Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Dany007 válasza Mustaros (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Most már biztos vagyok benne, hogy a frissítési frekvencia a bűnös. Az az amit zavarónak látok.
Miután ez eszembe jutott, kipróbáltam otthon a Tv-n is. Ott ugye van olyan funkció, hogy "TrueMotion", ami a sima 60hz-es frissítés helyett csinál mondjuk 200-at interpolálva. Tehát nem tökéletes, de tisztán látszott egyből(!) hogy sokkal smoothabb a mozgás, sokkal folyamatosabb a kép. Csak mivel ezt a tévé elektronikája hozza össze - nem maga a TV gyárilag - ezért inputlag-et generál. Így játékra konkrétan nem alkalmas.
Ezért lenne jó egy 120hz-es monitor, ott alapból jönne az a folyamatos hatás.

A 6ms meg a 2ms közötti különbség amúgy sem lehet lényeges. Itt most ugye 4 ezredmásodpercről beszélünk. Ennyit az ember nem képes észrevenni. Maximum mérni lehet, de észlelni nem.

Másrészt, és ami a legfontosabb, hogy ez az érték ami a monitoroknál / tévéknél megvan adva ez csak magának a panelnek a késleltetési ideje. Ennyivel később mozdulnak irányba a pixelek...
Viszont a valós késleltetés amit te látsz a szemeddel az legalább három összetevőtől függ. Az egyik a panel késleltetése ugye az a 2-3-4-5-6ms-os érték. A másik a monitor elektronikájának feldolgozóképessége, a harmadik meg a videójel, a videokártya "sebessége". Most itt nem teljesítményre gondolok, hanem itt is késleltetésre. No és ezen három összetevő összeadódik és te azt látod késleltetésként. De a monitoroknál megadott x ms mindössze a panelra vonatkozik.
Így lehetséges az, hogy egy gagyibb TN paneles monitor amire mondjuk 2ms van írva, lassabb(!), mint egy jobb IPS paneles monitor, amire mondjuk 8ms(!) van írva. Pontosan azért, mert ugyan a TN-nek a panelje gyorsabb, de az elektronikája gagyibb lassabban dolgozza fel az adatot és sokkal nagyobb késleltetésű mint ami az IPS monitorban van.
Úgyhogy ilyen formán meg még kevésbé számít, hogy TN vagy VA vagy IPS.

Az igazi rejtély számomra már csak az, hogy anno 4-5 éve mikor még játszottam, mért nem tűnt ez fel és most miért igen... ? Fogalmam sincs. :) Könnyen lehet, hogy mivel az elmúlt 4-5 évben egy 42-es TV-n játszottam mondjuk úgy hozzászoktam, hogy pl filmek alatt is be van kapcsolva a 200hz-re interpoláló TrueMotion ráadásul maxra téve....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.