Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Olvassátok élményeimet... :U

(#2) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Én szintén tizenpár éves korom óta csináltam kisebb nagyobb melókat, leginkább újságkihordás, hasonlók, azokkal nem is volt soha gond, kifizettek, szvsz. Aztán 17 évesen kitaláltam, hogy milyen jó is lenne a Tesco-ban dolgozni... hát nem volt az... 1 nap után mondtam azt, hogy köszi én akkor holnap nem jövök. Reggel úgy kezdték, hogy kéne 2 ember fél órára visszatolni a kocsikat. (eredetileg árufeltöltönek mentünk) Jó nincs ezzel baj, egy sráccal bevállaltuk. Aztán a fél órából 8 lett... Ezzel sem lett volna baj, bírtuk a melót. De az, hogy bunkó tapló paraszt módjára viselkedtek velünk, nem vettek emberszámba az kiverte a biztit. Megállás nélkül toltuk vissza a 30-40-es kocsisorokat és minden alkalommal lebasztak, hogy hol voltunk, mit csináltunk, mert nincs elég kocsi... Hát ez elég is volt.... Aztán pár hónappal később belecsöppentem a tutiba. Diákszövetkezeten keresztül egy műszaki áruházba kerültem árufeltöltőnek a karácsonyi hajtásba. Élveztem a dolgot(persze hogy a PC osztályon voltam), megfizettek, nem volt vészes a munka. Aztán az év végén véget ért a munka.Mivel a kapcsolatot utána is tartottuk az ottani kollegákkal, visszajártam, beszélgettönk stb., 3 hónappal később visszakerültem, papiron mint árufeltöltő, gyakorlatilag mint teljesértékű ottani értékesítő. Szerettem csinálni, szünetekben teljes, suli mellett részmunkaidőben. Ráment az összes hétvégém, mindig melóztam általában napi 11 órát. Ennek az eredménye is meglátszódott, részmunkaidősként, többet értékesítettem mint sok teljesmunkaidős, és én csináltam szinte minden pakolást, nyomtatást stb. Ergó feleannyi idő alatt dolgoztam sokkal többet. Meg voltak velem elégedve, jó volt a kapcsolat mindenkivel. Aztán közel másfél év után egy nap amikor bementem dolgozni, közölték, hogy a válság miatt ki vagyok rúgva sry... Hát kössz... Engem volt a legkönnyebb kibaszni, nem volt velem még papírmunka sem... az, hogy többet teljesítettem egyeseknél, az le volt szarva hirtelen... Ez volt az első komoly munkahelyem, mégiscsak közel másfél évig dolgoztam itt, elég szarul érintett a dolog, főleg úgy, hogy én nem is tehettem arról, hogy kirúgtak. Egy hibám volt/van, néha elég nagy volt a pofám, mert mivel én igyekeztem a maximumot teljesíteni, vagy afölött sajnos ezt elvártam a többiektől is... és ezt általában szóvá tettem, amikor valaki cseszett kivenni a részét a munkából... Hát ennyi ez volt lassan 3 hónapja, azóta keresek munkát sikertelenül, diákszövetkezeteknél sincs túlzottan munka, ami meg van, az általában rohadt messze...

Diákszövetkezetekkel ezek az élményeim, a tesco után úgy voltam vele, hogy diákszövetkezethez soha többet, aztán a műszaki áruház pozitív élmény volt...

kicsit hosszú lett és vulgáris, elnézést kérek mindenkitől, de még mindig érzékenyen érint a dolog és nehéz róla indulatoktól mentesen írni

[ Szerkesztve ]

(#3) Bocaa


Bocaa
senior tag

hát nem kicsit használtak ki titeket :(

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szivatás felsőfokon. Ezt nem gondoltam volna, hogy így kicsesznek a diákokkal.

Jó kis írás. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Engem a diákmunkáknál csak az a sok nagyképű, kihasználni próbáló kis senkiházik zavartak, akik az ő munkájukat is veled akarják elvégeztetni. Persze kevés sikerrel. :)

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

na, én is tudnék beszélni diákmelóról: megfordultam jópár helyen és kicsit szerencsésebb voltam nálad... :) 2-3nyáron keresztül barackot meg szilvát szedtem... az elején a gazda még normális volt, de a végén kezdett átmenni szemétbe és fizetni is alig akart... ekkor intettünk be neki... még '98 környékén volt az egész és napi 3ezer körül össze tudtunk szedni naponta, ami nem volt rossz... csak amikor átment sóherbe, akkor a normális munkáért 2ezret is alig akart adni...
pár év kihagyás után 2002-ben dolgoztam 1hónapot jászberényben a hűtőgépgyárban... na, ez volt a legkorrektebb... 3műszakban ment a meló... napi 200huf-ért biztosítottak albérletet és túlóra nélkül is 70-80ezer között összejött a pénz... (szerintem teljesen korrekt volt) munkatársak is normálisak voltak, kellett azért dolgozni, de korrekt volt mindenki... melegnek meleg volt... 1hónap alatt 5-6kilót leadtam (anyagmozgató voltam, jó kondiban voltam akkor, mert akkora kocsikat eltologattam, amit 2en toltak alapból... feszítettem a női szalagosoknak rendesen :DD )
itt kecskeméten 2005-2007 között csináltam pár munkát... pl helyi logisztikai központban voltam pár napot: macskakaját dobozoltunk meg ilyenek... itt bunkó volt a műszakvezető meg nem is fizettek már olyan jó... 260huf/óra kb... :(
ezek után baumaxx-ban voltam napi 4-5órákat árufeltöltőként: itt volt, h faosztályra osztottak be és 2en pakoltuk fel 2-3méter magasra az ajtókat: ismerősöm felemelt engem+a kb 40-50kilós ajtót az elektromos békával, én meg helyére tettem az ajtót... (nesze neked munkavédelmi előírások: alapból nem is kezelhettük volna a békát és ilyen módon tilos volt pakolni, mert elég veszélyes... de ez volt az utasítás) meg könnyű fizikai munka címszó alatt volt h reggel fél7kor mondták, hogy 2en rakjunk össze egy komplett kiszállítást, ami állt kb 5-6raklapnyi járólapból... dőlt rólunk a víz rendesen... festékosztályon pedig a diszperzites vödrök pakolása is rendesen kimerítette a "könnyű fizikai munka" címszót... baumaxx-ban kb 10-15 napot voltam...
ezek után 2 munkát vállaltam egyszerre, mert nagyon kellett a pénz (rezsi, stb... diplomáig meg fél év volt még... addig ki kellett húzni valahogy) egyik munkahelyen ilyen "irodai kisegítő" munkaköröm lett volna, de a raktárban kötöttem ki... ellenőrizgettem a szállítmányokat szállítólevelek alapján, mindent a helyére raktam, stb... 1-2 jó arc dolgozott ott, meg vagy egy tucat léhűtő, akik semmit sem csináltak és visszavetették mindenki morálját... szerettem végülis itt a melót és akik dolgosabbak voltak, mondták, h hónapok óta nem haladtak úgy, mint mikor odamentem... folyamatosan gyűlt raklapszámra az áru és nem haladtak olyan ütemben, h elfogyjon... én meg utálom, ha semmittevéssel telik a munka és inkább csinálom, mint a gép :) itt kb 5 hónapot voltam... reggel 8tól 12-ig...
ezzel párhuzamosan dolgoztam egy kisebb "lámpaszereldében", mindenféle fénycsöves lámpákat szerelgettünk... ezt kimondottan élveztem, mert jó volt a társaság... a műszakvezetők is nagyon jó arcok voltak... meg a főnökök sem voltak szemetek... kellett azért itt kapkodni, de legalább jobban teltek a műszakok... itt is 5hónapot voltam... 15-20:00ig...

ha le akarom szűrni a végső következtetést: iszonyúan lehúztak a diákmunka szövetkezetesek... így 2műszakban, napi 9órában havonta 60(!!!!) ezret kerestem kb... a lámpaszereldében a gazdaságis sráccal is jóban voltunk, ő mondta, h 900ezret utaltak a szervezetnek, mi meg úgy számoltuk, hogy ebből 400ezret ha megkapunk kézhez... undorító lehúzó banda... na, mindegy... azóta van normális munkahelyem és jóval könnyebb munkával bőven több, mint dupláját keresem... azért nem mindegy...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Dany007 válasza vwpolopg (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, a Tesco-ról nem is írtam. Ott szerencsére nem voltam. Az én időmben még nem volt Tesco : )
De persze rengeteget hallottam ismerősöktől, és tudom, hogy egy halál az is : s
A műszaki boltos példa pedig jól mutatja, hogy ma már nem a munkateljesítmény számít =/

(#8) Lenry válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Lenry
félisten

pedig tényleg...
én pékségben dolgoztam 3 hónapot... éjszaka

soha többet. mindenki bunkó, kiabálós tapló :(((
ha bármit nem tudsz hirtelen, rögtön le vagy ugatva
beszélgetni nem lehet senkivel, mert hangosak a gépek, és amúgyis rád szólnak. pihenés elvileg 2 óránként 10 perc, gyakorlatilag 8 óránként 5. aki cigizett, az időnként rágyújtott (stílszerűen a "Rauchen ist verboten" felirat alatt, mert oda nem lát a kamera), én nem dohányzok, ha leültem 2 percre, már le voltam ugatva

egyszer pünkösdkor is ott voltam. 3 napos ünnep, 3 napra kellett előre termelni... Szeged nem kicsi város, de pékségekkel nem vagyunk eleresztve. egy átlagos napon 80 mázsa kenyeret mozgattam meg, aznap legalább 200at. 14 órát melóztam akkor egyhuzamban, majdnem megállás nélkül (a szeletelőben voltam, az én dolgom volt a szeletelőgép szalagjára pakolni a kenyeret).
meg szedtem le a kemence futószalagjáról a kenyeret. igaz, már nem volt mibe, csak koszos tálca, amit persze még takarítsak is le a semmivel, ami épp nálam van, de szedjem is a kenyeret, meg hozzak is még új tálcát, bár a raktár már töküres, de oldd meg :((( 'nyád!

egy raktáros srác volt csak, aki normális volt, vele jó volt dolgozni, mert lehetett vele beszélgetni. a többi pék bunkó (biztos van kivétel, de én nem találkoztam eggyel se)

tavaly nyáron (és most is, jövő héttől) egy kukoricaföldön dolgozok / dolgoztam. diákokkal. normális felnőttekkel. hiába van 45 fok árnyékban, akkor is szeretem. mert jó társaságban, normális munkakörülményekben ezt is lehet élvezni, és egyébként is szeretek növényekkel dolgozni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) mephi666 válasza Dany007 (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyik ismerősömet tescoban úgy szívatták meg, h betették kasszába, amikor beült, nem csináltak előtte rész-zárást és amikor távozott 10.000huf hiány lett (könnyen kivehette az előző kasszás olyan alapon, hogy majd a diákmunkás szívja meg, aki utána jön) aztán a következő napokon ingyen dolgozhatott :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Dany007 válasza mephi666 (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Heh, azért a baumaxos dolog kemény lehetett.
De látom ezek szerint álltalános, hogy leszarják a munkavédelmi szabályokat.
Iszonyatos lehúzás megy!
A diákmelós alig kapja meg a felét annak, amit a szövetkezet kér érte. Ráadásul a legmocskosabb melókat kapja így az ember =/

Az utolsó mondatoddal is egyetértek. Én is már 4. éve melózok rendes helyen. 2x-es fizetésért, sokkal lazább kevesebb és értelmesebb munkával.

(#11) Dany007 válasza mephi666 (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Aztakúrva! Na ezt nem hagytam volna szó nélkül! A pénztár talán a legrosszabb... Ha nincs vltás az ember pisilni se mehet ki...
Hallottam egyszer olyat, nem tudom, hogy igaz-e, külföldön xy áruházban pelenkában ülnek a pénztárosok, mert nem mehetnek ki wc-re se a 8 órában egyszer sem!

(#12) mephi666 válasza Dany007 (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

az sem rossz... habár sumáherék is pelenkában nyomták a pedált :)) igaz az más... viszont rossi volt, h poénból leállt és elszaladt a toitoi wc-re :DD
amúgy ha úgy nézzük, haverom tapasztalatlanságát használták ki, mert kérnie kellett volna egy rész-zárást és együtt leszámolni a kasszát... ilyenkor ez lenne a módja... durván megszívatták... ő kb eddig volt teszkóban...

egyik helyi cégnél viszont működik az, hogy nyilvántartják a wc-ben töltött időt és ha valaki túl sokat "lóg" így, levonják a béréből... mindenhova kártyával lehet menni és végig tudják követni, hogy ki dolgozik tényleg...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Dany007 válasza mephi666 (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, a Sumiékat kicsit jobban megfizették érte.

"kérnie kellett volna egy rész-zárást és együtt leszámolni a kasszát... "

Na persze :D amikor életemben először látok kasszát belülről, biztos ezen fogok gondolkodni. Mocskok ezek is rendesen.

Ilyen nyilvántartási módszerről én is hallottam már. Azért elég durva lehet ha valakinek szorulása van... És még fizethet is érte... =/

Vakegérke: Köszönöm! Jó tőled ilyet hallani. Főleg egy ilyen - szerintem - összecsapott írásnál :)

(#14) #43960832


#43960832
törölt tag

Hát úgy látszik rendesen kifogtátok a melókat.

Én is dolgoztam már jónéhány helyen diákmelósként, de szerencsére nincsenek ehhez hasonló tapasztalataim.
Voltam teszkóban ügyfélszolgálatos meg garanciaügyintéző, itt az volt a legrosszabb, mikor hozta vissza a cigány az óccsódévédét és hozzám akarta vágni hogy nem működik. Voltam árufeltöltő is ugyanitt, ez már kicsit jobb volt, gyakorlatilag egy fél műszakot is elüldögélhettem volna, mert mindenki sz@rt ránk. (Emellett elmondanám, hogy Tescoba soha többet nem mennék.)
Voltam szórólapos is, jártuk az egész országot, hajnali indulás, éjszakai érkezés. Rohadt sokat kellett gyalogolni míg egy várost bejártunk, de legalább párban voltunk lehetett dumálni esetleg boltba elugrani stb.
Aztán leltároztam az Ósönbe, aminek persze az lett a vége, hogy árut töltöttünk. Viszont félidőben volt egy csomó kaja meg üdítő és annyit ehettünk ihattunk amennyi belénk fért.
Voltam forgalomszámláló is, gyakorlatilag egy domboldalban ülve húzogattam a strigulákat, semmi nehéz.
A legjobb meló mégis a siófoki barackszedés volt, egy csomó fiatal volt, lehetett hülyülni. Persze mellette keményen dolgozni kellett, de műszak után miénk volt az egész Balaton. :)

Szóval összességében elmondhatom, hogy nem használtak ki olyan mértékben, mint titeket.

U.i: Ha tudtok valami nyári munkát feltétlen értesítsetek. ;)

(#15) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Én Burger King-be dolgozok most(mindjárt indulok is, 2őre megyek :)) ) és nagyon szeretem, elején picit nehéz volt, hogy 3nap alatt mindent meg kellett tanulni a kasszán stb, de most már megy minden. Az összes kolléga jó fej, főnökökkel is tegeződik mindenki(diákok is!) ha valamit elrontok, nem ordítanak le, hanem sóhajtozva, de elmagyarázzák, szóval szeretem. :)

Smoke & Torque

(#16) Remington


Remington
őstag

Én egy italraktárban dolgoztam tavaly nyáron, igaz feketén... Éjszaka kellett teherautó szerint összeszedni az árút h reggel csak fel kelljen pakolni. Este 10-től reggel 5-ig dolgoztam, heti 4 estét és azért 15000-t kaptam. Mindig rendesen fizettek és a munkatársak is jó arcok voltak:)
Jövőhéttől ismét oda megyek.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#17) 010203


010203
tag

Nem kell meglepődni a fizetéseken, sokkal többet kellene kapjunk mert ideiglenes munkavállalók vagyunk ott, sokkal több járna.
Én anno 3 éve dolgoztam Pesten 430-as órabérért, míg a minimálbér valahol ott 330-350 Ft/óra körül mozgott.
Utolsó nap nagy barátságok alakultak ki a munkatársak és közöttünk diákok között, és elmondták, hogy állítólag nekünk 700-800 Ft-os órabérben kellett volna dolgoznunk, míg ők kaptak akkor kb 550-es órabért.
A másik eset meg öcsémmel esett meg, kukorica címerezés, a nagy júliusi melegekben.
Szedi nagyban a címert, átrendelik egy másik sorban, hogy azt is csinálja meg mert az illető aki nem volt - szerintem nem kell mondanom hovatartozást mindenki kitalálja úgyis :)
Az volt, hogy nagyban szedi ott a kukoricából a címert és szarba lép amit előtte hagyott ott az illető. Ott mindenki 5 méteres hatósugaron kívül volt öcsémtől, itthon meg hajítottuk kifele a cipőjét az udvarra, azóta se láttuk azt a cipőt. :DDD

(#18) mephi666 válasza Remington (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

közben kedvetekre ihattatok is? mert úgy elhiszem, mennyire élveztétek :DD (kellemeset a hasznossal...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Dany007 válasza Szplöttyy (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Az derék. Én mondjuk a McDonald's-ról hallottam rosszakat. De elég rosszakat... Állítólag ott is szép kínszenvedés a meló.
Mondjuk a különbség, hogy ott a melótól szakadnak meg az emberek. Az én eseteimben pedig inkább a körülmények, mint a meló nehézsége volt gond. Persze nehéz volt a tejesládákkal ugrándozni : D de messze nem az volt a probléma oka.

Köszönöm a többieknek is, hogy megosztották a diákmunkás élményeket! Szerintem ha egy 'kezdő' diákmunkás erre látogat, már szolgálhatunk neki elég tapasztalattal, mennyire legyen óvatos, elővigyázatos stb!

(#20) hdman


hdman
őstag

Diákmunkás élmények....

Én 14 évesen strandra mentem dolgozni, ott melóztam 3 nyarat. Munka nem sok volt, legtöbbször medencemosás, fűnyírás ( traktorral), kemping rendbentartása. Ja és persze csajstírölés ezerrel :)

Az egyetemi évek alatt pedig csináltam adminisztrációs munkát, és a győri kisalföld nyomdában dolgoztam kb 1 évet. 20:30 ra kellett odamenni, de a szalag soha nem indult 21:00 előtt. Meg ugye a váltások, stb, szóval a 8 órából mindig állással telt 2-3 óra :)

Máig megnevettet az élmény, amikor megállt az oszlopozó ( ami 100-asával rendezi az újságot ), közben a szalag pedig ment tovább. Mindenfelé fosta az újságot, amire leállították, kinyomott 3-4 ezer darabot, amit össze kellett szedni :)

Sopron city :)

(#21) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Halkan megjegyzem, hogy a zsidók a gyerekekről is leszedik a húst... Dolgoztam feketén szobafestőként, próbáltam diák munkát. Odamentem és azt mondták, hogy álljak be májusban! Mondom iskola, érettségi.... Nem baj el tudok úgy is lógni... Há' meg a faszomat, gondoltam én... Mocskos alja ország, lehetőségek nélkül. Régen valahogy nem így volt.... :(

when the sun shines, we'll shine together

(#22) Tulipanti


Tulipanti
tag

Nagyon durva story-k. Ennyit a diákmunkákról....És az ilyen diákmunka közvetítők semmit se érnek szerintem.
Én egyszer nyáron, diákmunka hiányában elmentem egy napra dinnyeföldre melózni. Igaz aznapra mondták a legnagyobb kánikulát de elmentem. Reggeltől meló, délutánra olyan napszúrást kaptam....Borzalmasan érzetem magam. Akkor eldöntöttem, soha többé ilyen meló ahol a napon kell lenni...

[ Szerkesztve ]

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#23) Remington válasza mephi666 (#18) üzenetére


Remington
őstag

energiaitalt rendszeresen... de néha egy 0.05-ös kommerszkörte is lecsúszott:D

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#24) Lenry válasza Tulipanti (#22) üzenetére


Lenry
félisten

pedig bizony az olyan munkát is el kell végezni... és bármily hihetetlen, épp ezek a napon végezendő munkák a legfontosabbak, mert nagy százalékban ezek azok a mezőgazdasági munkák amiből a reggelid, meg az ebéded, meg a vacsorád lesz, az uzsonnáról nem is beszélve :K

egyébként napszúrás ellen: sapka. nekem is van egy hejre kis halászsapkám, amit viszek magammal a kukoricásba, és így a déli 45 fokban se lesz semmi bajom ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Tulipanti válasza Lenry (#24) üzenetére


Tulipanti
tag

Én tudom ezt meg minden. Kemény meló volt, azóta tényleg becsülöm aki ezt csinálja, és tudom értékelni a dolgokat. És egyetértettem azokkal a gazdákkal anno, akik tüntettek, nem fizetnek eleget a dinnyéért.
Én a dinnyét alapból nem ettem meg, ez után már rá se tudok nézni ....
De nekem ez egy olyan negatív élmény volt, hogy így egy napra melózni bizti nem megyek már el. Mondták nekem a sapkát, de aztán elfelejtődött...

[ Szerkesztve ]

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#26) mephi666 válasza Lenry (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

barackosban 12órázgattam régen elég sokat... az sem volt rossz... reggel 6tól este 6-7ig melóztunk a 35-40fokban... igaz, a fa adott árnyékot és nem voltunk végig a tűző napon, de azért kemény volt... bő 10éve... pár hétig dolgoztam kőkeményen, hogy tudjak venni egy (akkor még nagynak számító) 4.3as quantum fireballt meg pár dolgot még (cd-rom, 486 dx2 66mhz -> 486 dx4 100mhz upgrade, stb... ) :) na, ilyenkor, ha este 7kor hazaestem, kajáltam... befeküdtem a kádba vagy fél órára, aztán nem sokkal később már aludtam is... belekóstoltam a mókuskerékbe rendesen :) ja, szombat-vasárnap is ment a meló... asszem ládánként 60ft-ot kaptunk... napi 50-60ládával simán leszedtünk...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) Gergő_


Gergő_
őstag

Elég sokféle diákmelót toltam és volt köztük nem egy amire nem jó szívvel gondolok vissza így öregebb fejjel, de mégsem szeretnék egyet sem szidni, mert csak olyat vállaltam el amit úgy éreztem megéri azt a pénzt, hogy szívjak vele.
Egyet azért kiemelek. Télen pulóverben(0 fok) egész nap az áruátvételen melózni és persze hogy nekem kellett kivinni mindent az udvar végére kis hazánk legnagyobb áruházában.
Munkavédelmi eszközöket sajnos tényleg nem adnak sehol, ezeket ajánlom mindenkinek hogy magával kesztyűt, hosszúnadrágot és rövidet is első napon. és egy pulóvert is, sniccer se árt ha a főnök torkának esel :DDD :DDD

Valaki írta hogy 2005-2007-ig 260-ért melózott
Ez elég hihetetlen, mivel ilyet nem szabad, mert jóval minimálbér alatt van, diák SEM kereshet kevesebbet mint a minimálbér!
A diákok hátrányos megítélése sajnos a sok lusta és flegma 16 éves szarcsimbókoknak is köszönhető, akiket a közvetítők beraknak és rotálják is őket.Ők rontják igazán a vélemyény és előítélet a diákokkal szemben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.