Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ezzel várható előny a hosszabb üzemidő?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) crok válasza nullpoint (#1) üzenetére


crok
nagyúr

Nem, ahhoz nincs semmi köze. Ettől az lesz hogy nem fogja a rendszer random bezárogatni az alkalmazásaidat amik mondjuk 3..4-el ezelőtti taszkok. Meguntam ugyanis hogy 16 empty alkalmazás mellett is képes egyik-másik rendszer csak azért bezárni az 5..6 de akár már a 3..4 alkalmazásváltással ezelőtti taszkomat csak azért mert úgy döntött hogy nem lehet többet bent tartani a memóriában úgy, hogy amúgy a RAM fele - harmada semmire nincs használva. Mégiscsak marhaság egy 400-as oom adj score-al futó alkalmazást (mint pl. a Messenger) random folyamatait kinyírni csak azért mert 30 perce nem nyitottam meg az alkalmazást úgy, hogy van mellette 12 empty amiből ugyan bezárt 4-et mert 8 a max. amit 30 percnél tovább lehet "megtartani" de előtte és utána se volt se memory pressure se bármi alapja.. csak az hogy a periodic cleaner el kellett induljon és habozás nélkül kinyírt egy service-t mert olyanja volt a Xiaomi szoftvermérnökeinek. A többi dolog is le van írva a linkelt helyeken, el kell olvasni ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3) crok válasza nullpoint (#1) üzenetére


crok
nagyúr

Annyival javíthat max. hogy mivel ha visszamész nem kell nulláról vagy cache-ből visszatöltenie akkor annyival kevesebb energia fogy mert attól, hogy egy folyamat futó státuszban van még nem fog pörögni, de ha a tartalmát kidobják és vissza kell tölteni (pl. egy Messenger nagyságú alkalmazást..) az még soft start-al se kevés CPU ciklus, nemhogy hard start-al.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4) nullpoint


nullpoint
senior tag

Holnap nekiállok tesztelni. Xiaomi egy külön(beteg) állatfaj android rendszeren belül. :K

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5) crok válasza nullpoint (#4) üzenetére


crok
nagyúr

A periodic nevu service-t lodd ki mindenkepp, elotte-utana nezz egy logcat-et, keress arra benne hogy PeriodicCleaner - borzalom mit, mennyiszer es milyen ertelmetlenul tesz el lab alol....

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6) DrBubo77 válasza crok (#5) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez csak Xiaomi készülékekre van?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#7) crok válasza DrBubo77 (#6) üzenetére


crok
nagyúr

Csak a PeriodicCleaner - minden más AOSP alap, minden Android-on működik Android 9 és felette (jó, van benne olyan ami majd csak 13 és felette de mindegy ha hozzáadod..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8) tomi613 válasza crok (#7) üzenetére


tomi613
aktív tag

Szia!

Ilyen hardvernél is van értelme? Mert akkor kipróbálom! 😀

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#9) crok válasza tomi613 (#8) üzenetére


crok
nagyúr

Hát.. ha van amit kidobál a rendszered és ez zavar téged akkor van. Ezt csak te tudod hogy ezen a rendszeren neked van-e bajod vagy nincs (logcat-et nem adtál, azt meg nem írod hogy van-e kidobált alkalmazásod amit nem szerettél volna ha kidobál). Ha a RAM mennyiségére gondolsz mint mutató akkor a virtuális p.*zméregetésnek nem itt a helye ha azt mondom hogy 6GB RAM-ból 2.7 "szabad" a rendszer szerint de mégis kidobál dolgokat a szerencsétlenje.. akkor azt mondom hogy lehet értelme. De ha neked nincs problémád.. akkor mit javítanál? :U ;] Ha beállítanád mert kipróbálnád hát tedd.. ha nem akkor nem.. ha feltetted de visszaállítanád arra is ott van minden leírás. Hajrá, a döntést ne én hozzam már meg helyetted :D Bele is írom már a címbe hogy kifejezetten haladóknak ;]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10) tomi613 válasza crok (#9) üzenetére


tomi613
aktív tag

Nem f.sz méregetés volt. Bocs ha úgy jött le. :) De szeretem ha gyors a rendszer. És igen amúgy amatőr vagyok. A logcatot se tudom honnan kell kiszedni :P De azt hol is kell nézni?

[ Szerkesztve ]

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#11) crok válasza tomi613 (#10) üzenetére


crok
nagyúr

"Kifejezetten haladóknak" -- ha azt se tudod mi a logcat akkor szerintem ez a mod nem neked való.. egyébként Google adb és logcat vagy itt van két XDA cikk ezügyben [ 1 ] [ 2 ] aztán ha adb-hez kell telepítő azt itt találod majd az elején (ADB & Fastboot++ amiből neked elég az ADBKit), ha meg nem PC-vel akarod megnézni a logot akkor telefonra az alkalmazás ajánlásom itt találod, keress rá benne hogy logcat, ott lesznek hozzá az adb parancsok hogy megkaphassák a jogot az alkalmazások hogy lekérhessék a logcat-et (mert gondolom Magisk az nincs a készüléken). Viszont még ekkor is csak ott vagy hogy van logod de nem tudod mit keress pontosan benne.. (mondjuk ActivityManager.*kill meg a környéke) úgyhogy azt mondom neked, hogy ahol nincs ami elromlott azt nem kell megjavítani, ha a fentiekből nem érzékelsz semmit akkor engedd el a cikket. Ha neked nincs bajod nem kell se keresni, se mókolni - jótanács. :K

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12) forintuser


forintuser
őstag

Csak megköszönni tudom. Realme GT Neo 2. Ram van szarásig, mégis mindig újra töltött. De a leírásod után megtáltosodott a telefonom. Hatalmas köszönet. :R

Holnapkészítést vállalok.

(#13) crok válasza forintuser (#12) üzenetére


crok
nagyúr

Örülök ha segíthettem - engem is az őrületbe kerget ez a free ram fetisizmus.. :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Teszteles alatt, Koszi! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15) crok válasza Archttila (#14) üzenetére


crok
nagyúr

:R
Az ellenőrzések parancsait lefuttatnád, kérlek, hogy lássam hogy beállította-e az értékeket?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#16) Archttila válasza crok (#15) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezeket kaptam vissza:

[alucard@arch ~]$ check                                                                  
false
Invalid command: is_sync_disabled_for_tests
2147483647
256
43200000
cmd: Can't find service: periodic

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17) crok válasza Archttila (#16) üzenetére


crok
nagyúr

Szuper. Köszönöm!
Custom ROM, nem MIUI, igaz? És Android 11 vagy alatta? Megteszed hogy megnézed még párszor, mondjuk napi egyszer egy hétig hogy úgy marad-e, restart / töltés után is?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18) Archttila válasza crok (#17) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen custom, AICP (A11)
Persze :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19) Archttila válasza crok (#17) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igy ket nap elteltevel, kb 4-5 restart utan azt kell mondjam, hogy amelett hogy folyamatosan fut, szepen teszi a dolgat :)
Jelenleg olyan 6-7 App-pal zakatol, amibol az egyik egy bongeszo (~7 tab) es igy kapok atlag 800-900 MB free RAM-ot, ami szerintem nem veszes. Sot... (Redmi Note 7 /4GB)

Vegre nem kell allandoan restartolgatnom a qBittorrentet ha csak ra szeretnek pillantani a szerverre zuhano anyagokra, es hasonloak :)
Hetvegen meg jelentkezem, de szerintem nem lesz vele gond :))

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#20) crok válasza Archttila (#19) üzenetére


crok
nagyúr

Remek-remek, örülök hogy akkor másnál is ugyanolyan hasznosan műödik - és legalább root se feltétlen kell hozzá, szeretem az ilyen mod-okat :D Meg akkor a Magisk modul is megy, ugye egy teszt nem teszt de ha már kettőnknél is jó akkor így is hagyom :K

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#21) Archttila válasza crok (#20) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg akkor a Magisk modul is megy
Az volt az elso amit megneztem es igen, logba ott virit a running crokm... service :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22) Plug Life


Plug Life
senior tag

Gyári MIUI 13.0.8 EU (Android 12): lefutnak a parancsok, és beállítják az új értékeket, kivéve az utolsót:

cmd: Can't find service: periodic

(#23) crok válasza Plug Life (#22) üzenetére


crok
nagyúr

Annak (vegre!) orulni kell! :DDDD
MIUI V13.0.1.0 A12-ig biztos van.
A service listadat exportalnad nekem ide?
cmd -l

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24) Plug Life válasza crok (#23) üzenetére


Plug Life
senior tag

Ide tenném, csak nem tudom, egy másik telefonról, Chrome-ból egy weboldalról ADB-ztem, és az interactive shell egy textfield, amiből nem lehet kimásolni szöveget, csak az írás meg a paste működik...

(#25) arfer válasza crok (#23) üzenetére


arfer
aktív tag

Poco F2 Pro Xiaomi.eu MIUI 13 22.7.19 weekly build-nél ez a service lista:

Currently running services:
DockObserver
MiuiBackup
MiuiCarService
MiuiInit
MiuiWifiService
ProcessManager
SchedBoostService
SlaveWifiService
SurfaceFlinger
accessibility
account
activity
activity_task
adb
alarm
android.app.fod.ICallback
android.frameworks.stats.IStats/default
android.hardware.light.ILights/default
android.hardware.power.IPower/default
android.hardware.vibrator.IVibrator/vibratorfeature
android.security.apc
android.security.authorization
android.security.compat
android.security.identity
android.security.legacykeystore
android.security.maintenance
android.security.metrics
android.system.keystore2.IKeystoreService/default
app_binding
app_hibernation
app_integrity
app_search
appops
appwidget
audio
auth
autofill
backup
battery
batteryproperties
batterystats
binder_calls_stats
biometric
blob_store
bluetooth_manager
bugreport
cacheinfo
camera_covered_service
carrier_config
clipboard
color_display
companiondevice
connectivity
connmetrics
consumer_ir
content
country_detector
cpuinfo
crossprofileapps
dataloader_manager
dbinfo
device_config
device_identifiers
device_policy
device_state
deviceidle
devicestoragemonitor
diskstats
display
domain_verification
dpmservice
dreams
drm.drmManager
dropbox
dynamic_system
emergency_affordance
ethernet
external_vibrator_service
extphone
file_integrity
fingerprint
font
game
gfxinfo
gpu
graphicsstats
greezer
hardware_properties
imms
incidentcompanion
incremental
input
input_method
inputflinger
ions
iphonesubinfo
ipsec
isms
isub
jobscheduler
launcherapps
legacy_permission
lights
location
location_time_zone_manager
locationpolicy
lock_settings
looper_stats
manager
media.audio_flinger
media.audio_policy
media.camera
media.camera.proxy
media.extractor
media.metrics
media.player
media.resource_manager
media.resource_observer
media_communication
media_metrics
media_projection
media_resource_monitor
media_router
media_session
meminfo
memtrack.proxy
mi_nfc
midi
migard
miui.cld.service
miui.contentcatcher.ContentCatcherService
miui.face.FaceService
miui.fbo.service
miui.fdpp
miui.memory.service
miui.mirror_app_service
miui.mirror_service
miui.mqsas.IMQSNative
miui.mqsas.MQSService
miui.radio.extphone
miui.restore.service
miui.sedc
miui.shell
miui.whetstone.klo
miui.whetstone.mcd
miui.whetstone.power
miui_step_counter_service
miuiboosterservice
miuiwebview
mount
netd_listener
netpolicy
netstats
network_management
network_score
network_stack
network_time_update_service
network_watchlist
nfc
notification
oem_lock
otadexopt
overlay
pac_proxy
package
package_native
people
performance_hint
perfshielder
permission
permission_checker
permissionmgr
persistent_data_block
phone
pinner
platform_compat
platform_compat_native
popupcamera
power
powerstats
print
processinfo
procstats
qti.radio.extphone
reboot_readiness
recovery
restrictions
role
rollback
runtime
scheduling_policy
search
search_ui
sec_key_att_app_id_provider
secure_element
security
sensor_privacy
sensorservice
serial
servicediscovery
settings
shortcut
shoulderkey
simphonebook
sip
slice
smartpower
smartspace
soundtrigger
soundtrigger_middleware
speech_recognition
stats
statscompanion
statsmanager
statusbar
storaged
storaged_pri
storagestats
suspend_control_internal
system_config
system_server_dumper
system_update
telecom
telephony.registry
telephony_ims
testharness
tethering
textclassification
textservices
texttospeech
thermalservice
time_detector
time_zone_detector
tracing.proxy
trust
turbosched
uimode
updatelock
uri_grants
usagestats
usb
user
vcn_management
vendor.audio.vrservice
vendor.perfservice
vendor.qspmsvc
vibrator_manager
voiceinteraction
vpn_management
wallpaper
webviewupdate
whetstone.activity
wifi
wifiaware
wifinl80211
wifip2p
wifirtt
wifiscanner
window
xiaomi.joyose

Nagyon köszönöm a scriptet, működni látszik :C :R !

[ Szerkesztve ]

(#26) crok válasza arfer (#25) üzenetére


crok
nagyúr

Na, lehet végre rájöttek hogy a periodic egy óriási zsákutca?
Remélem volt hozzá közöm :D :D :D

Örülök ha megy, figyelgesd akkor hogy hogy viselkedik a készülék. Úgy szoktam ellenőrizgetni hogy logcat alkalmazással megnézem hogy van-e találat kill kifejezésre, aztán megnézem mennyire legitim (legitim pl. az InstallPackage mert akkor maga az alkalmazás volt frissítve vagy pl. az InstallLib mert akkor egy komponense lett frissítve).

A logcat alkalmazásokhoz sem kell root, elég egy-egy jogosultság megadása adb-n keresztül:

Logcat Reader - Logcat néző|exportáló - root vagy az alábbi ADB parancs kell hogy hozzáférjen a logcat-hez:
adb shell "pm grant com.dp.logcatapp android.permission.READ_LOGS

Matlog - Logcat néző|exportáló - root vagy az alábbi ADB parancs kell hogy hozzáférjen a logcat-hez:
adb shell pm grant com.pluscubed.matlog android.permission.READ_LOGS

Logcat Extreme - Logcat néző|exportáló - root vagy az alábbi ADB parancs kell hogy hozzáférjen a logcat-hez:
adb shell pm grant scd.lcex android.permission.READ_LOGS

3C Logs - Logcat néző|exportáló - root vagy az alábbi ADB parancs kell hogy hozzáférjen a logcat-hez:
adb shell pm grant ccc71.lr android.permission.READ_LOGS

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27) arfer válasza crok (#26) üzenetére


arfer
aktív tag

Köszönöm, Logcat readert feltettem. ActivityManager folyamatosan killezget, ebből meg nem mondom, mi a legitim vagy sem :) .

(#28) crok válasza arfer (#27) üzenetére


crok
nagyúr

Majd eltelik egy nap, kettő, töltöd ahogy szoktad, majd utána érdemes megnézni.
Az a legitim ami InstallPackage, InstallLib, SwipeUpClean (mikor feladatkezelőből kisöpröd), a legtöbb empty for 1800s ha nem volt lakatolt az alkalmazás, AutoIdleKill ha korlátozottra van az alkalmazás futása állítva, AutoIdleKill force-stop (ezt gondolom nem kell magyarázni :D)..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#29) bodorjanos válasza crok (#3) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Rendben lefutottak a parancsok egy telefon újraindítást követően.
Ezek a beállítások reboot után is megmaradnak, vagy minden reboot után végig kell játszani a beállításokat?
Most majd kezdődik a teszt és meglátjuk mi lesz :)

(#30) crok válasza bodorjanos (#29) üzenetére


crok
nagyúr

"Ezek a beállítások reboot után is megmaradnak" -- ha mindent kotta szerint csináltál akkor igen, azért tettem oda az ellenőrzés parancsokat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31) bodorjanos válasza crok (#30) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Köszi, talán a hétvégén lesz több időm, akkor szétnézek, hátha találok még okosságokat a "tolladból" ;)
Most betöltöttem a szokásos progikat, meglátjuk este még memóriuában lesznek-e még vagy sem ;) Remélem igen :))

(#32) crok válasza bodorjanos (#31) üzenetére


crok
nagyúr

Van még pár hasznosság a Logout bejegyzéseim közt.. :))

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#33) bodorjanos válasza crok (#30) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Nekem már kilőtte a google drive-ot és a google photost is az elmúlt 30 percben. Azokat lakatolni is kéne még és úgy lennének "biztonságban"? :D
Még azért tesztelgetek ;)

(#34) crok válasza bodorjanos (#33) üzenetére


crok
nagyúr

Log nélkül meg nem mondja neked senki.. főleg azért mert a 30 perc az pont az empty idle timeout-ja.
Ha ezek mellett rengeteg az alkalmazás és|vagy a foglalt memória és elfogyott a memória akkor elfogyott.. DE.. A MIUI kanosszajárást nem úszod meg akkor se.. azt minden olyan alkalmazással el kell játszani aminek nem akarod hogy a MIUI is "gondját viselje" :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35) bodorjanos válasza crok (#34) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Köszi, akkor vacakolok vele még :) Van idő próbálkozni vele ;)

(#36) Narxis


Narxis
nagyúr

Hosszabb idő után nehezen akar felébredni a teló amióta flasheltem ezt a modult. MIUI 13.0.5

Thanos was right.

(#37) crok válasza Narxis (#36) üzenetére


crok
nagyúr

Ahhoz biztosan nincs koze.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#38) Narxis válasza crok (#37) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hmmm, 1 reboot után elmúlt és azóta nem tapasztaltam. Átlagban kevesebb lett a szabad RAM de még mindig bezárogat ez a nyomorult MIUI appokat, pl. egy idő után a COL Reminder eltűnik az értesítési sávból. :(

Thanos was right.

(#39) crok válasza Narxis (#38) üzenetére


crok
nagyúr

Az mas lesz, logcat megmondja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40) vacs


vacs
veterán

Helló Crok.
OnePlus 5T, gyári, módosítatlan android 10.
Gyűlölöm, ha a rendszer bezárja az appokat, én magamtól kb soha nem törlöm a memóriát, ezért nagyon hasznos dolog amit írtál.
Évekkel korábban csináltam twrp, custom rom csere, magisk stb, de most már kicsit elfelejtettem.
Le tudnád írni pár mondatban, hogy mit-hogyan kell?

(^)(>.<)(^)

(#41) crok válasza vacs (#40) üzenetére


crok
nagyúr

Mindent leírtam mit hogy kell.. igazából nem értem a kérdést.

Vagy hogy "twrp, custom rom csere, magisk stb" hogy kell?
Hát azt nem fogom, az biztos, nem fogom feltalálni a kereket..
Bootloader-t nyitod, TWRP image-et megkeresed majd fastboot-al flash-eled és fastboot boot-al elindítod (vagy ha a készülék el tudja indítani akkor flash után gomb kominációval elindítod) Magisk-et meg leírtam a Magisk topikban. De ebből semmi se kell a témaindító íráshoz. Ennyi pár mondatban.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42) vacs válasza crok (#41) üzenetére


vacs
veterán

Jogos, rosszul fogalmaztam!

Az adb devices parancsra kiírta:
List of devices attached
411530ba sideload

Ez így elvileg oké?

Ezután egyesével, soronként másoljam be a kódot?
Végén valami kilépés parancs kell?
adb shell
cmd settings put global settings_enable_monitor_phantom_procs false
cmd device_config set_sync_disabled_for_tests persistent
cmd device_config put activity_manager max_phantom_processes 2147483647
cmd device_config put activity_manager max_cached_processes 256
cmd device_config put activity_manager max_empty_time_millis 43200000
cmd periodic enable false

(^)(>.<)(^)

(#43) crok válasza vacs (#42) üzenetére


crok
nagyúr

"sideload" -- biztosan nem jó helyen vagy.. recovery-t használsz ADB-re vagy mi?

A rendszered elindítod, developer options-ben USB debug vagy wireless adb (megoldod hogy lássa a rendszered a készüléket) és utána mehet ugyanez ugyanígy. Ha a parancsokat így beporlasztod elképzelhető, hogy túl gyors lesz és nem fogja megcsinálni. Ha script csinálja így az más, tőlem beleteheted egy shell script-eb is de sokszor megbízhatóbb ha minden sor előtt ott van az adb shell (nem csak belépsz a shell-be és beporlasztod). Ja és neked az utolsó sor nem kell, az MIUI-ra menne, neked nem az van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#44) vacs válasza crok (#43) üzenetére


vacs
veterán

Rossz helyen voltam.
Most már csak ezt írja: 411530ba device
A parancsokat egyesével fogom természetesen, és az utolsót kihagyom.
Tehát a kérdésem, hogy minden parancs előtt beírjam az adb shell vagy csak először?
Illetve a végén valami kilépés parancs kell?

(^)(>.<)(^)

(#45) Archttila válasza Archttila (#19) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Most már igy kozel ket honap elteltevel is csak azt tudom irni amit Oktoberben: folyamatosan fut, es szepen teszi a dolgat. :D
Par napon belul A11-rol A13-ra koltozom es bizom benne, hogy ott is hasonloak lesznek a tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46) crok válasza vacs (#44) üzenetére


crok
nagyúr

Ahogy jobbnak látod. A leírás mindkettőt copy paste helyesen tartalmazza :D Lényegét tekintve teljesen mindegy. Az ellenőrzéshez adott parancsokat nézd meg hogy azt adja-e vissza amit beállíttattál vele. Az a lényeg hogy az egyezzen meg. Ha elé van írva az talán biztosabban lefut de ez is PC meg készülék meg csillagegyüttállásfüggő..
Kilépni a shell-ből az exit-el tudsz (ha előbb adb shell-el beléptél) de teljesen mindegy, bezárhatod az ablakot, etc.. ha nagyon fel akarnál takarítani magad után akkor adb kill-server megöli az adb-t a PC-n (de ez is tökmindegy..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47) crok válasza Archttila (#45) üzenetére


crok
nagyúr

Android 13-on szerintem mégjobb mert a phantom_proc dolog is "jobban megy" majd :D Örülök hogy működik másnál is :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48) vacs válasza crok (#46) üzenetére


vacs
veterán

Megcsináltam, de hogy jó-e az nem tudom! :D
[kép]

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#49) crok válasza vacs (#48) üzenetére


crok
nagyúr

Nem igazán jó, nem vett be mindent..

adb shell cmd settings put global settings_enable_monitor_phantom_procs false
adb shell cmd device_config set_sync_disabled_for_tests persistent
adb shell cmd device_config put activity_manager max_phantom_processes 2147483647
adb shell cmd device_config put activity_manager max_cached_processes 256
adb shell cmd device_config put activity_manager max_empty_time_millis 43200000

adb shell cmd settings get global settings_enable_monitor_phantom_procs
adb shell cmd device_config is_sync_disabled_for_tests
adb shell cmd device_config get activity_manager max_phantom_processes
adb shell cmd device_config get activity_manager max_cached_processes
adb shell cmd device_config get activity_manager max_empty_time_millis

Valamint Android 10-ed van, ha a Google úgy dönt hogy restartkor visszaállítja az értékeket akkor visszaállítja. Úgy látom talán a te gyártód kivette azt a parancsot amivel meg lehetne fogni.....

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#50) vacs válasza crok (#49) üzenetére


vacs
veterán

Én is úgy láttam, hogy mindent nem fogadott el ... :(((
Lehet valamit még próbálni, vagy ez marad ilyen?

(^)(>.<)(^)

(#51) crok válasza vacs (#50) üzenetére


crok
nagyúr

Hát anélkül hogy megkapom a fenti parancsok kimeneteit.. üveggömböm meg nincsen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#52) vacs válasza crok (#51) üzenetére


vacs
veterán

Ha egyszerű ember számára is értelmezhető formában leírod, hogy mit szeretnél, akkor elküldöm ami kell! :P:K

(^)(>.<)(^)

(#53) crok válasza vacs (#52) üzenetére


crok
nagyúr

Olvasd el a címet - különös tekintettel a végére ;) :P
Valamint meg is írtam a parancsokat. Ennél többet nem szeretnék foglalkozni vele mert ennél többet már csak úgy tudok ha én magam csinálom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#54) vacs válasza crok (#53) üzenetére


vacs
veterán

Igaz, hogy írtál adb parancsokat, de nem írtad oda, hogy kell-e valamit csinálni vele, nekem sincs üveg gömböm. :P
Félig haladó vagyok, pl írtam Xposed-ról is logout-ra, illetve egy bl nyitás, twrp, rom csere nem okoz gondot!
Lefuttatom majd és jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55) arfer válasza crok (#53) üzenetére


arfer
aktív tag

Az lehet, hogy Android 13 alatt nem működnek ezek a beállítások? Samsung S20 FE-n próbálom, Android 12 alatt még jó volt, 13 upgrade óta sajna nem műxik :( ... A beállításokat ellenőriztem, az értékek a megadottak...

(#56) crok válasza arfer (#55) üzenetére


crok
nagyúr

Biztosan mukodnek mert pont azert frissitettem mert A10 es felette at lett irva par dolog, ha az ertekek azok amiket beallitottal akkor nem az a baja. ROM? Keszulek? Logcat? Anelkul bele se menjunk, talalgatni nincs se kedvem se idom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#57) arfer válasza crok (#56) üzenetére


arfer
aktív tag

Akkor pontosítok. Azt vettem észre, hogy ha egy appból átváltok a Kamerára, majd visszalépek az appra, akkor az újra betölt... Másnál eddig nem tűnt fel ennyire expliciten... Megnézem a Logcatet.

(#58) crok válasza arfer (#57) üzenetére


crok
nagyúr

Ez egyáltalán nem alkalmazásbezáródás, sokkal inkább az lesz hogy az alkalmazás van szarul megírva és eldobja az activity-t (lásd: Telekom alkalmazás).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#59) arfer válasza crok (#58) üzenetére


arfer
aktív tag

De az, hogy milyen appból váltok a kamerára, az mindegy. Gmail, Opera stb... Minddel ez van: kamerára váltás után újratöltenek... Verifuri...

[ Szerkesztve ]

(#60) crok válasza arfer (#59) üzenetére


crok
nagyúr

Logcat or never happened.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#61) arfer


arfer
aktív tag

Vivo X60-on szeretném megcsinálni a beállításokat, de ezt kapom:

adb shell cmd device_config set_sync_disabled_for_tests persistent
Invalid command: set_sync_disabled_for_tests

adb shell cmd device_config get_sync_disabled_for_tests
Invalid command: get_sync_disabled_for_tests

A többi utasítás lefut (kivéve a periodic-ost) . Okozhat ez bármi gondot a működésben? Köszi

(#62) crok válasza arfer (#61) üzenetére


crok
nagyúr

Annyit mindenképp hogy így nem maradnak meg a beállítások.. restartkor visszállítja a GMS..
Copypaste-elted a parancsokat, ugye? Gyári ROM Android 11-en? A PeriodicCleaner az MIUI-only.. Ha más nem akkor Wireless ADB már van A11-en is a fejlesztői menüben, onnantól restart után mehet egy egy Termux + android-tools + bekapcsolod a wireless adb-t + adb connect IP:port parancs és csatlakozol magadhoz adb-n, utána mehetnek az adb parancsok oda a termux shell-be (előtte kell egyszer egy párosítás de azt csak egyszer kell megcsinálni).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#63) crok válasza crok (#62) üzenetére


crok
nagyúr

Vagy ha van root, ugye.. akkor rögtön egyszerűbb.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#64) arfer válasza crok (#63) üzenetére


arfer
aktív tag

Gyári Android 11 igen. Scriptől futtattam, más telókon működött ez a parancs is. Root sajnos nincs, Vivo nem engedi nyitni a bootloadert. wireless ADB másképp menne, mint a kábeles, és ott sikerülne a parancs? Köszi

(#65) crok válasza arfer (#64) üzenetére


crok
nagyúr

Android 11 alatt a device_config-ban az a parancs ami nem megy neked az nincs is (meg) implementalva, igy viszont ugye minden restartkor (es GMS update-kor) vissza fogja allitana a gyari ertekekre ezeket a rendszer. Wireless ADB-vel se lesz.. viszont legalabb PC nem kellene hogy pl. restart utan ujra beallitsd.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#66) arfer válasza crok (#65) üzenetére


arfer
aktív tag

Á, értem, nagyon köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#67) Helga0203


Helga0203
tag

Szia Crok.
Google Pixel 7 - Android 14-en lefuttattam ezeket, egyesével, mert már a Pixel is kezdi, hogy 1-2 perc alatt kilövi a játékot a memóriából!! :(((
adb shell cmd settings put global settings_enable_monitor_phantom_procs false
adb shell cmd device_config set_sync_disabled_for_tests persistent
adb shell cmd device_config put activity_manager max_phantom_processes 2147483647
adb shell cmd device_config put activity_manager max_cached_processes 256
adb shell cmd device_config put activity_manager max_empty_time_millis 43200000

Az ellenőrzéshez ezeket futtatom és kész, vagy mire kell figyelni?
Ellenőrzés:
adb shell
cmd settings get global settings_enable_monitor_phantom_procs
cmd device_config is_sync_disabled_for_tests
cmd device_config get activity_manager max_phantom_processes
cmd device_config get activity_manager max_cached_processes
cmd device_config get activity_manager max_empty_time_millis
cmd periodic dump | grep Enable

[ Szerkesztve ]

(#68) crok válasza Helga0203 (#67) üzenetére


crok
nagyúr

Hát első körben arra kell figyelni hogy az utolsó parancsnak nincs értelme Pixel-en mert kifejezetten egy MIUI szolgáltatás :D
Második körben a kiadott parancsok kimenete lenne lényeges hogy egyezzen meg azzal amit előtte beállítottál.
Harmadszor (de inkább nulladszor) inkább logcat-et nézz és keress a kilőtt alkalmazás package ID-jára meg a kill szóra és nézz körbe előtte-utána hogy mit és miért csinált a rendszer.. az AM finomhangolása nem segít azon ha pl. az LMK dobta ki..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#69) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Ez xiaomi.eu romon miui 14-el Android 13 alatt működik?

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#70) crok válasza energiezolee (#69) üzenetére


crok
nagyúr

Ja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#71) energiezolee válasza crok (#70) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszönöm!

Üdv : Energie Zolee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.