Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) HUTCHDB válasza IntelKiller7 (#1750) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az samsung hogy jon ide?
Nem etalon, sot.......!
A kamera mar s1, s2 es s3-nal is borzasztoan hamar karcolodott, ugyhogy ez egy negativ dolog szamimra, barmennyire is tetszik magy a keszulek.
A szilikon tok meg..... szoval nem az en stilusom...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1752) Gicz válasza IntelKiller7 (#1750) üzenetére


Gicz
addikt

Már a sima 5-ben is zafír lencse volt, 2012 november óta hordok egyet tok nélkül zsebben, leejtettem 5-6x, és egy fikarcnyi hajszálkarc sincs a lencsén.

(#1753) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Csak egy példa volt az S5. Mert mint köztudott a iPhone fikázok 80%-a Samsung tulajdonos.
Nekem nincs bajom a szilikon tokkal, anno nézegettem ezeket a ki-be hajtogatós tokokat, de nem jöttek be annyira. Mondjuk ha lesz fekete, fehér Adidas tok akkor lehet azt veszem :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1754) kali válasza IntelKiller7 (#1753) üzenetére


kali
legenda

nem olyan köztudott az, még akkor sem, ha a nagy számok törvényét nézzük, hogy általánosságban a sok más gyártó telefonjait birtokló személyek összesen teszik ki létszámban a samsung tulajok létszámát.
sőt, eztán kimondottan irigykedni fognak a note...stb tulajok, hogy már iphone tepsi is van, pláne a 6 plus képében.

(#1755) IntelKiller7 válasza kali (#1754) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Ez a másik. ismerősöm Note 3 tulaj már 1 éve. Mikor kedden meglátta, hogy 5,5"-os iPhone is lesz, egyből hívott, hogy mi ez a vágódeszka? Nem zavarta, hogy egy 0,2"-al nagyobb telefonról hívott fel, hogy wtf amit az Apple művel. Lassan tényleg igaz, hogy divat lett az almás termékeket fikázni.
De a kedvencem mikor a hardverrel jönnek. Nehéz dolog megérteni, hogy az iOS nem egy android, és nem eszi meg a telefon felét, már az, hogy csak szimplán üzemel.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1756) kali válasza IntelKiller7 (#1755) üzenetére


kali
legenda

nézz be az új samsung telefonok/termékek megjelenési témáiba, több tag is van az almás táborból, akik sorra járnak minden említett topikot, gondolom látatlanban is kitalálod, hogy milyen hozzászólásokat írnak.
eddig az volt a baj, hogy az apple csak egérmozi kijelzős telefonokat adott ki, most meg belecsapott a lecsóba, hiszen a kicsi kijelzős 6 is nagyobb, mint az eddigi 4".
a samsung tulajokat a műanyag ház - nem írok jelzőket - miatt húzták le az iphone tulajok, erre jött ki iphone is műanyag házban...
örök harc ez, az is marad, és csak azok mosolyognak a terepen kívülről, vagy annak határáról, akik nem elfogultak, és/vagy mindegyik gyártó termékét használták, és persze időben valamint kategóriában azonos típusokat vetnek össze.

(#1757) randras_83 válasza IntelKiller7 (#1755) üzenetére


randras_83
addikt

Itt egy kicsit bele kell, hogy szóljak, nem az android eszi meg a telefon felét...Úgy inkább helyes az állítás, hogy van olyan gyártói felület (vagy nevezzük ahogy akarjuk) ami tényleg megfog bizonyos készülékeket.

Abban tényleg van igazság, hogy a savazás mára divat lett, de igaz ez mindkét irányba, szóval vannak fanatikus emberek mind a két oldalon.
Amúgy szerintem a 4,7es kijelző simán rendben van, de lehet hogy inkább maradni kellett volna a szögletesebb vonalon, nekem az 5 jobban tetszik, csak ugye kicsi a kijelző. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#1758) Andris837


Andris837
senior tag

Pfff, gyönyörű lett. :R Ha megtehetném, tuti beszereznék egyet, de sajnos.... :(

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#1759) bagkri01


bagkri01
őstag

Szerintem ezt a kamera karcolódást nem kell túlmisztifikálni, volt már pár telefonom amin kiállt a kamera lencséje, egyet sem sikerült összekarcolni, pedig nem volt se zafir, se karcálló. Nem vasasztalon kell toszogatni azt a telefont, de egy szép tok azért nem árthat.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#1760) KraX válasza radi8tor (#1744) üzenetére


KraX
őstag

Szep. Nalam altalaban ket evig van egy szifon. Azt hiszem ezt a generaciot is kihagyom es majd csak a 6s+ra nevezek be ismet.

For the God Emperor!

(#1761) judas13 válasza predakon (#1675) üzenetére


judas13
addikt

Jó neked :)
-------------------------

emvy köszi!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1762) Andriska20a


Andriska20a
csendes tag

Megmondom az őszintét. Sosem volt iphone telefonom, de egyre jobban tetszenek. Jelenleg note 3am van lassan egy éve és megmondom az őszintét eleinte nagyon örültem a nagy kijelzonek de ennyi idő után egyre jobban kezd zavarni ez a méret. Rendesen vártam ezt a keynotet hogy mi fog kisulni belőle. Aztán láttam a méreteket és én ugy döntők hogy a 4.7 fogom lecserelni hiába nincs kis kezem de allandoan figyelni hogy jol el tettem el a telefont nehogy kiessen a zsebemből, egy kezes fogás meg hiába vannak ezek a segítő dolgok hogy lejon a kijelzo meg ilyenek kenyelmetlen szar az egész. Őszintén örültem volna ha vissza tudom váltani egy 4 colos iphonra számomra meglepő volt ez a két méret. És kíváncsi vagyok hogy fogok az iosal kibekulni eddig mikor nyomkodtam bonyolult volt de remélem csak azért volt ez mert még ismeretlen számomra a rendszer. Na ugye meg még az ár is egy érdekes dolog lett. Szóval az a hátlap nekem is fura volt de lemerem fogadni hogy ha eloben latja az ember teljesen más lesz. Jó lett ez a két iphone csak sokan megfognak lepődni a 4 col után ha látatlanban meg fogják venni az 5.5 utána minden kis bovlinak fog tűnni ha kis telefont vesz az ember a kezébe. :ddd

(#1763) Cyberpunk válasza IntelKiller7 (#1750) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Főben járó bűn. Szilikon. ;] Legszívesebben betiltanám. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1764) kleinguru válasza Cyberpunk (#1763) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért van akinek jól áll:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1765) IntelKiller7 válasza Cyberpunk (#1763) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Mi a baj vele? :D Én megvagyok vele. Ha lenne olyan kihajthatós tok ami tetszene akkor vennék. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1766) Cyberpunk válasza IntelKiller7 (#1765) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gagyi, filléres. Nem illik egy felső kategóriás mobilhoz. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1767) SpongyaBob válasza Cyberpunk (#1766) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Egy normális szilikon tok szerintem sem gagyi, de nem vagyunk egyformák :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1768) ToniSoprano válasza SpongyaBob (#1767) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem is a vékonyabb teljesen egyszínű fekete vagy fehér, nem átlátszó TPU tok szerintem viszonylag normálisan néznek ki. Nagyon jó a fogása, nem csúszkál a telefon a kezemben, és az oldalát, kijelzőt is jól védik ezzek a tokok, mert körbeérnek. Nem csúszik és jól védik a telefont teljesen körbe. (még a kijelzőt is védi, mert néhány mm-rel túlér rajta oldalt, kicsit rájhajlik. Én mondjuk elég béna vagyok, még így is kb. 10-20-szor kieejtettem a telefonom ezért is kell a tok is és semmi baja.)
Kb, így néz ki egy másik telónál az egyszínű fekete TPU tok, szerintem nem csúnya:


Kicsit off, de nem tudom felismeritek-e melyik telefonról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1769) TeeJay


TeeJay
félisten

Lehet sokaknál előfordul majd ez főleg a nagyobb 6 plus esetén :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1770) Cyberpunk válasza TeeJay (#1769) üzenetére


Cyberpunk
félisten

:DDD főleg ha itthon vette és 128 GB-os, ja és persze még megjelenés előtt valami kufártól. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1771) xtremetuning válasza TeeJay (#1769) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#1772) Gicz válasza TeeJay (#1769) üzenetére


Gicz
addikt

Van bárki aki a farzsebébe teszi a telefonját? Én soha nem tettem oda, és nem is ismerek senkit aki ott hordaná. :F

(#1773) emvy válasza Gicz (#1772) üzenetére


emvy
nagyúr

Kizarolag ott hordom -- hol mashol hordanam?

while (!sleep) sheep++;

(#1774) emvy


emvy
nagyúr

Nem tul relevans tapasztalat, de az iFelhasznalok a kornyezetemben mind 6 Plus-t rendelnek epp elo. Erdekes.

while (!sleep) sheep++;

(#1775) Gicz válasza emvy (#1774) üzenetére


Gicz
addikt

Én is 6 plus-ra váltok majd, mondjuk én viszonylag sokat BKV-zek, nekem jól jönne útközben a nagyobb képernyő olvasgatni.

(#1776) kali válasza emvy (#1773) üzenetére


kali
legenda

inkább az elsőben, akaratlanul is jobban szem előtt van, nehezebb ráülni, illetve óvatosabban kezeli ott az ember, kevésbé feledkezik meg róla, legalábbis szerintem.

(#1777) kleinguru


kleinguru
addikt

Nem tudom konkrétan melyik zsebre gondoltok (far- vagy oldalzseb), de állandóan a (z oldal) zsebemben van a telefon, ha nem épp a kezemben (ritkán asztalon).

Készítettem magamnak egy ~mérethelyes rajzot, majd a zsebem felé tettem, aztán nagyon gyorsan sikerült eldönteni, hogy ez biza a 4,7" verzió lesz nekem:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1778) ToniSoprano válasza kleinguru (#1777) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja valószínűleg amikor azt írja valaki, hogy neki elfér a zsebben a tepsitelefon, akkor a farzsebére gondolhat...
Úgyhogy nkább az Iphone 6 plus esetén lesz valódi kockázat a reccsenős dolog.

(#1779) Xero válasza emvy (#1773) üzenetére


Xero
nagyúr

Sose tennék oda telefont. :N

(#1780) Lacy6


Lacy6
senior tag

Erről olvasott már valaki?--->Az új iPhone-ban buta az NFC

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1781) Quasi_modo válasza Lacy6 (#1780) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Végül is nem meglepő.

valami

(#1782) milan0422


milan0422
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Lenne egy-két kérdésem hozzátok telefon biztosítással kapcsolatosan.
Pár nagyobb telefonszolgáltatótól (t-mobile) tudtommal lehet ezt igényelni, kiterjed ez a biztosító cégeknél is? Egy kártyafüggetlen sony, apple készülékre is van lehetőségem ilyet kötni? Ennek egyszeri díja van, vagy havi rendszeres? Lopásra, rablásra, balesetre is kiterjed? Bárki bármit tud erről valamit, esetleg tapasztalata is van kérem írjon akár ide, akár privát üzenetben is.
Köszönöm
Üdv.:
Milán

"a rolling stone gathers no moss"

(#1783) randras_83 válasza Lacy6 (#1780) üzenetére


randras_83
addikt

Pedig mekkora adok - kapok volt itt emiatt... Aztán "nesze semmi..."
Amúgy vezeték nélkül lehet majd tölteni?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#1784) Lacy6 válasza randras_83 (#1783) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ez az. De nem értem ez a logikát amit az Apple művel...adott a lehetőség egy nagyobb kapacitású akkumulátor beépítésére hiszen nagyon nagy lett a készülékház, de nem lépik meg. Kihagyták a memória bővítést 2GB-ra ami illő lett volna. Nem tettek bele olyan extra funkciókat IRDA port, micro SD bővíthetőség.
Beletették az NFC-t, de butítva azt is ahogy a bluetooth is csak részben használható.
Kérdem én, mire fel csinálják ezt egy ilyen drága készüléknél?
Szerintem erre csak egy a magyarázat, hogy üzlet miatt gondolják úgy, hogy szép lassan belerakják ezeket mind, csak új dolognak beharangozva hogy később megvegyék. Tehát szépen lassan fejlesztenek, nem úgy hogy mindent megkapjál.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1785) bagkri01 válasza Lacy6 (#1784) üzenetére


bagkri01
őstag

De a többi gyártó már meglépte, így lemaradnak, bár szerinten már le vannak, de annyi hívő van és olyan áron adják a készülékeket, hogy lesz ott haszon rendesen.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#1786) kali válasza Lacy6 (#1784) üzenetére


kali
legenda

az akkumulátoros üzemidővel így sem lesz baj, a 6 plus félelmetesen jó lesz adott szempontból, de még a sima 6 is a jobb csúcstelefonok szintjén lesz.
sokan csak a mAh értéket nézik, de azt már nem, hogy adott hardver mellé arányában tud annyit - vagy többet - mint más, erősebb hardverű androidos..stb telefonokban a nagyobb kapacitású akkumulátor.
a 2 gigabyte ram elvárás android esetén, de az ios más, amíg az 1 gigabyte ram alatt is megfelelően fut/működik, addig nincs miről beszélni.
irda nem ártana, imádtam például az s4 telefonomban, hogy szinte bármit lehetett vele távirányítani, most az 5s nem képes rá.
sd bővíthetőség nem hiányzik, de amúgy hasznos funkció, bár ettől még gyanítom, az apple nem nagyon fogja meglépni a későbbiekben sem.
nfc passz, nem használom, de ahogy az apple esetén eddig is sok téren, csak házon belül lehet majd használni - kérdés, hogy hazánkban ez mit jelent majd, de amíg ez nem derül ki, addig kár lehúzni.
nem az ár számít, hanem a cég üzletpolitikája, azt helyezik előtérbe, és amíg így is veszik az emberek - veszik, hiszen a 6 plus már előrendelésben rekordot döntött -, addig nem is fognak változtatni, meg ugye nem a miénket és a hozzánk hasonló piacokat veszik alapul, amikor az esetleges igényeket elemzik az eladhatóság asztalán.
igen, kevés kiadásból tesznek szert sok bevételre, ebben mondhatni a legjobbak, és ez is amíg működik, addig biztos nem akarnak akarnak változtatni, és működik... (mondanám, hogy sajnos, hiszen nem is nagyon vannak kiélezett versenyre kényszerítve, legalábbis nem annyira, mint azok a cégek, akik kevesebb tőkével rendelkeznek, és jobban függnek egy adott új típus eladási mutatójától, de ettől nem lesz jobb, legalábbis nekem...)
ja, én a wifi tekintetében is haragszom rájuk, abban is mindig lemaradnak egy szabvánnyal a többi gyártó csúcstelefonjaihoz képest, az s2-m dual band volt n szabványom, utána a 4s csak 2.4 GHz képes, aztán az s4-em már ac képes, most az 5s csak n szabványos dual band.
a 6 és a 6 plus már ac képes legalább.

[ Szerkesztve ]

(#1787) blade zte válasza Lacy6 (#1784) üzenetére


blade zte
őstag

Szerintem azért, mert:
1. Meg kell őrizni a prémium-érzést a vásárlók körében, a vásárlók fele legalább azt hiszi, hogy biztos emiatt olyan jó. Ha ez elveszik, nehéz visszahozni.
2. Hogy minden évben újat tudjon kiadni, ez pénzügyileg nekik logikus.

+. De a legesleg valószínűbb dolog abban rejlik, hogy ha ezt a kettőt nem folytatnák, akkor radikálisan csökkenne a bevételük.

Oppo find 7 astro black

(#1788) Lacy6 válasza kali (#1786) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem üzemidőbe, sokkal rosszabb mint ahogy írod-->Link
Ez az oldal szerint 30% különbség van az M8 és az 5s között. A GSM arena szerint pl. a G2 3-szor jobb beszélgetési időbe mint a 5S. Igazából sok ilyen teszt van neten és ha összegzem is az 5S biztos h gyengébb mint az androidos élmezőny üzemidőbe. Persze sokminden befolyásolja, de készenlétbe és beszélgetésbe 100%, hogy lemarad üzemidőbe. Max terhelésnél jóval kiegyenlítődnek a viszonyok. Így a I6 kb. megközelítőleg hozni fogja a mostani androidos élmezőny szintet, az I6+ meg kicsivel többet is. Viszont ez nem mentség arra, hogy simán bele tudtak volna rakni akkora aksit ebbe a készülékházba, hogy akár 30-40%-al több lenne az üzemidő. Mégse tették meg.
Memória meg egyértelműen kevés. Az újratöltést lehetett volna orvosolni ezzel, de mégse tették meg.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1789) kali válasza Lacy6 (#1788) üzenetére


kali
legenda

saját tapasztalatomat is írtam, nem csak a tesztekre hagyatkozok, de akkor már javaslom megbízhatóbb helyen nézni, például; link
m8; link és 5s; link (külön mindenről érdemes megnézni a részletes tesztet)
főként a kijelzős használatot szoktam nézni, legalábbis nekem az a legfontosabb, mert sokat netezek mobilon, és abban bizony már az 5s is jó, a 6 jobb lesz, a 6 plus meg pláne.
készenlétben kicsit, illetve telefonálási időben kell még jobban zárkózni az iphone terén, bár az is megy lassacskán, a 6 plus a legjobbak között lesz már abban is; link
azt csak mellesleg említem meg, hogy anno sok tesztben jó eredmény hozott a one (m7), gyengébbet az s4, és akik s4 után vettek one-t, sorra azt mondták, hogy a one kevesebbet bír, főként kijelzős használatban, márpedig az s4-től többet tud kijelzőben az 5s, ennek örültem is a csere után.
iphone esetén 5s alatt nincs újratöltés 1 gigabyte ram mellett sem, a 6-os típusoknál meg majd kiderül, de addig kár lehúzni, mert csak találgatás, majd a tapasztalatok eldöntik.

[ Szerkesztve ]

(#1790) Lacy6 válasza kali (#1789) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ebbe a fórumba sok tulaj panaszkodik az újratöltés miatt. Nyílván nem csak kitalálják. Ilyen árkategóriába illene belerakni a 2GB ram-ot ha tetszik ha nem.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1791) kali válasza Lacy6 (#1790) üzenetére


kali
legenda

mobiltelefonnal kapcsolatban - 1 gigabyte; 5, 5c és 5s - nem sok releváns hozzászólást találtam, akinek meg iphone 5 ios 6 alatt csinálja, és már ios 8 verziónál tartunk, arra nem tudok - vagy inkább nem akarok - mit mondani...
azt is sokan leírják, hogy nem tölt újra, ahogy én sem találkoztam még a jelenséggel az 5s-en a bő 6 hónap alatt, pedig jellemzően több lap is nyitva van.
erősen reklamálni fogok a fórumon, illetve leírom, ha ilyen - vagy más jellegű - hibát tapasztalok, de amíg nem, addig más véleménye számomra csak vélemény, és nem az én elvárásom.
nem tiltakoznék persze, ha 2 gigabyte lenne a ram, de amíg nem jelent hibát/hiányosságot az 1 gigabyte, addig nem lázadok, pláne nem úgy, hogy olyan telefonnal kapcsolatban irkálok, amit nem is használok, hanem egyszerűen csak lehúzási szándékkal írok valamit, ami számomra nem releváns.
ipad...stb már régen elvárná a 2 gigabyte ramot, az tiszta sor.
ezzel az erővel az m8 is kaphatott volna 3 gigabyte ramot - az android inkább igényli -, ha már az előző one m7 is 2 gigabyte ramos, és a két típus között van egy bő év, hiszen az m8 előtt jóval korábban kiadott note 3 is 3 gigabyte kiszerelésű, vagy a kicsivel az m8 előtt kijött z2 is.

[ Szerkesztve ]

(#1792) Cyberpunk válasza kali (#1791) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó lenne, ha konkrétan leírnák a hiba körülményeit. Úgy talán reprodukálni lehetne, így viszont csak hablatyolás, üres fika ezt nem értik meg.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1793) randras_83 válasza kali (#1786) üzenetére


randras_83
addikt

Mondjuk a nagyobb kijelző miatt azért kaphatott volna nagyobb akksit,nem? Illetve a jövőre nézve sem ártott volna a 2GB ram, ezt azért el lehet fogadni szerintem. Abban igazad van, hogy addig amíg nem érzed a hiányát addig kit érdekel, én sem szoktam nézegetni, hogy éppen mennyi a szabad memória a nexuson - ami meg olyan mint a fölösleges memória - :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#1794) kali válasza Cyberpunk (#1792) üzenetére


kali
legenda

ezer oka lehet, ami nem hardveres, sokszor akár felhasználói hiba és egyszerűen orvosolható lenne, de egyszerűbb a rendszert vagy a hadvert szidni, az nem szól vissza...
mint amikor valaki leírta, hogy senki ne tegye fel 4s-re az ios 8-at, mert nagyon szaggat...stb, aztán sokan hozzászóltak, hogy feltették és szó nincs ilyen problémáról! hol a hiba?

randras_83; azt tudom csak mondani, hogy így is hozni fogják az elvárt jó szintet adott akkumulátorokkal, illetve a 6 plus a legjobb telefonok között lesz; link
a 2 gigabyte ram elvárásának a létjogosultsága majd kiderül a gyakorlatban, látatlanban nem lehet mit mondani, hogy miként fog működni a rendszer, de ahogy írtam is, biztos nem panaszolta volna meg senki, ha 2 gigabyte lenne.
ilyesmik miatt sem ugranék neki azonnal az új iphone megvásárlásának, hanem kivárnék és kipróbálnám, bár most nem is iphone vételét tervezem az 5s után.

[ Szerkesztve ]

(#1795) Cyberpunk válasza kali (#1794) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Esetleg a weblap hibája is lehet. Sőt ez sok esetben nagyon is lehetséges.Mármint konkrétan a böngésző újra töltögetés esetén.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1796) Cyberpunk válasza randras_83 (#1793) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van nagyobb akkumulátor. Legalábbis a 6+ esetében, no persze a sima hatos esetében is. Napersze 2 GB RAM mondj rá indokot ami indokolttá tenné ma.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1797) zorromoto válasza kali (#1794) üzenetére


zorromoto
senior tag

Mi lesz a következő telefon ha megkerdezhetem?

(#1798) kali válasza Cyberpunk (#1795) üzenetére


kali
legenda

ezen a lapcsaládon is volt ilyen hiba az egyik oldallal, és mint később kiderült, nem a böngésző, illetve az azt futtató készülékek képezték a hiba forrását.
szélsőséges esetben még azt is figyelembe veszem, hogy ha a 5 és az 5s esetén ugyan azonos is a ram 1 gigabyte értéke, a fejlődésnek megfelelően más szempontból léptek azért előre, például a sima 5 esetén ddr2, az 5s pedig már ddr3 lapkát kapott.
a 6 és 6 plus ilyen szintű specifikációját még nem ismerem, de majd kiderül.

zorromoto; passz, annyi, hogy szeretem a változatosságot, így más téren fogok nézelődni, egy jó, új wp-t futtató telefont szeretnék már, de a gyenge akkumulátoros üzemidők elriasztanak, egyedül a lumia 1520 felelne meg ilyen szempontból (is), de az meg túl nagynak bizonyult még a galaxy s4 után is, így lett az iphone 5s.
lehet, hogy nagyobb nekifutással megszoknám a 1520 méretét is - xperia z volt eddig a legnagyobb telefonom -, de tavasszal nem mertem beleugrani, hiszen nyáron nem szerettem volna akkora telefonnal rohangálni, helyette kényelmesen hurcolásztam a sokkal kisebb és közel fele olyan könnyű 5s-t.
az s4-et még kényelmes volt használni, de az iphone 6 még attól is magasabb picivel, bár amellett kevésbé széles és vastag, ráadásul ahhoz a mérethez utóbbi csak 4.7", a 6 plus méreteit meg nem is említem inkább...

(#1799) bagkri01 válasza kali (#1798) üzenetére


bagkri01
őstag

Minden csak megszokás kérdése. Nekem volt 3", 3,5", 4". 4,3", 4,5", 4,7, 5,5"-os telóm is. Pár nap kell míg megszokod. A mérettől sokkal fontosabb tényező szerintem a hátlap minősége, ha csúszós, akkor már egy kisebb telefon is elég kényelmetlen kezelni.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#1800) kali válasza bagkri01 (#1799) üzenetére


kali
legenda

nem csak használhatóság - azzal nem is lenne gondom -, hanem a bárhol, bármilyen módon történő hordozhatóság is szempont, és már az xperia z sem volt az, amit simán hurcolászok a farmernadrág első zsebében, és csak úgy leülök vele - megtettem persze, de erősen figyelnem kellett a mozdulatokra -, és ugye az iphone 6 is az a méret már, a 6 plus meg pláne.
nem mondom, hogy nem áldozom majd be ezen kompromisszumos tényezőt valamiért cserébe, de nem örömmel teszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.