- ricshard444: Fényképező ? Telefon helyett
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bitpork: MOD Júni 28- Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Meggyi001: Egy olcsó vállfás megoldás a pólóimnak...
- Yutani: Yutani Retró Hangkártyái: OAK Mozart Wavetable
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- Real Racing 3 - Freemium csoda
Új hozzászólás Aktív témák
-
totron
addikt
válasz
cskamacska #10 üzenetére
Azt a trolin kell.
-
angyalpc2
aktív tag
A toystory az első számítógépes 3D animáció volt
A pixar a Steve Jobs-hoz köthető...és a NeXT gépek is
https://www.wired.com/1995/12/toy-story/Elvileg ezeken NeXTSTEP futott ami unix alapú volt.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pixar
https://en.wikipedia.org/wiki/NeXT
https://en.wikipedia.org/wiki/NeXTSTEP -
-
#90088192
törölt tag
válasz
cskamacska #10 üzenetére
Így van
-
cskamacska
addikt
Az a vicc, hogy szerintem nem is az volt nagy ugrás, hogy mondjuk Silicon Graphics IRIX rendszeréről, vagy más UNIX-okról "korai" Linuxra váltottak. Microsoft a sehunba nem volt CGI körökben amennyire én tudom.
2004-ben így verték a mellüket hivatalos nyilatkozatban, hogy egy teljes film az MS rendszereit használja: Digital Dimension’s “Blade Trinity” Visual Effects Highlight Collaborative Power of Microsoft Technologies (És mint ahogy Agyturbina nagyon helyesen megállapítaná, kimondottan helytelenül írták el a címet. A film címe Blade: Trinity, avagy a Blade filmek harmadik darabja Trinity alcímmel. A "Blade Trinity" már teljesen más filmet, sorozatot kéne jelöljön.
)
Én sokkal jobban meglepődnék, ha egy film 1997-ben DOS, Winows 95, vagy Windows NT alatt készült volna.
De örülnék ha valaki megmondaná mikor kezdtek MS cuccot használni Hollywoodban már nem csak jelenléti ívek töltögetésére.
-
KISDUCK
addikt
Engem jobban zavar hogy a pószter bambano nem használ forrást és ez így kicsit elveszett a fordításban. Az eredeti tweet szövege: "In 1997, James Cameron's #Titanic was the first major film produced on #Linux servers."
Arról se ártana egy forrás hogy tényleg a Toy Story volt az első film/animáció ami linux alapú rendszeren készült mert utóbbira a Shrek-et dobja ki a kereső és a Toy Story kapcsolatára a "linux"-szal csak annyit találni hogy a debian verziókat a TS karakatereiről nevezték el. -
Gdi
senior tag
Akkor ez már a linux éve lesz?
-
#90088192
törölt tag
És mire használták a Linuxot?
Mert szerintem renderelő szoftver amit használtak hozzá, a Linux egy operációs rendszer....szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple MacBook Pro 15" 2015 Mid - 2.2 GHz i7, 16 GB RAM, 256 GB SSD
- Microsoft Surface Laptop 2 - 8GB
- Gamer PC - Ryzen 7 5700X / RTX 5060 / A520M / 16GB vagy 32GB RAM / 240GB + 1TB SSD / 650W
- Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz KF432C16BB/32
- iPhone 13 Midnight -128gb-90% akku- 2026.10. garancia
- Garanciális gamer notebook RÉSZLETRE bank és kamat nélkül, gyors szerződéssel! ASUS TUF Gaming F16
- Frederick Forsythe: Isten ökle (nem olvasott)
- Microsoft Surface Laptop 3 - 15 col - Fekete
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450s - i5-5GEN I 12GB I 500GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest