Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sdd2 válasza kcsa (#50) üzenetére


sdd2
veterán

De komolyan mondom, próbálkoztak az SE zöld bogyó némi módosítása utána készülékre rátenni de beperelte az SE őket mint a húzat. Hidd el itt is ez lenne.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#52) kcsa válasza sdd2 (#51) üzenetére


kcsa
veterán

Nézd, az általam linkelt webshopból kollégám rendelt egy noname BT headsetet, ami ránézésre kiköpött mása volt a Nokia egyik termékének, ellenben a fotó alapján márkajelzések nélkül. De megkapta a gyárihoz megszólalásig hasonlító dobozban, eredeti(nek tűnő) márkajelzéssel a kütyün és a tartozékain is. Aki nem tudja hogy nem eredeti, soha nem jön rá (kivéve az ultradörzsölt rutinos rókákat, és a Nokia embereit persze.)

szerk.: kicsit egyértelműsítettem a kusza mondataimat :D

[ Szerkesztve ]

(#53) bagkri01 válasza ZooLee (#37) üzenetére


bagkri01
őstag

Vizes, poros, sáros kézzel azért működnek az érintős telók, sajna a nexus-t nár kellett koszos kézzel nyomigálni néha. Egy munkavédelmi kesztyűben meg ezen sem találnád el a gombokat, a navigációs tárcsát még talán, de a többit nemigen.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#54) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Uhh, ez de ronda! :D

Mentalita'

(#55) luke.


luke.
aktív tag

"A munkagépeiről híres márka ezúttal a mobiltelefonok között próbál szerencsét, persze mi mással, mint egy strapatelefonnal."

Szerintem a CAT márkát cipőként jobban ismeri mindenki, mint munkagépként.

Amúgy meg szép kis strapamobil lett. :D

[ Szerkesztve ]

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#56) erneszt96


erneszt96
csendes tag

ahoz képpest hogy kezdő remek telefont hozott össze ez a cég. gratula neki.

jevcsák

(#57) Graphics válasza luke. (#55) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindenki rálátásától függ :)

Én azért úgy gondolom munkagépként még mindig egyértelműbben ez jut akár a laikusok eszébe is. De már várom a Komatsu telefont :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) sdd2 válasza kcsa (#52) üzenetére


sdd2
veterán

Hát passz, ha ez hamisítvány nagyon jól ki van dolgozva, nagyon strapaállónak tűnik, volt a kezemben, nagyon baró teló :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#59) Graphics válasza sdd2 (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem se hamisítvány, szögegyszerű, hogy Kínában készítik ezeket a telókat, ahogyan pl a Land Rover mobil esetében ,amely szintén MTK platformos.

Ezen semmi ördöngösség nincs, ott vannak pl a Maxell, vagy a MyAudio tabletjei, amik szintén így készülnek, van egy gyártósor, és úgy jön le , ahogy kérik, és olyan néven.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) kcsa válasza Graphics (#59) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk speciel a hamisítvány szót nem írtam le egyszer sem, csak arra utaltam hogy lehet hogy erre a termékre a nyomda tévedéséből került CAT felirat mondjuk C4T helyett :D

(#61) Graphics válasza kcsa (#60) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

*kamu , bocs :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#62) kcsa válasza Graphics (#61) üzenetére


kcsa
veterán

Hát van hogy elrontják a nyomtatást na :D

(#63) Graphics válasza kcsa (#62) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Véééletlenül, néha tényleg elszokták ;] :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#64) mrlujoak válasza kcsa (#48) üzenetére


mrlujoak
veterán

Tulajdonképpen nincs ebben semmi meglepő.
Jobban szét kellene szedni, hátha elárul többet a bele :)

Mindemellett nem az első, hogy egy-egy technikát, akár ház, akár beltartalom brandelik. Teszem azt a CAT lead egy rendelést, és az MTK szoftvert módosítják, a belsőre (IMEI matrica) burkolatra rászitázzák a CAT logót - annak beleegyezésével - és kész is a CAT modell.

Persze a neten ettől még fellelhető az a ház, akár nagyon hasonló szoftverrel. Ki tudja, lehet a linkelt nem cat modell volt előbb, csak később rendelt a CAT belőle saját verziót.

Egyébként én is sasoltam a pontos gyártót, hátha az akku, vagy az IMEI matrica árulkodik...

Az olcsó mp3 piacon is volt egy kifejezetten jellemző modell. Számtalan nnévvel, márkával árulták ezt a házat:

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#65) sdd2 válasza mrlujoak (#64) üzenetére


sdd2
veterán

Kerestem én is nyomait a gyártónak de nem volt benne semmi. Az akut az a cég gyártja aki a Nokia töltőket is, ennyit tudok.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#66) HuMarc válasza Prowler (#14) üzenetére


HuMarc
addikt

Valóban. "kicsit" hajaz az SE-re.
És a napraforgó kívül sárga belül fekete... Szóval ez NEM napraforgó!

(#67) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Egy biztos erős a cucc bírja azt amire tervezték.De nekem randa..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#68) ddekany


ddekany
veterán

Ezeknek komolyan ennyire drabálisnak kell lennie, vagy csak azért ilyenek, hogy érezze a vevő, hogy ez hú de strapa?

(#69) Radeon_5 válasza ddekany (#68) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Drabalisnak kell lenniuk, a fizika alapveto torvenyei miatt :)
Gumiperem nelkul (ami egyebkent sok divat "strapa" telefonrol hianyzik...) pl nem is strapa telefon igazan; ez pedig rogton drabalis megjelenest garantal :) Plusz vizet be nem engedo gombok es zarhato nyilasok mindenhol, gumiszigeteles belul, belulrol foliazott hanszoronyilas, stb. Ezert :)
Ettol fuggetlenul igy kepen ez mintha tenyleg kicsit mar indokolatlanul vastag lenne, lehet ramentek a "dizajn" miatt.. :D Meg ha 4000mAh akksi lenne benne, esetleg, de nem :)

Son of a Bit

(#70) sdd2 válasza Radeon_5 (#69) üzenetére


sdd2
veterán

Elég vastag az aksija, kapacitásásn ugyan nem látszik... :U De vaskossága ellenére nagyon szép strapateló szerintem.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#71) Kasya


Kasya
nagyúr

Szuper telefon, nagyon tetszik. A dual sim hatalmas elony es az ara is korrekt a marka es minoseg ellenere.
E-inket minek akartok? Annyival nem eri meg az a plusz fel-egy nap akksi ido azt a szenvedest, amit egy telefonnal adhat - pl. video, foto.
Ha egy geocachinget a jovoben meg beletuszkolnanak - ertelemszeruen gps-el - instant vennem, de igy munkara jelenleg nekem az S40 funkciok hianyaval keves. Amugy miert nem tudnak licencelni az ilyenre s40-et?
Amugy nem tudom ki dobta fel otletnek, de valoban jo lenne, ha a munkagepekhez adnanak ajandekba egyet. Elfogadnam a sok xar gyerekjatek helyett - mint kiicsinyitett modell, sapka, polo -, a munkaruha mas kategoria.

(#72) IstN válasza sdd2 (#49) üzenetére


IstN
tag

Szerintem volt ez a teló korábban a kínaiaknak, csak a CAT kiirt egy pályázatot a kiskínaik meg megbuherálták egy kicsit a saját koncepciójukat, és CAT-es logóval legyártottak x ezer dabarot, aztán köszönik szépen.

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#73) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Amíg olvastam a cikket, árban 35k-körülre gondoltam becélozni, de a végén olvasott ár ehhez nagyságrenddel több. Nemhogy ennyit, még a 35k-t sem érné meg, annyiért vannak jobb gépek a piacon, bár nincs rajtuk Cat logó....
(Az autómodellezésben nagyon bevált stratégia, hogy egy ismert európai elektronika, vagy kiegészítő gyártó /pl.: LRP/ elkezd autókat is kihozni a termék palettára. Ezt úgy teszi, hogy felkeres egy kínai gyártót, majd felmatricázza az SH S8 robbanós buggyját LRP matricával és onnantól az már LRP SH8 (esetleg még a TEAM is ado kerül, ami a top verseny verzió) és mindjárt a duplájába próbálják eladni a gépezetet EU-ban és a világ számos pontján, ami be is jön nekik, bár az még mindig az a kínai verda, csak brandelték)
És hogy kapcsolódik ez ide? Ha eddig nem esett volna le: a Cat gyorsan bevásárolta magát egy matricával és egy névvel. Ezzel az erővel olvashatnánk Makita vagy Jcb feliratot is ezen a telefonon.
Persze, nem kétlem, a minősítés azért komoly érdem, ha csak telefon és sms kell, akkor bitang jó választás, bár akkor inkább egy Ericsson R310 cápa, mert az retró, mert ehez képest filléres, csak épp nincs zseblámpa, és annak az árán már nem bukom egy centet sem, mert csak drágább lesz, főképp egy szép állapotú modell, stb.stb.stb... meg egyébként is, ki jön ma szembe egy R310-al??? :D :DD

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#74) Radeon_5 válasza Kasya (#71) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Bizony, ez egy jo otlet!
Az MTK helyett siman lehetne az ilyen tipusu telefonokban a jol bevalt S40, meg a Nokia is szedhetne erte penzt. Persze valami jo konstrukcio kene, hogy ne dobja meg nagyon az arat.

Son of a Bit

(#75) Maateeo


Maateeo
aktív tag

Elsö blikkre brutálisnak tünik, de nem tudni, hogy valójában mennyi bír. Tudása nem számottevö, de kicsit barátibb árral jó lehet azok számára, akiknek a telefonja extrém igénybevételt kell hogy túléljen..

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#76) ddekany válasza Radeon_5 (#74) üzenetére


ddekany
veterán

Kétlem, hogy a strapatelefonok magas árában az előállítási költség sok szerepet játszana, szóval valószínűleg oda áraznák be, ahova gondolják, feltéve hogy egy normál S40-es telefon ára fölé mennek egy kicsivel.

(#77) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

Nagyon kemény !! :DD :DD

(#78) Mixmonsterx


Mixmonsterx
csendes tag

Egyébként kínaba kb 200000 féle iphone másolatot gyártanak de
mégsem pereli be az apple

(#79) HuMarc válasza Mixmonsterx (#78) üzenetére


HuMarc
addikt

Mert nem tudnak kit beperelni. A szabadalmakat megsértő (vagy nem megsértő) Samsung-ot be tudják perelni, de egy telefon gyártóját, amire az van írva, hogy Apple, nem lehet megtalálni a gyártóját.

[ Szerkesztve ]

(#81) fleetcmd


fleetcmd
tag

Nekem az ilyenek mindig ott ássák el magukat, hogy az egyik softkey felirata "Kiválasz..." három ponttal a végén. Mert bizonyára a "t" betű már nem fért oda. Vagy hogy az "Üzenet írása" feliraton látszik, hogy a két pont az Ü betű száraitól balra helyezkedik el, vagy hogy az "Új partner hozzáa"-dása éppenséggel kiférne a képernyőre, csak levágják a képernyő közepén.

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#82) bigkrisz96


bigkrisz96
tag

Megvannak az MTK butaságai.
Ha egy picit lejjebb megy az ára, akkor megéri. :N

(#83) mercenaire


mercenaire
tag

Sziasztok. Kinéztem a telefont magamnak a Media M.-ban. Ha használ valaki ilyet, talán tud segíteni. Az érdekelne, hogy van e benne biztonsági billentyűzár funkció, mint pl. a Nokiákban? Tehát, csak kód megadása után lehessen belépni a menübe. Vagy esetleg olyan opció, mint a Samsung-nál, hogy bizonyos menüpontokat lehet kóddal lezárni. Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#84) mercenaire


mercenaire
tag

Hát, ez a topik sem pörög :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#85) shishadealer


shishadealer
csendes tag

a kinézet szerintem nem lényeg egy ilyen telefonnál, belsőre viszont szerintem korrekt!

A pénz csak papír és annyit ér mint a levegő. A világot forgató erő.

(#86) mercenaire válasza shishadealer (#85) üzenetére


mercenaire
tag

Kinézetre sem borzasztó. Sőt :) Igazából a szoftver része érdekelne. Elvileg a Huawei gyártja.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#87) meroly


meroly
veterán

Volt szerencsém hozzá élőben. Hát hatalmas (szó szerint) egy kütyü. Érezhető hogy eléggé strapás, viszont súlyra meglepően könnyű volt valóban. Fogásra és minden másra isteni, kicsit durung, de olyan helyzetben ahova szánták simán vállalható.

Impossible is nothing

(#88) mercenaire válasza meroly (#87) üzenetére


mercenaire
tag

Élőben én is láttam. A MM ben sikerült megtapogatnom. Hát elég brutális. Pont ilyen kellene nekem. Viszont félek a menüjétől. Valószínűleg sokkal kezelhetetlenebb, mint egy teljesen logikusan felépített Nokia menü. Ezért vacillálok rajta már egy ideje.Igazából nem volt lehetőségem használat közben ismerkedni vele. Utána tudnék reálisan dönteni, hogy kell e nekem. Jelenleg Nokia 3720-t használok. Bárcsak az tudna 2 simet kezelni :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#89) meroly válasza mercenaire (#88) üzenetére


meroly
veterán

3720 rulez :K Én is azt használok. Már a második előlapot eszem meg rajta ;]

Impossible is nothing

(#90) mercenaire válasza meroly (#89) üzenetére


mercenaire
tag

Na azt még nem cseréltem rajta .Igaz, hogy vigyázok is rá, bár jellegéből adódóan talán nem is kellene :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#91) meroly válasza mercenaire (#90) üzenetére


meroly
veterán

Az eredeti szürkémnek levált a fém kerete, egy darabig pillanatragasztóztam, aztán meguntam és vettem egyet, de csak sárga volt emberi áron. Most végre találtam szürkét, úgyhogy most megint szürke. Amúgy gyengülnek a kapcsok, mert ha leesik mindig elválik az oldalától. Múltkor pl a hátlap is és az akku is le/kiesett :Y

Impossible is nothing

(#92) mercenaire válasza meroly (#91) üzenetére


mercenaire
tag

Na az akkor elég szépet eshetett, mert én is ejtettem le egy párszor, de meg se nyekkent :)Viszonylag becsületesen összerakta a Nokia.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#93) meroly válasza mercenaire (#92) üzenetére


meroly
veterán

Még pörgött is és hajszál pontosan fejjel lefelé esett le, láttam az egészet, dehát nem volt mit tenni. Azt nem tudom mi lenne velem nélküle, egy sima telefont kinyírtam volna már 1 hét alatt ;]
Tényleg jól össze van rakva, de a mostani irányzatot elnézve nem sok esélyt látok hogy fejleszteni fogja a nokia, a többi (cat, sonim, stb) túl morbid külsejűek és nekem pl teljes vízállóság nem is kell. Amit IPxx-ben tud a 3720 az bőven elég.

Impossible is nothing

(#94) mercenaire válasza meroly (#93) üzenetére


mercenaire
tag

Sima telefonokat én is simán kinyírnám. Szinte minden napos eset, hogy a kocsiba beejtem az ülés mellé. Viszont amikor ki kell szednem, természetesen előre kell húzni az ülést és akkor tuti, hogy a telefon mindig csúszkál az üléssel együtt. A Nokia ezt a tortúrát zokszó nélkül elviseli.Egyrészt, miket említettél a sonim, Cat, stb horror áron szerezhetők be a Nokiához képest és nem vagyok meggyőződve, hogy annyival jobbak lennének. Régebben volt egy Samsung E 2370 es strapatelefonom.Nem került horror összegbe, viszont beleraktam az akváriumba és egy barátom felhívott. Láttam amint jelzi a hívást, kivettem és tudtam vele beszélni. Kb. fél percet vígan elvolt a víz alatt :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#95) meroly válasza mercenaire (#94) üzenetére


meroly
veterán

3720-al azért ezt az akváriumos dolgot nem merném megcsinálni. A lényeg az összkép, hogy strapának egyáltalán nem néz ki, mégis valamilyen szinten az. Olyan diszkréten megbújik ez a "funkció" is, az a jó benne.

Impossible is nothing

(#96) mercenaire válasza meroly (#95) üzenetére


mercenaire
tag

Ezt jobban én sem tudtam volna megfogalmazni. Rátapintottál a lényegére :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#97) Razarus


Razarus
tag

Ezek a két SIM-es telefonok (akár konkrétan a Caterpillar B25) egyazon szolgáltatóhoz tartozó, két kulön előfizetést is képesek egyidőben "aktívvá" tenni?

[ Szerkesztve ]

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#98) meroly válasza Razarus (#97) üzenetére


meroly
veterán

A dual sim szolgáltatótól független. Amit írsz az a dual típusától függ. Mindkét verzióban (active és standby) aktív mind a két SIM, a különbség az, ha az egyiken beszélsz a másik kikapcsolt (standby), a másik esetben pedig ugyanúgy megy a másodlagos sim is (active).

Impossible is nothing

(#99) Razarus válasza meroly (#98) üzenetére


Razarus
tag

Tehát, a dual sim képességnek teljesen mindegy az, hogy eltérő, vagy azonos szolgáltatóé a két sim kártya, illetve előfizetés?
Ha már kitértél erre is: a "dual standby" üzemmód nekem bőven jó, sőt, ez az optimálisabb működési mód.
-----------------

Magánvélemény a B25-ről:
Az iránytű tartaléknak jó (a többség térkép+iránytűvel és NEM gps-el navigál túrázás közben) és a csuklószíj is nagyon dicsérendő tartozék. A 2 GB-s mSD kártya tényleg kevésse érdekes, mert én például bele sem tenném a készülékbe, mert számomra teljesen szükségtelen a megléte. A telefon ellenálló képességeire van szükségem, nem tárhelyre.
A "nem éppen acélos betekintési szög"... jelenidő szerint ~30E Ft-os, dual sim-es, telefonálásra és esetenként sms küldésre készült "strapatelefonról" és nem divatmobilról beszélünk. Pld. Samsung Galaxy-kat sem láttam még vízbe dobálással tesztelni.
A B25-nek nagy pirospont jár a beépített FM antenna okán, mert így végre hanyagolni lehet a fülest, ami elveszik, útban van, sérülékeny, csak a bosszúság van vele. Meló vagy (hajó)túra közben hireket, útinfót és időjárást meghallgatni (max 3...5 perc) bőven jó a beeépített hangszóró, akármilyen minőségű is. Vezetéshez bluetooth füles kell, azt jónapot.
Kamera minőség: földmérők, terepen dolgozó mérnökök, művezetők sokszor szimultán telefonálnak és fényképézőgéppel dokumentálnak. Nem passzióból, hanem azért, mert muszáj és ezzel valószínűleg a B25 telefon tervezői/megrendelői is tisztában vannak.
DTK platform/megjelenés: olyan, amilyen, viszont én személy szerint magasról teszek a teljesen értelmetlen animációkra, effektekre és stilusokra. Felőlem monokrom is lehetne a kijelző, de a telefon tegye a dolgát hóban, szélben, esőben és esetenként sárba beleejtést is birjon ki. Amúgy -a videó alapján- a B25 valósidőben követi a billentyűleütéseket és itt ez a lényeg.
Internet képességek: miért KELL egy strapatelefonnak fejlett(ebb) internetképességekkel rendelkeznie? Csak drágább lenne, teljesen feleslegesen: "fészbúk" megvár otthon, e-mail szintén, ellenben munkát, kivitelezést egyeztetni, vagy ne adj' isten segítséget, mentőt hívni nem kell semmiféle internet. Ahová ez a telefon készült, ott még "beszélgetési" térérőért is néha egy közeli dombra kell felmászni.

Ami engem (mint a "strapatelefonok" célközönségének tagját) igazán érdekelne, az az érzékenység.
Magyarul: tessék elmenni egy olyan, mindentől jó távoli dombra, ahol már a dombtetőn is csak 1..2-es térerő van (mindegy, melyik szolgáltató, de persze mindegyik telefonban azonos szolgáltatóhoz csatlakozó sim legyen) és az összes hozzáférhető "strapafonnal" lehet elindulni lefelé a völgybe és figyelni azt, hogy melyik telefon mikor veszti el a kapcsolatot a hálózattal és a térerőért/kapcsolatért küzdés közben melyik telefon akkuja merül gyorsabban vagy kevésbe gyorsabban.
Ha idáig kibírtad a szómenésem, akkor kösz, hogy végigolvastad.

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#100) meroly válasza Razarus (#99) üzenetére


meroly
veterán

Igen, teljesen lényegtelen.
Érdekes, mindenki dual active-ot szokott keresni általában.

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.