Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pn4hvq válasza ncc1701 (#44) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem tudom honnan ez az információ :F .
Párom a saját ÁNTSZ-es munkája mellett kontaktkutatást is végez: a tünetek attól kezdve, hogy teljesen tünetmentes addig, hogy minden baja van, bármi lehet.
Komoly vagy nem komoly tünetek: kortól, egészségi állapottól függetlenül bármi lehet. Értelemszerűen rontHAT az esélyeken, ha van valami alap egészségügy probléma, de nem következik az, hogy ha pl. cukorbeteg vagy, akkor 100%, hogy meg is halsz a covidban.

Basics: jobbulást és kitartást mindegyikőtöknek! Célszerű a nehézlégzésre/fulladásra figyelni és jelezni, ha probléma merül fel.

[ Szerkesztve ]

(#52) janeszgol válasza bacsis (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon jó gyógyszerek vannak már. Lehet érdemes lenne majd bemenned valamelyik kórházba.

(#53) ncc1701 válasza pn4hvq (#51) üzenetére


ncc1701
veterán

Még a zindexen is olvashattad, h 9x%-ban volt a halottnak valami komolyabb baja. A maradék kevés % meg olyan, h nem volt megfelelően kivizsgálva.

(#54) cskamacska válasza Adamyno (#46) üzenetére


cskamacska
addikt

"jó lenne komolyabban venni a dolgot"

De ezt így hogy? Ha valaki fullad otthon nem hív mentőt mert a Jútúbon megmondták hogy csak egy influenza? :F
Ideális eset ugye az volna hogy az ember tudja hogy koronás, már több napos láz esetén beutalják kórházba, ott megtömik fapinavir / remdesivir cumókkal (esetleg antibogyóval hogy baktériumok messze kerüljék), ember jól lesz és viszontlátásra.

Mai gyakorlat az hogy lesz teszt mikor lesz, és csak lecsökkent véroxigén szint (azaz fulladás) mellett megy be, vagy engedik egyáltalán be, mert az már esélyesen lábon hordozott tüdőgyulladás.

Korai bemenetel leginkább a korai antivirális gyógyszeres kezelés mellett lehetne jó, de ezeknek a hatékonysága azért nem százas, az meg pláne nem hogy egyáltalán beengednek, és ott kapsz-e olyat, mert a propaganda mindent elbír, kérdés hogy valóságban mi lesz. Ha nincs előzetes csodagyógyszer, akkor tényleges tüdőgyusziig jó eséllyel jobb dolgod van otthon, persze az orvossal konzultálva.

ncc1701: "akkor nem kell parázni"

Parázni tényleges megfertőződés után már nem kell, utána a Magic 8 Ball meglátásai az iránymutatóak. Parázni megfertőződés előtt kell, hogy elkerüld a tüdőleprát. :K

mephi666: "most már 99%ra mondom, hogy mi is átestünk rajta"

Vagy nem. :) Teszt nélkül találgatni lehet.
Ezért poén a nátha szezon, most kezdődik a dögvész bingó: most ez random fluenza, megfázás/nátha nagy rakás kórokozójából valamelyik, vidám spontán vírusos/baktériumos tüdőgyuszi (attól hogy koronának divatja van, még attól független is összejöhet, mint összejött eddig is sokaknak :U ), vagy éppen a legdivatosabb korona. Mert hogy kórházba légúti gonddal eddig is kerültek, erre még ráugrik egy ott helyben kapott korona, hát nem lesz szép élmény. :(

bacsis: Kitartást és javulás kívánok néked és házad népének! :R
Kötelező ágynyugalom, sok alvás, elegendő folyadék pótlás mellett vitamin pótlás(kiemelten D, C vitaminok), és esetleges valami immunerősítő, pl Béres csepp jót tud tenni. :K Ha mást nem is a béres az étvágyat meghozza. :B

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#55) Eastman válasza bacsis (#48) üzenetére


Eastman
őstag

Erőleves megvolt? Áldoztatok tyúkot a zisteneknek?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#56) bacsis válasza Eastman (#55) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az erőt most egy Dell E6510 szolgáltatja.. nem egy izombajnok, de megfelel a célnak :)
Tyúkot áldoztunk.. a akaratunk ellenére... vagy 10-et elvitt a róka, még a múlt héten :(

(#57) mephi666 válasza bacsis (#56) üzenetére


mephi666
nagyúr

állíts csapdát: rókavérhűtésű pc-t még nem látott a világ :D

Viccen kívül: egy jó csontleves is csodákra képes... jó meleg, hús, zöldség, folyadék, stb... beindítja a hőháztartást és jól esik utána takaró alól tv-t nézve kiizzadni a betegséget :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#58) bacsis válasza mephi666 (#57) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az asszony konkrétan még a seggemet is kinyalja... minden szart megvesz, és megfőz nekem... Úgy érzem magam, mint egy kisbaba... jön, hozza a kanalas orvosságot, beadja... méri a lázamat, ha alszok fél óránként taperol, nem vagyok-e lázas, szal ilyen téren nincs gond :)

(#59) pn4hvq válasza ncc1701 (#53) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Háát őőő, én a szobában lévő járványügyi felügyelőnek elhiszem, amit nekem mond...

(#60) janeszgol válasza bacsis (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Úgy érzem, én is lázasodom. :D

(#61) mephi666 válasza bacsis (#58) üzenetére


mephi666
nagyúr

...rád rakja a fop32-t, ha már semmi nem segít? :D

Nem vagyok orvos, vírusnál az immunrendszernek kell megoldani mindent... pihenj, nézz yt-n tuningvideókat, vagy ami jól esik és leginkább gyógyulj :) remélhetőleg holnapra úgy fogod érezni magad egy kiadós alvás után, mintha kicseréltek volna

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#62) janeszgol válasza pn4hvq (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak az a baj, hogy ők sem tudnak semmit. Semmit! A kérdéseimre is egyik orvos ezt, a másik meg amazt mondja. Pl amiről ti is beszéltek. Vagy netán arról, hol volt nyáron a vírus. Miért csak pár embert fertőzött? (Jöttek azzal, hogy hát az influenza, érdekes ilyenkor hozzá hasonlítják, máskor meg azt fikázzák, aki hozzá hasonlítja. Pedig a vírusok nem tűnnek el, az influenza sem tűnik el.)

Vagy a terjedésről. Egyesek józanok (közvetlen kapcsolat, zárt tér, X idő - utóbi fontos, 5 perc alatt nem terjed), mások meg azt mondják, hogy száll az, mint egy felhő, bemegy az ablakon stb. Na most akkor kinek higyjek?

Nagyon vigyázzunk a 65 év felettiekre, erre ők halnak meg >90%-ban. Ja és a kórházban kapják el, vagy az idősotthonban. Miért?

Egyik azt mondja, hogy mindenkin át kell mennie, a másik meg azt, hogy minél kevesebben kapják el. Miért?

(#63) bacsis válasza janeszgol (#60) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jaja, jobb mint a hilton :DDD
mephi666! Modt megy a Das Boot (első évad elég uncsi, de amúgy nem rossz) egy 8-ig ki akarom húzni, utána szunya, azt meglássuk :R

(#64) Tüzi válasza bacsis (#3) üzenetére

[link]
ezt csak úgy itthagyom.
amúgy anno a spanyolnáthánál is megfigyelték, hogy a napra kitett betegek kevés idő után látványosan jobban lettek (UVA+bőr+béta karotin = dvitamin)
tudom, hogy különbözik a kettő, de nem olyan drága cucc az a dvitamin.

amúgy gyógyulást.

(#62) janeszgol
ahhoz hasonlítják, mert mindkettő burkos vírus, azaz lipid(zsír)burokban van a vírus rns-e, és meleg felületen sokkal gyorsabban megdöglik mint hideg felületen.
+ az előbb leírtak... nyár->meleg->kevés ruha->napsütés->dvitamin.
az influenza sem véletlenül jön _mindig_ január-február időszakban. hideg, lecsökkent vitaminszint, lecsökkent immunaktivitás.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#65) ncc1701 válasza janeszgol (#62) üzenetére


ncc1701
veterán

Megválaszolom: nyáron sok a napsütés, az emberek teli vannak D vitaminnal (többség azért megy napra). Sajna az így gyűjtött D vitamin kb 6 hét alatt kiürül, és amint ez megtörténik, megrogyik az immun rendszer, és jöhetnek a vírusok. Korona, influenza, egyre megy. Ilyenkor az átlag fogékonyabb erre, mert sajnál havi 2eft-ot D vitaminra.

(#66) Hieronymus válasza ncc1701 (#65) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt az amerikai adatok nem támasztják alá.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#67) ncc1701 válasza Hieronymus (#66) üzenetére


ncc1701
veterán

Biztos én vagyok a hülye, de a növekmény egybevág azzal, amit írtam. Nem vagyunk a napon, jön a göthösség.

(#68) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Újra belázasodtam, 38 fok... és pcsa xarul vagyok :(

(#69) janeszgol válasza bacsis (#68) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez viszont nem játék már. Egy lánynak olvastam a naplóját, aki szintén hol lázas volt, hol nem. Kétoldali tüdőgyulladása volt.
Menj el a kórházba.

(#70) bacsis válasza janeszgol (#69) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Holnap kell hívnom a háziorvosomat, majd megmondja merre tovább :R

(#71) #72042496 válasza bacsis (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tovább? Kis optimista. ;]
Gyógyulást!

(#72) Hieronymus válasza ncc1701 (#67) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyáron, a leghosszabb napos napokon is növekedett a fertőzöttek száma. Majd őszre, kicsit visszaesett, a napi esetszám.
Ha megnézed a német statisztikát, Június közepéig csökkentek a napi fertőzésszámok, utána újra indult az exponenciális függvény.
Számomra úgy tűnik, hogy a lezárások végével kezdődött újra a vírus terjedése.
A bajoroknál még korábban volt a fertőzés mélypontja, nagyjából június közepén. A magas D vitamin szint nem befolyásolta görbe alakulását. A tendencia folyamatosan növekedő.
https://datawrapper.dwcdn.net/MhZE8/337/

Ki lehetne számolni, hogy mekkora átlag R0 esetében kapnánk meg pontosan ezt a függvényt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#73) Tüzi válasza Hieronymus (#72) üzenetére

nem a fertőződés lehetőségét blokkolja, hanem a tünetek súlyosságát csökkenti.
[link]

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#74) ncc1701 válasza Hieronymus (#72) üzenetére


ncc1701
veterán

Viszont onnan októberig megint csak csökkent. Náluk mikor oldották fel a dolgokat?

(#75) iday


iday
aktív tag

+1 a pálinkára.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#76) Eastman


Eastman
őstag

Hogy' vagytok?
Mielőbbi gyógyulást!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#77) bacsis válasza Eastman (#76) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi kérdésedet, tegnap bevettem egy lázcsillapítót, majd elnyomott az álom.... Olyan jól aludtam... kb mint még soha :Y de tényleg... Ma reggel megint úgy keltem, hogy egész jól érzem magam... kicsit gyenge vagyok, de jó a közérzetem...

(#78) Eastman válasza bacsis (#77) üzenetére


Eastman
őstag

Ma éjjelre ue....

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#79) ncc1701 válasza bacsis (#77) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem az én dolgom, de én csak akkor vennék be lázcsillapítót, ha már nagyon szenvedek. Vírusos begeségnél a plusz hő nagyon praktikus, már pár éve a dokik sem javasolják 38 foknál lázat csillapítani, ha amúgy kibírod. Hamarabb végez a vírussal a szervezeted.

(#80) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Beszéltem az orvossal, az állapotom elmondása szerint nem túl rózsás...
holnap be kell mennem a kórházba egy tüdő röntgenre... egyelőre bízhatunk csak a szerencsébe.... annak függvénye majd, hogy mi lesz velem a továbbiakban... nem vagyok nyugodt...
ncc1701! Meg ugye a májnak sem tesz valami jót... ez így van... nem is tömöm magam lázcsillapítókkal... este be kell dobnom egyet, mert addigra azért felszökik 38-ra... ott már-már papot kell hívni nekem :U szal jahh... igyekszem csak végszükség esetén tolni...

[ Szerkesztve ]

(#81) ncc1701 válasza bacsis (#80) üzenetére


ncc1701
veterán

Remélem nem lesz gond. A lázat meg mindenki máshogy tűri, én 38 fokkal még le tudok menni gyúrni, ha olyanom van. :) Bár már jó rég voltam lázas, lehet azóta máshogy lenne.
Az a pár szem nem fogja kicsinálni a májad, az miatt ne aggódj.

[ Szerkesztve ]

(#82) Eastman válasza bacsis (#80) üzenetére


Eastman
őstag

Kapd össze magad Mester, mert hamarosan BRSZK húsz-huszonegy, sok munka vár még! Számítunk Rád itt is, mindannyian. Kapaszkodj minden villanásnyi pozitív gondolatodba!

Betyár mindenét, amacska rúgja meg azt a nyűves kórságot!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#83) Hieronymus válasza bacsis (#80) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Most jönne jól egy véroxigénszint mérő.
Ha a SpO2 80% alatt van, nagyon gyorsan kellene kórházba kerülni.
Nincs a családban olyan okosóra, ami mérni tudja?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#84) bitpork válasza bacsis (#80) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Valahogy gyorsítsd fel a dolgot - nekem 8 évesen addig kezelték az allergiámat tüdőgyuszinak h elhalt a tüdőm egy része és azóta vannak az asztmás rohamaim.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ez szerintem már így is elég gyors... reggel 9-re bent vagyunk, elvileg 11 fele lesz eredmény, azt utána már lép is majd a doki...
Hieronymus! Sajna ilyen nincs... De egy bő 12 óra, és már többet fogunk tudni :)

[ Szerkesztve ]

(#86) ncc1701 válasza bacsis (#85) üzenetére


ncc1701
veterán

Kórházba csak akkor maradj/menj, ha már nehéz levegőt venned. Olyan fertőzést kapsz el jó eséllyel, h csak nézel. :(

[ Szerkesztve ]

(#87) bacsis válasza ncc1701 (#86) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Folyamat jönnek itt a jó tanácsok, ti aztán meghozzátok az ember kedvét az élethez :DDD
Ezt mondta az orvos is, nekik sem érdekük, hogy bent tartsanak.. ha nem kötelező, akkor nem fognak bent tartani, max adnak valami brutkó gyógyszert... látatlanban alá írnám :U :R
Amúgy meg volt 2 napnyi elmaradásom a bejegyzésemben, szal updateltem ismét...

(#88) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ápdét :U

(#89) bitpork válasza bacsis (#88) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nagyon figyelj oda az antibiotikum mellett mit hogyan csinálsz - vegyetek végtelen törlőkendőt, maszkot és folyékony fertőtlenítőt. Ha antibaci mellett szedsz össze valamit akkor az nagyon nagy cumi!
Tényleg szólj ha bármiben -vel tudok segíteni - pálinka is van ha hiszel benne :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90) mephi666 válasza bitpork (#89) üzenetére


mephi666
nagyúr

...én ateista vagyok, a pálinka az egyetlen, amiben hiszek: azt hiszem iszok egyet :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#91) ncc1701 válasza bacsis (#88) üzenetére


ncc1701
veterán

Kitartás. Vigyázzatok a muterodra is nagyon, neki nehezebb lehet.

(#92) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Mi most ketten vagyunk itthon immár biztosan koronásan. A gyorsteszt nekünk is negatív lett, de utána a lassú az már pozitív. Szerencsére úgy tűnik, hogy ezzel az előtesztelős módszerrel egy kicsit sikerült tehetmentesíteni a PCR labort, mert az eredetileg jósolt 5 nap helyett már másnapra lett eredmény. Az is valami. Szerencsére súlyos tüneteink továbbra sincsenek, de az a kevés ami van, az meg nem akar eltűnni. Nem is tudom voltam e valaha ilyen hosszan beteg.

(#93) bacsis válasza bitpork (#89) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönjük :R
A pálinkába az a jó, hogy ha beversz 3-at... lehet nem leszel tőle jobban, de onnantól leszarod :D
Kisgépkezelő! Üdv a fedélzeten :D :U

[ Szerkesztve ]

(#94) Kisgépkezelő válasza bacsis (#93) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Legalább valami pozitívval zárul ez az évtized. :DD

(#95) mephi666 válasza Kisgépkezelő (#94) üzenetére


mephi666
nagyúr

úgy is lehet mondani, hogy megkoronázta az év végét :)

a köhögést pár hete én próbáltam mindenféle módszerrel csillapítani (és kb semmi nem vált be): találtam nagyon jó receptet hagymateára is, amit kiskoromban gyűlöltem, most pedig nagyon jól esett :K vagy csak nem éreztem már rendesen az ízét, mert asszony szerint gusztustalan volt és 2 korty után majdnem behányt... :D lényeg, hogy edényben cukrot karamellizáltam, felöntöttem kb fél liter vízzel és forráskor 3 közepes hagymának a szép külső barna héját beleraktam és a legkülső fehér rétegét is... így főztem 15 percig, állni hagytam újabb 15 percig és leszűrve ittam...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#96) bitpork válasza mephi666 (#95) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ha a covid tud olvasni, ennek hatására sírva menekül :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97) Hieronymus válasza mephi666 (#95) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Rosszul csinálod.

Nem tea a megoldás, amikor finom köretet is ehetsz gyógyszerként.

Sonkahagymát (hosszúkás vöröshagyma, schalotten ) megtisztítva, de a felső héjakkal együtt serpenyőbe rakod. Lehetőleg olyanba, amiben nem fog leragadni. Zsiradékon, lehet olaj vagy vaj is, óvatosan a saját cukortartalmával karamellizálod. Meg lehet dobni az ízét kis darabokra vágott körtebefőttel. Nem kell sok és előtte egy kicsit cukorba is lehet forgatni a darabokat. (Tényleg kicsit.) Rámelegíted a hagymára. ha kapnak egy kicsit a barna színből az még jobb. Miután nem égetted oda, valami könnyű húshoz tálalod.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#98) mephi666 válasza Hieronymus (#97) üzenetére


mephi666
nagyúr

Amikor nem volt még ennyi home office és hét vége felé kezdett elkapni valami takonykór, általában lekezeltem házi módszerekkel: pálinka, fokhagyma, vöröshagyma, töménytelen méz és erőspaprika... szigorúan csak péntek délután, vagy szombaton, hogy ha utána 1-2 napra hazavágom a gyomrom, akkor is túllegyek rajta hétfői melóig... ez szó szerint felszedett minden lerakódást: nem kellett ide semmi köptető sem :D étvágyunk amúgy semmi nem volt most... kb csak azért ettünk, hogy ne haljunk éhen... (meg hogy kell a szervezetnek energia a regenerálódáshoz)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99) Hieronymus válasza mephi666 (#98) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A paprika és alkohol kiváló a baktérium festőzések ellen. Természetesen azon az útvonalon, amit érintenek.
A keverékük még hatékonyabb. Vegyes pálinkába áztatott friss csilipaprika.

A méz, főleg a "nagyüzemi termékek" leginkább a placebo szintjén működnek. De az a max 20% hatásfok is sokkal jobb mint a semmi.
A hagymafélék értékes tápanyagokat juttatnak az emberi testnek. A hagymatea különösen hatékony a gyerekek esetében. Inkább meg akarnak gyógyulni, minthogy még egyszer meg kelljen inniuk azt a löttyöt. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#100) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Megmaradok srácok :DD
Elég jól vagyok hála az égnek :)) oké, 30 percet voltam fent, utána megint remegtem meg levert a víz, de legalább éreztem késztetést a felkelésre :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.