Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tom570 válasza Bodor (#150) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszi a gyors segítséget! :R

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#152) Hieronymus válasza Bodor (#148) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A wear levelinghez minek a sok szabad hely?

Mennyi blokkot másol egy lépésben az SSD elektronikája?
Van értelme egy lépésben egy blokknál többet másolni?
Ha egy blokk illetve néhány blokk terhelése hirtelen megugrik, temp fájloknál ez előfordulhat. Nem cseréli azonnal az elektronika, hanem vár még valamire?

Délután gondolkodtam hogyan lehetne leprogramozni egy wear leveling.megvalósítást. Nem látom a hatalmas szabad hely szükségességét. Az SSD szempontjából nem kalkulálható előre a rendelkezésre álló időkeret.
nagy operációba nem kezdhetek, mert könnyen elveszik az elvégzett munka, ha leállítják a gépet.
Ráadásul nem foglalhatom el a belső "sávszélességet" a felhasználó elöl, mert akadozni fog a rendszere.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#153) NandoXXL válasza dementor (#90) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ha ennyire nem értesz hozzá ne írj hülyeséget a lapozófáljról :( M

(#154) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nekem egy Corsair Force GS 128 Gb , most egybol 1%-ra csokkent a HEALTH ...

nem mutat semmi infot arrol hogy mennyi adat lett ra irva / olvasva ! !

work time : 4185 hour.

Trim supported & enabled ,, 2 eves lessz egy honap mulva, kb November vegen neztem hogy akkor meg 100 % volt !

3 ev Gari van ra, vajon kerhetem hogy csereljek ki egy Ujra ? ? :F

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#155) Bodor válasza Dr.FantastiK (#154) üzenetére


Bodor
veterán

November vegen neztem hogy akkor meg 100 % volt !

Ezt így azért elég furcsa.

Nézd meg SSDOK-kal is és illessz be képet, illetve cserélj SATA kábelt is.
HardDiskSentinelből a legújabbat használd.

Ha működik rendben, akkor szerintem nem kérhetsz cserét, mert ez nem garanciális hiba. Azt lenne jó tudni, hogy mi az ami teleírta, de szerintem nem ez lesz a hiba, hanem rossz SMART adatokat küld a meghajtó, talán vezérlő hiba miatt.

(#156) Dr.FantastiK válasza Bodor (#155) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, mar a bios is panaszkodik a rossz S.M.A.R.T allapotra !

es mar nem is tudtam bootolni errol a SSD-rol.!

akkor vezerlo hibas lessz !? ugye ?

nem volt mi teleirja adatokkal, Win 10 alatt volt, kikapcsolva a Defrag, Trim enabled..

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#157) Dr.FantastiK válasza Bodor (#155) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igy nez ki :
_

hasznalhatom igy is hogy 1% ?? vagy ne inkabb ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#158) PeterPH válasza Dr.FantastiK (#157) üzenetére


PeterPH
senior tag

Én legfeljebb arra használnám, hogy azt a maradék 1%-ot is megszüntessem, amíg teljesen kuka nem lesz. Utána nincs vita a cseréről.

(#159) Rick4


Rick4
félisten

Most olvasom a cikket, találtam egy ilyet:

Az írási terhelhetőséget (TBW azaz terabytes written = összes írott adatmennyiség)

Namost az nem Total Bytes Written véletlenül?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#160) Bodor válasza Dr.FantastiK (#157) üzenetére


Bodor
veterán

Az a furcsa, hogy azt mutatja, hogy nincs is az SSD-n partíció.

Használhatod, de az 1% nem fog eltűnni szerintem. Ezen van az oprendszer? Fontos adat ne legyen rajta, mentésed legyen mindenről. Szerintem ez vezérlő hiba lesz. HDS mit mutat?

(#159) Rick4: Lehetne az is, de én azért írtam a terabytes written-t, mert a gyártók a terhelhetőséget nem byte-ban hanem TB-ban adják meg.

(#161) Rick4 válasza Bodor (#160) üzenetére


Rick4
félisten

Samsung 830-asom van, a magician is így írja, meg máshonnan is így ismerem, plusz ugye a "total" miatt egyértelmű lesz hogy az összes írásról van szó. Samsung is így jelöli a smart 241-es sorban. De persze te tudod, csak egy észrevétel volt. ;)

Amúgy érdekes, az én SSD-m 2 nappal a vétel után már 99% volt, 1 héttel már csak 98, (állítólag ez valami samsung feature) és megyeget szépen lefelé, 20TB TBW, meg 11400 óra után 89%-on áll.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#162) Bodor válasza Rick4 (#161) üzenetére


Bodor
veterán

Átírtam :)

Igen, Samuk már csak ilyenek.

Más vélemény a cikkel kapcsolatban? Javító , segítő szándékot köszönöm!

(#163) Rick4 válasza Bodor (#162) üzenetére


Rick4
félisten

Olvasgattam, szerintem jó. Ha találtam volna valamit, írtam volna. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#164) Winner_hun


Winner_hun
félisten

3. oldal vége felé:
ezért itt én ezeket ezeket nem fejteném ki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#165) Bodor válasza Winner_hun (#164) üzenetére


Bodor
veterán

Javítva! Köszi

(#166) Troy.


Troy.
addikt

Hasznos cikk. Köszi!

.

(#167) Bodor válasza Troy. (#166) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#168) Troy. válasza Bodor (#167) üzenetére


Troy.
addikt

Esetleg tudnál ajánlani olyan programot, ami logolja, hogy mi ír az SSD-re? Első nap, mikor felraktam a Windows-t, körülbelül 130GB-ot "írtam" rá. Lapozófájlt először 800MB-ra visszavettem. Következő nap 12GB-ot írt rá, rá következő nap 10-et. Azután teljesen kikapcsoltam. Azt hiszem tegnap olyan 6-7 GB-ot írt rá. :)
Ezek jó értékek?

.

(#169) Kolondrum válasza Troy. (#168) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én napi 30Gb után sem sírok ha amúgy egész nap oda buffereli a HD Yt-t.
Épp tegnap számoltam ki, 0.543Gb-ot írok rá/óra teljes eddigi életét nézve.

[ Szerkesztve ]

(#170) Bodor válasza Troy. (#168) üzenetére


Bodor
veterán

Nem tudok ilyen programot, de szerintem napi 20 GB írás alatt teljesen nyugodt lehetsz ( igazából a felett is) .
a 6-7 GB meg sem kottyan neki naponta.

(#171) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Intel 535-ös SSD-vel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy az 5 év limitál garancia mekkora írásszámig él?

Jelenleg 12 nap 2 óra a runtime, de már 1,92 Tera írodótt, mit gondoltok?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#172) Bodor válasza sarkanyolo2 (#171) üzenetére


Bodor
veterán

Intel SSD Tolboxban az MWI-t kéne megnézned, és ahhoz tudsz viszonyítani.

(#173) sarkanyolo2 válasza Bodor (#172) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Meglett végül tegnap, az egyik windows update visszakattinthatta a default lapozófilet, úgyhogy 4,5 GB az SSD ről memóriát játszott az elmúlt 4 hónapban. :DDD

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#174) Bodor válasza sarkanyolo2 (#173) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor rendben.

(#175) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérni. Van itt egy R3SL120G SSD. Semmilyen módon nem tudok rá telepíteni semmilyen Windowst, mert a telepítés közben megáll, és nem mozdul tovább.
Windowsban tudok rá írni illetve olvasni róla, és HDSentinel a következő képet mutatja róla:

Előre is hálásan köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#176) Bodor válasza Játékos (#175) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!

Ez nem kondícióval összefüggő kérdés, mert az rendben van. Annyit tudok mondani, hogy használj eredeti telepítő médiát, és azonkívül a telepítéshez ezt a cikket elolvasni. A továbbiakban ezt a szaktopikot keresd fel légyszíves.

(#177) kokszy18


kokszy18
csendes tag

Sziasztok!

2 hónapja vásároltam egy új Asus notit. Hard Disk Sentinellel néha-néha ránézek a a merevlemez állapotára. A vásárlást követő 2 héten belül a kondíció az SSD-nek elkezdett csökkenni és 3 előforduló hibát jelzett. Több fórumon utána olvastam, és írták. hogy az SSD gyorsabban veszít a kondícióból, mint egy HDD. A mai napon ismét ránéztem, viszont már 83% és 17 hibát ír. Nem hiszem, hogy ez normálisnak mondható. Nektek mi lenne a véleményetek? Sajnos én nem vagyok hozzáértő, ezért is kérem a Ti segítségetek.

Előre is köszönöm! :R

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#178) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

280 nap, 6,77 TB írt adatmennyiség után csökkent 1%-ot az Intel S520 128GB kondíciója. :C

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#179) bexinho23 válasza kokszy18 (#177) üzenetére


bexinho23
őstag

Szia!

Nálam ugyanez a hiba annyi különbséggel, hogy már beüzemelést követően 80%-ot mutat a HDS (legújabb free verzió). Másik topikban leírtam:

"Sikerült beüzemelnem a frissen vásárolt (ADATA SU800) SSD-t. A "milyen SSD-t vegyek" topikban, a leírást követve bekonfiguráltam. Mindennel végeztem, programok telepítve. Azonban a HDSentinel 80% kondíciót mutat közvetlenül win telepítést követően. Van ennek bármi jelentősége? Azt hittem, hogy első beüzemeléskor 100% lesz.

A zöld mezőben az alábbi szöveget írja a program:

1500 hiba fordult elő adatátvitel során.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.
További információk: http://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_communication_error.php
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
"

Amúgy ebben a cikkben pont az esetemről írnak, viszont nálam a TRIM funkció aktív... :F Mindenesetre megnézek egy SSD-re specializált programot is, hogy az milyen eredményt hoz.

(#180) bexinho23 válasza bexinho23 (#179) üzenetére


bexinho23
őstag

Készítettem képet három programmal, többet között az ADATA gyári programjával is.

[link]
[link]

(#181) bexinho23 válasza bexinho23 (#180) üzenetére


bexinho23
őstag

(#182) nemo27 válasza DualCoreWin (#81) üzenetére


nemo27
újonc

Ha SSD lenne a gépedben akkor lenne időd átolvasni a linkeket. :)

A cikkhez kapcsolódva HYPERX FURY 120GB 4 év alatt 97%-ig ment le majd később visszament 99%-ig.


Van valakinek valamilyen információja, hogy miért változik felfele a százalék úgy, hogy nem történt sem újratelepítés, sem más csak folyamatos használat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.