Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Švejk


Švejk
őstag

A "kZenei téren" való kiszolgálást, kérlek javítsátok.

(#2) Sn00k


Sn00k
veterán

És még led lámpával megtámogatott kamera is van benne... LOL :C

3njoy the Lif3

(#3) Otisz


Otisz
őstag

Külsőre bejövős!

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4) Hans5341


Hans5341
csendes tag

Tesztvideóval valami nem stimmel. Nézzétek meg.
Viszont maga a teló tetszik. Talán mert van CAT bakancsom, de nem hiszem.
Bár nekem anno a Siemens M35/ME45/M65/M75/ME75 család is nagyon bejött és most a Sonim-ok is.

Soha többet Android. Végre megszabadulva mindkét droidos Samsung-tól. Végre. Éljen a WP, egy nyugodt, lefagyás, újraindulás, akadozás mentes, jobb világ!

(#5) lexter00


lexter00
őstag

Szerintem meg csúnya,de egy strapamobilnál ez nem szempont!

[ Szerkesztve ]

(#6) meroly


meroly
veterán

Egész jó kis tella, az ára se vészes és hozz a sonim tudását és strapabíróságát. Én még mindig azokat a telefonokat szeretem jobban, amik azért nem ennyire megerősítettek, mint pl a 3720, ezért nem is találok utódot, mert vagy defy vagy ezek a brutál csodák.

A video linkje nem műxik nálam.

Impossible is nothing

(#7) sdd2


sdd2
veterán

Rusi

"kZenei téren első látásra megfelelő kiszolgálást kapunk" ezt javítsd és videót majd linkeld be újra :) Jó teszt és a telefon tényleg elég masszív. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#8) ZooLee


ZooLee
őstag

Napfényben olvasható marad, de csak ha nem közvetlenül a kijelzőbe érkezik a fény.

Miért kell mindig elcseszni az ilyen telefonokat? Jó eséllyel aki ilyet vesz, az szabadban fogja használni, ott meg - ha jól emlékszem - előfordul direkt napfény. Miért nem lehet egy rendes, Garmin-féle transzreflektív kijelzőt beletenni? Ebben a méretben nem hiszem, hogy horror ára lenne. Ettől eltekintve ezek a készülékek tökéletesen megfelelőek lennének arra, amire kitalálták őket...

Z.

(#9) spuros


spuros
őstag

Hát ilyen is van.. Nekem bejönnek a strapafonok, de ez nem tetszik.

(#10) sdd2 válasza ZooLee (#8) üzenetére


sdd2
veterán

Túl milyen ül a kijelző, valószínűleg a sérülésektől való megóvás miatt.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11) Gercsa


Gercsa
senior tag

Értem, hogy nem sikerült lemeríteni az aksit, meg hogy ki voltak próbálva a funkciók, de azt be lehetne írni a cikkbe, hogy a félig merítés az mennyi idő alatt zajlott le.

Valamennyi támpontot azért adhatna, hogy 3 óra vagy 3 nap.

Vagy figyelmetlenül olvastam a cikket?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#12) j-cool


j-cool
tag

Daru mellé majd adják ajándékba :)

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#13) sdd2 válasza Gercsa (#11) üzenetére


sdd2
veterán

3 nap :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14) Prowler


Prowler
senior tag

Egyedi telefon az biztos, mondjuk szerintem a napraforgó formájú d-pad és a levél alakú híváskezelő gombok elég érdekesek. Biztos van valami rejtett környezetvédelmi mondanivalója is, bulldózerezz le kevesebb erdőt :D Viszont ez az MTK platform eléggé hasonlít a SE régebbi zárt rendszerére.

A videós link tényleg nem stimmel, nem láttam a félelmetes dunai hullámokat... :)

Veremivadék Undorkutya

(#15) sdd2 válasza Prowler (#14) üzenetére


sdd2
veterán

Majd fogod látni este, amúgy baró kis hullámok, kérdéses mennyi látszik a QVGA felvételen :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#16) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Én elfogadnám második (vész)telefonnak. Határozottan jól néz ki és ha az ember olyan helyen van, ahová egy 140.000 Ft-os okostelefont, de még egy 80.000-eset sem merne elvinni, viszont akkor nincs is rá szükség (sem idő az egyéb funkciókra), akkor pont elég ez a tudás.
Viszont a kijelzőért kár. Egy ilyen burkolat alá egy nagy fényerejű IPS paneles illene, ami direkt napfényben is tisztán látható.. bőven meg tudná védeni.
Mondjuk az az iránytű érdekes ötlet... aki olyan helyre készül, ahol kellhet, szerintem jobbat visz magával... inkább egy strapabíró GPS ugyanennyiért meg egy vészjeladó.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#17) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Ez sajna eleg gyenge teszt lett. Oke tudom, nem sok idot volt nalad (amennyit irtal kb 1 nap lehetett :) ), boltbol volt, stb, de mi akkor is tesztet vartunk (en), es nem egy minibemutatot.
Strapabirosagrol semmi (vizbemartottad, gondolom egy pillanatra, de meg ezt sem tudni), tesztfenykepek nincsenek, video sincs, akksirol semmit se tudni (legalabb azt leirtad volna, hogy az a fel akksi-ido mennyi _nap_ alatt merult le, a "nemi" beszelgetessel es videozassal).
Bocs de ez most szerintem nem jott ossze, semmi konkret nincs, ez rovid bemutato volt, nem teszt. Nem fikazas, csak velemeny, es altalaban egyebkent jok a tesztek az oldalon.

Son of a Bit

(#18) #01696768


#01696768
törölt tag

Apukàmnak tökéletes lenne. O csak telefonàl, max elolvassa anyukàm SMS-eit, ennél több nem is kell neki. Viszont nagyon mérnök, ezermester, ùgyogy tuti bejönne neki a külsö meg az irànytüves szìj. :C

Pont haldoklik a nokija, vennék is ilyet neki karàcsonyra -- dehàt max fele ennyiért. :U

(#19) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

A Defy is IP67-es, nem? Azon nem igazán látszik kívülről, ez viszont úgy néz ki, mintha egy atomkatasztrófát is túlélne, és mégsem... Akkor mégis miért van egy ilyennek létjogosultsága?

(#20) Beri78


Beri78
őstag

nagyon jó kis strapaphone, de szerintem a név nem fogja eladni....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#21) Radeon_5 válasza ígyvanferi (#19) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Azert mert a marketing az marketing...es nem szabad telot specik alapjan venni :)
En azt mondom, a stapatelefon jol birja a strapat, es ez latszodjon, erzodjon is rajta.
Plusz, egy ilyen tipusu telo NE legyen draga, onnan az egesz elveszti az ertelmet, szerintem el is csesztek ezt a kategoriat...vagyis en nem megyek bele a 100+ ezres Sonimokba.
Egy strapatelo lenyege sztem, hogy birja a kikepzest, es merjem dobalni, ne feltsem hogy baja lesz esestol portol viztol, es az ARA miatt se feltsem. Hiaba lehet eros egy Sonim, en egy 100ezres telot akkor is feltek, innentol ertelmet veszti az egesz. Vagy csak en gondolom igy?

Son of a Bit

(#22) bagkri01 válasza ígyvanferi (#19) üzenetére


bagkri01
őstag

A defy is IP67-es szabvánnyal rendelkezik. Én sem értem, hogy az ilyen telefonoknak, hogy van még létjogosultsága, a telefon tudása nagyon gyenge, külseje csúnya. Ha az ember vesz egy defy-t akkor minden egy kézben van, telefon, navi, internet és 47-ért használtan olyan állapotút veszel, mint az új.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#23) Radeon_5 válasza bagkri01 (#22) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Szerintem pont nem igy ertette, hanem hogy a szabvanynak hogy van igy letjogosultsaga.. :)
Egy strapatelefon legyen csunya es nem okos, es birja az akksija sokaig. A strapabirosag/hosszu akksiido es a szepseg/okossag ugyanis kizarjak egymast...szerintem a Defy-al te is elcsusztal a "divat-strapa" kategoriaba, ami szamomra legalabbis kevesbe ertelmes dolog.

Son of a Bit

(#24) boeing


boeing
senior tag

Na ezt pont nekem találták ki. :K

(#25) Guff válasza ZooLee (#8) üzenetére


Guff
csendes tag

+1
Vagy miért nem keszítenek e-ink alapu modellt is. Akkor a fogyasztas is csökkenne, a fény sem lenne gond. Egy ilyen alap telefonnál a nem szines kijelző sem lenne olyan nagy progléma, szerintem.

(#26) Srodney


Srodney
senior tag

szerintem simán az év híre...megalol

(#27) szeksziboj válasza Guff (#25) üzenetére


szeksziboj
tag

+1
- de hamár amúgy is buci-szerű, akkor egy 2000+ mAh akksi, hiszen ez melósoknak kell, ahol a pusztában/építkezésen nem tudja tölteni naponta :F
- jól látható kijelző dettó, szabad ég alatt történő melódia eléggé nem ritka :F
- alacsony ár... minek ilyen ha az árából veszek 5-10 sima mezei telót amit nem kell félteni ha megpurcan :DDD

Ezt a CAT logóval akarják eladni, nem a tudásával... :U

[ Szerkesztve ]

(#28) bagkri01 válasza Radeon_5 (#23) üzenetére


bagkri01
őstag

Nem szeretnélek megsérteni, de az értő olvasásoddal lehet egy kis probléma, hogy lehet ezt a mondatot félreérteni "hogy van létjogosultsága".

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#29) IstN


IstN
tag

Nekem anno Siemens M65-öm volt. jó volt pofás volt de strapamobilnak nem vált be. Azóta is nézegetem, hogy milyen strapafon lehet a nyerő, de egyenlőre nem tettem le a voksom semmi mellé sem. Ez a telefon szerintem el lett méretezve, vagy többet kéne bírnia mint IP67, vagy csak külcsíny a robosztus felépítés. Az ára nem hangzik vészesen, főleg a Sonimokhoz képest. Véleményem szerint aki strapafont keres (mint én is) annak az életstílusához, munkájához kell ilyen kütyü, ami elvileg nem követelne netezést, zenehallgatást stb. De akkor amit tud azt tudja nagyon és minden körülmény között, és épp ezért az árának sem kell az egeket vernie. Szerintem egy jó strapafonnak nagy aksi idő kell (amit erről a telefonról itt nem tudtunk meg) bárhonnan kifogástalan térerő (ehez mért antenna), és ha leesik egy 20m-es fenyőfáról se legyen baja. A dual sim az jó megoldás de ugyis céges telonak veszik, szóval inkább csak egy dolog ami miatt magasabb lehet az ára. Az hogy milyen a kijezlő mérete, felbontása engem nem zavarna ha vérbeli strapamobilt keresek (azért az sms-t el tudjam olvasni rajta). Amúgy nem rossz elgondolás, de lehetne egyszerűsíteni rajta és akkor az ára is egy olyan strapafonéra hajazna amit az ember nem sajnál ha tűzbe esik.

A videó linkjét én sem tudtam megnézni bár egy strapafonnál szerintem úgysem mérvadó.

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#30) kcsa


kcsa
veterán

Van egy olyan megérzésem hogy ennek a telefonnak kb. semmi köze a Caterpillar-hoz, kínai szitázóüzem gyártmánya. Pontosan ugyanilyen telefonnal szemeztem a napokban az egyik ismert kínai webshopból, csak hiányzott a "CAT" felirat, mondjuk az ár is más volt :D

(#31) ígyvanferi válasza bagkri01 (#28) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz! Már megijedtem, hogy hülye vagyok és nem tudok fogalmazni.
A szabvány az meg szabvány, a Defy-re sem csak úgy "ráírták", hogy IP67, azt bírja és kész. Ez is. Ez randa. Nem tud semmit. Nekem nem kéne, ellenben a Defy-vel.

(#32) sdd2


sdd2
veterán

Akik itt emlegették a Defy-t azoknak szól. IP67 megadja a víz és porállóság értékét de mondjuk a törésállóságot nem. Egy defy-t ha ledobsz betonra 3 méterről szerintem a minimum hogy szétesik és betörik a kijelző. Ez a telefon viszont hálta a borításnak szét tuti nem esne de szerintem kutya baja se lenne...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#33) Ati3120


Ati3120
tag

Biróm ezt a márkát a cipői miatt ,de ez a telefon nagyon csúnya iszonyat vastag . :F
Xperia tipo teszt lesz valamikor ???

(#34) haxiboy


haxiboy
veterán

Ezt a telefont tutira a telefon hajító versenyre tervezték XD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35) sdd2 válasza Ati3120 (#33) üzenetére


sdd2
veterán

Lesz nemsokára ha jól tudom :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#36) Radeon_5 válasza sdd2 (#32) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Igy van, ígyvanferi :) Ilyenekre gondoltam. Bizhatsz az IP67-edben, de abban is marha biztos lehetsz, hogy a Defy-d nem fog annyit birni mint akar csak egy 10000Ft-os Samsung B2100. Az hogy a hivatalos tesztekben szornak ra egy kis port, meglocsoljak 2mp-ig slaggal, vagy leejtik fel meterrol a szonyegre...na tudod mennyt er.

Son of a Bit

(#37) ZooLee válasza bagkri01 (#22) üzenetére


ZooLee
őstag

Ha az ember vesz egy defy-t akkor minden egy kézben van, telefon, navi, internet és 47-ért használtan olyan állapotút veszel, mint az új.

Aztán ah megpróbálod sáros, vizes, poros, mocskos kézzel, esetleg kesztyűben használni, akkor meg nem fog működni az érintőképernyő. A Defy az legfeljebb divat-strapatelefon, fiataloknak a Szigetre, vagy egyéb buliba, ahol nem árt neki a ráöntött fél korső sör, meg ha pogózás közben oldalba lökik az embert, de nem való valódi terepre.

Guff #25: Igen, ez érdekes kérdés, hogy miért nem csinálnak rendes e-ink alapú kijelzőt egy ilyen telefonba, egyedül a Motorola F3-ban volt, de ott meg jól elcseszték a szegmenses kijelzővel, az már azért nagyon kevés volt. Most viszont már van bőven különböző e-ink kijelző és vezérlő, lehetne rendesebbet csinálni.

Az akksinál tényleg kérdés, hogy mit bír, szerintem a minimum elvárás az erős használatnál (napi több órányi telefonálás) a 2-3 napi készenlét lenne. Ha ezt hozza, akkor nagy gonsd nincs vele.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#38) Ati3120 válasza sdd2 (#35) üzenetére


Ati3120
tag

Várom :C 1 Ft-ért van szolgáltatónál jó ár érte .

(#39) sdd2 válasza Ati3120 (#38) üzenetére


sdd2
veterán

Hát sokat ne várj tőle, elég fapados a specifikációt tekintve, gyakorlatban még nem tudom milyen.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#40) Ati3120 válasza sdd2 (#39) üzenetére


Ati3120
tag

Nekem lehet megteszi annyiért .Bár tényleg sokat nem várok tőle . ;)

(#41) szentespeter


szentespeter
tag

Elfogadnám. Túrázáshoz tökéletes lenne. De az árát azért megkérik...

/Sony Xperia Z/ PÜ-re illik válaszolni...

(#42) Radeon_5 válasza szentespeter (#41) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Neked is mondom, ha tenyleg erdekel, nezz utana a 2-3 eves Samsung strapa modelleknek. Batran turazhatsz veluk akarmit, es 3ad, 4ed annyiert megkapod, mint ezt.

Son of a Bit

(#43) kariad


kariad
senior tag

Ez úgy néz ki mint egy tank! Indulhat is bevetésre! :))

(#44) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jaj, ha ezt a párom meglátja - a CAT-nél dolgozik... :)

Elég értelmes külső, tipikus MTK-s belső.
Meglephetné dolgozóit a CAT egy ilyennel, amolyan bónusz/prémium keretében...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#45) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát nem szeretném ha ez a fejemre esne elég durvának néz ki :D

All→M8

(#46) Graphics


Graphics
Jómunkásember

47-ért nem is sok , és még a Caterpillar márkanévért se fogott vastagon a cerka.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Ferenczi Áko válasza Graphics (#46) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Egy szó jutott eszembe mikor megláttam a telefont: ZORALL.

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#48) kcsa


kcsa
veterán

Nnna akkor megpróbálom még egyszer: szerintem kamu kínai szitázóműhely terméke, nem CAT. És EZÉRT gondolom ezt.

(#49) sdd2 válasza kcsa (#48) üzenetére


sdd2
veterán

Már rég be lenne tiltva a gyártás mert a CAT figyel azért erre. Szerintem ezt a telót bérgyártásba csinálta kínai cég a caterpillarnak.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#50) kcsa válasza sdd2 (#49) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt remélem nem gondolod komolyan, ismerve a kínai szokásokat :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.