veterán

Há' mit vártál? :D Én nem vagyok meglepve ezen... Biztos gyorsan sürgősbe kellett kiírni - mert előtte nem volt idejük kitalálni - és mivel "grafikus" nem volt a közelben a pénztáros Gizi néninek nem jutott más az eszébe. Word-öt meg még sose látott.

Ja meg a fordításon is lehetne mit csiszolni. A trip helyett lehetett volna akár journey, travel, vagy hasonló. Meg nekem a szórend se tetszik. Meg mondjuk ez a megszólítás a "your"-ral se kéne...
No mindegy, látszik, hogy a tudás nélküli kapkodás hova vezet.

(#53) Crystalheart válasza Dany007 (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ennél a Google Fordító is jobban fordít. Egyébként komolyan nem értem, hogyan vehetnek a mai világban fel olyan embereket idegenforgalommal találkozó helyekre, akik nem tudnak minimum angolul. (Vagy mondhatnám azt is, hogy akinek a főváros monopol közlekedési vállalatánál nem jut eszébe, hogy azért mégiscsak fura volna piros filccel kiírni a helyzetet.)

(#54) Jhonny06 válasza Dany007 (#52) üzenetére


Jhonny06
veterán

Már egy vessző és a szórend felcserélése is csodákat művelt volna. Reméljük, hogy nem sok külföldi látta.

(#55) Dany007


Dany007
veterán

No, látom nem csak én gondolom így: [link]
Jópofa kis cikk a témában, ha a politikai részt kihagyjuk belőle. :) Azért tényleg durva ami ott megy.

(#56) bambano válasza Dany007 (#52) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

journey-t vagy travelt írni oda, az lenne csak az igazi baklövés.

akkor már service (service free of charge today) vagy ilyesmi. a szórend valóban nem jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) Dany007 válasza bambano (#56) üzenetére


Dany007
veterán

A service is okés, de szerintem a tripnél a journey is jobb. :)

(#58) bambano válasza Dany007 (#57) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez igaz, de attól, hogy egy nagyon rosszhoz képest valami csak kicsit rossz, még nem teszi abszolút értelemben jóvá.

egyébként van a neten szótár, meg lehet nézni, miért nem journey. pl. oxford dictionary szerint a trip ide jobb lenne, mint a journey, bár valójában egyik sem jó.

"trip usually involves you going to a place and back again; a journey is usually one-way. A trip is often shorter than a journey, although it does not have to be: a trip to New York ◇ a round-the-world trip. It is often short in time, even if it is long in distance. Journey is more often used when the travelling takes a long time and is difficult. In North American English journey is not used for short trips: (British English) What is your journey to work like?"

szerintem egyiket sem használják közlekedés értelemben, amikor nem az a mozgás lényege, hogy utazol, mint egy turista.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) Crystalheart válasza bambano (#58) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Service of public transport", ha egészen pontosak akarunk lenni, bár a service is adná magát. A trip és journey egyáltalán nem jók, a travel meg mindenféle forgalmat, utazást jelöl, még a gyalogost is. (Ezen az analógián haladva a magyar kiírás is pontatlan.) Na de ha csak egy rosszul megválasztott szó lenne a probléma... :D

[ Szerkesztve ]

(#60) bambano válasza Crystalheart (#59) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valóban, ha pontosítani kellene, hogy milyen service, akkor így. de a metrólejáratban elég egyértelműnek tűnik számomra, hogy nem a szülészetről van szó :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) Dany007 válasza bambano (#58) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, a service jobban passzol. A trip engem másra emlékeztet... :U De szerintem a service is úgy, ahogy Kristály írta. Ahhoz még kell valami. A travelt meg szintén szokták rövidebb távú utazásnál is használni. De tény, hogy a service hivatalosabb megfogalmazás lenne.

(#62) persil válasza Dany007 (#61) üzenetére


persil
nagyúr

Át lehet ezt akárhogy írni, akkor is egy szánalmas, papírfecnire kigányolt, kriksz-kraksz kézírású szar marad, ami sajnos nem csak a bkv-t, hanem az országot is minősíti egy külföldi szemében.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#63) Viszlát válasza Dany007 (#61) üzenetére


Viszlát
addikt

A bejegyzés címén jót röhögtem, amit benne írtál az is teljesen jogos. :)

A fordítással meg ott tévedsz, hogy a magyart akarod lefordítani, ami jelen esetben teljesen rossz megközelítés. Még csak a kiegészítés sem kell, hiszen egy metróállomáson a metróra vonatkozó információt teszik ki. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#64) Crystalheart válasza Viszlát (#63) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát én nem tudtam, hogy ez metró, azt gondoltam, mindenhova ilyeneket ragasztgattak :)

(#65) Viszlát válasza Crystalheart (#64) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy ez egy kisföldalatti megállóban lett fényképezve, aztán lehet, hogy tévedek. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#66) tildy válasza bambano (#56) üzenetére


tildy
nagyúr

Free travel on 14th of January , vagy amit te is irtal, az is jo. Vagy The public transport is free today.
Itt a briteknel travelt irtak ujevkor, amikor ingyenes volt a kozelekedes.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) ZCoyote


ZCoyote
őstag

"Aki pedig még téli gumival sem képes autót vezetni télen a hóban, az menjen busszal. Annak nem való autó a kezébe. Be kell látni és felszállni a tömegközlekedésre."

Annyira a szívemből szóltál! :K

Tegnap már majdnem én is írtam egy bejegyzést erről, de nem tudtam volna normális hangnemben megfogalmazni.

Romani ite domum.

(#68) Gergő_


Gergő_
őstag

Őszintén szólva nem értem mit rágódtok ezen ennyit. Nyilván ez egy helytelen fordítás, de szerintem érthető és ne gondoljuk azt hogy másutt civilizáltabban lenne megoldva.
Az mondjuk az azért elég szomorú hogy valaki 2013-ben nem képes egy nagyon egyszerű angol mondataot összerittyenteni.

(#69) Viszlát válasza Gergő_ (#68) üzenetére


Viszlát
addikt

Én még csak szomorúnak sem találom. Majd 20-30 év múlva az lesz, amikor már az ilyen helyeken is olyanok dolgoznak akik angolt tanultak iskolában, nem oroszt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#70) Dany007 válasza tildy (#66) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! Már kevésbé érzem magam butának! :D :R

@Viszlát:

Köszi! Igyekeztem átadni mit is érzek éppen. :)

@persil:

Egyébként igen. Ez a legnagyobb probléma. Mert nem arról van szó, hogy késztessenek külön táblát, BKV-s design-nal alu keretbe... De egy mezei nyomtatón wordbe bepötyögni igényesen... Annyit meglehetett volna csinálni.

(#71) Gergő_ válasza Viszlát (#69) üzenetére


Gergő_
őstag

Ja, de amúgy a your trip is free kb úgy jön le ha beül a kocsiba ott ingyen füvescigarettákkal várják.

(#72) Viszlát válasza Dany007 (#70) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha jól mértem fel a környezetet, akkor ez egy egyszerű megállóban lévő jegyautomatára kitett papír, amit nagy valószínűséggel a diszpécser utasítására az éppen ott posztoló kaller vagy a pénztáros készített és tett ki. Miért is lenne náluk nyomtató, nincs szükségük rá a munkájuk elvégzéséhez. Nem olyan szörnyű ez mint ahogy próbáljátok beállítani.

Persze ha ugyanez a Deák téri metróállomáson történik, az már egészen más tészta.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#73) Dany007 válasza Viszlát (#72) üzenetére


Dany007
veterán

Én se tudom hol történt. Elsőre úgy gondoltam, hogy a kapuban mikor mész le a metróhoz a mozgólépcsőn... :U (régen voltam Pesten)
Ott meg vannak jegy / bérleteladók, meg talán valami iroda is (?). Ezért gondoltam, hogy egy nyamvadt mátrix nyomtató csak maradt ott. De mint mondtam én annyira nem lepődtem meg ezen. Többet nem is vártam az ismert események után. :)
Viszont ha ez gyakori esemény - amit szintén nem tudok -, mondjuk minden évben van 1-2 ilyen brutálisan kemény (már-már szibériai) havas nap mint a hétfői akkor esetleg érdemes lett volna direktbe készíttetni egy ilyen táblát. Igényesen, műanyaglemezre nyomtatva kis design-nal stb... És akkor azt szétosztani az ilyen helyekre és ha megint jön a 15 centis hó, urambocsá' 20 centis hó, akkor egyből kilehet rakni. (nálunk egy ilyen tábla, 0,5cm-es műanyaglemezen nyomtatva (időjárás álló) kemény 1.500 forint + áfa lenne, de nem pesti árakon dolgozunk. :) Gondolom Pesten egy ilyet kb 500 forintért megcsinálnak.)

(#74) Viszlát válasza Dany007 (#73) üzenetére


Viszlát
addikt

Mit szívsz és hol lehet kapni? :D

Teljesen elrugaszkodtál a valóságtól, egy olyan állami cégről beszélünk ám, ahol a korrupció és a belterjes struktúrából fakadó szakmai alkalmatlanság miatt folyamatosan a totális anyagi csőd szélén áll. Kis dizájnos műanyag táblák... elfogadható állapotú jármű állomány, hozzáértő vezetők és alkalmazottak kellenének és a kiírásos problémák is megoldódnának előbb utóbb. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#75) Viszlát


Viszlát
addikt

A másik meg, hogy azt hiszitek, hogy nálunk micsoda kirívó esetek vannak és szörnyűségek. Amikor életemben először voltam Londonban és a repülőtérről elmentem vonattal a Tottenham Hale megállóig, hogy átszálljak a metróra, azt hittem, hogy valamelyik zombi film forgatására keveredtem tévedésből. Szemét, ganyé, kosz mindenhol, nagyon durva arcok kolbászoltak körülöttem és még sorolhatnám. Párizsban elég 2-3 utcát arrébb menni az Eiffel toronytól és ki se látsz a ganyéból, a külvárosi részekről ne is beszéljünk inkább. Brüsszel ugyanez, egyszer mindenkinek be kéne gurulni az A4-esen Namur felől és megcsodálni az autópálya melletti kartondoboz városokat, amikről sokáig én is azt hittem, hogy csak Brazíliában fordulnak elő. De még az agyon ajnározott németeknél is vannak elég durva dolgok, főleg ha nem a leggazdagabb tartományok fővárosait látogatjuk, hanem mondjuk Hamburgot, Berlint, Drezdát. Barcelonában a gyönyörű sétányokról letévedve lépni alig lehet a félholt koldusok között, na meg a szeméttel ők sem tudnak mit kezdeni, csak a legfontosabb turisztikai részeken van szépen rendben tartva.

És akkor ez még csak a környezet, a közbiztonságról szó sem esett. Persze mi is nyomulunk a nyugati példa után, volt már pár lövöldözés meg késelés, meg miegymás, de baromira kispályások vagyunk a többi európai nagyvároshoz képest.

Valahogy mindig az az érzésem, hogy azok háborognak ilyenkor a legjobban akik életükben ki sem tették a lábukat még az országból...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#76) keIdor


keIdor
titán

Túl sokszor említed a téligumit, pedig havon vagy jégen teljesen mindegy melyik van.
Nyárival is ugyanúgy eljárkálnék, más kérdés, hogy van téli, mert simán belefér, akkor meg miért ne, de nyárival sem lenne gond.
Ha szárazak az utak, de 7 fok alatt van a hőmérséklet, akkor talán lehetne érezni némi különbséget, de havon vagy jégen mindegy melyik van...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#77) tildy válasza Dany007 (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt is megoldjak whiteboarddal....
Neha meg poenkodnak is:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#78) Dany007 válasza keIdor (#76) üzenetére


Dany007
veterán

A jégen tényleg mindegy, hogy téli vagy nyári, de a havon nem! Olyan hóból amiből én kijöttem simán, kerék elpörgés nélkül, abból te sose fogsz kijönni nyárigumival. Pár perc alatt tükör polírra súrolja a havat aztán vége is.
Régen mentem én is nyárival télen, tudom, hogy mennyire más a kettő. Sőt, tavaly még egy eléggé kopott téligumim volt most meg teljesen új. Úgyhogy bőven tudom mihez viszonyítani.
No a többire majd később. :)

(#79) keIdor válasza Dany007 (#78) üzenetére


keIdor
titán

Bennem sem frissek már az élmények, de szerintem több függ(het) az autótól vagy elektronikától. Meg attól függ milyen volt az a hely, mennyi hely volt stb.
Szerintem kijönnék én nyárival is, de tényleg kéne egy teszt. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#80) DeadMeat válasza Crystalheart (#35) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megvárnám míg elolvad :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#81) Dany007 válasza keIdor (#79) üzenetére


Dany007
veterán

Nem teljesen értek egyet.
Az rendben van, hogy mondjuk egy kipörgésgátló vagy 4 kerék meghajtás segíthet ilyen esetben is. Rendben.
De az enyémben semmi ilyen nincs. ABS-en kívül semmi elektronika. Egy 18 éves Opel Omega.

Szerintem olyan 80%-ban a gumin múlik minden. Eleve a nyári gumi egy ridegebb, keményebb anyagból készül. A legmélyebb bordázata pedig hosszanti irányú, leginkább a vízelvezetés, kiszorítás végett.
Ellenben ha megfigyeled a téligumi bordázata keresztirányú. Így van esélye belekapni a hóba. Ráadásul jóval lágyabb anyagból készül, pontosan azért, hogy ne merevedjen meg a téli hidegben így is jobban biztosítva a tapadást. Szóval a téli gumi nem (csak) marketing fogás.

A teszt jó ötlet, de szerintem tele van vele a net, biztos találnánk párat ha rákeresnénk. Plusz itt pár hsz-szel korábban írtam a tegnap előtti példát. Mikor láttam szenvedni a nyári gumis autóst, amint nem tudott kijönni a parkolóból a hó miatt. El kellett lapátolni a havat és még úgy is csak szenvedés árán tudott kijönni nagygázzal.
Én meg ugyanilyen 25-30 centis havon simán keresztülhajtok, kis gázzal anélkül, hogy elpörögne a kerék.
Már 3 napja olyan helyen parkolok, ahol nem tolták el a havat, csak a mellett lévő útról, rá a parkolóra... :U Vagyis mindig mikor beállok át kell gázolnom a feltorlódott havon, jóformán ráhajtok a hótakaró tetejére is. Majd reggel innen kiállni. Mindezt lejtőn és gond nélkül, lejtőnek felfelé(!) tolatva! :D A tavalyi kopott téligumim után meg is lepődtem milyen simán megy. De kb érzésre annyi, mintha dombos terepen mennék vele. Semmi csúszkálás vagy elpörgés. Lazán kitolatok lejtőn a 20-30 centis hóból. Nem hinném, hogy ezt nyári gumival meglehetne csinálni így, könnyedén, gond nélkül.

@Viszlát:

Sajnos már évek óta semmit. :) Egyébként attól még, hogy folyamatosan csődközelben van szerintem jutna pár 500 forintos táblára. Csak ahhoz tenni is kéne valamit.

@tildy:

Na de ez így még mindig ízlésesebb és igényesebb, mint ami a linkelt fotón volt... :D

[ Szerkesztve ]

(#82) Coccolino_O válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Iván ph-s kacsacsőrű emlős.

"Egy szimpla reakció volt a hozzászólásodra (ami egy nettó faszság), miszerint a lakosság elenyésző hányadát érinti az euro árfolyam."

Tanulj meg olvasni. Nem azt írtam, hogy nem érinti, hanem hogy nem érdekli.

(#83) Vladi válasza Def26 (#34) üzenetére


Vladi
nagyúr

Te pedig tudtad azt, hogy Magyarországnak van euró bevétele? Csak mondom. Meg azt, hogy visszafizetni nem feltétlenül akkor kell, amikor legmagasabb az árfolyam. Meg azt, hogy a Jegybanknak van valuta tartaléka.
Vagy azt, hogy mekkora árfolyamra lett kiszámolva az idei költségvetés? Vagy azt, hogy az árfolyam ingadozásból származó bevétel a kormány és nem a parlament hatásköre?

Csak kérdem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#84) Jhonny06 válasza Coccolino_O (#82) üzenetére


Jhonny06
veterán

Érinti, de nem érdekli az áremelés? Szerintem te valahol máshol élsz.

[ Szerkesztve ]

(#85) Coccolino_O válasza Jhonny06 (#84) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem érdekli, mert nem is érti a kettő közötti összefüggést.

(#86) bambano válasza keIdor (#79) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az elektronika nem csinál tapadást, max. helyreállítja, ha túllépted a határt.

tanulság nyári gumi huszároknak a legelés elkerülése érdekében.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#87) Def26 válasza Vladi (#83) üzenetére


Def26
félisten

Nem, én is hülye vagyok, mint mindenki. ;) De hál'isten felvilágosítottál. Akkor most már nem is érint a forint-euro árfolyam. lol. :W

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#88) Dany007 válasza bambano (#86) üzenetére


Dany007
veterán

No, ahogy az elmúlt hetekben látom, egyre több mindenben értünk egyet... Lehet öregszem :S :U

Más.
Ma reggelre megint esett plusz 17 centi az autóra... Kár, hogy nem fényképeztem le reggel, fullon be volt borítva. Persze gondot nem okozott menni vele, de már reggel egy rakás kamion félre volt állva. Jó fél óra volt mire megtettem az amúgy 10 perces utat...
Szóval itt volt eddig is olyan 20 centi, na arra még ráesett 15 biztosan. Így már elég kellemes mennyiségnek mondható, de még a határon van. Ha erre is ráesik még 20 centi akkor azt mondom hogy tényleg probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#89) Gergosz2 válasza Dany007 (#88) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nagyon szép , ahogy most esik a hó ! :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#90) Viszlát válasza Dany007 (#88) üzenetére


Viszlát
addikt

17 centi??? Megesz a sárga irigység... :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#91) Dany007 válasza Viszlát (#90) üzenetére


Dany007
veterán

Mostmár több! :D Reggel 8 óta kb mikor mértem a kocsi tetejét, azóta még 5 centi esett rá! :D
Így Veszprémben ma reggelig kb még 20 centi esett a tegnapi hóra... Kezd keményedni a helyzet... Én meg igyekszem a melóimat megcsinálni mag, hogy holnap ne kelljen bejönni.
Azért mostmár kezdek én is fosni. :D Annak ellenére, hogy eddig simán ment minden az utakon (kopp-kopp-kopp).

@Gergosz2: Ja, brutál szép! Nagy pelyhekben esik! Ráadásul mostmár ide hozzánk is narancs riasztást adtak ki mára és holnapra is...

(#92) tildy válasza Viszlát (#90) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne irigykedj, te meg talan latod:p

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#93) Gergosz2 válasza Dany007 (#91) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát ja ittt Veszprém körül kb 20 centi leesett ma.
Nem baj , nagyon szép , meg kell is.
A kutyám nagyon élvezi a dolgot :D Kóstolgatja a havat , hempereg benne meg futkos össze vissza :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#94) DeadMeat válasza Gergosz2 (#93) üzenetére


DeadMeat
veterán

Édesek ilyenkor :K Enyém pattog benne, muszáj neki, nyakig ért még el nem olvadt, de élvezte, hempergett, harapdálta.Öröm volt nézni :)

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#95) Eastman


Eastman
őstag

Pesten most kezdődik. Szép nagy pelyhekben hull.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#96) Crystalheart válasza Eastman (#95) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem fog sokáig tartani. Én meg asszem kimegyek fát vágni, mert minket már elkerül.

(#97) bambano válasza Eastman (#95) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Itt (Debrecen) meg olyan idő van, mint a régi szép időkben húsvétkor.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#98) Viszlát válasza tildy (#92) üzenetére


Viszlát
addikt

Bízom benne, állítólag hidegek lesznek a hétvégén, nagy eséllyel megmarad. :)

Gergosz: kutyuk nálunk is be vannak kattanva teljesen. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99) lapa válasza bambano (#86) üzenetére


lapa
veterán

igen, télig gumi nagyon más. ha esik elég viszem gazdasszonyt tréningezni.

(#100) Def26 válasza lapa (#99) üzenetére


Def26
félisten

:DDD Cora parkoló.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.