Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) gabber01


gabber01
addikt

ip-ről jut eszembe. Van az új ip-knak vmilyen IP védelmük? (por, víz, mechanikai behatás)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1954) Ed Parker válasza gabber01 (#1951) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nincs de nem is nagyon van rá szükség.
Normális használat mellett szvsz tök felesleges.
A kijelző az egyedüli ami sérülékeny de az a többi gyártónál is.
Hacsak nem egy CAT katasztrófa telefonhoz hasonlítjuk.
Vagy a régi ericcson cápához.

(#1955) Isikamika válasza Gabbo (#1929) üzenetére


Isikamika
tag

Tudod ez olyan,mint az autók egyikben is ,másikban is van elektromos ablak,klíma ,motor,stb. Csak az egyikben jobban megy ,kevesebbet eszik,jobban hűt,vagy épp csak csendesebb,stb . Nem találták fel a spanyolviaszt csak használhatóbbá próbálják tenni!

(#1956) nauro válasza Ed Parker (#1954) üzenetére


nauro
aktív tag

Nekem egyedül egy enyhe vízállóság hiányzik. Nem mintha medencében akarnák telefonozni (ezt a részét sosem értettem a vízálló telefonok reklámjánál), de az nem lenne baj, hogyha ráfröccsen, öntődik valami, akkor az ne okozzon bajt.

(#1957) Ed Parker válasza nauro (#1956) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Enyhe víztől nem lesz baja, ha már merül annál inkább.

(#1958) 1697 válasza judas13 (#1918) üzenetére


1697
tag

Az életemben ilyen karc nem volt egyik telefonomon sem....pedig tok,folia nélkül használom....Na mindegy,ha nekem ilyet produkál pénteken 1 nap után az I6, azonnal visszab@aszom az Apple Store-ba...Ennyi

[ Szerkesztve ]

(#1959) judas13 válasza predakon (#1921) üzenetére


judas13
addikt

Mikor betette a csavarok közé a zipesbe egyszerűen sírva fakadtam. :O A nagy kés elől azért, hogy el akart már menekülni érhető okokból.... :)

Amúgy sokan állítják tényként, hogy az igazi fő ellenség az apró, szabad szemmel nem is látható homok/kvarc szemcsék, kristályok. Ha belegondolunk minden más anyag aminek keménysége megegyezik pláne nagyobb a karcálló üvegével onnantól kezdve már nincs is akadály.

Nagyon várjuk már ezért azt a bizonyos zafir üveget! i6s-be sztem már az lesz ha ebből most sajna lemaradt....

(a Huawei most rakott limitált modelljébe belőle onnan lehetne tapasztalatokat olvasni majd sztem)

1697 Jó neked, nekem sincs mondjuk semmi fólia meg ilyenek. Szerintem az egyedi eset vagy valaki partizánkodott a tudtuk nélkül....mintha kijelzőre nem lenne gari, de 1-2 napon belül szerintem visszaviheted...passz.

gabber01 Ne legyen igazad!!! :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1960) gabber01 válasza judas13 (#1959) üzenetére


gabber01
addikt

zafírüveg sztem tuti nem lesz. mostanában nagyon megdrágult és ekkora tételnél nem is tudnának megfelelő mennyiséget emberi áron szerezni. legalábbis ezt olvastam vhol.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1961) Ed Parker válasza gabber01 (#1960) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig hatalmas készletet halmozott fel belőle az Apple.

(#1962) kchris78 válasza judas13 (#1959) üzenetére


kchris78
veterán

teljesen egyetértek, a legnagyobb gubancot a homokszerű cucc okozza, nekem a note-omat karcolta össze a ceruza mert 20-30ból egyszer odaszorult egy kis szemcse. Ujjal szerencsére nem történik ilyen, de zsebben esélyes még.. És erre a tok sem megoldás.

(#1963) Cyberpunk válasza nauro (#1956) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Rendszeresen használtam kerékpározás közben a bicajos mez hátán lévő zsebben hordva nyáron is tok nélkül. Volt, hogy nem tudtam feloldani a kijelzőt mert tiszta víz volt az izzadságtól. Nem lett baja. Igaz egy szaunába nem vinném be. :D Persze egy ellázást egy esőben nem élt volna már túl valószínűleg. Ebben jobbak a Sony-k az biztos. Ez amúgy egy jó irány lenne, és minimálisan elvárható képesség. Talán idővel általánossá válik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1964) gabber01 válasza Ed Parker (#1961) üzenetére


gabber01
addikt

Most hirtelen ezt találtam.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1965) Cyberpunk válasza kchris78 (#1962) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Fólia nélkül használtam, egy év után mikrókarc nélkül adtam el az i5-ömet. Igaz ugye cerkát nem használunk itt. Utoljára a Note 1-en volt fólia. Cseréttem is gyakran, mert hát az tényleg gyűjti.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1966) judas13 válasza kchris78 (#1962) üzenetére


judas13
addikt

Képzelem milyen ideg lehettél egy ilyen karctól! Mert ha leesik odaverődik meg ilyenek azt fogja az ember de ilyen láthatatlan ellenség maradandó akciója az már nehezen fogható.

Ed Parker Rémlik, hogy le is gyártották tonna számra ott állt táblákban, de valamiért nem tudták (időre?) megmunkálni azokat. Zavaros.....

gabber01 thnx!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1967) Ed Parker válasza gabber01 (#1964) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, akkor régi a hír. Akkor szó is volt róla hogy 100$-al növekedik az ára.

Ami a merevséget illeti, ha telefon pofára esik, tök mindegy hogy gorilla glass vagy zafir, mindkettő kockás ra reped.

[ Szerkesztve ]

(#1968) Touch-ko válasza judas13 (#1896) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szia! Nekem teljesen karcmentes. Csak egy bumper tokot hasznalok, foliat nem.

(#1969) kchris78 válasza judas13 (#1966) üzenetére


kchris78
veterán

hát ja, de általában ezek a karcok szerencsére mikrokarcok, akkor jönnek elő ha fény fele fordítja a kijelzőt az ember. De emiatt 2-3 használat után lemondtam a note cerkájáról. Szerintem az i6 képe amin karcos az gyári hibás kijelző lehet... vagy szándékos.

iphone-t nem akarom én se tokban, szép meg vékony meg minden és elrejteni. vigyázni kell rá. ha meg leejtem.. drága volt de haználatra vettem. Autót sem teszi bumperba az ember pedig a felverődő kövek miatt ott is kellene a lakkra :D

[ Szerkesztve ]

(#1970) judas13 válasza kchris78 (#1969) üzenetére


judas13
addikt

Igen fény felé tartva látható. Na ja a cerkáról én is lemondanék.....

Touch-ko Hali Szuper! Bumper sokat számít. Max azt használnám én is. :C

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1971) Cyberpunk válasza kchris78 (#1969) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én maximum csak valami ronda készüléket dugnék tokba, de akkor valami ízlésesbe, nem valami szilikonba. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1972) gabber01 válasza Cyberpunk (#1971) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, a háta az i6-nak mondjuk nem egy Monet. De ez egyéni ízlés kérdése.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#1973) 1697 válasza Touch-ko (#1968) üzenetére


1697
tag

Ahhoz képest,hogy nem full hd a kijelző szépek a színek a tiéden??Kicsit aggodok emiatt...Pénteken jól 'letesztelem' mielött megveszem..

[ Szerkesztve ]

(#1974) Cyberpunk válasza gabber01 (#1972) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem ha már kinézet, akkor i4/s aztán az 5. Ez a 6 széria olyan fura. :D De nem rossz persze.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1975) Ed Parker válasza Cyberpunk (#1974) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ami szvsz el van qrva benne a csíkok az illesztéseknél. Ez az 5-ben es a 4-ben is jobban el lett dolgozva.
De nálam is a 4 viszi a dizájn díjat

(#1976) judas13 válasza Cyberpunk (#1974) üzenetére


judas13
addikt

"Szerintem ha már kinézet, akkor i4/s"

Igen! :DD

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1977) kchris78 válasza judas13 (#1976) üzenetére


kchris78
veterán

én azt nem értem hogy amíg nem volt i5 addig brutál szépnek láttam a 4-et de azóta hogy megvan az i5.. nagyon ormótlanul vastag :).

(#1978) Cyberpunk válasza Ed Parker (#1975) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nekem tetszene fehérben úgy nem lenne feltűnő a két csík hátul, vagy színezhették volna be őket rendesen, mert így nagyon elütnek a hatalptól szerintem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1981) Touch-ko válasza 1697 (#1973) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az iPhone5, 5S hez hasonlitva kicsit mintha elenkebbek lennenek a szinek. Nem nagyon latok kulonbseget. A keynote-on volt arrol szo, hogy kicsit allitottak a szineken.

(#1984) Cyberpunk válasza Touch-ko (#1981) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja valtozott egy kicsit, nagyobb lett például a fenyerő is, de jelentéktelen a különbség. Igazából modellen belül is lehet eltérés. Mivel van legalább két kijelző beszállító.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1986) Touch-ko válasza Cyberpunk (#1984) üzenetére


Touch-ko
őstag

A furcsa az, amit meg Apple Store-ban sen tudtak megmondani (helyette inkabb hulyenek neztek szerintem:) :)

Az iPhone 5 es 5S kijelzoje kozott latok kulonbseget. Nem szinekben, hanem a pixelekben. Szo szerint nagyobbnak latom a pixeleket, mintha nem 640×1136 lenne a felbontas. Aztan screenshot-nal iPhoto szerint megis annyi. Szabad szemmel lehet latni a kulonbseget 5 es 5S kozott. Eloszor en is a beszallitokra gondoltam (tobb is van ha jol tudom).

Viszont 5 es 6 kozott en nem nagyon latok oriasi kulonbseget..

(#1987) Cyberpunk válasza Touch-ko (#1986) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem múlthét kedd óta van 5S-em, ez előtt sima 5 volt. Igaz már nincs meg, így csak emlékezetből látom. :D Annyi feltűnik, hogy jobb a fenyerő 5S-en, meg talán egy leheletnyivel jobb a kontraszt is, bár ezt lehet csak beképzelem. :) i6-hoz nem volt még szerencsém, majd valahol kipróbálom. De a sima 6 az valamivel rosszabb kell legyen, mert kisebb a ppi.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1988) kchris78 válasza Touch-ko (#1986) üzenetére


kchris78
veterán

elofordulhat hogy a pixelek kozti tavolsag valtozott. Ez okozhatja azt amit irsz. Szerintem.

(#1989) Tom Sawyer


Tom Sawyer
csendes tag

túl a tizen

[ Szerkesztve ]

(#1990) judas13 válasza kchris78 (#1977) üzenetére


judas13
addikt

Nem eccerű na :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1991) ToniSoprano válasza Tom Sawyer (#1989) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk ez szép eredmény ez 10 millió, meg minden, de szerintem nem akkora előrelépés az 5S, 5C 9 milliós eladásához képest.
Az 5S egy ráncfelvarrás volt, az 5C meg nem tudom minek is nevehető, így nagyon jó indulattal is csak másfél új fejlesztésű telefon bejelentéséről beszélhettünk 9 millós eladással.

Ehhez képest a 6 és a 6S is egy tök új fejlesztés és a két telefon mind méretében, mind tudásában jelentősen külöbözik, rendkívül sok energiát fektettek bele mindegyikbe, így a 10 milliós eladás nem tűnik annyira egetrengetőnek az előzményekhez viszonyítva.

De úgyis majd a hosszú távú tapasztalat, használhatóság, eladási adatok/tendenciák döntik el a telók sikerét.

[ Szerkesztve ]

(#1992) kchris78 válasza ToniSoprano (#1991) üzenetére


kchris78
veterán

eladtak volna többet is, de nem volt több telefon, illetve ebben a hétvégében nem volt benne Kína, a többiben meg igen.

(#1993) ToniSoprano válasza kchris78 (#1992) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Akkor úgy nem rossz.

(#1994) nederlanden válasza ToniSoprano (#1993) üzenetére


nederlanden
senior tag

Most vitték el az i6 4.7"-omat!
Nem fut be nagy karriert ezt most mondom.Van amibe jobb az i5s nel,de csak minimalisan es rogton be is bukja az oldal kapcsoloval amire meg tegnap azt hittem hasznalhato lesz,na meg h a folyamatos 3g elrontja a beszed hangot.Kényelmetlen telefon.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#1995) hello28


hello28
aktív tag

https://m.youtube.com/watch?v=O_FLhbXE_DY

Most ez hogy lehet??:)))
Ujjlenyomat és Karc ha ez így van akkor durva!!

(#1996) kali válasza hello28 (#1995) üzenetére


kali
legenda

nem olvastál vissza, nem követed a témát - az utolsó hozzászólásod óta? -, csak bevágtad, pedig volt már linkelve, meg ellenpélda is rá.

[ Szerkesztve ]

(#1997) Cyberpunk válasza hello28 (#1995) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Valami bűzlik Dániában. Kizárt hogy ennyitől olyen szinten amortizálodjlon.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1998) hello28 válasza kali (#1996) üzenetére


hello28
aktív tag

Akkor bocsi!!!nem vettem észre ..mivolt az ellen példa !???:))

(#1999) kchris78 válasza nederlanden (#1994) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem te vagy az ellenpelda:). mar bocs. nagyon kivancsi leszek amugy hogy alakul majd az i5s ara.. menni fog az i6 biztos de sokaknak megy tonkre az i4/i4s i5 es foleg elobbieknek valtani kell..

(#2000) nederlanden válasza kchris78 (#1999) üzenetére


nederlanden
senior tag

Ne mondjon senki semmit az i 6 rol mig nem hasznalja,mert ha az en velemenyem es gondolat menetem bejon(bar ne legyen ugy),hatalmasat bukik az apple ezzel a ket gagyi kiadobasaval.Lehet keves volt ez a 2 nap hasznalat es nagyon rosszul latom.úgy legyen

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.