Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Charlie Gordon


Charlie Gordon
aktív tag

Találtam a fiókban egy nillkin frosted shield fekete tokot hozzá, ha kell még valakinek odaadom.

(#30452) szetib válasza pvt.peter (#30450) üzenetére


szetib
tag

Nem szükséges.

(#30453) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

noha van 3.5-es jack kimenet a telefonon, de van olyan Fm transmitter autóba (illetve tudja-e a telefon ezt a funkciót), hogy usb-n keresztül csatlakozik a transmittere a telefon, így egy kábelen egyszerre megy töltés+hang egyszerre.

Köszi!

free your mind

(#30454) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Az akku kímélő mòdot hogyan lehet leállítani, vagy hol találom ?
Az akku szintet is 44%-nál sárgán jelzi. Eddig 20%-ig zöld volt.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#30455) Lecs@


Lecs@
addikt

:C

512 GB

(#30456) martin555 válasza Lecs@ (#30455) üzenetére


martin555
aktív tag

sajna nyáron nagyon felmelegedett a redmi note 3 pro telóm, GPS-ezni használtam az autóban, töltöttem közben + rásütött a nap.

innentől gyenge/nincs GPS jel, próbáltam A-GPS RESET (app-pal, gps toolbox) de ideig óráig segít csak.

így jártam, vagy erre van ötlet?

köszi.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#30457) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Sziasztok!
Kb 3 éve vettem a telefont, Kínából, China stable rommal. Nagy gondom nem volt vele, a csirkelábakat amennyire lehetett, lepucoltam. Viszont jó ideje nem jön rá frissítés. A jelenlegi verzió 8.5.4.00(MHOCNED)
Közben pedig, ahogy olvastam, bőven kapott frissítéseket a telefon azóta is.
Romolni nem nagyon szeretnék, mert fogalmam sincs róla, anno a leírások teljesen elijesztettek. Megoldható valahogy, hogy frissítésre bírjam? Ha nem, akkor egy jólelkű fórumtárs segítene romot cserélni, teszemazt 1-2 sörért cserébe? :)
Az amortizálódó akksin kívül a telefon teljesítménye bőven elég nekem még mindig, nem feltétlenül cserélném le. De ahogy nézem, a biztonsági csomag sem épp friss rajta már :(
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#30458) v-man


v-man
őstag

hali,
remélem van itt még valaki :)
van egy 2016-os, eustock vásárlású telefonom, b20-mentes, 3/32-es, még a nem frissülő verzió, napi használatban, de mivel egyre többször akadnak apróbb fennakadások, az az elvetemült ötletem támadt, hogy most raknék rá egy újabb rendszert...
viszont nem találok hozzá semmit az összefoglalóban, pedig emlékszem volt itt egy jó kis leírás, lépésről-lépésre, rom-linkekkel. tudna valaki segíteni hol találom meg? köszi!

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#30459) pvt.peter válasza v-man (#30458) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Sztem ezt keresed: Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" mélyvíz
Itt lépésről lépésre le van írva minden.
Érdemes sztem a Global Stable verziót felrakni, bár már ez sem fog frissülni, mint ahogy semelyik RN3 sem.
A ROM -ot meg itt tudsz letölteni hozzá.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30460) pvt.peter válasza Balesz1899 (#30457) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia Balesz1899,

Neked is ugyanazt tudom tanácsolni, mint amit v-man kollegának: #30458

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30461) v-man válasza pvt.peter (#30459) üzenetére


v-man
őstag

:R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#30462) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy ilyen töltőt lehet használni biztonságosan xiaomi redmi note 3 pro telóhoz? :R Illetve gyorsabban fel lehetne tölteni a telefont? :R
[kép] [kép] [kép] [kép]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30463) makoss válasza makoss (#30462) üzenetére


makoss
veterán

Erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30464) GZoli7 válasza makoss (#30463) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nyugodtan használhatod.
Régebben voltak kernelek, amivel ment a qc2, de azt hiszem, hogy valamiért elvetették a dolgot.
Lehet, hogy kicsivel gyorsabb lesz, de nem tuti. Visszafelé kompatibilis a qc.

(#30465) makoss válasza GZoli7 (#30464) üzenetére


makoss
veterán

A kolegámnak a Vista s10 laptopjához vettem, nem tudom telómhoz milyen lenne, de majd kipróbálom, mondjuk neki 41%-ról 97%-ra 2 óra 40 perc alatt töltötte fel. Mivel univerzális töltő, biztos jó pár eszközhöz.
Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30466) GZoli7 válasza makoss (#30465) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ez egy sima (jó minőségű) qc3-as töltőnek néz ki.
Szabványos, ezért mindenhez jó, amit usb-ről tudsz tölteni.
A qc pedig opcionális, ha tudja az eszköz, akkor feljebb kapcsolja a feszültséget, egyébként nem.
Figyelj a jó minőségű kábelre is, az is sokat számít.

(#30467) makoss válasza GZoli7 (#30466) üzenetére


makoss
veterán

Köszi!
Tudol olyan nevű minőségű kábelt amivel érdekes foglalkozni?
Ami jó lehet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30468) GZoli7 válasza makoss (#30467) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ami a töltő márkája, az sem rossz.
Kínából: ugreen, baseus, blitzwolf, meg kismillió.
Egy régi samsung, sony, lg, bármilyen jó szokott lenni.

(#30469) makoss válasza GZoli7 (#30468) üzenetére


makoss
veterán

Köszönöm szépen! :R
Itthoni boltból kellene.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30470) pvt.peter válasza GZoli7 (#30468) üzenetére


pvt.peter
őstag

+1 a ugreen -nek

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30471) öregSZEM


öregSZEM
csendes tag

Üdv!
Segítséget kérnék, SMS küldésével kapcsolatban.
Handcent üzenet küldést használom, ami idáig tökéletesen működött: 160 karakter + ékezet. Sajnos a héten viszont ékezetek nélkül küldi az üzeneteket, amit utálok. Hol tudnám újra visszaállítani az üzenetküldést? Beállítások vegyesen magyar és angol nyelven van.
Köszönöm.

(#30472) pvt.peter válasza öregSZEM (#30471) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Sztem ez nem RN3 Pro specifikus dolog.
Itt sztem több sikerrel fogsz járni:
Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30473) arfer


arfer
aktív tag

Nem tudjátok, van olyan tool, ami reklámmentesíti a MIUI10-et? Engem kissé zavar, hogy 15 eldugott helyen kell kézzel kikapcsolgatni a reklámokat...

[ Szerkesztve ]

(#30474) öregSZEM válasza pvt.peter (#30472) üzenetére


öregSZEM
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged!

(#30475) martin555 válasza arfer (#30473) üzenetére


martin555
aktív tag

root után

https://adfree.odiousapps.com/

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#30476) barnam_ válasza arfer (#30473) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én az AdAway-t használom ilyen célra, FDroid-ból tudod telepíteni.

(#30477) arfer válasza martin555 (#30475) üzenetére


arfer
aktív tag

Köszönöm a javaslatokat! Rootmentes megoldás nincs? Olyanra gondoltam, ami az oprendszerbe rejtett hirdetéseket kapcsolja ki, nem olyanra, ami a telepített alkalmazások reklámjainak nem engedi a nethez férést...

[ Szerkesztve ]

(#30478) barnam_ válasza arfer (#30477) üzenetére


barnam_
nagyúr

Próbáld ki ezt, hátha beválik.

(#30479) arfer válasza barnam_ (#30478) üzenetére


arfer
aktív tag

VPN-szerű no root megoldás, a kommentekben írják, hogy nem igazán működik, többek között Xiaomi Redmi Note 4-en sem :( ... Köszönöm a javaslatokat, de senki nem használ gyári MIUI 10-et? Abban van csomó helyen szétszórva "Show Recommendations" szerű kapcsoló. Ezeket kézzel kikapcsolgattam, de ha nyomok egy factory resetet, csinálhatom meg újra. Én ezeket akarom kikapcsolni automatikusan, nem az alkalmazásokba épített reklámokat. Arra valóban ott pl. az AdAway, vagy akármelyik más adblokkoló. Jó, mondjuk lehet, hogy azok erre is jók, de én mégis külön szeretném :) ...

(#30480) barnam_ válasza arfer (#30479) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha nyitott a bootloader, tegyél fel Xiaomi.eu romot, abban alapból nincs reklám a rendszer alkalmazásokban.

(#30481) arfer válasza barnam_ (#30480) üzenetére


arfer
aktív tag

Köszönöm, ez LENNE a megoldás, ha nem egy Kenzo-ról portolt LeEco Le 2 MIUI 10 ROM-tól lenne szó :D ...

(#30482) martin555


martin555
aktív tag

üdv urak.

tudja valaki, hogy a WIFI térerő extrém csökkenése hogyan orvosolható? redmi note 3 pro kenzo-nál?

nem az van hogy csak valamelyik egyszerűbb IC elöregszik (akár tervezetten, hogy új telót vegyél) vagy hasonló?

kb. 5-10 méter távon nagyon lecsökken a wifi térerőm , bármelyik routertől eltávolodva.

nem törött le nem esett, óvatosan levettem a hátlapot, próbáltam igazítani a wifi antennán, erősen visszanyomni a helyére, semmi.

amúgy olyan jó kis teló :-)

üdv.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#30483) pvt.peter válasza martin555 (#30482) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Amit javasoltam volna azt már a hozzászólásod alapján megtetted.
Valószínűleg kezd kijönni vmi hardveres nyavalya rajta.
Váltás/eladás előtt tennék még egy utolsó próbát rendszer visszaállítás tekintetében.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30484) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne azokhoz akik már váltottak vagy még nem, de váltani fognak RN3Pro -ról (értelemszerűen szintén Xiaomira), hogy jelenleg mi a best buy készülék ár-érték arányban Xiaomi vonalon?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30485) barnam_ válasza pvt.peter (#30484) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én Redmi Note 7-et vettem, szerintem nagyon jó az ár-érték aránya.

(#30486) pvt.peter válasza barnam_ (#30485) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ. Több helyről is hallottam már, hogy a Note 7 jó választás.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30487) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van itt olyan ember, aki nyitott bootloaderrel rendelkező rendszerre sikeresen feltudta rakni a Magisket TWRP -n keresztül?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30488) Siriusb válasza pvt.peter (#30487) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem lehetünk páran. :) Nálam jó ideje Havoc 8.1 van, de szerintem az összes ROM-on működött.

(#30489) pvt.peter válasza Siriusb (#30488) üzenetére


pvt.peter
őstag

Azóta már meg is oldódott a probléma :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30490) Siriusb válasza pvt.peter (#30489) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak így tovább! :))

(#30491) Charlie Gordon válasza Savageboy (#30429) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Alig 5 hónap alatt megérkezett a megfelelő modul, és a hétvégén kicseréltem: újra működik a teló ! Köszönöm az ötletet ! :)

(#30492) DshadoW


DshadoW
tag

Látom eléggé kihalt a topic - mondjuk nem is csodálom, mégiscsak egy 4 éves készülékről van szó :D
Az a helyzet hogy az én kis kenzom egyszerűen nem akar meghalni :D Az akksija sem a régi már, de még így is simán tudok hozni egy 5-6 órás SoT-t, bár szinte naponta kell tölteni.

A helyzet a következő: néha (1-2 hetente) csinál olyat, hogy a telefon nem reagál a gombokra, nem tudom felébreszteni a telefont, olyan mintha ki lenne kapcsolva, és közben őrült módon felforrósodik. Mikor észreveszem, hogy ezt csinálja akkor újraindítom a telót és látom, hogy elég durván leszívta valami az akksit. Nos, a kettőt elég könnyen össze tudom rakni, valami nagyon megfogja a processzort és pörgeti. Ezért forrósodik fel a készülék.

Van aki már találkozott ezzel a jelenséggel? Lehet ez ellen valamit tenni? Nem akarok megváltást egy 4 éves készüléktől, de kicsit idegesítő, hog annyi év update után végre az utolsó global stable build sziklaszilárd (tényleg semmi baja a telónak softwaresen) és ha én váltok is (nagyon szemezgetek egy mi 9t-vel, de kéne a pure android is szóval lehet megvárom a mi a4-et) ezt a telót elpasszolnám édesapámnak vagy édesanyámnak, mert lényegében még mindig van olyan gyors, hogy simán használható a mindennapokban.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#30493) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Az enyémre egyszerűen 8.5.4.0 óta nem jön újabb frissítés (china stable). Romcseréhez nem értek, megcsinálni nem álltak sorban a segíteni vágyók :D
Mondjuk az akksi is döglődik (sokszor 40%-ról is kikapcsol egy pillanat alatt. Ha feldugom utána töltőre, azonnal 60%-ot jelez, vicces), a fülhallgató kimenet megdöglött, folyamatosan úgy érzékeli, mintha be lenne dugva egy headset, így hang nem jön ki a telefonból, csak fülesen át. Olvastam, hogy ez típusbetegség, a neten írt dolgok nem segítettek, mondjuk az enyémből valami érzékelő-darab is kiesett.
Szóval hiába lenne elég a sebessége, nekem megérett a cserére.

(#30494) pvt.peter válasza DshadoW (#30492) üzenetére


pvt.peter
őstag

Akksival kapcsolatban: #30432
Amúgy annyira nem strapabíró, mint a gyári, de megközelíti nagyjából.

Az eredeti problémával kapcsolatban: csekkold az akksi használatot, a statisztikából látszódik, hogy mi az ami leszívja az akksit.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30495) pvt.peter válasza Balesz1899 (#30493) üzenetére


pvt.peter
őstag

Neked is tudom javasolni az akksi cserét: #30432

A fülhallgató kimenettel kapcsolatban: sűrítette levegővel megfújkálni esetleg? Más ötletem nincs.

Cserével kapcsolatban: Redmi Note 7 Pro -t tudom javasolni.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30496) Balesz1899 válasza pvt.peter (#30495) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Á, nem csak koszos a csatlakozó sajnos, egy érzékelő darabka ki is esett belőle, így fizikailag is sérült.
De nem baj, szépen kiszolgált majd 4 évig, így nyugodt szívvel nyugdíjazom (megy vésztartalék telefonnak, szóval egy akksicserét még lehet, hogy kap)
Note 8 pro lesz helyette, ha minden jól megy.

(#30497) rin33


rin33
senior tag

Sziasztok,
Melyik a legstabilabb custom ROM ami friss és stabil, hasznalható? A hardver nem olyan gyenge hogy a jelenlegi appok ne fussanak el rajta (felújítok majd egyet (akku esetleg usb csatlakozó csere, új tok stb) és majd olyannak kell aki most ismerkedik az okostelefonokkal tehát csak alapszintű dolgokra használná).

[ Szerkesztve ]

(#30498) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki vitte már szervizbe ezt a modellt Pécsen? Kijelzőt és egyben akkut is szeretnék cseréltetni benne, amihez ugye az egész modellt darabjaira kell szedni, és szeretném biztos kezekben tudni.

(#30499) LanyUs


LanyUs
senior tag

Redmi Note 3 pro, gyári 5.1.1 szoftver esetében hogyan tudom megnézni a letiltott számokat?

"Telefon" gomb -> jobb felső sarok "Beállítások" menőben nem találok ilyet :F

(#30500) Tondi válasza LanyUs (#30499) üzenetére


Tondi
tag

Tárcsázó 3 vízszintes kis vonal -> Blocklist sztem ott lesznek számok is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.