Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) powermause válasza 1 among many (#199) üzenetére

:D Az enyém akku-ja nem volt jó,másik, nagyobb lett bele véve.Mit mondjak?Egy nap és alig használtam!(A nagyobbal 8-9nap).
A hívásszám kijelzés, nálam állítható és működik is.Egy SIM-mel használom.Ütésállósága kiváló,port ilyesmit szintén bírja.Ja,valahol olvastam hogy a SIM-et( ha kettőt használsz),nem tudod számhoz rendelni.Vagyis minden "tárcsázásnál" + meg kell adnod hogy melyik kártyáról akarod indítani a hívást.Ezt, felfoghatod egyféle biztonsági megoldásnak is. :DDD

powermause

(#202) 1 among many válasza jimmedly (#200) üzenetére


1 among many
tag

jimmedly, powermause, elárulnátok, hogy hol vettétek a telótokat?

A homlokegyenest ellentétes beszámolók alapján kezd olyan gyanúm lenni, hogy két nagyon eltérő széria van belőle párhuzamosan forgalomban. Esetleg az egyik hamisítvány. 8-9 napig bírja az aksi kontra 1 napig, egyiknél van számkijelzés állíthatóság, másiknál nincs, tökéletesen elégedett tulajok, terepen megjáratott telókkal, kontra beázott, csati mellett nyákra rálátós darabokról beszámolók... Mintha nem ugyanarról a típusról lenne szó. Mindkét leírásból több olvasható magyar oldalakon. Ez nekem eléggé bűzlik.

Továbbá nagyon várom, h aki 2 simmel próbálta, ismeri a készüléket, az segítsen abban, hogy ki lehet-e kapcsolni az egyik sim elérhetőségét úgy, hogy a másik elérhető marad? Nekem ez sarkalatos kérdés. Bent voltam egy rózsaszín boltban, de az ügyfeles csak egy általános tájékoztatót tudott adni a dual sim-ről, egyáltalán nem ismerte ezt a készüléket.

Ott azt írták, hogy 2 féle van. A DSS típusban át kell kapcsolni, hogy melyik kártyát akarom épp használni. Na most az ugye nekem nem annyira jó, mert ha publikust használom, a családin nem érnek el. Akkor ez gyakorlatilag egy szétszedés nélkül sim cserélgetős dolog, nem igazi dual sim. Nem kezel egyszerre kettőt. A másik a DSA, ami mindkettőt a hálózaton tudja tartani egyszerre. Itt mindkét kártyával be kell lépni egymás után pin kóddal, ebből feltételezem, hogy ezekben akkor az egyiket tarthatom lekapcsolva is, míg a másik él, ha csak az egyikkel lépek be.
De ez csak feltételezés a részemről, azt sem tudom, a B25 melyik kategória. A leírás alapján mintha a kettő között lenne. Ha jól értettem, él mindkét sim, de ha aktívan használjuk az egyiket, azaz beszélgetés zajlik vele, addig a másikat nem kapcsolhatónak jelzi. Ha letettük, akkor újra mindkettő hívható. lesz. Vagy nem jól értettem?

(#203) jimmedly válasza 1 among many (#202) üzenetére


jimmedly
senior tag

http://www.speedshop.hu/termekek/67087/caterpillar-cat-b25-dual-sim.html speedshoptol vettem. Rom verzióbol tuti hogy több van, erre már mi is rájöttünk itt. De sajnos sehol nem akadtam a verziók nyomára a neten.

[ Szerkesztve ]

(#204) 1 among many válasza jimmedly (#203) üzenetére


1 among many
tag

Köszönöm a választ!

Sajnos semmilyen konkrétabb infót nem találtam a dual sim-es működéséről ezen a cikken felül.

Magát a dual sim standby üzemmódot is másnak írja le ez a cikk és a rózsaszínben kapott tájékoztató.
Ha az angol nyelvű wiki-n jól szerepel (remélem...), akkor 3 féle dual sim van: passive, standby és active.
A passzív, ami gyakorlatilag nem ér semmit, olyan, mintha egy sima telefonban cserélgetnénk a kártyákat. A standby készüléken mindkét kártya hívható készenléti állapotban, de kommunikáció alatt a másik kártya nem érhető el. Az aktív esetén jelzi, ha bejövő hívás van a másik számon (és gondolom váltogatni is lehet köztük, mint a hívásvárakoztatásnál).

" ...itt is csak dual standby módra van lehetőség. Azaz mindkét SIM együttesen van a hálózaton, ha pedig az egyiken telefonálunk, akkor a másikon nem vagyunk elérhetőek. Az viszont jó pont, hogy ekkor sem jelentkezik le a másik hálózatról."

Ez azt jelenti, hogy nem "nem kapcsolható"-t, hanem "foglalt"-at jelez, mikor hívnak, miközben a másik kártyán beszélek?

Arról sajnos továbbra sincs semmi infóm, hogy ki tudom-e kapcsolni az egyik sim-et úgy, hogy a másik továbbra is él.
(Meg arról sincs, hogyan lehet, hogy egyik tulajnak 1 nap alatt lemerül és beázik, másiknak meg 8-9 napot bír és fasza.)

(#205) jimmedly válasza 1 among many (#204) üzenetére


jimmedly
senior tag

Engem a rom kérdés érdekel egyre jobban. Az h volt akinek rossz volt az akkuja az szerintem benne van a kalapban. Beázni szerintem csak úgy tud h nem nyomjuk rendesen a helyére az usb dugóját. Egyébként nagyon masszív.

(#206) 1 among many válasza jimmedly (#205) üzenetére


1 among many
tag

Akkor remélem, hogy nem neked volt szerencséd az adott darabbal, hanem csak annak a pár embernek pechje, akiknél nem volt jó.

Nekem nagyon fontos lenne tudni, hogy ki lehet-e kapcsolni az egyik sim elérhetőségét úgy, hogy a másik elérhető marad?

Nagyon hálás lennék, ha ezt ki tudnád próbálni. Családtag, kolléga stb. sim-jét ha kölcsönkéred, biztos pár perc alatt ki tudnátok próbálni, mi a helyzet, ha kettő van benne.

(#207) powermause válasza 1 among many (#206) üzenetére

Én kéz alól vettem egy kollégától.De vadi új volt.Sajnos ebben a sim kártya kérdésben nem tudok segíteni. :B

powermause

(#208) jimmedly válasza 1 among many (#206) üzenetére


jimmedly
senior tag

Meg lehet csinálni a sim kikapcsolást,kipróbáltam. A beállítás, kettős sim beállítás. Ott ha két sim nyitva, akkor mindkét kártya elérhető. Ha azt bálasztod h sim1 nyitva, akkor csak az elérhető, a másik nem elérhető. Term lehet a sim2 is aktív egyedül.

(#209) Ringloszilva


Ringloszilva
tag

Az én verziómban is kikapcsolhatóak a simek, ha egyet használok akkor mindegy melyikbe teszem. Ha kettőt használok, akkor van olyan menüpont, hogy a két sim felcserélése, tehát ami eddig 1-es volt az lesz a kettes és fordtva. Továbbá letiltható az egyik sim ha nem használjuk. Igazából nézegettem én is olyan telefonokat, aminél mindkét sim aktív telefonálás közben is, de nem találtam még drága pénzen sem.
Aztán elgondolkoztam, hogy nem is kell az nekem, hiszen minek? Ha már egyiken fogadtam hívást, akkor a másikon miért akarnék? Pl beszélgetek a munkáról a főnökömmel a céges ügyekről és közben a privát simkártyán meg fogadjam a nagymamát aki azt kérdezi, hogy mit süssön a karácsonyi látogatásra? Ez nevetséges. Gondolkozzunk két vonalban. Ha két külön telefon lenne, akkor se venném fel a másikat míg az egyiken beszélek. Továbbá mindegyik szolgáltatónál van hívásértesítő. Vagyis ha nem vagyok elérhető, akkor jön egy sms, hogy kerestek erről és erről a számról. Akkor meg miért kellene, hogy aktív legyen hívás közben is a másik sim?
A minőség az olyan amilyen, kínai. A csatlakozó dugója az nekem picit kiáll, nem tudom, hogy normális-e vagy fröccsöntési hibás. Nem dobtam még vízbe. Így nem tudom beázik-e. Az akku nekem is jól bírja, 2 simmel is egy hét. Amikor az akkuszintjelző nullát mutat reggel, akkor is kibírja vidáman egy napot estig amíg töltőre teszem. Most az, hogy valakinek1 nap alatt lemerült, az egyértelműen aksi hiba, szóval csere. Ez előfordul iphone vagy bármilyen csúcstelefonnál. Ez miatt nem itélek el egy márkát mert becsúszik egy baki.
A csengőhangok tényleg gázak, de simán és könnyedén cserélhetőek. Ez nem okostelefon, miért nem lehet ezt felfogni? Ráadásul a kínaiak hogyan tudnának több millió embernek a kedvére tenni? Nem vagyunk egyformák, egyiknek ez tetszik, másiknak az. Most ezért lehúzni egy telefont mert bénák a csengőhangjai, az szerintem butaság.
Nem egy csúcstelefon, de amire kitalálták arra jó.

[ Szerkesztve ]

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#210) powermause

Esetleg valaki párosított már számítógéppel bluetooth-on keresztül?Mostanra megtanultam :W elég gyorsan beírni a kódot,de nem fogadja el.Kérdésem az lenne,hogy a telefonba, a számítógép 12-jegyű azonosítóját kell beírni, vagy a saját 12-jegyű kódját?Valamint a gépnél is, mely azonosítót kell beírni saját/telefon? :F

powermause

(#211) Ringloszilva válasza powermause (#210) üzenetére


Ringloszilva
tag

Mi az, hogy a gép saját kódja? Ezt nem értem. Amúgy már írtam, hogy sikerült igen. Azt is írtam, hogy sokra nem mész vele mert nem tud névjegyszinkront, se naptár szinkront, hogy naponta kétszer csatlakoztatni kelljen. Csak objektum átvitelre képes.
Nem emlékszem melyik adja a kódot, de kezdelek megsajnálni, hogy mennyit szenvedsz. Mindjárt törlöm a párosítást és megnézem.

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#212) Ringloszilva


Ringloszilva
tag

Megnéztem. Igazából most már nem kellett mégegyszer megadnom a kódot. Csak megkérdezte a telefon, hogy elfogadom-e (amit a pc ad). Amit ott mutat a visszaszámlálós ablakban. Amúgy 30 másodperc alatt kb háromszor be lehet szerintem pötyögni 6 számjegyet.

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#213) powermause válasza Ringloszilva (#212) üzenetére

Nekem vegyesen ad 12számjegyet és kisbetűt....Milyen 6 számjeget említettél? :)

powermause

(#214) Ringloszilva válasza powermause (#213) üzenetére


Ringloszilva
tag

Akkor vidd el szerelőhöz. Mást nem tudok javasolni.

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#215) powermause válasza Ringloszilva (#214) üzenetére

:D

powermause

(#216) Ringloszilva válasza powermause (#215) üzenetére


Ringloszilva
tag

Ha nem laksz túl messze, akkor 5 ezerért megcsinálom neked 😀. A tudást meg kell fizetni :).

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#217) powermause válasza Ringloszilva (#216) üzenetére

:U ...adok 6rugót és jöhetsz messziről is.Bár, nem hiszem hogy megéri.Inkább feladom neked postán a gépemet meg a mobilomat. :D

powermause

(#218) bigsee


bigsee
addikt

Megpróbáltam én is, egy Motorola Bt dongle lett bedugva a gépbe, W8 felismerte, majd csatlakoztattam, 8 számjegyet kellett beírni a telefonba. Már párban járnak :)
A szoftver verzió ugyanaz mindegyikőnknek, ha jól tévedek!

szerk:
Khmmm... egy Lumia 635-t is csatlakoztattam, na ott eljátszotta a PIN kód dobálós dolgot, felajánlott olyan három kódot, töredékmásodperc alatt el is tüntette őket, nem volt idő beírni. De a telón egy Bt ki-be segített, utána már csak egy kódot adott meg, amit be lehetett írni szépen.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#219) Domike84


Domike84
csendes tag

Sziasztok,

Telefonról le lehet menteni valahogy a telefonszámokat ha a kijelző nem működik?
Telefon megy menübe lépked, géppel össze lehet kötni... de a kijelző tök fehér.
A számok lennének a fontosak + a hívásnapló.

Ötlet valakinek?

Köszi előre is :R

(#220) jimmedly válasza Domike84 (#219) üzenetére


jimmedly
senior tag

Szerintem nem tudod megoldani. :-(

(#221) Domike84 válasza jimmedly (#220) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi!

Nem tudtam sajna :( Veszett minden! Kijelző is lett rá rakva másik de nem ment vele :( Szóval Sim-re mentsen akinek fontosak a számok :)

[ Szerkesztve ]

(#222) *VARJU* válasza jimmedly (#143) üzenetére


*VARJU*
tag

Szevasz(tok) !
Én már több mint 1 éve hasznákom ezt a telót, és igenis van rajta email kliens :) meg telszám beállitás küldéshez vagy titkositáshóz :D

(#223) Ringloszilva válasza *VARJU* (#222) üzenetére


Ringloszilva
tag

És beavatsz minket abba a titokba, hogy hol vannak ezek a nyalánkságok?

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#224) *VARJU* válasza Ringloszilva (#223) üzenetére


*VARJU*
tag

1 - Ha email-akkor üzenet, üzenetkezelés kat, és az alján van lapoz csak le :)
én a gmailt használom, be is van állítva csak a cím és jelszó kell és már is megy!
2 - Hívószám beállítás küldéshez- tiltáshoz, kat hívásközpont kat hívásbeállitás kat sim1 vagy sim2 beállitás és kat hívófél azonositó :DDD

(#225) Ringloszilva válasza *VARJU* (#224) üzenetére


Ringloszilva
tag

Szóval, hol is?

Lehet, hogy újat írok, de már kitárgyaltuk, hogy nem egyforma szoftverezéssel jönnek ki ezek a készülékek.

[ Szerkesztve ]

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#226) *VARJU* válasza Ringloszilva (#225) üzenetére


*VARJU*
tag

Itt!

(#227) *VARJU* válasza *VARJU* (#226) üzenetére


*VARJU*
tag

feketében jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#228) Ringloszilva válasza *VARJU* (#227) üzenetére


Ringloszilva
tag

Ezt írtuk, hogy nem mindenkinek ugyanaz a firmware van a telefonján. Megnéznéd, hogy mi a tiednek a verziószáma? A mienken témát se lehet váltani.
Letörted a kijelzőről a plexit?

[ Szerkesztve ]

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#229) *VARJU* válasza *VARJU* (#227) üzenetére


*VARJU*
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#230) *VARJU* válasza *VARJU* (#229) üzenetére


*VARJU*
tag

gépkezelő vagyok, csak kípróbáltam a láncal :DD

(#231) *VARJU* válasza Ringloszilva (#228) üzenetére


*VARJU*
tag

várjá má, a verziószámot hol lehet megnézni? :D

(#232) Ringloszilva válasza *VARJU* (#231) üzenetére


Ringloszilva
tag

Hehe, azt meg a mienk tudja :D

*#66*#

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#233) *VARJU*


*VARJU*
tag

valaki ezt szerette volna :)

(#234) *VARJU* válasza Ringloszilva (#232) üzenetére


*VARJU*
tag

ez?

(#235) bigsee válasza *VARJU* (#233) üzenetére


bigsee
addikt

Ja én, de már feladtam :DD A verzió pedig ez: z880_DUAL_O8_C_TC_20140522

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#236) jimmedly válasza *VARJU* (#224) üzenetére


jimmedly
senior tag

A tieden más rom van mint a mienken. Nekem egész egyszerüen nincsenek meg ezek a menüpontok.

(#237) jimmedly


jimmedly
senior tag

Jó lenne kideríteni hogy hol lehet, v hogy lehet romot cserélni.... Érdekes h Varju kollégáé egy éves darab, az enyém három hónapos és mégis az enyémen van butább rendszer...

(#238) jimmedly válasza bigsee (#235) üzenetére


jimmedly
senior tag

Ugyanez az enyém is.

(#239) Ringloszilva válasza jimmedly (#237) üzenetére


Ringloszilva
tag

Baromi egyszerű a válasz. A jótállási papíron a megjelölt szervizekben :)

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#240) jimmedly válasza Ringloszilva (#239) üzenetére


jimmedly
senior tag

Te érdeklődtél már a témában?

(#241) *VARJU*


*VARJU*
tag

Igaz én még nem próbáltam! de ha valaki próbálta, ossza meg tapasztalatát :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#242) bigsee válasza *VARJU* (#241) üzenetére


bigsee
addikt

Ezt komolyan letöltenéd innen? Csak a fájl nevét kell alul elolvasni... driverdoc...!!! :Y

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#243) *VARJU* válasza bigsee (#242) üzenetére


*VARJU*
tag

me mivan vele? :D

(#244) Ringloszilva válasza jimmedly (#240) üzenetére


Ringloszilva
tag

Nem, de ezer százalék, hogy olyan szoftvert tesz fel, amilyet akarsz. Ha szépen megkéred.

Azt a linket, amit a másik kolléga linkelt, azt meg minek próbáljam? A nevében is benne van, hogy micsoda. Nekem nem a PC-hez kell illesztőprogram, hanem egy másik ROM kell rá. Azt pedig így nem lehet megoldani. És bevallom, nem is akarok szarakodni vele. Kijátszottam magam 8 éve a Windoows rendszerű PDA telefonokkal. A szakember meg ráteszi 3 perc alatt rendesen, szerviz körülmények között. Akkor meg minek mókoljak?

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#245) grigo


grigo
őstag

Sziasztok
B25 tulajok véleménye érdekelne, hogy mennyire jól látható illetve állítható nagyobb betűméretre a menü szöveges része. Szeretnék egy ilyet venni előbb faternak aztán magamnak. Neki számítana, hogy esetleg szemüveg nélkül is jól látható legyen. Ilyen szempontból jó vétel lenne szerintetek?
Előre is köszönöm az infókat.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#246) jimmedly válasza grigo (#245) üzenetére


jimmedly
senior tag

Az én romverziómban nem lehet állítani a betüméretet.

(#247) bumbalaci55


bumbalaci55
tag

Sziasztok! Beléptem a klubba. A MM-ben vettem a telót de se karabiner se nem vot se memóriakártya. Nektek is :F

(a világon mindenből kettő van)

(#248) bumbalaci55


bumbalaci55
tag

Azt mondták nincs hozzá semmi, régen volt...

(a világon mindenből kettő van)

(#249) bigsee válasza bumbalaci55 (#248) üzenetére


bigsee
addikt

Karabiner volt, memóriakártya nem / Tkom. Dobozon nincs rajta a tartozékok listája?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#250) bumbalaci55 válasza bigsee (#249) üzenetére


bumbalaci55
tag

Nincs rajta a dobozon, még azt mondta az eladó, hogy a beszállítótól is függ mikor honnan kapják. A honlapon sem írták, hogy minek kéne benne lennie és kibontottunk vagy három másikat abban sem volt. Sebaj nem lényeg raktam rá egy szép bőr csíkot ha esetleg felakasztom valahová, jó lett így is ;]

(a világon mindenből kettő van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.