Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54) janeszgol válasza szmörlock007 (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

PS-en nem csak store-bol tudsz vasarolni. De ha digitalisan vasarolnal, akkor is tobb lehetoseged van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#55) lurkWriting válasza szmörlock007 (#53) üzenetére


lurkWriting
lelkes újonc

Csak tévedésből neki ne menjenek az Epic Store-nak, mert ott is van sáp, meg monopólium, stb...

(#57) lurkWriting válasza janeszgol (#54) üzenetére


lurkWriting
lelkes újonc

Akkor egész pontosan honnan, amit a Sony nem sápolt le?

(#61) Szakiii válasza bLaCkDoGoNe (#27) üzenetére


Szakiii
addikt

Persze hogy nincs róla szó, mert androidon nincs senki kötelezve arra hogy a termékét csak playstoreban árulhatja, ha akarja megy másik storeba ha nem tetszik neki..

(#63) szmörlock007 válasza janeszgol (#60) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Szerintem meg az Epic de hát kinek mi....

(#64) janeszgol válasza szmörlock007 (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem ertem ez miert volt jo neked. Van olyan, hogy az ember overheadel, de tartalommal teszi. A te irasaidnak nem volt tartalma, csak szemelyeskedes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) Juhaszatti válasza -Skylake- (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Samsungnál ott a Knox. Nem véletlen hogy az ő készülékeik vállalati, vagy magasabb körökben is használhatók, és használják is.

(#67) #86564352


#86564352
törölt tag

A koalíció építése jobb ötlet lett volna előbb és nem egyedül pereskedni mások nevében is kérdés nélkül. Viszont az érveikről az jut eszembe bagoly mondja verébnek... a Spotify most vásárolja fel a fél podcast ipart, nyíltság helyett exkluzívokkal, a piacvezető Spotify egyébként sem fizeti a 30%-ot az Apple-nek és a Google-nek, mert userek többsége már közvetlenül náluk a weboldalon előfizetett, ahogy én is tettem, az appban csak bejelentkezés van. Az Epic kukázta a linuxosokat, köti az exkluzív szerződéseket a saját áruházába, miután a külön alku nem jött össze inkább perelnek Tencent pénzzel a hátuk mögött és dedós módon személyeskednek "Tim Apple"-lel, a saját Fortnite játékosaikkal kiszúrtak. Az Epic Games érvei egyelőre nem győzték meg a bírót: https://www.theverge.com/2020/9/29/21493096/epic-apple-antitrust-lawsuit-fortnite-app-store-court-hearing
“Walled gardens have existed for decades,” said the judge. “Nintendo has had a walled garden. Sony has had a walled garden. Microsoft has had a walled garden. What Apple’s doing is not much different... It’s hard to ignore the economics of the industry, which is what you’re asking me to do.”

User szempontból a "szabadságról" a jailbreak nem tiltott, a bíróság engedte, mégse érte el a számottevő mértéket még kocka körökben sem, van nyitottabb Android is sokféle készülékkel OEM rendszerrel vagy tisztán, mégis sok user a kezdetektől ismert szabályokkal a zártabb iPhone-t választja. Véletlenül nem lehetséges, hogy amit egyesek akkora hátránynak tartanak, azt mások előnynek? iPhone+iPad aktuálisan másfél milliárd user választotta az iOS-t. Ezek a koalíciós, pereskedő cégek több pénzt kerestek az Apple zártabb platformján, mint a nyitottabb Androidon. Gyakran miért jobb minőségű az iOS verzió. Csak most még több pénzt akarnak? Nem meglepő a honlapjukon szinte csak az Apple áruházról, Apple 30%-ról beszélnek, pedig ez iparági standard. A tíz pontos követeléseik között irreális dolgok is szerepelnek, mintha autókereskedők és autószerelők követelnék a Mercedes hogyan csinálja az autót.
A platformot készítő miért ne léphessen be új kategóriákba a saját szolgáltatásával? Van partner program is közös pénzkeresésre, Amazon Video, Disney, HBO benne vannak, pedig sírhatnának is az Apple TV miatt. A Viber és Signal nem perelnek a beépített iMessage, Facetime miatt. Térkép, időjárás, számológép, naptár és email appok fejlesztői sem. Az energiát arra fordítják a saját app kitűnjön és azt használják az emberek. A Tidal sem perli a vezető zene streaming Spotify-t úgy tudom, pedig az ő szempontjukból az tűnik piaci erőfölénynek, hogy a Spotify ingyenes módot is kínál például. Inkább versenyeznek azzal, hogy ők magasabb minőségben streamelnek.
Hol voltak a pereskedő cégek, amikor a Microsoft próbált harmadik platformot csinálni? Szartak a Windows Phone-ra a fejlesztők. (részben a Microsoft hibája is)

#13: Zuckerberg persze a Samsungot reklámozza, hiszen a Samsung készülékeken előtelepítve és adott esetben eltávolíthatatlanul ott a Facebook, az Apple pedig minden iOS verzióval nehezíti az ő adatgyűjtés üzletét :)

#18
Itt most mi a probléma? Hogy a COVID19 helyzet miatt bizonyos esetekben év végéig eltekint az Apple a Facebook eseményes online térbe kényszerült hagyományos kisvállalkozó ügyletek jutalékától? Ez nem jó hír? :F

#54
"PS-en nem csak store-bol tudsz vasarolni. De ha digitalisan vasarolnal, akkor is tobb lehetoseged van."

A Sony authorized viszonteladókra, PSN kártyákra gondolsz? :) Ami már le van "sarcolva" :U

(#68) pakesz válasza szmörlock007 (#65) üzenetére


pakesz
aktív tag

ha azt allitod, hogy az Epic hazudozik, akkor nezd meg ezt az oldalt: https://www.theverge.com/2020/9/19/21446701/epic-apple-fortnite-lawsuit-app-store

tetelesen le van irva, hogy az apple eppen hogyan kamuzott

van egy pelda, az amikor az Apple leirta hogy a google trend mennyire lejjebb esett a Fortnite -nal, csak arrol feledkezik el, hogy a kezdopont az akkor volt amikor az akkori vilagot (Fortnite) elnyelte a fekete lyuk es boldog boldogtalan guglizott

van meg kb 5 ilyen full kamu a Rohadt Almatol a cikkben

[ Szerkesztve ]

(#69) pakesz válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Az OS fejlesztő meg fizessen adót otthon, ne csalja el Írországban,"

en tenyleg nem ertem, hogy miert nem lehet azokat a franya adatokat kikerni...
esetleg az Epic atadhatna, hogy pl. Europaban mennyi penzt keresett orszagonkent az Apple, es akkor a T. Apple odaslattyog mindegyik tagorszaghoz, csinal egy ceget es leadozza a helyi adozasi jogszabalyoknak megfeleloen, aztan utana az mar legalis penz lesz, nem ugy mint a mostani tobb tizmilliard dodo, ami csak ugy van adozatlanul valahogy

(#70) janeszgol válasza #86564352 (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, ez jo minosegu hsz volt. Elgondolkodtato.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#71) Giovan!


Giovan!
addikt

Úgy tűnik mégsem lehetetlen összehozni egy ilyen fejlesztői érdekvédelmi koalíciót, ki gondolta volna :U

Ennek a közös nyomásgyakorlásnak speciel sokkal több értelmét látom mint a pernek, amit előre láthatóan úgyis el fog veszíteni az Epic.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#72) bambano válasza lurkWriting (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

15 milliárd dodó időarányos részéért?
persze, simán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) Giovan! válasza #86564352 (#67) üzenetére


Giovan!
addikt

According to CNN, Judge Rogers said she was “not particularly persuaded” by Epic’s argument that Apple has bundled its App Store and in-app payment system together in violation of antitrust law. The judge also said she did not necessarily agree with Epic that Apple has harmed its ability to distribute Fortnite through its control of the App Store.
Hát ezek szerint nem nagyon biztatta az Epicet a bíró, de biztos Apple fan ő is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#75) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem a 30% a probléma, hanem az, hogy nem engednek semmilyen más fizetési lehetőséget.

(#76) -FLY->


-FLY->
őstag

Kifizetnek ezek a cégek egy rakás pénzt a pereskedésre, aztán meg lelépnek a platformról( mert mi más lenne a vége). Nem lenne olcsóbb egyből lelépni kussban és csak tolni az anyagot a dzsukára, ha nem felelnek meg a feltételek? :C Műhiszti, egy rakás lóvét keresnek az apple rendszerén.

[ Szerkesztve ]

(#77) NandoXXL válasza bLaCkDoGoNe (#30) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Hol van 30% haszon? De onnantól kezdve hogy Apple cuccot használsz, be .... ide, utána ... hogy bőven több mint 7%, demagóg dumára hivatkozol, nulla adattal, már veterán is vagy :DDD ;] Még trollnak is kevés :DDD Értsd úgy, Apple boy/girl vagy. És a legtöbb esetben utolsó se... veszik a márkát, mert ezzel kívánnak kitűnni, prémium érzést, felsőbb rendűséget tükrözni. Pedig nem lenne rossz dolog, csak sok a kö..g.

[ Szerkesztve ]

(#78) Szakiii válasza -FLY-> (#76) üzenetére


Szakiii
addikt

És mi van ha rakás lóvét keresnek rajta? A monopol helyzettel való visszaélésről van szó. Úgy tesztek mintha venne bárki is apple telefont ha nem lenne semmilyen 3th party app. És igen ha elmegy mindenki "dzsukára" akkor úgy járnak mint a huawei a google hiánya nélkül, vagy mint a win phone járt appok nélkül.

Ne szimpatizálás alapján kezeljétek már ezt a dolgot hanem objektíven. BTW ilyenkor már MS-t rég ejnyebejnyézték..

(#79) janeszgol válasza Szakiii (#78) üzenetére


janeszgol
félisten

+1 +1 +1

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#81) Polllen válasza D1Rect (#75) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dehogynem. Az apple cuccain kívül úgy fizetsz elő, ahogy akarsz. Az elmúlt 4 évben iphone-t használtam és összesen 2k-t fizettem az appstore-ban, az is 2 db túrázó app volt. Nem volt értelmes alternatíva.

Pedig volt/van több fizetős szolgáltatás is, amit használok és digitális tartalmakat is vásárlok.
Mobil platformon egyszerűen kerülöm a nem platform független dolgokat, mert így minimális problémával tudok váltani arra, ami aktuálisan nekem megfelel.

morgyi
A többi platform üzemeltető szerintem nem mer nyíltan beszállni ebbe a vitába, mert az epic az elején ügyesen próbálta meg hergelni a népet az Apple ellen.
MS/Sony-nak a mostani konzol startra nagyon hiányzik egy kampány, amiben ők lesznek elnyomóknak kikiáltva.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82) Giovan! válasza Szakiii (#78) üzenetére


Giovan!
addikt

A monopol helyzettel való visszaélésről van szó.

Szerintem ha ennyire egyértelmű lenne a dolog, akkor a bíróság sem kotlana egy évet az ügyön és a bíró sem fogalmazott volna meg ilyen negatív hangvételű véleményt az Epic keresetével szemben. Attól, hogy egyesek elégedetlenek ezzel az Apple féle gyakorlattal, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez a gyakorlat törvénytelen lenne.

A többiben egyetértek, ha a fejlesztők elégedetlenségükben elhagyják a platformot, az nyílvánvalóan vissza fogja vetni az iPhone eladásokat, és akkor az Apple is kénytelen lesz egyezkedni. Ehhez ráadásul minden joga megvan a fejlesztőknek, ellentétben pl. az alternatív IAP megoldások integrálásával.

Az MS egy teljesen más sztori volt, mivel a windows esetén jóval megalapozottabb volt az állítás, hogy monopóliuma volt a maga piacán (legalábbis 90% fölötti részesedéssel rendelkeztek és nem igazán volt használható alternatíva az átlag user számára), de az iOS korlátozásaival elégedetlen fejlesztők és userek simán dönthetnek a droid mellett bármikor, kb. mindenre képes amire az iOS, és még az Apple legerősebb piacának számító USA-ban is kb. 50%-os részedéssel rendelkezik mindkét rendszer.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#83) QwErTy42 válasza janeszgol (#19) üzenetére


QwErTy42
addikt

Így van.
Nem is értem a negatív hszt a két fórumtárstól. Pláne a stílusttt... :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#84) QwErTy42 válasza bLaCkDoGoNe (#30) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem demagóg, hanem a valóság.
Afrikában nem kellene annyi utódot a Világra szabadítani és akkor nem éheznének.
Az Applenek és multi társainak meg illene közterhet viselnie. Náluk még Lölő is többet adózik... :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#86) #52931072


#52931072
törölt tag

Azért tisztul a kép, műbalhé az egész az apple ellen. Mivel a hangsúly azon van, mennyit keresett rajtuk, azügyben meg lapítás van, hogy ők mennyit kaszáltak applén keresztül. Az epic eleve úgy ugrott nekik, hogy tiszta sor, balhézni akar, nem megegyezni. Összefizetett magának pár szövetségest, akik ziher nem fogják magukat kizáratni a sztórból, csak beállnak mellé kiabálni. A végén úgyis a matek dönt, ha elég nagy bukta néz ki miattuk, akkor csendben kapnak egy jobb ajánlatot, de szerintem csak a zavarkeltés a célja az egésznek.
A sok fikázó, aki életében nem látott közelről szifont, de azért besiránkozza magát minden applés topikba, elmehet a gógül p....ba!

(#87) -Skylake- válasza #52931072 (#86) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A sok fikázó, aki életében nem látott közelről szifont, de azért besiránkozza magát minden applés topikba, elmehet a gógül p....ba!"

Nekem mondjuk iPhone van. Meg iPad. Meg iPod touch , meg van a családban még 2 iPad , egy MacBook Air , egy iMac 5k meg még 4 iPhone. A véleményem meg az, hogy amit az Apple csinál a srtoreban az kritikán aluli és ha van isten akkor úgy elkaszálja őket a bíróság, hogy azt se fogják tudni milyen nap van. Na ilyenkor mi van ? A Russel-paradoxon hozzám képest kutyafüle !

Tudod ha csak kicsit is intelligensen állnál a kérdéshez a random szar helyett amit sikerült neked is előadnod most , akkor megértenéd , hogy nem annak van problémája az Apple viselkedésével akinek nem telik iphonera és irigy , hanem olyannak is akinek éppenséggel van otthon Apple. Az, hogy hajlandó vagyok megkötni bizonyos kompromisszumokat a rendszerükkel bizonyos előnyökért cserébe az nem azt jelenti, hogy automatikusan iSheep leszek. Én leszarom , ameddig több előnyt biztosít számomra mint hátrányt , addig hajlandó vagyok az eszközeiket használni. Ha majd módosulnak a körülményeim és más szempontok alapján kell mérlegelnem , úgy baszom ki a kukába a telefonjukat , hogy a szomszéd faluban is hallod majd ahogy koppan.

Szerintem ki lehetne már nőni ebből a szánalmas mentalitásból , amit itt a topik 90%-a képvisel , az egyik fele címeres iSheep és nem veszi be a lelke , hogy bántják a legswagebb márkát , a másik meg elvből utálja mert "túlárazott" szar és fogalma sincs sem a hardware-ről sem software-ről. Így viszonylag nehéz egy konstruktív párbeszédet kialakítani.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#88) #52931072 válasza -Skylake- (#87) üzenetére


#52931072
törölt tag

Kinek nem inge ne vegye magára! A leírásod alapján nem neked szólt.

(#89) janeszgol válasza #52931072 (#86) üzenetére


janeszgol
félisten

Te mindig hozzáteszed ezt a náci ideológiát, utána meg kikéred magadnak, hogy ha általánosítanak vele. Előbb voltam Apple-ös, mint te? Én 2009-től. iPod Touch 1G, 2G, 3G, 4G, iPhone 3G, iPhone 4. Ezekből a Touch 2G van meg.

Most: iPod Touch 6G, iPad 6 (2018) 128 GB tollal, iPad Mini 5 (2019) 64GB.

Hozzászólhatok?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#90) Busterftw válasza #52931072 (#86) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem arrol van szo, hogy nem Apple-sok es fikaznak, hanem az Apple usereknek kb annyira tokmindegy az Apple 30%. Ha ez igy lenne, nem vennenek ennyien iphonet.
Akar Apple fanboi akar nem, itt a store-rol van szo, amihez kb semmi koze ehhez.

Az Epicnek mar nem mindegy, mert ingyen akarnak mindent.

[ Szerkesztve ]

(#91) #52931072 válasza janeszgol (#89) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ha magadra vetted, akkor hordjad!
Konkrétan azoknak szólt akiknek nincs és nem is volt applés eszközük, de belepofáznának ki mit használjon.
Melyik rész volt náci?

Busterftw
Asszem itt nem is a pénzről van szó, tencenten keresztül kinai rugdosás űberamcsi cég irányában.

[ Szerkesztve ]

(#92) janeszgol válasza Busterftw (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nem erről szól. Ez arról szól, amit fentebb is írtak. Ha elmennek a pébe a third partyk, akkor mit csinálok a szép termékeimmel? Láttunk már nagy cégeket taknyolni (Nokia, Amazon).
Ez rólunk szól. Hogy maradjanak, hogy normális termékeket csináljanak. Ja és hogy valamennyire pénzünknél maradjunk. Majd számold ki mennyivel többet fizetsz csak az Apple adó miatt. Nem azt mondom hogy ne legyen, de basszus: 15 milliárd dollár? Ennyibe semmilyen infra üzemeltetése nem kerül. Ennek egy része nem más, mint a fejlesztőktől ellopott pénz. Ez versenyhátráltató is.

A legelképesztőbb az, amit linkeltem is. Aztán nagy kegyesen elengedték ezeket az adóztatásokat. De képzeld el. Marika jóga órát tart a FB-n, majd a bevételéből lejön 30% Apple adó. Ez így korrekt?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#93) Polllen válasza janeszgol (#92) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az van, hogy %-ban határozzák ezt meg, hogy igazságos legyen. Aki 1 USD bevételt generál az is 30%-t fizet, meg az is aki 1.000.000 USD-t.

A 15 milliárd teljesen irreleváns.

Amúgy ha mindenki ilyen szociálisan érzékeny, miért nem azért kampányoltok, hogy egy Epic szintű nagy cég fizessen csak, de a kis fejlesztőknek x bevétel alatt ne kelljen. Annak még értelme is lenne. Az tényleg Robin Hood lenne.

A különböző infrastruktúrák pénzbe kerülnek. Az in-app purchasing egy fizetési metódus, ott tényleg lehet vitatkozni a 30%-n, de az app vásárlásnál a szolgáltató egy elég komoly szerverparkot ad és hozzá kapcsolódóan egy elég magas rendelkezésre állást vállal.

Amikor az epic kiad egy frissítést és rácuppan a nem tudom hány millió user és elkezd letölteni az kinek a szervere? Amikor facebookon streamelsz 1 millió embernek, azt ki szolgálja ki? Vagy ezeket ingyen kell adni, mert jár alanyi jogon?

Az miért nem baj, hogy az epic annyit kér a tartalmaiért amennyit? Ilyen bevételek mellett miért nem adja olcsóbban? Azt a sok pénzt, amit elver pereskedésre, miért nem adja a usernek ingyen tartalom formájában?

Tudom, hogy jó hobbi más zsebében turkálni, de a legegyszerűbb módszer ezeknél a cégeknél az amit te is írsz. Ne vedd meg a termékét, ne fizess a szolgáltatásáért és majd enged, mert muszáj lesz. Ha meg kisebbségben vagy, akkor valószínűleg alkalmazkodnod kell.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94) janeszgol válasza Polllen (#93) üzenetére


janeszgol
félisten

Sávosan is lehetne, erről beszéltünk a múltkor. Legyen sávos, mindegyik kategóriában felső plafonnal. Én nem csak a fentiek miatt, hanem azért is vagyok erre érzékeny, mert a tesóm szoftverfejlesztő. Leginkább akkor becsüli meg az ember a programozásba fektetett munkát, amikor érintetté válik valami miatt. Akkor a warezolást is átgondolja az ember.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#95) Polllen válasza janeszgol (#94) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az Epic ezért küzd? Ha nem, akkor nem nagyon van értelme erről beszélni, mert ő ment a bíróságra, nem mi...

Én nem vagyok szoftverfejlesztő és mégis megbecsülöm a szellemi munkát. Csak én nem csak az egyik csoportét, aki szimpatikus, hanem mindenkiét.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#96) #52931072 válasza janeszgol (#92) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az apple részesedése az költség, amit beépítenek az árba. Az ár alapján a felhasználó eldönti megér-e neki annyit. Mari néni, ha élőben oktat, akkor terembérletet fizet, jó az többnyire nem forgalom%, hanem fix összeg, de azt is a vevő fizeti meg.
Te is a 15 milliárdon vagy kiakadva, de most mindkét oldalon 0 a bevétel és a felhasználó nem játszik és nem költ például a fortnájtban
(egyesek szerint ezzel speciel a felhasználó jár jól egyedül). ;]
Amellett kétlem, hogy bármiféle árcsökkenést idézne elő, ha mondjuk kiegyeznének 15%-ban, csak az elosztás aránya változna.

(#97) Busterftw válasza janeszgol (#92) üzenetére


Busterftw
veterán

12 eve 30% az Apple "tax". Azota csak nott a third partyk szama, tobb tucat uj app kerul a store-ba.
Egyelore a third partyknak van szuksege az Apple Store-ra es nem forditva.
Nem nagyon nez ki ugy a helyzet, hogy a fejlesztok tomegesen lelepnenek.
Most paran beallnak az Epic moge bohockodni aztan minden megy tovabb.

"Ja és hogy valamennyire pénzünknél maradjunk. Majd számold ki mennyivel többet fizetsz csak az Apple adó miatt."
Semennyivel. Az Apple nem arul semmit. Ha az Epic olcsobban akarja adni a Vbuckot, akkor adja olcsobban. Az user nem foglalkozik ezzel, annyit lat, hogy 10 dollar a Calculator Pro, ha kell neki megveszi ha nem nem. Le sem szarja, hogy ebbol ki mennyit kap.

"Marika jóga órát tart a FB-n, majd a bevételéből lejön 30% Apple adó. Ez így korrekt? "
Korrekt. Ha Marikanak nem kell a masfel millardos Apple userbase, akkor nyithat sajat boltot Szombathelyen aztan gyujtheti maga a nepet. Fizetheti a marketinget, a hely berletet a felszerelest, infrastrukturat.
Ha Marikanak igy egyszerubb es olcsobb ugyanazt az userbaset elerni, akkor hajra.

Ez nem az userekrol szol, hanem arrol, hogy az Epic nem akar 30%-ot fizetni.
Minden mas csak propaganda.

[ Szerkesztve ]

(#98) Ezekiell válasza Busterftw (#97) üzenetére


Ezekiell
veterán

Korrekt. Ha Marikanak nem kell a masfel millardos Apple userbase, akkor nyithat sajat boltot Szombathelyen aztan gyujtheti maga a nepet. Fizetheti a marketinget, a hely berletet a felszerelest, infrastrukturat.
Ha Marikanak igy egyszerubb es olcsobb ugyanazt az userbaset elerni, akkor hajra.

Ne legyünk már ennyire értetlenek... A FB userbase kell Marikának, azt meg is kapja, semmi köze az Apple userbasehez könyörgöm... Facebook eventeket adóztat meg az Apple, nem Apple eventeket. Nem olyan nehéz ezt megérteni sztem (aztán lehet mégis...)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#99) szmörlock007 válasza janeszgol (#92) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

" Majd számold ki mennyivel többet fizetsz csak az Apple adó miatt. Nem azt mondom hogy ne legyen, de basszus: 15 milliárd dollár? Ennyibe semmilyen infra üzemeltetése nem kerül. Ennek egy része nem más, mint a fejlesztőktől ellopott pénz."

Értem szerintem amit mondani akarsz, személy szerint nekem annyiban más a véleményem, hogy nyilván nem ennyi az üzemeltetés, de azt nem várhatjuk el, hogy az Apple üzemelteti az egész rendszert, aztán van belőle 100 dollár haszna negyedévenként. Nyilván masszívan nyereséges esetben fogja megérni ezt, meg a befektetéseket amit az elején csináltak. Nyilván most könnyen beszél mindenki ellene, de nekem továbbra is az a véleményem, hogyha nekem van egy saját telefonom, saját tervezés, saját operációs rendszer, akkor miért ne tehetném meg, hogy csak az általam csinált store-t engedélyezhetem. Milyen jogon szól be más, hogy márpedig öcsi, a saját termékemen be kell engedni másokat is, én ezt nem értem. Ha ez nem tetszik, akkor a fejlesztők ne fejlesszenek csak androidra, és miután az Iphone kereslet elkezd visszaesni majd az Apple is átgondolja mennyire jó ez neki. De az annyira kétszínű, hogy míg az App store userek által ömlik be a bevétel (mert pl az Epicnél ez a helyzet, és rengetegen keresnek nagyon jól rajtuk kívül is az App Store-os alkalmazásokkal), közben picsogunk, hogy hát de most már több pénzt akarunk ezután. Ráadásul azt pont az az epic harsogja, aki sorba teszi Epic Store exklúzív címekké a játékokat Pc-n. Ott hol a verseny ennyi erővel, miért nem lehet több store-ban is az adott játék? És akkor a felhasználó eldönthetné hol tölti le, hamár ezt a filozófiát harsogják annyira. Aztán meg Tim Sweeney (akit mint fejlesztő egyébként imádok) magyarázza miért is más az Epic Store mint a többiek :DDD

(#100) Polllen válasza szmörlock007 (#99) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az Epic pontosan azt teszi, amit másokon számon kér.

Ha ios-n is lenne epic store külön, fizetne az exkluzív tartalmakért előbb vagy utóbb, hogy legyen nála tartalom, ami után ugye jön az x% bevétel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.