Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bambano válasza MCGaiwer (#137) üzenetére


bambano
titán

pont úgy vagyunk, mint a kádárizmusban: látszatintézkedésekkel fedjük el a strukturális hibákat.
miért gondolhatod, hogy neked jól megy?
- lehetsz azon kicsi réteg tagja, akinek tényleg jól megy most.
- egy csomó ember kiment külföldre dolgozni, jelentős részben ennek köszönheted, hogy magas a fizetésed. közgazdaságilag a hirtelen emelkedő fizetés is problémát jelenthet: a fizetésnek mindig a termelékenység javulásával összhangban kellene emelkednie. mivel a termelékenység jellemzően nem nőtt az országban az elmúlt 3-4 évben, ezért a fizetésemelkedés mögött nincs gazdasági alap. így lehet, hogy a munkaadód záros határidőn belül tönkremegy a magas fizetésedbe.
- az ország kapott egy nagyon komoly méretű rakás pénzt az eu-tól, amit elloptak. pedig azt lehetett volna k+f-be tolni, és akkor most nem autóösszeszerelő üzemet nyitna a bmw is, hanem tervező központot, ami sokkal nagyobb hozzáadott értéket jelent.
- az iparági különadók miatt (is) magasak egyes díjak. például az, hogy 2018-ban 35 meg 40 forintos percdíj van a mobilon, szerintem vérlázító. vagy az, hogy bődületes pénzeket számláz a bank csak azért, hogy visszakapd a pénzed, szintén fehérgalléros bűnözés kategória.
- a komplett állami szektorban kontraszelekció megy, irtják az értelmeseket, teret kapnak az idióták. ennek következménye a sok ócska törvény, ami miatt mindenki szív.
- felszámolták az összes politikai ellensúlyt, nincs mód, hogy ellenőrizd a kormányt. így fordulhatnak elő olyan vicces dolgok, hogy egy lezajlott esemény után még hónapokig emelkedik a költségvetése.
- ha volt traffikod vagy eu-s pályázatkezelő szoftvert fejlesztő céged, akkor tudhatod.
- m3-as metró, kell többet mondani? többért felújítani ezeréves metrót, mint amennyiért újat vehettünk volna?
- a törökök 150 év megszállást, az oroszok 50 évet adtak nekünk, mégis ezeket imádja a főnök. nooormális?
- meg ez az idióta horthy kultusz...

szóval ne aggódj, neked most azért megy jól, mert a főnök todo listáján hátrébb vagy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#152) kolopele válasza MCGaiwer (#147) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem hagyd őket, a politikai oldalakon is ez megy, támad a falka általában aztán nem igazán tudsz mit csinálni. Ők jobban tudják hogy neked most miért jó és majd később rossz lesz, a rosszakarók ráadásul ezt is kívánják neked. Van tapasztalatom már ebben :)

[ Szerkesztve ]

(#153) dabadab válasza bambano (#151) üzenetére


dabadab
titán

"- meg ez az idióta horthy kultusz..."

Csak hogy illusztráljam: Neumann János, Erdős Pál, Kármán Tódor, Kemény János, Szilárd Leo, Teller Ede, Wigner Jenő - ők voltak azok, akiket a Horthy-féle kultúrpolitika aktívan üldözött. Nem támogatott, nem büszke volt rájuk: üldözte őket.

Tényleg kiváló példakép.

DRM is theft

(#154) Narxis


Narxis
nagyúr

Borzalmas, hogy ezek a fideszes gyászhuszárok itt ontják a propagandát... ja khm saját véleményüket ami "véletlenül" szögről szögre megegyezik a kormányzati kommunikációval. Annyira jól mennek itt a dolgok, hogy csoda, hogy nem ide akarnak jönni a bevándorlók nyugatról és keletről is.

Elképesztő, hogy hova süllyedt ez az ország.

Thanos was right.

(#155) Simba86 válasza kolopele (#152) üzenetére


Simba86
senior tag

Értelmes érvekre miért ez az állandó válasz? tényekkel alátámasztva mutasd meg, hogy hülyék vagyunk... mi írjuk a tényeket, de cáfolatokat nem olvasok... vagy ez is olyan, hogy kérdésre a válasz a "boldog karácsonyt"?

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#156) kolopele válasza Simba86 (#155) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy szóval nem írtam hogy itt bárki hülye, éppen az ellenzéki oldal mocskolódik mint mindig. Mit válaszoljak olyan érvekre ami nincs megalapozottan bizonyítva is? Megjelenik egy cikk a neten, bemondja a tévé, akkor az már abszolút hiteles is? Én a saját szememnek hiszek, a saját tapasztalataimnak, felőlem lázíthat bárki ahogyan akar. Azon nem csodálkozom hogy az egyszeri ember mindent elhisz amit el is akar hinni, de van aki szereti ha konkrét bizonyítékokat lát.
Narxis : Jönnének azok, csak lesz aki megállítsa őket. Volt határőr barátom tudna sztorikat mondani. Minden csak addig propaganda amíg meg nem tapasztalod az ellenkezőjét.

[ Szerkesztve ]

(#157) Simba86 válasza kolopele (#156) üzenetére


Simba86
senior tag

a világrekorder adók, oligarchák, monopolizált tankönyvpiac agymosó szövegekkel, romokban levő kórházak, elios sötétlámpák közül mi a nem hiteles?
Azok közül mi a nem hiteles, amiket bambano felsorolt?
Tényleg ennyire vakok vagytok?

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#158) bambano válasza kolopele (#156) üzenetére


bambano
titán

"Mit válaszoljak olyan érvekre ami nincs megalapozottan bizonyítva is?": neked nincs megalapozottan bizonyítva az 50 éves orosz megszállás?

"Én a saját szememnek hiszek": egyre inkább úgy tűnik, hogy megalapozatlanul...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#159) kolopele válasza bambano (#158) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ne hasonlítsd össze az 50 éves orosz megszállást a jelenlegi állapotokkal, azért a kettő nagyon nem ugyanaz.

(#160) Somatom válasza kolopele (#156) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem baj, hogy csak a saját szemednek hiszel. A baj az, hogy úgy hiszel, hogy közben csukva tartod a szemed. Ezt hívják úgy, hogy vakon hiszel valamiben. Menj le valamelyik kastélyhoz és nézd meg a saját szemeddel! Ezek történelmünk, kultúránk részei, amiket most kisajátítanak. A bodajki kastélyt régen kibéreltük és bulikat rendeztünk benne. A barátom az esküvőjét a turai kastélyban tartotta. Ezek a helyszínek már csak a politikai elitet fogják szolgálni. A hozuájuk kapcsolódó pénzmosásról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#161) kolopele válasza Simba86 (#157) üzenetére


kolopele
nagyúr

Világrekorder adók: Valamiből fejleszteni kell az országot, fizetni a munkanélkülieket, a megélhetési szülőket, mindezt ellensúlyozza az egykulcsos adó, családi adókedvezmények, rezsicsökkentés (én ezt eléggé észrevettem, ugyanis a medence, garázs fűtésének díja látványosan csökkent).
Oligarchák: Igen, van ilyen, de az ellenzéknek ez jó támadási felület is egyben, az EU - s pénzekkel ugyanis el kell számolnia egy kormánynak mire költi. Az meg hogy csurran-cseppen belőle zsebbe is, mit lehet csinálni? Már írtam máskor, aki közel van a tűzhöz úgyis mind ezt csinálná, bárminek is hívnák.
Iskolai tankönyvek agymosó szövegei: Segítem a gyerkőcöket a tanulásban, most mennek negyedikbe, még nem tapasztaltam semmi extrém esetet, hacsak a túlzott követelményt nem, azon kicsit valóban változtatni kellene.
Romokban lévő kórházak: Kétségtelen, hogy az ember ha teheti inkább megy magánrendelésre, de ez elsősorban a várakozási idő miatt van, nem azért mert összedől egy kórház.
Akinek meg saját személyes sérelmei vannak azzal nehéz lenne mit kezdeni. Legutóbb nálunk az önkormányzatnál is kitettek egy évek óta ott dolgozó munkatársat, most bosszú hadjáratba kezdett. Megjegyzem jogosan rúgták ki.

[ Szerkesztve ]

(#162) Fred23 válasza Simba86 (#157) üzenetére


Fred23
nagyúr

Látom, még tart a topik! :D
Az EMMI nagy nehezen adott 1 millát a RoboTeam csapatnak, de EU-s pénzekből bizonyos kedvezményezettek házat építhetnek maguknak ingyen. Ha én kapnék a két szép szememért annyit, amennyit más egy élet munkájával keres meg, talán kolopele véleményével értenék egyet úgy általában. Csak sajnos valamiért nekem nem fognak 50 millát adni soha, ebben egészen biztos vagyok. A gyerekek pedig úgy nőnek fel ebben az -egyre keresztényebb- országban, hogy példakép dolog lesz számukra ügyeskedve harácsolni, konstans hazudni, és hogy hülye, aki hagyja magát kizsákmányolni apróért, vagyis olyan, mint az átlag. 2018-ban eljutottunk odáig, hogy már tényleg értelmetlen moralizálni, akinek esze van, inkább alkalmazkodik. Talán ezzel hagytuk el valóban a régi rendszert, és szimplán annyi a helyzet, hogy ilyen a kapitalizmus, én nem tudom. Külföldi újságok alapján nálunk tényleg nagy a baj, viszont ha azt nézem, hogy elég sok országban történtek mostanában nagyon gáz dolgok... :U

(#163) kolopele válasza Fred23 (#162) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én sem a két szép szememmel kerestem idáig meg amim van ha esetleg arra céloztál. Persze miért is gondolnék én ilyesmire :D

(#164) MCGaiwer válasza Simba86 (#157) üzenetére


MCGaiwer
addikt

és ezek vagy Bambano által említettek közül pontosan melyik, és milyen módon akadályoz téged abban, hogy sikeres legyél? Csak mert ezek engem ugyan úgy érintenek, mégis elégedett vagyok a helyzetemmel.

(amit az áldozatok a szerencsének, a normálisak meg a jó döntések sorozatának tudnak be)

Millió probléma van ebben az országban, szerintem egyikünk sem elégedett, de amíg ti azért sírtok, mert nincs egy lift, ami mindenkit felvisz a fal tetejére, addig én azt mondom, hogy van ott egy létra, tessék felmászni rajta.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#165) bambano válasza Fred23 (#162) üzenetére


bambano
titán

most nem elhagyjuk a kádár rendszert, hanem restauráljuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#166) Simba86 válasza kolopele (#161) üzenetére


Simba86
senior tag

"Oligarchák: Igen, van ilyen, de az ellenzéknek ez jó támadási felület is egyben, az EU - s pénzekkel ugyanis el kell számolnia egy kormánynak mire költi." szóval jóvanazúgy...

"Iskolai tankönyvek agymosó szövegei: Segítem a gyerkőcöket a tanulásban, most mennek negyedikbe, még nem tapasztaltam semmi extrém esetet,"

Csak nézd meg a történelemkönyvet majd 7-8. osztályban, meg a földrajz könyveket... (tudom, úgyse hiszed el, hogy migráncsos szöveg van benne az olaszról szó leckénél, amíg nem láttad, én a saját szememmel láttam...)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#167) kolopele válasza Somatom (#160) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a probléma hogy olyan dolgokkal jössz elő ami engem abszolút nem érint vagy nem is érdekel, vagyis hogy éppen mi zajlik a bodajki kastélyban. Pont ez a baj hogy sokan ilyenekkel foglalkoznak a saját életük helyett, ebből megélni valóban nem lehet. 8 elemit sem végzett emberek trágár szavakkal illetik a kormányt egyfolytában, miközben ha az atyaúristen pártja lenne hatalmon se vinnék semmire mert ennyire képesek. Őket akkor el kellene tartani? Alapjövedelem..........Komolyabb gazdasággal bíró országban is megbukott végül.

[ Szerkesztve ]

(#168) bambano válasza MCGaiwer (#164) üzenetére


bambano
titán

azt a téves általánosítást teszed, hogy aki szerint nem jó irányba megy az ország, annak biztosan állami segítségre fáj a foga. nem igaz.

én nem azt szeretném, hogy legyen egy állami lift, ami felvisz a tetőre. én azt szeretném, hogyha építettem magamnak saját liftet, az a tetű kormány ne államosítsa már folyton, minek következtében mindig a földszinten maradok. és ha ezek után odatámasztok egy létrát, ne rúgják már le, mikor félúton vagyok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#169) kolopele válasza bambano (#168) üzenetére


kolopele
nagyúr

Csak jól látom hogy neked személyes sérelmed van a kormánnyal szemben. Így megértem hogy ebből nem tudsz kilépni.

(#170) Simba86 válasza kolopele (#169) üzenetére


Simba86
senior tag

Látszik, hogy fogalmad sincs, miről beszél bambano... :U

Vkinek nem kell sérelem, hogy felnyíljon a szeme, vkinek meg kell csak azáltal nyílik fel...

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#171) kolopele válasza Simba86 (#170) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valakinek meg az összes kormány rossz lenne, valakinek meg egyikkel sincs lényegében baja. Vajon miért?
Ezzel most lezártam részemről, a család déli pihenője véget ért :)
További szép napot mindenkinek.

(#172) BiP válasza kolopele (#161) üzenetére


BiP
nagyúr

"Világrekorder adók: Valamiből fejleszteni kell az országot, fizetni a munkanélkülieket, a megélhetési szülőket, mindezt ellensúlyozza az egykulcsos adó, családi adókedvezmények, rezsicsökkentés (én ezt eléggé észrevettem, ugyanis a medence, garázs fűtésének díja látványosan csökkent)."
Az a baj, hogy az egykulcsos adó szembemegy a közteherviselés logikájának ill. morális alapgondolatának, mert a gazgag, aki pont többet tudna adni a közösbe, jobban jár vele, mint az, aki alapból keveset keres. De hát politikusaink keze maguk felé hajlott.
(mondom ezt úgy, hogy az én nettóm is nagyobb lett ezáltal).
De én pl. igazságosabbnak/szociálisabbnak tartanék egy kétkulcsos rendszert egy megfelelően magas határral.
Rezsicsökkentés: Gondolom valóban szükséged van a medence/garázs fűtésén megspórolt pénzre, a megélhetésed múlik rajta. Tényleg nem mehetett volna jobb helyre. Irigylem a problémáidat.
Másik oldalról meg a világpiaci árak is alapból csökkentek, elég pofátlan dolog volt belenyúlni, és saját intézkedésnek eladni a csökkentést. A hatósági árral szarabbul jártunk, mintha követte volna a világpiaci árakat a rendszer.
Családi adókedvezmények: Na, ez mondjuk tényleg egy jó irány szerintem is. Támogatják vele a gyerekvállalást, de mivel adóból megy, kizárják vele a "megélhetési szülőket", akikre utalsz.

(#167) kolopele: Mert bizony vannak olyan emberek, akik a saját kerítésükön túl is látnak.
És ehhez nem kell az állam csecsein lógó megélhetési 8 általánososnak lenni. Igen, van egy réteg, akinek tök mindegy melyik kormány van hatalmon, rossz lesz. Vagy akit 10e Erzsébet utalvánnyal meg lehet venni, és hatalmon tartja az ott lévőket.
De bizony nagyon sokan vannak, (és én is ilyennek tartom magam), akit a kormány nem azért zavar, mert épp narancs és nem piros/kék/zöld, hanem az, amit csinálnak, amit rombolnak, rabolnak és hogy hogy megvezetik az embereket.
És az zavar, hogy értelmes emberek 1 tál lencséért, rövidtávú haszonért eladják a jövőjüket. És ez bizony k*vára bosszantó.
Nyilván holnap is felkel a nap, teszem a dolgom, megyek előre, nem ezzel fogom idegesíteni magam nap mint nap, de amikor megtapasztalom a rendszer hátrányait adott helyzetben, (az orvosnál, az iskolában, a fórumokon), hadd ne ujjongjak.

[ Szerkesztve ]

(#173) bambano válasza BiP (#172) üzenetére


bambano
titán

az a fő baj a rezsicsökkentéssel, hogy tönkreteszi a szolgáltatást.
én pl. minden hónapban kapok lelkendező levelet a vízművektől, amiben törvény által előírt színkóddal ujjongva tájékoztatnak, hogy mennyivel fizettem kevesebbet. apróbetűvel 5 oldallal később meg ott van, hogy csökkentették a víznyomást meg hasonló korlátozások.

tehát nyilvánvaló, hogy a rezsicsökkentés költségcsökkentésre kötelezte a szolgáltatókat, akik ezt a karbantartási és fejlesztési költségek megvágásával oldották meg. vagyis a hálózat pár év után le fog rohadni.

a másik: valójában nem kaptam rezsicsökkentést. mivel nem ugyanazt a szolgáltatást kapom olcsóbban, hanem egy másik, gyengébb szolgáltatást, így semmit nem csökkent a rezsi.

most arról ne beszéljünk, hogy a gázszolgáltatás einstandja után nem akarják érvényesíteni a nemzetközi piaci ármozgásokat, vagyis a garantált hatósági ár magasabb, mint a piaci.

meg arról se, hogy milyen mocsok dolog már, hogy törvényileg köteleznek privát cégeket kormánypropagandára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#174) BiP válasza bambano (#173) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyen részletekbe már nem is akartam belemenni. Ezek az aggodalmaim már a bevezetéskor megvoltak.
De nekik biztos megéri, mert azóta már van Nemzeti Közmű, Nemzeti hulladékkezelő, nemzeti fiszemf*szom. Az már mindegy, hogy egy számlát nem bírnak normálisan kiállítani fél éve, pedig a szolgáltatást nem is ők végzik, ők csak vízfejnek vannak ott, csak a számlázást csinálnák. ("You had one job" - ugye)
Így van, amikor a havernak kell a meló, de megcsinálni már nem tudja, mert nem ért hozzá. (lásd még a választáskor az informatikai rendszer összeomlása, online pénztárgépek bevezetése, vagy a bkv ügyeiből kb. bármi :) )

[ Szerkesztve ]

(#175) Somatom válasza kolopele (#167) üzenetére


Somatom
veterán

Abban biztos lehetsz, hogy téged is érint. A bodajki kastély is fontos, de az igazi kérdés az a miért. Ha már meghozataluk előtt ismersz leendő jogszabályokat, akkor erősen neked lejt a pálya. Persze, ha valaki nem lát, nem hall, nem beszél, annak tényleg cxak a hit marad.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#176) janeszgol válasza BiP (#172) üzenetére


janeszgol
félisten

Az egy kulcsos magyarázata az, hogy a tehetősebb nem csak élelmiszert vesz a boltban, hanem luxuscikket is, így a 27%-os ÁFA még jobban érinti őt. Hát nem tudom, mindig azt hallani, hogy ezt is nettóra, azt is támogatáson keresztül vette stb.

(#177) BiP válasza janeszgol (#176) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért érintené még jobban?! Egy 10ezres kávéfőzőre is 27%, meg egy milliós OLED tévére is.

(#178) janeszgol válasza BiP (#177) üzenetére


janeszgol
félisten

Mármint többet fizet be, igaz többet is költ. De ez sem igaz, mert ha leírhatja, akkor ez sem áll meg.

(#179) Ringman válasza janeszgol (#176) üzenetére


Ringman
nagyúr

a luxuscikkekért vsz már kimegy bécsbe vagy londonba - nagyobb volumennél akár new yorki úttal is olcsóbb lehet mint bp-n megvenni valamit.
vagy egyszerűen bekerül valami úton a céges könyvelésbe - pl gépjárműlízing

(#180) kolopele válasza janeszgol (#178) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ne javítsd ki amit egyszer már jól írtál le. Lényegesen többet költ, és lényegesen több adót fizet az aki sokat keres, a közösbe sokkal többet is fizet ezáltal. Ezt sokan nem akarják persze figyelembe venni, sőt meg is szokták magyarázni miért is a minimálbéres az aki a több terhet vállalja.

[ Szerkesztve ]

(#181) janeszgol válasza kolopele (#180) üzenetére


janeszgol
félisten

Két dolgot írtam, maradjon ketté választva. Nagyobb számnak X százaléka is nagyobb, ez egyenes arányosság. Így ugye az SZJA is magasabb annak, aki többet keres. Meg minden más. Plusz ha munkáltató és nem csókos, akkor vagy trükközik a bérrel (minimál plusz zseb vagy közfog) vagy ki kell termelnie a nem kevés járulékokat. Jellemzően a dolgozó bruttójának kb másfélszerese, de majd kijavítasz, ha nem.

A másik: többet költ, drágább termékekre is költ, az egyenes arányosság miatt a 27% is több összegben. Viszont ha leírhatja magának, akkor már nem érvényes ez. Jó nem azt mondom, hogy a fogkrémet is nettóra veszi a random céges, de az is igaz, amit rám válaszolva írtak le alig felettünk.

De attól még igaz: aki többet keres, az többet költ és többet is fizet be (már csak a bére után is). A Fidesz ezt beállította, szerintem jól is van így ez a része. Ami nem, az a TAO. Pontosabban az, hogy csak sportlétesítményekre, meg fusizásra megy el, mivel elég sokat adózik a magyar, hamar kipótolják.

(#182) Vesa válasza bambano (#151) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Ez egy kvázi light poszt-kádári rendszer. Az akkori generáció jórésze mai napig arról nosztalgiázik, milyen jó volt kádár alatt, mert pont mint ma, a médiából csak a "csodás eredmények" ömlöttek. Arról, hogy mindezt hitelből finanszírozták, hogy az ország közben eladósodott, hogy jogállam és igazságszolgáltatás nem létezett, már nem volt szó a propaganda médiában.
Rendkívól undorító orbánékban az, hogy szarozzák az EU-t, miközben minden ami itt épül, EU-s pénzből épül. Paradox módon, a hívők is szarozzák az EU-t (mert a bálvány azt mondta, ezt kell tenni), de közben meg azzal érvelnek, hogy fejlődés van. Mennyire buta dolog ez? Az ország önerőből jelenleg sz*rra se képes, mégis azt rugdossák napi szinten, akiknek a fejlődés köszönhető. Emellett viszont az ország számos ponton leépül. A NAV-ból éppen most csináltak egy gigászi behajtó céget, gyakorlatilag a kormány maffia smasszere lett.
Bevitték az iskolába a vallást, aminek k*rvára semmi keresnivalója nincsen ott. Csak az egyházi iskolákat pénzelik, minden mást tönkretesznek. Az egészségügyről jobb nem beszélni. Amit pedig az agyhalott vallási fanatikus hofnamm rózsa ámokfutása okoztt a Klikk-el, azt mai napig nem heverte ki az oktatás.

A tudomány a valóság költészete!

(#183) Vesa válasza MCGaiwer (#164) üzenetére


Vesa
veterán

"Csak mert ezek engem ugyan úgy érintenek, mégis elégedett vagyok a helyzetemmel."

Nos kérlek, a cégemet 1992-ben alapítottam, azóta is sikerrel működik. Bár időközben kitelepültem más országba az adók, de legfőbbképpen, az élhetetlen bürokrácia, a kiszámíthatatlan jogi környezet, és a vállalkozásokat direkt ellenségnek tekintő és szivató kormány/NAV páros miatt. Jól megy a sorom, de ettől még nem vagyok vak! Nem azért voltam a rendszerváltás mellett 88-89-ben, hogy most ismét egy központosított, szűk "elit" -haha, ezek inkább bűnözők mondjuk- kezében lévő koncentrált hatalmat lássak 20+ évvel később, hogy megint a foshalom oroszokhoz kössenek minket, az ország és a családom jövőjét, hogy ne legyen jogállam és jogbiztonság, és hogy demokrácia helyett kis köpcös suttyók dirigáljanak itt kiskirályként, mindenféle civil és független intézményi kontroll nélkül. Persze, engem is elsősorban a saját és családom sorsa érdekel -ahogy az emberek nagyjából 98%-át-, de emellett azért még szeretem a hazámat is. Nem szeretem viszont, ha szimpla bűnözők hülyének néznek, nem hagyom, hogy agymossanak és addig itt adót sem fogok fizetni, amíg ezek saját maguk kedvteléseire -stadion, kisvasút stb.-, saját gazdagodásukra, saját hatalmuk bebetonozására költik el!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#184) Somatom válasza Vesa (#183) üzenetére


Somatom
veterán

Nem feltétlenül a demokrácia a legjobb, leghatékonyabb. Lehet akár egy diktatúra is jó, csak megfelelő diktátor (nevezhetjük királynak is) kell hozzá. De, ehhez okos nép kell, a mienk pedig a jelek szerint nem az. Van olyan, aki egyértelműen alkalmas lenne a feladatra, mégsem őt választják. Így nem meglepő a jelenlegi helyzet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#185) Vesa válasza Somatom (#184) üzenetére


Vesa
veterán

Ezzel azért nem értek egyet, mert a diktatúrában eleve nem választasz vezetőt. Magukat helyezik oda. És ezzel ki is nyírta magát a rendszer, mert semmi garancia nincs arra, hogy az a diktátor nem egy gazember. Ellenben, a demokráciában megvan a lehetőség a választásra, és ami még sokkal fontosabb, a leváltásra is! Okos nép ez utóbbihoz szintén nagyon kéne...Mert van olyan, hogy benézi az ember a dolgot -ezt magamról is elmondhatom, mert az első orbán kormány idején még rájuk szavaztam-, de aztán látva a "bort iszik, vizet prédikál" mentalitásukat és a gyakorlati működésüket, mára elpártoltam. Az mondjuk kétségtelen, hogy nem könnyű hova fordulni, mert egy gyurcsány féle másik suttyót sem támogatnék semmi pénzért.

Lényeg az, hogy demokráciában -ha az jól működik, tehát ne abból indulj ki, ami itt van/volt valaha is-, megvan az a társadalmi kontroll, ami lehetővé teszi a gazemberek kitakarítását. Diktatúrában erre nincs mód, maximum véres megoldások révén...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#186) kolopele válasza Vesa (#182) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Kádár rendszerben a tudás nem érvényesülhetett a megfelelő módon, legalábbis nem úgy mint ma, akkor a fejed felett állt egy párttitkár és bármekkora paraszt is volt, övé volt a dicsőség meg a pénz java része. Ma viszont kizárólag rajtad múlik mennyit profitálsz a tudásodból, ha mindezt külföldön akkor ott. Azért ne vegyük a két rendszert egy kalap alá. Heti egy hittanórától meg egy gyerek sem marad vissza a fejlődésben, de választható erkölcstan is, a mai szülők zömét látva leginkább erre lenne sajnos szüksége egy gyereknek.

[ Szerkesztve ]

(#187) bambano válasza Vesa (#185) üzenetére


bambano
titán

viszont diktatúrákban könnyebb elérni a kitűzött célokat, mert csak egy parancs, és hozzáfognak, míg demokráciákban bizottság van, meg vitatkozás.

abban egyetértünk, hogy diktatúrában hamarabb tűznek ki rossz célokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#188) Somatom válasza Vesa (#185) üzenetére


Somatom
veterán

Attól, hogy egy ember irányít, még lehet választás. Gondolom, hallottál már királyválasztásról. Baj esetén pedig elég egyetlen fejet lecsapni, ami konfliktuskezelés szempontjából nagyon praktikus és takarékos megoldás. Mivel az ember többnyire nem szívesen válik meg e testrészétől, ezért a fővesztés lehetősége ösztönzőleg hat helyes döntések meghozatalára. Ha Orbán megbukna, akkor lenne kérdezősködés, vizsgálat, stb. A diktatúrában, bukás esetén először lincselés van, és csak utána vizsgálat. Nagyon nem mindegy, mert egy vizsgálat végén símán meg lehet úszni a lincselést. Fordítva viszont nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189) bambano válasza kolopele (#186) üzenetére


bambano
titán

"Ma viszont kizárólag rajtad múlik mennyit profitálsz a tudásodból": mennyiszer kell még elmondani, hogy ez tévedés? kérdezd meg az akadémikusokat, hogy rajtuk múlik-e.

"Azért ne vegyük a két rendszert egy kalap alá": de, vegyük. annyi a probléma a lájtos kádárizmus kifejezéssel, hogy a lájtos jelző tévedés. rendes feketeöves kádárista mélysötétség telepedett az országra.

"Heti egy hittanórától meg egy gyerek sem marad vissza a fejlődésben": de. másrészt meg rohadtul alaptörvényellenes a hittanóra, de mit is várunk egy jogászkormánytól...

"de választható erkölcstan is, a mai szülők zömét látva leginkább erre lenne sajnos szükség.": szerintem meg pl. biológia órára, hogy ne lövöldözzünk le háziállatokat alapvető környezeti ismeretek hiánya miatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#190) kolopele válasza bambano (#189) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tévedés, rajtad múlik mennyit profitálsz a tudásodból, nem hinném hogy én vagyok az egyetlen ezen a téren. Nem másoktól kell függni.
Ez nem a Kádár rendszer.
Nem vagyok vallásos, sőt, de látva a nejemet mint evangélikus vezető óvónőt, látva mi is van egy hittanórán (pizzázás, fagyizás), némi kis bibliai oktatás, nem látom vészesnek. Még él mindkét gyerekem és mentálisan is egészségesek :) Én is elleneztem az elején, de már inkább a tesi órákat csökkenteném le normális mennyiségre.
A biológia óra semmit nem változtat azon milyen családból érkezik egy gyerek és mik a hajlamaik. Mindezt otthonról hozzák.
BIP : Külföld nélkül is igaz. Természetesen most nem egy közmunkásra gondolok vagy arra aki még az érettségiig is csak bukdácsolva jutott el.

[ Szerkesztve ]

(#191) BiP válasza kolopele (#186) üzenetére


BiP
nagyúr

"Ma viszont kizárólag rajtad múlik mennyit profitálsz a tudásodból, ha mindezt külföldön akkor ott. "
A külföldes kiegészítéssel igaz. Mert itthon sajnos ma is újra ott a suttyó buta párttitkár, csak épp nem ez a neve. De a rendszer tele van szervilis odanemillőkkel, akinek nagyobb kielégülés keresztbe tenni, mint segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#192) bambano válasza kolopele (#190) üzenetére


bambano
titán

"A biológia óra semmit nem változtat azon milyen családból érkezik egy gyerek és mik a hajlamaik. Mindezt otthonról hozzák.": jéééézus, ennyire nem érted, mit írnak neked?
kifejtem szájbarágósan, hátha megérted.
erkölcstant emlegettél. ha megnézed a kormány felépítését, ott van tömjén zsótika, mint miniszterelnök helyettes, nemzetpolitikáért meg pár másért felelős tárca nélküli miniszter, egyébként teológiai végzettségű és teológiai doktorátusú. na ez az ember elment külföldre vadászni, majd sikerült neki lelőni egy olyan állatot (rénszarvas), amiről a parasztja azt hitte, hogy vadállat, holott háziállatként tartják a helyiek. és ez az ember várja el, hogy erkölcstanra járjanak a diákok.

hogy finoman fogalmazzak: nem jár elöl jó példával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#193) Simba86


Simba86
senior tag

Tényleg nem kell hátszél a boldoguláshoz, hisz lölő annyira fantasztikus géneket adott tovább, hogy már a lányai is naponta milliókat keresnek... ha jók a gének, az bőven elég, lásd még: récsöl

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#194) Ghoosty válasza kolopele (#190) üzenetére


Ghoosty
őstag

"vagy arra aki még az érettségiig is csak bukdácsolva jutott el."

Vagy aki éppen biogazdálkodásban látta a jövőt, esetleg trafikot üzemeltetett. Ők is maguknak köszönhetik, azt ahol tartanak.

(#195) cskamacska válasza Sinesol (#106) üzenetére


cskamacska
addikt

"Érdekes a videó, viszont kérdés mennyire hihető, végülis ez a Hirtv, amit direkt sarazásra fizetnek."

Azért valahol ez nagyon szomorú így majd egy héttel az operatív váltás után. :( Vigasztald magad azzal, hogy most már az igazságot fogod hallani tőlük, sőt, nem is lesz másik TV adó, rádió, lap, de lassan hírportál sem, amin az ellenzék fröcsöghetne, ahol hazugságokkal megvezethetnének. :K :O

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#196) Simba86 válasza Ghoosty (#194) üzenetére


Simba86
senior tag

Kérlek ne írj ilyeneket, mert megkapod, hogy minden trafikos, aki nem tudott megmaradni, az csak magának köszönheti...

Egyébként meg minden lámpatervező béna itthon, mert kizárólag az éliosz lámpák ütötték meg a mércét... ha azok ilyen fhosok, milyen lehetett a többi pályázóé? (gyengébbek kedvéért: nyomokban szarkazmust tartalmaz)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#197) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk az remélem,nem zavarja ezt a szerencsétlent, hogy több kutatás igazolta : a korrupció, a haveri cégek kitömése az ország versenyképességét rontja (mivel nem termelődnek ki versenyképes cégek).

Mutogatni való hater díszpinty

(#198) kolopele válasza hcl (#197) üzenetére


kolopele
nagyúr

A szerencsétlent rám értetted? Összemérném kettőnk eddigi teljesítményét szívesen, utána majd megnéznénk ki a szerencsétlen. Remélhetőleg egyikőnk sem.

[ Szerkesztve ]

(#199) Simba86 válasza hcl (#197) üzenetére


Simba86
senior tag

Szerinted a ner-hívőket érdeklik olyan nehezen értelmezhető kifejezések, mint "verseny"? Szerinted ők felfogják, hogy a monopolizált, centrális erőtér mindent tönkretesz? Szerinted érdeklik őket az olyan sikertörténetek, mint a kuka-holding és klik? És vajon felfogják, hogy elég ez a kettő esettanulmány, hogy a ner működése modellezhető legyen?

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#200) kolopele válasza Simba86 (#199) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jól tudom mi a verseny, piacgazdaságban élünk elvégre. Az a jó hogy amit én csinálok abban nincs ellenfelem, plusz a levédett szabadalom is magáért beszél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.