Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hieronymus válasza ncc1701 (#143) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezek a dolgok nem csereszabatosak.

A cukorbetegek egy része genetikai vagy más, de a betegnek felróható okból lett beteg.
Ezen a fórumon is vannak 1-es típusú cukorbetegek. Nekik már születés előtt kialakulhat a betegség.
Az időskori változathoz is kell némi genetikai alap.

A megvakulás és láblevágás már egyértelműen a kezeletlenül hagyott betegségre utal. Az idegsejtek károsodnak és elhalnak a tartósan magas vércukorszinttől. A látóidegek kapitulálnak. A lábon jelentkezik az érzéketlenség. A legkisebb seb is elfertőződhet, mivel nem érzi a beteg a fájdalmat. Mire kiderül, már amputálni lehet csak. Idős korra elhasználódik a test. Előjönnek az időskori betegségek. Ehhez nem kell elhízottnak lenni.

Nemrég volt hír, hogy az első nem kínai beszámoló készítője, aki az elsők között kapta el a betegséget, bele halt egy trombózisba. A felgyógyulása után hónapokkal egy tipikus covid tünetbe.
Nincs garancia hogy egy kellemetlen héttel, le lehet tudni a dolgot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#152) mephi666


mephi666
nagyúr

na asszonynak most reggel pozitív lett a gyorsteszt, így karanténban van az egész família... neki és fiunknak enyhe náthás tünetek, ma reggelre nála ízlelés- és szaglásvesztés, nálam semmi tünet... maximum néha kapar kicsit a torkom, de egyáltalán nem jelentős... ha ennyivel átmegy rajtunk, akár még érdekes is lehet, mert bevásároltam rendesen (el akartam kerülni azt a bolondériát, ami tavasszal is volt, így többek közt 3-4kg cukor, 4-5kg liszt, 6-8liter tej, csomó szárított élesztő és pár kiló tészta alap hogy mindig legyen itthon... pár napja meg megérzésből krumplit, hagymát, paradicsomot, cukkinit, tojást is vettem nagyobb mennyiségben)

ui: csak sörből nem vásároltam be nagy mennyiséget :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#153) bacsis válasza Dany007 (#149) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

fel a fejjel, és kitartást előre is, :R hogy vagy?
Én tegnap megint "kisbabába" mentem át.. vagy 16 óra alvás...
Ma viszont úgy érzem hogy totál egészséges vagyok,.. már ketyegnek mellettem a gépeim :C
mephi666! kitartást neked is, majd írd meg hogy alakulsz!
Amúgy jó nagy marha vagy már bocs... sörből nem bespájzolni? :F

[ Szerkesztve ]

(#154) Dany007 válasza bacsis (#153) üzenetére


Dany007
veterán

"Sajnos" semmi. Picit náthásabb vagyok az elmúlt napokban, de még ez is semmi. Ilyenkor télen reggel, meg amikor hidegről megjövök szoktam fújni az orromat. Most párszor ezeken kívül is kell fújni. Szóval tényleg semmi, valószínű nem kaptam el. Pedig jó lenne már túlenni rajta, mert nagyon frusztrál ez az állandó para hogy mikor kapjuk el meg milyen lesz...

Örülünk, hogy kezdesz helyrejönni. Már ideje volt. :) De ez is jól mutatja mennyire kiszámíthatatlan ez a vírus...

@mephi666:

Kitartás Nektek! És már bocs, de tavasszal mikor bespájzoltunk, első dolgom volt, hogy a tálca sört megvettem.. ;] Azért azt kihagyni... Mint amikor új gépet raksz össze magadnak és elfelejtesz VGA-t venni bele. Persze a PC elmegy IGP-vel is, de azért egy rendes VGA jelentősen növeli az élvezeti faktort! :D

(#155) Fücsök007 válasza mephi666 (#152) üzenetére


Fücsök007
őstag

Kitartás. :R

(#156) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szia Bacsis ! Hogy vagy ?, remélem már jobban, gyógyulást Neked, és az egész családnak is !

(#157) cskamacska válasza bacsis (#139) üzenetére


cskamacska
addikt

Remélem ti már jól vagytok, és édesanyád is javul! :R

Akkor végül csak a gyerekek hordták haza? :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#158) Fücsök007 válasza cskamacska (#157) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ők. Szerencsére már a vége fele tart Sándor kilábalása. :K

(#159) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Sziasztok!

Covid gyanús vagyok 5- napja torokfájás köhögés tegnap este mind két vesém fájt, és lázam volt. Ma jellenleg egész jól vagyok. Vese fájdalom volt valakinek?

(#160) Fred23 válasza Ramirex (#159) üzenetére


Fred23
nagyúr

Covidra is utalhat a vesék fájása? Mintha mondjuk mondta volna már ezt valaki más is. Én az elmúlt 20 évben 3x voltam beteg, egyik se tartott 1 hétnél tovább, de majd' egész novemberben enyhe fájdalmakat éreztem mindkét vesémben. Tegnap és ma már végre semmi. De fura lenne, ha Covid lett volna, mert a közeli környezetemből senkinek sincsenek tünetei. Én inkább arra gondolok, hogy egy túl erős chili miatt volt, amiből rengeteget fogyasztottam sokáig.

Bacsisnak és családjának gyors gyógyulást!

[ Szerkesztve ]

(#161) bacsis válasza DarthSun (#156) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mèg mindig nem az igazi, sokat köhögök, ès gyenge vagyok... Bár 2 hèttel korábbi állapotomhoz kèpest ez már szinte a tökèletes... De ez a maradèk tünet csak nem akar elmúlni :( èdesanyám vissza esett sajnos. Talán az ismètelt kórházat elkerüli, de sajna most akkor sincs jól... Ès igen, nagy valószìnűsèggel a gyerekek hordták haza :U

(#162) cappa72


cappa72
nagyúr

Kicsit gyanús volt nekem is, hiszen ha van szabad időm, mindig kütyüzök a gépeimmel. De nem volt kedvem.
Igez, ez az első rendes jel a szervezettől.. (tényleg vicc nélkül - amikor a "bármikor képes vagyok kütyüzni", na és az sem megy, akkor ott gond van).

Jobbulást nektek is!

Meg persze a többieknek is.

(Én nem tudom, hogy az voltam-e, tesztet nem kért a háziorvos. 4 nap alatt átment rajtam valami, ebből 2 volt szaglásvesztéses, viszont az ízlelés az maradt. Nekem sem volt kedvem küytüzni, de még zenét is alig hallgattam. Mindkettő olyan, mint az ízlelés és szaglásvesztés kb... senki nem lett beteg szerencsére - igaz, teljesen elszeparáltam magam a családtól.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#163) Hieronymus válasza Fred23 (#160) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Én inkább arra gondolok, hogy egy túl erős chili miatt volt, amiből rengeteget fogyasztottam sokáig."

Ez sem valószínű, mint ahogyan a covid sem.
A kapszaicin tartósan káros mellékhatása nem ismert. Allergiás reakciót válthat ki az dózis jelentős növekedésekor. Ennyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#164) Fred23 válasza Hieronymus (#163) üzenetére


Fred23
nagyúr

Alhas két oldala fájt elöl, az se biztos, hogy a vese sugárzott ki oda, csak tipp; kábé ahol a csípőcsontjaim vannak. Nem vagyok valami tájékozott ilyen téren, mivel a környezetemben én vagyok a legegészségesebb ember, az, aki sosem beteg.
Másik tippem még a túlterhelés miatti sérvközeli állapot. De ez itt nagyon off, meg úgyis már vége szerencsére. :)

(#165) mephi666 válasza Fred23 (#164) üzenetére


mephi666
nagyúr

én tegnap éreztem magam délelőtt fáradtnak és a hátam is elkezdett fájni... úgy hogy aznap nem bírtam aludni és reggel 4kor ébredtem, majd kipaníroztam 2 tepsinyi rántani való cuccot :D pihentem 10percet és minden oké volt... ma is jött hullámokban fáradtság, de ezt is betudtam annak, hogy éjfélig fent voltam (meg akartam nézni a tyson meccs ismétlését) aztán a 6 órás kelés korai volt... nem vagyok már 20éves, amikor reggel 3ig piáltunk, aludtam 2 órát, keltem és mentem suliba :DDD asszony szaglása és ízérzékelése viszont még mindig el van menve teljesen, a feje meg konstans fáj... őt most jobban megviseli... (közben nővérem és sógorom is elkapta: nővérem náluk jobban bírja, sógoromnak meg napokig 39 fölötti láza volt és csak feküdni bírt... már ő is jobban van...)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166) Eastman


Eastman
őstag

Hogy' vagytok?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#167) bacsis válasza Eastman (#166) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hali! Köszi kèrdèsedet, nem règ lőttem egy negatìv tesztet... Indul a mókuskerèk :) sajna hátra maradt egy közepesen erős köhögès, nem tom mikor múlik el... De ezt leszámìtva minden ok :) èdesanyámnak voltak hullámai, a kórházi móka után, de tegnap már mondta, hogy akkor vegyem a halat, lassan kèszìti a halászlèt :)) szal kijelenthetem talán, hogy túl vagyunk rajta :)

(#168) 8th válasza bacsis (#167) üzenetére


8th
addikt

Én szeptember második felében estem át rajta és a mai napig köhécselek ha nagy levegőt veszek, beszélek vagy nevetek. Már lassan fel sem tűnik úgy megszoktam.

(#169) mephi666 válasza bacsis (#167) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, akkor szerencsére már kifelé jöttök belőle... itt nekem meg fiunknak éjféllel oldották fel a karantént, asszony megy 26-án tesztelt pozitívat és legközelebb holnap egyeztet telefonon a háziorvosával... annyiból jobban van, hogy nem tör rá naponta többször a brutális fáradtság (csak néhány enyhébb hullámban), viszont szagokat/ízeket nem érez továbbra sem rendesen (talán picit javult neki, de tegnap is reggel jobban érzett mindent, estére pedig újra semmit) és a fejfájása megvan (amit pár szem gyógyszer lerendez) ...láza továbbra sincs, annyi hogy a köhögés és torokirritáció miatt néha hányingere is van... én bízok benne, hogy az orvos továbbra is táppénzen tartja, hogy csak 100%osan mehessen dolgozni (nem hiányzik, hogy most összeszedjen még valamit)

ui: ma reggel futottam egy bolt-kört és felkészültem rá, hogy jöhetne a köv karantén is :D most a sör sem maradt le a listáról...

annyiból jó volt ez a karantén, hogy megtanultam kürtőskalácsot sütni

...és tejes kiflit: (boltit innentől szerintem nem fogok venni, mert anyagköltségen 150-200ft-ból sütök 8db-ot kb 1.5 óra alatt, amiből 10-15 perc összegyúrni, a maradék időben pedig kel-sül)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.