Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dany007 válasza bambano (#148) üzenetére


Dany007
veterán

Nem emlékszem, hogy tavaly hóhelyzet lett volna. :) Legalábbis itt a környéken biztos nem volt. Pesti bénulásra sem emlékszem. Annyi rémlik, hogy egyszer le kellett vinnem a kis seprűt hogy lekotorjam a havat a kocsiról. De ez olyan volt, hogy egyik nap esett majd másnapra el is olvadt.

Szerintem se gond ha a körmére néznek. Bár az egész röhejes. Jól mutatja ezen pozíciók értelmét. Hiába neveznek ki valakit a helyzet ugyanolyan szar, mint előtte mikor nem volt kinevezve senki.

@Lauda: Itt Vp-ben se volt gond. Igaz első nap reggel még nem láttam hókotrókat, de aznap délre már minden út maximum vizes volt. És mivel első nap "csak" olyan 30 centi esett hirtelen, relatíve könnyedén lehetett közlekedni. Mondjuk a kamionok okoztak gondot rendesen. Ezt többször mondták is a Tv-ben. De ez is leginkább a körgyűrűket illetve a szomszédos településeket összekötő utakat érintette.

Jót röhögtem, mikor a Tv2 híradóban bemondták, hogy Vp-ben nem lehetett (asszem a lehetetlen szót használták) autóval közlekedni... :U Miközben én egész nap autóval közlekedtem és út közben elég sok másik autóst láttam gond nélkül közlekedni. (szó se róla láttam 1-2 csúszkálást meg kipörgő kereket, de azért ez nagyon messze volt a "lehetetlen közlekedéstől")

szerk.: egyébként az egész fővárosi mizériában engem az idegesít legjobban, hogy hónapokkal (talán 1-2) ezelőtt bemutatták a Tv-ben, hogy Budapest készen áll a télre. A háttérben (új modernnek kinéző) hókotrók "százai" felsorakozva. Tehát annak a kinevezett balféknek csak annyit kellett volna tenni, hogy kiadja a "parancsot", hogy indulást havat kotorni. Mivel a meteorológia kivételesen meglepően pontos előrejelzést adott, így szinte órára pontosan lehetett tudni mi fog történni. Mégse tettek semmit időben. Ez a legbosszantóbb.

[ Szerkesztve ]

(#152) bambano válasza Dany007 (#151) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

legalább tíz évre visszamenőlegesen rekord hó volt tavaly ilyentájt errefelé. guglizd ki a 2012 árvíz szavakat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#153) Dany007 válasza bambano (#152) üzenetére


Dany007
veterán

Igen Szegeden volt ~ 40+ centi hó kb egy hétig. Ilyen volt egyszer januárban majd februárban is. És?
Az árvíz amire gondolsz, az jöhetett körülöttünk lévő országban történt hóesés következtében is. Illetve az is hozzájárulhatott. Viszont jelenleg only Magyarországról beszéltünk.

(#154) Gergosz2 válasza bambano (#152) üzenetére


Gergosz2
veterán

AZ árvízhez több köze van hogy mennyi hó esik a Felvidékes illetve Erdélyben.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#155) tildy válasza Dany007 (#144) üzenetére


tildy
nagyúr

Eddig minden evben esett 5-10 centi, miota kinn vagyunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#156) Dany007 válasza tildy (#155) üzenetére


Dany007
veterán

És most mi a helyzet? Ahogy mondták a hírekben nagyon apokaliptikus. :D Ha meg mégis rendszeres az 5-10 centis hó akkor nem szabadna hogy gondot okozzon. Okosak az angolok csak rájönnek mire való a téli gumi meg a hókotró.

(#157) tildy válasza Dany007 (#156) üzenetére


tildy
nagyúr

Skociaban 40 centi korulit lattam, Walesben 20 centit, itt olvad. AMugy itt egy par kep.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.