Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) draco31


draco31
veterán

Én nyáron vettem Bestbyte-on egy tápot. Beszereltem, eléggé hangos volt. Chieftec CPS-500S. Fel is hívtam őket, hogy 15e-ért ez nem igazán vicces, hogy gangosabb mint bármi más a gépemben. (nem vagyok hang mániás, de 2 szobával odébb is a tápot hallottam)
Vissza is lett küldve, a telefonban mondták hogy mellékeljem hozzá leírva mi a bajom vele. 2 nap múlva hívtak, hogy küldjenek-e újat, vagy pénz vissza, mert javíthatatlan a zsír új táp. újat kértem, a típus maradt ugyan az, ezzel már semmi gond.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Kiváncsi leszek sikerül-e így gariztatni. Ha igen akkor gratula az iponnak.

Alap igazság hogy félig rossz terméket sose küldj vissza.. Ha rossz legyen teljesen rossz akkor nincs vita.
Ezt nekem több szervizes mondta. az ilyen néha működikből csak a vita van...
Amúgy nálunk is van egy 600-as raider. Meg egy 600as CTG is a családban.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem is Raider 550 van, kicsit több mint 3 éves. Valamikor a nyáron cseréltem egy Seasonic SS-650HT-re, de nem azért mert baja volt, inkább az FSP-t használom a 775 teszkonfighoz. Mondjuk ez a Seasonic sem egy eget rengető darab (80+ Bronze) , de megteszi amire kitalálták.

Tanulság: Nagyon sokan a tápon akarnak spórolni. Egyszer kell megvenni egy minőségi darabot (Seasonic a NO1!! / Superflower / EVGA / XFX) legalább Silver vagy inkább Gold kategóriásat és ezzel 10 évre le van a gond.
Az FSP sem rossz, de abból csak a felső kategóriás példányokat érdemes megvenni. A tiéd valószínűleg gyengébb volt, mint az átlag, ennyi. Ettől még nem feltétlenül rossz a márka, persze kellemetlen minimum 20k-t hamar előteremteni másik PSU-ra.
A régi szétbombázott P4 gépekből is már rég megszabadultam a vargáné és tsa típusú cicergőktől, kis Seasonic tápokat vettem helyette.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) Shing


Shing
őstag

Nálam Seasonic táp ment tönkre. Vagyis nem a belső minőségével volt gond, csak megtört a 12V-os kábel valahol. Emiatt kikapcsolgatott ki a gép és ha el is indult, monitoroztam és látszott hogy nem megy át normálisan a feszkó, kicsit igazítottam a kábelen, onnantól megszűnt a fesz ingadozás. :DDD Ez kicsit szánalmas volt.
Pedig nem vagyok a kábelelrendezős fajta aki begyűri, megtöri, elfordítja a kábelt, csak lógott magának. Ennyit a minőségi anyaghasználatról.

Más szempontból a low budget tápokkal elég jó viszonyom van.

Codegen 300W táp ~8 évig kiszolgált egy Geforce4+AMD Sempron 3000 gépet, igazából még mindig jó csak nem használjuk a PC-t.

Valami ISO 450PP nevű táp van másik gépben (E2160+8400GS) az is tökéletesen működik 9-10 éve(!).

Aztán egy HD6870+Phenom II X4 965 kombót szolgált ki egy Hipro 450W táp, semmi baja nem volt több év alatt sem, pedig ezek elég combos cuccok voltak, a kártyának 2x6pin csatlakozó, stb...

(#5) quailstorm válasza Shing (#4) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dettó ugyanígy jártam az XFX tápommal, ami Seasonic alapú. Megtört a kábele, nem tudjuk kimérni, hogy hol, de a nagy ATX korbács...
Aztán emiatt instabil.

(#6) kemotox


kemotox
addikt

Az enyem meg megsutotte az alaplapomat, naoszt:D ha elindul jatszok, ha nem, akkor alszok.

(#7) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

FSP 350 PNF. Nakérem ezt még kb. 2007-8 felé vettem és a mai napi szolgálatban van. Több különböző konfigban volt és ma sem pihen húgom Phenom 2 X4-esében.

Oké több Teapo kondit már cserélni kellett benne és már a ventit is többször kellett zsírozni + a kábeleit is harisnyáztam (na jó ez talán mégsem számít hibának :D ) de ezeket leszámítva perfekt cucc!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) aerosmith


aerosmith
őstag

Asszem hat évig használtam a Chieftek 450es tápomat, régebbi nvidiákkal, meg 970, és legutóbb 1080, de csak azért cseréltem le mert házat váltottam és nem volt pofám berakni.
úgyhogy Chieftek Forever.

(#9) janeszgol válasza aerosmith (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Hat igen, kicsit birhatott volna tobbet. Egy 15-20 ezres taptol elvarom a 6-8 ev hibatlan mukodest.

Szerk.: bocs, nem valasz akart lenni. De ha mar neked irtam. Nekem is volt egy egy 450-es "csifim", ha jol emlekszem 8-9 evet szolgalt. Utana se ment tonkre, csak hangos volt mar a hutese.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) CJ4567 válasza draco31 (#1) üzenetére


CJ4567
veterán

Felsőtápos házad van? Nekem házat kellett váltani, azóta szinte néma a CPS-500S-em.

No Sana No Life

(#11) kemotox válasza CJ4567 (#10) üzenetére


kemotox
addikt

Írta, hogy a táp volt a szar

(#12) Balrog


Balrog
tag

Olvasgatva a hozzászólásokat, megnyugodtam, hogy nem csak énszerintem kevés egy majdnem 20 ezer forintos tápegységtől a négy év. Most ideglenesen egy CTG-500-80P lett helyette. Utána majd kiderül az iPon-nál mit szólnak hozzá. Tudják-e javítani, vagy cserélni kell. Annak függvényében döntök, hogy marad-e végleg a CTG-500 vagy majd azt használom amit visszakapok garanciáztatás után.

Egyébként a gépem max. fogyasztása a GTX 1060-al szerintem 250-300W között lehet valahol. Azt pedig a Chifi is kitudja szolgálni. Kereszttesónál a 6 év alatt pedig már bizonyított. Eddig nem sokra tartottam a sirtec-et, de a 6 év hibátlan működés mégis csak 6 év hibátlan működés.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#13) draco31 válasza CJ4567 (#10) üzenetére


draco31
veterán

Felső, de ha az asztalon is úgy csörömpölt, a csere darab meg kb. mint ha nem is menne, akkor egyértelmű a dolog. Illetve a szerviz is azt mondta rá, hogy gyári hibás, és javíthatatlan.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#14) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Nekem 1 év után döglött meg félig-meddig a Corsair AX750-es tápom az adatlapomon található gép alatt.
Nem lehetett bekapcsolni a gépet, csak ha a táp főkapcsolóját kapcsolgattam. Ráfizetéssel AX760i-re cseréltem, azóta jó.

A jelenség

(#15) CJ4567 válasza draco31 (#13) üzenetére


CJ4567
veterán

Ugyan az lett a cseretáp? Nekem ideiglenesen asztalon volt a táp, úgy halk volt.

No Sana No Life

(#16) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem egy Chifi több mint 15 évig ment (kb az idő 1/3-ban volt bekapcsolva 40-65% terheltséggel és szar kondik voltak benne).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17) draco31 válasza CJ4567 (#15) üzenetére


draco31
veterán

Igen, ugyan az lett.
Nem lehet, hogy a házaddal volt valami, és rezonált vele?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18) kemotox válasza CJ4567 (#15) üzenetére


kemotox
addikt

Te elolvastad azt a kommentet egyáltalán?:D

(#19) CJ4567 válasza draco31 (#17) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem rezonált, a ventilátor pörgött elviselhetetlenül hangosan. Az új házban(Fractal Design Core 2500) lassan egy éve lesz benne, gond nélkül.

#18: És tényleg leírta... :W Elsiklott a szemem felette.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#20) kemotox válasza CJ4567 (#19) üzenetére


kemotox
addikt

Vedd le a maszkot, nem látsz tőle. Annyira nem vagyunk talán büdösek, hogy ne bírd ki nélküle ;]

(#21) draco31 válasza kemotox (#20) üzenetére


draco31
veterán

:DDD

CJ4567
Nekem is a ventilátor ment hangosan nagyon.
Lehet az alkatrészek melegítettek akkor nagyon az esetedben. Nekem kis fogyasztású cuccok vannak, plusz a ház tetején is van egy venti, és a táp alatt is, így nem megy bele annyi meleg levegő.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22) CJ4567 válasza draco31 (#21) üzenetére


CJ4567
veterán

Egy Xeon E5440, és HD6770 volt a gépemben, bár házhűtés se nagyon volt abban a házban.

kemotox Tökéletesen látok, néha. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#23) Drenadar


Drenadar
veterán

Az én gépemben egy FSP epsilon 600W van. 2008-9ben vettem, azóta is megy, és nem csak netezésre használom :D

Én elégedett vagyok, sajnálom hogy nálad gyorsan megadta magát. viszont ha nem vitt magával semmit, akkor még jól jártál.

Ha nekem tönkremegy az epsilon én tuti valami corsair moduláris tápot veszek :)

(#24) flymi válasza Drenadar (#23) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Látom működik a Corsair marketing. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#25) Drenadar válasza flymi (#24) üzenetére


Drenadar
veterán

miért nem jó tápok? :) maradjak a király FSP-nél? :D

(#26) quailstorm válasza Drenadar (#25) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jellemzően 1-2 minőségi kategóriával FSP alatt vannak, attól függ melyiket veszed.
Corsair nem táp OEM, FSP az.

(#27) South Velen


South Velen
addikt

Nálam a Seasonic kibírt egy villámcsapást, pedig még a vezetékes egér is megb*szott rendesen. Azóta is pontosan úgy működik mint újkorában. Természetesen a hardvereknek sem lett baja.

[ Szerkesztve ]

(#28) Drenadar válasza quailstorm (#26) üzenetére


Drenadar
veterán

OKé.

És ha már ez a téma, bocsi a hülye kérdésért... de vannak előjelei a táp kipurcanásának?
Tudom a kondikat kellene megnézni, de ha valaki lusta ezért szétszedni a gépét a tápot meg főleg? :)

(#29) quailstorm válasza Drenadar (#28) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, addigra jellemzően késő. Meg 10+ éves tápoknál kell nézni kifolyt-e már a Teapo. De pl. egy Mercury tápnál csak mérés után derülne ki, hogy gáz van.

(#30) dugo_ válasza Drenadar (#28) üzenetére


dugo_
veterán

Terhelés alatt mérni kell a 3,3V, 5V, 12V-on a feszeket. Abból már szokott látszani, ha nincs rendben a táp.

(#31) Drenadar válasza dugo_ (#30) üzenetére


Drenadar
veterán

a gép tudja mérni, vagy külön mérőeszköz kell hozzá?

terhelés játék vagy inkább prime95?

(#32) quailstorm válasza Drenadar (#31) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szintetikus terhelés kell, GPU+CPU egyszerre, pl. Aida64.
CSAK külső műszer. A gép nem tudja mérni, a BIOSos feszültségmérő nem kalibrált.

(#33) dugo_ válasza Drenadar (#31) üzenetére


dugo_
veterán

Vagy multiméter kell hozzá, vagy vannak olyan drágább tápok, amikben van beépített műszer, amihez usb-n tudsz kapcsolódni. Bios és egyéb monitorozó szoftverek nem pontosak.

(#34) Drenadar


Drenadar
veterán

köszi mindkettőtöknek.
Lehet érdemes lenne megmérnem, nehogy egyszer csak nagy baj legyen belőle és magával vigyen más dolgokat is a gépben.

(#35) draco31 válasza Drenadar (#25) üzenetére


draco31
veterán

Mercury----Codegen forever. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36) flymi válasza Drenadar (#25) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem rossz táp, de a bélés ahogy írták is, nem sajátja. különböző gyártóktól való.
Érdemes és hasznos LINK. Böngészd, olvasd el a pici számok alatti teszteket, böngéssz, látogasd meg a "milyen tápot vegyek" topicot és válassz egy jót pénztárcádnak megfelelően. Ez a nagy titok. De még ha minden passzol, akkor is belefuthatsz egy éppen selejtes példányba. Ezt nem lehet előre tudni, de egy tapasztalat alapján egyszerűen nem lehet lexarozni egy márka termékét. Egy xar nem xar, sok xar az már egy kis kupac, akkor lehet vele dobálózni. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#37) Dr. Romano válasza draco31 (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én nemrég hoztam haza egy 550W-os Codegent. Ingyen vágták hozzám... Ez a hosszú kétventis típus.

A 480W-osban ha jól emlékszem (mod: igen) még sirtech belső volt azonban hogy ebben mi van, passz :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) Trebron09


Trebron09
őstag

R.I.P 2012-12-07-2018-05-06

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#39) MasterDeeJay

Nekem eddig tápom csak egy ment tönkre, az egy CWT volt még korai A64 időkben. Annál a kodik döglöttek be pár év alatt.
A rekordot egy Delta DPS 600MB táp tartja nálam az 2005 ös gyártású 24/7 visz egy kétprocis szervert. Persze az más kategória, kétszer nagyobb mint egy mai táp és nem éppen halk.
A nagy asztali gépembe pedig Chieftek 600-as van ami egy éves de már hangosodik, cserélnem kellene.
4 év az tényleg elég kevés egy tápnak.
Legjobb tápom pedig Corsair VX450-es volt, de sajnos eladtam egyik gépemmel.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.