Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) apezka


apezka
tag

Ha nem gyíkember akkor medvedisznóember...

Sokat segítene, ha tudnánk, hogy mi van tőled délre és/vagy keletre. Város/falu ahol laksz. Nálunk tegnap este és éjszaka (talán) permetezték (halottam, láttam, de nem tudom milyen szerrel fújták le) a fákat a panelok között. Akár az is lehetett.
De le a kalappal előtted, hogy emiatt képes voltál éjszaka még eszközzel is mérni a zajszintet...

[ Szerkesztve ]

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Szerintem bizony.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

mi is tapasztaltunk ilyet, aztán más okból átköltöztünk a másik szobába aludni, így pár éve nem tapasztalom, de egyéb tapasztalatokkal felvértezve most úgy gondolom, hogy egy klíma kültérijét hallhattuk dolgozni.

ha az nem, akkor a b tipp a trafóház, de inkább a klíma kültérire szavazok.

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Valamilyen titkos katonai kísérlet. :Y

Thanos was right.

(#5) BigBlackDog válasza apezka (#1) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Falu Már város, de agglomeráció (Biatorbágy). Nyugodt környék, kertes házak vannak csak gyakorlatilag, éjjeli forgalom eléggé kicsi. Vasútvonal légvonalban 2 kilométerre, autópálya légvonalban 2.5 kilométerre van. Búgó trafót nem ismerek a környéken. Légvonalban 60 méterre van egy középfeszültségű, légvonalban fél kilométerre pedig egy nagyfeszültségű légvezeték.

(#3) DeFranco: Klíma kültérire gondoltam én is, majd körbejárom a környéket, hátha esetleg fellelem a forrást.

[ Szerkesztve ]

(#6) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Infrahang?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#7) Tothg86 válasza BigBlackDog (#5) üzenetére


Tothg86
tag

Biatorbágy melyik részén? (Én is ott lakom)

(#8) BigBlackDog válasza Snowy_owl (#6) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem még nem az. Ha jól tudom, infrahangnak a 20 Hz alatti hangok számítanak, ez pedig inkább 40-50 Hz környékén van.

[ Szerkesztve ]

(#9) NKing válasza Snowy_owl (#6) üzenetére


NKing
tag

Ha infrahang lenne, akkor nem hallaná, nemde? :) (20 Hz alatti hang az infra hang - ami az emberi hallás küszöbe lefelé)

Amennyiben sarokban tapasztalható, úgy állóhullámra tippelnék - ezt magyarázza az is, hogy az ablakok nyitása-csukása megszünteti, hiszen változik a szoba rezonáns tere. Valami távolabbi gép vagy a szél által rezonanciába hozott oszlop rezgései lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#10) BigBlackDog válasza NKing (#9) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Infrahang tetejét még kb. hallanám, legalábbis gyakorlati tapasztalatok alapján 16-15 Hz körül van a hallható tartomány alsó vége nálam. Állóhullám nálam is felmerült, mivel elég jól körülhatárolható, viszonylag kis területen (kb. sarokban) hallható csak hangosabban.

[ Szerkesztve ]

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

Usa nagykövetségen dolgozol? ;]

(#12) BigBlackDog válasza #56573440 (#11) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem hallom, kérlek mondd hangosabban! ;]

(#13) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tisztelt posztolo!

A titkos kiserletek meg 4-5 napig eltartanak, igy kerjuk turelmet a hangok miatt. Ha ez ido alatt furcsa fenyeket lat,esetleg plusz egy csaladtagja lesz akire nem emlekszik korabbrol, ugy kerem nyugodjon meg, hamarosan felkeressuk.

Tisztelettel:

Z ugynok

;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a Keleti nyitás mellékterméke : olyan zöngék amik nem hagyják az ember aludni :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15) asci


asci
tag

Milyen eszközzel rögzítetted a hangot és milyen program rajzolja ki?
Már nem emlékszem hol olvastam, de több cikket is találni erről a jelenségről:
https://www.google.com/search?q=rejtélyes+zúgás

És itt egy tudományosnak tűnő cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kínaiak tesztelik az amcsi diplomaták infrahangos kiherélésére szánt műszereket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Búgnak a galambok, vagy a chemtrail repülők permeteznek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Itt van egy leírás ami kb. megfeleltethető annak amit BBD hall (szerintem). Mondjuk a felsorolt okokat inkább hanyagolnám :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#19) BigBlackDog válasza asci (#15) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyszerű Androidos app (S8+), de eddigi tapasztalatok alapján spektrogram szemmel való tanulmányozásához elég megbízható. Noise meter néven találod meg.

(#20) kemotox


kemotox
addikt

Lezsot hallod ahogy hegeszti az uj riost. *Ordogos szmajli*

(#21) kmisi99


kmisi99
addikt

Valószínű infra hang, olyan frekvencia amit nem is teljesen hallasz inkább érzel és nagyon paranormális érzetet ad.

(#22) Szevam válasza kmisi99 (#21) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Az infrahang méréséhez nem elegendő egy telefon szerintem... :) Nekem volt gyakorlatom infra méréssel kapcsolatban, de a 6. ábrán látható eszközzel mértünk :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#23) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ez a twin peaks jelenet jutott eszembe. :))

(#24) cinemazealot válasza Szevam (#18) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én a videón hallhatóhoz hasonló hangot hallok, és ahogy a videóban is írják, csak lakáson belül (1700 fős falu peremén családi házban, távol a főúttól), és bőven nem olyan hangerővel, hogy az jól hallhatóan rögzíthető legyen (főleg nem telefonnal). Néhány éve próbáltam egy Zoom H2-vel néma kussban rögzíteni valamit, de utána is csak nyögvenyelősen sikerült valami 67 Hz körüli tüskét kimérni... ami lehet, hogy nem is az. Asszony persze nem hallja és hülyének is néz. :) Korábban ezt a cikket olvastam, ami hűen visszaadta, amit hallok. A bibi viszont az, hogy nyílászárók ki-becsukásával vagy azzal, hogy átmegyek másik helyiségbe, nem tudtam elhallgattatni, csak ha kimegyek a házból. Viszont nem is hallom állandóan, csak néha.

[ Szerkesztve ]

(#25) zone


zone
őstag

Szerintem HAARP.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#26) Reaper


Reaper
őstag

Nekünk volt olyan hűtőnk, ami képes volt arra, hogy ugyan nem hallottad, hogy megy, csukott szobaajtónál, de ha lefeküdtél az ágyba, akkor a padlón és az ágyon keresztül lehetett hallani a morgását :)

(#27) Met válasza Reaper (#26) üzenetére


Met
nagyúr

Ha nem idegesítettétek fel akkor is morgott? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28) Tothg86 válasza Met (#27) üzenetére


Tothg86
tag

Lehet egy mimic volt, mint azok a ládák a Dark Soulsból pl :)

(#29) Chaser


Chaser
titán

én sokszor kopogást hallok felülről
brit tudósok szerint a nagyothalló 90+ éves bácsi vív taktikai harcot a bútoraival ( :

ilyen zúgást anno hallottam én is vmelyik lakásban, nem tulajdonítottam neki különösebb okot, átlagosnál sokkal jobb a hallásom, egy alsó frekvenciás hang aminek kismillió oka lehet

szerk: a kutyus hallotta még a családból, más nem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) total90


total90
veterán

Szél esetleg?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) Reaper válasza Met (#27) üzenetére


Reaper
őstag

Csak amikor kevés kaja volt benne :D

(#32) DonElvis válasza BigBlackDog (#10) üzenetére


DonElvis
tag

Szia,

Erről lehetne egy kicsit több infót tuddni?

"Nem volt folyamatos volt, hanem periodikus, olyan, mintha egy távoli dízelmozdony alapjáraton dörmögő motorját hallanám tompán. "

Jó lenne tuddom, hogy ez mit jelent, Pl. 30 percig hallod, 15 percig nem, aztán 30 percig ismét nem, aztán 30 percig ismét...

Illetve ha nem titok, milyen progival / eszközzel mérted a képen feltüntetett értékeket?

Voltam hasonló sztoriban segítség, annak elég komoly vége lett :-)

Ami nem számít, az nem érdekel

(#33) BigBlackDog válasza DonElvis (#32) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Noise meter, S8+, itt írtam a részletekről.

Akkor pontosan, hogy mit is értek "periodikus" alatt. Kb. 5-10 percig hallgattam, utána sikerült elaludnom. Majd nem sokkal később megint megébredtem, de előtte az álmomban is hallottam. :D Viszont amikor hallottam, akkor kb. 0.5-1.5 másodpercnyi búgás, majd 0.5-1 másodpernyi szünet következett. Viszont a minta nem volt ismétlődő, a fenti időhosszon belül ?véletlenszerűen? változott. Nagyjából lehet is látni a spektromgrammon is, amit írtam. Ha rákattintasz, akkor megnő a kép és ott látszanak a függőleges osztások. Egy ilyen osztás 10 másodperc.

"Voltam hasonló sztoriban segítség, annak elég komoly vége lett :-)" > Pontosan mi volt abban a sztoriban (jöhet privátban is akár)? :B

(#34) DonElvis válasza BigBlackDog (#33) üzenetére


DonElvis
tag

Lehet butaság, de esetleg tuddnál elérhetővé tenni hangfelvételt? Lehet valaki találkozott már ezzel a hanggal.

A történetekről írok privit.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#35) Chaser válasza DonElvis (#34) üzenetére


Chaser
titán

nono, csak semmi privátolás, engem is érdekel:)
ha nem publikus akkor is :d mint mondtam én nem tulajdonítotam neki semmi különöset, sok oka lehet - azt meg tudtam mért csak én halloma családból, nem is néztek bolondnak, tudják jól hallok -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) DonElvis válasza Chaser (#35) üzenetére


DonElvis
tag

Közkivinátra akkor :D (viszont az előzményeket ellhalgatom ha nem baj)

Történet 1: Éveken keresztűl a jó idő távozásával egy adott sugarú körben élők arra panaszkodtak, hogy esténként ütemes mély hang nem hagyja őket aluddni este 10 és hajnal kettő körűl. Hangfelvételt is mutattak, amelyen úgy hallatszott, mintha valaki fát vágna suttyomban valamelyik pincében. Azon a környéken, hivalatosan senki nem fűtött szilárd tützelőanyaggal, de mindannyian tuddjuk, hogyha leszáll az éjj, akkor a derék kályha tulajdonosok bármit a tűzre vetnek, hiszen éjjel nem látszik a füst. Technikával (ez is maradjon hományban) kimérve kiderűlt, hogy nem szabályosak az egymás után érkező koppanások, hanem párra oszthatóak A-B-A-B, tehát két különböző "dörej" szólt felválltva. A különbségek eberi fül számára nem voltak érzékelhetőek, de megjelenítve rögtön kijött a különbség. A nehézség még az volt, hogy a forrást a kacskaringós utcák és a halk hang miatt nem volt könnyű beazonosítani. Két éjszakába telt mire kiderűlt, hogy egy szóda készítő gépet működtetnek az egyik pincében suttyomban. Voltak olyan rafináltak, hogy a pince falának csak egyik oldalát fedték le tojástartókkal.... hmm nem ma kezdték a szakmát, az tisztán látszott.

Történet 2: Szép nagy pusztaság, régi elhagyatott szovjet laktanya alakuló tere. Kezelésre átvette az önkormányzat, hogy majd lakásokat épít a területre rászorulóknak. Építési terület kijelölve, terület körbekerítve, leszállt az éjj. A biztonsági őr másanap reggel felmondott, mert elmondása szerint zizeg a föld mindenhol. Ebben az volt a nehézség,hogy csak akkor vállt érzékelhetővé, amikor minden elcsendesűlt a környéken. És tényleg amikor már nesz sem hallatszott, az érzet szintet csikizte valamiylen rezgés. Voltak tippek gazdagon, nyilván valóan a fele UFO témakörben, de a végén kiderűlt, hogy a laktanya bontásakor konkrétan egy egész őrbódét mindenestűl bedózeroltak a föld alá. Ebben az örbődéban volt egy működő TBK készülék, ami éveken kereszül tette a dolgát tekintve, hogy valamit elkötöttek a telefonközpontban, kb. 50km-el arréb. Ásáskor több kilóméter vezetéket és vagy 20 készüléket szedtek ki a földből.

Najó egy utolsó, ami a topichoz hasonló lehet. történet 3: Kistelepülés, furcsa rezgés ami megint csak akkor érzékelhető amikor elcsendesűl környék. Itt a poén az volt, hogy mindenhonnan lehetett hallani a búgó hangot , cska mindenhonnan kicsit másképpen. Ebben az esetben nem is a hangra kellett koncentrálni, hanem a mágneses térre. Kimérve az egész környék (kb. két utca, kb 40-40 családi házzal) talaja és esőzéskor némely épület fala sugárzott. Az utcasarkokon volt olyan eset, ahol ez a sugárzás használhatatlanná tette az UHF-VHF frekvenciákat, mert akkora fehér zajt produkált. Ásáskor kiderűlt, hogy amokr a telefon hálózatot építették, akkor az PCN technológiával készűlt, ahol a tápfesz 120V is lehet akár. Az utcasarkokon található föld alatti kötödobozok nem lettek eléggé mélyre ásva, mert a nyomvanalat telepítés előtt bemosta egy nagy zápor. A tepepítő brigád meg lusta volt mégegyszer kiásni a nyomvonalat, így volt, ahol 3cm-re volt a kötődoboz a föld alatt az előírt egy méter helyett. Jah és konkrétan néhol frankón rázott itt, mert persze a kötődoboz beázott....

[ Szerkesztve ]

Ami nem számít, az nem érdekel

(#37) Tothg86 válasza DonElvis (#36) üzenetére


Tothg86
tag

Esküszöm olyan jók ezek a sztorik, hogy éjjel kimegyek hallgatózni a környékre

(#38) Reaper válasza DonElvis (#36) üzenetére


Reaper
őstag

Jó sztorik nagyon! Ilyenkor van ilyen szakember akit kihív valaki, aki megtalálja a hang forrását, vagy mi? Hogy lehet eljutni onnan, hogy valami búg, hogy odamegy valaki és megmondja mi? :) Ja, és ez a te szakmád, esetleg? :D

(#39) total90


total90
veterán

Nekem a volt barátnőm volt ilyen "mindent hallok" és este mindig hallott valamiket, pedig legtöbbször csak fingottam ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) Chaser válasza DonElvis (#36) üzenetére


Chaser
titán

ilyenekre speciel nem gondoltam ( : legvalószínűbb volt valami trafó ház, volt is a közelben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Met válasza total90 (#39) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor ezek szerinte a hallása rendbe volt de a szaglása nem :DD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42) -AD4M-


-AD4M-
tag

A lakás üregrezonátzorként viselkedik, lényegében egy bazinagy síp, amelynek a nyitott vége az ablak.

Allons-y!

(#43) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Vannak családi házas övezetek, ahol hajnaltájt rendszeresen ébrednek szétkopott MAN motor zajára, mert a munkásjáratot üzemeltető kisvállalkozó haza hordja a munkát, tehát valamilyen jármű soha sem kizárható.
Másik jellegzetes zúgó zaj lehet még centrifuga vagy ipari mosógép, mert a rossz elhelyezés rendkívül fel tudja erősíteni a rezgéseit. Ha van a közelben mosoda vagy szálloda akkor erre gyanakodnék.

[ Szerkesztve ]

(#44) Narxis válasza total90 (#39) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD

Thanos was right.

(#45) DonElvis válasza Reaper (#38) üzenetére


DonElvis
tag

Sajnos nem tudom mi ennek a módja, nem tartom kizártnak, hogy van olyan cég akinek ez a tevékenység a fő profilja. Gyárilag távközléstechnikai műszerész vagyok (persze már nagyon rég óta elhagytam ezt a területet, néha hobbiból bügykölök ezt azt) és az első munkahelyem a MH (Magyar Honvédség) volt. Itt volt lehetőségem sok mindent kipróbálni, mert minden eszközzel műszerrel támogattak a feletteseim, ínnen ered a bedózerolt TBK története is. De ezek közel 20 éves történetek.

@Chaser, a trafóház nem rosz gondolat, csak az 50-60Hz.el rezek nem 120Hz-el ahogy a képen látszik. Alapvetően abból indulok ki, hogy periodikus hangot kell keresni, ami 10mp-enként ismétlődik (ha jól olvasom le a képről). Valamiért az Alu hegesztés jutott hirtelen eszembe, az ha jól tudom 140Hz körül van (de lehet tévedek). Ami viszont az első gondolatom volt, a falnak tolt hűtőszekrény, aminek kicsit már kopott a kompresszora. :)

Ami nem számít, az nem érdekel

(#46) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nálam is rendszeresen előfordul hasonló és "szerencsére" én is csak a hálószobában észlelem.
Majdnem olyan, mintha egy dízel generátor működne az alagsorban (panelházról van szó). Itt viszont lehetetlen megállapítani a forrást, mert jöhet a házból, a lakótelepről bárhonnan, de van a közelben vasút és erőmű (távfűtés) is.
Viszont mivel nem állandó és minden évszakban előfordult már, a legjobb tippem az volt, hogy valaki dümm-dümm zenét hallgat a házban, ami végigrezonál a falakon.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#47) pet007


pet007
aktív tag

Meg nem lattam embert aki igy kimerte volna az asszony horkolasat!! ;] ;]

(#48) total90 válasza Met (#41) üzenetére


total90
veterán

Az is rendben volt, kombi képesség ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#49) buherton válasza DonElvis (#45) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem a trafók 100-120 Hz-es hangot adnak ki. A lemezeknek mindegy, hogy pozitív vagy negatív irányba mozdulnak ki, a lényeg, hogy ezt megtegyék és ezt egy periódus alatt kétszer is megteszik.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#50) BigBlackDog válasza DonElvis (#45) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én mondjuk pont 50-60 Hz körüli zajt látok a bekeretezett részen. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.