Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Eastman válasza bacsis (#100) üzenetére


Eastman
őstag

Jól hangzik, csak így tovább...! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#102) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Megint rosszabbul vagyok :( gyűlölöm :O

(#103) VIPowER válasza bacsis (#102) üzenetére


VIPowER
senior tag

Már eltelt egy óra, azóta lenyomtam két felest, már jobban érzed magad?

(#104) Dany007


Dany007
veterán

Baszki de durva. Most olvasom!
Kitartás ember! Kell egy kis idő, amíg az immunrendszered kipucolja azt a szart. De már jóideje tart, a leírás alapján már túl vagy a mélyponton. Ha lassan is, kis visszaesésekkel, de innentől már felfelé vezet az út.
Végigolvastam a bejegyzést és a hsz-eket is , közben reméltem, hogy mire a végére érek, már happy end lesz. Úgyhogy húzzá' bele! :D

Próbálj egy kicsit szellemileg is ráfókuszálni. Bár nem hiszek az ilyenekben, de azért mégiscsak te irányítod a testedet. Pihenj sokat és ha épp jobban érzed magad, akkor is csak pihenj tovább, ahogy addig.
Hány napja tartanak a tünetek? 8-9? Durva. Azt azért jó látni, hogy a dokik foglalkoznak veled. Mert most azért elég szar a helyzet.

Várjuk a további infókat és kitartást Neked! :R

szerk.: a láz egyébként nem olyan rossz dolog. Én speciel imádom, de sajnos nagyon ritkán vagyok lázas. A lényeg, hogy olyan 38,5 -39,0-ig akár hagyhatod is, mert segít a vírus elpusztításában.

[ Szerkesztve ]

(#105) Dany007


Dany007
veterán

Amúgy nekem rohadt furcsa ez a vírus. Nem vagyok összeesküvéshívő mielőtt bárki ezt gondolná.
A furcsa az, hogy ennyire különbözők a tünetek és a betegség lefolyása. Már nagyon sok story ismert a tünetmentességtől a heteken át tartó szenvedésen keresztül a halálig, kortól függetlenül. Kortól függetlenül, mert volt olyan 90+ éves aki felgyógyult és olyan ~ 30 éves, aki belehalt alapbetegség nélkül is. A két véglet között pedig - akár azonos kor és egészségi állapot esetén is(!!!) - baromi nagy a kilengés a tünetek tekintetében. Azonos kor, sportoló vs nem sportoló mindegyik alapbetegség nélkül, mégis az egyik hetekig kórházban a másik meg egy napos láz után el is felejti az egészet. Van akinek pár napos láz köhögés nélkül, a másik meg kiköpi a tüdejét. Millió egy tünet van már felsorolva hozzá, de sokaknak csak az egyik vagy a másik van csak és kizárólag.

Melyik másik vírusos betegségnek van ennyire szerteágazó lefolyása? Ennyire különböző? (persze azonos életkor és azonos egészségi állapot esetében). Mert én nem tudom.

(#106) cskamacska válasza Dany007 (#105) üzenetére


cskamacska
addikt

Justaflubro. :)

"Common symptoms of the flu such as fever, headaches, and fatigue are the result of the huge amounts of proinflammatory cytokines and chemokines (such as interferon or tumor necrosis factor) produced from influenza-infected cells. In contrast to the rhinovirus that causes the common cold, influenza does cause tissue damage, so symptoms are not entirely due to the inflammatory response. This massive immune response might produce a life-threatening cytokine storm. This effect has been proposed to be the cause of the unusual lethality of both the H5N1 avian influenza, and the 1918 pandemic strain. However, another possibility is that these large amounts of cytokines are just a result of the massive levels of viral replication produced by these strains, and the immune response does not itself contribute to the disease. Influenza appears to trigger programmed cell death (apoptosis)."

Vagy 2-3 napja említették rádió interjúban, hogy a halálesetek nagy része itthon a citokin viharnak köszönhető. (azaz alapbetegség nélkül is simán bele lehet halni, csak nyilván könnyebb ha van már eleve beteg az ember)

Pont semmi nem változott a spanyolnátha járvány óta, se a vírusok, se az emberek nem lettek okosabbak 100 év alatt :D

alt="" title=""
alt="" title=""
alt="" title=""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#107) Hieronymus válasza Dany007 (#105) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van egy kulcs, ami egészségi állapottól független és akadályozza a vírust.

Genetikai kompatibilitás. Az emberek egy része teljesen tünetmentesen képes legyőzni a fertőzést. Még akkor is, ha induláskor nagy mennyiséget kapnak.
A másik a bejutó vírusmennyiség. Ha kis adag kerül be a testbe, sokkal több ideje van az immunrendszernek felismerni a vírust és kidolgozni az ellenszertét. Telibe tüdőbe vagy benyalva az emésztőrendszerbe a vírusadagot, más lesz a betegség lefolyása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#108) bacsis válasza Dany007 (#104) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mára egy picit megint jobb :) kicsit nehezen indult a nap, de csak összevakartam magam, reggeli, gyógyszer, és most még a gépem elé is be tudtam ülni :) nem leszek fent ma sem túl sokat de már el is terveztem, ölbe veszem a kis P1es laptopomat és nyomatok megint egy kis Panzer General-t.. had b*ssz*n fel a gép ahogy csal mint állat :DDD ki tudja talán még egy cikket is írok róla :)

(#109) ncc1701 válasza bacsis (#108) üzenetére


ncc1701
veterán

Ahogy elnézem, ez már jó hír, javuló tendencia. :)

(#110) bacsis válasza ncc1701 (#109) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lassan, komótosan, talán igen :)

(#111) Dany007 válasza bacsis (#108) üzenetére


Dany007
veterán

Jó hallani, hogy megint jobb egy picit. :R
Kitartást a továbbiakhoz!

Úh, most nekem is megjött a kedvem egy kis CNC-hez így látva a Panzert... :DD A régi szép idők. :)

@Hieronymus +@cskamacska:

Elsősorban én is a genetikára gondoltam! A vírusmennyiség is logikusnak tűnik. A citokinviharról már olvastam, most rákerestem bővebben is. Ez azért egy sima influenzánál nem jellemző.

Az emberek viselkedése szerintem részben azzal magyarázható, hogy régen találkoztak utoljára ilyen szintű világjárvánnyal. Igen talán a múlt század elején. Persze voltak, vannak és lesznek is járványok, de azért a legtöbb lokálisabb. Lásd ebola. 2009-ben a h1n1 volt porondon, de azt valahogy sikerült megfékezni.
Szóval szerintem már túl rég volt ilyen.
Plusz a közösségi médiának köszönhetően minden eddiginél jobban terjednek az álhírek és az összeesküvéselméletek. És szerintem ez a legnagyobb gond. Hogy kb minden hülye teret kap akinek a hülyesége minden eddiginél könnyebben eljut minden más hülyéhez is.
Mert pl ~30 éve max az esti híradóból meg a (bulvár és nem bulvár)újságokból tudtak tájékozódni az emberek. A bulvárról már akkoris tudták, hogy hiteltelen. A tévés, rádiós híradások meg azért nem beszéltek annyi hülyeséget, mint manapság, illetve a felhozatal is töredéke volt.
Anno egy ilyen Gődény féle ember maximum annyi embert tudott volna elérni, mint a Blikk aktuális szerelmi horoszkóp szekciója. Na de most? Áldott szólásszabadság. :)

(#112) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Már úgy keltem, hogy jó gyenge voltam, fel sme bírtam kelni... Szóval reggeli után vissza feküdtem aludni. Aludtam skaccok délután 14:30-ig :Y szal nyomtam egy laza 14 órás szunyát :U Viszont tök jól keltem... Ölbe vettem a P1-es laptopomat majd elkezdtem játszani, illetve írtam eg ycikket a Panzer General-ról :))
[link] Ehun van a bemutató :)

(#113) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Ha ez bíztatólag hat, én asszem így 2 hét után tegnap óta nagyjából jól vagyok. Jó hosszan elhúzódott, de aztán egyszercsak amilyen hirtelen jött, olyan hirtelen el is tűnt. Egyik nap még mindig ez a másnapos vacak érzés, másik nap már semmi. Már a szimatom is kezd visszatérni. Szerintem még egy hét és visszatérhetek a gazdasági visszaesés elleni küzdelem frontvonalába. :(
Remélem nálad is minél hamarabb eljön ez a pillanat!

Szerk: Nem a napi robot, hanem a gyógyulás, hanem a gyógyulás pillanata. ;]

[ Szerkesztve ]

(#114) mephi666


mephi666
nagyúr

én ma reggel 5 óta fent vagyok... mióta itthonról melózok, nem keltem ilyen hamar, de most kapart reggel a torkom... 7ig gondolkoztam, hogy cataflam, vagy vodka... inkább ittam vodkából 2-t és azóta sörözök :D semmi bajom...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#115) bacsis válasza Kisgépkezelő (#113) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

+1 :C
azazzzzaaaazz: Ma keltem úgy hogy tök jól érzem magam... (Szinte) egész nap "fent" voltam.. kicsit kütyüztem is... nappaliban elüldögelek, nem kell feküdnöm az ágyban, nem vagyok olyan mintha agyon vertek volna... ÚGy tűnik 2 hét alatt én is túl jutok rajta :)

(#116) bta1 válasza cskamacska (#106) üzenetére


bta1
őstag

http://otszonline.hu/cikk/megsem_olyan_jelentos_a_citokin_vihar_covid_19_ben
Nem kellene mindent elhinni, amit a hitelesnek vélt médiában olvastok - hallotok...

(#117) ncc1701 válasza bta1 (#116) üzenetére


ncc1701
veterán

És kicsit utána nézni, mi a valódi veszély. Érdekes statisztika, h a halottak valami 9x%-a volt kórosan elhízott, az elsődleges halálok bpven az elhízás okozta betegségek (cukor, szív-érrendszeri megbetegedések), és a halottak valami 5-7%-nál nem volt semmilyen ismert (!!!) alapbetegség.
Tehát egy egészséges, nem elhízott, aktív életet élő 60 év alattinak gyakorlatilag nincs semmiféle félnivalója. És ez miatt zárnak be mindenkit.

(#118) bitpork válasza ncc1701 (#117) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezít így , szerintem , elég sarkos kijelenteni. Lehet hogy a halálozások száma az egyetlen dolog ami sok embernek számít, de a visszamaradó károsodás is nagyon fontos. Sógorom pont egy vakcinakutatónál dolgozik. A tulaj és a családja elkapta- a szerencsétlennél a rövidtávú memóriáját támadta és roncsolta a vírus. Negyvenes , sportos egészséges csak éppen az elmúlt 2 órára nem emlékszik. Tényleg nincs semmi, de az ég egy adta világon semmi félnivaló!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119) bacsis válasza ncc1701 (#117) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egészséges, nem elhízott, aktív életet élő 60 év alattinak gyakorlatilag nincs semmiféle félnivalója.
--> A gond az hogy az ilyen ember elèg kevès itthon ;) szóval az van hogy itthon gyakorlatilag a többsèg miatt kellett bezárni ;)

(#120) ncc1701 válasza bacsis (#119) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, pont ez ellen kellene tenni, ez egy hosszútávú történet. Eleve ha a gyerek azt látja, h apuka a tv elött kotlik, sört iszik, és kövér, akkor ő is jó eséllyel olyan lesz.

(#121) ncc1701 válasza bitpork (#118) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez az 5-7%, mint írtam. Benne van a pakliban. Utcán is elüthetnek, mégis kimégy dolgozni, ilyen az élet, most lett egy covid19 vírus is a meglévőkhöz, csak ennyi történt.

(#122) Hieronymus válasza ncc1701 (#121) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Na, ja.

A lezárások nem is ezért történnek elsősorban.
Ha megnézed a vírus terjedési sebességét, eléggé exponenciális görbét produkál.
Ha szabadon engeded, akkor nagyon gyorsan fertőződik a teljes populáció.
Az EÜ teljes összeomlása mellett, az ellátási rendszerek is veszélybe kerülhetnek.
Beláthatatlan következményei lehetnek ennek a helyzetnek.

Ha eltekintesz a covid közvetlen áldozatainak számától, ami azért jelentősebb magasabb ellátás hiányában, A másodlagos halálesetek száma is hatalmas lehet. Nincs mód vakbélműtétre. Nincs mód balesetest ellátni. A szállítási nehézségek okán az életmező gyógyszerek hiánya. ...

Addig, ameddig nem lesz hatékony gyógyszer és/vagy védőoltás, maradunk a részleges lezárásoknál.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#123) bitpork válasza ncc1701 (#121) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1. Más életére senki ne mondja hogy belefér.
2. Akik "tünet nélkül" átesnek rajta is szenvedhetnek maradandó sérülést - csak mivel olyan kemények mint a betonacál , még annyi eszük sincs hogy kivizsgáltasáák magukat. Egy vizsgálatlan dologról marha könnyű ám kijelenteni hogy lópikkoló. De azért megnézném őket amikor kiderül majd róluk is hogy bizony-bizony itt elhalt az, ott roncsolódott amaz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#124) Dany007 válasza ncc1701 (#117) üzenetére


Dany007
veterán

Nem igazán érdemes félvállról venni. Maximum nem kell pánikolni.
De vannak tények, amiket más, korábbi tényekkel összehasonlítva egyből kiderül, hogy bizony szükségszerű lezárni és komolyan venni.
Tény, hogy pl az influenzához képest 5-6x-os a halálozási arány. Tény az is, hogy az usa-ban (erről szólt a cikk) idén szeptemberig többen haltak meg Covid 19-ben, mint az ezt megelőző 5 évben influenzában összesen!
És az is tény, hogy a lezárások ellenére a második hullámban több uniós országban (is) - köztük a mienkben is - az egészségügyi rendszer a teljesítőképessége határára jutott a sok Covid megbetegedés miatt. Ilyen az elmúlt 60-70-80 évben biztosan nem volt! Mondom mégegyszer, úgy jutott idáig, hogy mindenféle korlátozások és lezárások is érvényben voltak / vannak! És ez nem csak a Covidosokat érinti, hanem mindenki mást, akinek amúgy bármilyen hétköznapi oknál fogva sürgősségi ellátásra van szüksége, mert lehet nem jut hozzá, vagy csak megkésve, vagy egyáltalán nem, mert nincs rá kapacitás, ember, ágy stb... És ez az igazi probléma, hogy emiatt azok is tömegével halhatnak meg, akiknek amúgy közük sincs Covid-os megbetegedéshez, de amúgy normál helyzetben simán meglehetne menteni őket.

+1 bónuszként. Azért is kell nagyon nagyon komolyan venni a jelenlegi helyzetet, mert mindezeket együttesen figyelembe véve is a Covid-19 csak egy piszlicsáré vírus. Közelébe sincs az olyanoknak, mint mondjuk az Ebola, ahol a halálozási arány 70-90% a Covid-19 átlagos 3-6%-ához képest. Mert egy Ebola szintű vírus esetében itthon most nem 3800 halott lenne, hanem kb 1,5 millió! Úgyhogy a Covid egy jó demó verzió arra, hogy ezek után a világ komolyan felkészüljön egy esetleges igazán gyilkos járványra, mert amit a világ mutatott most a Covid alatt az egész egyszerűen gáz, kevés, gyenge.

(#125) ncc1701 válasza Dany007 (#124) üzenetére


ncc1701
veterán

Covid egy durván nagy mintából vett német kutatás szerint valami 0.43% mortalitású.

Amúgy valóban az a súlyos, h tavasszal a kemózott nagybátyámat kidobták a kezelésekről, kapott pár marék gyógyszert, h oldja meg a baját. Nyárra meg is halt. Tavaszig javuló tendenciát mutatott minden ct-je.

VIktoréknak meg tavasz óta volt idejük felkészíteni az ellátást, ez helyett egy újabb stadion sikeredett belőle. Tudom, demagóg vagyok, de akkor is. Ezt elkúrták. Nem kicsit, nagyon. Hogy klasszikust idézzek. Mert pénz lenne dögivel.

[ Szerkesztve ]

(#126) Hieronymus válasza ncc1701 (#125) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"VIktoréknak meg tavasz óta volt idejük felkészíteni az ellátást, ez helyett egy újabb stadion sikeredett belőle. Tudom, demagóg vagyok, de akkor is."

Igen, az vagy.

Naiv elvárás, hogy közel egy esztendő alatt képzett orvosokkal és nővérekkel lássák el betegeket.
Hiába van X ezer tartalék lélegeztető gép, ha nincs aki tudja kezelni és ellátni a betegeket.
Volt itt okos ötlet, hogy a szállodákat alakítsák át kórházzá csak személyzetet az ötletadó sem tud adni.
Németországra történő hivatkozás kedvelt. A tünetmentes és kevés tünetet mutató fertőzött orvosokat és nővéreket munkában tartják, mert nincs elég személyzet a betegek ellátásához.

A bajorok kipróbálták, hogyan lehet alkalmazni nem teljesen szakképzett személyzetet. Az autópályás teszteknél a vöröskereszt önkénteseit vetették be a tesztelésre. Rövid időre, mert nem tartották be a biztonsági előírásokat. Profi vállalkozás vette át a tesztelést. A VK emberei megfertőződtek.

Van még egy apró probléma a magyar és német egészségügyi állapotok összehasonlításában. Németországban kortól függően 2-3 évenként van ingyenes egészségállapot ellenőrzés. Sokkal kevesebb a fel nem ismert, kezeletlen krónikus betegség. Erre általában elmennek az emberek. Az orvosnak pénz van az ellenőrzésben, nyomja az ellenőrzéseket.
Ha valamiért CT/MRT vagy más eszközös vizsgálat szükséges, akkor legkésőbb másnap rendelkezésre állnak az eszközök. Nyilván egy kezelt betegségben szenvedőnek jobbak a túlélési esélyei, mint egy fel nem is mert krónikus betegségben szenvedőnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#127) bitpork válasza ncc1701 (#125) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnálom a veszteséget ami ért! És tényleg el lett tolva a járványkezelés - bár én azt gondolom, hogy az egészségügy problémája nem ezzel a járvánnyal kezdődött hanem ahogy írod a tíz éve rossz helyre irányított közpénzekkel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128) cskamacska válasza Hieronymus (#126) üzenetére


cskamacska
addikt

"Ha valamiért CT/MRT vagy más eszközös vizsgálat szükséges, akkor legkésőbb másnap rendelkezésre állnak az eszközök."

Rendelkezésre éppen itthon is állt gép. Sőt, orvos is akadt. Csak a biztosító a vizsgálatot már nem finanszírozta. :U
Az orvosi teljesítménykorlát miatt a magán egészségbiztosítás elkerülhetetlen - tldr kis magánorvosi reklámmal
MANCS - Ezért rohadnak le a kórházak - részletesebben

Ezen őrült rendszer alapján a korona kezelése úgy nézne ki, hogy a ma szükséges lélegeztetőgéphez csak fél éves várakozás alapján jutsz hozzá, mert az állam nem hajlandó kifizetni az azonnali beavatkozás költségét, teszteléshez meg szaladgálhatsz különböző kórházakba, hogy épp mennyire apasztották ki a helyi PCR kasszát, de ellátásra csak a területileg illetékes kötelezhető, másik elláthat, ha tud vagy akar - azaz ha fizetsz hálapénzt.

Pénzügyeseknek vigyorog a feje hogy az egészségügyre nem kell annyit költeni, pedig az sokkal tisztább lenne, ha egy minisztériumi osztályvezető naponta ellátogatna egy véletlen kórházba, ott valamelyik osztályra bevitt gépkarabéllyal szitává lőne 2-3 tucat embert, és ezt ráfognák a pénzügyi racionalizálásra, egyből mennyi kiadást megspórolt így az állam. :K :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#129) Dany007 válasza ncc1701 (#125) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos az csak egy dolog és valószínűleg egyedi körülmények között jöhetett ki az érték.
Érdemes megnézni egy szélesebb perspektívát is: LINK.
Itt látható, hogy a teljes időszak alatt, országonként hogyan változott a halálozási arány. Nyilván soktényezős a dolog, de a lényeg, hogy a görbe nem igazán esik 2% alá semmilyen időszakban vagy ország esetében.

Igen, összességében szerintem is nagyon elcseszték és részvétem a veszteségedért. =/
Pedig az elején jól kezelték. Gyorsan léptek, gyorsan meglépték a durvább lezárásokat is. Aztán a végén a tömeges kiürítéssel nagyon mellé nyúltak. Több ezer embert megszívattak, miközben az orvosok / ápolók gyakorlatilag unatkoztak egész nap. Mert Covidosból kórházban csak párszázan voltak országos szinten.

Ez szerintem annak a jele, hogy bepánikolt a kormány. Tudták ők nagyon jól, hogy amúgy is ótvar szar az egészségügy és látva az olasz eseményeket, hááát... tényleg csak "mázli", hogy itt nem lett olyan még tavasszal.

Aztán most a második hullámot szerintem már az elejétől kezdve elcseszték. Eleve a külföldi nyaralásokat se kellett volna engedni. És az elmúlt fél évben azért lett volna lehetőség legalább alapszinten embereket képezni mondjuk lélegeztetőgép kezelésre vagy hasonló dolgokra. Nem mondom, hogy könnyű vagy egyszerű lett volna, de jó pénzért a sok kirúgott, de mondjuk legalább érettségizett emberből biztos lett volna pár száz, aki bevállalta volna. A kórház kérdés is röhej. Tavasszal két hét alatt felhúztak 60-70 főnek elegendő járványkórházat és ott bizonygatták, hogy szükség esetén 7-8 ilyet is fel tudnak húzni... Most hol vannak ezek? Oké, lehet nem lenne rá személyzet, de szerintem ha májusban elkezdik a toborzást és képzést, akkor tuti nem lenne ekkora gáz, mint most.
Az meg külön dühítő, bosszantó és rendkívül pofátlan lépés, hogy ilyen szituációban még mindig sportra és focira költenek milliárdokat. A vírus közepén. És van pofájuk egy győztes meccs után hencegni a stadionokkal... Jézusom, komolyan, mintha valami óvodások gyülekezete lenne a kormányunk. Ki nem szarja le a focit, miközben kezdenek megtelni a kórházak, nincs ember és erre vonatkozóan semmilyen plusz lépést nem tettek. Ja de megemelték a fizetésüket, de olyan feltétellel, hogy a 70%-uk inkább nem írja alá és elmegy magánba vagy külföldre...
De hogy ezt is ki találta ki így? Most komolyan! Fizetésemelés oké, ideje volt már. Az, hogy nem vállalhatnak magán praxist még azt is meg tudom érteni valahol... De az, hogy random 2 éve átvezényelhetik őket bárhová az országban? Ki az az idióta aki ezt bevállalná? Mert akinek családja van vagy egyáltalán tervez a jövőben, az biztos nem fog ilyet bevállalni. De akkor miért kellett ezt beletenni? Nem értem... Mintha valami fogyatékos találta volna ki mindezt...

Na nem mérgelődök tovább.

(#130) snake1977


snake1977
őstag

Az első hullámban az intézkedéseket kis mértékben eltúlozták, a másodikban pedig későn kezdték a szigorításokat, nem tudom mire vártak...nagyjából így látom, így tudom jellemezni az egészet. A lélegeztetőgépekhez a személyzet kevés, de félév alatt biztosan ki lehet képezni néhány arra vállalkozót akik szakember felügyelete mellett tudnák kezelni a gépeket, ezzel a segítséggel szerintem jelentősen tehermentesíteni lehetne ezeket az osztályokat. Persze benne a pakliban hogy félév kevés ehhez, de ha el sem kezdték akkor...még tovább tart. Tudnám még jellemezni a gyorstesztek hatékonyságát, stb. és a nagy kedvencemet a viseljünk e maszkot vagy sem, hiszen megmondták az elején hogy aki egészséges annak nem kell hordania a maszkot, a who ajánlásának ellenére sem. Szóval volt/van itt baj nem kevés, de ez nem igazán ide tartozik.
A lényeg hogy a mester talán már túl van a nehezén. :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#131) ncc1701


ncc1701
veterán

(#132) bitpork válasza ncc1701 (#131) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ott van feketén fehéren: "Ha ez valóban így van,..." Ne csináljuk már azt mint a covid-dal magával.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#133) Dany007


Dany007
veterán

Örülünk ha jobban vagy kollega! :)

Most van rá egy kis esély, hogy én is elkaptam... :DD Ami tudom nem vicces, de néha már úgy vagyok vele, hogy essünk már túl rajta, mert már nagyon unom. Az állandó bizonytalanságot, a napi szintű adatokat hányan haltak meg, köztük hány 50-40 alattival... akkor volt-e alapbetegsége vagy sem stb...

Szombaton egy tárgyalásra mentünk a pesti kolleganővel itt a Balaton parton. Egy kocsival mentünk, semmi baja nem volt, alig találkozik emberekkel, nyilván maszk nem volt rajtunk. Ok. Ma délelőtt hív, hogy jól vagyok-e meg van-e valami bajom és hogy amúgy hogy vagyok? :D Na mert hogy ő szombat estére szarul lett. Totál kidőlt egész hétvégére, a férje is. Ő csak levert, mert nem bír 2 percet menni mert utána hulla fáradtnak érzi magát. Kicsit taknyos és már köhög is. A férje szarabbul van picit, ő már szagokat és ízeket se érez...
Na mondom fa..a! Én jól még vagyok... Holnap mennek tesztre. 2x fél órát utaztunk autóban egymás mellett, nem pusziszkodtunk nem értünk egymáshoz. Igazából csak páromat féltem, mert neki volt 1,5 éve légmelle, ismeretlen okból, valószínű elhúzódó gyulladás vagy hasonló, de elég durva 1 hét intenzív lett az eredménye plusz 1 hét tüdőszanatórium, majd még 4 hét lábadozás itthon. Szal ennyi.

De ahogy hallom Bacsis, nálatok is igazából csak te nyelted be csúnyábban, a többieken simán átment. Én szívesen elviselek 1-2 hét rosszullétet, ha a többieknek nem lesz bajuk. :) Sőt, igazából imádok lázas lenni. Szóval az is jöhet. A tüdőproblémákat már inkább kihagynám.

(#134) Kisgépkezelő válasza Dany007 (#133) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hát ha a párodat félted, akkor otthon is nagyon különüljetek el, ne csak így tessék lássék. Én is több mint valószínű, hogy családtagtól kaptam el. Hiába voltunk külön szobában, hiába kerültük egymást, azért csak átragadt rám is. Mondjuk ezen kívül más megelőző intézkedést nem csináltunk azok közül, amit Ceci néni ajánlgatott. Még nyunyókát se csentem. ;]
Nem tudom, hogy akik megoldották, hogy házon belül ne terjedjen, azok hogyan csinálták, de annyi biztos, hogy ha veszélyeztetett is van a családban, akkor nem szabad félvállról venni, mert elég agreszzíven terjed.

(#135) ncc1701 válasza bitpork (#132) üzenetére


ncc1701
veterán

Covid huszadrangú dolog ezek mellett:

magas vérnyomás
magas koleszterin- és vérzsírszint
cukorbetegség
szívkoszorúérbetegség
szívelégtelenség
agyvérzés
epekövesség
izületi megbetegedések
visszérbetegségek
alvászavar
egyes rosszindulatú daganatok: méhrák, emlőrák, prosztatarák, vastagbélrák, epehólyagrák, veserák
menstruációs zavarok, a peteérés zavara
vesekő
önértékelési zavarok, depresszió

(#136) wwenigma válasza ncc1701 (#135) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Majd lesz magasabb a mortalitas amikor par ember sikeresen huszadrangunak allitja be és telitodik a rendszer. :W

Nem kéne a hülyeséget terjeszteni....azt SE... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#137) dugo_ válasza ncc1701 (#135) üzenetére


dugo_
veterán

És ezzel mit akarsz mondani?

Ezek a betegségek ismertek, nagy irodalmuk van, létezik rájuk szűrés/gyógyszer/kezelés, valamint nem kapod el a melletted álló túlsúlyostól sem...

(#138) bacsis válasza ncc1701 (#135) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most hoztam be anyámat a covid osztályra... Teljesen lefagytam, amit láttam... Mèg mindig itt ülök a kocsiba ès remegek... Majd ha nem mobilról vagyok, elmesèlem... Bár tudom, messziről jött ember azt mond amit akar... De ezt moat a legkomolyabban mondom: szìvből mondom, èa roaaz indulat nèlkül: menj be egy covid osztályra... Nèzd meg mi van ott... Át fogod èrtèkelni....
...mèg az èleted is :R

(#139) bacsis válasza ncc1701 (#135) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hogy miért nem huszadrangú a Covid ezek mellett?
Elmondom... Szóval cukorbetegség? Nem jó dolog de 20 év+-ig el élhetsz vele, van rá gyógyszer csillió, ízületi problémákra fájdalomcsillapító, stbstb... kb mindegyik betegségre...
Míg most az anyukámért IMÁDKOZNI TUDOK CSAK!!!!! Mert ma be kellett feküdnie a kórházba :( Bár csak cukor beteg lenne inkább. vagy magas vérnyomása stb :U de nem. Ő covidos és nem tudunk érte semmit sem tenni... csak imádkozni... 68 éves, de garantáltan olyan sallert ad a mai napig, hogy le szakad a fejem... olyan fitt és jó karban van, hogy dolgozik... fő állásban!!!! semmiféle betegsége nincs... most mégis kórházban fekszik... biztos hogy 20-ad rangú? :U

És hogy mi miatt dobta le az agyam a gépszíjat? szal bekísértem a Covid osztályra... csak az ajtóig mehettem... nos úgy néz ki, hogy van 2 fotocellás ajtó, egymás után 1,5 méterrel... Ide értve a főbejáratot... tehát utca, majd 1,5 méteren belül 2 fotocellás ajtó, majd ott fexenek a haldokló, hörgő, jajgató beteg emberek.. .egymás hegyén hátán!!!! Menj be egy ilyen helyre... nekem elég volt 5 másodperc... szerintem neked is... kb bármelyik kórházban ezt a képet fogod látni... át fogod értékelni az életedet is egy ilyen után :R

(#140) mephi666 válasza bacsis (#139) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nálunk most indul hivatalosan is a "buli": asszony munkatársa pozitív lett és 4en vannak kis irodába összezárva... tegnap óta lázasnak érzi magát, ízérzékelése elromlott.... háziorvos kiírta azonnal és a napokban tesztelni fogják... gyerek se megy holnaptól óvodába, várjuk a tesztet

Jobbulást anyudnak... nálunk 76+78 évesek és nem értik, hogy azért nem járunk mostanában hozzájuk, mert őket féltjük :U azt hiszik, hogy magunkat féltjük, hogy el ne kapjuk tőlük a vírust

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#141) Hieronymus válasza bacsis (#139) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kezelt cukorbetegséggel 50 évig is el lehet lenni. Sőt, a veleszületett 1-es típusú betegek már kaphatnak inzulin pumpát. Kis szerencsével idősként másba fognak belehalni.

Jobbulást anyukádnak. Tudom, hogy nem fog vigasztalni téged, de máshol sem sokkal jobb a helyzet.
Németeknél a fertőzött, de kb. tünetmentes kórházi dolgozókat nem veszik ki a munkából.
Bő két hete egy elcsúszás után, térd fájdalommal mentem a sürgősségere.
A covid betegeket, a más ellátásra várakozókon keresztül viszik be kezelésre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#142) bacsis válasza Hieronymus (#141) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Úgy vagyok vele, ennèl covidosabb úgyse lesz, ott legalább kap megfelelő gyógyszert :)
De köszi a jókìvánságokat :R

(#143) ncc1701 válasza bacsis (#139) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon sajnálom édesanyádat, remélem rendbejön!

Azért huszadrangú, mert szív-érrendszeri problémákkal, és cukorbetegséggel már tizen-huszon éve meghal napi ~200 ember. Minden nap. Évi kb 70e. És testmozgással, helyes táplálkozással ezeknek a jó részét eleve meg lehetne előzni. És ezzel senki sem törődik, rendszer szinten. Ha erre már tizen-huszon éve neveléssel, példamutatással oda lenne figyelve, ma a covid miatt sokkal kissebb lenne a probléma, tized akkora.

Rokonnak cukor miatt most nyáron vágták le a lábát, és gyakorlatilag vak. Nem is tudom, inkább egy kis láz, és köhögés.

[ Szerkesztve ]

(#144) pn4hvq válasza ncc1701 (#143) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Nem is tudom, inkább egy kis láz, és köhögés."
És tüdőgyulladás, majd fulladás... :U

(#145) ncc1701 válasza pn4hvq (#144) üzenetére


ncc1701
veterán

Igen, mert jó eséllyel el van hízva, és gyenge a tüdeje.

(#146) bacsis válasza ncc1701 (#145) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

68 kiló vagyok, ès 184cm.
Szal minden vagyok csak elhìzott nem... Ès qrvára nem volt buli a nehèz lègzès :B

(#147) Dany007 válasza ncc1701 (#143) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem valamit alapvetően félreértesz.

Igen, amit írsz azok valóban valós problémák és biztos sokan halnak meg abban is napi szinten. De, pontosan leírod a kettő közötti legnagyobb különbséget is. Mégpedig, hogy testmozgással, helyes táplálkozással stb mindez igazából megelőzhető. Plusz egyet hozzátennék, hogy akaratodon kívül és készakarva se tudod ezeket a betegségeket továbbadni, nem tudsz cukorbetegséggel megfertőzni mást csak mert véletlenül ráköhögtél, se szív-érrendszeri problémát se tudsz másnak okozni egy puszival.

Ebben pont az a lényeg, hogy az egyénre van bízva a döntés. Mert megelőzhető, kezelhető. Van döntési lehetőséged, tőled függ, hogy kockáztatod-e ezeket a "népbetegségeket" vagy sem. De még idősebb korban is van lehetőség helyrehozni, gyógyítani, korrigálni.

Na, a Covid meg tök más dolog. Hiába sportolsz és étkezel rendesen, akkor is elkaphatod, akkor is megbetegedhetsz és simán megfertőzhetsz másokat úgy, hogy észre se veszed. És igen, bele is halhatsz. Nem 30 - 50 éven belül, hanem heteken belül.

Ha ezek után se látod a brutális nagy különbséget, akkor tényleg gond van szerintem.

(#148) Fred23


Fred23
nagyúr

Jobbulást anyudnak!
Én ma voltam Katalint ünnepelni anyumnál, nem kapott puszit a biztonság kedvéért, és gyorsak voltunk.

(#149) Dany007 válasza bacsis (#146) üzenetére


Dany007
veterán

Jobbulást mindenkinek! :R

Még lehet amúgy, hogy én is elkaptam a hétvégén. És ebből (is) látszik milyen gyorsan és könnyen átadható egy ilyen vírus és mennyi emberhez elérhet.
Szombaton megbeszélésre mentem a pesti kolleganőmmel. Egy kocsival mentünk, nyilván semmi baja nem volt, ő se jár emberek közé csak vásárolni, hát nem volt rajtunk maszk. Illetve tárgyalni mentünk, ott se volt rajtunk maszk. Nyilván, ha valaki csak egy kicsit is náthás a csapatból, akkor lefújjuk az egészet. De, hát nem állhat meg az élet, meg valamiből meg is kell élni.
Na a lényeg, hogy eltelt 3 nap és hétfő délután hívott, hogy én jól vagyok-e meg minden rendben van-e? Oh na mondom Covid? Hát igen. Aznap már nem érzett szagokat se ízeket és vasárnap elég szarul is volt. Se ő se a férje. Szombat este már fáj a feje, aztán vasárnap kidőltek, majd már jött a szag és ízlelés vesztés. Kedden tesztre mentek és szerdán kiderült, hogy pozitívak.

A lényeg, hogy a tünetekből adódóan én mindezt csak hétfőn tudtam meg. 3 nappal a találkozó után. De, vasárnap voltunk fent anyáméknál, ahol én nem, de a gyerek ölelkezett vele meg minden. Puff, én elvileg megfertőztem a gyereket, a gyerek a nagymamát. A nagymamához húgomék is felmentek később, őt is megfertőzhették. A gyerek hétfőn még ment iskolába, ahol simán megfertőzhetett legalább 3-4 másik gyereket, aki ezt egy nappal később simán továbbadhatta a szüleinek... és így tovább és így tovább. A lényeg, hogy cirka 3 nap alatt 1 embertől kiindulva simán megfertőződhetett 10-15 másik ember, mindez úgy, hogy kizárólag a legszűkebb családi körben találkoztunk és úgy is minimálisan.

Nálam egyelőre semmi érdemi tünet. Tegnap este kicsit benáthásodtam, éreztem a torkomat. Már ebből csak a nátha maradt, de minimális szinten. Illetve ma érzek valami minimális nyomást a tüdőmön, de párom szerint csak beképzelem. :D Simán lehet. Úgy számoltam, az átlag alapján holnap / holnap után kell kijönnie az első tüneteknek. Ha nem jön, akkor valószínű nem sikerült elkapni. Pedig már én is túlennék rajta. =/

(#150) Eastman


Eastman
őstag


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.