Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mzso válasza azbest (#17) üzenetére


mzso
veterán

"T230C: Si2168-D60 demodulator"

A simához is ezt tűntetted fel csak "D60" nélkül. Jobb ez valamiben mint a si2168?
Más különbség nincs is?

Említetted, hogy Astrometád is van. Azzal nem volt semmi bajod? Lehet mégis abból kéne még-egyet venni, az legalább működött rendesen amíg meg nem halt.

Nem lehet valahol több infót, tapasztalatot találni a Mygica-król? (Mondjuk valami külföldi fórumon.)

(#52) azbest válasza mzso (#51) üzenetére


azbest
félisten

Hónapok óta rágódsz már ezen. Egy 5 ezer forintos tételen nem édemes éveket rágódni. Megveszed azt, ami éppen szimpatikusabb vagy elérhetőbb és használod, amíg működik.

A mygicából most valószínűleg az újabb fajtát küldik már, amit még nem minden rendszer ismer fel alapból. Az astrometából tudtommal nincs olyan újabb fajta, ami külön törődést érdemel. Szóval most per pillanat valószínűleg az astrometa több mindennel kompatibilis, mint a t230c.

A sima t230-nál dvb-demod-si2168-b40-01.fw a firmware neve, szóval b40-es. Kiegészítettem az eredeti írást a pontos chip változattal.

[ Szerkesztve ]

(#53) szuszinho


szuszinho
őstag

Nem tudom mi történik állandóan, de valami nem jó. Ubi serveren fut(na) a backend. Friss telepítés után ideig-óráig működött.
Újraindítás után ilyennel van tele a log:

2017-03-25 17:06:16.191 mpegts: 770MHz in DigiDorog - scan no data, failed
2017-03-25 17:06:16.191 subscription: 0024: "scan" unsubscribing
2017-03-25 17:06:16.192 mpegts: 850MHz in DigiDorog - tuning on Silicon Labs Si2168 : DVB-C #0
2017-03-25 17:06:16.192 subscription: 0027: "scan" subscribing to mux "850MHz", weight: 5, adapter: "Silicon Labs Si2168 : DVB-C #0", network: "DigiDorog", service: "Raw PID Subscription"
2017-03-25 17:06:21.191 mpegts: 850MHz in DigiDorog - scan no data, failed
2017-03-25 17:06:21.191 subscription: 0027: "scan" unsubscribing
2017-03-25 17:06:21.191 mpegts: 410MHz in DigiDorog - tuning on Silicon Labs Si2168 : DVB-C #0
2017-03-25 17:06:21.191 subscription: 002A: "scan" subscribing to mux "410MHz", weight: 5, adapter: "Silicon Labs Si2168 : DVB-C #0", network: "DigiDorog", service: "Raw PID Subscription"
2017-03-25 17:06:26.191 mpegts: 410MHz in DigiDorog - scan no data, failed
2017-03-25 17:06:26.191 subscription: 002A: "scan" unsubscribing

Mi okozza? Hol induljak el a hiba keresésével?

A dmesg kimenete:

dmesg | grep dvb
[ 5.362704] dvb-usb: found a 'Mygica T230 DVB-T/T2/C' in warm state.
[ 5.597305] dvb-usb: will pass the complete MPEG2 transport stream to the sof tware demuxer.
[ 5.627320] dvb-usb: schedule remote query interval to 100 msecs.
[ 5.627360] dvb-usb: Mygica T230 DVB-T/T2/C successfully initialized and conn ected.
[ 5.627412] usbcore: registered new interface driver dvb_usb_cxusb
[ 7.728499] dvb-usb: recv bulk message failed: -110
[ 18.748377] si2168 8-0064: downloading firmware from file 'dvb-demod-si2168-b 40-01.fw'
[ 19.469455] si2157 9-0060: downloading firmware from file 'dvb-tuner-si2158-a 20-01.fw'

(#54) azbest válasza szuszinho (#53) üzenetére


azbest
félisten

Ha öreg gépről van szó, akkor lehet hardveres probléma.
Csak tippelni tudok. Amikor a notebookom usb portjaira volt kötve éveken át pár tuner, akkor tapaztaltam olyat, hogy egy idő után bizonytalankodni kezdtek. Később pedig néha fagyogatott is a gép. Idővel kiderült, hogy az usb vezérlő kezdi megadni magát, mert máshová dugva működött. Mostanra már a kihasználatlan port mellett is kerlen pánikot okoz a hibás vezérlő.

Ha esetleg nagyon új, esetleg instabil kernelt használsz, amiatt is lehet baj. Hupon valaki panaszolta, hogy 4.8.15 utáni kernelekkel instabil a tuner, bugos lehet a drivere. Ott javasoltam, hogy az új kernel talán új firmware fájlt is igényelhet, mert crazycat repójűban azok is frissültek [link], 4.11 -re mondja hogy megint stabil.

Raspberry pivel használtam egy időben, sok más tunerrel együtt. Volt hogy nekem is pár nap után kellett egy újraindítás, mert nem lett jó a vétel. De hogy energiagazdálkodás vagy a gyenge jelszint vagy az újabb kernel okozta, az nem derült ki. Mostanában nem sokat néztem tévét, a kábelest pedig nem használtam vagy 3 hónapja.

Szóval, általánosságban, ha korábban nem volt gond, akkor ha változott szoftveresen valami, arra gyanakodnék. Ha szoftveresen nem változott, akkor esetleg hardveres probléma kezdetet is lehet. Esetleg próbálhatod win alól a diagnosztikai programmal nézni, hogy milyen erős jelet érzékel (visszább van kép és link). Esetleg a kábeles jel erőssége is változhatott, ha régebbi rendszer és nem az új üvegről visszakonvertálós.

[ Szerkesztve ]

(#55) mzso válasza azbest (#52) üzenetére


mzso
veterán

Aha szóval ha a simát is rendelem C-set kapok?
Csak mert külön kiírás van. (1 2)

(#56) azbest válasza mzso (#55) üzenetére


azbest
félisten

nem biztos, de van rá esély. Mintha valaki azt mondta volna, hogy C-t kapott a sima linkről is, talán hupon olvastam, nem emlékszem. Windows alá persze lehet mindegy, mert ott van mellé driver. Linux alatt számíthat többet, attól függően, hogy mivel akarják használni.

(#57) Piedon válasza azbest (#56) üzenetére


Piedon
tag

Ha jól értelmeztem akkor ráadásul most a C változatból már egy újabb fajta is van, mert az egyik orosz fórumon ezt tárgyalták crazycat-ék (usb azonosító változott).

(#58) mzso válasza Piedon (#57) üzenetére


mzso
veterán

F@sza...

(#59) azbest válasza Piedon (#57) üzenetére


azbest
félisten

a régi t230 azonosítója 0572:c688, a t230c pedig 0572:c689.

Ó és látom a repositoryban, hogy van már MYGICA_T230C2 -re keresztelt is 0572:c690 azonosítóval.

Be tudod linkelni, hogy hol? A keresővel nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#60) mzso válasza azbest (#59) üzenetére


mzso
veterán

A linkelt driver szekcióban viszont csak "T230" szerepel. Azzal mennek az újabb verziók is?

(#61) Adamo_sx válasza mzso (#50) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nem piszkáltam, mert alapvetően külföldön vagyok, csak időnként járok otthon. Be van kötve, mert az alsóbb csatornák jönnek rajta és az F1-et azon keresztül néztem :-).
Vettem mellé egy Technotrendet, amit viszont vissza kellett küldenem, mert szériahibás, de elvileg a jövő héten küldik a cserét. Aztán majd megpróbálom a T230C-is belőni, hogy legyen 2 tuneres a rendszer.

(#62) Piedon válasza azbest (#59) üzenetére


Piedon
tag

Persze: Konkrétan ebben a hozzászólásban olvastam. Illetve ott azt írják, hogy C68A az azonosítója (hexa).

Szemezgetek mostanában az Xbox One tunerjével (NXP TDA18250BHN/M tuner, Panasonic MN88472 demodulátor, Dibcom USB controller mindezt ebayről kb. 4500forint jó esetben) is, ha már befürödtem a T230C-vel, de annál meg még nincs driver linux alá (tulajdonképp Windows alá sem), mert természetesen a NXP gyártmányú tuner is zárt forráskódú... mint ennél a Si2168/Si2141. Erről meg itt olvastam (ha érdekel).

[ Szerkesztve ]

(#63) azbest válasza Piedon (#62) üzenetére


azbest
félisten

ó bakker, tényleg, hexa :)

mindig zárt a hivatalos driver. A linuxosakat úgy csinálják, hogy win alatt az usb forgalmat figyelik használat közben és abból fejtik vissza, hogyan lehet inicializálni a tunert. Namost mivel sima windowsra sincs drivere annak az xboxosnak, így sniffelni is csak komolyabb felszereléssel tudnák.
8 fontért elég jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#64) szabi__memo válasza azbest (#63) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Érdemes venni? Olcsóbb mint az astrometa

(#65) azbest válasza szabi__memo (#64) üzenetére


azbest
félisten

melyiket? a t230c2-t vagy a microsoft tunert? Az előbbihez most kalapálják bele a kernelbe az usb id-t, a másodikhoz még windowsra sincsen driver, mert xbox-hoz készítették :)

(#66) szabi__memo válasza azbest (#65) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az xboxosra gondoltam linux alá

(#67) murrayd


murrayd
csendes tag

Egyetlen drivert adtak ki hozzá - és akkor még nem volt Win10. Lehet átnevezni a 2014-ben készült driver zipjét, hogy legyen benne Win10, de attól még működni nem fog vele.

Egyéb Windows alatt minden szoftver csak DVB-T tunernek ismeri fel. Beleértve a DVB Dream-et is, ami viszont ha manuálisan megadom neki egy DVB-C multiplex frekvenciáját, megtalálja az adásokat. Nagyjából ennyit tud Windows alatt.

(#68) murrayd válasza murrayd (#67) üzenetére


murrayd
csendes tag

Vagy mégis. A driver tényleg ugyanaz a 2014-es (aligha lesz újabb), csak a telepítőbe felvették a Win10-et és így már lefut. :W

(#69) azbest válasza murrayd (#68) üzenetére


azbest
félisten

Win alatt nem sokat próbálgattam, ahhoz inkább az astrometát szoktam ajánlani. Linuxra a mygicára régebb óta van támogatás, de már az astrometa is jól megy. Hacsak valamelyik fejlesztői kernelben épp el nem rontják, de a stabil kernellel jó szokott lenni.

A t230-hoz létezik valamilyen crazycat féle teszt kulccsal aláírt driver is, de nem tudom, hogy az miben más.

[ Szerkesztve ]

(#70) mzso


mzso
veterán

Hát ezzel is "jól" jártam...
A driver CD driverével kékhalál (APC_INDEX_MISMATCH). A mygica.com oldalon nincs is T230C driver, a sima T230-asé meg nem kompatibilis.

Update:
Most meg már be sem jelzi a Windows... És égett szaga van... F@sza...

(#71) azbest válasza mzso (#70) üzenetére


azbest
félisten

Hát ez pech. Érdemes lenne megmérni az usb port feszültségét. Ha asztali gép, akkor a tápegységet. Háha valami más probléma is van ott, ami miatt hullanak nálad a tunerek.

Amúgy meg, lehet nyitni reklamációt aliexpressen is, ha ott vetted. Szépen, nem támadólag megírni, hogy első használatkor kijött a füst belőle. Ha látható külső olvadás is van, akkor azt fotózni is és mellékelni.

Esetleg a cd tartalmát be tudod csomagolni és feltölteni valahová? Hátha másnak meg pont a cd rossz.

(#72) mzso válasza azbest (#71) üzenetére


mzso
veterán

Nem hinném, hogy az usb problémás, amikor mértem (bár a monitor hubján keresztül) mindig 5V alatt volt, megy amúgy is egy jobb féle régi FSP tápom van.
A másik meg amúgy 1,5 évig bírta.

Ilyenkor érdemes elfogadni, hogyha újraküldést ajánl?

(#73) azbest válasza mzso (#72) üzenetére


azbest
félisten

Hát, lehet biztosabb, ha visszatérítés és újra rendelés. Akkor minden tiszta lappal indul újra.
Az utánküldés is lehet, hogy korrektül megtörténik, de olyankor már a védelem lejárhat és esetleg valami közbejön (pl ünnep) vagy valami kavarodás van és akkor esetleg sosem jön meg.

(#74) mzso válasza azbest (#73) üzenetére


mzso
veterán

Én is erre jutottam.

Viszont most újra filózhatok, hogy ezt rendeljem-e. Legalább annyira ki tudtam volna próbálni, hogy behangoljam a csatornákat. Így most nem tudom, hogy először a driver volt sz@r és azért volt kékhalál, vagy eleve hibásan működött a hardver. Azzal nem sokra megyek ha következőnek jót kapok de kékhalálozik folyamatosan... (Az APC_INDEX_MISMATCH-re meg inkább driver hibát emlegetnek mint hardver hibát.)

Próbált már valaki windowson működésre bírni T230C-t? (sima T230-at?) Másnak füstölt már el T230(C)? És driver/support tényleg nincs hozzá online sehol?

[ Szerkesztve ]

(#75) mzso


mzso
veterán

Ha valakinek kellenek, itt a driver fájlok a cd-ről: https://drive.google.com/open?id=0ByfdfPvnoDuzYnE3NWZPd01UNDA

(#76) azbest válasza mzso (#74) üzenetére


azbest
félisten

hát, hibás hardvernél bármi lehet.
Köszi a feltöltést.

Pénzfeldobással válassz a két tuner közül, igazából jobbat nem tudok :)
A win támogatás miatt mostanában talán az atrometa jobb többeknek. A t230c támogatás még linux alatt sem biztos, hogy teljesen kiforrott (legfrisebb kernel vagy friss media buildes rendszer kell).

T230 esetén (#67) murrayd kommentje lehet érdekes windows esetére. Hogy alapból lehet a driver csak t-nek mutatja magát és nem minden programban lehet megadni, hogy azért csak próbálja a c-t behangolni.

[ Szerkesztve ]

(#77) Piedon válasza mzso (#74) üzenetére


Piedon
tag

Üdv!

Kék halál az sajnos nem ismeretlen hiba ennek a típusnak a driverénél, az egyik orosz oldalon fent volt, hogy melyik a jó driver hozzá. Írtam a gyártónak, hogy ismert hiba-e náluk, hát lehet tippelni jött-e válasz (Megsúgom: nem). Én mind a kettő fajta T230-at kipróbáltam win alatt és működött, bár igaz progdvb-vel nem próbáltam csak a Crazyscannel. Online support a T230C-hez nincs, valakinek már sikerült drivert kunyerálni a gyártótól, ha jól olvastam orosz oldalon (csak azért emlegetem ennyire az orosz oldalt, mert aliexpressről ők szoktak még ilyen tunert rendelni és a Crazyscan fejlesztője is orosz).

Nem vagy véletlenül pesti? Mert akkor megnézném neked mind a két elromlott tuneredet hátha lehet velük valamit kezdeni.

Az Astrometával nekem az volt a baj, mint egy másik valakinek itt a fórumon: ha hangolt a tuner, akkor a vele egy antennahálózaton lévő tévé képe bekockásodott. Próbáltam nagyjából mindent, leválasztottam DC blokkal, kapott külön elosztót, csökkentettem a jelszintet, semmi eredménye nem volt, egyedül szűrőt nem raktam az USB kábelre, végül eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#78) mzso válasza Piedon (#77) üzenetére


mzso
veterán

"Kék halál az sajnos nem ismeretlen hiba ennek a típusnak a driverénél, az egyik orosz oldalon fent volt, hogy melyik a jó driver hozzá."
Jó tudni, hogy több is van... Nekem csak a CD-s volt.

Esetleg tudsz linket az orosz oldalra? Hátha még jó lesz valamire.

" ha hangolt a tuner, akkor a vele egy antennahálózaton lévő tévé képe bekockásodott."

Miért? Olyan sokat hangoltál? Vagy csatorna váltáskol is ez volt?

Sajna nem vagyok pesti. (És a pénzt még nem kaptam vissza a T230C-hez) Bár sok hasznom nincs belőlük... Akár el is küldhetem.

(#79) azbest válasza Piedon (#77) üzenetére


azbest
félisten

jaja a crazyscan fejlesztője "crazycat" fontos szereplő a linuxos dvb tunerek támogatásában mostanáság. A különböző libreelec változatokhoz is sokszor az ő általa bővített media-tree-t használják. És ha jól tudom a hivatalos kernebe is be szokták fogadni a fejelsztéseit. :K

(#80) Piedon válasza mzso (#78) üzenetére


Piedon
tag

Ugye mivel nem egy muxon vannak a csatornák, így amikor mondjuk reklámszünet volt valamelyik adón és átkapcsoltam egy sportcsatornára ami másik muxon volt, akkor bekockásodott. Meg van olyan opció tvheadend-nél, hogy "idle scan" így a progi akkor is "nézelődik" a muxok között amikor nem is használom a tunert, pl. epg-t frissít. Na ilyenkor is bekockásodott.

Az orosz oldalt azt hiszem már linkeltem itt (vagy a másik tuneres topikban, már nem is tudom), de ez az.

(#81) mzso


mzso
veterán

Akkor azt tudja valaki, hogy ez a kinézetű is Astrometa-e:
(meg hogy jobb-e valamiben ez az újabb design, ha igen)

Ez meg akkor valami visszavonultatott design?
(Gyanús, hogy nem látom sehol, amikor a blogpost amiben Astrometa v2-néven hivatkoznak rá 2014-es)

[ Szerkesztve ]

(#82) mzso válasza mzso (#81) üzenetére


mzso
veterán

Ehh... Ezt nem ide akartam...

(#83) mzso


mzso
veterán

Na végül inkább vettem ez az újféle Astrometa-nak kinéző tunert. A driver helyzet végleg kiábrándított A Mygica-ból...

@azbest
Szerintem a blog bejegyzésbe is berakhatod figyelmeztetés gyanánt, hogy bugos a gyári driver (szimiplán T2-nek mutatja magát, kékhalálozik mint a veszedelem) és nem is frissítik már 2014 óta.

[ Szerkesztve ]

(#84) mzso válasza Piedon (#77) üzenetére


mzso
veterán

Szétszedtem, ha már úgy is refundolták. A hibát még én is egyből megtaláltam:

Az A86ET (vagy A36ET) alkatrész füstölt el, nem kicsit...
Szerk.:
Úgy látom ez nem is egyezik azzal amit más szétszedett. Azon A36J1 van.

[ Szerkesztve ]

(#85) mzso válasza mzso (#84) üzenetére


mzso
veterán

Jobban megnézve, valószínűleg LPS A36E1 az alkatrész mint a párja a másik oldalon.
Szerintetek be lehet ilyet szerezni? (emberi áron)

(#86) Piedon válasza mzso (#85) üzenetére


Piedon
tag

Na most ha az tényleg LP3202 ahogy egyik oldalon írják, akkor is tudni kellene, hogy állítható-e a kimenete, vagy fix feszültségű az elfüstölt ic. Nehéz lesz ilyet szerezni talán valami helyettesítővel lehetne megoldani. Az egyik a 3.3Voltos táp a másik meg talán az 1.2V?

(#87) azbest válasza mzso (#85) üzenetére


azbest
félisten

arra is gondolj, hogy mi lehet az oka az elfüstöléstnek. Lehet a chip leégése csak a következménye egy másik alkatrész hibájának, ami kevésbé látványos. :U

(#88) Piedon válasza azbest (#87) üzenetére


Piedon
tag

Vagy mivel nem ez volt az első tunere ami tönkrement, lehet, hogy mégiscsak az usb porttal van gond.

(#89) mzso válasza Piedon (#88) üzenetére


mzso
veterán

Ezt erősen kétlem. Csillió meg egy dolog volt itt már az USB portokban. A PC táp meg jobb fajta.

(#90) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Raspberry Pi2-n Libreelec 8.2.0-ás párosítással szerettem volna használni a tunert, azonban nem akar működni, vagy én vagyok béna. Elvileg én még a sima T230-ast vettem anno (2016 eleje). Ha jól sejtem akkor ennek úgy is működnie kéne, hogy csak bedugom mindenfajta fw telepítés nélkül? dmesg-re ezt kapom:
[ 280.302997] dvb-usb: bulk message failed: -71 (1/0)
[ 280.406306] dvb-usb: bulk message failed: -71 (1/0)
[ 280.448609] usb 1-1.2: USB disconnect, device number 5
[ 280.542855] dvb-usb: Mygica T230 DVB-T/T2/C successfully deinitialized and disconnected.
[ 288.332812] usb 1-1.2: new high-speed USB device number 6 using dwc_otg
[ 288.424102] usb 1-1.2: language id specifier not provided by device, defaulting to English
[ 288.427302] usb 1-1.2: New USB device found, idVendor=0572, idProduct=c688
[ 288.427317] usb 1-1.2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[ 288.429470] dvb-usb: found a 'Mygica T230 DVB-T/T2/C' in warm state.
[ 288.673337] dvb-usb: will pass the complete MPEG2 transport stream to the software demuxer.
[ 288.673644] dvbdev: DVB: registering new adapter (Mygica T230 DVB-T/T2/C)
[ 288.694453] i2c i2c-3: Added multiplexed i2c bus 4
[ 288.694472] si2168 3-0064: Silicon Labs Si2168-B40 successfully identified
[ 288.694480] si2168 3-0064: firmware version: B 4.0.2
[ 288.703425] si2157 4-0060: Silicon Labs Si2147/2148/2157/2158 successfully attached
[ 288.703488] usb 1-1.2: DVB: registering adapter 0 frontend 0 (Silicon Labs Si2168)...
[ 288.704236] rc rc0: IR-receiver inside an USB DVB receiver as /devices/platform/soc/3f980000.usb/usb1/1-1/1-1.2/rc/rc0
[ 288.704249] Registered IR keymap rc-total-media-in-hand-02
[ 288.704608] input: IR-receiver inside an USB DVB receiver as /devices/platform/soc/3f980000.usb/usb1/1-1/1-1.2/rc/rc0/input2
[ 288.704878] dvb-usb: schedule remote query interval to 100 msecs.
[ 288.704999] dvb-usb: Mygica T230 DVB-T/T2/C successfully initialized and connected.
LibreELEC:~ #

E szerint felismerve és telepítve, viszont Kodi-ba ha TV fülre megyek akkor azt írja ki hogy nincs Tuner csatlakoztatva és PVR add-on-t tegyek fel. Kell még valamit csinálni? Csak mert PC-n csak ugyanígy bedugtam és Kodi simán kezelte azonnal csatorna keresés stb.

Előre is köszi!
Peti

(#91) azbest válasza Petike168 (#90) üzenetére


azbest
félisten

természetesen kell valamilyen tvservice ami a tunert kezeli és pvr kliens, ami a kodi és a service között teremti meg a kapcsolatot. Régebbi openelec-es leírásom például itt, de a libreelec is ugyanaz. Annyi, hogy kicsit más a kezelőfelület az új kodi változatokban.

[ Szerkesztve ]

(#92) Petike168 válasza azbest (#91) üzenetére


Petike168
aktív tag

Köszönöm, a tegnapi nap folyamán megtaláltam közben én is ezt az írásod, amint lesz időm kipróbálom.

(#93) zumike válasza mzso (#84) üzenetére


zumike
tag

Üdv,
nálam is hasonló lett a helyzet, még a tápot is lenyomta.
Még szerencse, hogy volt benne túláram, túlfesz védelem.
Refundolták, de ezek után már nem fogom használni.
Nem javaslom senkinek a megvételt, ha nincs otthon füstérzékelő.

[ Szerkesztve ]

(#94) Piedon válasza zumike (#93) üzenetére


Piedon
tag

Anno megcsináltam neki a tunert, nem tudom, hogy azóta is működik-e neki, de nálam 0-24ben megy egy ilyen tuner illetve kollégámnál is, szóval nem általános, hogy megdöglik. Ha neked nem kell a rossz tuner, akkor engem érdekelne.

(#95) zumike válasza Piedon (#94) üzenetére


zumike
tag

Szia,
milyen gépen, milyen os-n használod?
Digihez szerettem volna tvheadend-del a megosztást, de csak a szívás van vele. (debian, ubuntu, libreelec)
Astroval ment egy napig rendesen, most meg szétesik a kép. (gyenge a jel szerinte)
A mygicát meg nem is látja az lsusb, Scishion V88 PRO-val.
Mini-itx-es gépen legalább látta, ott füstölt el. Arra jutottam, hogy az 500 mA usb kevés lenne neki.
De a refundolt mygica is jobban melegszik mint a astro.

(#96) azbest válasza zumike (#95) üzenetére


azbest
félisten

"Arra jutottam, hogy az 500 mA usb kevés lenne neki.
De a refundolt mygica is jobban melegszik mint a astro."

Én meg régebben megmértem néhány tuner fogyasztását használat közben [link]

(#97) Piedon válasza zumike (#95) üzenetére


Piedon
tag

Most jelenleg raspberry pibe van bedugva (raspbian alatt), de használtam minimxbe (S905) bedugva librelec és ubuntu mellett is. Illetve tesztelésre használtam win10 alatt pc-n is.

[ Szerkesztve ]

(#98) zumike válasza azbest (#96) üzenetére


zumike
tag

Igen, azt én is néztem.
Azért is nem értem, hogy lehet, hogy nem elég neki az usb-s áram.
Vagy S905 nem adja le az előírt áramot, mert más nincs rádugva.

[ Szerkesztve ]

(#99) shtirley


shtirley
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen tunerem. A tabletemmel hasít is a Pad TV HD appal. Viszont van egy Wetek Hubom is, és hirtelen ötlettől vezérelve beledugtam kipróbálni. Régebben már használtam Raspbian alatt TVHeadend szerverként, nem is volt vele gond. Most viszont elakadtam, azt hittem, hogy a Wetek felismeri alapból, és csak a TVHeadendet kell felkonfigolni, de nem látja a TVHeadend. Honnan lehet drivereket telepíteni Libreelec alá, hogy működésre bírjam?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#100) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Szia,

Van esetleg valami ajánlásod linuxhoz /usb/?
Egy x64-es debian/ubuntu vonalon indulva szeretném megvalósítani a tvheadend+kodi párost, hogy a sportcsatornákat is elérjem kívülről... :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#101) azbest válasza Marcelldzso (#100) üzenetére


azbest
félisten

Ennek a geniatech t230 -nak a mostani változata vagy az astrometa mostani változata is jó lehet. Annyi, hogy pécére már vannak linux distrok 5.x-es kernellel, ami kell az újabb változatok másik fajta rf chipjének támogatásához. Esetleg a media tree manuális frissítésével is lehet próbálkozni, ha valamiért régebbi lenne, de sokkal jobb, ha alapból támogatja. Már az ubuntu 18.04.4 LTS is 5.3-as kernellel települ frissen, a korábbi telepítésre meg hwe update manuális engedélyezésével lehet 4.15-ről erre váltani.

Ha véletlen amlogic vagy raspberry pi lenne az eszköz, akkor ott talán a core és libreelec aktuális változatába backportolták a drivert az újabb változatokhoz a régebbi kernelbe is (lényegében a media tree-ből benne van az újabb).

[ Szerkesztve ]

(#102) D.Dani


D.Dani
tag

sziasztok,

valakinek működik a t230c dvb-c módban linux alatt? a dvb-t csatornák szépen bejönnek, viszont a dvb-c csak windows7 alatt megy, linux alatt csak kattogás hallható és pár színes téglalap a kép helyén....

:F

"MyGica DVB-T2"
SN: T230201607270573

Linux: 5.3.0-46-generic (Ubuntu 19.10 64bit, Intel Core i3-6100, Intel HD graphics 530)
driver: dvb_usb_dvbsky
fw: dvb-demod-si2168-d60-01.fw version: D 6.0.2
fw: dvb-tuner-si2141-a10-01.fw version: 1.1.10

modinfo si2168 :

filename: /lib/modules/5.3.0-46-generic/kernel/drivers/media/dvb-frontends/si2168.ko
descr: Silicon Labs Si2168 DVB-T/T2/C demodulator driver

pl. csatorna:
590 0000 kHz (bandwidth 8)
6900 bauds
256-qam

channel scan a Kaffeine programban:
signal about 82.80 dBuV
SNR between 32 and 36.50 dB

(#103) azbest válasza D.Dani (#102) üzenetére


azbest
félisten

C módban nem próbáltam, viszont T2 módban úgy tűnt, hogy túl lassan hangol csatornát és úgy nem biztos, hogy sikerül. Sőt, a minditv t2 adását így nem tudtam vele behangolni, csak a jelet látta, de nem tudta a csatornákat detektálni. Ha valamilyen opcióban lehet megadni timeout-ot az segíthet.

Viszont úgy látom nekem másik változat van. Nekem az eredeti t230 van (dvb-demod-si2168-02.fw dvb-tuner-si2158-a20-01.fw), nem biztos, hogy teljsen egyformán viselkednek.

Korábban mások azt írták itt, hogy ha túl erős a jel az is probléma lehet számára.

Esetleg, ha nem a coreElec firmware repóból szedted a fw fájloikat, akkor próbáld ki, hátha ott másik verzió van [link]
Itt amikor kiválasztod a fájlt, utána a history részen a korábbi változat is megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#104) azbest válasza D.Dani (#102) üzenetére


azbest
félisten

amit még érdemes lehet megpróbálni, hogy hideg indítás legyen windows használt után. Ha más nem akkor úgy, hogy lekapcsolás és tuner kihúz-bedug majd úgy linuxos indítás. Mert lehet másik firmware marad a tuner memóriájában és ezért nem tölti be a linusosat (dmesg logban ilyenkor warm state látszik).

Plusz érdemes másik programmal is kipróbálni, akár vlc-vel... mert lehet nem egyformán viselkedik attól függően, hogy dvbV3 vagy V5 apit használó program, volt is valami bug, de azt állítólag javították már 5ös kernelben [link]

(#105) D.Dani válasza azbest (#104) üzenetére


D.Dani
tag

köszi az infót. lecseréltem a fw file-okat az általad linkeltekre (korábban az osmc repo-beliek voltak).
sajnos továbbra sincs kép, hangból csak néha foszlányok .a csatornák és az epg viszont rendben megvannak.

linux alatt dvb-fe-tool --femon :
signal= -34,00dBm C/N= 37,50dB UCB= 0 postBER= 0

win7 crazyscan2:

-37.000 dBm

jelenleg még nem tiszta számomra, hogy ezek az értéket valójában mit is jelentenek, a kisebb jobb vagy a nagyobb, mennyi a min/max ami kell.....

próbálok szerezni csillapítót (bár abból is van több féle, 0..20dB között :) )

létezhet olyan, hogy a windows tv program vagy a windows driver átállítja hw-esen a jelerősítést magában a t230c-ben és ezt a linuxos nem csinálja? valahol olvastam, hogy a t230c -ben van egy plusz jelerősítő, ami nincs a sima t230-ben (vagy mind2ben van csak ebben erősebb).

(#106) D.Dani válasza D.Dani (#105) üzenetére


D.Dani
tag

LNA (Low-noise amplifier)

http://blog.palosaari.fi/2012/07/patch-rfc-add-lna-support-for-dvb-api.html

(#107) azbest válasza D.Dani (#106) üzenetére


azbest
félisten

valószínűleg tudja szabályozni, az már egy nagyon régi patch.Tvheadend felületen van is rá pipa, hogy aktív legyen-e (bár lehet minden tunernél ott a lehetőség).

Egyébként pont láttam, hogy a dvb_usb_cxusb driverből átkerült a T230 család a dvb_usb_dvbsky -be az 5.4-es kernellel. Nem tudom ez okoz-e lényeges különbséget majd. Ja és persze ez azért is jó, mert ez az első hivatalos t230c2-est támogató kernel kiadás, nem kell külön telepíteni hozzá media-tree-t.

Annyiból is jó, hogy a 4.19 után az 5.4 lesz LTS kernel, azaz hosszabb időn át támogatott. Ezt valsz megkapják a stabilabb ágú linux disztribúciók. Az ubuntu 20.04 LTS kiadás is 5.4 LTS kernelt használ majd.

[ Szerkesztve ]

(#108) D.Dani válasza azbest (#107) üzenetére


D.Dani
tag

dvb-t -nél látom az LNA-t, alapból nincs bejelölve. dvb-c -nél viszont meg sem jelenik ez az opció :(

a fw egyébként nem ua. mint win alatt, nem a win-es driverből szedik ki?
ha ua. a fw, akkor arra tippelek hogy a win-es program vagy driver tud/csinál vmit, amit a linuxos nem.
hol kitől lehetne ezt megkérdezni? tvheadend forumban vagy közvetlenül a driver fejlesztőktől (crazycat)?

dvb-t esetén dvb-fe-tool --femon alábbi értékeket mutatja és hibátlan a vétel:
signal= -52,00 .. -53,00 dBm C/N= 23,00 .. 24,00dB

dvb-c esetén pedig ezek az értékek voltak (se kép se hang):
signal= -34,00dBm C/N= 37,50dB

azaz túl erős lehet a jel, win alatt valahogy kisebbre állítja be a driver vagy a prog....

[ Szerkesztve ]

(#109) D.Dani


D.Dani
tag

ali-n pár érdekes hozzászólást találtam (automatikus fordítás lehet oroszból, ezért ilyen....)

Prompt in What is the difference models т230 and т230с?
T230-brand product from Geniatech, T230C-similar to MyGica. IN T230C installed more powerful preamp, but it is subject to вылетам from powerful импульных bursts.

--

Works fine with xiaomi mi box S updated to Android 9 and installing from Google Play the following apps: "FTA Tuner Loader" and "Google Live Channels".
Previously you should save the channels list scanning all the ones (only the first time) that come from cable to the Mygica T230C. Then you should choose
the "FTA Tuner Loader" app inside the "Live Channels" app. Works perfectly with xiaomi mi box S updated to Android 9.0, installing Google Play apps: "FTA
Tuner Loader" and "Google Live Channels". First you have to save the list of cable channels to the T230C Mygica by tuning them in the first time. Within
"Live Channels" you have to select the "FTA Tuner Loader" application. 28 Feb 2020

PlayStore andorid 6.0 -át ír minimum követelménynek, nekem 7.0 kernel 3.18.35 -el nem kompatibilis, pedig ezt de izgi lett volna kibróbálni.... :(

(#110) D.Dani válasza D.Dani (#109) üzenetére


D.Dani
tag

most látom, hogy android tv box-ról szól a komment, nem telóról.... :(

[ Szerkesztve ]

(#111) azbest válasza D.Dani (#110) üzenetére


azbest
félisten

ha telefonnal akarsz játszani, akkor a pad tv appjuk való ahhoz [link]. Vagy a tablet rendszerű boxokhoz is. Nem egy nagy eresztés, egyszer próbáltam. Plusz telefonnal érdemes vigyázni, mert nem mindengyik bírja, ha belőle vesz 250mA tápot egy eszköz.

(#112) D.Dani válasza azbest (#111) üzenetére


D.Dani
tag

Gondoltam kipróbálom androiddal hátha ott más a dvb driver. De még nem találtam teló/tablethez app-ot ami dvb-c -t is tud, de lehet hogy vmelyik dvb-t -s app is jó lehet ahol be lehet állítani a dvb-c -s freq-iket. Ezért örültem meg a xiaomis kommentnek, de ugye az is tv box....
A Live Channels app-ot sem sikerült még sehol sem telepítenem, store-ban csak annyit ír, hogy minimum android 6 kell neki, mégsem telepíthető pl. android 7-es tabletre, talán az android tv is követelmény.

A célom most az lenne, hogy kiderüljön mi a különbség win és linux között: a fw elvileg ugyanaz, driver nyilván más, de miben más, miért műküdik a win alatt és miért nem linux alatt. Ha túl erős is a bemenő jel, mégis megy a dolog win alatt, akkor elvileg linux alatt is működhetne....ha meglesz végre a csillapító, akkor azzal kiderülhet , hogy ez-e az oka ....

(#113) azbest válasza D.Dani (#112) üzenetére


azbest
félisten

Azért nem tudod a live channelst telepíteni, mert az nem tabletes/telefonos rendszerre van, hanem a külön androidTV rendszerre. A mibox 3 és S változat (mdz-16-ab, mdz-22-ab) hivatalos, google által certifikált androidtv rendszert futtat.

A dvb-c és előfizetős mindigtv extra adásokhoz sem volt jó ez az app/live channels betöltő. Helyette a raspberry pi-men fut egy tvheadend backend, ami linuxot használ 4.19-es kernellel és kezel mindent, még a nem eszközhöz párosított és nem ci+ követelményű előfizetős adás előfizetői kártyáját is tudja kezelni oscam és mezei chipes smartcard olvasó segítségével.
Ezt a tévé adást pedig androidtv alatt egy appal live channelsbe lehet integrálni. De kodi alá is van szolgáltatás kliens, amivel abba integrálódhat.

(#114) D.Dani válasza azbest (#113) üzenetére


D.Dani
tag

Ok. Közben kiderült, hogy vszeg LNA nincs dvb-c -hez.
tvheadend-ben van egy rakás paraméter a configuration / dvb inputs / tv adapters / dvb-c / parameters képernyőn.
Lehet, hogy a beállítások amik itt alapból vannak, valamelyike más érték, mint amivel windows alatt működik?

LibreElec-ben 3féle dvb driver közül lehet választani, kipróbálom még azt.

[ Szerkesztve ]

(#115) azbest


azbest
félisten

Érdekességképpen, az Evolveo Sigma-T2 úgy tűnik szintén rokona vagy azonos a geniatek T230 változatokkal. Nemcsak, hogy úgy néz ki, hanem a letölthető drivere is jó a T230-hoz, szerepel benne az újabb változatok usb id-je is. [link]

(#116) D.Dani


D.Dani
tag

A 3féle LE driver közül egyikkel sem sikerült illetve jelcsillapítóval sem sikerült. A fw-ből azonos filenévvel két eltérő van a coreelec repoban és az osmc repoban (egyik mérete 3k a másik 10k körüli), lehet h egyik sem azonos a windowsos driverben találhatóval? Gondolom ezt csak a készítőjétől lehet megtudni, ahogyan azt is, hogy lehet a .sys-ből kinyerni....

[ Szerkesztve ]

(#117) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

Egyébként sima T230-hoz linux alá melyik drivert, melyik TVH verziót és melyik linux distrot ajánljátok?

Nálam ez van jelenleg 2 kártyával, 1-1 virtuális gépnek odaadva az USB direktben. A hoston Vmware 6.7u3 fut, Dell R630 Xeon procis szerver, E5-2620 v3 @ 2.40GHz cpu. A VMeknek 4 vCPU és 2GB Ram van kiajánlva.

OS:
Linux media2 4.15.0-99-generic #100-Ubuntu SMP Wed Apr 22 20:32:56 UTC 2020 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Tuner:
Bus 001 Device 003: ID 0572:c688 Conexant Systems (Rockwell), Inc. Geniatech T230 DVB-T2 TV Stick
[ 16.696028] si2168 0-0064: downloading firmware from file 'dvb-demod-si2168-b40-01.fw'
[ 28.893070] si2168 0-0064: firmware version: B 4.0.25
[ 28.930081] usb 1-1: DVB: adapter 0 frontend 0 frequency 0 out of range (42000000..870000000)
[ 29.325887] si2168 0-0064: downloading firmware from file 'dvb-demod-si2168-b40-01.fw'
[ 38.996308] si2168 0-0064: firmware version: B 4.0.25

Sz0lg:
D1G1 - dvbc

TVH:
HTS Tvheadend 4.2.8-36~g5bdcfd8ac

Kliens:
Libreelec KODI tvheadend klienssel.

Viszont gyakran kapok ilyen hibákat és becsíkozódik a kép:
May 19 19:40:52 media2 tvheadend[1491]: TS: digitv/370MHz/Film+: MPEG2AUDIO @ #901 Continuity counter error (total 14)
May 19 19:41:33 media2 tvheadend[1491]: TS: digitv/370MHz/Film+: MPEG2VIDEO @ #900 Continuity counter error (total 215)

[ Szerkesztve ]

(#118) azbest válasza azbest (#103) üzenetére


azbest
félisten

úgy tűnik én voltam béna, mert nem néztem meg a dmesg logot a fw fájlok odamásolása után, hogy akkor már egy harmadik fájlt is hiányol.

Szóval az eredeti t230-asnál ezek a fw fájlok kellenek, hogy a /lib/firmware-be kerüljenek
dvb-demod-si2168-b40-01.fw dvb-demod-si2168-02.fw dvb-tuner-si2158-a20-01.fw [link]

Így már be tudja hangolni a t2 csatornákat is.

(#117) FireLord
bár elég régen írtad, de szimplán nem elég erős a jel, jobb antenna kellene szerintem nálad.

Raspberry pi-n a HTS Tvheadend 4.2.8-34~g24a2f59e9 verzió fut nekem, amit simán csomagból lehet feltenni raspbian-on. Ezen épp 4.19-es kernel van, de korábban is jó volt. Ugyanazt a verziószámot írja a fw fájlokra, a libreelec firmware repóbol szedtem.

[ Szerkesztve ]

(#119) FireLord


FireLord
aktív tag

Köszi a választ. Közben felfrissítettem a hostot 7-es VMWare-re és látványosan javultak a dolgok. A kép szinte abszolút nem csíkozódik és ezekből a korábbi counter errorokból is sokkal alacsonyabb számokat dobál. Úgyhogy azt hiszem itt inkább driver probléma lehetett. Érdekességképp 6.5 alatt ugyanilyen szépen ment, aztán jött a 6.7 na ott sok hibát dobált, most 7-es alatt ismét jó. A fájlokat megnéztem a linkeden, ugyanezeket használom. :R

ps: antennát cserélni nem tudok, mivel DVBC :))

[ Szerkesztve ]

(#120) artifexor


artifexor
csendes tag

Ha jól látom a topik elég csöndes, de talán még valaki használ ilyen kártyát rajtam kívül. Szóval, DIGI valamit variált a csatornakiosztással, ha jól vettem le és a T230-as kártyám innentől semmit sem lát. tvheadend-et használok debian bullseye alatt. A DIGI szarozás előtt patentül működött minden, most semmi. A jelerősség -75 db antenna kábel bedugva, kihúzva -88 db. Működés alatt ez -37 db táján volt. Próbáltam másik USB portot, másik kábel, semmi. Így a gyanúm a DIGI átállásra terelődött, az csinálhatott valamit. Esetleg járt-e valaki hasonló cipőben és tud rá megoldást? Még teljesen újra nem konfiguráltam a tvheadend-ben a kártyát, nem tudom akkor mit vesztek el, amit nem szeretnék.

(#121) azbest válasza artifexor (#120) üzenetére


azbest
félisten

elég ritka madár aki pécével használ ilyet, ha jól láttam a digi topicban is próbáltál már kérdezni. A különzöbő hardver változatok sem egyformák.

Esetleg, ha régi firmware-ket használsz még hozzá, akkor a coreelec fw repójában lehet van másik/újabb. Az is tudja befolyásolni, hogyan viselkedik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#122) artifexor válasza azbest (#121) üzenetére


artifexor
csendes tag

Köszi, megszoktam, általában sikerül ilyenekbe beletenyerelnem. :-) Szerintem ezek a verziók vannak fent, én is azon az oldalon szoktam nézni. Igazából ami után elindult, még ha nem is azonnal, hogy kézi paraméterekkel újrakerestettem a csatornákat. Azóta működik, vett már fel műsorokat. Bár nekem gyanús, hogy nem csak a csatorna újrakeresés kellett, de mivel láthatóan ez volt egy fontos lépcső, vegyük úgy, hogy az segített.

(#123) azbest válasza artifexor (#122) üzenetére


azbest
félisten

gondolom változott a fec vagy más ilyen paraméter, régen eleve volt pár freki, talán a közszolgálatiak, ami máshogy adott és esetleg azért kellett máshogy felvenni a muxot vagy ilyesmi. Meg hasonló tuner topicban is emlegettek olyat, hogy bizonyos frekvenciákra kevésbé érzékeny némelyik fajta tuner, esetleg nagyobb a csillapítás rájuk a kábelen...

Én dvb-t -re használtam egy időben, ott kézzel felvettem a frekvenciákat, de kábelen sokkal több van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.