Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) catroot válasza Csapoati (#1147) üzenetére


catroot
veterán

Akadhat ott az i5 is, csak a kedves fórumtárs bezzeg azt nem ismeri be. :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#1302) 1697 válasza buvartacsko (#1300) üzenetére


1697
tag

Tacsi ne hergeld magad megint.Véleményt írtam és iphone-t fogok venni.Megnyugodhatsz....Amugy hova van kiírva,hogy nem lehet a tapasztalataimat leírni,főleg ha az adott topicban szereplő termék az egyik részese??? Ugyan már....

[ Szerkesztve ]

(#1303) akoska07


akoska07
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Nem olvasnám végig a topicot,ha nem baj.

Viszont lenne egy kérdésem:
A legfontosabb számomra az telefon aksija.

Erről van már vmi infó,hogy kb mire lesz képes ?

Én megvenném a telefont,mert nagyon tetszik-biztosan elég gyors is lesz,de az aksi kérdés sajna mindig ott lebeg (legalábbis nálam) a telefon felett.

Ha erről kapok pozitív visszajelzést,akkor én i6 tulaj leszek.
i6 plus nem érdekel,mert túl nagy (nekem).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1304) UFC válasza akoska07 (#1303) üzenetére


UFC
aktív tag

Elméletileg pozitív. [link]

De majd úgy is a gyakorlatban derül ki igazán. Főleg ugye hogy a használati körülmények is mindig mások.

[ Szerkesztve ]

(#1305) randras_83 válasza buvartacsko (#1300) üzenetére


randras_83
addikt

Amit nemcsak Apple tulajok olvasnak... Bármennyire is hihetetlen az androidos világot is érinti szvsz.

(#1303) akoska07: remélhetőleg a kisebb is legalább 2000mAh - os akksit kap, csak a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#1306) buvartacsko válasza randras_83 (#1305) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miben? Az értelmes beszélgetéssel ingyen bajom de a szar az iPhone unalmas mar. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#1307) joey04 válasza akoska07 (#1303) üzenetére


joey04
titán

egy hangyaf*sznyit jobban bírja mint az 5s. magyarul maradt átlagos. nem gyenge, de nem is kiemelkedő.

(#1308) Dany007 válasza joey04 (#1307) üzenetére


Dany007
veterán

Nagyobb kijelzo, erosebb vas... Meg igy is nagy dolog hogy egyaltalan jobb vmivel mint az elozo gen.

(#1309) randras_83 válasza buvartacsko (#1306) üzenetére


randras_83
addikt

Tudod hogy mindkét oldalon vannak elvakultak... Engem speciális tényleg érdekel hogy merre megy az Apple, attól függetlenül hogy erősen androidos vagyok. Nagyon kíváncsi leszek hogy mennyire fog hasonlítani az ios8 és az Android L.

https://www.flickr.com/randras83/

(#1310) joey04 válasza Dany007 (#1308) üzenetére


joey04
titán

ez igaz, csak kérdezte hogy jobban bírja-e.

btw a magánvéleményem az, hogy ha nem mennek rá erre a b*zi vékonyságra, hogy a kamera sem fér már el benne, akkor erősebb akksi is beleférne. csak 2-3+ óra üzemidő és már átlagon felülit hozna.

[ Szerkesztve ]

(#1311) 1697 válasza buvartacsko (#1306) üzenetére


1697
tag

Ki írt olyat,hogy szar es unalmas az iphone??Visszaolvasgattam,nem látok ilyet...

(#1312) KraX válasza joey04 (#1307) üzenetére


KraX
őstag

Azert az i6+ nem rossz. Legkevesebb +20% tobblet uzemido (wifi, lte browsing), vagy meg sokkal tobb. Nem olyan rossz.

For the God Emperor!

(#1313) joey04 válasza KraX (#1312) üzenetére


joey04
titán

de ő csak a simát kérdezte, mondta is, hogy a Plus túl nagy neki. btw az kb a note 3 szintjét hozza a papírforma szerint. aminél pl az lg g2 is többet hozott picivel, szóval az is csak "jó" kategória. más kérdés, hogy a csodás QHD panelek miatt az új generáció droid fronton tökön lőtte magát akksi szempontjából (is), így ez is lehet, hogy kiemelkedő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1314) KraX válasza joey04 (#1313) üzenetére


KraX
őstag

Igaz. Figyelmetlen voltam. Mindenesetre a nagyobbik nem rossz. Nekem volt g2-m es az 5s tenyleg kevesbe birja, de azert annyira nem szornyu, ennel pedig a i6 egy picit jobb, persze jobb lett volna erosebb akku bele. Sokkal inkabb az mint +x giga ram, 28282726262 magos soc vagy 626252525252-os kepernyofelbontas (ami csak az akkut szivja jobban). ;)

For the God Emperor!

(#1315) Bilux


Bilux
veterán

Most a plusban 2giga ram van vagy 1?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1316) joey04 válasza Bilux (#1315) üzenetére


joey04
titán

nem ezer százalék, de szinte tuti hogy 1. amint az ifixit szétkapja kiderül. az usa megjelenés napja, max plusz 1 :D

(#1317) akoska07 válasza UFC (#1304) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi!

Egyenlőre ezek szám adatok,amire sokat nem alapozhatok.
Úgy néz ki sajna nem leszek az elsők között aki megveszi.
Én 2 HTC One M7 aksi teljesítményéből indulok ki,nekem jelenleg azok van.
Ez válthatná le ideiglenesen,viszont ha nem lesz elég jó az aksija akkor sajna ismét kihagyom az iphone-t.

#1307 joey20 : Sajnos az átlagos nem elég.
Ahogy írtam is,nem leszek az elsők között sajna,meg várom a felhasználói véleményeket.
Más kitételem nincs az új készülékkel,csak az aksija.
Ha az rendben lesz,akkor hozzám kerülhet.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1318) joey04 válasza akoska07 (#1317) üzenetére


joey04
titán

ja az m7 a mérce? itt vannak a valós adatok:


Csak beszélgetési időben gyengébb.

(#1319) BulletBill27 válasza joey04 (#1318) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

De ez nem az iPhone 6 :D

(#1320) akoska07 válasza joey04 (#1318) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezek a számok sajnos nem igazak.
Főleg az iphone-é.

A HTC-t sosem néztem "papíron" mennyit bír.
Nekem kitart egész nap.
És nem gyengén használom a készüléket.

Sajnos még egyetlen ismerős-barátom-munkatársam sem nyilatkozott olyat,hogy reggel feltölti az i5-t és este amikor hazaér nem kell fejvesztve töltőre dugnia.
Ha nem kell akkor azért volt,mert nap közben már vhol újra feltöltötte.

Nagyon remélem,hogy ezt sikerül megközelítenie az i6-nak.
Mármint,nem kell fejvesztve hazarohanni tölteni,vagy út közben tölteni autóban.

Én nagyon szeretnék egy ilyet birtokolni,nagyon bejön a készülék,végre tényleg néz ki vhogy a telefon,elég erős és gyors. Ipad Air-em is van,szóval tudom mi a minőség. Nagyon bízom benne,hogy lesz i6-om is. :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1321) tivadar9


tivadar9
csendes tag

Pro és kontra, valóban nem csinált nagy csodát, de mégis jól él ebből az alma.
Amíg világ a világ.
Nekem tetszik ez az új forma.
A 4,7-est bevállalnám (de nem ennyiért)

[ Szerkesztve ]

(#1322) Hunt3r22 válasza joey04 (#1280) üzenetére


Hunt3r22
őstag

:DDD

Egy iPhone cikk mennyire egymásnak tudja ugrasztani a táborokat. ;]

Xr

(#1323) spawn21 válasza akoska07 (#1320) üzenetére


spawn21
veterán

Jobban bírja a sima 5s mint a One. Tanusíthatom :K

Valószínű ennel is kicsit jobb lesz. De az szerintem az esténkénti töltés lesz kb

iPhone 13p

(#1324) joey04 válasza BulletBill27 (#1319) üzenetére


joey04
titán

nem, az egy picit jobb. :)

(#1325) Dany007 válasza joey04 (#1310) üzenetére


Dany007
veterán

Áh, én évek óta ezt mondom...
De igazából erről is "mi" tehetünk. A piac az, ami megveszik a minél vékonyabb telefonokért. 6mm, 7mm? És már tized mm-eken megy a versengés... Vicc.
Én is amellett vagyok, hogy csináljanak inkább 2-3mm-rel vastagabb telefont, mert szvsz az 1cm-es határ még pont jó, de akkor tegyenek bele vastagabb és egyben nagyobb kapacitású akksit.
Lekerített élekkel akár egy centiméter vastag telefon se hat durungnak. Ellenben ha ennek köszönhetően megduplázódna az üzemidő senki se bánná a dolgot.

Én mértem a régi LG-m-ben 3mm vastag az akksi! Mondjuk az így is 1cm vastag... de vegyük az i6-ot. 6, akárhány mm vastag. Ha hozzáadunk még 3mm-t akkor is jócskán 1cm alatt marad ellenben dupla akksival! Ki a francot érdekelne az a plusz 3mm, ha a telefon nem 1-1,5 napig bírná, hanem 2-3 napig!?
De nem tartom lehetetlennek, hogy az i6-ban lévő modul még 3mm vastag sincsen...
Persze amíg mindenki rá van buzulva a készülék vastagságára, vékonyságára addig tökmindegy... Úgy néz ki nagyobb marketing ereje van a vastagságnak, mint az üzemidőnek...

Egyébként a 6+ még jó, hogy tovább bírja. A hardver gyakorlatilag nem foglal több helyet benne, mint a sima i6-ban, ellenben jóval nagyobb az alapterülete, amin jóval nagyobb akksi elfér.

@akoska07:

Soha nem szabad semmit a megjelenés napján megvenni! Várjál minimum 3-4 hónapot, olvasd a szakmai fórumokat nézd meg mik a tapasztalatok és csak azután vegyél ha már mindent tudsz a készülékről.
Semmi értelme elsőre beleugrani egy ismeretlenbe... akármikor előjöhetnek fejlesztési / tervezési hibák vagy akár csak szoftveres probléma és akkor ott fogsz szívni vele... Ez pár hónap alatt kiderül sőt akár még javítás is kijöhet rá ennyi idő alatt ha esetleg tényleg lesz valamivel gubanc.

Ha jól emlékszem az i5-nél is volt valami festés kopási probléma az első szériával... Ami miatt többen visszaküldték a készüléket... a második szériával már nem volt ilyen gond...

[ Szerkesztve ]

(#1327) Roadhammer válasza Dany007 (#1325) üzenetére


Roadhammer
tag

Ja, és a kamera se lógna ki! :D

(#1328) radi8tor válasza Dany007 (#1325) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem az i5-nél is volt valami festés kopási probléma az első szériával... Ami miatt többen visszaküldték a készüléket... a második szériával már nem volt ilyen gond.

Első széria i5, második széria i5S.

⭐ Stella

(#1329) Roadhammer válasza radi8tor (#1328) üzenetére


Roadhammer
tag

Nem, az i5-nél is több széria volt, nem mindnél volt tapasztalható a kopás, csak a hibás szériánál. Azokat hozták ide Magyarországra. x)

(#1330) KraX válasza Dany007 (#1325) üzenetére


KraX
őstag

A soc es az alaplap lehet, hogy nem foglal sokkal tobb helyet ergo hsonlo a fogyasztas az i6+ ban,de a kijelzo mar tobbet ker enni az 5.5-os modelben, persze meg igy is tovabb birja a kisebb variansnal.

For the God Emperor!

(#1331) daniel909 válasza joey04 (#1313) üzenetére


daniel909
addikt

Mit szólsz az új cuccok hoz?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#1332) KeFe válasza buvartacsko (#1219) üzenetére


KeFe
tag

Valóban nem giccses. Ellenben végtelenül unalmas hogy 7 év alatt kb annyit változott hogy több ikon fér ki.
A testreszabhatóság csimborasszója a háttérkép cseréje, és az ikonok sorrendjének megcserélése, valamint mappákba rendezése.
Jah és a 6p-n már el is forognak landscape módban! Van itt fejlődés meg innováció kéremszépen :)
Hát LOL

(#1333) KraX válasza KeFe (#1332) üzenetére


KraX
őstag

Kefe -> android.
Ennyi. Ott azt mokolsz amit szeretnel. Sok sikert!

For the God Emperor!

(#1334) BulletBill27 válasza KeFe (#1332) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Ha fontos a testreszabhatóság, akkor értelemszerűen nem az iPhone, meg a Windows Phone a jó választás. Különböző rendszerek, különféle előnyökkel és hátrányokkal :)

(#1335) randras_83 válasza BulletBill27 (#1334) üzenetére


randras_83
addikt

+1

https://www.flickr.com/randras83/

(#1336) section9 válasza KeFe (#1332) üzenetére


section9
őstag

Ha ez nem elég és ez fontos szempont akkor olyan OS-t kell választani ami ezeket támogatja. Én sem várom el a WP-töl, hogy mindent testre lehessen szabni.

(#1337) Jaffa75 válasza KraX (#1333) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem megvédve KeFe-t, nem hiszem hogy szüksége lenne rá... :N de:

- az általa megfogalmazott "új tulajdonságokat" eladni innovációnak azért kemény, mégha az IOS vonalon ez valóban új tulajdonság is! Más rendszereken meg már régebbóta elérhető, mókolás nélkül.
- ha használtál mostanában droidot (én egy Moto G-t, és 1 z1c-t), akkor tapasztalhattad, hogy sokat javítottak rajta, és már nem kell feltétlenül romolni hogy menjen is. Nyilván a bloatware-rel teletömött rendszer takarítást igényel. :DDD

Értem én hogy kell a marketing, csak legalább a saját felhasználóikat ne nézzék madárnak - nyilván ez a droidos és a WP-s vonalra is igaz kell hogy legyen!

No offense... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1338) Hunt3r22 válasza Jaffa75 (#1337) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Samsung, Lg, Sony mind madárnak nézi ha megnézed.. 1 éves telefonok és a Sony már nem ad ki rá frissítést. Eleve az lenne a lényege, hogy a gyengébb hardwerű telefonokra van kitalálva a KitKat. Jó persze ott vannak a cm-ek stb, de nem mindenki akar mókolni csak azért, hogy működjön az a szerencsétlen telefon. :U

Sony Z2-Z3 példája ugyanez. Z3-t megint mint egy innováció akarják eladni, Z2 nincs fél éves. :U

Lehet itt az Apple-t szidni, de a többi gyártó sem különb, sőt esetleg rosszabb. :K

Xr

(#1339) section9 válasza Hunt3r22 (#1338) üzenetére


section9
őstag

Nokia/Microsoft 3 éves support lifecycle-t ad. :D

(#1340) Ádám16 válasza section9 (#1339) üzenetére


Ádám16
addikt

Ami nem azt jelenti, hogy megkapod 3 éven át a legfrissebb OS-t, hanem azt, hogy addig foltozgatják a bugokat pl., ha szükség van rá.

(#1341) KeFe válasza KraX (#1333) üzenetére


KeFe
tag

Droidon ezekhez semmi mókolás nem kell mert alap feature a kezdetektől fogva.
Ellenben IOS alatt már olyan teljesen elvárható dologhoz hogy egy mappa megnyitása után ne 3x3 körömnyi ikont kelljen nézegetnem a 25cm átmérőjű ipad kijelzőjének a közepén, már jailbreak és (fizetős) cydia csomag kell.
De majd az új ipad bejelentéskor el lehet adni esetleg featureként, amire a keynoteon megjelent tömeg együtt tud majd bégetni hogy ezaz megcsinálták, revolution, innovation.

Az utóbbi évek iphone hw fejlesztéseiből a ujjlenyomat olvasó és a kamera jó dolog (ill lehet hogy az M7 is de azt nem próbáltam) a többi szimpla parasztvakítás.

Design a I5s-ig tetszett, az I6 szemből és oldalról szép, hátulról meg kifejezetten ronda, bár látni kell élőben.
A 6.9 helyett lehetett volna inkább 7.5mm nem kiálló kamerával és nagyobb akkuval hogy már délután ne keljen töltőre dugni (amit természetesen viszel magaddal mert Lightning nem mindenhol van ellentétben a szabvány microUSBvel)
De akkor nem lehetett volna a termékbemutatón a kijelzőméret után közvetlenül ezzel büszkélkedni. Kétségkívül jelentős használati értékkel bír a 6.9mm vastagság, de én azért a mobilitást jobban értékelném.
Számomra az iPhone a dualsim hiánya miatt eleve kiesik, de azért érdekel mit alkotnak évről évre.

IOS vonalon jó lenne ha a külső billentyűzetek engedélyezése mellett a programok háttérben való futásának lehetőségét is átvennék, mert elég szánalom, hogy egy naptáresemény frissítéséhez vagy Dropbox feltöltéshez el kell indítgatni az alkalmazást. Bár a gui partner ebben mert úgyis ott van az ikonja a főképernyőn :D

Valaki említette hogy neki nem szokott az ieszköze oldalakat újratölteni.
Nos jelentem ezt a hozzászólást egy ipadről írtam, és menet közben 2x töltött újra, törölve mindent a szövegdobozból.
De felkészült ipades vagyok és mielőtt alkalmazást váltok vágólapra másolás majd ha visszalépéskor az üres oldal fogad akkor beillesztés.
Mondjuk ez egy banki oldalon nem működik de sebaj egy újabb sms ellenőrzés után belépek újra.

[ Szerkesztve ]

(#1342) buvartacsko válasza KeFe (#1341) üzenetére


buvartacsko
addikt

Soha nem fogom megérteni hogy mi a probléma ezzel. ti droid/google fanatikusok egész nap csak a desktopot nézegetitek a telefonon/tableten? Mert én amikor előveszem azért szoktam hogy használjak egy adott appot rajta, nem azért hogy nézegessem a hátteret. JUJDESZÉPHÁTTEREMVAN Remélem az Apple beletesz majd egy választható menüpontot: [x[ Droid fanatikus vagyok, és így majd be lehet állítani hogy hány desktopon kelljen magad végig vergődni mire az alkalmazásokhoz jutsz, és akkor majd nem az lesz a fő érv android mellett hogy az iOS csak(!) 1(!) menüből áll és nincsen rajta semmi más!

És jó hogy az előző hozzászólásodból megtudtam, hogy neked attól telefon egy telefon hogy percenként cserélhetsz launchert, azon belül témát, meg ikon pakkokat, ez az innováció. Ne haragudj, képzeld el hogy van aki használja az eszközeit és nem csak nézegeti. Teljesen jó az a design amit alapból adnak, soha 1x sem akartam megváltoztatni (igen birka vagyok!!!!4444 mindenki egy tetves birka aki nem cseréli le a telefon alap témáját mert tetszik neki!4444444444444444 gondolom a windowsod pont ezért szarrá is van témázva, nehogy már olyan designt használj amit több millió másik ember is ;) btw, nekem az android l kinézete is nagyon bejön, azt sem cserélném le) és lecserélni valami noname ember paint rajzaira. :)

[ Szerkesztve ]

(#1343) Lacy6 válasza Hunt3r22 (#1338) üzenetére


Lacy6
senior tag

1. Honnan vetted, hogy a Sony 1 éves telefonokra már nem ad ki frissítést?
2. Z3-at innovációnak akarják eladni, erről valami infó?
Ha van valami újdonság android vonalon, még ha parasztvakítás is akkor is új dolog. Ellenben az Applenél már a nagyobb kijelző is innováció ami kicsit furcsának találok.

(#1342) buvartacsko:Fogadjunk neked a gépeden még az eredeti Windows-os háttérképek vannak! ;]
Nem mondom, hogy világmegváltó innováció, de azt megértem ha a tanítható infraportot annak állítják be és kihangsúlyozzák, hogy jó dolog. A nagyobb kijelző innovációról, meg elég ha végignézed a bemutatót és látod.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1344) buvartacsko válasza Lacy6 (#1343) üzenetére


buvartacsko
addikt

Jól értem, számodra bármi történik Android fronton az innováció? Na ja... és az Apple userek a birkák. :) A nagyobb kijelzőre ki és hol mondta hogy innováció? Valami infó erről?

[ Szerkesztve ]

(#1345) buvartacsko válasza Lacy6 (#1343) üzenetére


buvartacsko
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#1346) Bilux válasza Lacy6 (#1343) üzenetére


Bilux
veterán

sony

Innen szerintem

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1347) Lacy6 válasza buvartacsko (#1344) üzenetére


Lacy6
senior tag

Hiába szedted ki ezt az egy mondatot és tetted be aláírásba, mert nem hülyeség amit írok. Android frontos sok gyártó próbál új lehetőségeket, új funkciókat keresni és ezt becsülöm. De itt csalódott vagyok, mert semmi olyan nem hozott az Iphone 6 amit később akár az android is átvehet. Inkább az Apple vett át dolgokat és lustán hozta a kötelezőt. Erre értendő az a kiragadott mondat, remélem így már megérted.

(#1346) Bilux: Köszi az infót. Ez egy nagy fekete pont a sony részéről :K

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1348) Hunt3r22 válasza Bilux (#1346) üzenetére


Hunt3r22
őstag

:R

Tudom nem csúcs modellek, de akkor is. :U

Xr

(#1349) buvartacsko válasza Lacy6 (#1347) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ha jól láttam ugyanaz a CPU van a z3-ban mint a z2-ben. Tehát akkor ez is innováció? Hiszen ahogy fentebb írtad android vonalon MINDEN innováció ami történik, még a nagyobb kijelző is. :DDD Ugyanannyi ram, ugyanolyan GPU. 3GB-ot méééérnem duplázták, hiszen azt minden évben duplázni kell, na mind1, innováció ez így is, hiszen Android és Sony!

[ Szerkesztve ]

(#1350) Dany007 válasza Bilux (#1346) üzenetére


Dany007
veterán

Teljesen mindegy egyébként, hogy hány évig van támogatás ha amit kiadnak hozzá az szar ahogy van.
Ez volt a Sony-nál az Xperia P esetében...
Várták az ics-t mint a messiást... nemtom mért, mert én jól elvoltam a 2.3.7-tel is... Mindegy, kijött, mondom kipróbálom. Szar. Kuka. Ahogy van.
Aztán kijött a jb, hogy húh az majd fasza lesz... Mondom kipróbálom ezt is. Kuka. Szintúgy...
Most nem sorolom milyen nevetséges és triviális bugokat okozott az új frissítés, de egy rakás kaki lett tőle a telefon. Mások nem tudom hogyan bírják ki, én nem bírtam. Visszaraktam a 2.3.7-et és azzal "tökéletes".
Úgyhogy ennyit a Sony-ról...

És nem az androiddal van gond, mert más telefonokon rendben vannak ezen frissítések, sőt, komoly sebességnövekedést értek el vele, de a Sony ennél a típusnál nagyon csúnyán elcseszte. Így kb semmit nem ér a frissítés ha 5 éven át tart akkor se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.