Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Cumigyár

Hozzászólások

(#301) Csoffadalom válasza >-48-< (#300) üzenetére


Csoffadalom
tag

Hát időből van a legtöbb most úgyhogy majd rámegyek a témára. Kösz a tippet. :R

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#302) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Amikor elkezdtem olvasni a történetet úgy gondoltam, hogy hát a munkahelyek 99%-án így bánnak a dolgozóval (melóssal), nincs ebben semmi különös. Tovább olvasva már kicsit másképp gondolom, ez tényleg nem mindennapi. Azon is csodálkozom, hogy ezek a "főnökök", hogy mertek így viselkedni? Az elmondásod alapján, volt ott kisebbségi, börtönből szabadult stb. Ezek tényleg nem féltek, hogy valaki egyszer eltöri a kezüket, lábukat?
Azt sem értem, hogy ennyi mindent, hogy tudtál elviselni és szó nélkül hagyni? Persze megértem én, hogy a szükség nagy úr, ha nagyon kell a pénz az ember sok megaláztatást elnéz, de ez már bőven túlmegy egy olyan határon amit épp ésszel ki lehet kibírni. Mindennek a teteje talán az volt amikor odajött hozzád valamelyik féreg és megütött meg lefejelt. Még ha nem is erősen, de ezt, hogy meri egy munkahelyen? Kizárt dolog, hogy én ilyet eltűrjek, vagy ott helyben agyonverem vagy azonnal kihívom a rendőrséget és feljelentem.
Azt kellett volna csinálnotok, hogy diktafonnal felveszitek amiket ezek ott művelnek, de többen, és többen egybehangzó véleménnyel elmentek egy ügyvédhez és olyan munkaügyi pert zúdítani a nyakukba, hogy a jó édes anyjukat is leperelik róluk és bezáratják a kócerájt.
Ha valamelyik munkatársad akár egy telefonnal felvette volna az incidenst, akkor megnézhette volna magát az a büdös paraszt.

Arról már nem is beszélek, hogy műanyag üzemben dolgozni egyenlő egy halálos ítélettel!
Előbb vagy utóbb meghalsz valami rák betegségben. Még ha rózsaszirmokat szórnának a lábam elé, akkor sem vállalnék egy ilyen melót. Eszedbe ne jusson még egyszer ilyen üzemben melózni, legalább is ha nem az öngyilkosság a célod.

[ Szerkesztve ]

(#303) Csoffadalom válasza Runner_fxr (#302) üzenetére


Csoffadalom
tag

A vascsöves eset sem oldott meg semmit. A diktafonnal sem mentem volna semmire, mert ahogy írtam senki nem állt volna mellém, ahogy a fejelésnél sem. Senki nem állt ki soha a másikért. Ha lenne rá lehetőség megmutatnám milyen emberkék voltak ott. Külön-külön nagy pofájú mind, de ha probléma van fülét-farkát behúzza mind és kussol! Ha nagy ritkán valaki ki mert állni a saját igazáért azt sem tartották tiszteletben. Csak leugatták vagy a főnökhöz való lojalitás miatt kiutálták a műhelyből. A módszereik ugyanazok voltak mint ahogy leírtam. Se cigi, se kaja váltás, a gépet elállították stb. A nők meg nagyon kevés kivétellel mind ribancok voltak. Ez ment ott a cégnél.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#304) Expulso válasza Csoffadalom (#32) üzenetére


Expulso
tag

csak az a fontos hogy mindebből gazdagodtál' ..még ha pocsék érzés is mikor mindenki magadra hagy.. én már csak tudom. :DDD

le a kalappal, köszönöm írásodat.. már vártam egy ideje mikor készülsz el vele ;]

#302) Runner_fxr
"bárcsak egy nap telne el anélkül hogy hallanám vagy olvasnám a szót -rák"

[ Szerkesztve ]

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#305) Runner_fxr válasza Csoffadalom (#303) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Barátnőt szerintem amúgy sem tanácsos munkahelyről intézni.
Az meg, hogy ribancok még jó is. Legalább nem kell nekik sokat duruzsolni ha meg akarod szúrni valamelyiket. :) Feltéve ha ki is néz valahogy.
Legalább ennyi jó volt abban a kócerájban, hogy voltak ribancok! :D

(#306) Vakegérke válasza Runner_fxr (#305) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem biztos, hogy az embernek kedve támad egy gumiszagú csajhoz. No persze, ha szerelmes, az más. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#307) Csoffadalom válasza Expulso (#304) üzenetére


Csoffadalom
tag

Kösz a végig olvasást. :R Szar is az amikor egyedül vagyok mint a kis pöcsöm. :D De már megoldódott.

Runner_fxr: Hát igen most már ezt is megtanultam. Van előnye is, de inkább hátránya a házinyúlra lövésnek. Egész olcsón megúsztam.

Vakegérke: No no no! Már megbeszéltük párszor, nem voltam szerelmes csak megérintett a szele és elcsábultam. Mentorom te tudhatnád! :D

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#308) Vakegérke válasza Csoffadalom (#307) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak általánosságban beszéltem, nem állt szándékomban a célozgatás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#309) Csoffadalom válasza Vakegérke (#308) üzenetére


Csoffadalom
tag

Tudom, csak kötexem. :DD :DD :DD

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#310) Tamás88 válasza Vakegérke (#306) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Hát miért? csak bekapcsolja a gépet, sitt-suty megcsinálja a koton gumit, és már mehet is a móka. :D

(#311) Csoffadalom válasza Tamás88 (#310) üzenetére


Csoffadalom
tag

Te perverz állat. :D :D :D

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#312) djculture válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk ott tértünk le hogy fizikai melósnak annyi pénzt löknek csak hogy elvegetáljon hiába három műszakol. Ezt érzi látja mindenki, persze hogy nem ezt szánja a gyerekének.

(#313) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Gyerekek! Aki teheti húzzon el a büdös fenébe ebből az országból! Nem nagyon van más megoldás, jobb ezt előbb belátni mint később!

(#314) djculture válasza Runner_fxr (#313) üzenetére


djculture
félisten

Ahhoz hogy eltudj húzni ismerős meg kapcsolatok kellenek, na meg pénz. Az meg nincs mert akinek pénze van és kapcsolatai, az itthon is nagyon jól elvan. Ördögi kör ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#315) Csoffadalom válasza djculture (#314) üzenetére


Csoffadalom
tag

Pénz pénz pénz. Mindenhez ez kell.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#316) Runner_fxr válasza djculture (#314) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Leginkább az elhatározáson múlik. Kifogásokat a legkönnyebb találni!

(#317) tildy válasza djculture (#314) üzenetére


tildy
nagyúr

Kapcsolatok nem. Penz igen, de azt is ossze lehet rakni 1-2 ev alatt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#318) Lauda válasza Runner_fxr (#313) üzenetére


Lauda
félisten

Te mikor indulsz?

(#319) Vakegérke válasza Lauda (#318) üzenetére


Vakegérke
veterán

Majd ha anyukáék összerakják neki a pénzt hozzá.

Az egy dolog, hogy valaki jobbnak látja idegen honban boldogulni, az viszont más, hogy erre még uszít is másokat. Nem kívánom minősíteni.
Fogy nemzetünk, de ha csak maroknyian maradunk, akkor is elmondhatjuk, hogy mi itthon vagyunk, és nem mások elől esszük el a kegyelemkenyeret, nem mások elől szívjuk el a levegőt névtelen, rangtalan bevándorlóként.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#320) djculture


djculture
félisten

Minden esetre kanadában az oda települt "emberek" már meghozták a hírünket. Már valami embercsepész magyarországról származó roma bandát köröznek.

(#321) Runner_fxr válasza Vakegérke (#319) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

32 éves vagyok, nem az anyukámék adják a pénzt! Elvégeztem egy nyelvtanfolyamot saját zsebből, eladtam a profi, évek alatt kb 1 millióból összerakott kerékpárom. Eladtam a motorom és 2 héten belül indulok. Már kb 1 éve határoztam el, most megvalósulni látszik.

Nézd én nem uszítok senkit, csak elmondom a véleményem. Lássuk be, ez reménytelen ami itthon van. Az ember pikk pakk 50-60 éves lesz és utána már nem ugrálhat. Én senki elől nem szívom el a levegőt és nem eszem el a kenyeret, ezt megtette már az a csoportnyi politikus itt nálunk. Tisztességes munkáért, tisztességes fizetést kapok külföldön. Ráadásul azt a munkát a külföldi el sem vállalja amit én és még sokan mások el fogunk. Persze ez az első évre vonatkozik, utána remélhetőleg folyékony nyelvtudással a szakmámban is el tudok majd helyezkedni, egész kellemes fizetéssel. Értem, hogy te mire célzol, de ne haragudj, engedtessék meg nekem, hogy úgy éljem az életem ahogy az egy emberhez méltó. És engem már nem etetnek meg ezzel a haza dologgal! Ez olyan szinten el lett cseszve, hogy az már jóvátehetetlen! Az államadósság kifizethetetlen. Én ebből a nyomorból nem kérek, nem gazdagságot akarok csak egy tisztességes életet. Én dolgozni akarok ki menni és családot eltartani, nem bűnözni! Ha ez szerinted bűn és minősíthetetlen viselkedés akkor legyen az! Szerintem az a bűn és a minősíthetetlen viselkedés, amit itt a Magyar emberekkel csináltak a politikusok és azok a barom Magyar emberek, akik képesek voltak megszavazni egy mszp-t és egy gyurcsány féle szélhámost 2 szer egymás után, akik megduplázták az államadósságunkat! Köszönjétek nekik ami itt van!

Ja még valami, meglepődnél te azon, hogy mennyi is az kegyelem kenyér! :) Köszi, de én elfogadom azt a kis penészes kegyelemkenyeret!

[ Szerkesztve ]

(#322) Lauda válasza Runner_fxr (#321) üzenetére


Lauda
félisten

Igy kell ezt, sok sikert a jovoben! :)

(#323) djculture válasza Runner_fxr (#321) üzenetére


djculture
félisten

Reméljük te sikerrel jársz. Nekem az összes ismerősöm közül kettőt tudok akinek összejött a kinti élet, abból az egyik már unja a banánt és hazajár. Még azt mondja 2-3 évet lehúz utána marad itthon. Kint szr bevándorlóként kezelik, ismerőse nulla senki se foglalkozik vele a feleségén kívül akivel kiköltöztek. Az ember társas lény, hiába a pénz meg esetleg a jó meló is ha nemfogadnak be az ottani emberek.

[ Szerkesztve ]

(#324) Lauda válasza djculture (#323) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van, csak sokan elfelejtik ezt kozolni az itthoniakkal es csak a kint k@rva jo es szep minden hangzik el percenkent.

(#325) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, hogy az írás témájára visszatérjünk...

Én is cumigyári melós voltam, Csoffadalom személyes ismerősöm, és ha nem haragszik meg érte, akkor azt mondom, hogy köztünk baráti a viszony.

Szó volt egy hegyomlásnyi műszakvezetőről. Igen, volt vagy 160-180 kiló, és bizony a súlya korlátozta a szorgalmát.
A fröccsgépnek nem mindegy, mennyi anyagot kap. Ha keveset, akkor hiányos, kialakulatlan a termék, tehát selejt. Ha sokat, akkor pedig rengeteg a sorja. Kefélheti, tépheti a melós a fölösleget extra idő árán.
Én is mentem könyörögni mindenható urunknak, hogy állítsa már be a gépet, mert kínlódás a sorjától megszabadulni, nagy hangon dörrent rám: keféld le, ba**dmeg!

Egyébként jól elvoltam vele. Talán az életkorom miatt, talán azért, mert elfogadhatóan dolgoztam, nem látott lustálkodni, velem nem szórakozott.
Habár megpróbálta...

Parlagi szokása volt, hogy ordított az emberekkel, és még ez volt a kisebbik baj.
No, párszor emelt hangon szólt hozzám is, én pedig vigyázzba vágtam magam, tisztelegtem, és ordítva közöltem, hogy "értettem"! Ha kérdésem akadt, akkor odarohantam hozzá, vigyázzba vágtam magam, tisztelegtem, és ordítva tettem fel a kérdést.
Megunta. Szólt, hogy hagyjam a p*csába, és soha többé nem ordibált velem.

Ennél sokkal gorombább "viccei" is voltak.
Ha valamelyik melóson új cipő volt, vagy szandál, és szép fehér zokni, akkor kedvenc szokása volt, hogy az olajos talajtól mocskos cipőjével rálépett az illető lábára, és bár nem súlyból, de még fészkelődött is rajta. Elképzelhető a következmény. Majré a köbön, senki nem mert szólni neki érte, csak duzzogtak az emberek.
Szép új cipőt vettem, kimondottan melóba. Provokatívan mutogattam munkakezdésnél, elismerően nézték a kollégák.
És eljöve a pillanat...
Deli műszakvezetőnk felállt főnöki székéből, és a kétlépésnyi távolságból megtett egyet. Aztán megtorpant.
Karom tiltón emeltem, és határozottan mondtam neki, hogy ahol én disznót őriztem, én ott őt nem láttam. Ennek értelmében elvárom, hogy ne viselkedjen komámként, és bár jól elvagyunk egymással, hagyjon ki buta vicceiből.
Ilyen még nem volt, nagyot néztek a kollégák. A műszakvezető fejében csikorogtak a kerekek, valahogy meg kellett oldani a helyzetet.
Megoldotta. Úgy tett, mintha nem érdekelné az új cipőm, és ordítva osztotta utasításait, mindenkit elzavart a kijelölt gépre melózni.

Már köszörűs voltam, elméletileg semmi köze nem volt hozzám. Annyi volt velem a dolga, hogy diktálásom alapján felírta a szép fehér papírra, hogy mit csináltam, és mennyit.

No most a lényeg az, hogy a műszakvezetők dolga volt a hőkezelés. Ez abból állt, hogy ládákból tálcákra kellett önteni a terméket, a tálcák egy emeletes kocsin voltak cirka tizenöten, hőkezelő fülke bezár, idő, hőmérséklet beállít, indít. Idő leteltével a tálcákról ládába kellett önteni a terméket, a ládából meg papírzsákba. Konténerbe velük, kijelölt helyre fuvarozás békával. A legfelső tálca cirka 180 centi magasan, a legalsó boka magasságában.
Időigény fél óra -óra.

Ahamm. Csak ugye nem biztos, hogy a műszakvezető szeret dolgozni. Ennek értelmében ha csak tehette, valamelyik melósra bízta a dolgot. Megjegyzendő ezzel a többi műszakvezető is így volt, egyetlen kivétellel.
A többiek szégyenére az egyetlen kivétel az egy szem nő, Marika volt. Törékeny, kedves, talán még 165 centi sincs, de kisujjában van az egész cumigyár, és műszakvezető létére is ember tudott maradni.

Hol is tartottam?
Ja, igen. Szóval vannak "ráérősebb" beosztások is a kötöttek mellett. Ilyen a köszörűs meló is. Idő múltán szólt a műszakvezető, hogy intézzem a hőkezelést.
Ő a góré. Ha akarja, ám legyen. Szelíd ellenállás indul. Ha plusz időt csinálok magamnak, az nem azért van, hogy elbitorolja.
Megcsináltam, és amikor jött felírni a teljesítményt, közöltem vele, hogy az elvárt norma nincs meg, ennyi az annyi, plusz hőkezelés. Nyelt egy nagyot, elment. Ezt természetesen a köszörűsök saját munkanaplójába is beírtam, másnap pedig közöltem a közvetlen góréval, hogy norma nuku.
Ja, ezek az akciók délutános, és éjszakás műszakban történtek.

Egy idő múltán mikor délután bementem melózni, pár kolléga csillogó szemmel gratulált. Értetlen kérdésemre elmondták, hogy a műszakvezetőt berendelték a kisIsten irodájába, ahonnan kihallatszott az ordítozás.
A műszakvezető azt ordibálta, hogy megteheti, elvihet extra melóra. A kisIsten meg azt, hogy végezze el a saját melóját, engem meg hagyjon békén, hogy teljesíteni tudjam a normám.

Pár nap múltán vulkanizáltam, mert fontosabb volt, mint a köszörülés. Láttam a gép mellől, hogy a műszakvezető emelgeti a ládákat, borogat, zsákol. Nem volt bennem öröm, nem éreztem elégtételt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#326) Vakegérke válasza Runner_fxr (#321) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, az egy dolog, hogy mész világgá, de ezért kár volt.
Ja, hogy nem uszítasz senkit?

"...azt a munkát a külföldi el sem vállalja amit én..."
Már megbocsáss, ezek szerint minősíthet a külföldi csicskának, alja bérencnek?
Tisztelt önérzeted hogy érzi magát?

"...azok a barom Magyar emberek..."
Kiragadtam a szövegkörnyezetből, de jellemző. Ha nem azokra szavaztak, akikre te, akkor barmok.

"Köszi, de én elfogadom azt a kis penészes kegyelemkenyeret!"
Egészségedre!
Lehet, hogy az enyém keletlen, savanyú, keserű, vagy sós lesz, de nem cserélném el a tiéddel, mert MAGYAR.

Élj boldogan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#327) djculture válasza Vakegérke (#326) üzenetére


djculture
félisten

Kár felvenni a kesztyűt szerintem, én azért nem is reagáltam ezekre a szövegekre. Nagyon tudja ő is hogy ezek egyoldalú szövegek amivel csak is saját magát minősíti.

(#328) Csoffadalom válasza Vakegérke (#325) üzenetére


Csoffadalom
tag

Édes istenem ez szép volt. :C :R . Öreg pajti te vagy az ISTEN.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#329) tildy válasza Vakegérke (#319) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm, elmondhatjatok. Bravo.

Ismersz annyira, hogy tudd, nem az anyukam rakta a sejhajom ala, amim van. 1.5 evig pakolgattam ossze a "penzecsket" ( ahogy te nevezed) , hogy el tudjunk indulni. Ahhoz , hogy ossze tudjam rakni, kellett szakmai tudas, alazat, visszafogottsag , rengeteg tanulas is. Tanulas, amit sajat zsebbol keleltt kifizetni.

A nevtelen , rangtalan bevandorlora meg nem mondok semmit. Tudod itt vadidegenkent is megelem a befogadottsag erzest. Te otthon mikor adnal munkat egy feketenek, vagy egy bevandorlonak?

Csoffadalom: ez nem istenseg. Regen tiszteltem Vakegerket, felneztem ra. Ma mar nem. Ma mar pont olyanna valt, akik miatt mindig is azt fogom mondani, a legjobb dontes volt eljonnom onnet. Erre nekem nincs igenyem. Arra, hogy lenezzen valaki, vagy hogy kitalalja, hogy en mit erzek ( nem, nem erzem amit mond, es boldog vagyok itt. Igen, latoma negativumokat is, de ezerszer elhetobb kozosseg, ami itt van, meg a problemaival is) .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#330) Csoffadalom válasza tildy (#329) üzenetére


Csoffadalom
tag

Jaj ne már! Én a sztori miatt neveztem istennek. Ő szembe mert szállni azzal a seggfejjel. Könyörgöm ez egy beszélgetés egy témában. Van mindenkinek véleménye és azt tudomásul kell venni és tiszteletben tartani. Nem kell senkit minősíteni senkinek. Olyan amilyen azt kész. Érezd jól magad külföldön, légy boldog. Én is mennék örömmel ha tehetném, de nem tehetem.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#331) Runner_fxr válasza Vakegérke (#326) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nézd tudom, hogy mi nem egy korosztály vagyunk. Nyilván neked már nagyobb élettapasztalatod van mint nekem, vagy itt sokunknak, de azért nem kell ezt ennyire szemellenzősen nézni. Értem én, hogy te büszke vagy arra, hogy Magyar vagy. Én ezt annyira nem érzem. Bár így lenne, de nem tudok így érezni. Azok után amit ez az ország nyújt a polgárainak ez sajnos nekem nem megy. Próbáltam én is itt boldogulni hidd el, de mindenhol falakba ütköztem. Persze annyira öreg még nem vagyok, de már több évet nem akarok elfecsérelni. Ráadásul olyan mocskos módon bántak velem a főnökeim, annyira semmibe vették a szakmai tapasztalatom, hogy ennél rosszabb már nem lehet külföldön se. De legalább ott fizetésért néznek sz@rnak itthon meg alamizsnáért teszik UGYANEZT!
Én azt az undort amit te érzel a külfölddel kapcsolatban, pont hogy itthon érzem! A Magyar munkaadóktól kevereg a gyomrom! Attól ami itthon megy!
Ráadásul ez is totál szemellenzős nézet, hogy na majd kint te csak egy semmirekellő , utolsó kis bevándorló leszel. Ez azért az emberen is múlik. Az alja munka az alja munka ez tény. Ha az ember kimegy egy mosogatónak, takarítónak nyilván nem fogják tejben vajban fürdetni, de ha már egy normális szakmunkát végzel picit megváltozik a helyzet. És mondjuk már az adott nyelvet is folyékonyan beszéled. Nekem pont, hogy kapásból kb 4-5 ismerősöm van akinek esze ágában nincs hazaköltözni mert olyan jól érzi magát. Persze nekik is voltak nehézségek az elején, amikor még csak makogtak németül vagy angolul és a munka is nehéz volt meg eléggé alja, de amint beilleszkedtek és a szakmájukban el tudtak helyezkedni ez drasztikusan megváltozott. Nekem sem az a célom, hogy 10 évig takarítsak, annál azért többre tartom magam. Ha meg sem próbálom akkor soha nem fogom megtudni, hogy milyen lehetett volna. Az biztos, hogy ami most van az számomra már vállalhatatlan. Én pont hogy nem öröklök semmit, se lakásom,se gyerekem se semmim nincs. És valószínű nem is lesz ha itthon maradok!
Azt is látom, hogy az egyik legjobb barátom, hogy nyomorog a családjával pedig becsületesen dolgoznak. Az első ő lesz akinek segítek ha nekem kint összejön. Ő is azt mondta amint tudok valamit, jön ki családostul.
Nézd én elfogadom a te álláspontodat is, de szerintem egy 20-30 éves fiatalnak ma Magyarország csak a reménytelenséget és kiszolgáltatottságot tudja nyújtani.
A politikába meg nem akarok belemenni, de nem arról van szó, hogy aki másra szavaz mint én az hülye, hanem itt konkrét számokról. 2002-höz képest közel duplájára nőtt az államadósság ez pedig az mszp műve, akár tetszik akár nem. Ők gyarapították ezt a 8 év alatt. Ezzel nem a mostanit védem, de ami tény az tény. Ennek az országnak a legnagyobb problémája az államadósság.

(#332) Vakegérke válasza Runner_fxr (#331) üzenetére


Vakegérke
veterán

Élj boldogan.

Ezzel fejeztem be soraim, és komolyan is gondolom.

tildy: Tudhatod, rád egy rossz szavam sem volt.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#333) tildy válasza Vakegérke (#332) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom. az altalanositasbol kaptam egy jo adagot.

De ertem miert teszed , amit teszel, csak epp nem tartom helyesnek a maskepp gondolkodokat letolni. Nem az a jo, ha mindenki boldog? Ki igy , ki ugy? Nem kell ezert a masikat furni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#334) Vakegérke válasza tildy (#333) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már rég leszoktam róla, hogy minden hasonló jellegű írás, megszólalás láttán kifakadjak. Átsiklok felettük, de ha provokációt, uszítást vélek felfedezni, vagy ugye birka a magyar, mindenki hülye, aki marad, akkor nem tudok nem megszólalni.
Általánosítok, hiszen a megszólalók is általánosságban beszélnek.

Bár elítélsz, pont Te vagy az, akit becsülök, és ezt tiszta szívemből mondom.
Távozásod felhajtás nélküli volt, szó sem esett a magyarság birka voltáról. Egyszerűen mentél, hogy jobb életkörülmények közt élhess. Példát vehetne rólad minden nagy mellényű kivándorló.

"Nem az a jo, ha mindenki boldog?"
De, kívánatos állapot. Csak aki más náció otthonában keresi boldogulását, az legalább ne szúrjon tüskét a magyarok önérzetébe, szívébe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#335) tildy válasza Vakegérke (#334) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez igy van, viszont kivulrol sokkal jobban feltunnek azok a dolgok, amiken epp lehetne javitani.

De ehhez hatalmas osszefogas kene, ami sokszor nincs. Nem tudom lattad-e azt az iskolat, ahol a diakok, szulok osszefogtaka politikai hatterszellel rendelkezo ujonnan kinevezett igazgato ellen. Nem egy ilyen iskola van amugy, ahol szinten igy kerult valaki a "tronra" , megsem mernek osszefognia tanarok, es erdekervenyesiteni. Nem mernek kiallni az igazukert. Mert felnek. Es ez nagyon , nagyon jol latszik, inne tmeg foleg.

Amit Runner_fxr , az nem "uszitas", hanem a kulfoldre kerult magyar ember fajdalma, duhe, a kilatastalansagerzes az otthoni dolgokkal kapcsolatban.

Sajnalom, ha utolag azt kell mondanom , amit akkor nem mondtam. Elegem volt sok mindenbol, a mutyibol, a kez kezet mosbol. En alapvetoen tisztesseges ember vagyok, de otthon az ilyen ember kb ehenhalhat , vagy legalabbis nem vagy nehezen tudja elerni az almait. Mostanra olyan szintre jutottam, hogy Kelet-Europaba max turisanak mennek. Nekem, a minden nacio fele alapbol nyitott embernek tul nacionalista kozosseg.

Gondolom nem kell bemutatni a szurkebert, vagy a diakkent foglalkoztatast....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#336) Runner_fxr válasza Vakegérke (#334) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szinte bárkinek adott a lehetőség, bárki veheti a fáradságot egy kis idegen nyelv tanulásra, itthon sem árt. Igazából leginkább ezen múlik, ha van egy biztos nyelvtudás akkor még itthonról is lehet munkát intézni és akkor tulajdonképpen nagyon sok pénz sem kell hozzá.
És a véleményem most is ugyan ez, aki teheti, pláne fiatal, az jobban teszi ha elhagyja ezt az országot. Ez az igazság, bármilyen szomorú is. És ezt jobb előbb belátni mint később!
Ettől függetlenül nyilván nekem teljesen mind1, hogy valaki itthon akar e maradni vagy elmenni innen, mindenki úgy éli az életét ahogy akarja, pusztán közzétettem a véleményem.
És az sem korrekt hozzáállás, hogy ilyen általánosítással, hogy külföldön csak egy utolsó senki lehetsz, elvenni a kedvét más fiataloknak akik esetleg megpróbálnák, de a hozzád hasonló emberek meg lebeszélik róla. Én Voltam már kint 5 hónapot dolgozni Ausztriában, igaz nem sok és sajnos haza kellett jönnöm mert egy Magyar cég alkalmazásában voltam csak kiküldetésben, de a mai napig bánom azt, hogy hazajöttem. Én remekül éreztem magam, semmi olyan negatívumot nem érzetem, hogy bárki lenézne. Ezért megyek most vissza, de most már ha lehet véglegesen!

(#337) djculture válasza tildy (#335) üzenetére


djculture
félisten

Na nem mintha kint nem lenne ilyen mutyizás meg zsebbe fizetés azután meg a cég szőrén hamván eltünik. Mondom már írtam egyszer szerintem, innen a haverok kimentek angliába ilyen újságokat csomagoltattak velük mint a nuts meg a többiek. Valami kecót bérelt nekik a cég ahol hogy hogy nem eltünt a személyi igazolványuk és 3 hónap után a cég se akart fizetni. A kecó bérlését is ők fizették ezután még vagy 4-5 hónapig amig tudták. Végül a konzulátus hozatta őket haza, amit persze mint megtudtam majd itthon kinyöghetnek mert nem ingyen utazás volt.
Csoda hogy amúgy megúszták egy srácot megis késelték vagy mi, magyarán annak még volt némi hercehurca hogy a kinti kórházi kezelést mi úton kéne rendezni. Szüleinek a teljes megtakarítása erre ment.
Ezek után isten fsza se menne oda maximum ha tuti biztos lennék hogy nem valami kamu baromság a meló és a cég aki foglalkoztat.

[ Szerkesztve ]

(#338) tildy válasza djculture (#337) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnalom oket, bar felek, hogy valoszinuleg kiszolgaltatott helyzetben voltak.
Mi a semmire jottunk ki, csak a szallas volt biztos. De munkaban mar az elso naptol kezdve mondtam, hogy kell a szerzodes.

Vannak ilyen cegek, akik nem akarnak fizetni, vagy summantanak ( nem ritkan van magyar szala a dolgoknak, sajnos , pl. kozvetito ) azonnal nyomni kell fel oket a HRMC-nek. Itt ugyanis megvedik a munkavallalot, ha nincs bejelentve, es ugy foglalkoztatja valaki . £100 000 eleg nagy buntetes a cegnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#339) Runner_fxr válasza djculture (#337) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Angliába én személy szerint soha a büdös életbe nem mennék. Se az ország nem szimpatikus, se az emberek, se az időjárás és messze is van. Ettől függetlenül nekem a legtöbb ismerősöm ott van és ők jól elvannak. De az tény, hogy ott a közbiztonság azért nem mindig a legjobb. Ott aztán tényleg van mindenféle ember. Konkrétan nekem is van egy távoli ismerős aki biztonsági őrként dolgozott egy angliai szórakozóhelyen és eléggé pórul járt. Bár az a munka tartogat veszélyeket itthon is. Szóval vele az történt, hogy valami albán féle társaságot kellett volna kirakni , dulakodás volt és valamelyik ember lábon lőtte, de többször és elég közelről. A lényeg, hogy egy hajszálon múlott hogy levágják az egyik lábát térdtől, láttam hogy néz ki, igen durva, a vádli izomzata majdnem kiszakadt a lövéstől, elég sz@rul néz ki a lába, sántítani is fog élete végéig, de legalább megmaradt.
Történnek rossz dolgok, de ettől még a másik 4 ismerősömnek meg a haja szála sem görbült Angliában és köszönik jól elvannak.
Én Ausztriában vagy Németországban tudom inkább elképzelni az életem és a közbiztonsága is baromi jó, jobb mint itthon. Ezért is választottam Ausztriát.

[ Szerkesztve ]

(#340) Vakegérke válasza Runner_fxr (#336) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom, miért érzed szükségét a magyarázkodásnak. Részemről lezártam az ügyet, és úgy gondolom, eléggé békésen tettem.

Élj boldogan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#341) Runner_fxr válasza Vakegérke (#340) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem érzem szükségét, de leírom amit gondolok, ha tetszik ha nem akkor is. De már elmondtam amit akartam, szóval részemről is lezárva, te is Élj Boldogan!

(#342) aaa3 válasza Damage401 (#299) üzenetére


aaa3
csendes tag

egyszerre több hszre válaszoltam, a határontúliakat nem te írtad hanem vki korábban.

igen, velük én sem értek egyet, 30.000 ftból sztem sem lehet megélni, bőven nem, különösen, h ők hárman voltak, viszont az én hsz-eim lényege pont ez volt, hogy pl 60-70ezerrel egyedül élő ne érezze már egy lapon magát az ilyen 30-40ezresekkel, mert szvsz ez utóbbiak azok, akik "éhen halásra is kevés" kategóriában vannak. ilyen utóbbiról szerencsére nekünk nem volt még tapasztalatunk

(csak h megpróbáljam megvédeni a kijelentésemet, ha napi 1kg leárazott kenyeret veszek este másnapra, az legyen 150, heti egy doboz vaj 250: 4500+1000=5500. 1 szappan elég napi 1 zuhanyra sztem (pedig jó alaposan használom), ha nem lenne pénzünk mosóporra akkor a gépbe is bereszelnék 2-őt-3-at, és sampon helyett is jó. (ha nekem kéne ezt intéznem valszleg ezzel is mosogatnék). max 600 havonta. legyen 2 wcpapír és 1csomag zsepi +500. össz 6600eddig, vegyük ezt éhennemhalás+tisztavagyok szintnek. 20e-ből net 4k levon= 16, maradt 9-10e ft, az vagy naponta 300 bármire, finomság-változatosság-főttkaja-stb, vagy egyben elszórom ha valami közbejön, vagy új ez-az kell. -- ez a számítgatás ugyan nem tapasztalatból jön, viszont az h kb 70e már nem a "nyomor", az igen. amúgy van egy ismerősöm aki 95öt keres és sír h nincs kajája. sztem ő hülye)

@319 "mi itthon vagyunk, és nem mások elől esszük el a kegyelemkenyeret, nem mások elől szívjuk el a levegőt névtelen, rangtalan bevándorlóként" - sokan nem elszívják a levegőt, hanem igenis szükségük van rájuk az adott ország gazdaságának. ha nem menne oda senki, nem lenne megcsinálva az adott meló. általában a vándormunkaerő dolog közel sem kegyelemkenyérről szól. ott nem az van mint itt, hogy nincs munka, hanem, hogy nincs munkaerő

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#343) Vakegérke válasza aaa3 (#342) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hiányos a számfejtésed.
Az egy dolog, hogy szépen levezetted, mire elég a pénz, de nem látok rezsiköltségre szánt összeget. Lakni is kell valahol, az pedig nincs ingyen.
Ami pedig a hatvan ezerrel egyedül élő dúskálását illeti, majdnem olyan nehezen él meg, mint egy pár, akiknek szintén hatvan az összjövedelme.

"ott nem az van mint itt, hogy nincs munka, hanem, hogy nincs munkaerő"
Valóban? Ezek szerint a jóléti államokban nincs munkanélküliség?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#344) djculture


djculture
félisten

Azért ahány ismerős kint van a sógoroknál vagy németbe mind hazajár. Mert végül is az ottani árakhoz képest ugyanúgy sz@rt se kapnak. Arra jó hogy ott zsíroskenyéren élnek stilus van és összegyüjtik a pénzt amit itthon királyként tudnak elkölteni.
Magyarán az hogy majd odaköltözik az ember és jól fog élni ott az csak cukormázas álom.
Ugyanis amit kapnak kint pénzt az az ottani árakhoz viszonyítva szintén csak nyomorgásra elég.

[ Szerkesztve ]

(#345) buherton válasza djculture (#344) üzenetére


buherton
őstag

Azért egy picivel jobban lehet még abból a fizetésből is élni mint nálunk. Viszont ilyenkor úgy kell csinálni, hogy oda költözöl a határhoz, és átjársz dolgozni :) . Úgy még a legutolsó munkát is érdemes elvállalni Ausztriában.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#346) djculture válasza buherton (#345) üzenetére


djculture
félisten

Most hogy mondod a szembeszomszédom úgy van. Ott a határtól nem messze bérelnek egy házat és átjárnak. De ők is hazajárnak mert itt olcsóbb a napi megélhetés mint ott.
Műszaki cikkek meg itt vannak horror árakon azt mondta. Kint fél áron megvehető bármilyen műszaki cucc a hazai árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#347) tildy válasza djculture (#344) üzenetére


tildy
nagyúr

Otthon sosem ettem lazacot, vagy steaket, itt igen.Amiert hazajarunk, az pedig a csaladunk. Ahol elek Europa szinte legdragabb varosa, megse kell nyomorogni ket minbernek megfelelo osszegbol ket embernek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#348) Damage401 válasza Vakegérke (#343) üzenetére


Damage401
senior tag

:R :R :R
Látom egy hullámhosszon vagyunk :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#349) moonlight115 válasza tildy (#335) üzenetére


moonlight115
tag

tildy, egyetértek veled.
Régebben nekem is lett volna lehetőségem külföldön dolgozni. Ráadásul a szakmámban. New York City-ben. Akkor nem mentem, még nem volt itt olyan rossz a helyzet. Azóta.....nem is tudom, jól döntöttem-e. Én azt mondom, aki nem tud itthon boldogulni, vágjon neki a nagyvilágnak, lesz ami lesz, legalább megpróbálta.
A nacionalizmust ki nem állhatom. Mikor valaki azzal dicsekszik, hogy ő színmagyar. Egyszer megkérdeztem egy ilyentől, - Milyen messzire sikerült visszavezetned a vérvonalad ? Ádámig, Éváig ? Na látod ! :U

Vakegérke egészséges hazaszeretete is más kérdés. Bár nem tudom, mit is lehet egy ilyen hazán szeretni.......? :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#350) ijjájom válasza Csoffadalom (#18) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Szóval Ti kollégák is voltatok a Cumigyárban?
Sajnálatos dolog, hogy ilyen dolgok történnek meg, de még a mai napig is vannak ilyenek. A Páromnak 3 évébe került, amíg a munkahelyén "beilleszkedett", illetve megtanulta kezelni a sok rosszindulatú barmot!
Most nem dolgozok, de tervezem megírni az 5 hónapomat, amit egy büfében dolgoztam két k@&#ával, végül amikor el lettem küldve megkönnyebbültem lelkileg, mert ha még maradok, akkor én is depressziós leszek!
Mindenesetre próbáld meg antidepresszánsok nélkül élni az életet!!! Nem tudom azóta dolgozol-e már? Ha van időd írd meg privátban, mi van Veled azóta! Üdv. Ijjájom

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#351) Csoffadalom válasza ijjájom (#350) üzenetére


Csoffadalom
tag

Igen, kollégák és haverok is egyben. Az a legszarabb az egészben, hogy nem csak a kollégák patkányok, hanem a főnökök is. Minél feljebb van valaki annál genyább. Dilibogyót már rég nem szedek, csak a szakítás után szedtem pár hónapig. Mondjuk akkor kellet is. Melóm továbbra sincs, már 7 hónapja. Nem tudom idén lesz e munkám. Időm az rengeteg van, mivel itthon rohadok, pedig már nagyon szívesen dolgoznék.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#352) Vakegérke válasza Csoffadalom (#351) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Minél feljebb van valaki annál genyább."

Ezt vitatnám. Aki a melós lábán mocskosra taposta a hófehér zoknit, aki bunkó módon ordított vele, leköcs*gözte, aki a saját melóját is a melósra lőcsölte, aki a hatalmát fitogtatta, és azzal visszaélt, az bizony a legalacsonyabb szintű főnök volt.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#353) Csoffadalom válasza Vakegérke (#352) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nem elnézte nekik ezeket a tetteket? Ahelyett hogy lebaszta volna, vele együtt röhögött a zoknin, vele együtt ordított ha arról volt szó. És azért a Rozi is visszaélt a hatalmával nem is egyszer, meg amikor segítséget kértem tőle a cágler miatt, a füle botját sem mozdította.

Kevés kivétellel mindenki aki ott dolgozik vagy alkesz, vagy drogos, vagy mind 2, vagy ha még nem az, akkor előbb-utóbb azzá válik. Ha meg nem hajlandó beilleszkedni ebbe a társaságba akkor kiutálják vagy elüldözik. Lásd az én példámat.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#354) Vakegérke válasza Csoffadalom (#353) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erre nem gondoltam, mondasz valamit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#355) Csoffadalom válasza Vakegérke (#354) üzenetére


Csoffadalom
tag

Igazam van, vagy igazam van? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#356) Vakegérke válasza Csoffadalom (#355) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kivételek mindig vannak. Szerény módon itt vagyok például én. :D

No, a poén az, hogy kikerültem a bűvkörből, más kategóriába kerültem. Bár én sem voltam különb senkinél, velem kesztyűs kézzel bántak a kisgórék, hiszen a közvetlen főnököm a teljhatalmú főnökasszony volt.

Nem is tudom... Hiszem, hogy akkor se lettem volna alkesz, drogos meg pláne nem, ha vulkanizáló maradok. Mivel nem bántottam senkit, talán nem közösítettek volna ki. Ha pedig mégis, akkor magányosan húztam volna le a nyugdíjazáshoz szükséges időt.

Sajnos a te helyzetedben nem volt sok választási lehetőséged. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#357) Csoffadalom válasza Vakegérke (#356) üzenetére


Csoffadalom
tag

Én sem piszkáltam soha senkit azt mégis rám szálltak. Drogos meg alkesz ugyan nem lettem, depis viszont igen. Igaz az más miatt lettem, de a baszogatás rátett egy lapáttal. Nézd meg a nagy többséget, a fele alkohol pista, a másik fele meg drogos. A nők szinte ugyan ezek, csak ők még kurválkodnak is.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#358) ijjájom válasza Csoffadalom (#357) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Látod, megint a nőkkel kapcsolatos negatív dolgok! ;]
Kurvák nincsenek, csak sűrűn .... elvtársnők! Ez még a régi rendszerből maradt ránk, mármint a szöveg! De tényleg sajnálatos ami Veled ott történt, ha engem nem küldenek el a munkahelyemről, már én is depressziós lennék, teljes lelki roncs, de azt hiszem még ezt is megírom, tehát nem akarom lelőni a poént!
Kérlek ne terjesztd! :D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#359) Csoffadalom válasza ijjájom (#358) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nem terjesztem, ha te sem :D . Itt tényleg sok kurva volt. Ennek semmi köze a rossz tapasztalataimhoz, komolyan mondom. Azon a 3-on kívül, aki a cikkben is szerepel még ismertem 4-et. A három gráciából nemrég küldték el az egyiket, mert a kamera előtt kefélt a biztonsági őr pasijával. Van még rajtuk kívül jó pár, nem csak melósok, irodisták is. A cumigyár egyben a ribancok, drogosok, alkoholisták gyűjtő helye. Meg a kisebbségé, de nem akarom hogy rásszistának nevezzenek.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Cumigyár
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.