Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) somogyib


somogyib
őstag

Az az érdekes, hogy milyen további szemtanúkra gondoltak. :)

A másik meg, hogy a felvétel a Veszprém Megyei Rendőr-Főkapitányság felvétele. Az előttük haladó kocsiknak csak ki tudják silabizálni a rendszámát a felvétel alapján. De ha nem, akkor szar felbontású fedélzeti kamerákat használnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) finest


finest
őstag

Szerintem látták, h megy mögöttük egy rendőrautó, a profiknál nem tudnak jobban segítséget nyújtani.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Gondolom az eredeti nem rendorsegi felvetel. Csak a YT verzio-ra tettek vizjelet. Mint itt.

(#4) bambano válasza somogyib (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, az az én kérdésem, hogy a magyar királyi rendőrség hogy a bánatos ló@-ba nem tud kettőig számolni!

megy elöl a fehér furgon, utána egy kisebb, sötét autó, majd egy fehér dobozos, majd egy fekete kombi szerűség. a fehér furgon nekimegy a fának, a fekete kombi már megáll, tehát a felvétel alapján arra lehet következtetni, hogy 2 azaz KETTŐ darab autós nem teljesítette a kötelességét.

ha hármat keresnek, az rohadt sokáig fog tartani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) exabit válasza bambano (#4) üzenetére


exabit
tag

Lehet a fekete kombi sem állt meg hanem elment a végén csak a felvétel lett rosszul megvágva.

(#6) somogyib válasza bambano (#4) üzenetére


somogyib
őstag

A fekete kombi láthatóan lelassít és kicsit jobbra húzódik, de a felvételből nem tudom megállapítani, hogy megállt-e.

[ Szerkesztve ]

(#7) kemotox


kemotox
addikt

Fake news, direkt lepauzáltam a videót, hogy jól lássam, és egyértelműen megállt mindenki

(#8) somogyib válasza kemotox (#7) üzenetére


somogyib
őstag

Még az idő is. :D

(#9) bambano válasza kemotox (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, a fehér furgon mögött menő második és harmadik autó nem állt meg. tehát a rendőrség keresése jogos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) somogyib válasza bambano (#9) üzenetére


somogyib
őstag

A felvételből az se derül ki, hogy a rendőrségi kocsi megállt-e. Amit biztos, hogy amelyik a fának ment az megállt. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) kemotox válasza bambano (#9) üzenetére


kemotox
addikt

(#12) weiss


weiss
addikt

Leszek az ördög ügyvédje. Az elsőnek miért is kellett látnia a történteket? A baleset pillanatában már mellette volt, azaz ha az utat figyeled, akkor már nem látod, a visszapillantóból is később csak annyit, hogy áll az autó. Második kocsi neccesebb, neki valszeg tényleg látnia kellett mindent rendesen.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#13) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

akkor én leszek az első paraszt: Ha valaki elmegy mellettem 200+ km/h-val, akkor nem fogok megállni segíteni neki. Felhívom a mentőket, és pont leszarom a sérülteket az út szélén, mert nem fogom a saját életem kockáztatni egy gyökér miatt. (átlagosan 20 perc a túlélési idő a leállósávban, minden 5. (?) halálos baleset oda köthető, stb)
Btw az eredeti link nem megnyitható, szóval csak a kommentekben linkelt videót láttam.

...csak én vagyok helikopter?

(#14) dugo_ válasza Sethdobaloah (#13) üzenetére


dugo_
veterán

Nem ez történt. A linkelt egy 5 éves videó.

2x1-es főúton vonatozva kiegyenesítette a kanyart egy melós kisbusz és fának csapódott.

(#15) bambano válasza Sethdobaloah (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

így van, ha nem értetted meg, hogy itt a rendőrség fikázása a topic, akkor te vagy az első.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) janeszgol válasza Sethdobaloah (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezzel egyet tudok érteni, bár fájdalmas következtetés. Sajnos itt tartunk hazánkban. Nem védheted meg magad erőszakkal, mert téged fognak megbüntetni, veszélyes megállni segíteni egy balesetnél, mert nagy az esélye annak, ohgy elütnek/belehajt valaki stb.

(#17) UnA válasza bambano (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Máskor azért még egy-két sort nyugodtan írjál bele, hogy pontosan miről is szólna topik, mert így nem túl egyszerű kitalálni ;)

(#18) D1Rect


D1Rect
félisten

Honnan tudjuk, hogy bárki megállt?
Honnan tudjuk, hogy a videót készítő mögött nem jött még másik 31415926535 autó akinek szintén meg kellett volna állni?

(#19) Sethdobaloah válasza bambano (#15) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ha nem sikerül leírni mi a baj, és a link sem él... de biztos mindig másban van a hiba :D

...csak én vagyok helikopter?

(#20) kemotox válasza UnA (#17) üzenetére


kemotox
addikt

De akkor mindenki értené mi a tosz van, és nem lenne meg a "senki nem érti, csak én vagyok itt okos" felsőbbrendű érzés :(

(#21) b. válasza kemotox (#20) üzenetére


b.
félisten

+1. csak a szokásos.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) D1Rect válasza kemotox (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem ez megvan 24/7, de szívesen bérbeadom ha valaki szeretné kipróbálni.

(#23) somogyib válasza D1Rect (#18) üzenetére


somogyib
őstag

jött még másik 31415926535 autó? Ez teljesen irracionális.

:D

[ Szerkesztve ]

(#24) D1Rect válasza somogyib (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

/navégre :)

(#25) nullpoint


nullpoint
senior tag

A válasz egyszerű, azért nem álltak meg mert az út szélére kreszcsapdaként kirakott irreális ( az adott helyen elvárhatónál 40-50-nel alcsonyabb) sebességkorlátozó táblákat figyelték, nehogy belefussanak egybe . Így nem láthatták mi történt. :)

Egy haver egyszer pont egy gázolást látott, megállt, rendőrautó is épp arra járt, értelemszerűen azok is megálltak. Megy oda az embert megnézni elsősegély kell e, rendőrök meg elzavarták ,mondván majd a mentő megnézi. A rendőrök se nyúltak hozzá...

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#26) bambano válasza Sethdobaloah (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ez a mondat: "Ez a poszt nem az autósokról szól.", amit a posztból másoltam ki és eredetileg is benne volt, azt leírja, hogy amit írtál, az offtopic.
Gondoltam, megnézzük, valaki rájön-e, hogy mi a probléma, miután a rendőrség se tudott számolni, meg a másodközlő index se.

tehát igen, ebben az esetben benned volt a hiba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Sethdobaloah válasza bambano (#26) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nem szeretnem tovabb offolni a topicot, de reszletesen kifejtettem a velemenyem, amit az alabbi linken talalhatsz meg. Szerintem jo vitaindito, de ha reagalsz kerlek mindenkepp ontopic legyen. [link]

Es a kapcsolodo indexes cikk [link] . Es latod, en beszurom elore, nem utolag.

...csak én vagyok helikopter?

(#28) D1Rect válasza Sethdobaloah (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD

(#29) bambano válasza kemotox (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezen a hsz-en azóta is röhögök...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Picco


Picco
addikt

sohasem voltam meg szemtanuja kozuti balesetnek, de nem arrol sem tudtam hogy kotelezo megallni es segiteni ha tanuja vagy egynek. ez tenyleg igy van? :F :B

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#31) dugo_ válasza Picco (#30) üzenetére


dugo_
veterán

Persze:
https://buntetojog.info/kulonos-resz/btk-166-%C2%A7-segitsegnyujtas-elmulasztasa/

Illetve:

Közúti baleset
58. § (1) A balesettel érintett jármű vezetője köteles a járművel azonnal megállni, a baleset folytán megsérült vagy veszélybe került személy részére segítséget nyújtani és az esetleges további balesetek elkerülése érdekében minden tőle telhetőt megtenni.

(2) * Ha a baleset halált vagy személyi sérülést okozott, a balesetről a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíteni kell és a lehetőséghez képest gondoskodni kell a nyomok megőrzéséről; a helyszínt csak az intézkedő rendőr engedélyével szabad elhagyni. Ha a baleset veszélyes anyagot szállító járművel következett be, a balesettel nem érintett járművek vezetőinek is haladéktalanul értesíteni kell a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) a balesetről, közölni kell a jármű narancssárga alapszínű tábláján feltüntetett számokat.

(3) * Ha a rendőrhatóság értesítése a (2) bekezdésben foglalt rendelkezés értelmében nem kötelező, de valamelyik érdekelt a baleset miatt rendőri intézkedést kíván és a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíti, a balesettel érintett járművek vezetőinek a rendőri intézkedést meg kell várniuk.

[ Szerkesztve ]

(#32) nemlehet válasza Picco (#30) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen ez így van, ezt kellett volna tanítsák a KRESZ tanfolyamon.

Mondjuk én nem tudom ez mennyire életszerű. Ok, a mentő hívása elvárható minimum, de azon túl... Azért az első segély nem olyan egyszerű ám, egy csomó ember elkezd pánikolni stresszhelyzetben és rossz döntéseket hoz. Arról nem is beszélve, hogy az elsősegélyt nem kell megújítani, tehát jóskapista 30 évvel ezelőtt valahogy átvergődött a tanfolyamon aztán azóta fel se merült benne hogy ezzel foglalkozzon vagy tartsa naprakészen a tudását. Ez sajnos nem biciklizés, el lehet felejteni. Szerintem a sofőrök jó 70%-a nem tudna berakni valakit stabil oldalfekvésbe, pláne nem stresszhelyzetben...

Közúti balesetnél nagy a nyaksérülés esélye, ha rosszul mozgatod simán lebéníthatod egy életre. Én már láttam balesetet, a mentők is csak úgy vették ki, hogy előtte rögzítették a nyakát. Ezt te nem tudod megtenni mert se felszerelés hozzá se szaktudás.

Tudom ezekre sokan azt mondják csak hogy kifogás, de pont ebben a fenti balesetes szituációban a barátom kérdezte, hogy mit csináljunk amíg kiérnek és kb üvöltve mondta a diszpécser hogyha nincs tűz vagy nem ömlik a vér akkor hozzá ne nyúljunk.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#33) bambano válasza nemlehet (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha csak felhívod a 112-t és segítséget kérsz, közben jelzel a követő forgalomnak is, már sokat tettél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) Picco válasza dugo_ (#31) üzenetére


Picco
addikt

szemtanuja, nem reszese, nem mindegy. ha reszese vagy, meg jo hogy nem hajtasz el

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#35) #89309696


#89309696
törölt tag

Nem vágom mi van, bár itt sokszor nem vágom mi van, biztos bennem van a hiba. :U

Az utolsó vágott képkockán is még mozgott mindhárom autó, valószínű a fekete mikor látta, hogy a mögötte kamerázó fehér is megállt fogta magát és továbbhajtott. Egyébként sem derül ki semmi a videóból, így mindenféle feltételezés vagy tényként kezelés hülyeség.

(#36) D1Rect válasza Picco (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Nézd meg a linket! ;)

(#37) bkercso válasza nullpoint (#25) üzenetére


bkercso
nagyúr

Megy oda az embert megnézni elsősegély kell e, rendőrök meg elzavarták ,mondván majd a mentő megnézi. A rendőrök se nyúltak hozzá...
+1 :K A briteknél még rád is varrhatják, ha meghal a sérült, ha előtte úgy nyúltál hozzá, hogy nincs papírod ezirányú képesítésről (elsősegély stb.).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38) nullpoint válasza bkercso (#37) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez durva. Náluk elsősegély oktatás sincs jogsihoz?

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#39) bkercso válasza nullpoint (#38) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt nem tudom, de nincs mindenkinek jogsija.
Meg azt az oktatást is el tudom képzelni. Alsó tagozatot, ill. felsőoktatást volt szerencsém közelről látni. Birkaiskola... (Ha van pénzed, akkor persze más!)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

sosem értettem, hogy ha van 1-2 ember aki megáll, akkor minek kell még több?
Látod hogy vannak ott, kész szevasz

Egyenes út lassan mennek 9-en egy tragacs 20 éves ford transitban.
Gondolom meglátták az elhajtók kik ülnek benne ...jobb ha meg se állunk.

Kocsiból egyébként éppen szállnak ki. joggal gondolták hogy nincs nagyobb baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.