Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) m0py válasza mrx1212 (#950) üzenetére


m0py
tag

Ez a 2 dolog kezdesnek eleg is, plusz Magisk, ha kell root. Az OrangeFox tud mindent, amit a TWRP, csak sokkal jobb a kezelofelulete, meg vannak plusz funkcioi. Tul tudja elni a MIUI OTA updateket is.

(#952) lfarkas


lfarkas
aktív tag

Tisztelettel érdeklődöm a hozzáértőktől, Összefoglalót kaphatunk a közeljövőben, vagy ez a mobil nem kívánja a részletezést.

(#953) Viktor0610 válasza lfarkas (#952) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha valaki elkészíti, szívesen beállítom. :)

Samsung Galaxy A54

(#954) lfarkas válasza Viktor0610 (#953) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Köszi a plusz egyet. Te már "mókoltad" az X3-at?

(#955) Viktor0610 válasza lfarkas (#954) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Nem is tervezem. Nekem tökéletesen megfelel úgy, ahogy van.

Samsung Galaxy A54

(#956) lfarkas válasza Viktor0610 (#955) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Nekem egyetlen lehetőség hiányzik: A HANGRÖGZÍTÉS !!! Ahhoz meg kell az EU rom. Jól tudom?

(#957) mrx1212 válasza lfarkas (#952) üzenetére


mrx1212
tag

Hát igen jòl lenne valami rèszletesebb infò! Mert azèrt el lehet az rontani szerintem rendesen!

(#958) Graphics válasza lfarkas (#952) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ma megpróbálok egy alapot összeszedni.
Aztán később lehet kiegészíteni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#959) mrx1212 válasza Graphics (#958) üzenetére


mrx1212
tag

Előre is köszönjük!

(#960) Zsoleszhun válasza lfarkas (#956) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen, a xiaomi.eu beta és stabil rom tudja csak.

¯\_(ツ)_/¯

(#961) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!
Leadtam az igényt bl nyitásra, ugye 168 órát kell várnom. Kezemben a telefonnal meg tudom azt nézni valahol, hogy hány óra van még hátra ?

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#962) Graphics válasza meridaharcos (#961) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyitás + 1hét :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#963) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, nézegetem a külföldi teszteket, és több videóban, cikkben kritizálták a rendszerben lévő reklámokat és a felesleg plusz alkalmazásokat. A beállításokban van lehetőség ezeket a reklámokat teljesen letiltani és a számomra nem szükséges előretelepített alkalmazásokat törölni? Manapság mindegyik Xiaomi telefon ilyen? Gondolok itt még pl. a Redmi Note 9 Pro-ra. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#964) Graphics válasza junior11 (#963) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindenre van lehetőség :)

De lehet bele sem futsz sose reklámba. Pl. ha nem nyaggatod a biztonság alkalmazást, akkor nem ér ilyen.

Vagy pl. ha EU rom-ra váltasz, akkor sem.

Én gyári állapotában a biztonság app-ban találkoztam reklámmal. Az első indulásnál kikapcsoltam a reklám opciót, így nem jött semmi ilyen.

Általában kicsit túl van misztifikálva a dolog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#965) junior11 válasza Graphics (#964) üzenetére


junior11
veterán

Egyelőre nem tervezem megvenni, csak érdeklődöm, viszont reklámokkal kizárt, romolni nem fogok, dobozból kivéve és beállítva használom a telefonokat. Ha a beállításokban van erre lehetőség akkor okés. És az előretelepített felesleges alkalmazásokat el lehet távolítani? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#966) Graphics válasza junior11 (#965) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdés mire gondolsz.

Xiaomis appokat nem fogsz tudni törölni.
Google appokat sem.

Játékokat igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#967) junior11 válasza Graphics (#966) üzenetére


junior11
veterán

Xiaomis és Google appokat persze nem, játékok és hasonló feleslegekre gondoltam, igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#968) RoBos válasza junior11 (#965) üzenetére


RoBos
senior tag

Pont erről szól ez a mai cikk, h az EU tervezi, h törvényt hozna arra, h a userek el tudják távolítani az előretelepített Bloatware appokat a telefonokról!

(#969) Faby válasza junior11 (#965) üzenetére


Faby
senior tag

Ha belefutsz reklámba, ezen leírás alapján ki lehet kapcsolni.
Bár ez MIUI 10-re íródott, szerintem releváns.
Valamint, ezen alkalmazás XiaomiADBFastbootTools (magyar fejlesztés, ha jól tudom :C ) segítségével le lehet tiltani/törölni sok mindent, pl MIUI böngésző (chrome mellett felesleges), egyéb MIUI vagy akár Google cuccok.
(tesztelni még nem tudtam a Poco-n, a gyerek nem adja ki a telót a kezéből :Y, de minden más telefonomon - Redmi Note 4, Mi 9T, Redmi 5 plus - működött. Java kell hozzá.)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#970) tomboy0013 válasza Graphics (#966) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért ez így nem teljesen igaz. El lehet távolítani elég egyszerűen a Xiaomi meg Google app-okat is csak kell hozzá egy PC, de azt az 1-2 darabot amit törölni nem tudsz, le lehet tiltani.
[link]
Ez alapján kigyomláltam az F2-t.
Annyi, hogy ezt minden frissítés után meg kell csinálni mert újra települnek, pár perc az egész.

(#971) Graphics válasza tomboy0013 (#970) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont ezt nézem :R :)

Mondjuk még az ADB fület nem sikerült aktívvá tenni :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#972) giroud199 válasza junior11 (#967) üzenetére


giroud199
aktív tag

Nálam semmi reklám nem volt a global készüléken :U

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#973) hkari


hkari
őstag

Másnál nem volt olyan furcsaság, hogy a telefonkönyvbe jók a nevek, de az sms-ek között nem írja ki a számokhoz tartozó neveket? :F Nem igazán értem a dolgot.

(#974) lfarkas válasza Graphics (#958) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Köszönjük szépen ! :C :R

(#975) Zsoleszhun válasza hkari (#973) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen. Ez a Google tárcsázó és üzenetek egy hulladék a miui-hoz képest :)

¯\_(ツ)_/¯

(#976) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó, Volte ügyben érdeklődnék, szeretném használni. :B
Vodánál vagyok, elvileg nincs ott az ikon, azonban itt is írta valaki, hogy neki sincs kint az ikon, de működik.
Van erre valami teszt ?
Lehet ezt valahogy csekkolni ?
Köszi előre is ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#977) Viktor0610 válasza meridaharcos (#976) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teszt 1.

Teszt 2: ha hívás közben 4G- n marad a teló, akkor aktív a VoLTE.

Samsung Galaxy A54

(#978) öregpapa


öregpapa
tag

Üdv.Mindenkinek! Ez az első Xiaomi telefonom,és szeretném lecserélni a globál romot eu-ra.Lejárt a 168 óra és az a kérdésem,hogy a MI 8 fórum elején nagyon részletes összefoglaló van a rom cseréről, az alapján nekiállhatok-e. [link]

(#979) m0py válasza öregpapa (#978) üzenetére


m0py
tag

Alapvetoen ugyanaz a menete, csak nyilvan a linkelt fajlok helyett az X3-hoz valo cuccokat kell letoltened.
Recovery: OrangeFox R11.4 A10 | Alpha Unofficial
ROM: xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.2.0.QJGMIXM_v12-10

(#980) öregpapa válasza m0py (#979) üzenetére


öregpapa
tag

Köszönöm a gyors választ!

(#981) mrx1212


mrx1212
tag

Nos olvasgattam kicsit a témában, de egy kis ellentmondásba ütköztem a SYSTEM törlése kapcsán!?
Az igaz, hogy ez TRWP -re vonatkozik, de gondolom a OrangeFox nál is így kell eljárni?!
De most akkor mi van ezzel a SYTEM törléssel?

Xiaomi Mi8:
„Válaszd a Wipe menüpontot, majd az Advanced Wipe opciót
- Jelöld be az alábbiakat: Dalvik/ART Cache, System, Data, Internal Storage, Cache”

Poco F2 Pro:
„3 Wipe -> Advanced Wipe -> your data, cache, Internal storage, dalvik majd elhúzni jobbra a csúszkát. Vissza a főmenübe.
DONT WIPE SYSTEM OR YOU WILL BRICK YOUR DEVICE (amennyiben lenne közte System, azt nem szabad, de elviekben nincsen)”

(#982) meridaharcos válasza Viktor0610 (#977) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!
A szolgáltatónál nem volt bekapcsolva. Azóta bekapcsoltattam, működik, azonban ikon nem jelenik meg.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#983) m0py


m0py
tag

(#981) mrx1212: Szerintem systemet ne wipeold. Data, cache/dalvik, illetve internal storage (erdemes elotte kimenteni, ha van valami rajta).

(#982) meridaharcos: En is ma beszaladtam Telekomhoz rakerdezni, mert bekapcsoltam ugyan, de en sem latok ikont. Megnezte a srac, azt mondta aktiv, ugyhogy elvileg mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#984) tt_to


tt_to
tag

Sziasztok. Kis segítséget kérnék mert nálam lehet egy kis kavarodás van a ROM verziókkal kapcsolatban. A korábbi telefonom Global verziós volt, a verziója ....MIXM volt.
Az X3- nál meg a verziónál ez áll: MIUI Global Stabil 12.0.2.0(QJGEUXM). Most akkor ez Global vagy EU-s? Gyanítom global mert a google tárcsázó van benne és nincsen hangfelvevő, na de akkor a végének nem annak kellene lennie hogy MIXM?

(#985) m0py válasza tt_to (#984) üzenetére


m0py
tag

Az elvileg EEA ROM. [link]

(#986) Viktor0610 válasza tt_to (#984) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amiben van hangrögzítő, az nem gyári ROM.
A MIXM-ből készítik a xiaomi.eu-s srácok.

Samsung Galaxy A54

(#987) tt_to


tt_to
tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát, tehát ha jól értem akkor csak ez az egyetlen ROM jó hozzá amit M0py linkelt tehát ez a verzió: xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.2.0.QJGMIXM_v12-10
Az teljesen mindegy hogy nekem most milyen ROM van rajta (IN, EU,MI), az a lényeg akkor hogy ezt kell feltenni és akkor lesz a MIUI tárcsázó benne ha jól gondolom ugye?

(#988) Graphics válasza tt_to (#987) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem egészen így megy :)

Ehhez nyitni kell bootloadert :) stbstb. Ez egy hosszabb folyamat. Nem lehet csak úgy "cserélgetni"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#989) tt_to válasza Graphics (#988) üzenetére


tt_to
tag

Igen ezt olvastam korábban... tudom hogy van egy folyamata meg hogy kellenek segédeszközök hozzá, majd szépen lassan utánaolvasok mert nem csináltam még ilyet.
Bootloader nyitási folyamatot 10 perce elindítottam, aztán most ha jól olvastam itt tőletek akkor 1 hét helybetopi amíg engedélyezik. Addig utánaolvasok meg felkészülök, meg remélem majd Ti is segítetek akik csináltak már ilyet. :R

(#990) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Sziasztok!
Hogy van az ,hogy az AIDA 64 a POCO X3 NFC telefonom processzorát sima 730 nak látja a 732G helyett? :U

(#991) Goose-T válasza S.O.S. (#990) üzenetére


Goose-T
veterán

Az csak úgy lehet, hogy ez a proci annyira új, hogy az AIDA64 még nem ismeri fel rendesen. Ez nem is meglepő annak fényében, hogy ezzel a telefonnal debütált kevesebb, mint egy hónapja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#992) S.O.S. válasza Goose-T (#991) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !
Nekem is az a gyanúm.
Jeleztem a program készítői felé a problémát két napja, de még nem kaptam választ ! :D
De több helyen azt irják,hogy 300k kell hogy legyen az antutu de nekem 4-5 mérés után is 280k körül van ... :F
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#993) meridaharcos válasza S.O.S. (#990) üzenetére


meridaharcos
senior tag

CPU-Z esetleg ? :F

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#994) S.O.S. válasza meridaharcos (#993) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !
A cpu-z sajna nem irja ki a proci nevét .. :D
De próbáltam már több programmal és egyik se jól irja.. :DDD
A gyártó információja szerint az antutu az 300 k kellene lenni..

[ Szerkesztve ]

(#995) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

(#996) jackbacsi87 válasza S.O.S. (#994) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Kellene lenni....aztán ha megnézed a teszteket, 279k és 302k között minden van.

[ Szerkesztve ]

(#997) Graphics válasza S.O.S. (#995) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyira nem foglalkozik az AnTutuval... Használni vettem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#998) gabeunit


gabeunit
tag

Szerintetek hányas Android foverzioig frissítésnek valamint hányas MIUI-t kapjuk meg még? (Nem ismerem a xiaomi frissítési hatékonyságát)

(#999) junior11 válasza gabeunit (#998) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem egy android főverziót mindenképp, aztán ki tudja...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1000) S.O.S. válasza Graphics (#997) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !
Annyira én se ha nem hangsúlyozták volna ki ,hogy ez mennyivel jobb a 730-nál.. :DDD
Alig viszi jobban a stratégiai játékomat mint 1 redmi note 7.pedig az csak 180k pontot kap :F Valójában azért cseréltem le a telefonom,hogy jobban mennyen a játák....... :) De szerintem nem érte meg...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.