Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) doc válasza GEIL (#850) üzenetére


doc
nagyúr

"értitek ?"
Hat ami engem illet, en nem. Probalj mar meg plz ertelmes, egesz mondatokban fogalmazni, es logikailag osszefuggo gondolatokat leirni.

(#852) Dilikutya válasza GEIL (#850) üzenetére


Dilikutya
félisten

Engem mondjuk jobban érdekel a Voyager 1-2 teljesítménye, tökre kíváncsi lennék, merre járnak, de szerintem képeket már nem küldenek. Minden helynek addig jó, amíg az ember nem teszi be oda a lábát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#853) Zsolt,72 válasza GEIL (#850) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Őszintén szólva, többszöri elolvasást követően sem értem, mit szeretnél közölni.

(#854) GEIL válasza Zsolt,72 (#853) üzenetére


GEIL
addikt

Valójában semmit nem szeretnék közölni.
Annyi a kínom, hogy hiába a sok fejlesztés meg űreszköz meg hype, egyszerűen az EMBER nem jut(ott eddig) a holdnál messzebb és pont.
A messzebb jutott eszközeink más téma....azok oké.
Tehát minden terv meg bejelentés meg vakítás az csak duma duma....azoknál filmekben többet látunk és kikapcsolódva és szájtátva nézem meg bármikor a "Csillagok között" filmet vagy az "Armageddon"-t, a valóságban meg csak mosolygok mert kb sehol nem tartunk....távcsövezzük a nagy semmit....meg Nevadában szimulátorozunk és tesztelünk.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#855) xtremist


xtremist
senior tag

Nem olyan rég találtam meg ezt a témát itt, és csak egy személyes élményt tennék hozzá. 2016-ban volt alkalmam beszélgetni Farkas Bertalannal, amikor a lakóhelyem egyik önkormányzati vezetője (aki jó barátom volt sajnos már nincs köztünk) meghívta egy rendezvényre, és utána egy közvetlen hangvételű családias vacsorán órákon keresztül beszélgettünk az életéről, élményeiről. Nagyon jó fej, közvetlen ember, szívesen és alaposan beszámolt a tapasztalatairól, következetesen és fenntartások nélkül. Pár másik embert is személyesen érintő apróságot kivéve mindenre válaszolt amit kérdeztünk, pedig biztos hogy unta sokadjára elmesélni. Szubjektív véleményem csak, de ha választanom kellene tudományos ismeretek nélkül hogy az ő szavát vonom e kétségbe sok ezer másik ismert tudóséval együtt, vagy az általam ismert néhány laposföld hívőét, elég hamar el tudnám dönteni. Szerencsére nem kell ezekre a benyomásokra hagyatkoznom, viszont annál megdöbbentőbb, hogy ha valaki legalább egy középfokú végzettséggel rendelkezik, hogy tud kilyukadni a laposföld hívők oldalán...

(#856) doc válasza GEIL (#854) üzenetére


doc
nagyúr

"egyszerűen az EMBER nem jut(ott eddig) a holdnál messzebb és pont."
Ha nem csak hobolognel meg hisztiznel ubergagyi ovodas tiktokvideokat nezegetve, akkor latnad hogy pontosan ezen dolgoznak, a kovetkezo cel embert juttatni a Marsra nehany even belul.

Meg megprobalhatnam azt is elmagyarazni hogy nagysagrendekkel nagyobb feladat a Marshoz embert juttatni mint a Holdhoz ami itt van szo szerint mellettunk, de valoszinuleg ugyis hiaba.

[ Szerkesztve ]

(#857) Zsolt,72 válasza GEIL (#854) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nos, így már valamivel érthetőbb vagy.

Ezt eltérően látjuk, szerintem nincs ezzel a mostani állapottal probléma.

A kutatás/fejlesztés halad a maga tempójában; ha jól értem, te ezt kevesled…

(#858) GEIL válasza doc (#856) üzenetére


GEIL
addikt

Holdraszállás óta volt pár pár évünk....ti mondtátok hogy üzemanyagot tudják szállítani, kiszámolják mennyi kell stb...légüres térben ellenállás nincs hogy nagy gáz legyen az űrhajóval......és több mint 50 év alatt ennyire volt csak lehetőség ?

A lényeg az, hogy nincs olyan kitanult astronauta aki "hős lélekkel" rendelkezzen és beválllaja hogy esetleg nem tér vissza (a Marsról ?).....és miért ? Mert nem tartunk még ott technikailag (és anyagilag sem támogatják) hogy a Holdig eljussunk "újra"..nemhogy messzebb...

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#859) doc válasza GEIL (#858) üzenetére


doc
nagyúr

Elkepeszto mennyisegu hulyeseget sikerult par mondatba belesuritened...
"több mint 50 év alatt ennyire volt csak lehetőség ?" - lehetoseg rengeteg mindenre volt. MOTIVACIO nem volt. Odamentek, megmutattak a hideghaboru csucsan amit akartak. Volt tobb sikeres holdmisszio. Innentol sem penz nem volt ra (a hatvanas evekben elkepeszto penzt koltott az amerikai kormanyzat a holdraszallasokra), sem igazi szandek es motivacio. Egyszeruen nem volt MIERT odamenni.

"A lényeg az, hogy nincs olyan kitanult astronauta aki "hős lélekkel" rendelkezzen és beválllaja hogy nem tér vissza...." - ezt neked ki mondta? A gond nem az hogy nincs olyan aki "vallalna", vannak nagyon sokan. Hirtelen peldaul o jutott eszembe: [link]
Annak nem lenne ertelme hogy egy "kitanult astronauta" aki mondjuk most 50 eves jelentkezzen, hogy 20 ev mulva, 70 eves koraban o fog a Marsra lepni... Ez baromira nem igy mukodik, hogy osszeszednek egy marek "hős lelket" akik majd egyszer valamikor valamivel odamennek. Eloszor a biztonsagos technikai felteteleket kell megteremteni - ezen dolgoznak most hatalmas erokkel.

"Mert nem tartunk még ott technikailag (és anyagilag sem támogatják) hogy a Holdig eljussunk "újra".." - ujabb totalis marhasag. A legutobbi Artemis Holdrepules peldaul egeszen bamulatos es zsenialis volt. De tobb kulonbozo urugynokseg is vitt a Holdra szondat az utobbi evekben. Izrael, Kina, talan Japan es India is. Bar ok eleg keson ebredtek, eros lemaradast kell behozniuk a NASAhoz, SpaceX-hez es ESAhoz kepest.

"nemhogy messzebb..." - ismetcsak NAGYON melle. Par napja indult el a JUICE ami a Jupiter holdjait fogja alaposan vizsgalni (segitek: a Jupiter sokkal messzebb van mint a Hold), amugy mar jonehany szonda vizsgalta kozelrol a Jupiter es a Szaturnusz kornyeket, nehany pedig meg joval messzebb is ment (bar azok urkutatasi szempontbol kevesbe erdekesek)

(#860) GEIL válasza doc (#859) üzenetére


GEIL
addikt

A "nemhogy (a Holdnál) messzebb" úgy értettem hogy EMBER....nem szonda meg távcső meg kígyó jusson messzebb...hanem élő EMBER, akár megkerülné a Holdat pl vagy menjen a Marsig (és vissza)....nem arról van szó hogy valamit eljuttatni a Holdra...az oké...az már megy. a Jupiter és Szaturnusz pedig élő EMBER-nek kb a lehetetlen kategória, de messzebbről nézve kb a Naprendszerünk is egy halvány bolha a "végtelen űrhöz" képest....ha ezzel az ütemmel tudunk csak fejlődni és előrébb lépni.

Amúgy meg totál felesleges is ez az űrmánia....mert kb a Füldünket sem becsüljük....azt is szétcsesszük ami még megvan.....

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#861) doc válasza GEIL (#860) üzenetére


doc
nagyúr

"élő EMBER, akár megkerülné a Holdat pl vagy menjen a Marsig (és vissza)."
sokadszorra irjuk le (nyilvan megint hiaba): pontosan ez megy MOST

"Jupiter és Szaturnusz pedig élő EMBER-nek kb a lehetetlen kategória," - igy van. Irtozatosan messze van, brutalisan sok anyag, felszereles, ellatmany, stb kellene, es ha BARMI kozbejon (akar csak egy vakbelgyulladas) akkor mit csinalsz? Raadasul ez egy NAGYON sok eves ut, gyakorlatilag aki megy, az a komplett eletet azzal toltene hogy utazik a Szaturnusz fele. Mindezt raadasul ertelem nelkul, mire lenne jo?
Ennek majd akkor jon ideje ha az eszkozeink lehetove teszik a mostaninal SOKKAL rovidebb ido alatt ezt az utazast.

"Amúgy meg totál felesleges is ez az űrmánia."
Tehat jajjmilyen gaz, miert nincs a valosagban Interstellar, de azert tok felesleges barmit tenni azert hogy megtortenjen. :U

(#862) arnyekxxx válasza Zsolt,72 (#849) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A teljes topikbeli munkássága "elég meredek"

(#863) arnyekxxx válasza GEIL (#854) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Valójában semmit nem szeretnék közölni.

ezt sokkal egyszerűbb lenne úgy megvalósítanod, hogy nem irsz több bekezdésnyi összefüggéstelen hadoválást.

[ Szerkesztve ]

(#864) GEIL válasza doc (#861) üzenetére


GEIL
addikt

Amit érzek, hogy sok sok évvel le vagyunk maradva és beláthatatlan időn belül nem is lesz látványos előbbrelépés. ez betudható a sok ilyen jellegű filmnek....kb mindent (is) láttunk....és bármit is mondana a NASA pl 10 év múlva a Jupiter holdjairól, azt mi már "régen tudjuk" és részletesebben egy filmből....az Interstellar film után már kb előadást tudnék tartani a szingularitásról vagy a relaitivitás elméletről...de a gravitációs anomáliát is beleveszem ha szükséges......pár CGI fotó vagy animációs videó és már szemmel látható az elmélet......amit jobb esetben talán 50-100 év múlva sem fogunk/fognak élőben látni....max majd lesz róla hivatalos anyag, de egy szűk rétegen kívül a kutyát nem fogja érdekelni mert már "évekkel azelőtt láttunk és hallottunk hasonlót". :R
Mars kolóniában is tudjuk hogy kell emberi ürülékből táplálva és a levegő páratartalmából vizet nyerve és öntözve krumplit ültetni...stb stb. a valóság ehhez képest fekete fehér semmi.....és még évekig az is marad. :U :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#865) Dilikutya válasza GEIL (#860) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Jupiter holdjai konkrétan évek alatt érhetőek el a jelenlegi technikával, és az azokon uralkodó körülmények miatt felérnének egy osztálykirándulás hasznosságával, kva drágán, de tartósan ott maradni nincs értelme. A Naprendszer külső részei szintén. A New Horizon 10 évig repült a Pluto felé.

Az Apollo program is egy kirándulás volt, a lényege nem a tudományos hasznosság volt (az nem is volt neki, szemben a technológiaival), hanem megmutatni, hogy meg tudjuk csinálni, és előbb, mint az oroszok.
Nyilván ha pl. nyersanyagkitermelésben megérné, már lenne kolónia a Holdon, és előrehaladottabb lenne a Mars-program is. De motiváció híján masszív dollárégetés egy holdraszállás, nagyságrendileg az Apollo-program is bődületes pénzeket emésztett fel, mai (2021-es a wiki szerint) árfolyamon 165 milliárd dollárt. Mindezt azért, hogy összesen egy tucat ember eltöltsön néhány napot a Holdon. Most tartunk ott, hogy a költségek olyan szinten alakulnak, hogy profitorientált magáncégeknek is megéri foglalkozni vele. Ugyanígy a Mars elérése is így került elérhető közelségbe. És szerintem a 21. századra ennyi is volt, a Naprendszert nem fogja az ember elhagyni, a Marson túli világokra meg nincs értelme elmenni. Hideg, élhetetlen holdak, nem fehér embernek való vidék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#866) Zsolt,72 válasza arnyekxxx (#862) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Cirka egy hete olvasgatom ezt a topikot, hát nem egyszerű, amit előad...

[l864]

"Amit érzek, hogy sok sok évvel le vagyunk maradva"

Mihez képest? Úgy is kérdezhetném: melyik "5 éves Tervhez" képest van lemaradás?

(#867) doc válasza GEIL (#864) üzenetére


doc
nagyúr

Mihez képest “vagyunk lemaradva”? A gagyi sci-fi mozifilmekhez képest? Ahhoz képest persze, de nem ertem ez hogy jon ide. Ilyen erovel
azon is hisztizhetnel hogy miért nincsenek emberrel összekeverheto, tökéletesen emberszeru androidok.

az hogy te egy gagyi sci-fi megtekintése után szakértőnek tartod magad magasszintű tudomanyos témákban, tökéletesen bemutatja a konteos gondolkodást és a jól ismert Dunning-Krüger hatást a gyakorlatban :W

(#868) GEIL válasza doc (#867) üzenetére


GEIL
addikt

Igen, 1980 és 2000 között kijött filmek túl optimistán jósoltak jövőbeli dolgokat. :R
De az újabb filmekre is igaz ez..... :K
szakembőr.... :DDD :C :R így így...

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#869) Dilikutya válasza GEIL (#868) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem jósoltak azok semmit, szórakoztatóipari termékeken igazán kár számon kérni, hogy még nem járt ember a Marson.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#870) doc válasza Dilikutya (#869) üzenetére


doc
nagyúr

Hat aki egy gagyi scifi alapjan akar eloadast tartani a relativitaselmeletrol, az hadd tekintse mar profetai kinyilatkoztatasnak az otvenes evek robotos scifijeit :D

(#871) totron válasza arnyekxxx (#841) üzenetére


totron
addikt

Igen. Ugyanakkor vannak ilyen kiköltöző rétegek, egy részük a pénztelensége palástolásához találta meg az ökotudatos sztorit (de még így is jó), a többi tényleges szívszerelemből tapos a birkaszaron, mindegy, mindenki a saját boldogsága szerint legyen és ha azzal még el is felejt hozzájárulni az eszetlen, globális fogyasztáshoz, akkor az a nap végén szívmelengető tulajdonképpen.

GEIL munkásságának megértéséhez szerintem tudni kellene a korát első körben.

(#869) Dilikutya, néztem az állami tévé vetélkedőjét, mammer betelefonált, Marsos kérdés szembe jön, szerinte már jártunk a Marson. Mindenben nem lehetünk otthon, a rétestészta nyújtását meg pont rá bíznánk, na de ez azért csak fájt. A szórakoztatóipari termékek hatása vagy a sok Elon Mászkos vágyhír-tömkelegéé, nem tudom melyik inkább.

[ Szerkesztve ]

(#872) GEIL válasza doc (#870) üzenetére


GEIL
addikt

Idehaza is sok (politikus) emberke megél abból, hogy olyanokban okoskodik és előad amiben cseppnyi jártassága sincs és a diplomája is kb a megvett kategória.
De "tudósok" között is akadnak elvont teóriákat és képzeteket hirdető és bizonyítani akaró emberkék.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#873) arnyekxxx válasza totron (#871) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mammer betelefonált, Marsos kérdés szembe jön, szerinte már jártunk a Marson.

Ennél azért sokkal keményebb az amikor az egyetemisták belemondják a kamerába, hogy a Holdon az elengedett ceruza lebeg és nem tudják mekkora feszültség van a konnektorban.

Egyébként nem tudom mi volt a konkrét kérdés, hogy élő ember járt-e a Marson, vagy hogy az "ember" járt-e ott. Mert a gépeink azért már jópárszor odamentek, megfogdosták megtaposták, megmutatták milyen szemtől szembe a felszíne.

(#874) mephi666 válasza GEIL (#872) üzenetére


mephi666
nagyúr

én politikusok közül csak Baltás Ferencnek hiszek :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#875) GEIL


GEIL
addikt

Most vonatkoztassunk el a (vélt) tudásunktól és higgadtan gondoljunk bele, hogy bármennyit is tudunk, az nem biztos hogy a teljes igazság....és próbáljuk meg tolerálni vagy elfogadni, hogy más emberek ugyanazokat a valós infiormációkat máshogy összesítik (akár hibásan) az agyukban.Minden ember más és mást lát és a tényeket sem fogja elfogadni úgy ahogy a másik ember.

De ez is jó példa:

Ti miért gondoljátok, hogy a Hengert látjátok ?

Szerintem ha itt a többség a téglalapo(ka)t látja....
.....én pedig akkor a kört látom, mert miért ne ?
......saját szemszögünkből másban látjuk az igazat.
A henger látása pedig rejtély és akik látják, azok nem fogják velünk megosztani....ezt is lehetne feltételezni. :U

Egy vakot vagy színtévesztőt hiába győzködnénk hogy ez van meg az van.... :O :o :(((

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#876) arnyekxxx válasza GEIL (#875) üzenetére


arnyekxxx
veterán

:) ez megint ilyen tipikus laposföldes "érvelés" :)

[ Szerkesztve ]

(#877) NeoPampalini válasza arnyekxxx (#876) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A semmire se jó, de mindenre ráhúzható maszlag. Ebben zsenik. :D

Mondjuk hogy ez miként kapcsolódik az űrkutatás témájához, fedje jótékony homály. :DDD

(#878) totron válasza Dilikutya (#865) üzenetére


totron
addikt

Most tartunk ott, hogy a költségek olyan szinten alakulnak, hogy profitorientált magáncégeknek is megéri foglalkozni vele.
Hogyan tudott elkövetkezni egy ilyen pont?

(#873) arnyekxxx, és nem tudják mekkora feszültség van a konnektorban.
A kamera a hibás, minek tartotta oda (elé)!

mi volt a konkrét kérdés
Ember.

(#875) GEIL, gondolkodási folyamatról van szó, ami rendelkezik menet közbeni, folyamatos megoldókulccsal ha úgy tetszik (következetes logika), plusz amelyek egzaktumokra épülnek, mely az iskolákban, tanulmányokban megszerzett alaptudás. Tehát nem gyerekkönyvekből vett, minden félreértés feloldásának is ható, érzékcsalódásos példák, amiket meg kell villantani.

[ Szerkesztve ]

(#879) GEIL válasza NeoPampalini (#877) üzenetére


GEIL
addikt

Hogy kapcsolódik?

Ti örültök a mostani kicsi "eredményeknek" mert reálisan láttok. :R

Én nem tudok örülni ennek a "semmi eredménynek" és nagyon keveslem ameddig jutottunk, mert nem látok reálisan és scifi filmeket is csípem és fotelharcosként sokkal több mindent szeretnék látni megvalósulni. :DDD

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#880) GEIL válasza arnyekxxx (#876) üzenetére


GEIL
addikt

Dehogy...ez a nézőpontbeli eltérés.....mindenhol te csak a SAJÁT szemszögedet látod....vagy amit látni engednek.

Példa:
Utcai szóváltásnál egy ütéssel kiütök valakit, (akinél fegyvert véltem látni és magamat védtem mert ki akart rabolni)

Sértett szerint "verekedés" volt és bántottam.
Rendőrség szerint Garázdaságot követtem el.
Szerintem meg pl megvédtem magam és egy fülessel intéztem.

...s a kutya nem fogja nekem elhinni hogy a másik kötött belém és fenyegetően a tárcámat vagy telefonomat akarta...stb

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#881) NeoPampalini válasza GEIL (#879) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nyilván akkor tudod is, mit kellett volna jobban-másként csinálni. :D

(#882) GEIL válasza NeoPampalini (#881) üzenetére


GEIL
addikt

Nem tudom, viszont én nem is állok a média középpontjában és nem ámítok senkit és nem mondok túlzásokat sem,.... :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#883) doc válasza GEIL (#882) üzenetére


doc
nagyúr

"nem ámítok és nem mondok túlzásokat sem"
akkor megis mi a francrol szolttak a hozzaszolasait a topicban ha nem "amitasrol" a szanalmas tiktokos kamuvideokkal meg a brutalis fantazmagoriakrol? :D

(#884) arnyekxxx válasza GEIL (#880) üzenetére


arnyekxxx
veterán

és folytatod.

A 2x2 nem nézőpont kérdése. A 6 akkor is 6 , ha fejjel lefele nézed. Csak fejjel lefele fogod látni.

(#885) mephi666 válasza arnyekxxx (#884) üzenetére


mephi666
nagyúr

az a 6-os olyan "szembe az autópályán" jellegű hasonlat :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#886) Dilikutya válasza totron (#878) üzenetére


Dilikutya
félisten

Eltelt 50 év az utolsó holdraszállás óta. Rengeteg új ismeret van, új tudás, technológia, amit a SpaceX-nél már nem kell kifejleszteni, csak tovább gondolni. Van ami olcsóbb lett, van ami fejlettebb, van ami akkor nem volt, ma van. Olyan ez csak nagyban, mint az autó. 1910-ben drága volt és alig volt valakinek, 2010-ben meg már a WC-re is azzal jártunk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#887) Dilikutya válasza GEIL (#875) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tényleg szép laposföldes okfejtés. Csak a tényekkel egy baj van. Azok tények, csak egyféle jelentéssel, ha mi ketten mást gondolunk, egyikünk téved.

Egy verselemzésnél lehet mindkettőnknek igaza akkor is, ha másként értelmezzük, de a tudomány és a tények nem ilyenek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#888) GEIL válasza Dilikutya (#887) üzenetére


GEIL
addikt

Egyetértek és közelednek az álláspontjaink.

Mondok még egy példát így ma reggelre:

Nissan GTR mellett áll egy nagyon csinos csaj testrefeszülő fehér ruhában, ékszerekkel...egyik kezében egy 6-os pack sör, másik kezében egy PS5 controller, az autó anyósülésén beszíjazva egy RTX4090-es videokártya.

Feleségem a csajt nézné meg és a ruháját.....aztán az autót...a többi neki érdektelen.
Faterom az 6-os pack sört, az autót és esetleg a csajt a végére....
Én a Nissan GTR-t és az RTX kártyát, aztán a PS5 controllert....
Fiam a PS5 controllert, az RTX kártyát és az autót...a csajt a végére....

Hülye példa....de mindenki rohadtul mást lát...hiába ugyanazok a tények....és fiamat nem tudja meggyőzni faterom hogy a sör lényeg....neki lehet hogy az...de másnak más. Pedig itt is TÉNYEK vannak és egy szemszögből nézik de mást látnak. :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#889) mephi666 válasza GEIL (#888) üzenetére


mephi666
nagyúr

az azért más példa, itt "észlelhető/mérhető jelenségekről beszélünk" (nem pedig ízlésről) ...mondok én is egy példát: veszünk 100 embert és mindenkinek beletesszük a kisujját forróvízbe... valószínű senki nem fogja azt mondani, hogy "márpedig ez hideg" :) (hacsak nem áll épp valami durva tudatmódosító szer hatása alatt)

a 6-os és 9-es problémájára pedig pl társasjátékokban (ahol össze lehet keverni könnyen a kettőt, mert pl dobókockán szerepelnek, amit mindkét irányból lehet nézni) egy .-al megjelölik, hogy melyik micsoda: 6. és 9. ezzel pedig teljesen egyértelmű, honnan nézd... a 8-as meg egyértelműen 8-as, azt ne nézze senki 90 fokkal elforgatva és ne találja ki, hogy "végtelen számú dobása van" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#890) GEIL válasza mephi666 (#889) üzenetére


GEIL
addikt

Igen...de az én példámban nincsen "." a 6-os és 9-es mellett sehol...tehát akárhogy nézheted....ez a lényege :K ennek az ábrának, hogy bárhonnan nézve igaz lehet.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#891) doc válasza GEIL (#888) üzenetére


doc
nagyúr

Tipikus fingreszeles...
Ez pont olyan mint mikor a csajok osztogatjak facebookon a rettento patoszos Coelho idezeteket, amik a valosagban nem jelentenek semmit. Ez a sztori is amit leirtal... mi ertelme? Semmi.
Tokmindegy hogy az autot csodalod vagy a csaj mellet, attol a Fold alakja meg olyan amilyen, az nem velemeny kerdese. Az sem hogy jartunk-e a Holdon. Az sem hogy van-e gravitacio.
Ures, ertelmetlen bullshit es suketeles, semmi egyeb...

(#892) mephi666 válasza GEIL (#890) üzenetére


mephi666
nagyúr

ott akkor azt kell megtudni, mire gondolt a költő... egy szám egyszerre nem jelenthet 6-ost és 9-est is... valaki rossz irányból nézi... utána kell járni :K ha pedig nem megy, akkor ki kell egészíteni 69-re, amit bármelyik irányból lehet nézni :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#893) GEIL válasza doc (#891) üzenetére


GEIL
addikt

Fogadd már el hogy hiába tények, akkor sem fogja minden ember azt mondani amit te akarsz hallani....ha ezen túl tudsz lépni, akkor megérted hogy miért szines a társadalom.
s igen, lehet hogy van akire azt mondod hogy egy laposföldes, ez hülye, az ilyen olyan.....azok meg rád mondják hogy vaskalapos, agresszívan a saját látásmódját erőszakolós...stb. ;] vannak akik mega tények és bizonyitékok ellen mennek, szándékosan.

A kormánypárt is CSAK a saját látásmódját nyomja...mantrázza...tegnap este még mindig a bukott ellenzéki miniszterelnök jelölt egy interjújának kiragadott részletét tolták...
hogy IGEN, ha a Nato/Unio küld fegyvereket vagy katonákat a háborúba, akkor mi is küldünk.....így van rendjén....naná, hiszen ha a csapat tagja vagyunk akkor hogy van hogy meccsre meg nem akarunk menni ? :U :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#894) doc válasza GEIL (#893) üzenetére


doc
nagyúr

"Fogadd már el hogy hiába tények, akkor sem fogja minden ember azt mondani amit te akarsz hallani...." - ez nem elfogadas kerdese. A tenyek azok tenyek. Ha kimesz a szakado esobe es azt hajtogatod hogy gyonyoru napsuteses ido van, attol meg az nem lesz valosag. Ez nem velemeny kerdese.
Tolem mindenki azt mond amit akar, de ne legyen sertodes ha kirohogom a sok hulyet es ketsegbe vonom alig letezo ertelmi kepessegeiket :D

[ Szerkesztve ]

(#895) mephi666 válasza doc (#891) üzenetére


mephi666
nagyúr

óóó, a Coelho... szépen lövöldözi a hatásvadász nagy semmit :DDD kb 20 éve volt ismerősünk, aki elindult a nagyon spirituális úton és adott nekünk Osho könyveket... olvasgattunk belőle és az a fazon tud még nagyon szép világmegváltó bölcsességeknek öltöztetett semmivel dobálózni... el is neveztük szófOsho-nak :DDD szó szerint éreztük, ahogy fárasztja az agyunkat az üres közhelyeivel... plusz általában 1-1 adott témát több irányból is körbepuffogtat... boldogan fogok meghalni, ha nem kerül többet Osho könyv a kezembe :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#896) GEIL válasza doc (#894) üzenetére


GEIL
addikt

Egyetértek...felőlem is gondolhatsz amit akarsz....én is azt teszem.

Ne az én általam mondottakat "fogadd el", hanem azt, hogy más máshogy látja...nem úgy ahogy te.

A szakadó eső is jó példa...te látod hogy szakad az eső én meg kint ugrálok benne és mondogatom hogy süt a nap, közben tudom hogy a felhők felett valóban süt, az esőt meg kb lexarom :D ;] neked jogod van engem hülyének nézni ez miatt, de ugyanakkor fogadd el hogy én csakazértis kint fogok pattogni a szakadó eső ellenére és neked ez ne fájjon... :C

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#897) Dilikutya válasza GEIL (#888) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem látom, hogy közelednének. :) A tények: van sör, egy PS5 kontroller, egy csaj, egy Nissan és egy RTX4090. Faterod nem vitatja, hogy az egy csaj, meg egy sör. Hogy kinek mi a prioritás, mi tetszik, más dolog, de attól még a sör az sör, a Nissan az Nissan. És ha a Nissanra azt mondod sör, akkor gyógyszert kell szedned.
Pont ez a konteósok lényege, valami megragadja a figyelmét, de a többi információ neki lényegtelen. Igaz hogy ettől fogalma sem lesz semmiről, de neki így jó, nem zavarja össze magát fölösleges tényekkel. Az összes konteós baromság ezen alapul, a számára érdektelen tényeken. De az a sör akkor is sör. Amiből én holnap jó sokat fogok alapos vizsgálatnak alávetni, pusztán a tények tisztázása véget, na meg legénybúcsúba megyek. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#898) Dilikutya válasza GEIL (#896) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pattoghatsz kint az esőben, jogod van hozzá, de attól még az eső, és nem napsütés. Az, hogy mi van a felhők felett, irreleváns, ha idelent nem az van.
Szeretném azt hinni hogy csak trollkodsz. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#899) GEIL válasza Dilikutya (#898) üzenetére


GEIL
addikt

Leírom még egyszerűbben:
Neked/nektek az nem kell hogy fájjon ha valaki hülye és nem azt akarja látni és mondani amit ti. Egyszerűen nevessétek ki, mondjatok véleményt és lépjetek túl. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#900) doc válasza GEIL (#899) üzenetére


doc
nagyúr

miert, szerinted nem ezt csinaljuk? :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.