Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemide, törölhető

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#252) Vesa válasza kolopele (#249) üzenetére


Vesa
veterán

"Felfogtam."

Nem fogtad fel, mert még mindig arról beszélsz, hogy téged nem érint. Tehát ha téged nem érint, akkor senki mást sem? A másik: Folyamatosan érvelsz a "nem tett le semmit az asztalra" szöveggel. Ha megint csak a saját kis szűk világodból indulsz ki, akkor érthető ez. De a világ nem így működik. Szükségünk van pl. orvosra, laboránsra, ápolónőre, tanárra, óvónőre, mozdonyvezetőre, tudósokra, satöbbi. Egyik sem versenyágazat. Világnézeted szerint tehát ezek az emberek -mivel nekik csak a munkájuk van amiből meg kéne élniük, de nem találtak fel semmit, nem vezetnek milliárdos cégeket-, számodra értéktelenek. Ha pedig a munkájukért járó fizetést megalázónak ítélik, akkor szemét libsibolsi maszoposok, akik a drágaságos orbán császár ellen, természetesen Soros megbízásából direkt lázadoznak.
Képtelen vagy felfogni, hogy nem lehet mindenki vállalkozó, nem lehet mindenki feltaláló, de attól még lehet értékes tagja a társadalomnak akit meg kellene becsülni.

"Ellenben vannak nekem is vállalkozó ismerőseim akik élnek mint hal a vízben, csak jól csinálnak valamit a kormány ellenére is."

Egy szóval nem állítottam, hogy képtelenség sikert elérni itthon. De azt már igen, hogy egyre nehezebb és főleg, egyre kockázatosabb! Mert az, hogy a fidesz szerint nem különíthető el a magánvagyon és a vállalkozásra szánt vagyon (Kft-s példa), már önmagában is erősen kérdőjelessé teszi, hogy az ember itt bármihez hozzákezdjen-e. Persze erre az szokott jönni "érvként" -ezt tolta a kormánypropaganda is-, hogy a csalók kiszűrése miatt van erre szükség, ami természetesen nem igaz, mivel csalás esetén eddig sem a GT. volt az irányadó, hanem már a BTK, tekintettel arra, hogy bűncselekményről volt szó. Tehát az új szabályozásnak valójában egyetlen oka volt: most már nem kell a csalást sem rád bizonyítani ha ki akarnak forgatni a vagyonodból. Ha útban vagy, vihetik a házadat és mindenedet, akkor is, ha a világ legbecsületesebb embereként egy Kft-t vezetsz. Vagy mondjuk beteg leszel, nem tudsz dolgozni, emiatt bedől a cég, és már viszik is a házat is fejed fölül.

Abba bele sem kezdek, milyen módon nyírja ki a piaci versenyt és általa a vállakozásokat, az ilyen mutyis, csókos, uram-bátyám szerkezetű kormányzati rendszer.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#253) kolopele válasza Vesa (#252) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Szükségünk van pl. orvosra, laboránsra, ápolónőre, tanárra, óvónőre, mozdonyvezetőre, tudósokra, satöbbi."
Ennek egy pillanatig sem állítottam az ellenkezőjét. Nejem pl. óvónő, de ezt már írtam fentebb, sógornőm meg rákkutató, bátyám immunológus. Mind jól keresnek, persze nejem mint óvónő a maga közel 250 ezres nettójával a sereghajtó, de azért azt se nevezném annyira rossznak, ugye általában egy családban van még egy másik fél is aki keres. Az orvosokat meg azért annyira nem sajnálom, ők megtalálják a módját hogy millión felül keressenek havonta, gasztrós dokim heti két nap magánrendeléssel keres minimum 800 ezret, és hol van még ebben a műtétek után kapott hálapénz, az orvosi keresete (ami tényleg nem eget verő, de így összességében azért nem fognak éhen halni). Kicsit félre vagyok én itt értve: Minden becsületesen dolgozó embernek meg kellene tudnia élnie, legalább két gyereket szépen nevelni, ruházni, etetni, stb., de ehhez nem kizárólag a kormány segítsége kellene, hanem a vállalkozók, nagyvállalatok, munkaadók szemléletének a változására is szükség lenne. Tőlem még senki nem akart elmenni másik munkahelyre, még a takarítónő sem, mert kap annyi pénzt hogy ne érje meg neki. Feljebb, mint pl. a szerszámkészítők, alapanyag készítők szintén megbecsült emberek, hiszen nekem is szükségem van az olyan emberekre a sikeres működéshez akik valóban profik, épeszű ember nem engedi el őket nevetséges fizetéssel, hiszen én sem tudok egyszerre 50 helyen lenni. Ha olyan bérezést tudsz biztosítani az embereknek hogy vígan meg tudnak élni egy sem fog elmenni külföldre, és ugye itt jön képbe a munkaadó szerepe, hiszen az ő felelőssége hogy a termékek rendben legyenek, a piacok biztosítva legyenek, na és a felelősség is az övé. Szóval ha egy vezető csak egy kicsit is lejjebb képes adni az igényeiből, több embert is jobban meg tudna fizetni, és ehhez még Orbán sem kellene. Az hogy mire teszik rá a kezüket még nem tapasztaltam, volt ez a trafik ügy ami nagy vihart kavart, ellenben nem egy üresen áll a mai napig kicsit odébb tőlünk, vajon miért nem pályázza meg senki őket? Tudnék én hibákat is felsorolni amit személy szerint másként csinálnék a kormány helyében, de még mennyit, de akkor írhatnék itt reggelig :) Lenne köztük olyan is amin tényleg változtatni kellene, meg olyan is amin nem feltétlenül.A Sorosozás meg a libsizés rám nem jellemző viszont, ilyet nem is olvashattál még tőlem, van maga a migráció kérdése amit meg kell oldani, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#254) Vesa válasza kolopele (#253) üzenetére


Vesa
veterán

"Az orvosokat meg azért annyira nem sajnálom, ők megtalálják a módját hogy millión felül keressenek havonta"

Hátöööö, mert itt is be vagy sajnos szűkülve rendesen. Nem csak nőgyógyász meg sebész létezik! Egy patológus pont annyit tanul a munkába állásig, mint egy nőgyógyász, csak éppen ő egy kórház laborján kívül nagyjából sehova nem tud elhelyezkedni, nem tud magánpraxist kialakítani. Vagyis egyet tehet, elmegy innen a fenébe, ahogyan meg is teszi aki teheti. Mi meg itt maradunk orvosok nélkül. És ez csak egyetlen péda, de nem látom értelmét többet hozni, úgysem érted a lényeget...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#255) bambano válasza kolopele (#253) üzenetére


bambano
titán

[link]: itt van egy jó példa arra, amiről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#256) bambano válasza kolopele (#253) üzenetére


bambano
titán

"de ehhez nem kizárólag a kormány segítsége kellene, hanem a vállalkozók, nagyvállalatok, munkaadók szemléletének a változására is szükség lenne": az a baj veled, hogy több nap vitatkozás, példák emlegetése, stb. után még mindig ott tartasz, hogy olyan szövegeken lovagolsz, amit senki nem mondott, ezzel szemben azokat a dolgokat, amiket én is többször emlegettem, nagyvonalúan elengedted a füled mellett, mert nem támasztották alá a világképedet.

Én soha nem beszéltem arról, hogy a kormánynak segítenie kellene mindenkit. Én mindig arról beszéltem, hogy a kormánynak nem kellene akadályoznia a többséget. De te nem vagy hajlandó értelmezni a különbséget a két állítás között, nehogy kiderüljön, hogy mekkora tévedésben vagy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#257) kolopele válasza bambano (#255) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha valaki rólam tenne fel gúnyolódó videót, én is utánajárnék ki lehetett az. Manapság már anyuka is bemehet egy baltával következmények nélkül egy iskolába, a gyereknek meg kizárólag jogai vannak, kötelessége semmi. Minden tiszteletem a pedagógusoké, akik azért a kétszáz akárhány ezer forintért kínlódnak a sok hülye gyerekkel, megbecsülést meg semmit nem kapnak. Azt meg hogy mennyire volt áldozat Ákos ebben a történetben, mi nem tudhatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#258) bambano válasza kolopele (#257) üzenetére


bambano
titán

és te is hamisítanál közokiratot?
meg a bíróságra rohannál, hogy végezze el helyetted a nevelési munkát?

miért is hittem, hogy pont ezt a cikket fogod normális ember módjára értelmezni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#259) kolopele válasza bambano (#258) üzenetére


kolopele
nagyúr

Természetesen nem, de elég sok a csavar ebben a történetben, innen megítélni kinek van igaza szinte lehetetlen.

(#260) hcl válasza Vesa (#254) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te, én 2012-2013 körül elég sokat voltam a pécsi megyei kórház sürgősségijén (az a járóbeteg-ellátó is), várni kötözésekre. Ott sem az a jellemző, hogy hozzák a 100 ezres kenőpénzt. Meg az sem, hogy lazsál a személyzet... betolják a haldokló mamit hordágyon, az nem fog borítékot adni, viszont sietni, az kell vele.
Hétvégén meg volt 1 orvos a sebészetre, meg a járóbetegekre. Jött egy sürgős műtét, aztán 9-kor kiszólt a nővér, hogy 12-ig szünet. Persze utána visszaült a doki vágott sebeket ellátni.
Gyanús, hogy nem javult a dolog...

Mutogatni való hater díszpinty

(#261) Simba86 válasza kolopele (#253) üzenetére


Simba86
senior tag

Egy átlag óvónő biztos nem keres nettóban annyit vidéken, max bruttóban... szóval megint csak a szűk kis világodat látod...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#262) Ghoosty válasza kolopele (#259) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha lecsupaszítom a történetet és kis hazugságot is feltételezek, tehát azt feltételezem valóságnak, hogy a gyerek csinálta a videót, kihallgatták, aláírattatnak vele egy nyilatkozatot, majd ezt felhasználva bíróságra mennek vele, már durva egy pedagógustól. Mindezt egy korlátozottan cselekvőképes emberrel szemben. Nekem semmilyen tiszteletem nincs egy ilyen emberrel szemben, bármennyiért is végzi a munkáját.

(#263) Bluesummers válasza kolopele (#114) üzenetére


Bluesummers
őstag

Valszeg nem esett még le, de itt nincsenek MSzP-sek sem...Fideszesek meg pláne. Továbbmegyek. Nem a Fidesszel, mint politikai (valaha korrekt volt, FIATALOKNAK szólt) ideológiával, nézettel van a gondom, hanem az utóbbi 20 évben, a politikai szférában betöltött emberek többségével.
Ez nagyon off. Francnak kell itt is politizálni...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#264) Somatom válasza Bluesummers (#263) üzenetére


Somatom
veterán

Mert a hír háttere az, hogy a minisztérium politikai reklámként kezelt egy támogatást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#265) kolopele válasza Bluesummers (#263) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amiért Somatom szerint is. Amúgy meg ezt címezhetted volna itt több embernek is nem csak nekem. Ja persze, én vagy a Fideszes, így engem kell támadni :) Egyébként én már itt befejeztem, szerintem mindenki befejezte, kár újra kezdeni.

(#266) Bluesummers válasza kolopele (#265) üzenetére


Bluesummers
őstag

Minek rákontrázni? 3-szor fejezted be, amire én emlékszem. Ki érdekel, hogy Fideszes vagy? Ahogy írtam, a probléma az emberekkel vannak, akik hatalmon vannak (mindig).
Ahogy olvasom a hozzászólásaid, rosszabb vagy mint egy muszlim, azok ilyen elvakult hívők :|
De Te be akarod bizonyítani mindenképp, hogy minden OKÉ!
Igazából nekem is, megfogadtam Gyurcsány tanácsát, belőlem egyetlen, de egyetlen adófillért nem látnak a politikusok, max azt, amit hazaadok szüleimnek.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#267) Bluesummers válasza kolopele (#167) üzenetére


Bluesummers
őstag

A probléma az, hogy ezenek az úgynevezett politikusoknak kellene mintaállampolgároknak kellene lenni.
Igenis ha lopnak / csalnak / hazudnak ... mit várnak másoktól?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#268) kolopele válasza Bluesummers (#266) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az lehet hogy te nem adózol itthon, én viszont évtizedek óta itt fizetem, és itt is fogom. Magyar emberek megélhetését fogom biztosítani amíg csak élek, és nem a külföldiekét. Ez csak nem baj ugye?

[ Szerkesztve ]

(#269) bambano válasza kolopele (#268) üzenetére


bambano
titán

a vállalkozásoddal biztosítod pár ember megélhetését, a szavazatoddal meg tönkreteszed pár millióét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#270) kolopele válasza bambano (#269) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hagyd már ezt a marhaságot légyszi.

(#271) Bluesummers válasza kolopele (#268) üzenetére


Bluesummers
őstag

Adót itthon tetszik fizetni, annak ellenére, hogy külföldön vannak a bevételek? 27%-kal tetszik támogatni a többi magyar embert? Tudtam, hogy van közöttünk egy igazi Kossuth! Ha politikusnak menne, én Önre szavazok!
Így legyen mindenki sikeres monopolista magyar vállalkozó! :) Kis reklámmal akár Ön is támogathatná a Robo-Teamet!
/ebben nem volt semmi szarkazmus!/

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#272) kolopele válasza Bluesummers (#271) üzenetére


kolopele
nagyúr

Isten ments attól hogy politikusnak menjek! A környezetem ismer, elismeri a munkámat, stb., nem akarom hogy megutáljanak :D Jó politikus nincs, legalábbis aki mindenkinek jó lenne, hülye egy szakma :) Én inkább a gyerekeket meg az állatmenhelyeket támogatom, e kettő szívügyem.

(#273) Rodi 4.80 válasza kolopele (#92) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"Aki szavaz az bizonyos mértékben a korrupciót is támogatja".

Bakker, elolvastam sok hozzászólásodat, azt hittem csak egy sima fizetett CAP-lovag vagy, de nem!

Mi a faszért kell ide is behozni ezt a "stílust"? Ott a 888, magyarázd ott hogy miért jó lerabolni, kivéreztetni Magyarországot!

(#274) kolopele válasza Rodi 4.80 (#273) üzenetére


kolopele
nagyúr

Stílust? Teljesen normális hangnemben írtam, ha igazi anyázásokat szeretnél olvasni menj fel a face - re. Az ilyen hozzászólásokon meg már csak mosolyogni tudok hogy fizetett troll, meg hasonlók, akinek eltérő a véleménye az már nem is ember csak egy robot, csókos szemét láda. Én viszont ebből a stílusból nem kérek már, ezért is kezdek egyre kevesebb politikai témához hozzászólni. A saját és családom élete a lényeg, az hogy mások csak az ország kirablásáról meg a saját nyomorukról képesek írni (ami persze mindig valaki más hibája) már elmegy a fülem mellett. Én is foglalkozhatnék Mészárossal, azzal hogy egymillióról van akinek 5 millióra emelték a minisztériumban a fizetését pár napja, valahol persze engem is felháborít, de úgysem lehet ellene tenni semmit, ahogy nem is akar senki. A saját életünkkel kell foglalkozni, mert más úgysem segít rajtam vagy rajtad csak mi magunk. Az tény hogy eljutottunk odáig hogy a közalkalmazottak egy része keres havi 150-160 ezret, de ahhoz hogy nekik és a náluk feljebb álló emberek bérét is arányosan növeljék komoly fedezetre is szükség lenne, az viszont nincs. Béremelkedés persze van, de azért egy kormány sem erőltette meg magát ezen a téren eddig, bár a Fidesz kicsit talán többet tett mint a többiek. Szerintem felesleges írnod ismét, ez a téma már le volt zárva.

[ Szerkesztve ]

(#275) Simba86 válasza kolopele (#274) üzenetére


Simba86
senior tag

"Az tény hogy eljutottunk odáig hogy a közalkalmazottak egy része keres havi 150-160 ezret, de ahhoz hogy nekik és a náluk feljebb álló emberek bérét is arányosan növeljék komoly fedezetre is szükség lenne, az viszont nincs. Béremelkedés persze van, de azért egy kormány sem erőltette meg magát ezen a téren eddig, bár a Fidesz kicsit talán többet tett mint a többiek. "

A lényeg, hogy az oligarchák vagyonnövekedésére és a bólogatós kutyák gombnyomkodásaira van fedezet...
Az utolsó mondatod meg...ááá no comment :W

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#276) bambano válasza kolopele (#274) üzenetére


bambano
titán

álmodozzál csak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#277) kolopele válasza bambano (#276) üzenetére


kolopele
nagyúr

"ha nem adja el a céget, akkor kiszorítják a piacról, nem jut pénzhez, nem jut EU-s támogatáshoz sem."
Az a helyzet hogy ezek közül minket egyik sem fenyeget, ugyanis a piacaink nem ebben az országban vannak, a pénzt nem az állam adja, és EU - s támogatásunk sem volt soha. Amikor összejöttem a társammal ő már régen Amerikában élt milliárdosként, a mikéntjét most nem részletezném. Ő adta a pénzt a felépítéshez, az ő kapcsolatai által vannak meg a piacok, én meg a szakmai tudást biztosítom. Szóval nincs EU, nem lesz kiszorítósdi, állami pénz, se tender, se semmi. Próbálom ezt már egy ideje megértetni veled, de eddig még nem sikerült. Ha nagyon akarnám be is fejezhetném, az én tulajdoni részemet ha eladnám elég lenne még a gyerekeknek is ha felnőnek. Befektetni meg sok lehetőség van, okos ember nem azt csinálja hogy itthon bankba teszi a pénzét :)
Egyébként meg ilyen cikket én is tudnék írni, a valóságtartalma ezeknek mindig erősen kérdéses. "valaki felhívott".
Konkrétumok nélküli az egész.

[ Szerkesztve ]

(#278) Rodi 4.80 válasza kolopele (#277) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"Amikor összejöttem a társammal ő már régen Amerikában élt milliárdosként, a mikéntjét most nem részletezném"

Nem is kell részletezni. Csak a termékről írj már néhány szóban!

(#279) Bluesummers válasza kolopele (#277) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ne tégy a gyerekeid alá mindent szerintem, elkényelmesednek általában, s utána nehéz helyrerázni őket.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.