Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) nemlehet válasza Picco (#30) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen ez így van, ezt kellett volna tanítsák a KRESZ tanfolyamon.

Mondjuk én nem tudom ez mennyire életszerű. Ok, a mentő hívása elvárható minimum, de azon túl... Azért az első segély nem olyan egyszerű ám, egy csomó ember elkezd pánikolni stresszhelyzetben és rossz döntéseket hoz. Arról nem is beszélve, hogy az elsősegélyt nem kell megújítani, tehát jóskapista 30 évvel ezelőtt valahogy átvergődött a tanfolyamon aztán azóta fel se merült benne hogy ezzel foglalkozzon vagy tartsa naprakészen a tudását. Ez sajnos nem biciklizés, el lehet felejteni. Szerintem a sofőrök jó 70%-a nem tudna berakni valakit stabil oldalfekvésbe, pláne nem stresszhelyzetben...

Közúti balesetnél nagy a nyaksérülés esélye, ha rosszul mozgatod simán lebéníthatod egy életre. Én már láttam balesetet, a mentők is csak úgy vették ki, hogy előtte rögzítették a nyakát. Ezt te nem tudod megtenni mert se felszerelés hozzá se szaktudás.

Tudom ezekre sokan azt mondják csak hogy kifogás, de pont ebben a fenti balesetes szituációban a barátom kérdezte, hogy mit csináljunk amíg kiérnek és kb üvöltve mondta a diszpécser hogyha nincs tűz vagy nem ömlik a vér akkor hozzá ne nyúljunk.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.