Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Fred23 válasza kolopele (#200) üzenetére


Fred23
nagyúr

Neki sem volt ellenfele a magyar piacgazdaságban sokáig. Nálunk a verseny többnyire ilyen. Annak jó, akit nem pécéznek ki, az még elégedett is lehet. De nincs jogbiztonság, csak amíg ezt az ember nem érzi a saját bőrén, könnyen legyint, vagy mondja, hogy hülyeség! Meg tényleg olyanok is lehetnek, akiket sokkal nehezebb megfosztani egyik napról a másikra a vagyonuktól még akkor is, ha éppen az az "ország érdeke".

Egyébként én csak csalódást érzek, semmi mást, mikor azt látom, hogy valaki -akár csak nagyjából- elégedett a hazai állapotokkal. Még azt is elismerem, hogy mindenkinek joga van ehhez az elégedettség-érzethez, ha jól él, hiszen az önzőség szerintem normális dolog. A hülyék azok, akik nem ismerték és ismerik fel a saját és családjuk érdekeit; másmilyen érdekekkel törődni szerintem nem lehet reális elvárás Magyarisztánban.

De ezt az offolást már tényleg be kéne fejezni, ITT a megfelelő topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#202) bambano válasza Fred23 (#201) üzenetére


bambano
titán

érzek egy kis disszonanciát a fórumszabályzat és aközött, hogy még nem lett szétrúgva a seggem az itteniekért...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#203) kolopele válasza Fred23 (#201) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a jó talán hogy ugyan adót itt fizetünk meg minden, de mint írtam a piacaink nem itt vannak hanem külföldön, így akkor sem lenne különösebb gond ha valaki úgymond ránk akarna szállni, nem Magyarország számunkra a piac, és nem tartana sokból itthonról irányítva de kint folytatni mindezt, csak ugye lenne onnantól kezdve sok munkanélküli meg nem kevés adókiesése a kormánynak.
Köszi a linket, akkor itt tényleg befejeztem, megyek át oda, ajjaj.......... :D

(#204) bambano válasza kolopele (#203) üzenetére


bambano
titán

[link]: már focizni sem érdemes mindenkinek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#205) kolopele válasza bambano (#204) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ugyan ettől még nem drágul a kenyér, de felettébb érdekes olvasmány. Azt mondjuk soha nem tagadtam hogy a politika keze mindenhova elér, legalábbis itthoni viszonyok mellett. Sosem felejtem el amikor mi a feljutásért játszottunk a legfelső osztályba, kikaptunk, de mivel pénz hiányában végül a győztes csapat visszalépett így automatikusan mi juthattunk fel. Mondjuk ebben semmi politika nincs, arra is volt példa hogy alsóbb osztályokból a győztes nem akart feljebb menni így mehetett aki utánuk végzett ha akart. Hozzáteszem, nem a fociról van szó.

(#206) Simba86 válasza kolopele (#205) üzenetére


Simba86
senior tag

"a politika keze mindenhova elér" nah bumm, jovanazugy... Bagatell dolog...
Egyébként azáltal, hogy nincs versenytársad, pont nem mondhatod, hogy tudod, mi a verseny,mert nem tudod a te helyzetedben... Ez olyan, mintha akármelyik férfi azt mondaná, hogy tudja, hogy a nők milyen fájdalmat élnek át a szülés alatt...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#207) kolopele válasza Simba86 (#206) üzenetére


kolopele
nagyúr

Van ahová nem árt ha az állam is beteszi a kezét, persze nem mindenhová, a magántulajdon maradjon szent és sérthetetlen. Volt már vesekövem, az orvos azt mondta olyan (ha nem rosszabb) mint a szülés :)

(#208) hcl válasza Simba86 (#199) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Persze, hogy nem. Ugyanakkor ők is szidják a kuka-holdingot, pedig még anélkül is leeshetne, hogy azt nem csak úgy egy cég csinálta oda, hanem bizony a Kedves Vezér. (Ld. még a topicbohócot is, hasonlóan működik.)
Ugyanakkor nincs meg nekik az sem, hogy a politikusok, miniszterek nem felettük állnak, hanem ők fizetik, ezért nem tehetnének akármit - s hogy felelősek bizony, az eü. miniszter is felelős azért, ha egy kórházban rosszul gazdálkodnak, vagy a belügyes, ha korrupt a rendőrség. Rendben van nekik, hogy az adófizetés mellett egy új forgalmi 6000. Egy bármilyen állami ügyintézésnek díja van. Stb. Órákig lehetne sorolni :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#209) Somatom válasza hcl (#208) üzenetére


Somatom
veterán

"a belügyes, ha korrupt a rendőrség."

Nálunk ez is elég kacifántos. Korrupciógyanú miatt Kuncze (belügyminiszter) leváltotta Pintért (rendőrfőizé), majd a következő Orbán kormányban Pintér váltotta Kunczét belügyminiszterként. Az már csak hab a tortán, hogy leváltása után Pintér "nyugdíjba vonult" és örző-védő céget alapított. Ez volt az az időszak, amikor rendőrök "mellékállásban" portáztak. Innentől nem volt sok opció. Ha egy tulaj nem akart razziát, akkor egyértelmű volt, hogy melyik cégre kellett bíznia a portát.
Vagy, ott van az olajbíznisz is, ami hasonlóan szép story.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#210) hcl válasza Somatom (#209) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Áh, ez már csak egy eleme a a dolognak...

Mutogatni való hater díszpinty

(#211) Vesa válasza Somatom (#188) üzenetére


Vesa
veterán

A történelmi tapasztalatok elsősorban nem ezt erősítik. Bár sok királyt döntöttek le a trónjáról, de az oda vezető útat mindig rengeteg szenvedés és halál kövezte ki, rengeteg embert kínoztak halálra vagy ítéltek el bemondásra. Egy diktátor sokkal könnyebben épít magának olyan hadsereget, aminek segítségével aztán elrettenés útján, terrorral és erőszakkal képes megvédeni magát a tömegek haragjától. Az a fejlecsapás amit emlegettél, sokkal inkább az egyszerű embert fenyegette aki a király ellen fordult.
Nézd meg, hány értelmetlen háború indult idióta királyok miatt, nem egy esetben szimpla szerelmi, "beházasítási" okokból.

De legnagyobb problémám a diktatúrákkal az, hogy még ha feltételezzük is, hogy rendes ember kerül hatalomra -ami igen ritkán következett be egyébként-, akkor is abból a tévedésből indulnak ki a rendszer pártolói, hogy a király tévedhetetlen és mindenhez ért! Pedig nincs olyan ember, aki minden kérdésben jó döntést képes hozni. Lehet egy embernek érzéke például a pézügyekhez vagy a külpolitikához, miközben mondjuk fogalma nincs az oktatással kapcsolatos problémákhoz vagy egyéb fajsúlyos kérdésekhez, de a teljhatalma miatt hajlamos lesz azt képzelni magáról, hogy abban is tökéletes és tévedhetetlen. Ilyen esetben nem tudod leváltani. Hasonlót láthatunk orbánnál is egyébként, akinek a középkori gondolkodása és a teljes digitális analfabetizmusa kifejezetten jól jön a hazafias döntéseknél, miközben gyűlöli a fejlődést ezért lezülleszti az oktatást, az iskolákban a fontos és értékelhető tudás helyett a vallási nevelést építi, és éppen most cseszi szét a tudományos akadémiát is, ami hosszabb távon az ország lemaradását fogja okozni a modern tudományok terén.

Összefoglalva: Nincs tökéletes ember, így jó király sem létezik!

A tudomány a valóság költészete!

(#212) Vesa válasza bambano (#189) üzenetére


Vesa
veterán

"a lájtos jelző tévedés. rendes feketeöves kádárista mélysötétség telepedett az országra."

Ezzel még nem tudok egyetérteni, bár valóban felé haladunk. Jelenleg viszont ott még nem tartunk, hogy a szomszéd bemondására éjjel rád törjék az ajtót a fekete kocsiból...Bár a TEK valami hasonlót jelképez már...

A tudomány a valóság költészete!

(#213) bambano válasza Vesa (#211) üzenetére


bambano
titán

"a király tévedhetetlen és mindenhez ért! Pedig nincs olyan ember, aki minden kérdésben jó döntést képes hozni.": elég, ha a jó király a vezetéshez ért. akkor objektív mérőszámok alapján megítélheti egyes döntései eredményét, és változtathat, ha szükséges. illetve, ha van esze, delegálja a döntést és csak ellenőriz.

"Hasonlót láthatunk orbánnál is egyébként, akinek a középkori gondolkodása és a teljes digitális analfabetizmusa kifejezetten jól jön a hazafias döntéseknél": cárevics atyuskát dróton rángatja a helyettese, meg az oligarchái. nemigen hoz már semmiféle napi döntést, hatalomtechnikai dolgokkal van elfoglalva.

ráadásul belekerültek abba a 22-es csapdájába, hogy minél tovább vannak hatalmon, annál több disznóságot követnek el, és minél több disznóságot követnek el, annál nagyobb probléma válna abból, ha kiesnének a hatalomból. vagyis annál több és nagyobb disznóságot követnek el a hatalom megtartása érdekében. tisztább pillanatában valószínűleg mindegyik főfideszes tudja, hogy itt borzalmas mészárlás lenne, ha véletlenül jogszerűen működő igazságszolgáltatásunk lenne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#214) Vesa válasza bambano (#213) üzenetére


Vesa
veterán

"elég, ha a jó király a vezetéshez ért. akkor objektív mérőszámok alapján megítélheti egyes döntései eredményét"

Egyrészt, sajnos nem minden döntés hozható meg mérőszámok alapján!
Másrészt, az emberi természet része, hogy hatalommal a kézben előtérbe kerülnek a személyes ideológiai és világnézeti paraméterek, melyek sok esetben akár a mérőszámok alapján eldönthető kérdésekben is a józan ész ellen dolgoznak.

Szerintem a demokráciával önmagában nincsen baj. A baj a választási rendszerekkel van, de ez orvosolható lenne. Súlyozni kéne a szavazatok értékét végzettség, vagy IQ alapján, azoktól az emberektől pedig, akik egy alapvető szintet sem képesek hozni, eleve meg kellene vonni a szavazati jogot. Így sokkal inkább azok dönthetnének a vezetőkről, akik fel is fognak valamit az egészből és nem fordulhatna elő, hogy zsák krumpliért veszik meg az emberek szavazatait gazemberek.

A többivel maximálisan egyetértek!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#215) Simba86 válasza bambano (#213) üzenetére


Simba86
senior tag

Tökéletesen látod... Mostmár azért emelik a tétet, mert tudják, hogy lassan halálbüntetés járna a rengeteg hazaárulással felérő tettükért... azért lesznek egyre erőszakosabbak, mert tudják, hogy amikor buknak, nekik végük mindenestül... bárcsak ott tartanánk már...

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#216) Vesa válasza Simba86 (#215) üzenetére


Vesa
veterán

"mert tudják, hogy amikor buknak, nekik végük mindenestül... bárcsak ott tartanánk már..."

Láttál te már példát erre itthon? Gyurcsánynak vége lett? Gergényinek? A többinek?
Ugyan...a legtöbb ami történne, hogy nem választják őket újra, az emberek pedig az aktuális napi gondokkal lennének már elfoglalva. Az ellopott pénzeket, kastélyokat, vagyont, már senki nem venné el tőlük. Ahogy nem vette el senki a korábbiaktól sem.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#217) Simba86 válasza Vesa (#216) üzenetére


Simba86
senior tag

Azért gondolom, hogy a mostaniak bukása más lenne, mint a korábbiaké, mert amit ezek művelnek 8 éve, az a legsötétebb időket idézi és ennyire korrupt tényleg csak az átkosban volt a vezetés... Amúgy meg: ezeket békésen nem lehet eltávolítani, szóval az ő bukásuk nem választás útján fog megtörténni...

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#218) bambano válasza Vesa (#214) üzenetére


bambano
titán

"Egyrészt, sajnos nem minden döntés hozható meg mérőszámok alapján!": akkor rosszak a mérőszámaid.

"Másrészt, az emberi természet része, hogy hatalommal a kézben előtérbe kerülnek a személyes ideológiai és világnézeti paraméterek, melyek sok esetben akár a mérőszámok alapján eldönthető kérdésekben is a józan ész ellen dolgoznak.": ez önmagában igaz lehet a való életben, de most egy elméleti "jó" királyról volt szó.

"Súlyozni kéne a szavazatok értékét végzettség, vagy IQ alapján": ezt a rendszert már kipróbáltuk vagy 3 alkalommal, fasizmusnak hívják és nem jött be.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#219) bambano válasza Vesa (#216) üzenetére


bambano
titán

"Láttál te már példát erre itthon? Gyurcsánynak vége lett?": fletóéknál nem volt ideológiai letámadás és nem volt állammaffia sem. az ő bűneik sokkal kisebbek, mint a mostani kurzus bűnei.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#220) kolopele válasza Simba86 (#217) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem vonuljatok az utcára és lőjétek halomra a jelenlegi vezetést, így a probléma meg is lenne oldva. Ilyeneket szoktam olvasgatni politikai fórumokon 40 kilós fotelforradalmároktól is :) Aki hazaáruló volt az Kádár, mégsem börtönben halt meg vagy golyó által hanem rákban, ahogyan Horn sem azt kapta amit megérdemelt volna, de még lehetne sorolni a neveket. Orbán leváltható demokratikus úton, csak nem otthonról kell a fotelből szavazni több millió embernek. Ja, hogy nincs kire? Na igen..............

(#221) bambano válasza kolopele (#220) üzenetére


bambano
titán

Horn például pont azt kapta, amit megérdemelt: messze a legmegbecsültebb magyar politikus volt nyugaton. Ezt a tényt nem is bírja orbán megemészteni azóta se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#222) kolopele válasza bambano (#221) üzenetére


kolopele
nagyúr

[link]
Hogy mit érdemelt volna azt inkább hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#223) hcl válasza Vesa (#216) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fletónak azért nincs vége, mert így hasznosabb. Lenne pedig miért bűnhődnie. Zuschlagot is felhasználták már párszor narancsék... Kétség ne legyen, ezek bárkit lenyomnak, ha kell. Ugyanakkor a szavazóiknak még nem tűnt fel az elszámoltatás hiánya.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#224) Simba86 válasza kolopele (#222) üzenetére


Simba86
senior tag

Annyira tudjátok, hogy a vörösök mit érdemelnének... érdekes módon csak az érdekel titeket, pedig az ők lopásai olyanok, mintha bankrablást hasonlítanánk bolti cukorka lopáshoz... :U

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#225) kolopele válasza Simba86 (#224) üzenetére


kolopele
nagyúr

Része voltam a Kádár rendszernek, így tudok különbséget tenni. Sokszor az idegesít fel hogy 20 év körüli emberek mondják mennyivel jobb volt akkor mint most, közben még nem is éltek, ill. még semmit nem tettek le az asztalra sem de már azt hajtogatják hogy itt nem jó. Először fel kellene valamit mutatni, majd csak utána kritizálni.

[ Szerkesztve ]

(#226) Vesa válasza bambano (#219) üzenetére


Vesa
veterán

"az ő bűneik sokkal kisebbek, mint a mostani kurzus bűnei."

És ez felmenti őket? Milliárdokat sikkasztottak ők is, de senki nem vette vissza tőlük...ezek a tények! Suchman Tom mai napig egy kastályban él, kurcsányi is kiszedte a magáét, ahogy a többi csókos is.

Pedig ugye 2010-ben a fityesz egyik nagy ígérete az elszámoltatás volt. Rögtön a választások után ment is a nagy a cirkuszi show a népnek a megindított eljárással, de aztán az egészből persze megint nem lett semmi, szépen elfelejtődött a történet. Fletót nemhogy nem számoltatta el senki, hanem ma megint itt rontja a levegőt a politikában. Amíg ő el nem takarodik, addig a fidesz hatalmon marad, mert az emberek zöme úgy gondolkodoik, hogy inkább orbán, mint fletó. Tudja ezt orbán is, nyilván ezért sem számoltatták el.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#227) bambano válasza kolopele (#225) üzenetére


bambano
titán

két dolog:
- először is az ide beírókról te nem tudhatod, hogy mennyi idősek, éltek-e már a kádár rendszerben.
- másodszor a többségéről azt sem tudhatod, hogy mit tettek le eddig az asztalra.

ez alapján nemhogy ítéletet nem lehet hozni róluk, felbosszantani magad sem érdemes.

"Először fel kellene valamit mutatni, majd csak utána kritizálni.": ettél már rántottát? te tojtad a tojást? mert ha nem, hogy mersz véleményt mondani a tojásról?

"Része voltam a Kádár rendszernek": látod, én úgy mondanám, hogy éltem a kádár rendszerben. remélem, lesz olyan a fórumban, aki megérti a különbséget a két kifejezés között.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#228) bambano válasza Vesa (#226) üzenetére


bambano
titán

te úgy érzed, hogy ha "kisebb bűnt" emlegetek, azzal felmentem őket?
próbáljunk már meg magyarul vitatkozni!

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#229) kolopele válasza bambano (#227) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, a része voltam kissé félreérthető, az éltem benne valóban helyesebb. A tojás jó hasonlat, mivel én abból élek amit én tojtam, nem más, így joggal mondhatom hogy amit letettem az asztalra az a sajátom. Ezek után van jogom kritizálni, véleményt mondani.

(#230) bambano válasza kolopele (#229) üzenetére


bambano
titán

a tojás nem hasonlat volt, hanem konkrét kérdés.
mivel te azt mondtad, csak akkor kritizálhat valaki, ha már letett valamit az asztalra, ezzel implicit megvontad valakinek a jogát a kritikától abban az esetben, ha szerinted nem tett le eleget az asztalra. ami teljesen helytelen álláspont, akkor is tudom, hogy a tojás rossz, ha nem én tojtam.

persze miért pont egy ilyen finom célzást értenél meg, amikor a gerendát se látod a saját szemedben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#231) bgufo válasza kolopele (#229) üzenetére


bgufo
csendes tag

Ezt te többször állítottad már azonban ez továbbra is egy internetes forum ahol én vagyok a BradPitt mert azt írtam. Az arrogancia ami süt a hozzászólásadiból tipikusan jellenző azonban a kormányközleli NER huszár "vállalkozókra" akik minden saját erőből értek el.....

(#232) kolopele válasza bgufo (#231) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az hogy mit értem el saját erőből nem a fórumra tartozik, de bárki megnézheti ha nagyon akarja, főleg ha eljön valamiért személyesen amit éppen árulok, amire nem egy példa volt már. Attól hogy nem hibáztatom mindenért a Fideszt még nem kell beletartozni az embernek a családjukba.

(#233) kolopele válasza bambano (#230) üzenetére


kolopele
nagyúr

Te nagyon okosnak gondolod magadat, így azt is meg kellene értened akkor hogy pl. aki nem megy el szavazni az sem szidhatja utána a rendszert, mert egyszerűen ennek az egyszerű állampolgári kötelességének sem tett eleget. Aki max. 8 általánost végzett, vagy aki úgy általában semmihez nem ért az sem mondhat véleményt, ill. nem kritizálhat, de főleg ne akarjon annyit keresni mondjuk mint aki több diplomát szerzett, netalán feltaláló, rákkutató, stb. Mindig vissza kell kanyarodnom oda ahonnan elindultam, lassan Lázárt is idézhetném már.
Azonban inkább maradok Gyurcsánynál, miszerint "el lehet innen menni".
Nem kellene elfelejteni hogy a történelem nem igazán a magyaroknak kedvezett soha, így nem is leszünk nyugati szintű ország, de legalább haladunk egy jó irány felé.

(#234) bambano válasza kolopele (#232) üzenetére


bambano
titán

"Attól hogy nem hibáztatom mindenért a Fideszt": a baj az, hogy te semmiért sem hibáztatod a fideszt.
ami nyilvánvaló tévedés, itt is kaptál már cáfolatot rá eleget, de téged ez nem zavar.
ezért tartanak/tartunk téged ner huszárnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#235) bgufo válasza kolopele (#233) üzenetére


bgufo
csendes tag

Már amennyiben a szakadék mélye számodra jó irány. Mert a jelenlegi rablóbanda elég meredeken arrafelé viszi az országot ami az Én hazám is lenne ha nem akarná kisajátítatni magának a csúti törpe

[ Szerkesztve ]

(#236) Vesa válasza bambano (#228) üzenetére


Vesa
veterán

???
Én az elszámoltatás hiányára hoztam fel példának flatót, amire te azzal reagáltál, hogy ők kevesebb bűnt követtek el. Ha ezt nem azért írtad, mert ezzel az elszámoltatás kapcsan különbséget akartál tenni közöttük -ahogy ez egyébként a téma kapcsán a válaszodból következett-, akkor meg nem a témához szóltál hozzá.

A tudomány a valóság költészete!

(#237) kolopele válasza bambano (#234) üzenetére


kolopele
nagyúr

Annak tartasz aminek akarsz, demokrácia van, jogod van hozzá. Diktatúrában már csak "törölt hozzászóló" lennél :D Egyébként meg nincs olyan kormány amelyik mindent jól csinálna, avagy mindenki elégedett lenne mindennel alattuk, én nem azt állítottam hogy maga a megtestesült tökély volna, de az arányokat figyelembe véve az eddigi legpozitívabb kép róluk alakult ki bennem ha összehasonlítom a többivel.
bgufo .: Ez a baj, hogy sok a pesszimista, csak siránkozni tudó ember, így nehéz is visszafelé jönni a szakadék széléről.

[ Szerkesztve ]

(#238) Ghoosty válasza kolopele (#237) üzenetére


Ghoosty
őstag

"az eddigi legpozitívabb kép róluk alakult ki bennem "

Bár sose szerettem őket, de az első 2/3-aduk elején még pozitívan néztem, hogy végre elindulunk valamilyen úton, senki nem ugat bele a dolgokba. Aztán elég hamar jött ez:[link]
Nincs az a kormány, akinek elnéznék egy ilyet. Ez egy teljesen jelentéktelen ügy lenne, de szakmai alapon ellentmondtak a kormánynak aki durván megtorolta a dolgot. Ez csak a kezdet volt.

(#239) Vesa válasza Ghoosty (#238) üzenetére


Vesa
veterán

Kiváló példa!
Egyébként a fórumos kollégával az a legnagyobb baj, hogy kizárólag önmagából képezi le a világot. Volt már ebből fakadó hatalmas pofáraesésre is példa, nevezetesen a CEU ügy kapcsán, amikor az egyetem -talán igazgatóhelyettes nője, már nem emlékszem pontosan-, hosszas FB posztban fakadt ki, hogy ő mekkora lojális Fidesz szavazó volt, és most mekkorát csalódott a kormányban. Kapta is a sz*rt a fejére a kommentekben, hogy addig miert nem volt felháborodva, amíg a tanárokat, rokkantakat, ápolónőket tette tönkre a Fidesz? Csak akkor háborodott fel, amikor ő került sorra. Ezt nem értik meg. Mindenki sorra fog kerülni, mert az ellenségkép ugy kell Orbánnak, mint egy falat kenyér.

A tudomány a valóság költészete!

(#240) dabadab válasza Vesa (#239) üzenetére


dabadab
titán

Ürge-Vorsatz Diána, sima professzor a CEU-n, nem vezető.

Az ő esete elég látványos volt, de azért voltak még jópáran, akik lelkesen bólogattak egészen addig, amíg rajtuk is át nem gyalogoltak.

DRM is theft

(#241) kolopele válasza Vesa (#239) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, erre is lehet példákat találni, de én tisztában vagyok azzal hogy velem ilyen nem fog előfordulni. Hidd el ezt én jobban tudom mint itt bárki más. Ha olyan helyen dolgoznék ahol bármi megtörténhet lehet én is jobban figyelnék az eseményekre. Ez a Ferihegy dolog meg nem is tudom, 2011 - ben történt, és igazából elsiklott mellettem akkoriban is, mondván nem mindegy minek hívják azt a repteret? Persze mindezért még nem kellett volna senkit kirúgni, max. ragaszkodni kellett volna a kormánynak ahhoz hogy ez legyen a reptér neve és kész, vagy valahogy közös nevezőre jutni. Itt valóban érezhető volt a 2/3 ereje. Ez azonban messze nem volt akkora szakmai kérdés mint az pl. hogy egy műtét során milyen eljárással operáljanak meg egy beteget hogy nagyobb valószínűséggel életben maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#242) dabadab válasza kolopele (#241) üzenetére


dabadab
titán

"én tisztában vagyok azzal hogy velem ilyen nem fog előfordulni. Hidd el ezt én jobban tudom mint itt bárki más."

Aha, nyilván. Mert még soha nem fordult elő olyan a NER-ben, hogy valakinek a vállalkozását vagy a szellemi jogait lenyúlták volna kormányzatilag, ha valakinek megtetszett.

DRM is theft

(#243) Vesa válasza dabadab (#240) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a pontosítást! Én már nem emlékeztem pontosan. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#244) opr válasza kolopele (#241) üzenetére


opr
veterán

Bocs, hogy bele vau-vau, de a Ferihegy ugy pont ezert volt nagyon ijeszto, mert konkretan "ki nem sz@rja le" kategorias, piti ugy, es megis mekkora retorziot valtott ki. Ez szepen elorevetitette, hogy mire lehet szamitani. Mindegy, hogy fontos, kevesbe fontos, vagy egyenesen erdemtelen, piti ugyrol van szo, ha a fidesz ellen mereszelsz szolni, kicsinalnak. Amolyan igazi jofajta komcsi maffia-modszer. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#245) kolopele válasza dabadab (#242) üzenetére


kolopele
nagyúr

Adó és járulék, stb. itthoni megfizetésén kívül semmi nem köt a kormányhoz. Ezt is meg tudnám oldani úgy hogy az ország ebből is kimaradjon. Tehát nem fog ilyen előfordulni. Nem írnám ha nem így volna. Viszont nem akarom ezt tovább ragozni, főként minden részletét leírni, mert nem tartozik ide (másokra meg főleg).

(#246) Simba86 válasza dabadab (#242) üzenetére


Simba86
senior tag

Ha leírná, miben utazik, és vmi felfutás előtt álló ner-harcos fülébe jutna, hogy jelentős pénzt lehet vele kaszálni, fél éven belül kicsinálnák...

A ner-re a legjobb friss példa a sportcsatornák kicsinálása...

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#247) kolopele válasza Simba86 (#246) üzenetére


kolopele
nagyúr

Privibe megírom ha tényleg érdekel, utána eldöntheted igazam van e vagy sem.

(#248) Vesa válasza kolopele (#247) üzenetére


Vesa
veterán

Fogd már fel, hogy az ország nem te vagy! Neked éppen minden szuper, értjük!
Én pedig sorolhatnék neked hatvanerzer olyan vállalkozót az ismerettségi körömből, akiket konkrétan kicsinált ez a kormány és inkább elmentek innen, vagy végleg lehúzták a rolót, mint hogy a pénzüket tovább kockáztassák ilyen körülmények között. Jelezném, hogy ne sarki trafikosokat és virágkötőket képzelj el, hanem 100milliós/milliárdos árbevételű cégeket! 92 óta vagyok vállalkozó, láttam pár sztorit...

Hozzátenném, ebből a szempontból kurcsányék sem voltak jobbak, nagyjából semmivel sem. Talán csak annyiban,hogy akkor még a KFT az valóban korlátlan felelősséget jelentett -ahogyan annak normális világban lennie kellene-, de a fidesznek még ezt is sikerült elbarmolnia.

A tudomány a valóság költészete!

(#249) kolopele válasza Vesa (#248) üzenetére


kolopele
nagyúr

Felfogtam. A mindenkori kormány a hibás mindenért. Azt azért hozzátenném hogy én nem vállalkozó vagyok, lehet ez is közrejátszik abban hogy nem érdekel milyen kormány volt, van és lesz. Nincsenek állami megrendelések, pályázatok, tenderek, stb. Ellenben vannak nekem is vállalkozó ismerőseim akik élnek mint hal a vízben, csak jól csinálnak valamit a kormány ellenére is. Jó hogy írtad ezt a nem virágkötő, stb. dolgot, mert biztosan írtam volna hogy az nem kreatív vállalkozás amikor 100 méteren belül nyílik két kenyérbolt :)

(#250) cskamacska válasza kolopele (#241) üzenetére


cskamacska
addikt

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.