Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

Na ezt legközelebb anélkül, hogy harminc portál lehozza, csak elhozták az első helyet tavaly, majd itt megállnak szerintük?

Bélabá

(#2) LLam


LLam
senior tag

A média 6 alma.

Stay hungry!

(#3) remete73


remete73
csendes tag

ez nem lesz kidobott pénz! Hajrá!

(#4) Fred23 válasza LLam (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az, de nem sok ilyen kis győzelem van mostanában.

Ők is képbe kerülhetnének! Annyira szomorú... -és basszus, még a rendőröket se zavarta volna; szóval gratulálok, MÁV!

(#5) Somatom


Somatom
veterán

Köszönjük a minisztériumnak PH -nak és a többi médiának!

Fred23:
Na, ez sem piti. Hú, de gáz!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) kolopele


kolopele
nagyúr

A jelenlegi kormány továbbra is azt csinálja amit többek között rábíztunk mi választók. Sok sikert a Robo Team - nek!

(#7) Somatom válasza kolopele (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Államilag tojtak a fejükre -> a média felkapta őket -> így már reklámértéke van a támogatásuknak -> kaptak állami támogatást -> mehet az állami melldöngetés.

Potom egy milláért vásároltak nagyon jó reklámot, meg féltéglát a melldöngetéshez. Ügyes húzás, de tényleg ez lenne a feladat, amit rájuk bíztunk?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) kolopele válasza Somatom (#7) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kötelességük sem lett volna őket támogatni, maradjunk ennyiben. Személy szerint hosszú éveken át voltam élsportoló úgy hogy magam finanszíroztam az utazásaimat mégsem háborogtam. Őket most támogatták, jól is van így, mutassák meg mit tudnak. Tulajdonképpen ennyit rá lehet áldozni olyasmire is amiről az emberek zöme még csak nem is hallott.

(#9) Simba86 válasza kolopele (#8) üzenetére


Simba86
senior tag

akárhány politikai téma merül fel itt a ph-n, állandóan a ner-védők között látni téged... véletlen lenne? :U

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#10) Somatom válasza kolopele (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt én másképp látom. Ez nem sport, hanem befektetés. Okos város, digitális jólét, stb. Ez a kormány terve. Mégis, kik fogják tudni megvalósítani ezeket a terveket? Pont az ilyen gondolkodású és hozzáállású fiatalok. Az ilyesmit igenis kutya kötelességük támogatni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) kolopele válasza Simba86 (#9) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor lenne ez probléma szerintem ha a videokártya rovatokban jönnék elő a politikával ;)

(#12) Simba86 válasza kolopele (#11) üzenetére


Simba86
senior tag

szerintem mindenféleképp gáz, de ez van... gondolkodó ember nem védi ezeket...kivéve ha része... (talán ennyi belefér...)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#13) kolopele válasza Simba86 (#12) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez a te véleményed, így ismeretlenül is megbélyegzel valakit akit nem is ismersz személyesen. Gratulálok.

(#14) kolopele válasza Somatom (#10) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ahogyan írtam engem sem támogatott senki sem a sportban sem a munkában (igaz nem is kértem soha) ami sok ember számára ma is a biztos megélhetést jelenti, értéket teremtett az ország számára, nem mellesleg nem kevés adót is a mai napig. Soha nem értettem és nem is fogom miért mindig másoktól kell várni a megoldást, ha meg netalán mégis jönnek a pénzek akkor meg szidni azt aki adja.

[ Szerkesztve ]

(#15) Fred23 válasza Somatom (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, az ilyesmik a legjobb befektetések, itt érzi igazán az ember, hogy a jövőbe fektet be, aki őket támogatja!

A kerékpárútnál meg mindegy, ki csinálja, bármelyik párt, magánszemély, szervezet oldaná meg a problémát, tudnék neki örülni, és felháborító, mikor bárkinek a jószándékát, pénzét és munkáját merő rosszindulatból zátonyra futtatják! Például én Fehérvárról sokszor tekerek le a Balatonra, és Lepsénynél a 7-es főút évek óta hiába várja a felújítást, nem ritkák a gyerekfej nagyságú, 6-8 centi mély kátyúk; ha egyszer valaki -bárki- veszi a pénzt, időt, munkát az út javítására, eszembe nem jutna kritizálni.

(#16) Somatom válasza kolopele (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Korábban csak a sportoló mivoltodat említetted. Abból mit profitáltunk volna, ha téged, mint sportolót támogattak volna? Erre írtam, hogy ez más, ez befektetés, amiből mindannyian profitálhatunk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) kolopele válasza Somatom (#16) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet igazad van, előfordulhat még az is hogy nem kallódnak el majd ezek a fiatalok mint a legtöbb manapság. Nem olyan sok pénz egymillió hogy ne lehessen belefektetni ennyit. A többi meg úgyis a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

(#18) Hoby válasza Simba86 (#12) üzenetére


Hoby
tag

gondolkodó ember.....
milyen pc vagy a vidéki bunkózásban....

(#19) Sinesol válasza Hoby (#18) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem nem igazán hiányzik ide az ilyesmi, valahol máshol éld ki a hajlamaidat...

[ Szerkesztve ]

(#20) Hoby válasza Sinesol (#19) üzenetére


Hoby
tag

ezt ugye neki is leírtad?

(#21) Sinesol válasza Hoby (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Az Ő hozzászólásából nem jött le annyira erős célzás, egy sima, kissé szűklátókörű szubjektiv kijelentés, amit igy is, úgy is lehet értelmezni, viszont te valamiert nagyon sugallni akartál valamit...

De ha tévedtem, akkor tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#22) kolopele válasza Sinesol (#21) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem meg nincs ezen mit félreérteni. Burkoltan arra célzott kétszer is hogy én egy Fideszes ...........vagyok, aki nagy valószínűséggel gondolkodásra képtelen, és minden bizonnyal az eddigi elért sikereimet nem saját magamnak hanem a Fidesznek köszönhetem. Ma ez a divat azok között akik szerint mindenért a kormány a hibás, azért is ha nekik nem megy a szekér, aki meg nem így látja az csakis egy csókos bunkó lehet. Nagyjából erről szólt a történet. Az a baj hogy ezek az emberek egyet felejtenek el általában: magukba nézni, nem e mégis ők csinálnak valamit rosszul.

(#23) Sinesol válasza kolopele (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, ezt aláírom, van egy ilyen réteg, de így első ránézésre nekem nem jött le ennyire célzásnak, bár most hogy jobban megnézem, lehet van benne valami.

[ Szerkesztve ]

(#24) kolopele válasza Sinesol (#23) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet, de ő sem ismer engem mégis arra célzott hogy képtelen vagyok a gondolkodásra. Nem érdekes, hagyjuk is, nem igazán szeretek ilyeneken rugózni. Több politikai oldalon is jelen vagyok, lényegében ennél sokkal durvábbakhoz is hozzászoktam már :)

(#25) arty válasza kolopele (#6) üzenetére


arty
veterán

kirabol? ellop? széthord? kisvasútra költ? putyint pénzel? kutyát nemérdeklő fociba önt?
én ezekre nem adtam megbízást, pláne nem ezeknek... (persze lehet/remélem csak trollkodtál - mindenesetre ugrottam! :D )

ON: VÉGRE értelmes dologra is megy EGY CSEPP(!) pénz, nem csak falábu haverfocistákra!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#26) Hoby válasza Sinesol (#21) üzenetére


Hoby
tag

lentebb már megbeszéltétek , úgyhogy én már nem ragozom :)

(#27) mikej95


mikej95
aktív tag

Idei versenyen már kettővonalzó mezben feszítenek, természetesen önként.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#28) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Szerintem orbán a hibás. De minimum a mészáros.

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Az e-sport divatja van ma. Érdemes lenne a támogatásokon gondolkodni, hosszabb távon megérhetné. Ez olyan, mint a stream, vblog.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#30) Geller72 válasza kolopele (#6) üzenetére


Geller72
veterán

Magyarázhatod bárhogy de ez a kommented akkor is meglehetősen seggnyalósra sikeredett. Másrészt pontatlan és nagyképű.

"mi választók"
-Kb ez is azt mutatja, mintha a választásokon a választásra jogosult egyének 100%-a a kormánypártra szavazott volna. A legnagyobb baj az, hogy az alapelvekkel ütközik a politikai vonal nyalogatása. Pont ezért is férünk el itt annyian, mert nincs politikai seggnyalás, ami ellentéteket okozna. Ahogy most is.

Politikai irányvonaltól függetlenül azt gondolom, hogy a sok feleslegesen kilocsolt milliárdok helyett ÁLLAMILAG léteznie kellene már nagyon régóta egy olyan ÁLLAMILAG finanszírozott alapnak, ami AUTOMATIKUSAN támogat ilyen és ehhez hasonló projecteket, hogy ne kelljen a lakosság segítségét kérni. De hiába van a cikkben is az önfényezés állami oldalról, mégis publikusba kellett menni az adományokért. Ha ez szerinted jól van és te erre szavaztál, akkor hajrá.

(#31) lilla02


lilla02
újonc

Néhány szó azokhoz, akik a múlt héten a támogatás kapcsán azt hazudták, hogy mennyi pénzt tesznek pl. a Debreceni Egyetembe.

Naná, hogy nő a költségvetése az egyetemnek, ha egyre több intézményt nyomnak be alá. Egy példa: „A Debreceni Egyetem 105 milliárd forintos éves költségvetése több mint 15 milliárd forinttal nőhet a Kenézy integrációjával.” Rengeteg intézmény került a DE szárnyai alá, de ettől még nem nőtt a felsőoktatásra költött pénzösszeg. Az csak csökken 10-15%-kal minden évben.

(#32) Simba86 válasza Geller72 (#30) üzenetére


Simba86
senior tag

Köszönöm...ehhez nincs mit hozzáfűzni ;) +1

De én vagyok a bunkó, amiért írtam, amit... Annyi, de annyi mindent fel tudnék hozni, ami miatt megkérdőjelezhető, hogy vki "gondolkodó", miközben ezek mellett van... de ez nem a megfelelő platform erre.
Kinek nem inge...

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#33) Polllen válasza kolopele (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sérelmezed, hogy beskatulyázott és mint az "okosabb" te is beskatulyázod. Zseniális. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Simba86 válasza Polllen (#33) üzenetére


Simba86
senior tag

Jah igen, ezt nem is néztem... Biztos azért vagyok "ner-ellenes", mert vmit rosszul csinálok :D
Igen, biztos így van... :D
Vidékiként átlag feletti a fizum, de vmit rosszul csinálok... :D
De segítek neki: attól, hogy stabil az anyagi helyzetem, még nem leszek vak... Attól, hogy nekem nem rossz, nem fogom jónak látni az országos helyzetet...

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#35) kolopele válasza Polllen (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

Általánosságban értettem, nem kifejezetten Simba86 kollégára gondoltam :) Egyébként azt kicsit sajnálom hogy egy részben politikai vonatkozású cikknél ne lehessen politikai vonatkozású hozzászólást írni, mert vagy a moderátorok nézik rossz szemmel vagy lebunkózzák, seggnyalónak titulálják az embert. Mindegy is, mint vidéki ember ezt is elfogadom, meghagyom ezeket oda ahová igazából valóak, csak ugye azokon a helyeken sem lehet értelmesen politikáról beszélgetni senkivel, mert az alpáriasság mindenek felett. Felőlem egyébként támogathatják az e-sportot, keleten már stadionokat is építenek (mondjuk azok itt is épülnek :D ), de én inkább kimegyek egy valódi sporteseményre minthogy azt nézzem ki hogyan lövöldözik egy számítógép mellett. Olvasva a külföldi sajtókat komoly pénzeket tolnak bele már ebbe, de vajon itthon is kitörő örömmel fogadná a többség ha milliárdok mennének el erre? Vajon mit szólnának ehhez azok az emberek akik létminimum alatt élnek és azt sem tudják mi fán terem az e-sport? Először legyen egy egész országra kiterjedő autópálya hálózat, tegyék rendbe mindenhol az utakat (sok helyen szerencsére ez már megvalósult, de bőven lenne még hol), az mindennél fontosabb lenne, ráadásul pénzt is hozna, munkahelyeket teremthetne, nem véletlenül csináltatták meg nálunk is egy település felé gyorsan azt az útszakaszt még 2008 - ban amerre hozták a befektetőket, ha esőben egy földúton kell megközelíteni egy leendő befektetés helyét elmegy a kedve a befektetőnek is.

[ Szerkesztve ]

(#36) Geller72 válasza kolopele (#35) üzenetére


Geller72
veterán

Ha azt hiszed, hogy egy stadiont, vagy egy esetleges e-sport arénát az alapján hoznak létre, hogy mit szól Marsika néni Lórántfalván, akkor igen nagy tévedésben vagy. A pénzt a még több pénzért fektetik be. Ahogy Isaura anno, most egy e-sport bajnokság hozhat milliós nézettséget, ami befektetőket csalogat a szektorba, hirdetések ezreit generálhatja.

Amúgy nagyon félreérthetted a fenti kommentemet is, ami alapján azt feltételezted, hogy seggnyalónak nevezlek. Sajnálom, ha nem tudod megkülönböztetni azt, amikor egy kommentre mondják, hogy alapvetően seggnyaló, vagy egy személyre.

"de vajon itthon is kitörő örömmel fogadná a többség ha milliárdok mennének el erre?"

-Vajon te is csak egyfajta sajtót szemlézel, hogy nem tűnik fel, hogyan reagálnak az emberek a stadionokra kilocsolt tízmilliárdokra? Lehet, hogy az sem tűnik fel, hogy e-sportban elég jók vagyunk nemzetközi szinten is, mindenzt úgy, hogy eddig gyakorlatilag kizárólag szponzori pénzekkel lehetett ezt csinálni.

Szemben azzal, hogy "fiaink" valamilyen csoda folytán egy szaros VB.-re sem jutnak ki, nem hogy bekerüljenek legalább a 8 közé annak ellenére, hogy a szotyis haverod Ifával hordja a pénz az olyan falusi csapatokba stadiont építeni, ahol még annyian sem laknak, amennyien most kimennek egy meccsre. Pedig alig lézengenek ott is. Szerinted teljesen életszerű, hogy valaki egy szaros kis faluba épít egy olyan stadiont, mint amit Felcsút kapott? A szomszédba. A legundorítóbb diktátorok tesznek így, leszarva az egész ország népét. És te erre vagy olyan büszke. Semmilyen politikai irányvonalhoz nem tartozom, akár hiszed, akár nem - bár gondolom a hozzám hasonlókat is csak úgy általában "ti" lelibsizitek, tök mindegy, mi a véleményem, mert az "aki nincs velünk, az ellenünk van" elvet látom dominálni az egységnyi fanatikus agyakban. Én egyszerűen függetlenként is úgy látom, hogy ami az országban történik, az horror. Mert viccnek azért nagyon durva lenne.

A gond ott kezdődik, hogy ennek a levét majd később issza meg mindenki. Igen, mindenki, nem csak azok, akiknek a rózsaszín köd elvette az eszét. És az ilyenek, mint például te is, a felelősségre vonás pillanatában, amikor kérdőre vonnak, hogy hova tetted az eszed, hirtelen mély amnéziába süllyed. De a te dolgod. De néha pillants bele a független (igen, van ez a szó is, bár hazánkban egyre ritkább) külföldi sajtóba is, ne azokba, amiket "eléd tesznek." És esetleg ott majd látod, éppen hol tartunk, mennyire tartanak minket az EU-ban, vagy csak szimplán egy másik dimenzióban.

(#37) kolopele válasza Geller72 (#36) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem nem szokásom libsizni, és senkit nem az alapján ítélek meg milyen politikai nézeteket vall. Nálam a lényeg az értelmes beszélgetés, amit ma nem igazán lehet létrehozni ha politikáról van szó. Azt viszont nem hiszem hogy el kellene magyaráznod nekem miért is fektet be az ember pénzt egy üzletbe, elvégre több mint 25 éve ezt csinálom, és érdekes, még egyik kormány alatt sem volt gondom, nem fogtam rá soha semmit másokra, és ezentúl sem fogom ezt tenni. A magam részéről sok értelmét nem látom az e-sportnak itt nálunk, ennyi és nem több. Lehet Amerikában sok pénz van benne, de itt nálunk csak néhány ember szórakozását jelentené mindenféle érték nélkül (érték, ez a szó nálam sokat számít). Nehezen hiszem hogy többen lennének rá kíváncsiak mint egy Felcsút bajnokira :) Imádok játszani, ez tény, de nézni..........Ha viszont valóban annyira leterhelő szellemileg és mentálisan ahogyan írják, ezek a fiatalok sokkal értékesebb dolgokra is fecsérelhetnék az idejüket szerintem, valami olyasmire ami valóban előrébb viszi az országot. Nekem csak a kezem szokott rendesen megfájdulni közben meg az ujjaim, mentálisan nem szokott leterhelni :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Geller72 válasza kolopele (#37) üzenetére


Geller72
veterán

"Nálam a lényeg az értelmes beszélgetés, amit ma nem igazán lehet létrehozni ha politikáról van szó"
-Nem gondolod, hogy ez pont a mai politikai helyzet miatt van részben?

"Azt viszont nem hiszem hogy el kellene magyaráznod nekem miért is fektet be az ember pénzt egy üzletbe, elvégre több mint 25 éve ezt csinálom"
-Ez azon kívül, hogy most leírtad, nincs a nicknevedbe belevésve, így alapból szerintem nem kritérium, hogy bárki kitalálja. És semmit nem is jelent ezek szerint. Attól még, hogy te nem látsz benne fantáziát, simán lehet jövedelmező. Én nem pont az USA-t emelném ki. Valószínűleg abszolút nem vagy tisztában a dolog fajsúlyával, üzleti részével, ha példának pont az USA-t hozod fel.

"de itt nálunk csak néhány ember szórakozását jelentené mindenféle érték nélkül (érték, ez a szó nálam sokat számít). Nehezen hiszem hogy többen lennének rá kíváncsiak mint egy Felcsút bajnokira"

-Ezt nagyon kár volt ide leírnod, mert ezzel tényleg azt minősíted, mennyire nem vagy képben. Dél-Koreában pl egy ralatíve kisebb bajnokit is milliók néznek online. Egy közvetítés ugyanakkora (vagy nagyobb) hype, mint egy európai bajnoki meccs, nézőszámot tekintve a helyszínen.
Iszonyat komoly ipar épült rá, és ha nem csatlakozunk időben, erről is lemaradunk, mint sok más dologról.

Ez csak egy LoL szezonnyitó, de sok mindent elmond.

A kormánynál sem minden esetben hülyék ülnek, ha felkarolták az esportot. Igaz, még gyerekcipőben jár a többi olyan országhoz képest, ahol ez szerves részét képezi a mindennapoknak, de nem rossz kezdés.
Létrehozták az esport akadémiát és megrendeztük az első - igaz, csak a V4 tagországok - bajnokságát.

De gondolom, mivel 25 éve ezt csinálod, erről is tudtál...

"Ha viszont valóban annyira leterhelő szellemileg és mentálisan ahogyan írják, ezek a fiatalok sokkal értékesebb dolgokra is fecsérelhetnék az idejüket szerintem, valami olyasmire ami valóban előrébb viszi az országot."

-Én vagyok az öreg, de melletted ment el az idő? Hülyeségeket irkálsz, de nagyon. Hidd el és ne égesd tovább magad ezzel.

Ha a gyermekem esportban lenne világbajnok, az ugyanakkora dolog, mint bármi másban. És ugyanúgy végtelenül büszke lennék rá! ..ellenben veled..

[ Szerkesztve ]

(#39) Vesa válasza kolopele (#8) üzenetére


Vesa
veterán

Húha...

"Ahogyan írtam engem sem támogatott senki sem a sportban sem a munkában"

Igen, hát a tipikus magyar mentalitásra láttunk itt most egy szép példát. A világ leképezése önmagukból. Tehát ha téged nem támogattak, akkor mást se!?

Szórják a pénzt a béna "magyar focira", közpénzből, ami semmit nem hoz az országnak. Tehetséges fiataloknak meg évekig kell küzdenie, hogy legalább egy r*hadt nevezési díjat össze tudjanak szedni ha versenyezni akarnak és szeretnének érvényesülni.
Én biztosan nem adtam erre felhatalmazást senkinek...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#40) kolopele válasza Vesa (#39) üzenetére


kolopele
nagyúr

Félreérted, nekem nem is volt rá szükségem, mert képes voltam magam megoldani, nem másoktól vártam soha a segítséget. Nagy különbség. Felőlem támogathat itt bárki bárkit, ha valakinek semmi oka másokra irigykedni akkor az én vagyok. A foci pedig ha tetszik ha nem, a legtöbb embert vonzó sport marad örökre.

[ Szerkesztve ]

(#41) Simba86 válasza kolopele (#40) üzenetére


Simba86
senior tag

A fociba 2 dolog miatt ölik a pénzt:
1, mert a ramszesz kedvence
2, sokat lehet lopni általa...

A kórház lesz az új stadion, mert majd sorozatosan építik a szuperkórházakat, amelyeket átlagember nem engedhet meg magának, viszont maga a beruházás kb 10x-esen lesz túlárazva, hogy jó szokás szerint több jusson a zsebbe, mint amennyibe kerül a munka...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#42) kolopele válasza Geller72 (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha gondolod szívesen megírom neked priviben mik azok amiket én hoztam létre lényegében már 30 éves koromra (jelenleg 50 múltam), és még számítógép sem kellett hozzá. Igen, kicsit régi vágású még az agyam attól függetlenül hogy sok jó oldala is van ennek a digitális világnak, de simán lehetett létezni nélküle is, legalábbis ami az értékteremtő munkát illeti. Azt még nem tudom az én gyerekeim majd miben lesznek jók, egy biztos, anyagi gondjaik nem lesznek amikor elkezdik a nagybetűs életet, ha az e-sport mellett döntenek szórakozás gyanánt és megnyerik a VB - t természetesen nem tagadom ki őket :D

(#43) janeszgol válasza kolopele (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

"Ha viszont valóban annyira leterhelő szellemileg és mentálisan ahogyan írják, ezek a fiatalok sokkal értékesebb dolgokra is fecsérelhetnék az idejüket szerintem, valami olyasmire ami valóban előrébb viszi az országot."

Kolopele, ilyet ne írj le. Ma már teljesen elfogadott a stream, a vblog. Sőt gyerekkoromban a szomszéd kissrác csak nézni szerette azt, ahogyan a nővére játaszik, ő maga soha nem ült le játszani. De nézni mindig nézte. Ez még a nyolcvanas évek végén, kilencvenes évek elején volt. És ezek a srácok/lányok olyan szinten űzik a játékokat, hogy egy émény nézni. Művészet.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#44) Geller72 válasza kolopele (#40) üzenetére


Geller72
veterán

"A foci pedig ha tetszik ha nem, a legtöbb embert vonzó sport marad örökre."

"Boldogok a lelki szegények"

:DD :C

Random példa:
NB I, 12. forduló, nézőszámok:

DVTK-Vasas 1081
Balmazújváros-Videoton 1438
Mezőkövesd-Debrecen 1640
Haladás-Honvéd 1740
Újpest–Paks 2047
Puskás-Akadémia-Ferencváros 3127

Átlag:1845

NB I !!!!!!!!!!!

--forrás:nb1.hu--

[ Szerkesztve ]

(#45) Vesa válasza kolopele (#40) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor az a legtöbbet "odavonzott ember" dobálja össze rá a pénzt, és élvezzék a falánbú, tehetségtelen magyar béna labdarúgókat, de ne a mi pénzünkből finanszírozzák ezt a trágyahalmot. Már ha érted mi a különbség a tehetséggondozás, és egy adóból fizetett köztisztviselő, magájellegű vágyainak közpénzből való finanszírozása között, különös tekintettel annak az ország egészére vetített hasznosságát illetően!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46) Simba86 válasza Geller72 (#44) üzenetére


Simba86
senior tag

A normális világban nem állami pénzből tartják lélegeztetőn a klubokat... de abszurdisztán az más világ...

Ha úgy lenne, ahogy a kolléga írja, kitermelné a fenntartást...de nincs így

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#47) kolopele válasza Simba86 (#41) üzenetére


kolopele
nagyúr

Látod, minden azért épül hogy pénz legyen belőle...........Mondjuk személy szerint eddig is szinte csak magánklinikákra jártam meg vittem a gyerekeket is ha kellett, valahogy az ember biztonságosabbnak érzi ha fizet valamiért (persze, fizeti az ember az SZTK - t is, de mégsem ugyanaz a kettő). A kórházak állapota sem 2010 óta siralmas néhol, hanem már régebb óta, és maguk az orvosok zöme is azzal kezdi hogy várom szeretettel a magánrendelésemen. Na most ezek után kinek van kedve menni SZTK - ra?

[ Szerkesztve ]

(#48) Simba86 válasza kolopele (#47) üzenetére


Simba86
senior tag

Sajnos az emberek kb 80%-ának itthon nem kedv kérdése...
Ha tehetem, én is magándokihoz megyek, mert vannak manapság olyan esetek, ahol egyszerűen nem opció az SZTK, de lassan odajutunk, hogy egy megfázásért is oda kell mennünk, ami alsó hangon is többe fog kerülni, mint a kiváltandó gyógyszer...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#49) kolopele válasza janeszgol (#43) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rendben, igazad van, nem kellett volna ezt írnom, de annyira fel tud bosszantani amikor "mindig mindenért más a hibás" hogy olykor kijönnek ilyenek is. Ebben volt már némi kis düh is. Lehet be is fejezem lassan, mert itt nem lehet átcsapni olyan szinten a politikába mint azt több más oldalon is tenni szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#50) Geller72 válasza kolopele (#42) üzenetére


Geller72
veterán

..én is az analóg világban nőttem fel, de a szemellenzőt soha nem is hordtam... :U Remélem, érted..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.