Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) catroot válasza Lacy6 (#1850) üzenetére


catroot
veterán

Pl.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#1852) sixpak válasza judas13 (#1848) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ilyeneket tud az én low cost (az ájfónhoz képest) telefonom is.
Pl.
Még egy
Utolsó :)

Szóval, a kamera minősége abszolút nem függ a vételártól.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1853) gabber01 válasza sixpak (#1852) üzenetére


gabber01
addikt

Ezeket milyen telóval csináltad? Igen jók. Használtál kiegészítőket is?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1854) sixpak válasza gabber01 (#1853) üzenetére


sixpak
nagyúr

LG G Pro

Van egy filléres lencse szettem, néha használom is.
Ennél
vagy ennél
és ennél is :)
Sry az OFF miatt...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1855) judas13 válasza sixpak (#1852) üzenetére


judas13
addikt

:C Nagyon jó! Milyen a telód? már látom....

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1856) Cyberpunk válasza sixpak (#1852) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Makróban a legtöbb mobil kamera jó, még az olcsóbb kategóriákból is. Sosem a kamró a mérvadó ezért. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1857) sixpak válasza Cyberpunk (#1856) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ezzel nem tudok vitatkozni...sőt még hozzátenném, hogy még a legolcsóbb kompakt is szarrá aláz egy bármilyen telefont, mondjuk egy tájképnél. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1858) Cyberpunk válasza sixpak (#1857) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez meg egy hülyeség. Egy Lumia 1020 lazán lever egy olcsó szar kompaktot, már azért is, mivel nagyobb a szenzorméret sokszor. ;] :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1859) sixpak válasza Cyberpunk (#1858) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem ver le semmit...a fizikát nem lehet megb@szni... :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1860) Cyberpunk válasza sixpak (#1859) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja fizika a 1020-ban egy 2/3-as szenzor van, a 808-ban meg egy 1/1.2-es. A legtöbb "olcsó gagyi" kompaktban 1/3.2, vagy 1/2.3 Ez fizika. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1861) sixpak válasza Cyberpunk (#1860) üzenetére


sixpak
nagyúr

Látom értesz a számokhoz...hiába, a sok olvasás ilyen szakembereket nevel. :D
Mástól nem is függ egy gép képalkotási képessége...objektív és hasonlók csak dísznek vannak.
Innentől kezdve nem veszlek komolyan, ha nem haragszol. :)
Nem mellesleg az 1020 vagy a 808 egy ritka különlegesség, mondhatni majdnem egyedülálló a kamerás mobilok közt, mi pedig általánosságban beszéltünk a dologról.
Persze nyilván nem egyformák az elvárásaink egy fotótól, de nincs ezzel semmi baj. :)
Nem látom értelmét a további vitának, mivel seggbe rúgnak bennünket az off miatt, de privátban semmi akadálya. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1862) gabber01


gabber01
addikt

Round 2
FIGHT

:D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1863) Cyberpunk válasza sixpak (#1861) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Oh jaj, túl amatőrnek tartasz, na de a tesztek nem téged igazolnak, a legfontosabb pedig a képérzékelő, nem mellesleg az objektív is jó az említett készülékekben. Egy 40-50k-s compakt labdába sem rúghat, legfeljebb zoom esetében csak.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1864) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Sok lesz ám az OFF!

(#1866) gabber01 válasza sixpak (#1854) üzenetére


gabber01
addikt

Úúú...hát ez mocsok nagy egy jószág. Ez nekem nagyon batár.

Mindenesetre azt hiszem mindenki össze tehetné a kezét, ha olyan minőségű kamera lenne minden telóban, mint az i6-okban. (sőt, még az olcsóbb kompakt gépek is megirigyelhetnék, azokkal ráadásul semmi mást nem lehet csinálni, ugye. :D)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1867) sixpak válasza gabber01 (#1866) üzenetére


sixpak
nagyúr

Pont akkora mint az i6 plus.
Csak ez nem retina hd, hanem mezei full hd. :D
Igen, ebben egyetértünk, az ájfónok kamerája a legjobbak közt van a telefonos piacon.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1868) kchris78


kchris78
veterán

kerem alassan, nekem az i6 ejszaka 10 ora alatt merult 5%ot. lte, wifi, fb messenger... i5s hogy birja?

(#1869) gabber01 válasza sixpak (#1867) üzenetére


gabber01
addikt

Hát az is böszme nagy. Én a phableteket nem is fogom megérteni, dehát nem fog össze omlani a világ, ha én nem fogok venni ilyet. :D Nem én vagyok a célközönség.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1870) kali válasza kchris78 (#1819) üzenetére


kali
legenda

a 1520 nagyobb, mint a 6 plus, szóval a sima 6 meg (mondhatni) eltörpül mellette.

nem tudni, hogy miket miként állítottál be, így semmi értelme más típusú telefonnal összehasonlítani a merülést, ha alig szinkronizál valami, akkor 1%-ot ha merül az 5s 10 óra készenlétben, ha meg mindent engedélyez az ember, azokat a rendszerszolgáltatásokat és fejlesztést segítő funkciókat is, amikre amúgy nincs szüksége, akkor 5% sem ügy, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#1871) Misi1979


Misi1979
őstag

Nem tudom, srácok.. elgyengültem, tetszik az i6+, de a piciny, retinás mini-m megcsalásnak venné..

Mennyire farmerzseb-kompatibilis a 6+? (természetesen nem farzsebre gondolok)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#1872) kchris78 válasza kali (#1870) üzenetére


kchris78
veterán

en osszehasonlitottam a plust az 1520-al es szelteben hosszaban kb 4mmel nagyobb az utobbi nem nagysagrendi difi.

egy ejszaka 1%? ahhoz aztan mindent le kell tiltani?

(#1873) kali válasza kchris78 (#1872) üzenetére


kali
legenda

6 plus; 158.1 * 77.8 * 7.1 mm
1520; 162.8 * 85.4 * 8.7 mm
összességében sok az eltérés, ha már a 6 plus is erősen határeset valakinek.
nem kell mindent letiltani, de semmi - számomra - felesleges rendszerszolgáltatás, funkció és szinkron nem fut.

Misi1979; nem kimondottan az, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1874) gabber01 válasza Misi1979 (#1871) üzenetére


gabber01
addikt

Kb. annyira mint egy laptop. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1875) Ed Parker válasza kali (#1873) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kiváncsi leszek mindkettőre milyen fogásra, nekem csak a nagyobb akksi idő vonzó a nagyban.
De majd pénteken kiderül mi jut.

(#1876) 1697


1697
tag

Én pénteken veszem arany-fehérben az i6-ot.Már várommmmm-)))

(#1877) Ed Parker válasza 1697 (#1876) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem is az lesz 64gb, csak a kérdés hogy sima vagy plus

(#1878) Cyberpunk válasza Ed Parker (#1877) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Legyen + ha már lúd, hát legyen kövér alapon. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1879) gabber01


gabber01
addikt

Azért azt is nézzétek, hogy a tok még rádob egy nagyságrendet az amúgy sem kicsi telefonokra, pláne a plusra. Mert gondolom a legtöbben úgyis tokkal hordják.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1880) kali válasza gabber01 (#1879) üzenetére


kali
legenda

tok? :N
fólia? :N
amennyiben problémás zsebbe teszem - fémből készült zippzár vagy ilyesmi -, úgy kap egy mobilos zoknit, és annyi, így is sikerül mindig kifogástalan állapotban megőrizni a telefonokat gyakori használat mellett is.
bele sem merek gondolni, hogy a 6 plus még kapjon egy tokot, akkor aztán lenne mérete, és igénye a nagy helyre...

(#1881) Ed Parker válasza Cyberpunk (#1878) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az a bajom hogy volt Sony z1-m ami brutál jo készülék volt, kiváló kijelzővel, de a mérete néha gondot okozott.
Para mikor munkásgatyában odakoccanok valaminek es a nagy kijelző betörik.
Szerencsére ez nem történt meg, de minél nagyobb a felület annál nagyobb az esélye.
De majd meglátom, de mondom attól függ mi jön illetve marad, mert ember szerint nem lesz akkora készlet mint 5S-ből volt.

Gabber: én sosem, különben minek a szép dizájn?

[ Szerkesztve ]

(#1882) Touch-ko válasza 1697 (#1876) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nekem is 64-es, arany szinu van. Elso nap vettem meg (meg sorban sem kellett allnom).. Gyonyoru. Mielott megvettem az iPhone6-ot, nem nagyon gondolkodtam a 6Plus-on. Szerintem tul nagy, egy mobil eszkoznek nem szabadna ekkoranak lennie.
A 64GB mindenkeppen kell, bar az iPad-embol kiindulva valoszinuleg lesz 10-20GB szabad helyem mindig.
Az elado a boltban, mondta, hogy az emberek tobbsege a 6Plus-t tul nagynak talalja es alig adott el parat belole. iPhone6-bol pedig meg volt 2 darab raktaron. Ez talan erzekelteti, hogy melyiket veszik tobben. En iPhone5-rol csereltem, szerintem nagy a 4.7 inch, pl a bal felso sarkot nem erem el egy kezben fogva a telefont. Meg szerencse, hogy van benne `one hand mode`. Sokszor bizony ugy hasznalom a telefont.

Az akksi dramai modon megnott benne, ezt erezni is lehet. Az iPhone5 (1 honapos uj akksival) erezhetoen gyengebb mint az iPhone6. A 6Plus meg ennel is erosebb akksit kapott.

Baratnom meg el szeretne cserelni az 5S-et az enyemre :)

@kali:

Szerintem tok nelkul eleg necces a fogasa. Egyszeruen tul vekony es ugy erzem, mintha ki akarna csuszni a kezembol. Vettem ra egy bumpert, igy asztalra leteve sem billeg ;] (amugy nelkule sem billeg)

[ Szerkesztve ]

(#1883) kali válasza Touch-ko (#1882) üzenetére


kali
legenda

pedig az előrendelések alapján sokkal kelendőbb (lesz) a 6 plus, mint a sima 6.
volt már hasonló mérettel rendelkező telefonom, és nem volt gond a vékonysága, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#1884) gabber01 válasza kali (#1880) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, ha valakit nem érdekel, hogy hogyan amortizálódik a 300k-s telefonja csak hajrá.
Én mindenesetre a L625-ömet is tokkal használom. Pláne, hogy nekem is bizonytalan a fogása egy kézzel ezeknek a vékony, nagyobb telefonoknak. Így persze zsebből kikapni szinte lehetetlen...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1885) kali válasza gabber01 (#1884) üzenetére


kali
legenda

tok és fólia nélkül sem amortizálódik, csak vigyázni, figyelni kell rá kicsit, de aki ezt nem tudja megcsinálni, az védje valamilyen módon, viszont figyelembe kell venni, hogy számtalan példa volt már rá, miszerint pont a tok, bumper...stb okozott kárt a telefonban, felsértette, elszíneződött tőle a keret, beszorult a por a tok/bumper és a készülék háza közé, jól belemarva úgy a készülékbe, és még lehetne sorolni...
a 6 és a 6 plus anyaghasználatát és "kényességét" még nem ismerem a gyakorlatban, de legyen bármilyen, biztos nem használnék hozzájuk fix tokot, bumpert vagy fóliát.

(#1886) Cyberpunk válasza Ed Parker (#1881) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy biztos, ha valaki teheti, akkor nem az EU-ból szerzi be, durva árak vannak, vagy vár.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1887) Cyberpunk válasza kali (#1885) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nekem konkrétan tok meg fólia fóbám van. :D Egyetlen készülékemen sem tűrőm meg azokat már évek óta. Szerintem elcsúfítják a fólia meg gagyi. Minek van fémből akkor ugye? Na meg ugyan ez a tokok esetében. Minek a prémium anyaghasználat, ha egy 5-10k-s tokba dugjuk? :)

Igen volt hogy leejtettem, és az nyomot is hagyott, szerencsére kijelező nem tört, még remélem nem is fog, de ez benne van a pakliban. Igen eladásnál kevesebbet ér úgy, na de én magamnak vettem nem next tulajnak. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1888) kali válasza Cyberpunk (#1887) üzenetére


kali
legenda

tanulhatnál abból, mikor a telefonon fólia van, a fóliázott telefon tokban, és a tag még a tokra is fóliát akart tenni, hogy sérüljön meg könnyen, mert drága volt! :)
vagy erről lemaradtál?
mondom, nincs tapasztalatom iphone 6 és 6 plus minőség terén, de nem tudnák olyan anyagból csinálni, hogy fix tokot vagy fóliát tegyek rá.
egy becsúsztatós puha tok még elmehet, vagy mobilos zokni, de ott a vége, fixre nem mehet rá semmi, mert azzal romlik a felhasználói élmény.

(#1889) Cyberpunk válasza kali (#1888) üzenetére


Cyberpunk
félisten

;] Csodálom, hogy az ilyen nem páncélszekrénybe zárva tartja, egy klimatizált helységben. :D

Én még bicajozáshoz sem raktam tokba, de most már gondolkodom ezen, de valami vízhatlan kéne. Nyáron jó volt a zacsi is elázás ellen. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1890) kchris78


kchris78
veterán

Valaki kiszedte mar a barometerbol a magassagi Adatokat? Sokat reklámozták de én még nem találtam meg.

(#1891) irgum válasza kchris78 (#1890) üzenetére


irgum
addikt

Szerintem itt még csak neked van i6, szóval nem fogsz választ kapni. :)

(#1892) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Biztos láttátok már, de érdemes megnéznia a teszt videót a felétől, hogy összeakad a jó kis ios 8 a zsír új telón. Lesz még mit javítgatni a rendszeren. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1893) Ed Parker válasza Cyberpunk (#1886) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig én itt veszem, nem usákiából:)
Nincs kintről kapcsolatom, szürke import meg nem érdekel.

Az 5S sosem volt tokban, ami karc van rajta az az aszfaltra esésből származik, én a fehéret vettem, roppant mód igénytelen minden karcra.
Szóval ha valaki nem kulcsok közé rakja, akkor semmi baja nem lesz, nekem a bal zsebemben csak a telefon van évek óta, a 3G 3GS sokkal jobban karcolódott.

[ Szerkesztve ]

(#1894) Quasi_modo válasza ToniSoprano (#1892) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez a fazon is megtanulhatna normális hangsúlyozással beszélni...

valami

(#1895) randras_83 válasza ToniSoprano (#1892) üzenetére


randras_83
addikt

Nem tudta feldolgozni a landscape-et. ;]

(#1894) Quasi_modo: csak töri a magyart.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#1896) judas13 válasza Cyberpunk (#1887) üzenetére


judas13
addikt

Egyetértek! Sosem tennék rá fóliát meg tokot egy telóra sem, akkor minek vettem volna ha folyton becsomagolva látom!!? :F

Touch-ko Itt egy! napos használat után (ujjlenyomat ez egy dolog) de tiszta karc a kijelző!!!! Nem akarom elhinni!!! Nálad? :Y

[link]

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1897) Misi1979 válasza judas13 (#1896) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem a sok karc azért van, hogy sokan kattintsanak az oldalukra (szörnyülkedve)..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#1898) ToniSoprano válasza Misi1979 (#1897) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Meg a totális összeakadást is azért csinálták a teszt közben az 6 pluson, hogy sokan kattintsanak oda? Nem tudom nekem az hogy smooth egy rendszer mást jelent, de biztos nagyok az elvárásaim.

[ Szerkesztve ]

(#1899) Lacy6 válasza ToniSoprano (#1898) üzenetére


Lacy6
senior tag

Biztos fogott egy csiszolópapírt és összekarcolta gyorsba az üveget a kis gonosz ;]
Olyan jó olvasni az ilyen hozzászólásokat amúgy...

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1900) Misi1979 válasza Lacy6 (#1899) üzenetére


Misi1979
őstag

Feleségem 4S-e, lassan 3 évesen nem néz így ki, pedig nem használ fóliát, néha csak simán bedobja a táskájába, ahol elég durva állapotok szoktak uralkodni..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.