Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Cyberpunk válasza Dany007 (#1098) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért várjunk vele még! ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1102) Xero válasza alex devil (#1096) üzenetére


Xero
nagyúr

1. Mobilról én tudok linkelni fura módon.
2. Szürke importos árak. Taps.
3. A "kicsi" 6 pont ugyan annyi lesz mint az 5S, kár kalkulálni. Maximum pár ezres eltérés lesz.

(#1100) l925: Én nem szerettem meg. Nem is váltottam. :N

[ Szerkesztve ]

(#1103) freeknight válasza Xero (#1102) üzenetére


freeknight
őstag

400ezer a 6 plus 128 giga? Pedig szerintem elég reális, 360-370 között lesz az függetlenül.

(#1104) Xero válasza freeknight (#1103) üzenetére


Xero
nagyúr

Ismét kiemelem, mint már olyan sokszor iPhone bejelentések kapcsán. Ezek szürke importos árak. Nem hivatalos Apple árak.

A 6-os 16GB-al nem lesz drágább 230e-nél függetlenül.

szerk: A 128-as 6plus olyan 320-330 között fog nyitni, bár nem tudom pontosan hogyan épül föl az artisjus sarc a tárolókon.

[ Szerkesztve ]

(#1105) freeknight válasza Xero (#1104) üzenetére


freeknight
őstag

Persze én se foglalkozom, a szürkeimportos árakkal :) . A 16 gigás iphone 6 valóban 230 körül lesz, viszont a 128 gigás plust alábecsülöd szerintem. Ha csak tiszta átváltással számolunk akkor jön ki a 320ezer, de még jön rá a világ egyik legmagasabb áfaterhe és persze a már általad is említett jó öreg artisjus sarc, ami egy ekkora méretú háttértárnál sajnos nem lesz kis összeg. Szóval én ezek után 370ezres árat se tartok elképzelhetetlennek, de minimum 350ezer lesz. Amiért már a nagyobbik macbook air-t is meg lehet kapni... durva/OFF]

(#1106) randras_83 válasza Xero (#1104) üzenetére


randras_83
addikt

Az 5S 220.990-en kezdett, ehhez képest most dübörög a gazdaság és erős a forint, szóval simán lesz az ~250k. ;]
Persze kár ezt tippelgetni majd kirakják a hivatalos árakat, az tuti hogy drága - és ebben hozza a szintet az Apple

https://www.flickr.com/randras83/

(#1107) alex devil válasza Xero (#1102) üzenetére


alex devil
senior tag

1 Akkor ügyes vagy. Taps.
2. Nyugi öcsisajt, nem támadásból írtam, nem kell leharapni a fejem. Nem akartam megbántani az érzéseidet.
3. Hurrá.

S23

(#1108) spawn21 válasza alex devil (#1107) üzenetére


spawn21
veterán

Ne vitatkozz vele, mindet tud. Hiszen egy rakattal van neki mindenből, amitől mindent tudó lett. ;)

iPhone 13p

(#1109) Xero válasza alex devil (#1107) üzenetére


Xero
nagyúr

1. Nem ügyesség kérdése, pusztán nem vagyok hanyag.
2. Szerintem nem toltunk együtt csattogós lepkét, hogy öcsisajtozz. Ettől függetlenül a szürke importos árak továbbra sem mérvadóak.
3. Na ugye.

(#1108) spawn21: Nem vagyok mindentudó, de kissé nevetséges a szürke importos árak alapján következtetéseket levonni.

A nyilvánvaló trollkodást pedig szerintem hanyagold. Ez sem megy Neked. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1110) spawn21 válasza Xero (#1109) üzenetére


spawn21
veterán

Pedig annyira próbálkozom ;]

iPhone 13p

(#1111) Xero válasza spawn21 (#1110) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért szurkolunk. :P

(#1112) alex devil válasza Xero (#1111) üzenetére


alex devil
senior tag

Nem mérvadónak gondoltam, az Isten áldjon meg. Nem kéne mindent támadásnak venni, érted...

S23

(#1113) Xero válasza alex devil (#1112) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor mégis mi a búbánatnak raktad be? :DDD

Minden megjelenésnél előkerülnek a sufnigsm árak, aztán a hivatalos árakig arról meg a beszélgetés folyamatosan, hogy heroin áron mérik. Nyilván ez igaz is, csak a heroint a kereskedők veszik a hasznon. :P

Ezt próbáltam megelőzni.

(#1114) alex devil válasza Xero (#1113) üzenetére


alex devil
senior tag

Mindegy.

S23

(#1115) Dany007 válasza Xero (#1113) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem meg a lényegen nem változtat, hogy 340k vagy 380k lesz a kezdőár. Mert ezek a sufni árak sincsenek annyira föléárazva, mint amennyi majd lesz ténylegesen...
Akinek meg van 340 ezre egy telefonra, annak nyilván már nem számít annyira ez a 10-20%-os differencia.
Vagy most hogy is érzékeltessem a saját szintemen :D Ha mondjuk nagyon nagyon rávagyok izgulva a kedvenc camambert sajtomra és már hónapok óta tervezgetem a vételét, majd mikor a boltba jutok látom, hogy nem 620 forint hanem 740-800 forint, én akkoris megfogom venni, mert azon már nem múlik...

Na most ez úgy kapcsolódik egy iPhone árához, hogy itt mindenki azt mondja, külföldön (nyugaton) ez már egy tömegcikk és a sarki fűszeresnek is az van... Meghogy kinti fizetésből, kinti előfizetésre nem nagy dolog megvenni egyet... Plusz visszatérve hozzánk, ha már valaki tényleg olyan fanatikus, hogy függetlenül első héten képes és megteheti, hogy 300+k összeget fizet egy "telefonért" akkor talán neki se fog számítani 10-20% ide vagy oda...
Tehát teljesen fölösleges azon vitatkozni, hogy a sufnigsm-es árak 10-20%-kal drágábbak-e mint a végleges lesz. Nyilván igen. Ők tényleg azokra a fanatikusokra mennek, akik már a bejelentés napján megakarják venni az új készüléket. És aki ilyen (hmmm nemtudom, random negatív jelző), az fizesse is meg az árát.
Ettől függetlenül a nagyságrendet azért le lehet szűrni.
Az, hogy azon az oldalon egy i6+ 128GB-os 395k-ért van kiszűrve lehet túlárazott vagy több, mint amennyi ténylegesen is lesz, de attól még nem fog 300k alá menni az teljesen biztos.

(#1116) ToniSoprano válasza UFC (#1080) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem az 5,5-ös azért kellett, hogy azt majd 300 körül tudják adni, mert igazán az az igazán prémium telefon pl. felbontásban, egy két dologban, így nagyobb profitot el tudnak érni. Mondjuk elég durva az hogy ezzel is kijöttek, amikor azt szajkózták hogy a 4 col a max. Nekem kb. a 4,7 a határ ami még elférhet a zsebben, egyk kézzel kezelhető, de inkább a 4,5-4,3 méret az optimális szerintem. De ebben a méretben nincsen Iphone.
Egyébként nem lehet ÁFA, adó stb. dolokkal magyarázni a Iphone-ok drága árát, mert a többi telefon nem drágább minbt külföldön a bevezetés után fél évvel már pl. Nokia 520-at T-nobilnál és még kártyafüggetlenül 25-30 ezer Ft között lehetett kapni az MM-ben, Samuk sem drágábbak mint küldföldön.

Ami a legdurvább, hogy a 32 GB-os verzió nem jön ki, mert szerintem az lenne az optimális. 16 Gbyte már kevés, mert ha rajta van egy rendes térképszoftver mondjuk offline európa térképekkel az kb. 3-5 GB, ha rajta vannnak a kedvenc számaim mp3-ban jobb minőségben az is 4-5 GB a rendszerszoftver, office szoftverek elfoglalnak kb 5 Gbytot, akkor pl. képekre már alig marad hely, és a videófelvételre már nem marad hely, amiból kb. 1 perc videó 200-300 mega. És akkor még normális játék nincs is rajta. Szóval szerintem a 32 GB lenne az ideális pont abban nem adnak ki új mobilt , hogy le tudják húzni az emberket. Kb erre szolgál a micro Sd bővítés hiánya, nekem ez nem tetszik az Apple cégben.
Az az érdekes, hogy csak az Iphone nagyon túlárazott, pl. az IPAD-ok szerintem a minősléget, tulajdonságokat is figyelembe véve nem, bár a bővíthetőség hiánya ott is zavaró.

NAz Adroid rákfenéje, mert ha nem korlátoznám 4-re a háttérben futó programokat, akkor egyébként kb 30 program menne a háttértben, amik közül kb 10-15-öt az utóbbi hónapban nem is használtam de ott fut a memóriában tök felelegesen, aztán egy idő után, főleg ha már sok program van telepítve, összekad a többivel, és eszi rendesen a memóriát, bár ezt az újabb verziókban már kiküszöbölték. Ja meg a gyári lauchert azonnal lecserélem mert álalában azok is akadnak, lassúak. De a 4.0.4-ben is három gombnyomással meg lehet szüntetni az akadást.
Nekem 2,5 éves olcsó 1,4 Ghzes olcsóbb kategóriás de szép kijelzőjű 4,3 colos telóm van és abszólút nem akad, hiába ejtettem le vagy 8-10-szer semmi baja, egy rokon Iphone 4S-ével tudtam több napon keresztül összehasoníltani, én nem éreztem gyorsaságban semmi különbséget, csak a kisebb betűk miatt már nagyon fáradt a szemem a 4S-en, úgyhogy nem bántam, hogy végre visszakaptam a saját telómat.

[ Szerkesztve ]

(#1117) AMD Power


AMD Power
titán

A sima 6 szép lett nagyon. De nagy innováció itt sem történt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1118) Xero válasza Dany007 (#1115) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért az megvan, hogy ez az ár a nagyobbik péklapátra vonatkozik 128GB-al. Ez azért kicsit más kontextusba helyezi a 340-t, bár tény, hogy k*rvasok. :DDD

(#1116) ToniSoprano: 16 is bőven elegendő, persze felhasználás kérdése. Nekem van teljes EU navigáció (régebben Navigon, most Sygic), viszont csak az éppen szükséges országok vannak letöltve. Ezen felül van még jópár app-em rajta, mégis elvagyok. Zene jön iTunes-ról, vagy Spotify-ról. Filmeket, sorozatokat Plex-el érem el bárhol, míg a filejaimat a NAS-okról vagy a WS-ről iFiles-al.

Tény és való a 32-esen kényelmesebben elférnék, de ez is bőségesen elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#1119) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Egyébként még annyi, hogy a legújabb mobilok már nem az Andriod miatt röccenhetnek minimálisan, hanem amiatt, hogy beraknak tök feleslegesen fullHD, meg QHD kijelzőt és a hardver nem mindig bírja már ezt a felbontást minden esetben pl. 3D-s cuccok esetében és akkor még az üzemidőre való hatásról nem is beszéltünk.

Az egész parasztvakítás szerintem, mert egy HD is bőven elég egy 4,5-4,7 colos kütyün, ebből a szempontból szerintem viszont korrekt az Apple, hogy az üzemidő, fluidság fontosabb a "legszuperebb" felbontásál.

[ Szerkesztve ]

(#1120) Dany007 válasza Xero (#1118) üzenetére


Dany007
veterán

Persze tudom. :) De ha már árakat nézzük, akkor nézzük a maxot. :)
Egyébként nekem bejönne a péklapát is, mert sz..ok az egykezes használatra, de nem tudnám hova tenni... Jó, mondjuk az utcán se túl szép látvány egy ekkora lapáttal telefonálni... meg ha valaki sokat telefonál akkor biztos kényelmetlen tud lenni a nagy méret...
De média fogyasztásra igen jó lehet. Mondjuk arra meg ott az iPad mini... 2,4 collal nagyobb csak.

(#1121) ToniSoprano válasza Xero (#1118) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Hát én szoktam HD videót is készíteni vele a keresztfiamról, meg sok esetben ha elmegyünk kirándulni akkor is videózok inkább a fényképezés helyett jobban vissza adja a hangulatot. Ha rátenném a micro SD-re az összes kedvenc együttesem akkor már inkább 10-15 Giga lenne,ha normálisabb minőséget használok. Persze az Európa térképeket is lehet törölgeni, másolgatni nekem pl. a nővérem Hollandiában él és 3-4 Giga ide-oda mozgatása macerás és a környező országokba is ki szoktunk ruccani időnként.
Meg én pendrive-ként is használom a telót, mert azokat mindig elhegyom, nem találom, és a pendrive funció miatt is arra meg kell a szabad hely.

De aki nem használja a videózást rendszersen, és a GPS-t sem rendszeresen külföldön, és nem játszik rajta, annak persze elég lehet 16 Gbyte rendszeres törtölgetéssel, másolgatással, de nekem az macerás.

[ Szerkesztve ]

(#1122) Xero válasza ToniSoprano (#1121) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván mint mondtam kényelmesebb a 32, de ezen is el lehet lenni.
Én is rendszeresen járok Németországba, Franciaországba, Olaszországba és Svájcba, így bőven szokott lenni térkép a készüléken, de nem problémás. Hirtelen megnéztem nekem most fent van Magyarország, Ausztria, Szlovénia, Németország, Olaszország, Franciaország és Svájc. 1700MB-t kérnek.

Videózás szintén kérdéses, bár én ha nagyon videózok, akkor jellemzően esténként archiválok laptopra.

(#1123) Cyberpunk válasza Xero (#1113) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Flame kedvéért, és be is jött neki úgy látszik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1124) KraX válasza Csapoati (#700) üzenetére


KraX
őstag

2007 ota iphone user vagyok ket rovidebb kiterot leszamitva (lg g2, z10), de nekem sem tetszik az antenna ilyen modon valo megoldasa a hatlapon, tovabba a hatlap sikjabol kiemelkedo (kituremkedo) kamera is felettebb visszatetszo, meg akkor is ha ois kerult bele (6+)es az af is fejlodott. A formavilaga viszont remek es a nagy kijelzo is dicseretes. A g2-ben osszesen ket dolog tetszett: nagy kijelzo, nagy akkumulator.
Mindazonaltal, ugy gondolom ma mar a hardver nem szamit annyit mint a kezdetekben, sokkal inkabb az szoftver (os +appok) szamitanak. En tobb i-cuccot hasznalok, igy szamomra sokkal kezen fekvobb az alma hasznalata.
A memoria meretrol. 5s-en altalaban 20+ app van frozenelve a hatterben amit roccenes nelkul tudok azonnal megnyitni... Sot pl a weather app a hatterben is frissul, eleg a csak a taskvalto kepernyore tekinteni. Minden gordulekenyen fut, nincs akadozas, dadogas, legalabbis nem tapasztalom.
Ennel nem igenylek tobbet. 1KB is lehet a gepben ha minden reszponziv, gordulekeny es flottul fut rajta. Ugyanez igaz a soc-ra is. Nyilvan a hardver fetisisztaknak ez fontos, szamomra meg a fentebbi dolgok a fontosabbak

For the God Emperor!

(#1125) davidsone


davidsone
addikt

Az első ájfon(ok) ami(ke)t megvennék!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1126) ToniSoprano válasza Xero (#1122) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Persze kompromisszumokkal még a 8 Gbyte is elég sok embernek, csak miért szenvedjen az ember, egy 200-250 ezres telefonnal? És pl. videót sem mindig van idő archiválni pl. én a laptot nem hordom mindig magammal.
És azt is vedd figyelembe, hogy térképek Poiok, 3D épületek, mindig nőnek, mert javítják azokat, részletesebbek, szóval nekem pl. minden frissítésnél 200 MByttal nő a térképállomány. Nekem pl. Álj-GÓ-nál ezen országok esetén a térképek inkább 2,5-3 Gbytok lennének, de nekem ennél azért több ország kell pl. hiányoznak a szomszédos országok, Benelux államok, Lengyelország stb.
Szóval az a 16 gigás iphone 6-ot, aki kicsit töb évre tervez nem nagyon fog venni, de nincs 32 Gigás, ami elég lehetne? Miért is? -> profit maximalizálás!!!!

No mindegy nekem 16 giga szeritnem már kevés ezért bemegyek a boltba és veszek 8-9 ezereért egy 32 gigásat 10 év garival, jó lesz az a kártya még a következő telefonomba is.

(#1127) Xero válasza ToniSoprano (#1126) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindenben igazat adok, az viszont fura, hogy Neked nőnek a térképek. Nekem kb ugyan akkora bármelyik sw-el évek óta. Annyi infot nem tudnak már belerakni, hogy nagy mértékben növekedjen. Ha mégis az az iGO bugja.

(#1128) Cyberpunk válasza ToniSoprano (#1126) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A 32 GB-os dobása az szerintem is hülyeség volt. kimarad egy képcső, cserébe lehet venni 40-50K-val drágább 64GB-ost, komoly Artisjus sarccal.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1129) ToniSoprano válasza Xero (#1127) üzenetére


ToniSoprano
addikt

De nem csak a térképek a programok mérete is folyamatosan nő a frissítéssel, pl. játékokés, de az OFFICE program is ,nyilván kijön az új MS office, akkor kompatibilisnek kell lennie vele. De pl. Skypban is bejönnek új funkciók, szerintem ez természetes, hogy fejlődik az egész é akkor az új játékokról nem is beszéltem. Ez az élet rendje a folyamatos fejlődés, új fukciók és akkor még az új korábban nem használt programokról nem is beszéltem.

De nekem ugyanez volt a Nokiamaps-an is, hogy minden frissítéskor nőtt a térképek mérete. Mind a teleatlas, mind a topmap esetén így van, ha jól tudom ezek a nagy térkép előállítók. És akkor nyilván már elvárás hogy kimondja aaz utcaneveket egy térkép ezen a szintetizátoron is folyamatosan javítanak, ezzel is nő a méret.
De szerintem természetes, hogy javítanak pontosítanak valamit pl. földutakat, körforgalmakat tesznek be, akkor kb. 5-10%-kal nő a méret, én ezt elfogadom. Csak itt a környékemen ami egy 9 ezer fős Budapest melletti község, az utóbbi időben 4 évben lett egy M0, 4 új bekötút épült, 3 felüljáró, több helyen bicikliút és 4 helyen körforgalom, többhelyen sebességkorlátozást vezettekbe, furcsa lenne ha nem nően a térképek mérete, nem?
És pl. Hollandiában is folyamatosan épülnek, bpővülnek az autópályák, bicikliutak, új hidak, bevásárlóközpontok, lakóparkok épültek, úkj metró, az utóbbi 8 évben amióta rendszersen ott járok.
Nővéremnek odaadtam a kb. régi Wayteq X850-es GPs-t, még 2010-es térkép volt rajta, hát ott a környékükön egy csomó utat, körforgalmat nem ismert fel, mondjuk úgy ahogy azért lehetett navigálni, de kellett a frissítés rá.

[ Szerkesztve ]

(#1130) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Csak hozzák a szokásos papírformát. Jövőre jöhet a 6s és a 6s plus. :C

(#1131) Dany007 válasza ToniSoprano (#1129) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem is kevés a 16GB. Nekem is annyi van most és ha nem archiválok rendszeresen akkor azért gyorsan betelik.
Nekem a kamera 1080p-ben 144MB / perc-cel vesz fel. És hát nyilván 2014-ben már nem nagyon fogok kisebb felbontást használni, így egy 10 perces videó is már 1,5GB.
Ugye eleve elvesz a rendszer pár GB-ot... Tehát nálam asszem valami 12-14GB-ról indult a buli...

Pillanatok alatt meglehet tölteni 16GB-ot ha az ember tényleg kihasználja a telefon multimédiás képességeit. Nekem ráadásul offline térképem sincs, mert országon belül jó a google navigáció is. Bőven. De, mint mondtam így is szűkös.
Letölt a gyerek pár játékot, nem is kell nagyokat... Máris elvitt 1-2 GB-ot. Ha meg én is akarnék játszani a telefonon, akkor az játékonként is 1-2GB-ot jelentene lazán. Van párezer fotó fent, természetesen elérhető max felbontáson az is. Van pár appom... Minimális office szolgáltatások. Pár GB zene, nem sok. És kész. Puff, pár videófelvétel és vége is a 16GB-nak.
Elmegyünk a gyerekkel állatkertbe vagy akárhova, esetleg 1-1 ünnep vagy karácsony és épphogy elég még esti archiválással együtt is.

Szóval ja, nem az volt hülyeség, hogy kihagyták a 32GB-ot, hanem eleve hülyeség volt 16GB-os készüléket árulni már ezen a szinten. 32-64-128 lett volna az ideális.

(#1132) Cyberpunk válasza BoneDragon (#1130) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mit értesz a papírformán? :) A termékeik elnevezése már rég számokkal történik, logikus, hogy növekvő sorrendben. A nagy riválisnál sincs ez máshogy. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1133) Cyberpunk válasza Dany007 (#1131) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nekem is 16 GB-os van, de nekem mondjuk ez elég is. Zenét már rég nem tárolok a mobilon, ha nem Spotify-t használok, persze megy offline-ba is, ha kell, de nem több GB-nyi a zene rajta. Filmek szintén nincsenek, nem mozizok mobilon. Képekre azért bőven elég a 16GB, videózás FHD-ban már más eset. Játék szintén nincs rajta, azok még foglalhatnak nagy helyet. Persze ez egyéni, ahányan vagyunk, annyiféle használati szokások.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1134) BoneDragon válasza Cyberpunk (#1132) üzenetére


BoneDragon
veterán

Paraméterekre gondoltam, nem az elnevezésre. Lehet kicsit félreérthető volt amit írtam. :)

(#1135) ToniSoprano válasza Dany007 (#1131) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja így is lehet fogalmazni a korrekt a minimum 32 GB lett volna. A 16 Gigás új telóknak szerintem nincs sok értelme, ha minden fukciót használni akarunk, nem is tudom ezeket majd 1-2 év múlva hogy, milyen áron lehet eladni.

Engem egyébként az zavar az Iphone sztoriban, hogy itt nagyon látványosan le akarják húzni a vásárlókat, pl. IPAD-oknál nem érzem annyira ezt, pl. egy IPAD mini 2 16 Gb-tal meg lehet venni 95-100 körül az árukereső szerint, egy 32 Gb-os 4G-s, GPS-est ugyanebből meg 150-160 körül (érdekes itt van 32GB-os is). Mondjuk lehet ez szürke import, de elég sok helyen lehet ennyiért kapni és az MM-ben kb. 10%-15%kal többért lehet kapni,yhogy lehet mégis nincs trükk benne. Nekem pl ez teljesen korrekt ár, figyelembe véve az akku méretet, könyűséget anyagminőséget, szerintem nem is túlárazott, és gondolkodom a vételén. Na most egy 350 ezer Ft-os áron árulni egy 5,5 colos telefont, ami kb ugyanannyit tud mint a 7,9 colos Ipad mini 2 32 Gbytos 4G-s változata lehúzás, legalábbis az árazás elég fura, főleg hogy a mini kijelzőjének a területe kb 2,1-2,3-szor akkora, mint a Iphone 6 plus-é, mert a képernyőméret az átlóval négyzetesen nő, nem linárisan, ezt ne felejtse el senki!!! (és a képarány válotzást is figyelembe vesszük kijön a 2,3-szoros külnbség is)

De lehet csak én gondolom így, de elég fura az árazás.

[ Szerkesztve ]

(#1136) l925


l925
tag

Nekem ezzel a lekerekített fém szélekkel is gondom van. Mégpedig tapasztalatból nekem Nokia lumia 925öm van aminek szintén lekerekített fém háza van. Nos tok nélkül nagyon nem ajánlatos használni mert eléggé könnyen kitud csúszni az ember kezéből.
Így célszerű lesz kötelezően tokkal használni a telefont, már csak azért is mert tok nélkül még pl egy asztalról sem lesz túl könnyű felvenni. Én vártam h a huaweii P7 hez hasonló szögletes vékonysággal jön ki

(#1137) Xero válasza l925 (#1136) üzenetére


Xero
nagyúr

A 2G és a 3G/3GS is lekerekített volt. Nekem nem volt vele bajom.

(#1138) l925 válasza ToniSoprano (#1135) üzenetére


l925
tag

várjuk meg nálunk hogy fog alakulni... 2 éve mikor a sima 5 kijött a Media Marktban 399 990 Ft volt..
Így egy 128 gigás iPhone 6 plus árába bele sem merek gondolni.. Jóval kevesebben fogják megvenni azok akik élesben telefonálásra is használni akarják. Netezésre meg ott van a kicsivel nagyobb ipad mini és több mint fele annyival olcsóbb..
iPadok ára viszont tényleg reálisnak mondható.
A 16 gigára én is azt mondom h már elhagyhatnák. Nyugodtan lehetett volna kezdeni 32/64/128 -cal.. Ha már a sima 6 nál nem is de a Plusnál mindenképpen

(#1139) BoC1ka válasza l925 (#1136) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Férfiasan kell megfogni ;]

YNWA

(#1140) maggi1886076 válasza BoC1ka (#1139) üzenetére


maggi1886076
addikt

és falhoz vágni :U ;]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1141) l925 válasza Xero (#1137) üzenetére


l925
tag

igen de jóval vastagabb és műanyagok voltak.
Ez fém, nagyon lapos és teljesen sík

(#1142) Xero válasza l925 (#1138) üzenetére


Xero
nagyúr

Az, hogy a MM dupla áron adta egy dolog. A hivatalos ára, akkor is fele ennyi volt és még házhoz is hozták. :U

(#1141) l925: Valóban vastagabbak, viszont a 2G fém volt.

[ Szerkesztve ]

(#1143) ToniSoprano válasza Xero (#1142) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja mostmár tényleg az lehetne a következő lépés, ha élőben meglehetne nézni, tapogatni, a képek nem sokat mondanak az egészről, általában elég csalókák. Magyarországra mikorra jönnek ezek?

(#1144) Parallaxis válasza HUTCHDB (#1060) üzenetére


Parallaxis
addikt

ezek a sztereotípiák már rég elavultak, a csúcs androidok nem lassulnak, nem laggolnak

Biztos igazad van, csak ezekkel nem laggoló, nem lassuló csúcs android készülékekkel még nem találkoztam, lehet még nem gyártották le őket?
Vagy van csúcsabb készülék, mint a Note 3, vagy a Nexus 5? Mert biza ezek is képesek laggolni, beakadni és több napos újraindítás nélküli használat után érdekes dolgokat művelni (kedvencem, mikor egy sima rendszer process beakad és pár óra alatt lemeríti a készüléket és már csak arra leszek figyelmes, hogy pittyeg, hogy 15% alá esett a töltés).

A csúcs Androidok mitől is csúcsak?

Van bennük 4, meg 8 mag, 2,5 GHz-en száguldanak?
Szuper, csak apró bibi, hogy ugyanazt a teljesítményt az Apple SOC-a képes 2 maggal 1,2 GHz-en elérni.
Akkor melyik is a fejlettebb technológia?

4k-s kijelző? Szuper, csak éppen mire is jó az neked a valóságban? Ja, el tudod mondani, hogy nagyobb felbontású a mobilod, mint a dekstop géped 24"-os monitora, vagy, mint az 50"-os TV-d?

Nekem egy készülék attól csúcs, hogy működik, nem kell piszkálni, nem kell újraindítgatni, nem fagy le, nem merül le váratlanul (mert még ennyi idő után is kiforratlan a rendszere), nem laggol, nem akad stb. én nem tamagotchit akarok, amin némi fórumozás és rompiszkálás után talán működik valami, talán nem, hanem egy használati tárgyat, ami kiszolgál bármilyen helyzetbe és akár tetszik, akár nem az Apple fényévekkel jobban használható eszközöket képes gyártani, mint bármelyik másik gyártó.

(#1145) KraX válasza Dany007 (#1131) üzenetére


KraX
őstag

Egyetertek. Ezert veszek egy NAS-t amire fel fogom tolteni a kepeket, videokat legfokepp, ha betelik a hely (akar wan-on keresztul) mint pl google driveba, csak egy kicsit nagyobb tarhelyre...

For the God Emperor!

(#1146) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Nem semmi ára lesz ennek itthon, de biztos jól fogy fogyni :U
[link]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#1147) Csapoati válasza Parallaxis (#1144) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én miért nem találkoztam ilyen anomáliákkal eddig sem a ZTE GXI-n, sem a Moto G-n (gyári ROM-okkal)? Pedig használom őket rendesen, nem csak FB-n lógok rajtuk. Az meg már a user választása, hogy milyen készüléket vesz: stock droidosat, vagy valami bloatware-es cuccot.
De mintha azért az iPhone userek is emlegetnék, hogy ott is van lag, fagyás meg force close olykor.

#1135: Az iPadeknek szerintem is sokkal korrektebb az ár/érték arányuk. Ha abban az ársávban keresnék tabletet, nem gondolkoznék egy pillanatig sem, az iPad lenne a nyerő..

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1148) Parallaxis válasza ToniSoprano (#1116) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egyébként nem lehet ÁFA, adó stb. dolokkal magyarázni a Iphone-ok drága árát, mert a többi telefon nem drágább minbt külföldön

Dehogynem, az S5 és a Note 3 is bőven 200 eFt fölött nyitott.
A különbség az, hogy az Apple évente ad ki telefont, így annak értéke nagyon lassan csökken, míg a többi gyártó már lassan két hetente dobja piacra az új termékeit, így napok alatt elveszti az értékét.

Ami a legdurvább, hogy a 32 GB-os verzió nem jön ki

Ha a 64-es az egyébkénti 32-es árán kerül piacra, akkor no problem.

(#1149) Parallaxis válasza Csapoati (#1147) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én miért nem találkoztam ilyen anomáliákkal

Találkozol, csak neked ez fel sem tűnik.
Ismerősöm is kötekedett, hogy az Ő Note 3-as aztán soha nem laggol.. Megmutattam neki, mire az volt a válasz, hogy ja, tényleg, de ez neki fel sem tűnt, mert nem zavarja.

Tudod, ha nincs összevetési alap, akkor a laggos jószág is tökéletes és a kolléga is csak hetente vágja falhoz a Galaxy Ace 3-át, mert belassul, de egyébként elvan vele, mert biztos mindegyik készülék ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#1150) Navaren válasza judas13 (#1068) üzenetére


Navaren
aktív tag

Köszi :)

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.