Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pityutool


pityutool
tag

A fogkő problémájára jó megoldás lehet egy elektromos fogkefe. Megelőzésre mindenképp, de a meglévő fogkő mennyiségének visszaszorítására is... használata esetén jóval ritkábban lehet szükség fogkő-eltávolításra. További előnye, hogy jóval könnyebben elsajátítható a helyes használata, mint a hagyományos a fogkefének. Hátránya a drágább készülék, és pótfejek. De már egy olcsóbb, nem 3d-s elektromossal is jóval hatékonyabb tisztítás érhető el, mint egy hagyományos fogkefével.

Topi

(#2) #09819904


#09819904
törölt tag

(#3) Csabroncka válasza pityutool (#1) üzenetére


Csabroncka
addikt

Remélem azt tudod, hogy ez egy nagy tévhit, azzal együtt, hogy minél erősebb a sörte annál jobb...

"in medias res"

(#4) #09819904 válasza pityutool (#1) üzenetére


#09819904
törölt tag

Totál mindegy, hogy a fogkefe milyen! Alapból, ha az embernek gyermeke béna, akkor konkrétan úgysem mossa át rendesen. Adhatsz Te neki méregdrága elektromos ketyerét meg speciális fogkrémet is. Ez az egyik fele!

A másik az, hogy Magyarországon (is) rengeteg embernek van például refluxa. Moshat fogat szerencsétlen, aztán csodálkozik, hogy mégis mitől mennek tönkre a fogai, ha nem dohányzik? A savtól!

A fogbetegségeknek nem mindig csupán a lepedék az oka. Tehát a helyes fogmosás mellett egy normális kivizsgálás sem árt. :)
Hányszor mondja el pl. neked a fogorvosod, hogy mennyi a szád PH értéke? Szerintem nem sokszor. És ez bizony baj! Nézni kellene, mert sokszor a sav jelen van, de csak olyan szinten, hogy a fogzománcnak ártson.

(#5) pityutool válasza Csabroncka (#3) üzenetére


pityutool
tag

Igen, tudom hogy tévhit. Viszont azt tapasztalatból mondtam, hogy elektromos fogkefe lassítja a fogkő kialakulását. Csupán annyit javasoltam, hogy akinek különösen sok problémája van ezzel, annak egy próbát talán megérhet... :DDD

Topi

(#6) #09819904 válasza pityutool (#5) üzenetére


#09819904
törölt tag

A Listerine szájvíz is ennyi erővel, ami jóval olcsóbb és oda is bejut ahová a fogkefe sörtéje nem.

(#7) pityutool válasza #09819904 (#6) üzenetére


pityutool
tag

Meglehet. Nem zárják ki egymás használatát.

Topi

(#8) Piftuka


Piftuka
veterán

Hol lehet megvásárolni ezeket a CURAPOX termékeket, és mennyibe kerülnek?

Én ezt megelőzően soha nem hallottam róluk. Mennyiben jobb ez a fogkefe, mint egy PARODONTAX Ultra Light, vagy Colgate 3D Ultra Light?

És a fogkrém miben más, miért jobb véleményed szerint, mint a PARODONTAX, a Sensodyne Repair, vagy az egyébként remek, cserszömörcés foggél?

"Aquila non captat muscas."

(#9) Csabroncka válasza Piftuka (#8) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legtöbb gyógyszertárban forgalmazzák (~ 1200 Ft).

A legpuhábban több mint 5000 sörteszál van, nekem teljesen meggyógyult az ínyem és a fogselyemhasználat után láttam csak, hogy valóban alaposabb az ínytáskák alatt.

Ja és valóban kibír 3-4 hónapot, szétállás nélkül!

Fogkrém: 1 pötty, fehérít, szájvízzel együtt sokáig tart a hatása.

"in medias res"

(#10) kmisi99


kmisi99
addikt

Én azon akadok, ki hogy mindenhol látom a fájdalom mentes beavatkozást, erre nekem minden kezelés borzalmasan fáj. 2 adag érzéstelenítő után mindent ugyan úgy érzek és ráadásul, túlzottan érzékeny vagyok az érzéstelenítőre szörnyű szenvedést kell kibírni mire elmúlik 1 nap alatt a hatása!

(#11) devil-k válasza Csabroncka (#3) üzenetére


devil-k
nagyúr

Évek óta Curapox fogkefét használunk. A legjobb és még desinges is. :)

- mozi bolondéria -

(#12) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Ha genetikai ágon rosszak a fogaid, teljesen mindegy, hogy mit csinálsz...

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, érdekes cikk! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Nekem is gyakori a fogkő lerakódás. És a fogínyem sok helyen lehúzódott már és a fognyak kilátszódik. Ezért a megfelelő irányú fogkefe használatra (ínytől elfelé) nekem is oda kell figyelnem.

A fogorvosomék régen az elektromos fogkeféket nem ajánlották, mondva túl erősen koptatja a fog anyagát (ahol nincs zománc).

Most viszont meglepődésemre előálltak szonikus fogkefe javaslattal. Szerintük ez már nem károsítja a fogat és ajánlott a kézi helyett. Van-e tapasztalatok a szonikus fogkefékkel?

Pl. Philips FlexCare Platinumot (amit nekem ajánlottak), durván drága! Megérheti ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.