Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Nem nappali tagozatos nem tanulónak se drága, asszem, 599 forint, de ebből 500-at elengednek, ha havonta két online átutalást, csoportos beszedést vagy mittudomén még mit indítasz. Bármelyikből összesen kettőt.
Legalábbis Online számlacsomag esetén. Az átutalás meg ingyenes.

(#2) 7


7
addikt

Korrekt, érthető, informatív, hasznos. Még ilyet! :)

(#3) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Én is ezzel használom, meg vagyok vele elégedve. Bár az aláírókódot amikor kérte a rendszer azt sem tudtam hogy mi az, beírtam valamit, nem nyekergett hogy rossz, gondoltam jól. Aztán a telefonos ügyfélszolgálattal amikor beszéltem mondta hogy nincs ilyenem, mi legyen az. Lett, így gondom azóta sincs.
Amúgy a webes felületre a belépőkódot hogy kaptad meg? Mert nekem az nem jött meg postán, telefonon kellett elintéznem:F

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

diákoknak díjmentes a számlavezetés amúgy :) 200 ft, ha kérsz sms szolgltatást a számlamozgásokról.
Online számlánál 400 ft a visszatérítés :) így lesz 149ft :)
btw :) IEB nek jobb volt az internetes vásárlásra kitalált konstrukciója, de ez sem rossz :)

szerkesztés után:

ha valaki paypal ra regisztrálna, akkor a telefonos ügyfélszolgálat tudja megadni a paypalos azonosító kódot, az 1 dollár blokkolása után

(kódot a szerződés kötésekor is megadhattad volna, de semmiképpen sem kapod :) neked kell mindenképpen megadni. Első belépéskor egyébként a felhasználói azonosítód a kód is)

(gondolom mindenkinek egyértelmű, hogy közöm van a CIBhez, szal kérdéseket nyogodtan :) )

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#5) peba0706


peba0706
csendes tag

Először elmentem igényelni egy ilyen számlacsomagot.
Aztán közölték, hogy az egyesülés miatt pár nap múlva vissza kell majd jönnöm aláírni pár papírt. Egy hét múlva visszamentem, aláírtam, megadtam a kódszót, nyomatékosan közöltem, hogy ne legyen benne szóköz. Lett benne szóköz. Hazamentem, kipróbálni. A rendszer nem enged be. Gondoltam nem aktiváltam. Telefonos üfsz, aktiválnám a netbankot, heló! Kód bepötyög, "önnek -200 ft az egyenlege" Mondom miva? Nekem nem ez kell.
Bankba vissza. Modnom nem tudok belépni, a jelszót egyszer meg tudtam változtani, azóta se az újjal, se a régivel nem enged be. Se kép, se hang. Azt mondja a tag, nincs aktiválva, a telefonoson kell. De HOL? Az ügyfélszolga elküldött az utomata rendszer bugyraiba, ami közölte velem az egyenlegem.

Na mindegy, most már működik, csak kicsit bosszantó volt az elején, hogy 3x kellett elmennema bankba egy olyan miatt, amihez elég egyszer is.

A felhasználónevem a bankfiókban kaptam meg.

(#6) lesaux válasza Sethdobaloah (#4) üzenetére


lesaux
veterán

ha valaki paypal ra regisztrálna, akkor a telefonos ügyfélszolgálat tudja megadni a paypalos azonosító kódot, az 1 dollár blokkolása után

Meg a netbank. :)

(#7) fateless


fateless
veterán

OTP-nél - és gondolom még másnál - is van ilyen

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8) Sethdobaloah válasza lesaux (#6) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

lehet. de amíg nincs terhelve, addig passz hogy hol :) mondjuk még jómagam, nem paypaloztam, szal megsúghatnád ;)

...csak én vagyok helikopter?

(#9) lesaux válasza Sethdobaloah (#8) üzenetére


lesaux
veterán

Zárolják, fizikailag azonban még nem került át a PayPalhoz. De a terhelés attól még látszik a Számlatörténet alatt. Asszem, az ott feltüntetett sok számjegyből az utolsó négy kellett nekik. Passz. Rég volt.

(#10) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos nekünk a családban az anyukámnak, az apámnak, meg nekem is van bankkártyánk, csak ők ketten az OTP-nél vannak, én meg CIB-nél. Klassz a cikk :C

(#11) dseres


dseres
tag

Én eddig az Inter-Európa Bank ügyfele voltam. Ott egy mégjobb megoldást alkalmaztak:
az egyszer használatos kártyaszámot. Minden vásárlás előtt beléptem a banki rendszerbe, és ott tudtam kérni egy kártyaszámot, amit 24 órán belül levásárolhattam. A bankot sajnos beolvasztották a CIB-be. 1 hete könyörgök, hogy aktiválják az új internet-kártyámat. :W
A másik bajom a CIB-bel, hogy számomra nem logikus vagy érthető az internetes bank használata.

(#12) lesaux válasza dseres (#11) üzenetére


lesaux
veterán

Az internetkártyát te magad is tudod aktiválni a Szolgáltatások / Kártya / Aktiválás menüpont alatt. (Nem értem egyébként, miért kell egy hétig könyörögni. Felhívod a 06-40-es számot, bemondod az adatokat, és megcsinálják azonnal. Nekem is így történt, akkor árulták el, hogy megy a netbankon keresztül is.)
Az internetbankban mi a kérdés? Segítek szívesen, ha tudok.

(#13) Gabás


Gabás
addikt

azért azt tegyük hozzá, hogy az ilyen kártyáknak komoly havi limitjeik vannak, a CIB-nél konkrétan ez nem tudom mennyi, MKB-nál 50e, ami költség nélkül duplázható. sovánka...

(#14) concret_hp


concret_hp
addikt

1, internetkártya nem ingyé van? :U
2, van már visa netkártya is? mert ősszel még csak mastercard volt, viszont azt írod, hogy választottál, amiből következik, hogy többféle van :U

Gabás: annyi a limit, amennyire beállítod :) ha 100M ft-ra állítod, akkor annyi :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15) Sethdobaloah válasza Gabás (#13) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ahogy előttem is írták:) a limitet te határozod meg (és amúgy is napi), csak az alap limit 100k.
Btw nincsen csak mc internetkártyája a cibnek

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#16) Sethdobaloah válasza lesaux (#12) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

(azok az IEB-esek, akik rendszeresen használták az iebes egyszer használatos kártya szolgáltatást, kaptak automatikusan cibes internetkártyát is, de nem lett a számlájukhoz kapcsolva, szal tényleg ügyintézőt kellett kérniük, hogy össze legyen rendelve a kártya a számlájukkal.
és amíg ez nem történt meg, nem tudták maguknak aktiválni
abba inkább ne folyjunk bele, ez mennyire volt ügyes megoldás :) )

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#17) peba0706


peba0706
csendes tag

Internetkártya csak MasterCardban létezik.

(#18) gorlin


gorlin
őstag

Szia!

Megkérdezhetem mennyibe került a domain regisztráció?és ehhez később tudsz tárhelyet rendelni,mondjuk ha nem blogozni akarsz?

(#19) cocka válasza lesaux (#1) üzenetére


cocka
veterán

Oly annyira nem drága, hogy 26 év alatt bárki igényelheti. Az igénylés feltétele: személyi igazolvány bemutatása. Kb. mint az OTP-nél 24 éves korig.

(#20) cocka válasza Winner_hun (#3) üzenetére


cocka
veterán

A netbank azonosítót akkor kellett megkapd személyesen a bankban, amikor megkötötted a netbank szerződést.

Az aláírókódot pedig szintén személyesen kérte tőled az ügyintéző, elvileg, de ha nem igényeltél netbankot, akkor nem csoda, hogy nem tudtad mit kell odaírni.

(#21) cocka válasza fateless (#7) üzenetére


cocka
veterán

Ja az MKB-nél, meg az Ersténél.

De az Ersténél minden vásárlás előtt hívogatni kell a telebankot, az mkbnál talán nem, de az drágább, mint a cib. :P

(#22) cocka válasza dseres (#11) üzenetére


cocka
veterán

Az egyszer használatos kártyaszámot a paypal esetében a hajadra kenheted, mert annyit ér. Arról nem beszélve, hogy az SMS-ben kapott kódért telefonálni kell és ha jól tudom ez az egyszeri igénylés 45 Ft / vásárlás. CIB-nél meg azért ez ingyenes.

(#23) cocka válasza peba0706 (#17) üzenetére


cocka
veterán

Ellenpélda az Erste és az MKB Visa internetes kártyája.

(#24) dseres válasza cocka (#22) üzenetére


dseres
tag

Abban igazad van, hogy az egyszer használatos kártyaszámot a paypal esetén a hajamra kenhetem, de nem szoktam sűrűn vásárolni az interneten, és ebben az esetben egy olyan szám, ami csak egy vásárlásra érvényes, az sokkal biztonságosabb.

A cib internetkártya ,,ingyenes'' :( , ha az ember fizeti az online számla csomagot. Én azt hiszem, hogy olyan banki szolgáltatás nincs, ami ingyenes lenne.

(#25) cocka válasza dseres (#24) üzenetére


cocka
veterán

De van. CIBEZZ-nek hívják. Havi 25 Ft-ot meg ki lehet bírni, mert az internetkártyához muszáj megrendelni a kártyafigyelőt.

(#26) peba0706 válasza gorlin (#18) üzenetére


peba0706
csendes tag

A domain 10 dollár volt kereken egy évre. Tárhely nem jár hozzá, csak úgy, ha veszel webhosztingot és a DNS szervereket ráállítod arra a címre. Nah, nem tudom pontosan hogy működik ez, de meg lehet oldani, azt hiszem virtual hosttal. De amennyire én felfogtam, a www.xyz.com-ot átirányíthatod egy nem blogos oldalra, a blogot meg elérheted blog.xyz.com-ról is. Csak kicsit varázsolni kell a domain neved regsztrátoránál. Vagyis a kezelőfelületen.

(#27) Sethdobaloah válasza cocka (#25) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

amit később lemondhatsz, de psszt ;)

...csak én vagyok helikopter?

(#28) dseres


dseres
tag

Hihetetlen!
3-adik hívásra végre aktiválták a kártyámat. :C

(#29) cocka válasza Sethdobaloah (#27) üzenetére


cocka
veterán

De pont azon gondolkodtam, hogy azért azt talán mégse kéne. Mert mi van, ha esetleg kétszer terhelik a kártyát? Akkor rögtön kapom az smst, amúgy meg csak a netbankból derülne ki, ami nem mindig van ugye a helyzet magaslatán.

Viszont amit utálok, hogy nem lehet megtudni az értesítő smsből, hogy végül is mennyi az egyenleged. Otpnél ha jól tudom ez minden üzenet végén ott van. Legyen az kártyaforgalmi vagy számlaforgalmi.

Mellesleg a netbankban a mobilbank igénylés menüben le is lehet mondani a dolgot? Vagy muszáj cib24-ezni? :F

(#30) Sethdobaloah válasza cocka (#29) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem muszáj :) lehet személyesen is ;)

...csak én vagyok helikopter?

(#31) cocka válasza Sethdobaloah (#30) üzenetére


cocka
veterán

Hát konkrétan pont arra gondoltam, hogy melyik az a módszer, amivel kihagyható, hogy bankba kelljen menni.

Ez vagy a cib24 vagy a netbank. De a netbankon elvileg csak igényelni lehet, de amikor a múltkor behoztam azt a részt úgy vettem észre mintha lemondani is lehetne. Csak akkor nem értem, hogy miért igénylés a menü neve.

Ja amúgy a cib wap bankot meg kell rendelni vagy megy alapból? Mert a netes azonosítókkal nem enged be.

Ja egyébként volt régebben olyan téma, hogy hogy mehet negatívba az internetkártya egyenlege. Pl. jelenlegi egyenlegem mínusz akármennyi Ft. Amit a bank zárolásra elkülönít az nem lehet negatív. Értelemszerűen ha nincs meg a kellő fedezet a számlán a vásárláshoz, akkor nem tudnak se zárolni, se levonni. Tehát az egyenleg a netkártya számláján csak úgy mehet mínuszba, hogy a pénzt sikeresen zárolják, az eladó megkapja az összeget, a bank meg von x nap múlva, de ha közben pl. nőtt az árfolyam, akkor a levonás után átkerülhet mínuszba az egyenleg.

Olyanról azért igen ritkán hallani, hogy több százezer Ftnyi negatív egyenleget halmozott fel valaki. Ha csak az illető nem költ milliárdokat a netkártyájával, hogy a konverziós különbségekből ilyen sok összejöjjön. :DDD

(#32) gtasystem


gtasystem
őstag

Re: Cib internetkártya Logout cikk

Valóban ez tűnt eddíg a legjobb megoldásnak, már jó ideje használtam is ezt a kombinációt azonban a napokban problémák merültek fel.A Paypal és a Clickbank "azonosíthatatlan kártya" hibaüzenettel dobta vissza a Cib internetkártyát. A Google 3 nap késéssel ugyan meg tudta terhelni az adott összeggel de a hibaüzenet ugyanaz az volt az azonnali terhelés időpontjában.Úgy néz ki valami nem stimmel a mastercard körül a Cib- nél pedig csak néznek pöszén mert ugye hozzájuk el sem jut a terhelés és még csak mondani sem tudnak semmit hogy mi lehet a baj.
Kezdem bánni hogy lecseréltem a jó kis KDB bankos Visa dombornyomottamat ( anno ez volt az egyetlen amihez letét nélkül hozzá lehetett jutni) erre a Cib-es internetkártyára.
Szóval internetes vásárlásra most per pillanat én nem ajánlanám.
Szerencsére már a Cib sem kér letétet a Visa dombornyomottért úgyhogy én azt javaslom.
Nekem a Visával még nem volt bajom de még emlékszem rá hogy pár éve csak néztek rám hogy mit akarok az OTP-s mastercard dombornyomott(!) kártyámmal amikor vásárolni akartam vele egy külföldi site-on.Ezentúl egyértelmű hogy csak Visa.

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#33) cocka válasza gtasystem (#32) üzenetére


cocka
veterán

Hát azt azért nem hiszem, hogy a paypal direkt a Mastercard kártyákra pikkel. Itt szerintem csak átmeneti hiba lépett fel. Már nekem is volt olyan, hogy nem tudtam fizetni, mert valamit bénázott. Másnap meg jé, simán ment.

Sajna én nem tudok KDB-re váltani, mert itt olyan bank nincs. :B

Nem kér? Ez tapasztalat vagy csak hallottad? Mert én inkább azt hiszem el, amit a díjszabásukban leírnak, ott viszont édes mindegy milyen dombornyomottat rendelsz, az induló letét 50 ezer és nincs odaírva, hogy egyedi elbírálás alapján akár el is engedhetjük. Asszem jövedelemátutalás se kell és kiveheted azonnal.

Akkor a gyakorlat ezek szerint azt mutatja, hogy ingyen is hozzájuthatsz? :F

Nekem egyelőre jó ez. Van még 2 lehetőségem, ha esetleg nekem is beszarik.

Kicseréltetem a netkártyát vagy ha a cserélttel sem megy, akkor használom a dombornyomásmentes MC-t. :P Ha azzal sem, még mindig ott a lehetőség másikra cseréltetni vagy egy dombornyomottra, bár ezeknek ugye van némi anyagi vonzata.

(#34) gtasystem válasza cocka (#33) üzenetére


gtasystem
őstag

Nem pikkel a paypal, szvsz a mastercard rendszere nem olyan jó mint a visáé.(már 2 alkalommal volt gondom mastercarddal, visával még soha.) vagy valamilyen frissítést vagy karbantartást csináltak passz..
de gondolj csak bele ha épp leütsz az ebay-en valamit aztán fizetni meg nem tudsz..
kicsinyég kellemetlen és még te magyarázkodhatsz.

Visa classicra 50e ft egyenleget kér a rendeléskor a Cib de nem letétként hanem felhasználható.nem kell jövedelemátutalás sem.szóval ingyen hozzájuthatsz.
gondolom rájöttek hogy érdemesebb így csinálni ha ügyfeleket akarnak.:-)

anno én is örültem a cib netkártyának de úgy látszik az "olcsó húsnak híg a leve" effekt itt is bejön a képbe. :(((

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#35) Sethdobaloah válasza cocka (#31) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

wap: ahogy megbeszélted az ügyintézővel. alapesetben nincs beállítva, mert nagyon kevés üf használja. Kéred, bármikor (persze ingyen) beállítják, aztán u.a mint az ibank.

negatív egyenleg: jól látod hogy működik, annyit tennék hozzá, hogy a kártya éves díja is negatívba viheti (max 800 huf jelenleg)

domborkártya: 3 hónapos szlamúltal cibnél biztosan, de sztem bármely banknál adnak már dombornyomott kártyát. (letét nélkül)

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#36) cocka válasza Sethdobaloah (#35) üzenetére


cocka
veterán

De a 800 Ft-ot nem a rendes számládról vonják le? Nem tudom, mert nekem ez 0 Ft.

3 hónapos számlamúlt és a két szép szemem elegendő hozzá? :DD

(#37) Sethdobaloah válasza cocka (#36) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

minden kártyadíjat a kártya fedezeti számláján terhelnek, max neked díjmentes az internetkártya (3 lakossági számlából 2-nél az)

dombornyomott kártyát meg nem a 2 szép szemedért adnak, hanem a 3500 ft-os kártyadíjért ;) (mondjuk most az első évre utasbiztosítást is kapsz ezért)
No meg tegyük hozzá, hogy ha elveszted/lopják, és tiltani kell, egy dombornyomott kártyánál ez 10.000 Ft, amit te fizetsz... electron kártyánál meg 1000.
Szal felvágásból nem biztos hogy megéri :) főleg mert már a platina kártyák a menők.. :) azt meg úgye kapsz :D

...csak én vagyok helikopter?

(#38) cocka válasza Sethdobaloah (#37) üzenetére


cocka
veterán

És a platina mit tud? Kinyalja a segged? :DDD

A kártya díj most mellékes, asszem 3500 Ft nem vág földhöz, csak az érdekelt volna, hogy az igényléskor és már meglévő számlával kell-e tejelni 50 ezret.

Mindegy, jó nekem a dombornyomásmentes. Viszont amit nem nagyon csípek benne, hogy amikor vásárolsz vele (nem neten, hanem hagyományos boltban), akkor nem kér pint. Azt hallottam, hogy a pin kérés két dologtól függ.

1. Melyik banké a pos.
2. Milyen típusú kártyád van.

Valahogy így néz ki:

1. otps pos + otps elektronikus kártya -> kér pint
2. k&h-s pos + k&h-s elektronikus kártya -> kér pint
3. otps pos + otps dombornyomott kártya -> kér pint
4. otps vagy k&h-s pos + nem otps vagy k&h-s kártya -> nem kér pint

Vagy esetleg tévednék? :D

(#39) Sethdobaloah válasza cocka (#38) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

hát lehet hogy így van ezekben az esetekben, de 2 dologtól függ:

1: kártyakibocsátó bank mit kér
2: elfogadó bank mit kér

Cib nél ez így néz ki: a banknak tök mindegy kér -e a vásárlásnál a terminál tulajdonosa PIN-t
az elfogadóhelyek meg általában összeghatárhoz kötik, hogy kérik -e.

Szóval reklamálnak sokan, hogy miért nem kéri a kártyájuknál a PIN-t, de bele kellene gondolni először:
ha egy tranzakció PIN kóddal történik, azért a bank nem vállal felelősséget. Ha egy 500 ft-os tranzakciónál a mögötted jövő lenézi a PIN-t, és ellopja a kártyád, így jártál, ha nem veszed időben észre, és leszednek róla egy ATM-nél jó sok pénzt :)
Ellenben ha a bankártyád ellopják, és sikeresen vásárolnak vele boltban PIN nélkül, akkor az a bolt felelőssége, és a pénzed viszontlátod. (szokásos ügye... személyi kell a vásárláshoz, és ellenőriznie kell az aláírást is. más kérdés hogy a legtöbb helyen ezzel nem foglalkoznak, mert inkább benyelik azt a kevés visszaélést, mint hogy a pénztárosoknak fizessenek a több munkáért.)

Persze örök igazság: a kártyádon olyan limitek legyenek, amik a te napi igényeidet kielégítik. A bank meg biztosít neked rengeteg lehetőséget, hogy a limited változtasd ha a szükség úgy hozza.
Nálunk ügye CIB24, wapbank ha a vásárlás közben jut eszedbe.

(egyébként nem a platina kártya nyalja ki a segged, hanem a bank, ha már ilyet kapsz ;) személyi bankár, meg ilyenek... )

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#40) cocka válasza Sethdobaloah (#39) üzenetére


cocka
veterán

Hát erről a pin kód kérésről van egy érdekes sztorim. A mávnál szoktam fizetni kártyával, ott ugye otps a pos. Otps visa electron ugye ez esetben mindig kér pint.

Na történt egyszer, hogy megyek a pulthoz nézem a kijelzőt: x összeget mutat, kérdi, hogy helyes-e. Ugye a pult mögül a másik nyomógombos készülékkel a pénztáros elvileg resetelni tudja az egészet úgy, hogy az üdvözöljük felirat jelenjen meg. Ez a helyes-e szöveg csak nem akart eltűnni továbbra is ott figyelt. Közben a nő folyton kérdezgetett, hogy na most mit mutat, mondom mindig ugyanazt.

Na végül nem kellett sem nyugtáznom az összeget, sem pin kódot beírni. Kinyomtatta a bizonylatot, orrom elé dugta, aláírtam. Agyő. Mondom ez így most hogy? Az összeg persze rendben volt, de ennyi erővel akár kétszer is lehúzhatott volna a lóvéval.

És ha nem írom alá a bizonylatot akkor mi van? Pl. egy ilyen esetben, ha esetleg mégis téves lett volna az összeg.

"reklamálnak sokan, hogy miért nem kéri a kártyájuknál a PIN-t,"

Mondjuk az tény, hogy gyorsabban lezajlik a dolog pin nélkül, mert néha 1-2 perc is eltelik a PIN OK és az ELFOGADVA felirat megjelenése közt. Így jobb szeretem, hogy nem kell erre várni.

"az a bolt felelőssége, és a pénzed viszontlátod."

Ezt a gyakorlatban hogyan lehet kivitelezni? Addig kaphatom vissza, amíg zárolva van az összeg vagy a levonás után is? Ha pl. kétszer zárolták az összeget..

Az aláírásról pedig annyit, hogy a bizonylatra rendszerint ritka ocsmányul kerül fel az aláírásom, a bankkártyán meg szépen van. Szóval akár még azt is bemasekolhatják, hogy a két aláírás nem egyezik. :DDD

Ja és még egy kérdés. Hát ugyebár a dombornyomásmentes MC-t lehet használni netes vagy telefonos vásárlásra is, ez mind nagyon szép és jó, mert azért mégis többet tud mint egy sima Visa electron, de mi van, ha egy nem internetes elfogadóhelyen az eladó szépen leírja a kártyaszámom, nevem, cvc2 kódom és mondjuk beveti a netes vásárlásaihoz?

Sajnos minden ott van ami egy ilyen tranzakcióhoz kell: név, kártyaszám, cvc2 meg lejárat. Szóval ettől kicsit parázok, de ugyanúgy igaz ez bármelyik dombornyomott kártyára is. :F

[ Szerkesztve ]

(#41) Sethdobaloah válasza cocka (#40) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

A tranzakció sebessége nem a PIN-től függ, hanem a terminál típusától. Jellemyően az otp terminálok a leglassabbak, mert kedvenc bankunk még rendelkezik betárcsázósakkal, amik ráadásul nem is bérelt vonalra csatlakoznak, szóval végig kell várni a tárcsázást, meg minden egyebet.
Leggyorsabbak már gprs-en keresztül kommunikálnak, tényleg 10mp belül megvan az engedélyeztetés.

Pénz visszafizetés meg úgy megy, hogy szólsz a bankodnak, ők küldenek egy formanyomtatványt, amit te kitöltve visszaküldesz nekik, aztán a bank elintéz mindent :)

Zárolásnál ez nem működik persze, ehhez már tényleges terhelés kell. A zárolt összeget minden esetben az elfogadóhely tudja feloldatni a bankkal, ha küldenek egy törlést a tranzakcióra. Illetve ha a bank hibájából marad egy összeg zárolva, akkor ők (értsd érkezett visszavonás, mégis ott maradt zárolva)

Dombornyomott kártyáknál valóban ez a veszély fenn áll. Tipikusan bizalmi kapcsolat vásárolni vele. De azért sose hagyd, hogy elvigyék a szemed elől :)
Egyébként az internetes vásárlásnál egy bank biztosítja a vásárláshoz a szoftvert. Ha alapból nem félsz attól, hogy a bankod csak úgy terhelgeti a számládat, akkor a vásárlástól sem kell félni :)
Mondjuk az írd meg a kártyád adataid mailben, és mi beterheljük neked a vásárlás összegét... szal nem így működik :) ettől óvakodj :)

...csak én vagyok helikopter?

(#42) cocka válasza Sethdobaloah (#41) üzenetére


cocka
veterán

Tehát visszatérve a témára. Mi van akkor, ha megint ilyen érdekes eset áll elő a terminállal, mint amit fentebb írtam, hogy a terminál vevő felőli oldalán se kép, se hang. Mondjuk a pénztáros közli, hogy fizetendő 2 ezer, és kinyomtat egy 15 ezres bizonylatot, amit ugye alá kéne írni. De mi van, ha nem írom alá? Köteles vagyok-e aláírni? Ha nem írom alá az attól még sikeres vásárlásnak tekinthető?

Erre a véletlen dupla terhelésre nem lehetne kidolgozni valami biztonsági koncepciót, miszerint, ha valaki mondjuk 10 percen belül ugyanattól az elfogadóhelytől, szórul szóra ugyanolyan összegű tranzakciót bonyolít, akkor a második automatikusan sztornózva legyen?

"Ha alapból nem félsz attól, hogy a bankod csak úgy terhelgeti a számládat, akkor a vásárlástól sem kell félni"

Hát hogy ON is legyek pont ezért van a cib internetkártyám. :DD

"és mi beterheljük neked a vásárlás összegét... szal nem így működik"

Ezt sejtettem. Viszont 2 dolog még mindig nem világos. Ugyebár vannak olyan tranzakciók, ahol nincs jelen a kártya. Szokták írni, hogy nemcsak az internetes, de a telefonos és postai vásárlás is ilyen. Ez utóbbi kettő hogy néz ki a gyakorlatban? Telefonon megrendelem a terméket és aztán bediktálom a kártyaszámot vagy mi? Ez azért elég meredek húzás. :F A postaiba meg bele se merek gondolni. :D Hát e-mailben semmi szín alatt nem adnám meg. :D

Az imprinteres megoldásnál meg azt nem értem, hogy ok hogy a kereskedő ad egy bizonylatot, amire az imprinterrel rányomja a kártyaszámodat, de.. miért kell ez az idióta formalitás? :F Ha pl. MC dombornyomásmentesed van, akkor ennyi erővel tollal is ráírhatná a kártyaszámot a bizonylatra, ami semmivel sem kerül nagyobb erőfeszítésbe, mint imprinterezni. Vagy van valami kikötés, hogy a kártyaszám a bizonylaton kizárólag nyomtatott formában szerepelhet? Szóval némi hasonlóságot vélek felfedezni a fenti három cnps és az imprinteres tranzakciók közt, mert mindkettőnél offline módon terhelik a kártyát. Tehát akkor tulajdonképpen minek az imprinter? :F

Ja egyébként még egyszer elolvastam a cibes díjszabást és ha 3 hónapja a bank ügyfele vagy tényleg nem kell semmilyen nagyobb összeg az igényléshez. Ez azért kicsit meglepett ismerve más bankok igénylési feltételeit.

(#43) Sethdobaloah válasza cocka (#42) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

1: ha elállsz a vásárlástól, vagy nem azt kapod/nem annyit terhelnek stb, mind mind abba a körbe tartozik, ahol meg kell várnod a tényleges terhelést, és utána a bank el tudja intézni a kártyareklamációdat. Legrosszabb esetben polgári peres úton. Blokkolt összeggel csak akkor tudunk foglalkozni, ha látványosan kétszer ugyanaz történt, de sokkal inkább ha valamilyen technikai okból nem esik ki blokkolásból az összeg. (értsd szar a rendszer, elfogadóhely beküldi az engedélyszámot, de mi abból csak 4 karaktert kapunk meg.)

(szóval ha a boltosnak amúgy készpénzes vásárlásnál nem hagyod hogy elfelejtsen 20k ból visszaadni, akkor kártyával sem nagyon vághat át. Ahhoz hogy maga a tranzakció sikeres legyen, nem kell az aláírásod. Ahhoz hogy be tudják terhelni, ahhoz kell. Ha megreklamálod, és hopp, nincs aláírás, a bolt benyalta. Persze aláírás nélkül meg nem engednek ki az áruval)

2: nem, nem lehet ilyet kidolgozni. Vehetsz 2 ugyanolyan terméket, egymás után :)

3: posta vásárlás az idegenbanki készpénzfelvételnek számít, az online tranzakció.
taxis imprinter, valóban offline, kegyetlen ritka jelenleg, ilyen problémát még nem kezeltem, ezért hülyeséget inkább nem mondanék :) de az 100% hogy csak dombornyomott kártyával működhet, mert csak azoknak van engedélyezve az offline tranzaktálás.
Így pl az MC unembossed kártyád alkalmas internetes vásárlásra, de erre nem.
(egyébként az imprinter is csak annyit csinál valóban hogy leindigózza a kártyaszámot, nevet cvc kódot, és valljuk be gyorsabb, biztonságosabb mint kézzel töltögetn)
Telefonos az passz. Simán lehet online és offline is, igazából gondolom csak annyi, hogy az adatokat egy ügyintézőnek diktálod, és Ő pötyögi be magát a tranzakciót.

akkor írok ide is egy örök igazságot :) minél kevesebb emberi tényező van egy tranzakció során, annál biztonságosabb neked :)
No meg amit írtak korábban is. Az hogy megszerzik a kártyaadataid, és visszaélnek vele, egy visszakövethető dolog. Egy terméket vesznek, ami valahova elkerül/ valahol felhasználásra kerül. Ezeken a pontokon bármit meg lehet fogni.

...csak én vagyok helikopter?

(#44) cocka válasza Sethdobaloah (#43) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ha jól értem az a konklúzió, hogy ha véletlenül kétszer terheltek valamit x hiba miatt, akkor alá kell írnom, ahhoz, hogy legyen mit megreklamálni a banknál.

"Persze aláírás nélkül meg nem engednek ki az áruval)"

És mi van, ha szolgáltatást vettem igénybe? Pl. megkajáltam egy étteremben, kártyával fizetek, kikalkulálja az árat a bizonylaton meg más szerepel, én meg nem írom alá. Vagy ott is köteles vagyok aláírni?

Hát azért 10 perc alatt elég sok minden történhet. :)

"Egy terméket vesznek, ami valahova elkerül/ valahol felhasználásra kerül. Ezeken a pontokon bármit meg lehet fogni."

Ez rendben van, már csak azt nem tudom, hogy én hogy bizonyítom, hogy x időponttól már nem én használtam a kártyát. :F

(#45) Sethdobaloah válasza cocka (#44) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Soha semmit ne írj alá, ha nem akarsz fizetni :)
Ha utólag kell fizetni, és nem tudsz/akarsz , fogalmam sincs mi lesz :) gondolom hívják a biztonságiakat ;)

Na akkor így zajlik egy tökéletes kártyatranzakció:
1: szeretnél fizetni -> elveszik a kártyádat -> lehúzzák (és ellenőrzik a személyazonosságod) (vagy goto 2) -> megmutatják neked mit akarnak terhelni -> te valahogy ezt engedélyzed (zöld gomb, akármi) -> bankba befut az engedélykérés -> zárolják a számládon a fedezetet -> visszamegy a terminálba a válasz -> pénztáros mosolyogva átnyújtja a cetlit -> te aláírod -> visszakapod a kártyád és a személyid -> mehetsz isten hírével -> pár nap múlva a bankba befut a tétel könyvelésre, és a számládról ténylegesen eltűnik a pénz, miközben a blokkolás persze megszűnik
2: offline tranzakció: nincs engedélykérés a bank felé, így nincs fedezetvizsgálat sem. Aláírod hogy fizetni akartál, kapsz erről te is egy papírt, a bankhoz egyszer csak eljut ez a terhelés, és levonjáka szládról, függetlenül attól, hogy van -e rá fedezet.

Bármelyik lépésnél hiba becsúszhat persze. Te ekkor előkapod a mobilod, és felhívod a bankod ügyfélszolgálatát, ahol megmondják neked, mi a helyzet az utolsó tranzakcióval.

Úgy bizonyítod, hogy nem szeretnél egy tranzakciót, hogy nem adod oda a kártyád :) nos ha fizetned kell, akkor gondolom valahogy behajtják rajtad.
Ha a bankártyád elveszted/ellopják, hívod a bankod és letiltod. Innen ügye neked már semmi dolgod, ha használják is a kártyád, az már a bank felelőssége.

Ha a bizonylaton más szerepel, mint amit fizetned kell, az ugyanaz mint ha nem adnának vissza a húszezresből, pedig te kevesebb mint 500 forintot költöttél. Nyilván nem vagy köteles aláírni, ugyanazt kell csinálnod mint készpénzes vásárlás esetén, ha bajod van az anyagiakkal.

Legrosszabb ami előfordulhat ugye, hogy valaki valahogy megszerezte a kártyaadataid, és visszaél vele. Első lépésben letiltod a kártyád.
Bankodtól kérsz egy kártyareklamációs formanyomtatványt, kitöltöd, visszaküldöd.
Ebben neked semmiféle bizonyítási kötelezettséged nincs. Egyszerűen jelzed, hogy vitatod az adott tételt. Persze illik beleírni minél többet, amit csak tudsz az adott tranzakció körülményeíről.
Innen megint a bank intézkedik.

Hja:) és igényelsz a bankodtól sms szolgáltatást :) nem hiszem hogy nagy összeg lenne. Nálunk havi 50 ft, és cserébe ha lehúzza a pénztáros a kártyád, egyből kapsz sms-t, az engedélykérésről. Elég sok kellemetlenségtől meg tud óvni.

Legyen ide is konklúzió:
a bankártya nem a készpénzt helyettesítő, hanem készpénzt kímélő eszköz.
Ha minden áron kártyával akarsz fizetni, akkor mindig legyen nálad 2 kártya. 2 külön banktól, és 2 külön kártyatársaságtól.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#46) cocka válasza Sethdobaloah (#45) üzenetére


cocka
veterán

Igen, azt tudom, hogy 50 Ft/hó. Viszont arról nem szól a díjszabás, hogy kártyánként 50 vagy kártyák számától függetlenül 50? Mert ez nem mindegy. :)

(#47) Sethdobaloah válasza cocka (#46) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

telefonszámonként 50 ft

...csak én vagyok helikopter?

(#48) Catrin


Catrin
csendes tag

Sziasztok!
Nekem simán ment a számalnyitás megminden, egészen az Internetkártya aktiválásáig :S Beléptem az Internet Bankba, hogy aktiváláom,de kiírta h nincs aktiválható kártyám. Amikor hívtam az üfsz-ot ott elmondták h itt kativálhatom, a neten meg valszeg nincs beállítva, de azt ők 2 órán belül elintézik, ez tegnap délben volt..... Most küldtem nekik e-mailt ha nem muszáj nem hívogatom őket, de kicsit bosszant...
Nem tudjátok, hogy mi ennek az oka? vagy mi a megoldás?

(#49) cocka válasza Catrin (#48) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom te hogy nyitottál számlát, én amikor megnyitottam, mondtam, hogy a netes is látszódjon a netbankban, hogy át tudjak rá ott vezetni. Megcsinálták.

Viszont az igen durva, hogy az aláírási kódszót neked kell megadni a bankban és az ügyintéző is tudhat róla.

Meg ilyenek, hogy a telekódot vagy mit ami a CIB24-hez kell, az ügyintéző szeme láttára pötyögöd be a telefonon, ami a pult mögött van? LOL

Jó mondjuk nem nézett oda, de simán leshet anélkül, hogy észrevennéd, a felhasználó azonosítót meg tudhatja, mivel a GIRO számlaszámod középső 8 jegye.

Azért ez elég aggasztó tud lenni és ahogy Sethdobaloah (remélem jól írtam) is említette, a számla megszüntetésen kívül, mindent el tudsz intézni a telebankban, ha ezt a két számot tudod.

[ Szerkesztve ]

(#50) spammer


spammer
veterán

OTP-ről szeretnék CIB számlára (Cibezz Mastercard) átutalni, de a számlaszámot nem fogadja el, 3 részből áll és betűk is vannak benne. Se egybeírva se külön nem fogadja el az OTP netbank.

GIRO számra próbáljam? Az nem csak CIB-en belül jó?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.