Hirdetés

2020. október 20., kedd

Gyorskeresés

(#1) Aweriot

Aweriot
(veterán)

Mert a Tidal és a Deezer sikere tényleg ezen múlik :DDD

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#2) kurta9999

kurta9999
(csendes tag)

Én szurkolok nekik, mert az vicc amit az Apple csinál a zártságával. Viszont másik oldalról meg ha a nép mégis megveszi, akkor most ki a hülye?

Amúgy szerintem nem fognak vele elérni semmit se, túl kevés ez ehhez. De ne legyen igazam!

(#3) Aweriot válasza kurta9999 (#2) üzenetére

Aweriot
(veterán)

Nem vicc, hanem nagyon jó. Akinek nyílt rendszer kell az vegyen Androidot, akinek pedig a biztonságosabb zárt rendszer tetszik, az vegyen Apple terméket. Ne akarjuk megmondani senkinek, hogy mit kell csinálnia.

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#4) aprokaroka87

aprokaroka87
(nagyúr)

Khmm...
Szerintem a cikk címe kissé Clickbait-es lett :D

Szerintem ezzel az Apple nyert a legtöbbet..
Különben nem érné meg nekik sem foglalkozni vele...

Márpedig mint tudjuk az Apple-nél szinte minden aranytojást tojó tyúk szinte.

Ez van. :)

(#5) Oliverda válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Igen, az felsoroltak közül egyik cégnek sem az iOS és/vagy a macOS adja a legnagyobb forgalmat.

TransferWise utalás 150 000 forintig ingyen: kód privátban

(#8) szabi__memo válasza Aweriot (#3) üzenetére

szabi__memo
(veterán)

Elavult állapot. A biztonsági tesztek alapján már 1-2 éve biztonságosabb az Android rendszer. Nem a rendszerszintű feltörhetőségre gondolok ami a hivatalos szerveknek is gond

[ Szerkesztve ]

(#9) Aweriot válasza szabi__memo (#8) üzenetére

Aweriot
(veterán)

Akkor mire? Illetve erre valami forrás?

(#10) szabi__memo válasza Aweriot (#9) üzenetére

szabi__memo
(veterán)

Olyan foltozatlan sérülékenységek melyekkel vissza lehet élni. Ez nem jelenti egyből hogy az egész rendszer felett át lehetne venni az uralmat. Nem mintha Android alatt könnyű lenne manapság, sok múlik a gyártón

(#11) ledgeri válasza Aweriot (#9) üzenetére

ledgeri
(veterán)

Szabinak +1.
Láttam is egy yt vidit, de most persze nem jön elő... ahol szépen fejtegették, hogy ha hardver réseket, ha szoftver réseket támadnak, azért jobb az applet támadni, mert ha X-Y hacker program egy bizonyos hardver/szoftver kombót igényel, akkor az kombinációban nagyobb számban van jelen adott iphone generációknál. Emellett a zaftosabb célok (elnökök, vezetők, stb) nagyobb arányban vesznek "presztizs iphone"-t, mint aki nem engedheti meg magának...

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#12) Aweriot válasza ledgeri (#11) üzenetére

Aweriot
(veterán)

Ahha. Nincs több kérdésem.

(#13) -Skylake- válasza ledgeri (#11) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

" Emellett a zaftosabb célok (elnökök, vezetők, stb)"

Szerintem ez nem ennyire egyértelmű. MKBHD-nak volt most egy ilyen 15 perces kérdezz-felelek Cukkerbergel , ő ott elmondta hogy Samsung telefonokat használ. Pedig ő mondjuk "nagy" célpont.

i'm not a slave to a god that doesn't exist , i'm not a slave to a world that doesn't give a shit.

(#14) szabi__memo válasza ledgeri (#11) üzenetére

szabi__memo
(veterán)

A hw-es titkosítása miatt leginkább. Azért kétség kívül az miatt biztonságosabb ha sikerül fizikailag megszerezni

(#15) Thor71

Thor71
(csendes tag)

Azért az király hogy pár ember szerint nem is SOK a harminc százalék sarc. Apple hivatalos forgalmazók megdöbbentően keveset kapnak egy eladott almás cucc után(nagyon nem harminc százalékot) . Egy igazi fillér baszó cég :))

(#18) janeszgol

janeszgol
(veterán)

A masik hirt miert nem hoztatok le?
[link]

iPhone 12 Mini: az évtized telefonja? Az biztos, hogyy az összes többi kukába való, ha hordozható telefonról (mobil) van szó.

(#19) janeszgol válasza bLaCkDoGoNe (#16) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Cafold meg kerlek. Handras videoban elmondta, mennyit kaszalnak az eladott termekek utan. (7% korul.)

iPhone 12 Mini: az évtized telefonja? Az biztos, hogyy az összes többi kukába való, ha hordozható telefonról (mobil) van szó.

(#20) kpbendeguz

kpbendeguz
(őstag)

És ha az Apple-t sikerül lenyomniuk, akkor nekiállnak a Google Play-nek, meg PC-n a Steamnek, GOG-nak, MS Store-nak, aztán jöhetnek a konzolok, meg az Amazon, Walmart, BestByte, stb. akik mind 30%-ot kérnek, vagy megállnak az Apple-nél?
Az a baj ezzel a műbalhéval, hogy ezeknek a cégeknek nagyobb szükségük van az Apple-re, mint az Apple-nek rájuk. Ha nagy látványosan kivonulnak az iOS-ről, akkor az Apple szépen előretolja a saját szolgáltatásait, aztán majd választhatnak a több milliárdos bevétel 70%-a vagy a zéró bevétel 100%-a között.

ZX Spectrum 48K + ZX Interface 1 + ZX Microdrive + vDrive; Commodore 64 + 1541

(#21) Thor71 válasza bLaCkDoGoNe (#16) üzenetére

Thor71
(csendes tag)

Lentebb írják Handrást, nézz utána. Ó ha lehet rohadt almát basztatni nyugodj meg nem leszek csendes :DD :DDD

(#22) kpbendeguz válasza Thor71 (#21) üzenetére

kpbendeguz
(őstag)

"Ó ha lehet rohadt almát basztatni nyugodj meg nem leszek csendes"

És az neked miért jó? Miért fektetsz időt és energiát olyasmi fikázásába, amit nem használsz?

ZX Spectrum 48K + ZX Interface 1 + ZX Microdrive + vDrive; Commodore 64 + 1541

(#23) bLaCkDoGoNe válasza janeszgol (#19) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(veterán)

Vettem már nagykerből Apple cuccot, pontosan tudom, hogy mennyi kisker tartalék van (illetve akkor mennyi volt) rajta. (Bőven több 7%-nál.)
Amúgy a témához pont semmi köze nincs a dolognak.

[ Szerkesztve ]

"The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] http://www.flickr.com/photos/blackdogone [+] 

(#24) #Chris

#Chris
(tag)

Akkor fejlesszenek saját OS-t... Saját platformjával hagy csináljon már egy cég azt, amit akar. Ha nem jó a stratégia, akkor majd nem veszik az emberek. Viszont nem úgy tűnik, hogy ez lenne a helyzet...

(#25) janeszgol válasza #Chris (#24) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Hagy csinaljon egy ceg azt, amit akar???
Akkor az MS, FB, Google stb fizesse vissza a birsagot, hiszen csinaljanak amit akarnak.
Ezt sosem ertettem, hogy az Apple-lel szemben miert megengedobbek az emberek?

(#26) Micsurin válasza janeszgol (#25) üzenetére

Micsurin
(veterán)

A gúgli esetén sem értettem a habverést az előretelepített appokkal kapcsolatban ha már itt tartunk, mikor ment a sírás az alapértelmezett Chrome-on arra gondolok most.

Beléptek egy platformra elfogadták a szerződési feltételeket, utólag hisztinek nincs helye ha nem tetszik kell keresni más platformot vagy mérlegelni mekkora szükségük van az adott célközönségre.(nagy, ha jól rémlik az IOS userek közt sokkal magasabb a fizetési hajlandóság a storeban)

|Nokia 2600 Classic > Samsung S5230 > Galaxy Mini > Xperia SP > LG G4 / Nexus 9 > Huawei P8 > Honor 8 > Huawei P20 > Galaxy S10| |Xbox live: Pummpe| "A régebbi iPhone-okhoz sem jár a töltő mostantól." iuser:"Ha van pénz majomra, legyen banánra is."

(#27) bLaCkDoGoNe válasza janeszgol (#25) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(veterán)

Tiltja a törvény, hogy a saját ökoszisztémájában saját maga szabja meg a szolgáltatás díjait és feltételeit? (FB, MS? Már megint miről beszélsz, hogy jön ez ide?)

Létezik egy szerződés, ennek a feltételeit elfogadták. Annak a betartása mindkét félre nézve kötelező. (Vagy ez mostantól a követendő magatartás minden szerződés esetében, hogy ha utólag meggondolom magam, akkor szarhatok rá? Mert akkor nekem is van tennivalóm.)

Az is érdekes hogy a Google pont mostanában jelentette be, hogy jövő szeptembertől a Play Store-ból elérhető alkalmazásoknál is csak a Google saját fizetési rendszerén keresztül lehet in-app purchase-eket intézni (ott is 30% a díj, persze ezt is szeretik a hasonló hírekben elfelejteni). Erről persze egyetlen szó nem jelent meg ezen a portálon, nyilván az objektivitás jegyében.

[ Szerkesztve ]

"The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] http://www.flickr.com/photos/blackdogone [+] 

(#28) Polllen

Polllen
(nagyúr)

Szerintem az oldalukon ügyesen keverik az appstore-s app vásárlás és az in-app purchasingre vonatkozó díjat.

Aztán szépen leírják, hogy bezzeg a kártyaszolgáltatók 5% körül kérnek, de az kimarad, hogy az appok értékesítésénél ilyen store-ban 30% a standard. Konzolon is, mobilon is.

Ráadásul az in-app purchasing díja is 30% a play store-ban és apple-nél is...

Egy tisztességes kampánnyal és annak céljával egyet tudnék érteni, de ez így... :(

(Mondjuk a chrome store-ban van mi annak a neve csak 5%, de mást nem nagyon tudok, uh ezt nem tekinteném standardnak)

Micsurin
Tárgyalásnak mindig lehet helye. Ez most egy-egy tárgyalásnak a - szerintem - nem túl fair előkészítése.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) Dr. Akula válasza #Chris (#24) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Az OS fejlesztő meg fizessen adót otthon, ne csalja el Írországban, vagy élősködjön kizárólag az ír ügyfeleken... Az államok erőforrásait használják ingyen, ez is legalább annyira tűrhetetlen.

(#30) bLaCkDoGoNe válasza Dr. Akula (#29) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(veterán)

Afrikában meg éheznek.
Komolyan, mennyi offtopik demagóg faszságot tudtok iderángatni?

(#31) arn

arn
(nagyúr)

csinalhatnak ugy, hogy 30% egy bizonyos bevetelig, utana meg uljenek le targyalni - svajcban is igy fizetnek a gazdagabbak adot.

amugy az apple jofej, hogy 30%ot szed, kozben meg adot alig fizet. godorbol a lyuk.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) bambano

bambano
(titán)
LOGOUT blog

" Az érintettek szerint az almás cég a szabályrendszerével évente nagyjából 15 milliárd dollár bevételre tesz szert, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezen a platformon keresztül a fejlesztők évente 35 milliárd dollárhoz hozzá is jutnak": ez mekkora kamu szerecsenmosdatás...

az apple lenyúl évi 15 milliárdot a gyakorlatilag semmiért, de a mocsok fejlesztő, aki évi 35 milliárd BEVÉTELT szerez, és fizeti a kiadásait, az nem számít. ha az új index.hu-ról vesztek át híreket, miért nem az eredeti szerző van feltüntetve forrással?

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#34) Dr. Akula válasza bLaCkDoGoNe (#30) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Amennyit ti a "sajnáljuk a szegény Applet, mert csak az ő profitjuk számít, senki másé" hisztivel.

(#35) janeszgol válasza bLaCkDoGoNe (#30) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Ez csak azert az neked, mert nem erted. Az MS hogy jon ide? Sajat platform, Windows. Megis kaptak buntit a bongeszo miatt, raadasul a multkori topicban valaki emlitette, hogy az Office is monopol helyzetu. De persze a szegeny Apple nem az. (Ezt is kifejtette.)

Nem baj az, ha mindenki az Apple szabalyai szerint viselkedik, mikozben az Apple kedvezmenyes (sarc nelkuli) aron ad olyan szolgaltatast, mint a konkurencia, plusz az altalam linkelt cikkben is benne van, hogy kenye-kedve szerint tekint el ettol a sarctol.
Az o szabalyai. De nem monopol.

(#37) Tigerclaw

Tigerclaw
(nagyúr)

Van mas hasonlo koalicio, akiknek ugyanez a celja. Ott mas tartalomszolgaltatok, talan magazinok, ujsagok altak ossze.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) bLaCkDoGoNe válasza janeszgol (#35) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(veterán)

Valóban nem értem, hogy mennyiben analóg a MS általad hozott példája a jelenlegi hírrel. (De nyugtasd magad nyugodtan azzal, hogy én vagyok az értetlen hülye, nem fog álmatlan éjszakákat okozni a dolog.)

Tehát már azért is az Apple murva anyját, hogy a linkelt hírben olvasható esetekben elengedi a díját. (Ráadásul a cikkben említett kezdeményezés ilyen módon való támogatása valóban pontosan akkora társadalmi hasznosságú dolog, mintha olcsóbban adnák a VBucks-ot Fortnite-ban. Oh, wait...) Nyuszika, sapka. (Amúgy a Google elengedi a kötelező Play Store fizetést az érintett vállalatoknál, szóval... neki is a murva anyját?)

A monopólium meg megint nem értem, hogy jön ide (ha tisztában vagy a szó jelentésével), de goto 2. sor.

[ Szerkesztve ]

(#39) joey04

joey04
(titán)

oda szarnak, ahonnan enni kapnak. de mondjuk ez az egységes fellépés egy fokkal jobb, mint a gerinctelen pereskedés.

(#43) szmörlock007 válasza bLaCkDoGoNe (#40) üzenetére

szmörlock007
(aktív tag)

Ugyan, hisz az Apple olyan sokat köszönhet az Epicnek, akik meg éppen honvédőháborút vívnak szegény felhasználókért.

(#45) lurkWriting válasza bambano (#32) üzenetére

lurkWriting
(lelkes újonc)

Ha gyakorlatilag semmit nem csinálnak, gondolom nem lenne gond pár hónapig átvenned a szerverüzemeltetési költségeket és feladatokat.

[ Szerkesztve ]

(#46) szmörlock007 válasza lurkWriting (#45) üzenetére

szmörlock007
(aktív tag)

Ugyan már, most mit számít pár minimálbéres munkája.

(#47) lurkWriting válasza janeszgol (#44) üzenetére

lurkWriting
(lelkes újonc)

Bort iszik és...
Esküszöm erre volt valami mondás.

(#48) lurkWriting válasza szmörlock007 (#46) üzenetére

lurkWriting
(lelkes újonc)

Minimábér?
Annyir pénzt a gaz Alma nem adna ki.
Biztos a helyi hajléktalanokat fogják be sysadmin-kodni.

(#50) szmörlock007 válasza lurkWriting (#48) üzenetére

szmörlock007
(aktív tag)

De hát nem érted hogy az App Store-t az epic féle cégek tették naggyá. Csúnya Apple meg pénzt kér a saját platformja utáni boltból. Soha sem láttam ehhez foghatót. Ha pl Playstation platformon vásárolok a storeból........ oh wait :DDD

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.