Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Én szintén tizenpár éves korom óta csináltam kisebb nagyobb melókat, leginkább újságkihordás, hasonlók, azokkal nem is volt soha gond, kifizettek, szvsz. Aztán 17 évesen kitaláltam, hogy milyen jó is lenne a Tesco-ban dolgozni... hát nem volt az... 1 nap után mondtam azt, hogy köszi én akkor holnap nem jövök. Reggel úgy kezdték, hogy kéne 2 ember fél órára visszatolni a kocsikat. (eredetileg árufeltöltönek mentünk) Jó nincs ezzel baj, egy sráccal bevállaltuk. Aztán a fél órából 8 lett... Ezzel sem lett volna baj, bírtuk a melót. De az, hogy bunkó tapló paraszt módjára viselkedtek velünk, nem vettek emberszámba az kiverte a biztit. Megállás nélkül toltuk vissza a 30-40-es kocsisorokat és minden alkalommal lebasztak, hogy hol voltunk, mit csináltunk, mert nincs elég kocsi... Hát ez elég is volt.... Aztán pár hónappal később belecsöppentem a tutiba. Diákszövetkezeten keresztül egy műszaki áruházba kerültem árufeltöltőnek a karácsonyi hajtásba. Élveztem a dolgot(persze hogy a PC osztályon voltam), megfizettek, nem volt vészes a munka. Aztán az év végén véget ért a munka.Mivel a kapcsolatot utána is tartottuk az ottani kollegákkal, visszajártam, beszélgettönk stb., 3 hónappal később visszakerültem, papiron mint árufeltöltő, gyakorlatilag mint teljesértékű ottani értékesítő. Szerettem csinálni, szünetekben teljes, suli mellett részmunkaidőben. Ráment az összes hétvégém, mindig melóztam általában napi 11 órát. Ennek az eredménye is meglátszódott, részmunkaidősként, többet értékesítettem mint sok teljesmunkaidős, és én csináltam szinte minden pakolást, nyomtatást stb. Ergó feleannyi idő alatt dolgoztam sokkal többet. Meg voltak velem elégedve, jó volt a kapcsolat mindenkivel. Aztán közel másfél év után egy nap amikor bementem dolgozni, közölték, hogy a válság miatt ki vagyok rúgva sry... Hát kössz... Engem volt a legkönnyebb kibaszni, nem volt velem még papírmunka sem... az, hogy többet teljesítettem egyeseknél, az le volt szarva hirtelen... Ez volt az első komoly munkahelyem, mégiscsak közel másfél évig dolgoztam itt, elég szarul érintett a dolog, főleg úgy, hogy én nem is tehettem arról, hogy kirúgtak. Egy hibám volt/van, néha elég nagy volt a pofám, mert mivel én igyekeztem a maximumot teljesíteni, vagy afölött sajnos ezt elvártam a többiektől is... és ezt általában szóvá tettem, amikor valaki cseszett kivenni a részét a munkából... Hát ennyi ez volt lassan 3 hónapja, azóta keresek munkát sikertelenül, diákszövetkezeteknél sincs túlzottan munka, ami meg van, az általában rohadt messze...

Diákszövetkezetekkel ezek az élményeim, a tesco után úgy voltam vele, hogy diákszövetkezethez soha többet, aztán a műszaki áruház pozitív élmény volt...

kicsit hosszú lett és vulgáris, elnézést kérek mindenkitől, de még mindig érzékenyen érint a dolog és nehéz róla indulatoktól mentesen írni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.